Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Némelyik ha igaz lenne, akkor lehetne öröm, de sajnos ez csak statisztika és nettó fizetés.
A valóság sokkal rosszabb... :(

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Sajna tényleg ez a helyzet, ezért is vagyok ott ahol. :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

Viccesek ezek az "átlag nettó" keresetek. :D

Szakorvos 220K/hó?
Aha-aha....

Kőműves 83K/hó? :D:D:D
Persze...

Felszolgáló 78K/hó? :D
Haggyukmá.....

(#4) Motion_Blur válasza D1Rect (#3) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mi ebben a vicces?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5) mephi666 válasza Motion_Blur (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

pl, hogy szakorvosnál mennyi az adómentes hálapénz, felszolgálónál a szintén adómentes borravaló és kőművesnél mennyi a fekete? :) ..."sajnos" nálunk ilyen pénz nin és a papír tükrözi a valóságot (annyit kapunk, mint ami papíron van): a reálbérünk csökken rendesen :(

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) D1Rect válasza Motion_Blur (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Hogy köze nincs a valósághoz.

Btw, ettől függetlenül:
Az utolsó kérem kapcsolja le a villanyt.

(#7) dabadab válasza Motion_Blur (#4) üzenetére


dabadab
titán

Ezek azok a szakmak, ahol a bejelentett meg a valos kereset kozott eleg nagy szakadek szokott tatongani.

DRM is theft

(#8) adalbert1


adalbert1
veterán

Hogy mosolyogsz azon hogy a kollégád felmondott, pedig gondolom a munkája a maradók között lesz szétosztva amíg nem vesznek fel új embert (már ha vesznek).

(#9) JoeYi


JoeYi
őstag

tanulságot kell vonni: pénzügy, vagy info. Mármint iskola választáskor. Ezért lettem infós

(#10) mexicanraven válasza D1Rect (#3) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Én inkább azon mosolyognék, hogy mekkora a különbség az országok közti keresetben...
Plusz se a pincér, se a kőműves nem fogja magát szarrá keresni télen... :U

when the sun shines, we'll shine together

(#11) Goose-T válasza JoeYi (#9) üzenetére


Goose-T
veterán

Én pedig pénzügyi informatikában utazom. :D

Más. Kedves cikkíró, le kellene már szokni arról, hogy legazdagozod azokat az embereket, akik bérből és fizetésből élnek, még ha az átlagbér sokszorosát is keresik. Ezek az emberek egyáltalán nem gazdagok, legfeljebb jómódúak. Azok a gazdagok, akiknek vagyonuk van, és itt most nem 10-30 milliónyi ingatlan és ingó vagyonra gondolok. Ők pedig nem hiszem, hogy rá vannak szorulva havi fizetésre, mert nem alkalmazottak.

Egyébként pedig minél többen fognak kimenni Németországba, annál lentebb fogják nyomni ott is a béreket.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12) Dany007 válasza adalbert1 (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Ez konkrétan amolyan irónia... A főnökünk mindig azt szokta mondani, ha nem tetszik valami el lehet menni.(ezt mondja arra ha valakit zavar h nincs bejelentve, vagy ha nem kapja meg a túlórapénzét és így tovább) Hát most el is ment.
A helyzet az, hogy abban a munkakörben kevesebb emberrel már nem lehet elvégezni azt az adott munkát. Tehát valakit mindenképpen fel kell majd venni helyette.

Amúgy a bejelentett és a valós közt gyakran tényleg óriási a különbség. Inkább az arányokra érdemes figyelni.

(#13) D1Rect válasza Dany007 (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

"Amúgy a bejelentett és a valós közt gyakran tényleg óriási a különbség. Inkább az arányokra érdemes figyelni."

A "statisztika" fele vicc és nem számol a kiadásokkal.
Jobb ott az életszínvonal ezt a vak is látja, de ez túlzás.

(#14) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Dominique Strauss-Kahn and Company........

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#15) Def26


Def26
félisten

Ezek csak a bejelentett bérek. :U nem hiszem, hogy egy kőműves 150k alatt odaszagol valamihez is. Szvsz egy segédmunkás is többet visz haza 83k -nál.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16) bullseye


bullseye
addikt

Orvos ismerős mondta, hogy őt is meggondolásra késztette a nagy kivándorlás (szakmai képességei alapján sokra vinné kint, csak nem akar menni, mert... + gyerek)

De ő azt mondta a pénz mellett nagy mozgatórugó az is, ahogy kint fogadják őket. Például baromira örülnek, hogy 2-3000 kilométert eljöttek, csak hogy gyógyítsák őket. Idehaza, meg lassan minden második beteg velük balhézik amiért beteg, nem gyógyul meg isteni csodától, drága a gyógyszer, stb.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#17) Motion_Blur válasza Def26 (#15) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem csak Budapest és Pest megye létezik ám :)

Keleti országrészben bizony odaszagolnak 50-60k-ért is, hogy ne haljanak éhen..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#18) Dany007 válasza Def26 (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Nem tudom mi a valós átlag, de itt nálunk a cégnél 90 körül kapnak a legtöbben. Még a grafikus és a tördelő is. Egyedül a mérnökök kapnak 120-at, a főnök fia 350-et... :U
Anyám a mávnál dolgozik irodai munkán szintén 90-et hoz haza. Apám asztalos, ő mondjuk megkapja a 200 fölöttit is ha mondjuk épp 300-320 órát dolgozik az adott hónapban, mert volt ilyen is.

A netto 78 az szerintem is kicsit túlzó a vendéglátásban, ahogy a kőműves 80 is... De tényleg ne csak Pestet nézzük. Vidéken jóval alacsonyabbak a fizetések.

@D1Rect:

Valójában nem a túlzás mértéke számít. Persze kérdés kinek mi a túlzás.
Nem véletlen, hogy évente több ezer magyar vándorol ki külföldre, és mostmár nem csak dolgozni, hanem élni is.
De meg lehet kérdezni itt a PH!-n is pár embert akik kimentek, hogy mennyivel lett jobb az életük...
Tehát az, hogy túlzás-e vagy sem az nem számít ha ott eleve jobb, mint itthon...
És mielőtt félre értenéd, nem arról van szó, hogy itthon nem lehet megélni, mert meglehet, de nem mind1 hogyan és milyen körülmények között.

(#19) _balázs_ válasza Def26 (#15) üzenetére


_balázs_
csendes tag

Pest megyében esetleg.

(#20) kovsol válasza Motion_Blur (#17) üzenetére


kovsol
titán

jah egy kömüves kb akkor keres 60k -t ha nem hívják melózni, de ha jól bejáratott vállalkozása van és tud melózni akkor nem kell félteni őket azért

May the Force be with you!

(#21) _balázs_


_balázs_
csendes tag

Nyugatra arányaiban "csak" a szállás drágább(ott 60-70% él bérlakásban, nálunk 10% körül...), miközben a kaja, hasonló vagy olcsóbb, mostanában volt egy villany ár összehasonlítás, Franciaországban , Angliában olcsóbb :U ,minimum 4-5* nagyobb fizetések mellett, na ez a túlzás.Sógorom is kint van, azt mondja sokkal nyugodtabbak az emberek...jah nem minden hónapjuk a sárga csekkek bűvészkedésével telik, két hónap alatt már megvan a relatív létbiztonság(persze ott is vannak feszültségek de korántsem ugyanazon okokból, hanem a sokkal magasabban lévő/tartott életszínvonal miatt) .

(#22) _balázs_ válasza kovsol (#20) üzenetére


_balázs_
csendes tag

Brutálisan visszaesett az építőipar, amiről beszéltek itt páran az kb. 5 éve volt igaz.

(#23) Def26 válasza Dany007 (#18) üzenetére


Def26
félisten

"a főnök fia 350-et... "

Jé, még egy szerencsés. :D

Igazatok van, vidéken biztos szarabb a helyzet. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#24) Kassadin


Kassadin
addikt

Az egy dolog hogy ki mennyit keres, a probléma az, hogy nincsen arányban a kiadásokkal sehogy sem. Ilyen élelmiszerárak és adóterhek mellett nem csoda, hogy az átlagkeresetű nem él meg. :U

Aki megteheti menjen ki, lásson világot. Személy szerint én is külföldre szeretnék majd kimenni ha adottak lesznek a feltételek, mert csak egyre rosszabb lesz a helyzet ebben az országban. Persze ez csak a személyes véleményem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25) tildy


tildy
nagyúr

Egy brutto 250-rol 320-ra emelt fizetesu embert gazdagnak, jomodunak hivni csak nekem bantja a szemem? Mennyi is a brutto 250 nettoja, vagy a 320-e?
156-198E? Ez lenne a fene nagy jomod, gazdagsag?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) P00By válasza tildy (#25) üzenetére


P00By
nagyúr

(#11) Goose-T :)

Egyébként sztem is "viccesen" hangzik.

(#27) Dany007 válasza tildy (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Azt a mondatot nem konkrétan a táblázatban leírtakhoz írtam, hanem úgy általában. Akik gazdagok voltak most még többjük van, akiknek eddig se volt sok, azoknak még kevesebb jut. Ebben mi kivetnivalót látsz?

De, hogy a felvetéseddel is foglalkozzunk egy kicsit. Ha nem is gazdagnak, de jómódúnak bizony lehet nevezni azt, aki 200-at kap kézhez.
Írtam pár példát környezetemben lévő fizetésekhez, írtak mások is. A havi 80-90-hez képest az a 200 igencsak álom kategória itt sokaknak. És keleten még rosszabb a helyzet. Amíg a magyar átlagkereset 130 ezer körül van (amit leginkább a főváros és térsége ad), addig az a havi 200 igencsak jónak mondható. A magyar átlaghoz viszonyítva, nem a külföldihez :) És nem a képviselők fizetéséhez + juttatásaihoz.

szerk.: és igen, mi a havi 100-ból is megtudunk élni. Úgy, hogy vállaltunk mellette egy gyereket is. Sőt még ha csak egy picit is, de félre tudunk tenni.
Szóval ha mindketten az előbb említett 200-at keresnénk havonta, akkor pluszban havi 200 ezer forintunk maradna meg! És igen, abból a mostanihoz képest (is) mocskosul jómódban élnénk! Megengedhetnénk magunknak egy autót, néha egy nyaralást, esetleg új tévét, sőt ennyiből mindennap étteremben ebédelhetnénk!
Szerintem ez bőven jómód lenne számunkra. Csupán havi 200-ból.

[ Szerkesztve ]

(#28) Def26 válasza Dany007 (#27) üzenetére


Def26
félisten

"Szóval ha mindketten az előbb említett 200-at keresnénk havonta, akkor pluszban havi 200 ezer forintunk maradna meg!"

Nehogy azt hidd. Szerintem a Ti életszínvonalatok is nagyot ugrana.
Először kevésbé néznéd kaján, hogy hol lehet spórolni, keresnéd a minőséget és kerülnéd az olcsó részleget. Mosóport váltanál, olyan dolgokra költenél amire eddig nem. Keresnéd a speciális boltokat, (ki mit szeret) pl. olasz élelmiszer bolt, sajt bolt, bio termékek boltja, Szamos cukrászda. Heti 1x autó mosó, gyári autószerviz, heti 1x fodrász. Utána egyre jobban figyelsz az egészségedre és elkezdesz vmit sportolni illetve rendszeres vizsgálatokra jársz magánorvoshoz, kerülöd a tömeget és diszkréten beszélsz a pénzről. Örülsz, hogy nyugati színvonalon élsz, és emellett nem elhanyagolható mennyiségű pénzt tudsz megtakarítani. 60k felett választasz videokártyát. :DDD

Aztán egyre zsugoribb leszel, fáj, hogy pénzt kell kiadni, szereted, ha egyre több van és nem szereted ha tudnak róla. Félsz bankba tenni, és egyéb módokon "rejtegeted"... :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#29) Dany007 válasza Def26 (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, én is kb erre gondoltam! :) Nem úgy értettem, hogy akkor havi 200-at félrerakunk.
És én pont ezt értem jómód alatt, amit leírtál. Amikor vásárláskor nem azzal kezdet, hogy az árát nézed meg a terméknek. Nem aggódsz a csekkek miatt hónap végén. Nem bosszankodsz ha kicsit több lett a telefonszámla. Nem mindenből a tescosat veszed :D (nem kell szó szerint érteni, de tényleg volt már olyan kisbevásárlás, amikor a végén azon kaptam magam, hogy mindenből tescosat vettem, mert egyszerűen tételenként ~ 150-200 forinttal olcsóbb volt... )

A durva és amin Tildy szeme is fennakadt (szerintem) az az, hogy külföldön ezt átlagos életszínvonalnak hívják, itthon pedig csak a "jómódúak" engedhetik ezt meg maguknak.
Mert ezt havi 80-100-ból / fő itthon nem lehet megtenni. És a Pesten kívüli többség kb ennyit keres. Tudom, Pestre kéne költözni...

(#30) RootRulez válasza kraftxld (#2) üzenetére


RootRulez
félisten

Ott én is lennék...

Én már annak is örülnék, ha lenne meló és valahol keresnék egy ilyen nagyon keveset is. :(

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#31) McKane


McKane
senior tag

röviden :
tavaly, mikor még bizt.őrként dolgoztam megkaptam a garantált bérminimumot ( 89.500 ft, ha jól emlékszem) nettóban ez volt kb. 70.100 forint. januárban, a bérminimum megemelkedett 94.000 Ft.-ra. Mi lett a nettóval? 70.500 forint !
Namost bruttóban emelkedett cirka 5.000 ft-ot,míg nettóban 400 forintot !
Vicc az egész.
dehogy a teljes történetet vegyük alapul 240 (!) ledolgozott órára kaptam 94.000 ft-ot. persze a 70.000 forint fölötti rész, khmm..
ja,és arról hogy cafeteria,utazási támogatás, kajajegy, ne is álmodj. Munkatársamnak a táppénzét "elfelejtették" kifizetni.

de hogy írjak jó dolgot is:
volt általános oszt.társam kiment Németországba a nyitás után. apjával ment ki,kocsival, hogy ha balul sül el,haza is tudjon jönni. megszálltak egy olcsóbb szállodában, 2 nap múlva dolgozott! Bejelentve, átszámítva nem 70-80.000 ft.-ért havonta.
Itthon meg sehonnan sem hívták vissza,nem jeleztek vissza neki, szóra sem méltatták a pályázati anyagát,pedig több mint fél évig próbálkozott mindenhol... Ahogy szokás mondani, nem valakinek a valakije álláskeresés terén.

szerk1: de ami a táblázatot illeti,röhej, hogy pont abban a szektorban emelkedett a jövedelem, ahol kezdődött az egész balhé, akiket "meg kellett segíteni" az adófizetők forintjaiból . Mikor meg vissza kellene adni valamennyit,akkor meg húzzák a szájukat. Tovább nem is megyek bele.

[ Szerkesztve ]

(#32) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Május 31-én elmegyek. Utazási láz és kalandvágy fűt. Jó érzés, hogy képes voltam 8 holland gazda figyelmét felkelteni. Nagyon ügyes leszek, mert képzeletemben lángol a haza, nincs hátraarc, csak előre! Go!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#33) Kassadin válasza Def26 (#28) üzenetére


Kassadin
addikt

"Utána egyre jobban figyelsz az egészségedre és elkezdesz vmit sportolni"

Nem csak pénzfüggő a dolog. Ha az átlag keresetű emberek hitelből vett plazma tévé helyett sportra költenének, lehet hogy nem mi vezetnénk minden negatív egészségügyi statisztikát.

Szerk: Tudom, minden statisztikát fenntartással kell kezelni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34) danih válasza Algieba (#32) üzenetére


danih
addikt

A haza köszöni szépen, elég jól van.

(#35) Kassadin válasza danih (#34) üzenetére


Kassadin
addikt

:))

(#36) adalbert1 válasza Dany007 (#29) üzenetére


adalbert1
veterán

Viszont ha a többletként keletkező pénzt szinte teljes egészében az életszínvonalad emelésére fordítanád akkor nem igazán képeznél megtakarítást és hosszú távon nem igazán lépnél előre...

Nekem az jutott még eszembe az utóbbi pár kommentet olvasgatva, hogy Magyarországon akkor ki az akire rá lehet mondani hogy gazdag? Mert én úgy gondolom hogy az akinek van már egy olyan 150-200 millió vagyona, és 2-3 (de inkább 4-5) olyan egymástól független bevételi forrása hogy bármelyik bevétele fedezné a havi költségeit. Legalábbis szerintem itt kezdődik valahol a legfelsőbb réteg "alja".

(#37) Dany007 válasza adalbert1 (#36) üzenetére


Dany007
veterán

A legfelsőbb réteg nyilván.
Viszont amíg az átlagnak egy új autó megvétele és fenntartása hosszútávon is nehézkes, amíg a legtöbben a boltban elsőként az árakat nézik, addig már az is jobbmdúnak számít, aki ezeken túl tud lépni. Szerintem. Ez szigorúan szvsz.
De tény, hogy aki tényleg gazdag az valahogy úgy néz ki, ahogy leírtad.
Én spec az átlaghoz viszonyítok. Átlag 100-130-hoz képest a 200 is jó. Mivel jóval komolyabb szinten élhet az illető még akkoris ha nincsen megtakarítása, vagy csak minimális.
Az igazán gazdag az akinek mindezt szintekkel feljebb műveli és még van jópár millió megtakarítva... Havi 200-ból nyilván ezt nehezen lehetne elérni.

(#38) Vladi


Vladi
nagyúr

Hehe. Építőipar maradt ugyanannyi... napersze. Van még egyáltalán olyan, hogy építőipar? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39) Vladi válasza mephi666 (#5) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azt írja emberünk:

"Főleg ha már erre itthon nincs meg a törvényes lehetősége..."

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40) tildy válasza Dany007 (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha ti havi 100bol megeltek, hitellel, meg most majd a gyerekkel egyutt, akkor minden elismeresem. Csak mert nekunk osszesen ketszazbol sikerult odahaza kettonknek , es nem eltunk nagy labon.

Oh I see, mar latom fejenkent van az a 100.

Mindegy en akkor is azt mondom , 200 meg abszolute nem jomod, ehen halni tul sok, elorelepre komolyabban : keves.

def26: embertol fugg. van aki valt, van aki nem. Volt anno ketszazezres fizum, felet pakoltam el.

De hogy sok lett volna odhaza az a kereset, netan gazdag vagy jomodu lettem volna vele? Nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) bullseye


bullseye
addikt

ez már az új osztályharc, hogy 80 ezres fizetésből nézve már gazdag mocsok, aki 200+ keres. (meg a nyugdíjas, aki ugyanennyit kap a "semmiért").

Politikusok persze nyomatják erősen ezt, mert érdekük, hogy még kisebb darabokra essen a társadalom, nehogy összefogjon, stb. (bankok egyedüli bűnösítése is remek módszer erre, főleg azoknál akik tartoznak).

Csak aztán nehogy megjelenjen itt párszázezer dühös ázsiai/afrikai, aki havi 2-3 dollárból él meg, és nekiessen a 80 ezret felmarkoló burzsujoknak :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#42) tildy válasza tildy (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

nomeg lehet egyik 200at keres, a parja meg csak 80at.... de a ketszat kereso mar jomodu...mindegy....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) Dany007 válasza tildy (#40) üzenetére


Dany007
veterán

"Mindegy en akkor is azt mondom , 200 meg abszolute nem jomod, ehen halni tul sok, elorelepre komolyabban : keves."

Ebben alapvetően pedig egyetértek. Az a helyzet, hogy nem igazán ismerem a jómód, vagy a gazdagság definícióját.
Nem lehet azt kijelenteni, hogy akinek van 2 nyaralója meg egy X5-ös BMW-je az gazdag, de akinek csak 1 nyaralója van meg egy Mercije az már nem az.
Ezért én megpróbáltam viszonyítani... És hát mihez lehet viszonyítani ha nem a saját tapasztalatokhoz és az átlaghoz. Ami olyan 100-130 körül mozog. Ehhez képest ha egy pár havi 200-at kap / fő, akkor az előbbinél jóval jobbmódban tud élni. Az a plusz 70-100 ezer forint fejenként bizonyos esetekben egy egész havi fizetést jelent pluszban. Tehát nem elbagatellizálható összegről van szó.
Előrelépéshez tényleg kevés. De legalább nem kell az árcédulát nézni, nem kell egy mikrosütőre hónapokig spórolni, és talán egy évben többször vehet magának új ruhákat.

Ettől függetlenül a bejegyzésben írt mondandóm ehhez tartozó része csak annyi lett volna, hogy akik eddig relatíve(!) jól kerestek, azok most mégjobban, akik eddig is szarul kerestek, azok most mégszarabbul.

@41:

"hogy 80 ezres fizetésből nézve már gazdag mocsok, aki 200+ keres. "

Ezt nemtom kinek írtad, de úgy érzem erről szó sem volt. A legjobbat feltételezve biztosan megérdemli az illető azt a 200-at vagy 400-at havonta. Biztos, hogy megdolgozik érte, tanult érte sokat stb... Egyáltalán nem sajnálom tőle. Inkább azokat sajnálom akik nem keresnek ennyit. És a bejegyzés is pont erről szól.
Hiszen ha a pénzügyi szféra megérdemli ezt a bizonyos összeget - márpedig pénzzel foglalkozni nem kis felelősség - akkor mondjuk az egészségügyi szféra is megérdemelné legalább ugyanezt. De ez sajnos csak álom. Ezért az orvosok - ápolók egyre inkább külföldre vándorolnak. Ez pedig sok embernek nem tetszik itthon. Én meg csak csodálkozok, hogy ilyen helyzetben mégis mit vártak. Nagyjából erről szól a bejegyzés :)

[ Szerkesztve ]

(#44) tildy válasza Dany007 (#43) üzenetére


tildy
nagyúr

Arra eleg kb pont, hogy ha kozbejon valami, akkor ki tud fizetni, meg honap vegen ne azt kelljen szamolni, csekket fizesd be, vagy ennivalot vegyel. PErsze lehet jonak tuni , ha 80 ezret kapsz csak, csak epp nem errol van szo. Ha nincs orokseg, nincs a sejhajod alatt semmi, akkor biza albit vagy hitelt kell fizetni, nem kell bemutatnom szerintem,

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) adalbert1 válasza tildy (#44) üzenetére


adalbert1
veterán

Én is erre céloztam pár hozzászólással feljebb, csak nem fejtettem ki ennyire bőven. Tehát hiába kap valaki mondjuk a nettó 100 helyett nettó 200-at, ha abból csak annyit követ el hogy az életmódját növeli akkor pár év múlva ugyanott fog tartani ahol a part szakad. Viszont ha tud normálisan megtakarítani, a jövőjébe fektetni, akkor az sokszorosan megtérülhet (ez lehet valamilyen képesítés megszerzése, más városba költözés, nyelvtanfolyam, stb.).

Arra viszont kíváncsi vagyok mikor fog megállni a szellemi tőke kiáramlása, már ha megáll egyáltalán. Pl. az orvosos példára visszatérve nem tudok olyan forgatókönyvet elképzelni hogy a következő 5-15 évben a nyugatival versenyképes béreket tudjunk garantálni. Ezenkívül kérdés hogy a felsőoktatás reformja hova fog vezetni, ill. mi lesz az utánpótlással (állítólag elég sok funkcionális analfabéta van a fiatalok között, úgy meg nehéz valami komolyabb végzettséget szerezni - más kérdés hogy régen ki tudja mennyi volt mikor még nem mérték annyira ezt a dolgot, lehet hogy manapság sincs annyival több :) , tud valaki esetleg ide vonatkozó statisztikákat?)?

(#46) tildy válasza adalbert1 (#45) üzenetére


tildy
nagyúr

Amit statisztikat lattam az az, hogy mig 1990-92-ben 100 000 felsooktatasban resztvevo hallgato volt, addig ez mara 400 ezer felett van.....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) k. válasza Dany007 (#27) üzenetére


k.
őstag

Jómódú az, aki 2 kilót kap készhez?
Hol? Mikor?
Mindkét szülő annyit kap nálunk, mégsem érzem, hogy hűdehát úristen de jól megy a business.
Tudom, hogy van akinek ez is sok, de én egyáltalán nem érzem soknak. Sőt, egy nyugatias életmódhoz még messze kevés is. Persze, ezeket a sorokat egy 350k-s macbookról pötyögöm, meg mégiscsak 2 autó van, de elég öregnek számítanak már(8-9 évesek), külföldre mostanában nem jutunk azért el, és megannyi dolgot sorolhatnék, amit a válság elött(mindkét szülő legalább 3kiló nettón "tevékenykedett") lazán. Szerintem még ez a fizu is kevés. Persze, jöhetsz a "gazdagelkényeztetett" gyerek dumával, biztos van/volt benne valami, azért a zarában tudok vásárolni, meg végülis Sony meg Apple cuccaim vannak, de, hogymondjam az, hogy elötte anyagi biztonság volt, vagyis ha beszart valami-akár egy többszáz ezres cucc is- nem kellett parázni, mostmeg igen, az nekem nem a jólét fogalma. (elött kb 3 milliós tartalék volt a családnak most jó ha a harmada)

[ Szerkesztve ]

(#48) adalbert1 válasza tildy (#46) üzenetére


adalbert1
veterán

Én konkrétan a funkcionális analfabéták számának alakulására gondoltam, ennek ellenére ez is érdekes adat, ennyi diplomást biztos nem tud felszívni a hazai munkaerőpiac, kérdés hogy vajon hányan tervezik azt hogy egyből mennek külföldre, és a maradékból mennyi az akinek teljesen értéktelen papírja van/lesz.

(#49) alibaba78 válasza k. (#47) üzenetére


alibaba78
őstag

Tipikus esete annak, amikor semmi sem eleg. Te biztosan nem erdemled meg azt, amid van! :U

(#50) k. válasza alibaba78 (#49) üzenetére


k.
őstag

Valószínű egyébként. A helyzet az, hogy sokáig tipikus "gazdagelkényeztetett" faszként viselkedtem, szal szartam a tanulásra meg ilyenek. Mostanában eszméltem rá erre, igyekszem változni, de még úgymond mindig több mindenem van, mint amennyi az eredményeim alapján járna nekem. Ezen változtatni kell. Remélem rendesen sikerül is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.