Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chaser válasza blueMerle (#50) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván a HP-val beszéltek össze..1ébként passssz:)

szerk: Már meg is jött a biztos válasz :R

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) SzaboZE válasza Chaser (#49) üzenetére


SzaboZE
addikt

Megy. A zoprendszer licensz független a kerneltől.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#53) audi100td válasza blueMerle (#48) üzenetére


audi100td
nagyúr

én is így látom...

(#54) SzaboZE válasza blueMerle (#50) üzenetére


SzaboZE
addikt

Pont az üzleti kategória az, ahol sok az ósdi szoftver és nem mind megy ám 64 biten... De ha nem tetszik felrakod a kóddal a 64 biteset, nemtom miért kell ezen fennakadni. A cégek 60%-a meg zúzza le a gyári oprendszert és teszi fel image-ből az XP-t.... (..)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#55) blueMerle válasza SzaboZE (#54) üzenetére


blueMerle
veterán

Pont az üzleti kategória az, ahol sok az ósdi szoftver és nem mind megy ám 64 biten...

Őm....javíts ki ha rosszul tudom, de a 64 bites win tartalmazza a 32 bites futtatáskörnyezetet is. :U

nemtom miért kell ezen fennakadni

Nem akadok fenn semmin, csak ledöbbentem. Amikor a 100 ezer forintos laptopokra sikerül a 64 bites rendszert rátolni, akkor itt szinte érthetetlen ez a forma.

A cégek 60%-a meg zúzza le a gyári oprendszert és teszi fel image-ből az XP-t....

Igen, ezzel én is tisztában vagyok. Ha a céges it fejlesztőkön múlik, akkor az XP-t még az ükunokáim is használni fogják. De ez most lényegtelen, itt a plug and play-ről van szó, hogy gyárilag ez így bizony gáz. Ezt semmivel nem lehet kimagyarázni, ez gáz.

(#56) hcl válasza FoxiestFox (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Netbook felbontás... Az E6420-ban pl. pont az nem tetszik, hogy asszem 1600-as a kijelzője, és nem látom a betűket... (a szemem jó, nem az a baj). A 15" CRT monitoroknak nem véletlenül volt 1024*768 a felbontása, már azt is alig láttad rajta, 15" wide kijelzőre 1280-nál nagyobb felbontás már kínzás, ha dolgozni akarsz rajta.

@Blue Merle : Ennyi... Lenne szíves a nagy, nagyontuti és isteni M$ esetleg legalább saját magával kompatibilis lenni? Mert az sem nagyon megy...
Mikor megláttam, mi az XP mód, hát röhögtem (és kapásból vannak olyan programok, amik nem nagyon mennek rajta...)

Amúgya melóhelyen mi is 32 bites winnyózokat használunk, pont az ósdi progik miatt, de legalább folyamatban van az átállás 64 bites Win7-re.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#57) Gusztáv válasza blueMerle (#55) üzenetére


Gusztáv
addikt

Az 32bit miatt ne a Dell-t ekézzük, a gép pont olyan, amilyennek az anyacég kérte. Nálunk is egyből megy rá a mennyiségi licences Windows (Xp, Win 7 32/64bit), attól függően, hogy mire kell a gép.

Laci

(#58) blueMerle


blueMerle
veterán

Ebbe ne is menjünk bele, nem ide tartozik, de annyit hozzátennék, hogy az végképp nem az MS hibája hogy a vezető posztban lévők mindenhol szarnak bele a modernizációba. No comment, hogy nagyon sok cégnél még tényleg xp-t kénytelenek használni. Srácok, én ezt akárhogy is nézem nem az MS hibája :U

[ Szerkesztve ]

(#59) Gusztáv válasza FoxiestFox (#39) üzenetére


Gusztáv
addikt

Én azt hittem a netbook felbontás 1024x600. 13"-on szerintem nem nagyon kell több, a 14"-es modellt meg már lehet 1600x900 kijelzővel rendelni, annak aki igényli. A business class feeling meg használat közben kell hogy jöjjön, nem a kinézettől (az a consumer gépeknél szokott hangsúlyos lenni).

Laci

(#60) hcl válasza Gusztáv (#59) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"a 14"-es modellt meg már lehet 1600x900 kijelzővel rendelni, annak aki igényli."
Hát aki olvasni akar rajta, annak sasszem kell :D

Nekem az E6420-nál nem sok business class feeling van.
A T61-től inkább volt. Pedig annak aztán trágya egy kijelzője volt.

@BlueMerle : Az emberek nem szeretnek a megszokottról váltani, cégek meg még kevésbé, ha a pénzbe kerül. Gyak. amire használják, jó az XP is, akkor minek váltson 7-re?
LOL, talán ha valódi fejlődés lenne az informatikában, leet gyorsabban menne a váltás.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#61) Gusztáv válasza hcl (#60) üzenetére


Gusztáv
addikt

Mi a gáz a 6420-al? Eddig nálunk 14"-ban egységesen a 64xx széria volt, de most kitalálták hogy az irodai dolgozóknak jó lesz a E5420 is, csak a szervizes kollégák kapnak E6420-at. De olyat még nem rendeltem.

Laci

(#62) FoxiestFox válasza Gusztáv (#59) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mondjuk valóban, kicsi géphez elég lehet ez a felbontás.
Abból indultam ki, hogy nekem a gép is kicsi lenne, így a felbontás is ;]

(#63) hcl válasza Gusztáv (#61) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

- széles kijelzőkeret (bután néz ki, és feleslegesen nagy a gép is)
- nincs billentyűzetvilágítás
- nehéz (igen)
- HDD van benne
- 1600-as kijelző 15"-on -> kifolyik a szemem
- Tapipad csak 1 kattintást tud, és nem is lehet állítani
- Nem nagyon vannak visszajelző ledek (pl. Brútusz)

Persze, konfigurálható, meg 5 órás akku, csak mi a fapadot kaptuk.
Bár a T61-em is fapad volt, de azt szerettem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#64) Joy001 válasza klambi (#22) üzenetére


Joy001
tag

Mondod ezt te. Valószínűleg azért, mert nem ismersz olyan felhasználási területet ahová ez kell. Mégsem tetted oda legalább "szerintem".

[ Szerkesztve ]

(#65) hcl válasza Joy001 (#64) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Létezik USB-sben is ;)
Meg ez a gép nem olyanra való, ahol ipari cuccokat programoznak vele :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#66) Chaser válasza hcl (#56) üzenetére


Chaser
titán

15.1" T60-on 1400x1050 tökéletesen látható tűéles képet ad. 14-esen már rosszabb volt. Kis felbontással az a baj nagyobbat nem tudsz belőle csinálni, naggyal viszont lehet trükközni. Pl dpi méret vagy böngésző/office zoom. Nem mellesleg minél nagyobb egy adott panel felbontása annál nagyobbak a horizontális betekintési szögek, sokan csak emiatt vesznek nagy felbontású kijelzővel gépet, pl én is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67) hcl válasza Chaser (#66) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"minél nagyobb egy adott panel felbontása annál nagyobbak a horizontális betekintési szögek"
Szerintem ez inkább technológiától függ :)

A tűélességgel nincs baj, egyszerűen csak nagyon aprók már a karakterek 15"+1600px kombinációval... Ezeket a gépeket ráadásul nem csak 2x évesek használják (mondjuk én se vagyok sokkal több), kicsit idősebbeknek már elég rossz is a szeme.

A zoomolással, DPI-vel az a baj, hogy akkor meg ugyanott vagy, mintha kisebb lenne a felbontás :D
Ha meg üzleti gépen olyan hű de nagy felbontás kell, akkor külső moitor, kiterjesztett asztal.

Amúgy az aláírásodban szereplő géped van? :) Na ha valamit jobban szeretnék, mint T61-et, akkor azt :) Mert az a másik, amit nem értek, hogy üzleti gépbe minek wide kijelző? Nem filmnézésre van. Persze tudom, hogy azért wide van benne, mert kb. semmi mást nem gyártanak.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#68) Chaser válasza hcl (#67) üzenetére


Chaser
titán

Pont hogy nem. Most ugye standard TN panelről beszélünk, nem IPS vagy xPVA-ról, azok nem szorulnak rá hogy nagy felbontásuk legyen nagy betekintési szögekkel. 19" 1280x1024-es felbontással is tökéletesen szépek. Viszont egy standard TN-nél fontos a felbontás, kisebb képpont méret, sűrűbb elhelyezkedés. Láttam már épp elég TN-es notebookot meg monitort, nem hasraütésből mondom. Nem véletlen van elég korrekt képe egy 15.6"-os FHD gépnek TN panellal, legyen szó bármilyen gyártóról. És ne felejtsük el, TN és TN közt is vannak sokszor nem kicsi különbségek, pl dell mostani FHD az nagyon ott van.

"A zoomolással, DPI-vel az a baj, hogy akkor meg ugyanott vagy, mintha kisebb lenne a felbontás " Nem:) Attól hogy te adott alkalmazásnak megváltoztatod a felbontását maga a panel felbontása amin megjelenik változatlan marad.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69) Magnum_


Magnum_
nagyúr

nekem ez az új dizájn nem tetszik :( (elitebookban sem)

I humbly and respectfully decline™

(#70) jbush


jbush
tag

Jó teszt, jó gép, de a kijelző típusa: LTN156AT02P01 egy 15,6"-os kijelzőt takar.

(#71) Vegadog


Vegadog
tag

Korrekt írás, a második oldal utolsó bekezdésében van egy freudi elütés a szélességről (nőt) ;) .

[ Szerkesztve ]

(#72) hcl válasza Chaser (#68) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

TN és TN között is van különbség, nézz meg egy régebbit, meg egy mostanit... Pont ezt akartam írni... Én inkább ennek a számlájára írnám a jobb képet. Én is elég sok régebbi cuccot látok (van pár) és azonos felbontásúak között is van ég és föld különbség.

"Attól hogy te adott alkalmazásnak megváltoztatod a felbontását maga a panel felbontása amin megjelenik változatlan marad."
Viszont ugyanúgy kevesebb infó fér rá, mint egy kisebb felbontásúra, amivel nem kell zoomolgatni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73) Chaser válasza hcl (#72) üzenetére


Chaser
titán

Mintha ezt mondtam volna én is:) Láttam 4 éves FHD - pontosabban 1920x1200-eseket -gépeket is, azoknak is klasszisokkal jobb beláthatósági szöge volt mint egy mai HD-nak vagy 1600x900-nak 15.6"-on. Az hogy egy mai FHD mért jobb köszönhető pl a megvilágításnak is, azért a ccfl csövek szépen lassan de fáradnak.
"Viszont ugyanúgy kevesebb infó fér rá, mint egy kisebb felbontásúra, amivel nem kell zoomolgatni." Viszont ha elfordítod kicsit jobban a fejed még mindig normálisan látod..a betekintési szög sokkal nagyobb, ennyi a lényeg.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) gbors


gbors
nagyúr

ha már a felbontás így szóbakerült, nem tudja valaki, hogyan lehet ezt az E6320-at rávenni, hogy 1280x720-ban jelenítsen meg? nekem is folyik a szemem az 1366x768-tól, és a következő opció 1024x768 :(

btw. a cikk nagyon korrekt :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#75) ftc


ftc
nagyúr

Ugyan iylenem van melóban...sajnos csak 2GB rammal...s max 3 órás aksival...lehetne jobb is...de melóra elegendő

(#76) blueMerle válasza gbors (#74) üzenetére


blueMerle
veterán

Hát nem túl okos ötlet, elmosott lenne a kép :U Inkább a DPI értéket állítsd nagyobbra.

(#77) Konflikt


Konflikt
addikt

fincsi.
nekem a ceges egy E6510, FullHD kijelzovel. SSD viszont nincs benne, az joljonne nagyon.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#78) Gusztáv


Gusztáv
addikt

@jbush, Vegadog: köszi, javítva

@hcl: a billentyűzet világítás alapból nálunk is kimaradt a céges gépekből, de a forgalmazó tud bővített ajánlatot kérni global szerződés esetén is. Nálunk így lett minden gépben háttérvilágítás meg garancia kiterjesztés az akkukra.

@Joy001: nálunk a szervizesek használnak néha még soros portot, az E6400 óta USB-RS232 átalakítóval oldjuk meg, teljesen jól működik

@Chaser: szerintem horizontálisan nincs gond a betekintési szöggel, a vertikális nem túl fényes, de azt meg tudod állítgatni

Laci

(#79) Chaser válasza Gusztáv (#78) üzenetére


Chaser
titán

Azért nincs túl nagy gond vele, mert kicsi a kijelző. 15.6-on másképp mutat a HD mint 13.3-on:) 1440x900-on már kb olyan képe lehet mint FHD-nak 15.6-on. Vertikálishoz mit állítasz? Nem vettem észre hogy bármi növelné egyik gépnél se.

szerk: pontosabban 1600x900-on, sőt ott már lehet hogy jobb is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#80) Joy001 válasza hcl (#65) üzenetére


Joy001
tag

Ha az USB-RS átalakítókra gondolsz, azok sok esetben semmire nem jók.
"nem olyanra való" Ennyi pénzért "milyenre" való?

(#81) hcl válasza Joy001 (#80) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez csillivilli manager laptop, csillivilli irodába :D
Az iparibb darabokon nyugi hogy van RS-232. Meg a legtöbb port replikátoron is.

Egyébként ja, USB-RS232 -vel bele lehet ilyenbe futni, de én nem találkoztam gyakran ilyesmivel. Előző munkahelyen sima asztalikon rengeteg átalakítót használtunk.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#82) gbors válasza blueMerle (#76) üzenetére


gbors
nagyúr

pls help, ha tudsz, ne az IQ-mat minősítsd :)

(amúgy nekem nem az a gondom, hogy kicsik a betűk, hanem valamiért a nagyon éles kép sok betűvel fárasztja a szemem, és a nem natív felbontás használatából eredő "mosottság" segít. itthon a Dell U2311H-n is 1600x900-as a desktop, mert 1920x1080-ban hiába varázsolok a DPI-vel, 1 óra után könnyezek.)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#83) Joy001 válasza hcl (#81) üzenetére


Joy001
tag

Teljesen nyugodt vagyok.
Ajánlom figyelmedbe a korábi Latitude gépeket.

Szerinted "az ipar" abból áll kizárólag, hogy a mérnök derékig áll a sárba, gépvázakon? Emiatt pl. a magnézium váz nem elég oda?

[ Szerkesztve ]

(#84) hcl válasza Joy001 (#83) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem abból áll, de pl. ahol én dolgoztam gyárban, ott sem a tisztaság volt jellemző.
Ezek nyalóka gépek. Nem a magnéziumon múlik. A T61 és a T30-am hiába volt műanyag, sokkal strapabíróbb volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#85) Chaser válasza hcl (#84) üzenetére


Chaser
titán

Tegyük hozzá azért hogy azoknak a burkolati elemei műanyagok csak, belül ott a "csontváz".

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86) blueMerle válasza gbors (#82) üzenetére


blueMerle
veterán

Azt írtam: nem túl okos ötlet.. Szövegértelmezés: 1

A problémádon az sem segít ha esetleg visszaveszel a fényerőn? Ha maxra tolom, akkor nekem is egy idő után zavaró. Másrészt ha a mosott kép jó a szemednek, akkor ott valami lehet nem ok a szemeddel. Sajnos nekem sem teljesen jók a szemeim, tudom miről beszélek :(

hcl: egyetértek veled. Sőt, egy alu gép időnként sokkal sérülékenyebb, mert amit egy keményebb műanyag a tulajdonságai miatt elnyel, és sok esetben meg sem látszik (pl. egy éles tárgy ha ráesik) az egy alu borításon nagyon csúnya nyomot hagy, behorpad. Sajna, megtapasztaltam ezt 2 hete. :O

[ Szerkesztve ]

(#87) Joy001 válasza hcl (#84) üzenetére


Joy001
tag

"de pl. ahol én dolgoztam"
Ezzel el is mondtál mindent saját, finoman fogalmazva is szubjektív ismereteidből.

Bár biztos vagyok benne, hogy egy nyalóka gyárban is meg lehet becsülni az ezközöket.
Min múlik...? Nem kell válaszolni.

(#88) hcl válasza Joy001 (#87) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az egy konkrét megállíptás volt.
Igen, vannak tiszta helyek is, ahol kell az RS232. mindenesetre ipari célokra legtöbbször strapabíróbb gépeket szokás beszerezni.
A gyártók egyszerűen nem feltételezik, hogy puccos helyeken szükség lenne soros portra. Ugyanúgy, ahogy nem feltételezik, hogy valakinek 4:3 kijelző kellene.

Megbecsülés, meg strapabíró gép, az nem zárja ki egymást.

Mutogatni való hater díszpinty

(#89) gbors válasza blueMerle (#86) üzenetére


gbors
nagyúr

felesleges überkedni :)

nem, sem a fényerő, sem a kontraszt variálása nem segít. logikusan hangzik, hogy a szememmel van a gond, viszont minden szemészeti vizsgálat azt hozza ki, hogy kivételesen jó a látásom (összes legalsó betűt visszaolvasom). ki érti ezt? :F

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#90) Joy001 válasza hcl (#88) üzenetére


Joy001
tag

Ajánlom figyelmedbe pl. a D820-at. Csupán azért, hogy Latitide legyen amit cáfolaként felhoztam.

Mindenhol csak a felhasználón múlik, hogy becsül meg valamit.

Ahogy első hsz.-emben írtam sajnálatos, hogy erről is lehagyták az RS232-t. Ezzel részemről befejeztem a diskurzust.

(#91) Benőke válasza Chaser (#11) üzenetére


Benőke
őstag

Az i5 jó, de nem kell isteniteni. Konkrétan ameddig nem küldök rá semmi komoly terhelést érzsre meg nem lehet mondani hogy egy régebbi Core vagy i3 vagy i5.
6420 -ban 9 cellás aksim van. Nem tudom idle -ben mit tudna, de netezés közben nem idle, sőtt mivel munkaeszköz munka közben 4,5-5 óra amit tud. Mérni nem mértem még ugyan, egyszer 5,5 óra volt amit tudott. A Proci ua mint a tesztben, csak 14" kijelző.
Ill nVidia VGA. A gép alja tűzforró munka közben. Nem szoktam méricskélni hány fok, de melegszik rendesen. 8-9 óra az a hihetetlen kategória ilyen proci melett és ekkora akuval. A 6 óra teljesen elég :)

[ Szerkesztve ]

(#92) Gusztáv válasza hcl (#84) üzenetére


Gusztáv
addikt

A Latitude széria tapasztalataim szerintem elég ellenálló (D600-D610-D620-D630-E6400-E6410). Nálunk a szervizes kollégák konkrétan targoncákat szerelnek, nyáron 40 fokban a napon, utána fél órával meg a -18 fokos hűtőházban, gyárakban, húsfeldolgozó üzemekben, szóval nem labortisztaságú helyeken. És közben folyamatosan használják a laptopjaikat, azon fut a diagnosztika, azzal állítják a paramétereket, azon van a dokumentáció. Nem egy gép repült már le a targoncáról fékpróba közben, vagy esett le több méterről egy magasraktári gép programozásakor. És mind egybe maradt, általában amit cserélni kellett, az a lcd kijelző. Legutóbb egy 1 hetes E5420-ból pucoltam hidraulika olajat fél napig :DD. Annak sem lett komoly baja, csak az lcd-be szivárgott be némi olaj, és most kicsit foltos, de működik.

Egy csomó szervizes még 5-6 éves D610-ket használ, semmi bajuk nincs. A most 4 évüket betöltő D630-ból sok újszerű állapotban van (ha kicsit vigyázott rá a gazdája). Az értékesítő kollégák gépeiről meg ne is beszéljünk, sok év aktív használat után is majdnem karcmentesek.

Laci

(#93) Chaser válasza Benőke (#91) üzenetére


Chaser
titán

Nem istenítek semmit:) Tény, hogy a sandy i5 jobb energia managamentet tud mint az i3. Net alatt mi ha nem idle? 1ébként netes használatról van szó, én azt hívom idlenek. Ha csak simán officenak akkor officenak. Az meg hogy anélkül mennyit bír hogy nem csinálnak vele semmit sztem kutyát nem érdekli. De a lényeg. Nagyon keveset fogyasztó chipset van mellette, ráadásul intel HD3000 vga. 13.3". Sztem többet kéne tudnia 6 cellás akuval ilyen méret és hw mellett. Te gépednél azért a quadro az eszeget, nem lehet lekapcsolni mert nem tud optimust.
Megint csak a timelinex-et tudom felhozni, azokban is i3 v i5 van, mellé vmilyen nv vga pl gt540 -ami persze optimus miatt kikapcsol ha nincs rá szükség, pl net alatt, átadva helyét a HD3000-nek- és 13.3"-on tud 7-8 órát hozni nettel - akár többet is - 6 cellás akuval. Olvass utána. Ph-n is van róluk teszt.
Persze nem rossz a 6 óra sem, de lehetne több is ekkora méretben ilyen hw-rel. Sztem. Persze az is lehet fényerő volt nagyon felhúzva és amiatt lett csak ennyi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#94) Chaser


Chaser
titán

Egy L502 XPS tulaj vallomása. Igaz aku 9 cellás, de 15.6" és nem is kamu emberről van szó. Itt lehet a wifi volt nagy étvágyú - vagy túl messze volt a routertől- , vagy esetleg ha van benne hsdpa modem az húzza, olyannal már találkoztam én is. 1ébként teljesen lényegtelen, én többet vártam, ennyi:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#95) Gusztáv válasza Chaser (#93) üzenetére


Gusztáv
addikt

Hát pedig ez ennyi, 15/5 fényerőn, bluetooth nincs letiltva és van benne hsdpa kártya (de nem volt csatlakozva, szóval nem kéne fogyasztania). Az E6410-em core i 560M-el is max. 5 órát megy ugyanekkora akkuval, szóval én a 6 órát reálisnak tartom.

Laci

(#96) Blax


Blax
tag

Még 2011 ~május első hetében ment a matek, hogy T410, T420 vagy E6420.
T410: hullanak, mint a legyek (tudom, van itt pár száz...)
T420: még csak tízen-huszonpár darab van a környezetemben, nincs hosszútávú tapasztalat és bő 40-50k-val több lett volna.
E6420: egyéb lehetőség híján maradt ez (plusz van egy ésszerű határ, amit meg kell húzni gép vásárlásakor, felesleges többet költeni, mint amennyit ér egy gép - szerintem,) 3 hét várakozás után megérkezett! Azóta tökéletesen működik (majdnem, a Samsung HDD meghalt benne fél év után, másnapra cserélték Seagate-re,) a kijelző felbontásával nekem szemernyi gondom sincs, halk, hűvös. Igazi melós gép. A borítás egy kicsit bosszant azért, lehetett volna TP megoldású. :(
Upgrade-ként: RAM-ot kapott, U2-es hűtőpadot, SSD-t és 2nd HDD-Bay-t. :P

Álmom egy T61, korszerű hw-rel! :)

Szerk: És 300k-ba megálltam upgraddel együtt (kivéve az SSD-t persze, az már volt korábbról.)

[ Szerkesztve ]

(#97) Gusztáv válasza Blax (#96) üzenetére


Gusztáv
addikt

Na igen a hdd vs ssd nehéz kérdés. A te megoldásod sem rossz, csak így ugrik az optikai meghajtó. Mondjuk az egy laptoptáskába pont elfér, ha meg szükség van rá akkor menet közben is ki lehet cserélni. Én az msata ssd + hdd kombót preferálnám, de az egyetlen magas bővítőhelyen a hsdpa modem csücsül :( . Most rendelek kollégáknak M4600-at, ott szépen megoldották, gyárilag van egy második hdd-nek fiók és slot-in optikai megható is van. És a gép is gyönyörű, szép szögletes :C.

Laci

(#98) Sefter


Sefter
veterán

Jó kis gép, de ennyiért sokallom..vagy mehetett volna bele i7 meg több memória
ahhoz külön gratulálok a Dellnek, hogy 32 bites op.rendszert ad ilyen géphez...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#99) Dee-Jay válasza Sefter (#98) üzenetére


Dee-Jay
csendes tag

Bírom az ilyen hozzáértő hozzászólásokat..
Van olyan hely ahol nem fut a 64bit-es OPrendszeren egy speciális alkalmazás.
Nálunk is van ilyen és nem fut 64bit-es Win7-en, hiába a 32bit-es támogatottság.
Amúgy meg azzal adják amivel megrendelik..:)

DELL Latitude E6520 i5-2540vPro /PC ASUS Maximus IV Ext, i7 2600K 8GB Kingston HyperX , ASUS GTX560

(#100) Sefter válasza Dee-Jay (#99) üzenetére


Sefter
veterán

van olyan bizony, meg olyan is, hogy adott alkalmazás egyáltalán nem windows-os...
de ezt nem a hw gyártónak kell eldönteni...
attól még a "drágállom" jelző érvényes rá.. :)

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#101) SzaboZE válasza Gusztáv (#97) üzenetére


SzaboZE
addikt

Őszintén, mikor használtál utoljára lemezt a gépedben? :) Mert én kb 1x 1 év alatt. Ma már usb kulcson minden elfér, akár iso file-ok is a gyakran használt cd-kről.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#102) SzaboZE válasza Sefter (#98) üzenetére


SzaboZE
addikt

Már írtuk párszor, hogy 64 bites is feltehető a kóddal, de mindegy.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#103) Gusztáv válasza SzaboZE (#101) üzenetére


Gusztáv
addikt

Mi elég sokszor kapunk még dvd-n dolgokat, meg sokszor kell kiírni képeket, nagy fájlokat. A pendriveokat sokszor elfelejtik visszahozni :D .

Laci

(#104) nkmedve


nkmedve
őstag

Én is csatlakozom azokhoz akiknek nem tetszik a dizájn.

Nekem volt 14"-es D630 és E6400, most pedig 13-as E4310 (a cikkben szereplőnek az elődje), szerintem mind jobban néztek ki mint ezek az újak (még az őskövület D630 is, persze ez személyes vélemény). Ha igy folytatják Dell-nél akkor lehet nem Latitude lesz a következő gépem.

Az E4310-et amúgy nagyon szeretem, de azért vannak negativumai (nem túl acélos üzemidő, gyenge hűtés, gyenge grafikus teljesitmény).

(#105) Gusztáv válasza nkmedve (#104) üzenetére


Gusztáv
addikt

Na igen, nem túl so embernek tetszik. Kíváncsi vagyok, hogy maradnak-e a szokásos frissítési ciklusnál, vagy a E6x30 széria új designt kap :U .

Laci

(#106) Sza_Sa válasza Gusztáv (#105) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nekem e6420 van,és meg kell hogy védjem. Bár a külalak megitélése erősen szubjektív dolog de szerintem élőben jól néz ki. A kijelző körüli káva a legcsúnyább része, az egy kicsit szélesre sikerült. Viszont a billentyűzet kifogástalan, a felhasznált anyagok minősége szintén nagyon jó, a hűtés nagyon hatékony. Annyit viszont nem ér mint amennyibe kerül mostanság.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#107) Gusztáv válasza Sza_Sa (#106) üzenetére


Gusztáv
addikt

Na igen a gyenge forint nem tett túl jót az áraknak, lassan kikopnak készletről a jobb árfolyamon vett gépek. Amíg a Thinkpad 420si 280e-ért kapható, tényleg nehezen indokolható az E6420 ára. De igazából a 420si ára az, ami nehezen magyarázható, mert a sima T420 is 400e felett van.

Laci

(#108) Sza_Sa válasza Gusztáv (#107) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Ha csak a külsőségeket nézzük akkor a 420si is ellenfél a e6x20-nak, de a teljes Mg ház hiánya, a kijelző háta mögötti merevítés hiánya miatt nem azonos a célcsoport. Attól függetlenül nem rosz a Tp sőt, nekem nagyon tetszik, amúgy sem kell egy átlag embernek full Mg ház.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#109) pschio


pschio
őstag

-

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#110) Gusztáv válasza Sza_Sa (#108) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szerintem mindkettő ellenállóságban hozza az épp ésszel elvárható szintet, aki ennél többet akar az vegyen ToughBook-ot :DD . Viszont a ~120e különbség nagyon durva, ennyit nem ér a full magnézium váz. Amíg nem csinál valaki egy összehasonlító töréstesztet, addig úgysem tudjuk meg mi az igazság. A mobilarénás fiúk profik ebben, csak 2 felajánlott laptop kell :C (remélem a gyártók képviselet is olvas fórumot). Ha saját részre kéne ilyen gépet vennem 100% hogy T420si lenne, de míg a cég fizeti nem nagyon izgatom magam (meg választásunk sincs).

Laci

(#111) SzaboZE válasza Gusztáv (#105) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem lesz új design, max az x40-nél.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#112) fattyu


fattyu
veterán

Én 6320at asszony 6420at kapott cégtől.

Szerintem a kijelző nagyon ergya. Nagyon kicsi a szög ahonnan jó a kép már pár fok eltéréssel torzulnak a színek, és változik a fényerő. 16:9 engem nem zavar de a 13 nekem kicsi persze ez nem a gép hibája. Asszonyé inkább tetszene...

Felépítés klavi rendben. Touchpadja egy lenovo t500 után szintén gyengébb.

őszintén én többet vártam erőben is az i5től... tudom mobilproci de akkor is. az asztali Llano-m körberöhögi... Igaz ebben nem ssd van.

Szóval jó jó, pláne hogy cég adta, de őszintén kicsit többet jobbat vártam.

A cikk jó és remekül bemutatja, bár nekem itt ott elnézőbb vele mint amit én érzek :)

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#113) fogtunder válasza fattyu (#112) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem az i5-tel van a baj, hanem az ssd hiányával. én most váltottam egy a8-ról ilyenre, abban a hdd is nagyobb volt, tehát gyorsabban eteti adattal a procit, de az i5 összehasonlíthatatlanul gyorsabb.

a panel fos tn, ahogy minden többnyire minden ebben a felbontásban, annyira nem szörnyű, de hosszú távú munkára amúgy is kell egy dokkoló+nagy monitor szerintem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#114) rupyb563


rupyb563
tag

:R

+36202786385

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.