Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Ilyen későn moziból? :Y

when the sun shines, we'll shine together

(#2) ádyz válasza mexicanraven (#1) üzenetére


ádyz
addikt

Ilyenkor a legjobb. :)

(#3) mexicanraven válasza ádyz (#2) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

De hol van ilyenkor mozi? :D

when the sun shines, we'll shine together

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Nekem bejött az első rész is.
Pont az tetszett benne, hogy az elejét így elhúzták egy kicsit. Próbálták bemutatni a szituációt, és azt a metódust, hogy hasonló helyzetben mi történne.
Vagyis teccett, hogy nem egyből ufókra gondoltak. Hasonló stílusú, gyengébb filmek esetében már a 10. percben jön egy tudós vagy akárki, aki elmondja, hogy igen ezek ufók. És teljesen kihagyják azokat a valóságos lépéseket amik ilyen esetben megtörténhetnek.
Szal jó volt. Örülök, hogy a második rész is tartja ezt a szintet.
Én kiskoromban sokat néztem a Transformerst. Nem hittem volna, hogy film lesz belőle, főleg nem, hogy ilyen : )
100%, hogy meg fogom nézni, és sz.tem a polcon is fok állni egy DvD a második részből, de ha nem is, akkor mkv-ben biztosan meglesz előbb utóbb ;)

@mexicanraven: nálunk a sima multiplexben is van 22:00 és 22:30 kor kezdődő előadás : ) Ami egy 150 perces film esetében kb ilyenkor érne véget :)

[ Szerkesztve ]

(#5) ádyz válasza mexicanraven (#3) üzenetére


ádyz
addikt

Pl. Miskolc Plaza, Cinema City. Gondolom akkor mashol is van.

Ui.: Mi az uj Batmant neztuk ilyen keson. Asszem 22.30-kor kezdodott a vetites.

[ Szerkesztve ]

(#6) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

:R

Tök jó lehet ilyenkor mozizni! Egyszer kirpóbálom! :C

when the sun shines, we'll shine together

(#7) DarkByte


DarkByte
addikt

Frissítettem az írást, ok az elején.
Köszi a kommenteket :)
Egyébként Szegeden a Cinema City -ben néztem, 23 óra után nem sokkal lett vége egyébként csak mire még hazaértem, letusoltam, megírtam az írást, így lett éjfél után. :)

[ Szerkesztve ]

(#8) mephi666


mephi666
nagyúr

szerintem én is megnézem majd... szeretem az adaptációkat... az első részt "kis" késéssel kb 3-4hónapja néztem meg és bántam, hogy eddig húztam... kellemes csalódás volt... és erről a részről is eddig szinte csak jót hallottam... szerintem ezt is otthon fogom megnézni majd pár sör társaságában :))

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) DarkByte


DarkByte
addikt

Néhány érdekesség egyenesen Bay blogjából: [link]

- A Transformers 1 nyersanyaga 20 Terrabyte lemez területet igényel. A Transformers 2 -nél ugyanez már 145 Terrabyte (hétszer több). Ez a 145 Terrabyte nagyjából 35000 DVD -re férne rá. Ha ezt a sok lemezt tok nélkül egymásra tennék durván 145 láb (~44m) magas lenne.
- Ha az egész filmet egy mai top PC -n le szeretnénk renderelni, akkor durván 16 ezer évvel ezelőtt el kellett volna indítani hogy még a premier napjára végezzen vele
- Egyetlen IMAX képkocka renderelése egy mai gépen durván 7 évet venne igénybe, ugyanez a filmes hardveren már 72 óra per képkockával ment
- Egy IMAX képkocka renderelése durván 6x tovább tart mint egy hagyományos anamorfikus képkockáé (tehát az olyanoké mint amik a DVD -re kerülnek és lejátszáskor kerülnek tényleges méretre nyújtásra)
- A film végén a nagy összeépülős robot (Devastator) 11,716,127 poligonból épül fel (összesen 52632 geometriai építőelem)

[ Szerkesztve ]

(#10) mephi666 válasza DarkByte (#9) üzenetére


mephi666
nagyúr

f@sz@ :) 2 napja néztem meg a filmet... filmes topikba leírtam róla a véleményem... végső soron nagyon tetszett... (ha a logikátlan hülyeségeket leszámítom és csak "úszok a filmmel")

ezek elég durva adatok... 7év/képkocka... ez egy kicsit túlzásnak tűnik számomra... rendereltem pl 3dsmax-ban elég sok poligonból felépülő dolgokat magas felbontásban, de kicsit felfoghatatlan, hogy mit kell ennyit számolni? na, mindegy... a filmen meglátszódik, hogy dolgoztak rajta rendesen a grafikusok :)) összességében jobban tetszett, mint a terminator4

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) DarkByte válasza mephi666 (#10) üzenetére


DarkByte
addikt

Direkt azért kerestem meg ezt mert lakótársak nem akarták elhinni hogy ezek a filmek még mindig nem egy hét alatt renderelődnek le. Mondjuk most számoltam kicsit, mert nekem is hihetetlenül nagyon ezek a számok. Számoljunk úgy hogy nem IMAX képkockákat renderelnek, az 12 óra per képkocka maximum. Ebből készül el 14 képkockányi egy hét alatt. A blog szerint a filmben 51 percnyi renderelt részt tartalmazó képkocka van, a szokásos 24fps -es mozisebességgel számolva ez 73440 képkocka. Ez még így is 110 évre jön ki. Szóval valószínűleg félre érthetően és egy normál PC -n lenne ennyi a render idő Bay szerint nem IMAX rendszerben renderelve. Kár ekkor hogy a belsős adatokat nem közlik, pedig nagyon érdekes lenne. Bár ha belegondolunk, 110 gépen elosztva a terhelést, már közel egy éven belül végeznek vele, és itt nem 110 gép volt valószínűleg és nem is feltétlen hagyományos PC -k.

[ Szerkesztve ]

(#12) mephi666 válasza DarkByte (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

valószínű, hogy elosztották a melót és pl jelenetenként rátették multicpu-s rendszerekre, amikben mondjuk quadro fx 5800-ak dolgoztak quad sli-ben :)) elég durva gépeket használhatnak tényleg... kicsit felfoghatatlan számomra az egész... :B valami olyan elven megy a renderelés, hogy felépülnek a tárgyak a poligonokból, rákerülnek a textúrák, bumpmapping és társai is képbe jönnek és talán utolsó mozzanatban a fények/árnyékok kiszámolása is megtörténik... durva, hogy hánytízmillió poligonból épült fel a monszta, de ezek közül a poligonok közül rengetegget nem kell számolni renderelésnél, mert nem látszódnak :) hihetetlen számok ezek... (de ez nem jelenti azt, hogy nem lehetnek igazak)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Úgy megnézném már ezt a filmet, de magyarul én nem fogom megnézni moziba úgyhogy várhatok a DVD-s / HD-s verzióig. :O

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#14) DarkByte válasza S.J.M. (#13) üzenetére


DarkByte
addikt

Ízlések és pofonok, de szerintem egészen korrekt a magyar hangok, sokkal rosszabb szinkront is hallottam már, igaz az első részt csak mikor friss volt néztem angolul és az nem most volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Szerintem a béna fejü robotok idióta beszólásai elég gáz volt, nem is beszélve a robot csajról, meg a távirányítós autó, ami megerőszakolta a csaj lábát. Amugy annak a nagy robotnak az összekapcsolódását jól oldották meg, de az optimusé elég bénára sikeredett.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#16) lúzer válasza DarkByte (#9) üzenetére


lúzer
veterán

ez a 7 év renderelés azért kicsit túlzásnak tűnik.
legyen 7 nap de év?

jó, nem lehet összehasonítani, de közepes gépen rendereltem városképet:
20 perc, 13500 objektum, fénnyel ami sokat lassít

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#17) DarkByte válasza lúzer (#16) üzenetére


DarkByte
addikt

Mi is megkérdőjeleztük fent, de nézd meg a linken, ott ezt írta Bay. Ha ő hazudik, én is. :D Egyébként azt tényleg elírtam: "A single imax shot in the movie (df250) would have taken almost 3 years to render on a top of the line home PC running nonstop." Szóval csak 3 év, nem 7. :U

[ Szerkesztve ]

(#18) Thunderzolee

Ahhmm.. jó film, T4 után szinte felüdülés volt. :K

Westendben még éjfélkor is kezdődnek előadások, az átlóg akár vasárnap hajnal 2-3-ra is. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#19) Jégkokó


Jégkokó
veterán

A legrosszabb az benne, hogy néha már azt se lehet tudni melyik robot a jó és melyik a rossz, mert alig látni rajtuk bármi különbséget sok esetben.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#20) tupacamaru


tupacamaru
veterán

szerencsére a magyar szinkron is követte az előzőt Én az elsőt felíratosan láttam és szerintem a szinkronos meg sem közelíti azt a feelinget. :B :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#21) _stick_


_stick_
őstag

Én is túl vagyok a filmen. Az első jobban tetszett, a poénokat sztem túleröltették pl. füvezik az anyuci, az ikrek sem jöttek be. Viszont a film hossza, az tetszett... ;]
A mesében minden robotnak volt neve, legtöbbüknek egyénisége is, sajnos a film végénél, mikor záporoztak az álcák, ez elmaradt.
Negatívum volt még, hogy a kedvenc gonosz-robotom, sounwave-nek mindössze annyi szerepe volt, hogy rátelepedett a műholdra és lopta az adatokat. Bejött volna, ha a végső harcban lemászik és elintézi mondjuk az ikreket. :)
Azt viszont nem értem, hogy mikor az utolsó szikra darabbal felélesztették megatront, hogy lehet, hogy a film végén ott volt az első részben leölt bonecrusher? :F
Fektethettek volna egy kicsit több hangsúlyt a robotokra, hamár transformers a címe, ironhide-nak és ratch-et nem sok megmozdulása volt...

Remélem a haramdik részből nem hagyják ki metroplexet. :Y

(#22) DarkByte válasza _stick_ (#21) üzenetére


DarkByte
addikt

Van a filmben elég sok logikai bukfenc amit az ember ha elkezd rajta gondolkodni gyorsan megtalál. Viszont erre a filmre én eleve nem úgy ültem be a moziban hogy akkor most minden sarkon hibát keresek. Hagytam vinni magamat az árral és élvezni a látványt és a hangzást (mert akárki akármit mond, ezt a filmet a látvány adja el, akár robotokról, akár kivillanó mellekről van szó). Akkor nagyon élveztem, az hogy nem feltétlen nézném meg mégegyszer moziban megint más. Valószínűleg ennek ellenére HD -ben be lesz szerezve. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.