Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hmm tetszik ez a gépecske :), én gépemben i5-2430m van, de amint látom a 2520m kicsivel fickósabb, az utolsó képeken az E6410-es van, ugye?, mert igen impozáns gép az is:P ( olvasom is a tesztet róla)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Érdekes teszt, jó volt olvasni. Nekem egy e6420 van, az még nagyobb és nehezebb. Az elején nekem is meg kellett szoknom a 16/9-et, a másik gépem nekem is a szokásosnak mondható 1280*800 15,4"-on. A tömege és a mérete tényleg nem kevés, ellenben az összeszerelés és az alkalmazott anyagok szinte tökéletesek.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#3) Chaser


Chaser
titán

Jó gépnek tűnik. Aku idő viszont sztem kevéske, ekkora gép 60Wh-s akuval és ilyen hw-rel azt hittem net alatt wifivel elkaristol 8-9 órát. Az E4300 is tud net alatt 5-6 órát pedig sokkal régebbi technika. Ráadásul a sandy i5 híres arról hogy kis terhelésen alig fogyaszt a chipsettel együtt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) Apika


Apika
Közösségépítő

Jó lett a cikk! :C
A gép kijelzőjének a mérete is pont megfelelő. Tetszett, hogy alul távozhat a billentyűzetre öntött folyadék. Egyedül a hátul kilógó akku rontotta - számomra - az összhatást...

(#5) Chaser válasza Apika (#4) üzenetére


Chaser
titán

Lehet bele venni 3 cellást is, meg lehet eleve úgy kérni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) audi100td válasza Chaser (#5) üzenetére


audi100td
nagyúr

hát, az nem sokat ér

(#7) Chaser válasza audi100td (#6) üzenetére


Chaser
titán

Viszont könnyebb, kisebb, kinek mi fontos. Nem igazán értem a gép viszonylagosan kis üzemidejét.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) Benőke


Benőke
őstag

Dell Client System Update? Ez jó hír megnézem mit tud és hogyan.

Nekem egy 6420 -as van alapvetően jó gép de a Driverekkel bajban voltam, nem igaz hogy nem tud a Dell egy csomagot kiadni az adott géphez. Az nem annyira frankó hogy kiad egy szériát ilyen olyan hálókártyával (mondjuk 4 félével) én meg vadásszam le hogy épp melyik van a gépben és telepítgessem azt. Mikor 100k -s Fuji notihoz ami igen csak alap gép a gyári progi leszedi a szükséges drivereket és a megfelelő sorrendben telepítgeti azt...

A Képernyő felbontási trendek nekem sem tetszenek. Vagy is nem a trendekkel van a baj hanem azzal hogy csak ezek vannak. 1280x800 felbontásban is kevés volt a függőleges 800 felbontás, nem hogy a 768 . Hiába 16:9 és hiába jó filmezni, ha dolgozni meg nem jó (internetezni is kevés.). Úgyhogy inkább az 1440x900 -as verziót választottam.

THX.

(#9) Benőke válasza Chaser (#7) üzenetére


Benőke
őstag

"kis üzemidejét"

Kinek mi a kis üzemidő. Szerintem egyáltalán nem kicsi.
A Kijelző és a proci is szépen eszegeti az elektronokat.

(#10) audi100td válasza Chaser (#7) üzenetére


audi100td
nagyúr

szerintem azért annyira nem vészes, inkább átlagos

(#11) Chaser válasza Benőke (#9) üzenetére


Chaser
titán

"Aku idő viszont sztem kevéske, ekkora gép 60Wh-s akuval és ilyen hw-rel azt hittem net alatt wifivel elkaristol 8-9 órát. Az E4300 is tud net alatt 5-6 órát pedig sokkal régebbi technika. Ráadásul a sandy i5 híres arról hogy kis terhelésen alig fogyaszt a chipsettel együtt."
Mind2 gép ugyanakkora, a 4300-asban többet fogyasztó hw van. No innentől kezdve érdekes a dolog. Megnézel egy hasonló hw-es 15-ös gépet meg egy mai sandy bridge-t ugyanolyan akuval akár 2 óra pluszt is tud. Az i5 pont arról híres hogy alig fogyaszt idle, net alatt pedig idle dolgozik. Jobb üzemidőt ér el mint az i3-as gépek. Összességében nem rossz a 6 órás üzemidő, én többet vártam. Ha nagyobb timelinex ilyen hw-rel tud 7-9 órát ennek is illene. Ennyi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) effendi2


effendi2
tag

Ha picit kisebb lenne, lényegesen könnyebb, és sokkal olcsóbb, kéne! :DD

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#13) Apika válasza Chaser (#5) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Igen, olvastam. De, ha van nagyobb kapacitású, akkor inkább azzal venném... Fontosabb lenne az üzemidő...

(#14) Chaser válasza effendi2 (#12) üzenetére


Chaser
titán

6220 ott van, de biztosan nem lényegesen olcsóbb, valszeg inkább drágább:)

szerk: Apika: Bnőm is mikor ma meglátta a 4300-ast rögtön azzal kezdte nagyon tetszik, csak az a kilógó valami nem:D Mondom 6 órás üzemidő tetszik jobban vagy 3? Mindjárt nem volt baja a "kilógó izével":)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) Napfénysüti

Jó bemutató lett. :R Ezzel az új dizájnnnal én nem tudok azonosulni, számomra nagyon consumer utánzat lett. :( Maga a gép ezt leszámítva rendben van.

Més que un club!

(#16) klambi válasza audi100td (#6) üzenetére


klambi
addikt

személyes véleményem de nekem már a 14 es laptopok sem olyan kényelmesek... nekem a 15,6 a tuti

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#17) Chaser válasza klambi (#16) üzenetére


Chaser
titán

Aki sokat hordozza annak számít a méret és tömeg, főleg ha mellette mást is kell vinni. 13.3 pont az a méret ami még nem túl kicsi de nem is túl nagy. Szerencsére egyre több gép érkezik már ilyen méretben is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) FPéter


FPéter
aktív tag

Én most egy E4310-et használok, szerintem sokkal jobban néz ki. Ez a lekerekített babadesign engem leginkább egy gagyi Acer-re emlékeztet, még akkor is, ha fém :(

(#19) Joy001


Joy001
tag

RS232-t kár, hogy lespórolták erről is.

(#20) klambi válasza Chaser (#17) üzenetére


klambi
addikt

nem tudnék rajta dolgozni, idegesít a kis méret...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#21) Chaser válasza klambi (#20) üzenetére


Chaser
titán

Nekem a 12-es kicsi volt de ez már pont jó. Csak 1440-es felbontással. De kinek mi jön be.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) klambi válasza Joy001 (#19) üzenetére


klambi
addikt

usb-s rs232 felesleges beleépíteni...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#23) Gusztáv


Gusztáv
addikt

@Duliee: igen, az irodában használt 6410-em. Jó kis gép az is.

@Benőke: nekem a kedvencem a Fall free sensor. Mikor raktam fe a Win 8-at , nem is instaláltam, mivel ssd-nél nincs sok értelme. Aztán nézem, hogy van egy felkiáltójel az eszközkezelőben. A végén kiderült, hogy most már a gépbe van a szenzor (régen a hdd-ben volt). A gugli sokat segít ilyenkor, szinte minden fenn van a dell fórumon.

@Napfénysüti: igen, több kollégámnak is a véleménye, hogy ez már nem néz ki olyan üzleti modellnek. Én is imádtam az előző széria szögletességét.

Laci

(#24) Napfénysüti válasza Gusztáv (#23) üzenetére

Igen az előző az olyan robosztus volt, lerítt róla hogy bírja a strapát. :K Thinkpadem van az dettó ilyen fíiling. :D De ezek az új gépek... A HP is szerintem gagyibb kinézetű lett a legújabb Elitebook szériánál de sajnos az kell mondjam most a Dell az ami ránézésre a legrosszabb a 3 nagy márka közül (szigorúan csak esztétikailag).
Kár mert anno mikor szemezgettem egy E6400-al az még igazán tetszett. :(

Més que un club!

(#25) Boxi88


Boxi88
őstag

Az írás jó, a gép kinézetre nagyon nem tetszik... de a hardver rendben van.

(#26) audi100td válasza Napfénysüti (#24) üzenetére


audi100td
nagyúr

A dizájn tényleg gáz, de legalább megtartották a hagyományos billzetet, az EliteBook mellett már ez sem szól.

(#27) Napfénysüti válasza klambi (#16) üzenetére

Másnak meg a 15,6 már nem is notebook. ;]

Més que un club!

(#28) effendi2 válasza klambi (#16) üzenetére


effendi2
tag

Nekem a notebook max másfél kiló, és 13". Egyfolytában a hátizsákomban van, nem mindegy, hogy mekkora, és milyen nehéz...
Erőgépnek ott az asztali, azt nem hurcolom sehova. :-)

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#29) tepizoli


tepizoli
tag

400000!!!! Ezért! Ez egy vicc.

A fiúk fociznak, a férfiak edzőterembe járnak.

(#30) JoeYi


JoeYi
őstag

üdv!

Mi 5420-akba ruháztunk be. Nem tudom igazán megmondani mi a különbség a 6-os és 5-ös széria között, de nagyon elégedett vagyok vele, bár a kijelző elég gyengus.

Kérdés: tudod esetleg honnét lehet beszerezni az említett USB 3.0-s, vagy merevlemez bővítő keretet?

(#31) Gusztáv válasza tepizoli (#29) üzenetére


Gusztáv
addikt

Azért tegyük hozzá, hogy mi $-ban vesszük a gépeket, az elmúlt időszak árfolyama nem volt túl jó hatással az árakra. Normális (200 Ft-s) árfolyamnál egyből csak 350e lenne.

Laci

(#32) Gusztáv válasza tepizoli (#29) üzenetére


Gusztáv
addikt

2x ment el

@JoeYi: az E5420 burkolata teljesen műanyag, csak a fedlap alu. A belső váz is műanyag. Nem lehet belerakni az USB3 modult, mert az optikai meghajtó helyére menne, de az E5420-nál az nem cserélhető. Ami még különbség, hogy nem támogatja a Raid-et, és nem létezik belőle dedikált videokártyás változat, míg az E6420-ból van ilyen.

Nálunk is vannak E5420-ek, de nekem nagyon nem tetszik a design-ja. Teljesítményben pont ugyanazt hozzák mint ez a gép.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#33) Chaser válasza audi100td (#26) üzenetére


Chaser
titán

Az új elitebook bill katasztrófa ránézésre, teljesen meghülyült a világ.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A designja nagyon hasonlít a céges E6420-amhoz... Amit nem szeretek különösebben.
Az előző melóhelyes T61-et sokkal jobban szerettem :) És a 6410 is jobban bejön külsőre.

Különben szép, erős, meg minden, de apró finomságok hiányoznak belőle, és zavaró apróságok vannak rajta, amiktől kicsit olyan nyáff. érzésem van.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) Dee-Jay


Dee-Jay
csendes tag

Hi
Jó cikk gratula hozzá !
Nekem már volt szerencsém kipróbálni az összes modellt "DELL FANATIKUS révén", és azt kell mondjam hogy jó döntés volt. Bár én 15"-os párti vagyok a FullHD miatt, de a 14"-ost 6420-as modellt nagyon elcseszték, de ezt végeredményben elmondhatjuk az összes e6X20-as -ról, kivéve talán a E6220-ast. A 6320 és 6420-ban elég nagy hely maradt a billentyűzet mellett is, ami így elég kihasználatlan, és kicsit csúnya is.
Túlságosan nagyra hagyták a kijelző körül a kávát is, így egy kicsit RETRO stílust adva a gépnek ,amikor már arra törekednek sokan, hogy ez minél vékonyabb legyen.
A lekerekítés engem is zavart eleinte. (Nekem is a jobban bejött szögletes E6500) :)
A minőséggel nincs baj, azt hozta a DELL, kivétel talán 1et. Az előző E szériákban sokkal jobb volt a kijelző képminősége és betekintési szöge. De azokban meg az nem volt jó , hogy a belseje jobban összeszedte az ujjlenyomatokat.
Fogyasztásban tényleg kategóriákkal jobb elődjeinél a "SandyBridge"-nek köszönhetően .
Így összeségében elmondhatom, hogy elégedett vagyok az E6520-asommal, és az összes eddigi modelljével: E6420, E6320..ami megfordult a kezemben.
Most lehet kipróbálom az M4600-ost :) az elég szögletes :)

DELL Latitude E6520 i5-2540vPro /PC ASUS Maximus IV Ext, i7 2600K 8GB Kingston HyperX , ASUS GTX560

(#36) dbius


dbius
veterán

A hardver tetszik, de a design.... :O

Magánvélemény:

Hm, hogy mennyivel jobban néz ki az a 6410... Ez az új design hogy is mondjam, khm, ránézésre egy sima konzumer gép hatását kelti bennem, nincs benne semmi "business class style" :(

Az új hardvert a régi designt megtartva kellett volna "csomagolni".

(#37) azbest válasza JoeYi (#30) üzenetére


azbest
félisten

expresscard slotba esetleg tehető usb3 kártya (pl)

[ Szerkesztve ]

(#38) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Hát nekem maradt az E4310, mert ez sajnos biza nagyobb! Nem tudom minek erőltetik ezt a vastag keretet.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#39) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hát nem tudom.
400k, és műanyag keret, meg netbook felbontás?
Irodába drága, játékra kevés / kicsi.
De nem néz ki olyan rosszul. Habár komoly gép benyomását sem kelti nálam.

[ Szerkesztve ]

(#40) Napfénysüti válasza FoxiestFox (#39) üzenetére

Ez business class gép, ne ilyen MSI szintből indulj ki... :U

Més que un club!

(#41) FoxiestFox válasza Napfénysüti (#40) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Míg laptopjaim voltak, nekem is e kategóriából volt gépem, bár régebbi IBM darabok.
Azok meggyőztek már képről.
Itt valahogy nincs meg a business class feeling
Vagy csak én nem követem a trendeket.

(#42) audi100td válasza Napfénysüti (#40) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Ez business class gép"

ez azért túlzás ;]

(#43) blueMerle


blueMerle
veterán

Microsoft Windows 7 Professional 32bit
+
4GB RAM

Ez csak nekem tűnt fel?!

(#44) Napfénysüti válasza audi100td (#42) üzenetére

+dying_star: külsőre valóban nagyon gyengén, consumeresen néz ki ez a Dell. :( De a többi azért egész rendben van BC szempontból.

Més que un club!

(#45) Chaser válasza audi100td (#42) üzenetére


Chaser
titán

Mer' szted mi? :U Oké hogy hülye irányba mentek el designban, de masszivitás attól megvan. Nem thinkpad edge kategória azért..az új elitebook is elég érdekes, attól még elég keményen business class.

szerk: Multibay optika-aku-usb3, matt kijelző, dokkolható, valamilyen fémváz, stabil felépítés..tényleg mért is lenne ez business gép, nem értem.

szerk2: #46: Szmájliból nem derül ki hogy mire utalsz :U

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) audi100td válasza blueMerle (#43) üzenetére


audi100td
nagyúr

nem újdonság sajnos és nem csak a dell-re jellemző

Chaser: láttad a szmájlit? csak a megjelenésére utaltam :U egyébként előbb vennék edge-t :P

#45: "Szmájliból nem derül ki hogy mire utalsz" Szerinted mire utaltam volna amikor végig a béna dizájnról posztol mindenki? Annyira azért ismerhetsz már, hogy nem vagyok totál analfabéta a notikhoz, nem kell rögtön felkapni a vizet. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) The DJ


The DJ
addikt

Nekem egy E5520-asom van, lassan egy hónapja használom és egyelőre nem tudok fogást találni rajta. Talán a touchpadot érzem kicsit gyengébbnek a HP NX7400-hoz képest, de lehet, hogy csak 5 év alatt annyira megszoktam az előző viselkedését, hogy már hiányzik.

Szerintem ez a design sem vészes, sőt, nekem még tetszik is. Ami miatt még a Dell Latitude mellett döntöttem az a 3 év NBD garancia, ami szintén nem utolsó szempont.

A megvilágított billentyűzet nagyon hasznos tud lenni éjszaka, a ház masszív, a zsanérok erősen tartanak. Ugyan ebben a modellben nincs sem HSDPA modem, sem SSD, de sima 7200 rpm-es 500 GB-os merevlemezzel is hihetetlenül gyors. Az intel előtt pedig le a kalappal, a mobil Core i5 proci is hihetetlenül jól muzsikál. Ha kell erős, ha pedig nincs kihasználva, akkor alig fogyaszt valamit. Én 6 GB DDR3-as memóriát pakoltam az enyémbe, intenzív multitasking esetén sem sikerült megtöltenem még szerencsére, így a merevlemez kerregését sem kell hallgatni folyton.

Az egyetlen dolog, amit kifogásolok, az a Dell automatikus frissítés kereső programja, ez nem a legjobban működik, a régebbi drivereket akarja telepíteni, persze nem sikerül neki, mert újabb van fenn, így hibaüzenettel elszáll. A következő keresésnél persze megint megtalálja a régebbieket, hiába fenn újabb. A driverek telepítési sorrendje sem mindegy, mint kiderült, én nem a hivatalos útmutató szerint telepítettem, így most van egy felkiáltójeles háttértárvezérlőm az eszközkezelőben, amit nem lehet sehogy sem eltüntetni.

Ezen apró szoftveres hiányosságok ellenére ez a széria igazi jó üzleti munkagép, remélem legalább annyi ideig társam lesz, mint az NX7400.

A cikkben szereplő modell árára azért kicsit felkaptam a fejem, gondolom az SSD és az operációs rendszer is megdobja az összeget, de azért az meglepő, hogy dupla annyiba kerül, mint az E5520.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#48) blueMerle válasza audi100td (#46) üzenetére


blueMerle
veterán

Hátde wazzeg?!!!?? :F Ennek így nem sok értelme van. Fillérekkel drágább a 64 bites verzió nagytételben, ez egy ilyen árú gépnél nem oszt-nem szoroz. Ha nekem a filléres consumer asusra rá tudták pakolni a 64bites windózt, akkor a DELL-nek mindez nem megy majd fél millióért?

Ez egyszerűen no comment. :Y

Azt pedig már csak halkan jegyzem meg, hogy ez valami hihetetlenül gagyi designt kapott, ezt konkrétan kiröhögnék az üzletfeleim. Persze tudom hogy belül minden szép meg jó meg BC, de hogy voltak képesek mindezt így csomagolni? :F

[ Szerkesztve ]

(#49) Chaser válasza audi100td (#46) üzenetére


Chaser
titán

Ok, thinkpad mágus :P :R

blueMerle: Csak 99%-ra mondom hogy a 64 bites win is megy a kóddal amit adnak, elitebookoknál is úgy van ált-ban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) blueMerle válasza Chaser (#49) üzenetére


blueMerle
veterán

Hát akkor pedig pláne nagyon paraszt dolog 32 bitessel forgalmazni. Egyáltalán ki az a félkegyelmű a DELL-nél, akinek megfordult a fejében 4GB RAM-al szerelt gépet 32 bites oprendszerrel árulni?! Egyáltalán, 2012-ben 32 bites oprendszerrel forgalmazni laptopot?!
A DELL-nek senki nem szólt hogy mi a 64 bites rendszer előnye? Ráadásul ha mindezt egy consumer vacakra pakolják, akkor az ember még csak-csak felfogja, hiszen a buta parasztja úgyis megveszi a tecsóban elv alapján jó lesz az oda, de egy BC gépre? Hát én lehidaltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.