Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) proci985 válasza adalbert1 (#42) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na, az jó akkor. utánna a következő dolog az lenne, hogy el tudnál e beszélgetni arról, amit olvastál, akár műelemzés szintjén is.

ha jövő, akkor angol. bárhova mész, bizonyos munkakörökben elkerülhetetlen az angol (mondjuk én IT hallgató vagyok), míg német is csak anyanyelvi környezetben játszik.

franciát, spanyolt egyébként tanultam, értelmét eddig még nem sokat láttam... nem is tanultam sokat (pedig francia gimnáziumi második nyelvem volt), ki is kopott. németnek anno volt értelme, de mivel német nyelvterületre nem áll a terveim között átköltözni, így az is kopik ki, sajnos. nyelvként egyébként a német eléggé nehéz (bár a maga módján logikus és stilisztikailag hasonlít a magyarra, szeret túlbonyolítani dolgokat), szerintem valahol az izlandi szintjére lehetne elhelyezni. olasz csak Olaszország, egyébként kb annyira egyszerűen tanulható, mint a többi újlatin (spanyol, francia, portugál).

oroszban anno egyébként gondolkodtam, de egyre inkább úgy látom, hogy arra én nem akarnék dolgozni. ez egyben azt is jelenti, hogy számomra értelmetlen tanulni, mert nem lesz használatban. nyelvtanulás idő, jobban jár az ember másik, tényleg fontos nyelv erősítésével.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.