Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) sb válasza Sinesol (#27) üzenetére


sb
veterán

Monitort kanapéról (gondolom messzebbről), nem szemből... ez nem tipikus monitor felhasználás szvsz.
Persze ettől még lehetne hibátlan - főleg ennyi pénzért, nagy márkától - de a technológia már csak ilyen. Ezt nem tudod kikerülni, jobban járnál egyszerűen egy TV-vel. Rengeteg a VA paneles és filmhez a méret is aranyat ér bármilyen egyéb feature-höz képest.

Ahogy írták a VA sem világmegváltó, vannak hátrányai, de pl. TV-ként, filmre nekem is egyértelműen szimpatikusabb. Ezért vettem direkt VA-s TV-t, pedig monitorban az IPS sem zavar. Filmnél nekem már kevés az IPS feketéje, kontrasztja is.

Monitornál közelről, szemből meg nem hiszem, hogy akkora gond a glow.
Azt meg végképp túlzásnak érzem, hogy a TN labdába rúgna. Lehet, hogy nincs glow, de minden más szempontból ég és föld. Persze a TN technológia is javul, nagyban függ a monitor korától de munkahelyen régi (és kicsi) 17"-os TN-t néztem meg a múltkor. Szemből nem látni, hogy pl. egyforma zölddel van-e színezve egy felső és alsó excel sor. Arról nem beszélve, hogy kontraszt+fényerő beállíthatatlan kényelmesre. De az a vadi új Dell/Samsung TN-eken is így van. Használhatatlanul kényelmetlen. Vagy kisüti a szemem vagy egybeolvadnak bizonyos árnyalatok. Vagy mindkettő együtt. Vicc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.