Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Szabad péntek, szabad szombat, szabad hozzászólni! :))

(#2) ABE


ABE
őstag

Kalandtúra a nyóckerben vagy a BKV-val? :D

Amúgy esti Citadella alap, meg a Normafa környékéről is jó kilátás van a városra este, plusz a Nemzeti szintén este, és akkor már a Müpa is. Meg Andrássy környékén és a Margit szigeten esti séta... Basszus, bele se férnek az időbe, ezek alap dolgok. :D

[ Szerkesztve ]

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

írok pár kulcsszót, ha nem vagy lusta guglizni.

normafa
kirándulás, bp-i panorámával
jános-hegy
libegő
sas-hegy
zaba @busuló juhász vagy remíz, esetleg wikinger :DDD
várbarlang
sziklakórház
MFAV múzeum
gellérthegyi séta

most kb. ezek jutottak eszembe :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) kételkedem válasza DeFranco (#1) üzenetére


kételkedem
addikt

Moszkva tér - pillanatkép a mai magyar valóságból

Kőbánya - Kispest vasútállomás - pillantás az igaz szocreállra

0 km kő - szerintem még egy külföldinek is érdekes lehet, hogy innen számítják a főútvonalak kilométereit, a Clark Ádám tér és környéke egyébként is szinte kötelező program

Ecseri úti piac - szintén jó korlenyomat

Gresham, Kempinski, vagy egyéb luxus szálloda - klassz kocsik vannak a parkolóban, némelyiknek még az épülete is szép

stb

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5) Tim82


Tim82
nagyúr

Szépművészeti Múzeum.
Városliget - Vajdahunyad vára.
(Kisföldalatti, mint Európa első kéregvasútja kötelező.)

Mátyás-templom.
Magyar Nemzeti Galéria.

Magyar Nemzeti Múzeum.
Iparművészeti Múzeum. (Szerintem nem annyira a kiállítások, hanem az épület kedvéért - Lechner Ödön tervezte, gyönyörű, szecessziós és nincsen lelakva.)

Egyetemi templom (ELTE Jogi Kar mellett).
Károlyi Mihály utca (Kálvin tér és Ferenciek tere között, kb. fél éve újították fel, gyönyörű sétálóutca lett).
Petőfi Irodalmi Múzeum.

Az Andrássy úton bemennék az Alexandra Könyvpalotába (volt Párizsi Nagyáruház), a lánnyal, akivel mostanában randevúzok :B, pár napja belógtunk oda este, kívül is szép, belül pedig van egy szép étterem, XIX. század végi berendezéssel, freskókkal, az egész elég gondosan restaurálva.

Ha sok pénzük van, akkor a Roosevelt téren a Gresham-palota éttermébe is beülhetnének. Megint az épület miatt ajánlom.

Ha ki akarnak rúgni a hámból, akkor Gödör Klub az Erzsébet téren.

Esti andalgás a Szabadság- és a Lánchídon: megfizethetetlen. Minden másra ott a MasterCard.

*
Alapvető jótanácsok:

- készpénzt csak olyan bankautomatából vegyenek fel, amelyik egy bankfiókhoz tartozik (annak oldalában/előterében van). Némely külföldi bankkártyákat ugyanis előszeretettel nyelnek el magyarországi bankautomaták (tudtommal főleg ausztriai, chip-es kártyákkal volt ez, de ez csak egy példa) és a bankok nagy részénél érvényes gyakorlat szerint a szabadtéri (nem fiókhoz tartozó) ATM-eket külsős biztonsági cégek ürítik, amelyeknek meg kell semmisíteniük a bennük talált bankkártyákat (tehát ők nem adhatják vissza). (Ezt mondjuk úgy általában ajánlanám mindenkinek, mert ilyen esetekben a saját banknál kell letiltatni/véglegesen zároltatni az ATM által elnyelt bankkártyát és az adott banktól függ, hogy ennek van-e költsége vagy nincsen. Az olyan ATM-eknél, amelyek bankfiókhoz tartoznak és a fióki dolgozók ürítik és töltik fel őket, általában némi macera után vissza lehet kérni és kapni az adott fiókban a kártyát.)

- bankkártyát, tárcát mindig nadrág- vagy kabát belső zsebben érdemes tartani, nem táskában. Nadrágnál a farzseb is kerülendő. Személyes iratokat, telefont, fontos telefonszámok listáját megint másik zsebben tartsanak (érdemes felírniuk valahova a saját bankjuk és biztosítójuk külföldről hívható 0-24 segélyszámát!).

- értékes telefont, látványosan drága cuccokat szerintem nem érdemes magukkal vinni egy városnéző túrára. Semmi haszna a GPS-es telefonnak, ha lenyúlják. Ellenben egy papír-alapú térképet senki sem akar meglovasítani...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6) Ndruu válasza kételkedem (#4) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Mikor jártál utoljára a KöKi-n? Éppen épülőfélben van az új buszvégállomás és a hozzá tartozó "szokásos" bevásárlópark. A mai szemmel csúnya narancs komplexumnak ma már csak kis része látszódik. [link]

Harrrr!!!!

(#7) maláj


maláj
őstag

4-es metróval körbe a várost ;]

(#8) .bableWes válasza maláj (#7) üzenetére


.bableWes
őstag

+1

és a magyar pálinka.

amikor érdemben voltam pesten, volt egy "láthatatlan kiállitás" valahol. nekem nagyon tetszett

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#9) Tim82 válasza .bableWes (#8) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az a Népligetben van.

Külföldieknek tudtommal nem érdemes menni, mert magyarul megy az "idegenvezetés".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#10) DeFranco válasza Tim82 (#5) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hú, ez jó részletes lett, köszi!

Esetleg történelmi helyekre-épületekre van-e tippetek a Váron és a Vajdahunyad vára-Hősök tere kombókon kívül.

@.bableWes: egyszer, amikor egy Hollandiában tanuló indiai srácot vittünk Ferihegyről a Délibe, akkor megálltunk a Köki emeletén levő bolt előterében működő lacikonyhánál, és megmutattuk a vendégnek mi a magyar valóság a'la hurka-kolbász-mustár-fehér kenyér és bogyiszlói paprika.

Azt mondta, hogy amióta otthonról eljött ilyen jót nem evett. :D
szerk: pedig csak ez után adtuk oda neki a zacskónyi túró rudit...
(cottage cheese rudolPH!)

[ Szerkesztve ]

(#11) .bableWes válasza DeFranco (#10) üzenetére


.bableWes
őstag

gondolom. :DDD

Tim82: :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#12) Tim82 válasza DeFranco (#10) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért nem lesznek igazán jobb tippek, mert a "történelmi városmag" az I.-II. és V. kerület. Még talán a Dohány utcai zsinagógát hozzácsapnám, mert megint egy építészeti remek, a Deák tér közelében.

Esetleg még Óbudán nagyon kevés megmaradt az eredeti városközpontból, a Szentlélek térnél, de az csak pár XVIII-XIX. századi ház (óbudai városháza, ill. van ott több kisebb múzeum és a Kobuci Kert egy valahai kúria épületegyüttesén belül). Ja meg a Kiscelli Múzeum.

A Városligeti Fasor evangélikus temploma sem rossz. Amúgy a libegőt és a fogaskerekűt is érdemes kipróbálni.

Talán még a Wekerle-telepet nézetném meg, meg ha bevállalósabbak, akkor van egy szép, elég zárt lakótelep (asszem, Ganz-dolgozóknak épült) a VIII. kerületben, a Vajda Péter utcánál (ez azért nem a gettó - Népligettől mész az 1-es villamossal egy megállót és besétálsz kb. 200 métert). Mindkettő szép. Az utóbbiról vannak valahol fényképeim is, elő is tudom ásni, ha kell.

Egyébként nem gondolkodnék feltétlenül csak Budapestben, egy fél napot rászánnék Szentendrére, sokkal egységesebb, nyugodtabb, szebb városkép.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13) DeFranco válasza Tim82 (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen, Szentendre nekem is eszembe jutott. Opcionálisan felajánlom nekik, hátha rászánnak egy fél napot tényleg. Ha jól tudom kirándulóhajó is megy oda.

(#14) eziskamu


eziskamu
addikt

Az én negyednapos túrám, amikor továbbképzésen voltam:
4-6-al Moszkváig, aztán 21-essel a Normafáig (lett volna ha rájövök, hogy a piros 21-et nem kiírják, hanem tényleg piros :DDD ), de aztán csak eljutottam oda.
Majd vissza a Moszkvára, és a Mammut 1-2 megtekintése, pincelátogatással (Saturn), majd visszavonulni a szálláshelyemre még sötétedés előtt, (nyócker :DDD ).
Próbáltam volna közben megoldani egy vitás üzleti ügyet (ha a hegy nem megy Mohamedhez alapeset), de ő este 10-re tudott volna (állítólag) Kőbánya-Kispesti metrómegállóba menni, (pedig a kolija állítólag a Moszkvához sokkal közelebb esett volna) olyat meg nem játszom, pedig biztos izgi lett volna 10 után a Kőbánya-nyócker :DDD

Másnap meg elbóklászatam, villamosoztam és metróztam, megtekintettem az Aréna Plázát, meg a keletinél a metróaluljáróba na kínai hittérítőt, akiről még egy humorista is megemlékezett, szóval tényleg van valóságalapja, amit előadnak a sztendaposok :) .

Harmadnap pedig teljesítettem a kistesóm nagy álmát a KFC-ből szállítottam vonaton Püspökladányig, nem találjátok ki mit... kávét, mert az a kedvence (akkor még nem volt közelebb KFC) :)

DeFranco:
Nem vagyok nagy művészetpárti, de a Szentendrei bóklászás nekem is tetszett. +1 Szentendrének. A skanzennel most mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#15) kételkedem válasza Ndruu (#6) üzenetére


kételkedem
addikt

Annak már bizony legalább 5 éve! :B

Akkor a KöKi-re ne menjenek, építkezést nem érdemes mutogatni! :N

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#16) Tim82 válasza eziskamu (#14) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kőbányának semmi köze a nyolcadik kerülethez. Egyébként meg kb. zsebtolvajoktól és szilveszter előtt petárdaárusoktól kell rettegned a KöKin.

Kínai hittérítők nincsenek Magyarországon, koreaiak igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17) eziskamu válasza Tim82 (#16) üzenetére


eziskamu
addikt

1. Semmi köze, de este 10 után egy számomra tök idegen helyről egy másik már hirhedt, de számomra szintén ismeretlen helyre jutni, már igen kalandos lett volna. Azt nem is említve, hogy mi van, ha az illető mégis :) (gondoltam át akar verni) eljött volna, mondjuk valami haveri társasággal.

2. Nem mutatkozott be hogy mi a nemzetisége, csak szimplán meglepett a látvány (nem sértésből mondom, csak azonnal az a kabarészám jutott eszembe) . Valamint azért gondoltam, hogy kínai, mert a humorista is (talán Kiss Ádám) azt mondta, hogy kínai.

Most kérek elénézést az összes kőbányai és/vagy koreai PH! olvasótól :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Tim82 válasza eziskamu (#17) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem kritikának szántam, csak pontosításnak. KöKitől nem lakok túl messze, nagyjából egy évig ott átszállva jártam be az akkori munkahelyemre, úgyhogy helyismeretem van egy kicsi. :)

A linkelt szekta amúgy rendszeresen nyomul nem csak a Keletinél, hanem a Nyugatinál is; mintha a Deák téren is láttam volna már őket, de számomra elsikkad a versenytársak - Hitgyüli, Jehova tanúi - mellett. Hiába, mostanában nagy a versengés a lélekfogás-iparban.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19) eziskamu válasza Tim82 (#18) üzenetére


eziskamu
addikt

Én csak vonattal voltam :)
2008-as emlékeimet osztottam meg, de mondjuk voltam most nyáron is, de a nyugatinál nem láttam koreaiakat, csak a szigeteseket egyhalomban :) , igaz nem is metróztam, hanem gyalogszerrel bóklásztam, és megtekintettem a Lehel csarnokot (igaz nem azért mentem fel Pestre :) ).
Vidékiként az is jó volt :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Nem olvastam vissza, hátha volt már. Turista révén biztosan kipróbálnám: [link]

(#21) DeFranco válasza Lengyi (#20) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Frankó :R

(#22) manoarc


manoarc
senior tag

A Köki már rég nem az ami volt pár évvel ezelőtt...
Régen tényleg csak világosban mertem oda menni,pedig nem vagyok se nem félős se nem vézna :D
Ott nincs mit megnézni , viszont a Wekerlét érdemes ha szép idő van.Egy nagy séta keretében jó időtöltés szétnézni.A főteret nemrég újították fel,nagyon szép lett.A Barátok közt elején amikor mutatnak egy fehér társasházat az ott van a téren,akik nem jártak még sosem erre, mindig rácsodálkoznak :)
(Kós Károly Tér valójában, a sorozatban Mátyás Király Tér)

[ Szerkesztve ]

{。^◕‿◕^。}

(#23) ABE válasza Tim82 (#12) üzenetére


ABE
őstag

"van egy szép, elég zárt lakótelep (asszem, Ganz-dolgozóknak épült) a VIII. kerületben"

A Ganz kolóniára gondolsz? Nem ez az a hely, ahol forgatták a Csinibabát?

(#24) DeFranco válasza manoarc (#22) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ismerem a Kós Károly teret. Anno egy "ismerősöm" ott lakott, egy ugyan olyan házban mint ahol a BK-t forgatják. Sokat jártam arra. :)

(#25) Csemike válasza ABE (#2) üzenetére


Csemike
csendes tag

"Kalandtúra a nyóckerben" Létezik, és nem is akármilyen. :) Budapest Beyond

(#26) DeFranco válasza ABE (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"Kalandtúra a nyóckerben"

Kb. hasravágná a srác előtt magát mindenki, mert úgy néz ki, mint a vajda legkisebb fia. Pedig csak máltai a lelkem. Menyasszonya is elég sukár. :))

(#27) Tim82 válasza ABE (#23) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt nem tudom, hogy ott forgatták-e, de az lesz az.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.