Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

aaand we're starting here

(#2) e=mc² válasza DeFranco (#1) üzenetére


e=mc²
őstag

Azert azt tedd hozza, hogy Ugyfelkapu kell, hogy minden online menjen!

Az meg okmanyirodatol fuggoen akar egy ora sorbanallas is lehet!

Ambulimax Provider

(#3) sztanozs válasza DeFranco (#1) üzenetére


sztanozs
veterán

Lassan már meg is jön a pénz (ha minden jól megy , akkor még a héten)... Bár még nem volt olyan év, hogy az APEH (NAV) 30 napra fizetett volna. De persze ki fog késedelmi kamatot követelni a NAV-on 4-5 napra... 150-200 Ft

e=mc²: nekem már - magánszemélyként - kb 5 éve van ügyfélkapum (idénre le is járt és meg kellett újítanom a jelszót az önkormányzaton okmányirodában)

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#4) adalbert1 válasza DeFranco (#1) üzenetére


adalbert1
veterán

Az online beadáshoz kell ügyfélkapus regisztráció is, nem? Én is ma csináltam meg, de ezzel nem akartam szórakozni, így papíron bevittem az ügyfélszolgálatra. Szerencsére nem volt tömeg, és 10 perc alatt már végeztem is. Jövőre viszont az online megoldást fogom én is választani, ha nem felejtek el regisztrálni az ügyfélkapura. :)

(#5) DeFranco válasza e=mc² (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tegyük hozzá, de csak egyszer kell elintézni, és az a tapasztalatom, hogy ha időpontot foglalsz (online) akkor szinte nem is kell várni.

@sztanozs: jó is annak, akinek visszajár. Nekem 1 Ft túlfizetésem van.

@adalbert1: az ügyfélkapu amúgy is jó, mert sok mindent el lehet vele intézni online. A regisztrációt meg tudod csinálni otthon is, annyira kell bemenni, amíg az előregisztráció után igazolod magad személyesen, hogy te vagy a te. Onnantól működik, ez meg 5 perc (plusz várakozás)

[ Szerkesztve ]

(#6) sztanozs válasza DeFranco (#5) üzenetére


sztanozs
veterán

Páromnak jár csak vissza, nekem pont nullszaldós volt - de mind a kettőt egyszerre adtuk be...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7) adalbert1 válasza DeFranco (#5) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor sort fogok rá keríteni, ez nem tűnik vészesnek. Igaz mindig akkor jut eszembe, mikor pont kellene, de akkor meg általában nem akarom az időt húzni már vele... :))

(#8) Samus válasza sztanozs (#6) üzenetére


Samus
addikt

Én offline intéztem. Kijöttél a paksaméta, visszavittem, megcsinálták, kijött újra, és öröm, boldogság. Ez évtől nem kell visszaküldeni a kész bevallást, ha minden jó rajta. Persze csak ha a NAV csinálta meg neked. Én első évben kaptam csak vissza, azóta (ez a harmadik munkával töltött évem) 1 forint járna vissza...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) DeFranco válasza adalbert1 (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, azért arra készülj fel, hogy ez csak az ideális eset :DDD Beüthet gikszer, de nekem tényleg ennyi volt az ocsmányiroda is, meg a bevallás is. A lényeg, hogy tényleg kell időpontot foglalni, és akkor egész flottul halad a dolog.

(#10) eddie17


eddie17
addikt

Ja kész, ugyanilyen módszerrel hajtottam végre a nemes feladatot.

(#11) Viszlát


Viszlát
addikt

Mikó' sütünk szalonnát?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hol lehet panaszt tenni, ha úgy érzem, hogy nem megfelelő módon használják fel az adómat?

(#13) DeFranco válasza Coccolino_O (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az idoben es terben legkozelebbi orszagos parlamenti valasztasi korzetben :)

(#14) lapa válasza DeFranco (#13) üzenetére


lapa
veterán

(legalábbis eddig így volt)

én mindig lefizetek egy megfelelő embert kannásborral meg tibicsokival. csináltattam neki aláírásom alakú pecsétet is pfff.

(#15) hoffman_


hoffman_
nagyúr

még nem. és lassan kéne, de papír nélkül nehéz :) csak még egy adócsoporttól várok egy jövedelmigazolás-korrekciót, remélhetőleg megkapom. akkor nem 900-at, csak 700-at kell befizetnem - persze ez ilyen bilibe-lóg-a-kezem dolog :))

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16) truba


truba
tag

Én még február 7.-én beadtam elektronikusan. Március 11.-én a visszajáró 9500 Ft. helyet kaptam 1000 Ft-ot. Mikor megkérdeztem, hogy mi történt a többi pénzzel akkor azt a választ kaptam, hogy " elmaradásom volt a rendszer szerint még 2009.-ből amit most korrigáltak. Továbbá azt is elmondták, hogy örüljek mivel a rendszer csak a tőke részt vonta le ami 8500 Ft-volt, (tehát ennyivel adóztam kevesebbet 2009.-ben) és nem számolt kamatot, pedig kellene automatikusan. Kérdésemre, hogy akkor ez miért nem került ki eddig- válasz: szabad fordításban, örüljek, hogy ennyivel megúsztam.

Örültem.

(#17) DeFranco válasza Viszlát (#11) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Városhatáron innen ;] még nem nyitott a hely, kicsit aggódom is, hogy megnyit-e. A többiről nem tudok nyilatkozni :)

@hoffman_: meglátjuk, fel kell mérni előtte, mert azért hullámzó a színvonal, 75% hogy van fa (először volt franó hasogatott, aztán ott a rakás szedd össze, aztán majdnem semmi, majd megint ott a rakás szedd össze, balta nincs), 50% hogy megfelelő tisztaságúak a nyársak (ezen lehet segíteni, de meleg víz nincs) és 40% hogy szép idő lesz épp (ha nem megyek akkor szép az idő, de volt már lakásban grillezés helyette) akkor, de majd valamit nyikorgok valahogy valakiknek (értelemszerűen felülről korlátos a kapacitás).

[ Szerkesztve ]

(#18) hoffman_ válasza DeFranco (#17) üzenetére


hoffman_
nagyúr

gondolom nem kell féltsünk, és auto-write módban születik majd a bejegyzés, ha élhető lesz a hely :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19) DeFranco válasza lapa (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálunk az úgy van (volt) hogy vallatási időszakban a helyi könyvtárban felvonult a sok peches ember, és ha bevitted a dokument, akkor ott helyben megcsinálták neked ingyen és bérmentve, le is adhattad. látványbevallás.

[ Szerkesztve ]

(#20) DeFranco válasza truba (#16) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Gondolom azt a bevallásodat nem ellenőrizték, és mivel most volt visszaigénylésed, ezért visszamenőleg megkaptad a rutinellenőrzést. Ha ott tényleg volt difi (hiba) akkor tényleg ez a jobbik eset, hogy csak a tőkerészt vonták le.

Ezért szoktam mindent ellenőrizni kézzel is.

(#21) Coccolino_O válasza DeFranco (#13) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Igen, a probléma forrása számomra az, hogy nincsen alternatíva...

(#22) Mr X válasza truba (#16) üzenetére


Mr X
veterán

Ilyesmi sztorim nekem is van.

(#23) DeFranco válasza eddie17 (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tiszta 21. század, nem? :D

@hoffman_: 900 ezret??? Jól keresel :DDD

#24: én már évek óta nem... na de majd idén befizetek az önkéntes nyugdíjpénztárba... van egy kis elmaradásom. Lesz itt pénz.

[ Szerkesztve ]

(#24) eddie17 válasza DeFranco (#23) üzenetére


eddie17
addikt

Hogyne!
És még kapok vissza, mert sokat vettek el tőlem a közösbe.

(#25) Lenry


Lenry
félisten

még aznap, valamikor februárban, amikor ideadta a papírt a céges könyvelő. ÁNYK-val tényleg pofonegyszerű, csak a megfelelő sorokat kell bemásolni, aztán ha a végösszeg nulla, akkor elment, feltölt, csíny letudva.

meg kell hagyni, hogy a pénzbehajtás adóbeszedés hatékonyan megy Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) hoffman_ válasza DeFranco (#23) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ha tudnád, hogy egy percet nem dolgoztam! :DDD (na persze a sztori irl nem ilyen vitzes :) )

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27) DeFranco válasza Lenry (#25) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én néha rácsodálkozok az SMS matricára és az internetes vonatjegyvásárlásra is

(x) PÁF

[ Szerkesztve ]

(#28) Lenry válasza DeFranco (#27) üzenetére


Lenry
félisten

vonatjegyvásárlásra én is.
nagyon menő a fakkomnagy QR kóddal, persze totál visszaolvashatatlan, bár gondolom a kallereknek megvan a megfelelő app hozzá.

nekem legutoljára valami HTC telóval olvasta le, jól megy ám a MÁVnak... :D

SMS matrica megint olyan ingyenpénz az államnak, persze, hogy jól működik, bár a parkolójegyvásárlást épp készülnek elkúrni, mert miért ne

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) DeFranco válasza Lenry (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én kiveszem automatából, az a biztos, de tényleg vicces ahogy olvassák a QR kódot. Nem is szeretik, de legalább van.

(#30) truba válasza DeFranco (#20) üzenetére


truba
tag

Nem volt tartozásom. Leellenőriztem. 2x. Egyébként is a hatályos jogszabályok alapján a tárgy évben keletkezett adóhátralék adók módjára behajtandó még a tárgyévben.( határidőben beadott, hiánypótlásra fel nem szólított adóalany esetén) Ennek nyomon követése a NAV (akkor még Apeh) feladata. A fent említett esetben a következő év 01.01.-én az adóhátlakék elévül. De csak ebben az esetben.

Mikor ezt megemlítettem az ügyintézőnek onnan kezdve mondta azt, hogy örüljek. (hangneme ekkor változott, fenyegető hangneművé)

Egyébként a tapasztalatom szerint számíthatók még nem várt ellenőrzésre

(#31) DeFranco válasza truba (#30) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ehhez szerintem te jobban értesz :B

(#32) Lauda


Lauda
félisten

A heten adom majd be. Fizethetek is be ennek a tetvedek allamnak 30000 adot, mert x ev alatt keletkezett 186 ezer forint jovedelmem egy banki lekotesbol, ami utan most kell megfizetnem a kamatadot. :W

(#33) truba válasza DeFranco (#31) üzenetére


truba
tag

Persze mielőtt felhívtam őket, utána jártam a dolognak. de azért ilyen helyzetre én sem számítottam, gyakorlatilag ilyen alapon bármilyen eljárást lelehet folytatni. És a gyakorlat azt tükrözi, hogy élnek is az ilyen helyzettel.

(#34) DeFranco válasza truba (#33) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor miért hagytad annyiban?

#35: nekem az a tapasztalatom, hogy ha írsz nekik egy levelet pontos hivatkozással, indoklással, akkor szabályszerűen eljárnak lévén jogalkalmazók

[ Szerkesztve ]

(#35) truba


truba
tag

Ismét megnéztem a jogszabályt. Most is azon a véleményen vagyok, hogy nem volt igaza a NAV-nak.
Nekem van igazam.

És itt jön be a széllel szemben effektus...

(#36) truba válasza DeFranco (#34) üzenetére


truba
tag

Ezért. #35

(#37) Viszlát válasza DeFranco (#17) üzenetére


Viszlát
addikt

Úgy gondoltam én is, nem sokáig vagyok már itthon. Fára, nyársra ne legyen gondod, elfér a csomagtartóban.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#38) Csemike


Csemike
csendes tag

Ó, be persze, még január végén, a visszajáró pénzt pedig még februárban elköltöttem... 1 % is elment szépen a megfelelő helyre. Szintén ügyfélkapun keresztül intéztem, nyugisabb így. A hozzáférést még akkor csináltattam, amikor egyszer nemzetközi jogosítványért mentem az okmányirodába, azóta meg már a munkámban is szükség van az ügyfélkapura. Szerintem érdemes ügyfélkaput létesíteni (annak, aki dolgozik, van jogosítványa, útlevele, stb.), kormányablakban is megcsinálják, ott nem kell annyit sorban állni, mint egy okmányirodában.

(#39) Avicularia


Avicularia
veterán

Itt május elsejéig kell leadni. Küldenek bevallást postán, androidos vagy ios program letölt a marketből, belép a bevallásban lévő számsorral, átnézed, elküldöd. Ha nincs okostelefonod megteheted sms-ben is. Adóbevallás letudva.
Ja és ha jól tudom nyilvános az adóbevallás, ha esetleg a szomszéd új autót vett megnézheted vallott-e be elég jövedelmet :D

(#40) Lauda válasza Avicularia (#39) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk ez a nyilvanos bevallas nekem nem tetszik. Kutyanak sincs koze hozza mennyi a jovedelmem, marmint a hivatalos szerveken kivul.

(#41) Avicularia válasza Lauda (#40) üzenetére


Avicularia
veterán

Mondjuk úgy, hogy az a tény, hogy bárki belenézhet az adóbevallásodba javítja az adózási morált :D
Múltkor láttam a boltban valami blikk szerű újság címlapján, hogy valami svéd celebnek mennyi volt az adózott jövedelme. Simán címlapon volt.

[ Szerkesztve ]

(#42) kenwood3


kenwood3
őstag

Abban a szerencsében részesülök , hogy a nővérem a nav-nál dolgozik, így odaadom neki a kellő papírokat és nálam ennél véget is ért a bevallás :))

Mi az az ekezet dragasag??

(#43) Huma


Huma
addikt

Nekem nem kell adót fizetnem, de azért beküldtem üresen a papírokat. :D
Van ügyfélkapus regisztrációm is, de nem volt kedvem sz@rakodni vele.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.