Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) Dany007 válasza lapa (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Az a gond, hogy te is a jelenlegi ismert technológiai szint alapján gondolkozol.

Nem a térhajtómű maga a lényeg! :D Az persze, hogy nem a szent grál. A lényeg azon van, hogy amíg eljutsz egyáltalán egy működőképes térhajtóműhöz ahhoz olyan szintre kell fejleszteni a technológiádat, hogy egy bolygó terraformálása picsafüst!

Ezért írtam le részletesen milyen brutális energia kell egy térhajtóműhöz. Most így hasra ütve a szükséges energia vetekszik a Napéval! És mindezt nem csak megtalálni és kiaknázni kell, hanem fel is kell tudni használni! Ehhez megint orbitális technológiai ugrások kellenek...

Mondom, több ezer éves(!) technológiai fejlődésben gondolkodj! 120 éve még repülni se tudtunk levegőnél nehezebb tárgyakkal. 50 éve meg már jártunk a Holdon. Most képzeld el mindezt a fejlődési ütemet 2-3000 év múlva!

Az a nagy dolog egy térhajtóműben, hogy mire kifejleszted és megszerezed a hozzá szükséges energiát addigra olyan fejlettségi szintet érsz el, amit most még kb el se tudsz képzelni.

"harmadrészt elhurcoltuk párszáz éve fél afrikát csupán gazdasági megfontolásból, mert olcsóbb volt. ha én űrkutya lennék inkább beülnék egy kész bolygóba, minthogy generációkon keresztül hobbizzak egy másikat mire élhető."

Szerintem Te se hurcolsz el egyetlen rabszolgát se ahhoz, hogy elültess egy virágot és locsolgasd!
Csak hogy értsd milyen szintre gondolok...

@greenity:

Az a gond, hogy szerintem ezzel csak megakart mozgatni egy állóvizet. Több, mint 40-50 éve "kutatjuk" az idegen civilizációkat. Ő már akkor javában a fekete lyukak elméletén dolgozott. Viták már azóta is folynak erről a kapcsolatfelvétel vagy sem dologról. Elég sokáig várt a kinyilatkoztatással ahhoz. (vagy tud valamit amit mi nem! ;] )

@D1Rect:

Sajnos nem indokoltad meg elég korrektül. A kihalás egyáltalán nem törvényszerű. Innentől kezdve pedig lehetnek bőven pár ezer évvel idősebb civilizációk is.
Az meg, hogy létezik-e másik értelmes lény rajtuk kívül szintén majdnem biztosra vehető. Elég nagy butaság lenne 300 milliárd x 300 milliárd csillagrendszerről azt állítani, hogy csak és kizárólag itt van értelmes élet... :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.