Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

és fel, és kettő

(#2) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Bár anyagilag picit megterhelő (lehet), de egy futópad? Otthon lehet csinálni, ha csak a kondi szintentartás a cél, lehet nyomni tévézés közben, akkor hagyod abba amikor akarod, akkor csinálod amikor akarod, és olyan tempóban ami jól esik.

(#3) DeFranco válasza SUPREME7 (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kicsi a lakás, gép kizárva.

(nem egyszerű eset, ha egyszerű lenne megoldottam volna)

[ Szerkesztve ]

(#4) Dr.F.E.R.I. válasza DeFranco (#1) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Kézi súlyzós gyakorlatokat tudnám javasolni, amikor rendszeresen űztem, tényleg jól formában tartott. Otthon a négy fal közt is kényelmesen űzhető, egyetlen hátránya, hogy hosszú távon szerintem elég monoton. Mondjuk én egy-másfél órán keresztül gyakorlatoztam, egy 20-30 perces programra nem biztos, hogy egyáltalán ráun az ember. Egy pár jó minőségű tárcsás súlyzó kell hozzá, semmi egyéb.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#5) 7


7
addikt

YouTube, vannak edzőcsatornák szép számmal. Amit több ismerőstől hallottam már:
- BodyRock
- Zuzka Light (ha jól tudom, egy időben ő is a BodyRock tagja volt)

Ne tévesszen meg, hogy nők vannak a videókon többségében (a nejedet persze zavarhatja, ez esetben felejtős). Rigorózus edzések, és nem sok kellék kell hozzájuk. Biztos vannak egyéb csatornák is persze.

[ Szerkesztve ]

(#6) aram01


aram01
nagyúr

sorvadj el szép csendben, én is azt teszem :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#7) DeFranco válasza Dr.F.E.R.I. (#4) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Még akár jó is lehet, bár nem feltétlenül kezdenék súlyokkal (kétkilósakkal sem). Ami viszont kellene az az irányítottság, legyen tervezett edzésprogram, meg emellett amiket írtam, keringés főleg, izületek átmozgatása, pluzus, stb.

Tai-chiztem egy ideig, de ahhoz mester kell, egyedül nem lehet, jógához meg még fiatal vagyok, illetve ott is jobb, ha legalább eleinte látja valaki, hogy csinálod, tud igazítani rajtad.

@7: emmá jó, ezekre ránézek, "home workout" pl. egy hasznos kifejezés lesz innen érzem.

@aram01: hallod már nem tudom keresztbe tenni a lábamat mert átszúrja a vádlimat a térdem :D

/all:

jöhetnek még a tippek, minél több, annál jobb, tényleg minden ötletet szívesen várok, fogom még facilitálni, hogy írjatok, mert nem tudom melyik lesz a testhezálló megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#8) elektrotank


elektrotank
tag

Itt egy link, remélem segít: [link]
A linken lévő dolgokhoz semmiféle gép nem kell, se pénz, csak az a 20-30 percnyi akarat.

Én pl. ilyenkor örülök, hogy falusi vagyok, még most télen is van munka itthon (favágás, fabehordás), nyáron fűnyírás, melók stb... tavasszal ugye ültetés, ősszel ásás stb... Én is egy lusta dög vagyok, de a fenébe is, néha érzem, hogy baromi jó volt kicsit megmozgatni magam egy-két kanna fával, még ha nem is olyan nagy kunszt. Szóval csak bíztatni tudlak, mert ha nem állsz neki, meglehet rosszabb lesz, de nem riogatni akarok, mert nem értek hozzá.

Sok sikert! :R

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#9) Zolaash


Zolaash
aktív tag

(Visszatalálós HSZ)

Nekem leginkább fogynom kell, ezért szereztem egy szobabringát, meg elkezdek Atkins-diétázni. Egyéb mozgásként az úszás gondolata merült fel bennem. Bár nem néztem meg az anyagi vonzatát, és hát otthon nehéz is lenne... :DDD

Rip and tear

(#10) nemlehet


nemlehet
őstag

Ha esetleg van xboxod akkor Your Shape: Fitness Evolved 2012. Úgy összeránt pár hét alatt, hogy csak nézel :D
Meglehetősen szórakoztató, rengeteg edzés, gyakorlat van benne és elég jól be lehet lőni a szintet hogy megdolgoztasson de ne hajtson túl. A barátnőm kezdte el, le is fogyott vele kb 2 hónap alatt. Én is elkezdtem használni amikor megrepedt a könyökizületem és nem tudtam lejárni kondiba. Futni/biciklizni a fent említett okok miatt nálam sem volt opció.
Xbox 360-at kinectel (pl néhány napja láttam egy arcade-ot 15k-ért) már gombokért lehet venni használtan és a játék se egy nagy befektetés.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11) aram01 válasza DeFranco (#7) üzenetére


aram01
nagyúr

amúgy: úszás (nem otthon, uszodában) esetleg valami tánc pl szalsza

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Meditáció.

(#13) D1Rect


D1Rect
félisten

Szex.

(#14) aram01 válasza D1Rect (#13) üzenetére


aram01
nagyúr

hány fővel? vagy csak magad? :))

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#15) DeFranco válasza D1Rect (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hét és feledik hónapban vagyunk :D

(#12) Kalandor: Kardiomeditáció gondolom.

(#11) aram01: úszás szuper, péz nincs :D

(#10) nemlehet: wii-n gondolkodtam egy időben, de ezt egyébként jól helyettesítené egy natúr dvd tizedáron vagy kölcsönözve

(#8) elektrotank: séta kilőve (bár alapból megyek ennyit egy nap) a többi az OK, valami ilyesmi sem lenne rossz, de nyilván változatosabban, programként

(#16) aram01 válasza DeFranco (#15) üzenetére


aram01
nagyúr

Duna messze van? ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) Dany007


Dany007
veterán

Ááh én is pont a napokban gondolkodtam ezen. De még nem vettem rá magam semmi konkrétumra.
Igazából kedvem sincs. Örülök ha ilyenkor 8-9-10 környékén letudok dőlni az ágyra nyugiba megnézni egy filmet vagy valami...
Bár most megbeszéltem magammal hogy nem fogok többet éjjelizni. Este 5-kor a szokásos ebéd és kész, pont. Nincs többé h nekiállok szalonnázni este 10-11-kor :D

Egyébként a Wii meg a Kinect egy jó ötlet. Okés, hogy random edzős dvd-vel is elérheted ugyanazt, sőt, de az nem szórakoztat. Wii-vel meg Kinecttel lehet többet mozognál úgy, hogy észre se vennéd. Persze mondom úgy, hogy még nem próbáltam.

Ez a 7. hónap ez vicc? :P Vagy tényleg? Hol volt ez bejelentve? : o Ménem tudunk róla? =)

(#18) aram01 válasza Dany007 (#17) üzenetére


aram01
nagyúr

Kinect 10 perc után taccsra tesz, bár a fiam le tud húzni előtte egy műszakot is ha kell :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19) nemlehet válasza DeFranco (#15) üzenetére


nemlehet
őstag

A Wii-t azt próbáltam, kalap túró. Ugye az a baj, hogy csak a kezedben lévő kontrollert figyeli így igazából nem tudja, ha csak hadonászol ahelyett hogy rendesen csinálnád. Amikor már kicsit fáradt vagy elkezded nem olyan pontosan csinálni, kicsit csalni és nem lesz hatékony.
A Kinect sem tökéletes de legalább az egész tested figyeli és megmondja, hogy biza lábat magasabbra, kezedet ne engedd le stb. Van benne jóga akkor pl kis "csontvázzal" mutatja, hogy akkor melyik részed nincs megfelelő pozícióban. Szóval pont azért jó amiért a személyi edző, mert kijavítja a mozdulataidat.
A DVD-vel szemben az előttem szólóval egyetértve az az előnye, hogy nem unsz rá. Hidd el végigcsinálsz 1-2x egy fitnnes kazit és már nem lesz kedved mert szar folyton ugyan azt csinálni. Plusz ugye kontroll sincs, hogy egyáltalán jól csinálod-e.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#20) D1Rect válasza DeFranco (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem is tudtam, gratz!

(#21) elektrotank válasza DeFranco (#15) üzenetére


elektrotank
tag

"Hét és feledik hónapban vagyunk"

Gratulálok jövendőbeli apuka! :C :K

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#23) Goose-T


Goose-T
veterán

Én is hasonló cipőben jártam már egy ideje, és pár hete elkezdtem járni heti egy alkalommal squasholni. Igaz, hogy csak heti egy óra, de már ez a pár alkalom is hatalmasat dobott az általános kondimon és közérzetemen. Persze kell hozzá egy pár (egy barátommal járunk), meg némi pénz (ütő, labda pár ezres, terembérlet párszáz forint fejenként). Most már sokkal könnyebb szaladgálni a kiskölök után. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#24) hoffman_


hoffman_
nagyúr

kettlebell.

hátrány: egy-két hónapig le kell járnod instruktorhoz, heti 1-2 edzéssel legalább. cca 2x10k. ha nem vagy eke, akkor nagyjából össze tudod szedni az alap gyakorlatokhoz szükséges precíz mozgást.

hátrány2: kell otthonra egy bell. egyszeri összeg, egy kg egy ezres. a kezdés után 2-3 súllyal (ideális pl 12-16-20kg) feljebb fogsz menni, ez 2-3 cserét indokol, de tele a net használt bellel. a vas nem romlik el. bizniszelve nem bukós a történet.

előny: minden. kardio, izomerő egyszerre jön, 15-20-30 perces edzés elég, átmozgatja az ízületeid, izmaid, tüdőd, szíved. pont tökéletesen megfelel az igényeidnek.

ui.:

vagy egy használt 360 kinect-tel, meg 1-2-3 kincetsport. halál komolyan. beszarás mi móka, és hogy mennyi munka, én tizensok év sport után leseggeltem a 6 órás kinectsport maratontól cimoránál (azóta rendszeres van félévente egy, epic szórakozás :D )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25) ittakary


ittakary
nagyúr

Hát kb igy leirtál mindent, hogy neked mi nem jó...

A lányoknak erre ott van a triviális megoldás, az aerobic és ezek vállfajai, viszont nem tudom, hogy létezik-e ilyen otthon, akár (sőt inkább) videóról űzhető mozgásforma férfiaknak.

Linkeld be kérlek az Alaptörvény azon paragrafusát, amiben kimondják, hogy nem aerobikozhat férfi :D

Ha rendesen végigcsinálsz egy ilyen edzést, akár youtube-ról, akár máshonnan, garantálom, hogy 3-4 nap izomláz, MINDENHOL. Úgy átmozgat, hogy beszarsz.

Ja és az ilyen alapdolgokat, hogy fekvőtámasz, felülés hanyagold. Ezzel sosem szabad nekikezdeni, mert nagyon hamar elmegy a kedved.

Esetleg: insanity workout program, de ezt szintén nem ajánlanám ha most kezdesz el mozogni. Ez neked Level 99 lenne, belepusztulsz 2-3 nap után.

Őszintén, ha tényleg nem csináltál semmit évek óta, tényleg valami lájtos - ahogy te mondtad, CSAJOS... - átmozgató edzést néznék, amit otthon egyedül Youtuberól tudsz csinálni, bőven elég lenne. Garantálom már 1 hónap után jobban éreznéd magad :)

[ Szerkesztve ]

(#26) nemlehet válasza ittakary (#25) üzenetére


nemlehet
őstag

+1

Tényleg érdemes elfelejteni, hogy az aerobic csajoknak való. Emlékszek még gimiben egyszer nem bírtunk magunkkal fiúk és a tanárunk tartott egy step aerobic edzést. kb 30 perc volt az egész utána 2 hétig nem ugráltunk :D Olyan izomlázam volt, hogy mai napig összerezzenek ha eszembe jut.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#27) aram01 válasza Kalandor (#12) üzenetére


aram01
nagyúr

attól tényleg nőnek az izmok

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#29) DeFranco válasza nemlehet (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

10 fontosabb dolgot fel tudnék most sorolni egy xboxnál. Ha ez lesz a siker kulcsa és semmi más nem válik be, akkor lehet róla szó, de annak a pénznek most nagyon sok jobb helye van.

@D1Rect: köszi :)

@Dany007: mérsékelten reklámozom. nem titok, de nem kürtölöm vele tele a fórumot

[link]

@elektrotank: köszi :)

@Aweriot: jöhet, de valamivel irányítottabbra gondoltam

@Goose-T: nincsenek barátaim :D

@hoffman_: írtam, kettlebell nem. ne menjünk bele, értékelem becsülöm, nem. kinect fáj a szívem de amíg nincs ingyen :U

@ittakary: persze, ez így fura, hogy negatív-negatív-negatív felsorolás, de ennek az az oka, hogy persze én is gondolkodtam rajta magamtól, van is egy kb. elképzelésem, de nem vagyok vele megelégedve. ezért írtam meg ezt a bejegyzést. arról, hogy mi jöhet szóba nyilván azért nem írok, mert friss gondolatok, új ötletek kellenek, nem akarom elvinni egy irányba sem az inputokat, viszont a felesleges vakvágányokat, amiket alapból kizártam érdemes levágni. ezért van a lista, hogy ez nem az nem amaz nem. ami ebbe belefér, az minden jöhet, lehet nem lesz megfelelő, de mindenképpen hasznos input.

az aerobicra amúgy ha megfigyelted nem azt írtam, hogy nem, hanem hogy keresek jobbat. nem véletlen. ez a b vagy inkább a c terv, mert amúgy éppen a kritériumoknak megfelelne, de lehet van jobb. ezért keresek jobbat. ha nincs, még az is lehet, hogy ez marad. adott esetben azt pl. el tudnám képzelni hogy valaki valahol valakiknek kiadott egy - nevezzük így - férfi aerobic dvd-t, vagy azzal a kifejezéssel élve, amit 7 mutatott, home workout dvd-t, ami mégsem gyúrás, hanem egy ilyesfajta átmozgató program. formen.

nem vagyok amúgy nőisportfób, jártam én már egy csokor 50-es 60-as nővel tai-chi edzésre egyedüli férfiként, az jó is volt, csinálnám, de minden pozitív tulajdonsága ellenére nem elég. egyedül meg azt nem lehet csinálni, mert ott maxifontos a pontos kivitelezés, valakinek látni kell, ellenőrizni kell.

[ Szerkesztve ]

(#30) hoffman_ válasza DeFranco (#29) üzenetére


hoffman_
nagyúr

pajtás, én a legjobb szándékkal olvastam, és írtam végig, de ennyi "nem"-el nem fogsz tudni* elkezdeni semmit. ez nem hepcia, vagy rutin, vagy vélemény, ez tapasztalat. kvázi felsoroltál mindent, amit maszekban free lehet csinálni, és kizártál mindent, amit ezen felül lehetne csinálni. valamiből áldoznod kell, engedned kell, vagy pluszt belerakni, mert különben nem lesz egyről a kettőre!

* nem is igazán az a baj, hogy nem tudsz, hanem hogy nem akarsz. felfúrsz két hiltit a plafonba, meg beleversz egy ásónyelet (exactly like me) és van egy húzódzkodó rudad. fekvő + felülés mindenkinek megy. elkezded napi 3x8-al, eltelik 3 hét, és 5x10-et csinálsz, aztán még többet. túlspilázod. el kell kezdeni. ha komolyan gondolod, akkor lehet meríteni pár fenti ötletből (teljesen pártatlanul a bellt hoznám ki győztesnek a körülményekhez képest), vagy lehet keresni még tovább és tovább, de annak sosem lesz vége.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#31) DeFranco válasza hoffman_ (#30) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nézd... eddig több embernek sikerült megérten a koncepciót és megérteni a "nem"-ek mögötti tartalmat. nagyon küzdök vele, hogy hogy magyarázzam el úgy, hogy ne tűnjön magyarázkodásnak, inkább nem is kezdem el.

amiket írtam, hogy kizártam, alapos okkal zártam ki. az én élethelyzetemben az én értékrendszeremben ezek nem lehetségesek, vagy éppen eleve olyanok, hogy előre látszik, nem tartana ki velük sokáig a lendület.

nem szimpatikus? megy a levesbe, mert nem egy nemszeretem feladattal fogom elkezdeni, pont ez a siker egyik kulcsa, hogy alapból tetsszen. inkább keresem egy hónappal tovább.

persze ismerem az ilyen testedző lózungokat, hogy az akarat szolgája a test meg kistököm, köszönöm nem kérek belőle. te hiszel, más hisz én meg másban hiszek, ne kelljen ennek is nekimenni, mert nincs kedvem magamra rántani a fél tesiszakkört a logoutról. tisztelem őket a munkájukért, én másban hiszek más a motivációm.

kettlebellt egyébként konkrétan azért nem fogom elkezdeni, mert 1) felesleges súlyokat akasztani magamra, bőven elég a saját anyag egyelőre (83/180 szal azért nem gurulok) az izületeim kifejezetten nem jók, felesleges őket terhelni. később esetleg szóba jöhet, ha már ott tartok, hogy lesprintelek két sarkot a buszhoz lihegés nélkül, meg nem 140/80 lesz a nyugalmi vérnyomásom*. 2) csecsemővel-gyerekkel a lábam alatt nem fogok elkezdeni súlyzókat pakolgatni. leszarom. nem.

plafonra sem fúrok karót mert kurvára nem érdekel a húzódzkodás. te felfúrtad téged érdekel, engem nem, nálad használ, nekem meg két lyuk lenne a plafonon. b) amire nekem kell, arra nem alkalmas.

minden tisztelet mellett de pont te nem érted a lényeget és pont te akarsz rámerőltetni olyan dolgokat, ami a te értékrended szerint valók és a te ízlésedet tükrözik. köszönöm a tanácsokat, tényleg, ezért vagyunk itt, de azért kutyázni nem kell, mert nem értek egyet. voltak többen akiknek sikerült megérteni, hogy mi a gondolatmenet.

*ezekre pedig nem a súlyzó a megoldás, meg nem is a húzódzkodás, ez kis terheléses intenzívebb tempójú mozgás, hogy pörögjön a vérkeringés, dolgozzon az izület (kis terhelésen, csak mozgatás, nem terhelés), legyen tüdőmunka. izomzat másodlagos, azt majd ha van kondíció, esetleg. kurvára sokat érnék el vele ha húzkodnám itt magam.

ha azt mondom, hogy van mögötte koncepció, és amit írtam, az megalapozott, akkor az úgy van, ezt fogadd el. nem két napja agyalok a témán, és nem a lustaság miatt zártam ki amit. van tapasztalatom a testedzésben, régebben sokat és többfélét sportoltam kitartóan, tudom, hogy mire hogyan reagál a testem és a tudatom, fel tudom mérni a lehetőségeket. ez neked itt nem feladatod. azért írtam ezt a bejegyzést meg, hogy inputokat kapjak, ötleteket, hogy mit lehet, nem azért, hogy meghallgassam, hogy rossz a hozzáállásom. jó a hozzáállásom, csak pont az ilyen viták elkerülése végett egyszerűsítettem a dolgot, és ex cathedra kizártam olyan dolgokat, amivel már megfutottam a körömet és megszületett a megoldás.

(#32) Dany007 válasza DeFranco (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Nos ezesetben gratulálok! :C
Bár majd csak akkor koccintunk ha már a kezedben lesz! :)
Akkor ezért jártál te annyit az apukás topikba! :) Háhá! A gondos előkészületek, mint mindig!

(#33) D1Rect válasza DeFranco (#29) üzenetére


D1Rect
félisten

"10 fontosabb dolgot"
Ha babás cucc, akkor nyugi.
8 teljesen fölösleges, csak útban lesz hónapokig, aztán eladjátok. :DDD

(#34) DeFranco válasza D1Rect (#33) üzenetére


DeFranco
nagyúr

elég kevés dolgot vettünk eddig, a "nagyjával" ipari mákunk volt, mert kaptuk kölcsön vagy örökbe (pelenkázó, kiságy, babakocsi) a többivel meg próbálunk amennyire lehet pragmatikusak lenni, drágábbakat bérelni vagy használtan venni, meg csak azt megvenni, ami tényleg bizonyítottan szükséges lesz.

(#35) Dany007 válasza DeFranco (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Aludjatok sokat! :D Amennyit csak lehet!
Az edzéseket meg még most kezd el, mert pár hónap múlva már végképp nem lesz hozzá kedved.

szerk.: egyébként mi is így voltunk az asszonnyal. Bár akkor már megvolt a gyerek.. Hogy akkor kezdjünk el valamit edzni.. Csak alap dolgokat. Volt otthon egy taposógép is mondjuk...
1-2 hétig csináltuk aztán belefáradtunk.
Gyerek mellett, főleg olyan izgága mellett, mint a mienk nem igazán lehet...
Amikor az alvást többre értékeli az ember, mint a szexet... :U Sose hittem hogy lesz ilyen időszak, pedig volt.

[ Szerkesztve ]

(#36) hoffman_ válasza DeFranco (#31) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem sajnáltad a bötűket cimbora. nem szeretnék én rád erőltetni semmit, vagyunk mi olyan nexusban, hogy objektíven beszéljünk erről (is). valóban nem érthetem a koncepciót, mert bár nem kimagyarázást érzek, de tényleg nem sikerült átvennem, amit mondani akarsz.

a nemszeretem feladatot teljesen meg tudom érteni, ez egy combos érv, de igazából itt kimerül az én értékrendem szerint a "nem". valóban nem fedi le egymást a két gondolkodásmód, én úgy gondolom, hogy ha valamit csinálni akarsz (és nyilván jól), akkor persze, hogy körüljárod, de nem ekkora dolog ez szerintem. ha el szeretnéd kezdeni, akkor csak el kell, azért már volt itt annyi ötletelés, hogy tudj mazsolázni, szerintem olyan is, ami tud igazodni a terveidhez. a hiltis mókát csak mondtam, mint egy gyakorlati kivitelezés, nem feltétlen követendő példa. a lényeg az volt benne, hogy ha valamit meg akarsz lépni, akkor megléped.

értem én, hogy vannak nehezítő körülmények, illetve lesznek (és gratulációm a trónörököshöz ezúton is!), de semmi nem jár végleges lemondással. ígérem, nem írom le még egyszer a bellt, mert neked nem gyerebe, csak szükséges a mondat tárgyaként: baba mellett is lehet ám csinálni, nem lesz ott a picúr a lábad alatt reggeltől estig, ismerek is (akkor még teljesen, ma már kevésbé) friss babázó apukát otthoni bellel. a baba nem az edzések mikéntjét fogja nehezíteni, hanem a rászánt időt, ezzel mondjuk valóban lesznek majd fennforgások.

rád erőltetni végképp nem szeretnék semmit, de valóban az én értékrendem szerint tudok csak gondolkodni, még ha igyekszem objektíven is. ez alapján sajnálom, hogy nem sikerült megszülni a "közös gyereket", mert szerintem meg lehetne, szerinted nem, amit teljesen elfogadok, csak nem értem teljesen. konklúziónak csak annyit tudok levonni, hogy remélem lesz itt olyan device, ami passzol az i/o portba nálad is :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37) Helsing


Helsing
aktív tag

Szia!

Rengeteg jó tornázós/edzős videót találhatsz a neten. Biztos megtalálod a számodra megfelelőt.

Ha van androidos tableted esetleg telefonod akkor tudok javasolni két remek programot is. Mindkettőben van előre összeállított edzésprogram, de te magad is összeállíthatod a magadét. Én jelenleg ezt használom. Napi fél órával kezdtem, de ma már 45 percre feltornáztam az időtartamot.
Tapasztalatom szerint már napi 15 perc edzés/torna is rengeteget számít. Főleg ha ülőmunkát folytatsz.

(#38) DeFranco válasza Helsing (#37) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tudnál adni pár példát az említettekre (videók, droidos programok)?

[ Szerkesztve ]

(#39) Helsing válasza DeFranco (#38) üzenetére


Helsing
aktív tag

Videók:
8 minute: [link]
Öt videó van. Mindegyik másféle gyakorlatokkal. Jók, mert rövidek és tetszőlegesen kombinálhatóak. Számomra ezek a videók voltak az alapok régebben. Először a nyolc perc is bőven elég az egyik videóból. Aztán ahogy edződsz már kettő-három is jöhet akár egymás után.

Tőlük keress videókat: Rubint Réka, Béres Alexandra, Bíró Ica
Nem ajánlanék konkrét videókat tőlük mert már nem emlékszem rájuk. (Régebben többet is megnéztem és voltak köztük jók)
Persze kereshetsz külföldieket is, de nem hiszem hogy van lényegi különbség.

Pilates videókat is érdemes keresni. Azok is jók. Rael Isacowitz nevére keress rá.

Programok:
[link] Én megvettem a fizetős verziót, de az ingyenes is teljesen jó. A fizetős program extráit igazából nem is használom ki.

[link]Ez is jó. Sokkal részletesebb beállítások vannak benne mint az előző programban. Rengeteg minden testre szabható. És a gyakorlatok száma is több mint az előzőben.
Én az elsőként linkelt programot használom mivel abban vannak súlyzós edzések is amik a másodikból valamiért hiányoznak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.