Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Jó cikk! :R
De van benne egy kis hiba: lencsevédő végi a fizikai behatásoktól

Sic Parvis Magna

(#2) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi, jó cikk lett! A sorból szerintem a K800i a király :)

Szerintem a K750-et is beletehetted volna, mivel talán ezt nevezhetjük a SE egyik legjobb kamerájával rendelkező telefonjának.

(#3) MC Pite


MC Pite
veterán

Annyit hozzátennék hogy sem a K550 sem az utódok nem ugyanazt sw és hw-t kapják kamera téren sajnos mint a K750. W610el ill K770/C702vel egyetemben még rosszabb érzékelő, éjszakai mód likvidálásával sirekesen rontottak tetemesen a minőségen.

1 hónapig volt C702őm majd főleg sw hibák miatt és az igénytelen festés miatt vissza a W810re...

K850 szerintem a legjobb a szériában, pláne hogy működik benne a zseblámpa funkció is!
C széria meg egyben olyan.. amilyen sajna.

Egyébként belefért volna akár a K750 is, hiába papíron máshova tartozott még :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#4) ^Clown válasza MC Pite (#3) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Mekkora fight-ok lesznek ebben a topokban, jézusom! :DD

Szerintem képminőségben (csak hajszállal ugyan, de) elmarad a K800i-tól a K850i. Persze sok mindentől függ, hogy melyik telefont tartjuk jobbnak. De ha a képminőséget nézzük, és csak azt, akkor szerintem K800i. Ha mindent egybevetve, akkor nekem is a K850i a legszimpatikusabb.

(#5) varga911


varga911
senior tag

Addig szerintem értelmetlen komolyabb "fényképezős" mobilról beszélni amíg ilyen hangyaf*sznyi (K850i: kb. 4x5 mm) cmos szenzorokat használnak.
A megapixel-verseny színtiszta marketing, csak azt érik el hogy zajosabbak lesznek a képek, több zajszűrés kell stb...
Minnél nagyobb a pixelek mérete, annál több fotont tudnak befogadni. Valódi képminőség javuláshoz a szenzor méretét is kellene növelni, viszont a nagyobbat drágább legyártani, tehát maradnak a kicsi, zsúfolt szenzorok.

Elég megnézni a linkelt képeket, dinamika nulla, szörnyen zajosak, erős kromatikus abberáció...

Nyilván kényelmes hogy a telefonnal lehet fotózni, ezt nem vitatom. De talán olcsóbban kijön az ember egy egyszerű telefonnal és egy kicsi kompakttal, ami kenterbe veri az összes "fotós" telefont, és ugyanúgy elfér a zsebben.

Üdv.

(#6) Kickass


Kickass
őstag

Sose voltam egy SE fan, vhogy ezek a telók nem fogtak meg, a mobilfotózás csak-csak én azok táborát erősitem akik szerint igenis van létjogosultsága (nekem sok helyzetben jött már jól és ezekben a helyzetekben nem feltétlenül lett volna kényelmesebb még egy plusz digi kamerát tartani magamnál), amire talán még ennél is jobb az a videózás, és ez az amiben az SE sztem évek óta semmit nem fejlődött legtöbb csúcskategóriás telefonjában is csak 320*240-es videókra képes a telefon ami sztem több mint szánalmas kategória.....

(#7) ^Clown válasza Kickass (#6) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A videók mérete tényleg nagyon gáz...

(#8) MC Pite válasza varga911 (#5) üzenetére


MC Pite
veterán

W810em azért is (meg éjszakia mód) van még mindig az élvonalban :)
A fizika az fizika...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9) Chosen


Chosen
addikt

Szép kis összegyűjtés :)

A c510-et régóta vártam , de csak addig , amíg az első tesztet nem láttam....... Nem tudom a bizonyosságát, de ahhoz képest , hogy olcsó telefonnak szánják , hát :
1: Állati drága , semmi kiegészítő
2: Autokókusszal is (ma már) mosott kép
3: Ezek alapján mai cyber-shotként nemhiszem , hogy megállná a helyét.

(#10) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Nagyon szépen összefoglaltad, szép, rendezett írás! :C

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#11) Hunter2


Hunter2
addikt

w800-nak is meglepően jó kamerája volt (persze hardveresen ez is egy k750).

(#12) ^Clown válasza Hunter2 (#11) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Igen, totál ugyanaz a kettő.

(#13) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Észrevettem pár hibát a cikkben:

"Bemutatták a K850i-t, ami az első 5,0 megapixeles kamrával ellátott masina volt"
Szerintem jobb ha hozzá teszed, hogy a gyártó első 5 MPixelese volt, mielőtt valaki beléd köt.

"...és fényképezéskor kékek világítanak . A kamera használatához..." (C902-nél)
Ez csak egy szépséghiba, a "világítanak" szó és a pont között van egy space ami miatt a pont a következő sorba csúszik. De tudom ez abszolút szőrszálhasogatás már, bocsi. :)

"Az egyik a csúszkás kivitelű C903, ami 5,0 megapixeles kamerát kapott, Xenon vakuval."
A C903 NEM kapott Xenon-t, az sajnos csak 2 led :(

Amúgy nagyon jó a cikk, szép munka! :) Walkman telefonok áttekintésének a folytatása mikor várható? Utolsó cikk óta be lett jelentve egy "pár" Walkman teló. :D

De vissza a Cyber-Shot telefonokhoz: érdekesen csinálja a gyártó, mindig csak az első újdonság kap Xenon villanót.

K790i, K800i - 3MP
K850i - 5MP
C905 - 8MP
Idou - 12MP

Az összes többi Sony Ericsson-ban valamiért nincs Xenon. Kivétel ez alól a C901, ugyanis abban van Xenon, mégse ő az első 5MP-es telefon a gyártó kínálatában.

(#14) Kickass válasza HardSanyeee (#13) üzenetére


Kickass
őstag

De vissza a Cyber-Shot telefonokhoz: érdekesen csinálja a gyártó, mindig csak az első újdonság kap Xenon villanót.

Sztem ez olyan mint az SE Walkman mobilokkal kapcsolatos elhibázott marketing politikája miszerint a W-s telók 95%-ban nincs af. :(

kiegészítés: a xenon vakut valamiért egyik mobilgyártó se preferálja túlságosan......

[ Szerkesztve ]

(#15) komizoli90


komizoli90
csendes tag

Köszönöm az észrevételeket, a hibákat kijavítottam! :)

(#16) ^Clown válasza Kickass (#14) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Remélem észbekap a SE, és felhagy ezzel a "Walkman mobilban nem lehet AF" politikájával. Ha a két szériáját összegyúrna, elég nagyot durranthatna...

(#17) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó cikk :R , de a mobilokról én is csak azt tudnám mondani, amit varga911. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Akárhonnan is nézzük egyikre sem jelent meg annyi módosítás, patch (vkp) mint az R8BF003-as szoftverziójú Cid52-es K800-ra........

Az itt felsorolt jó tulajdonságai mellett ez sem elhanyagolható szempont.... :)

[link]

A teljesség igénye nélkül....

Automatikusan felveszi a telefon a beszélgetéseket "YYYY-MM-DD_HH-MM-SS_number.amr" néven a zenék mappába

fehérlistát (hívásszűrést) változtatja feketelistává, azaz akit hozzáadsz a listához, nem tud felhívni

Telefon SIM kártya nélküli működéséhez

Teljes hozzáférés a telefon fájl rendszeréhez java fájlkezelő alkalmazásból

Készenléti állapotban (mindenből kilépve) megjelenik az éppen aktuális hét napja a dátum felett

Le lehet kódolni egyes menüpontokat

Rádió és zenelejátszó vezérlése fülessel:
- egyszeri gombnyomásra bekapcsol a zenelejátszó/rádió, ezután számot/adót vált,
- többszöri gombnyomásra kikapcsol a zenelejátszó/rádió.

(#19) Chosen válasza varga911 (#5) üzenetére


Chosen
addikt

"dinamika nulla"

Ez mit is jelent :F

(#20) varga911 válasza Chosen (#19) üzenetére


varga911
senior tag

(#21) joey04


joey04
titán

Ami a k800/810 után jött ki egészen a c905-ig az mind használhatatlan képeket lő.kritikán aluli mind. a k770 K850 duo különösen. a k550 meg a k750 közelében sincs.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) Mamuska


Mamuska
őstag

A cybershot telefonok már kullognak fényképezésben a samsung után elég régóta. Videóban minden gyártó szanaszét alázza őket, samsungnak, és nokiának is több optikai zoom-os telefonja van, szóval úgy lehetne jellemezni a céget, hogy elavult de nagyon. A c905 is a leggyengébb 8 megapixeles telefon, és tudásban sincs sehol egy i8510-hez képest. A walkman-ek sem jók semmire, mert csak zenét lehet hallgatni, még egy 3,5 jak-re se futja, ja ha van af összetehetjük a kezünket. Az okostelefonjaikban az a 200mhz-es cpu egy lomha dög, navigáció nuku, és adatkapcsolatok terén is le vannak maradva. Az egész SE több éves lemaradásban van a nagyok után. Az új cyber-shot család borzasztó gyenge fotózásban.

(#23) nesa


nesa
veterán

Kar itt eroltetni az 5Mp mikor ilyen gagyi kepet keszit ,mint telefon biztos nagyon jok de mint fenykepezo pfff ezeket elkell felejteni mint ahogy az osszes telefont.....

(#24) MC Pite válasza joey04 (#21) üzenetére


MC Pite
veterán

Ne feledjük még mindig hogy K550 az közelebb van a C702/K770hez mint a K750/W810hez sajnos! Más obi, más érzékelő, butított (no éjszakai így sötétban nagy ****** ami lehet velük csinálni) fotósw...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#25) joey04 válasza MC Pite (#24) üzenetére


joey04
titán

hát ez nem hat meg...
K750 utód és gyengébb mint az előd. szánalmas teljesítmény. :(((

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) Mamuska válasza joey04 (#25) üzenetére


Mamuska
őstag

Volt vodka akció amiben kártyás csomagban 20k a c902. Tény, hogy bűn rossz képeket készít, és nem tud semmit, de az a fém ház meg kinézet az simán megér annyit. Majdnem elcsábultam, de ahogy hallom pár darab volt csak. Ez meg k850 utód és gyengébb mint az előző.

(#27) MC Pite válasza joey04 (#25) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem úgy tűnik hogy 2006óta lefele tartanak folyamatosan, bár a sok K750/W800/W810 is hasonlót enged sejtetni...
Volt C702öm pár hétig aztán vissza W810re, nem bírtam tovább cérnával... azt hittem a K850 mennyivel jobb aztán olvasgatva úgy tűnik mégsem? A többi amiben C betű szerepel meg nem jellemezném inkább... telefonok még K betű alatt készültek...

Volt egy W902 ami majdnem megállította a zuhanást... Évek óta se-vel szimpatizálok de már nem nagyon találok okot amiért se-t vegyek... szimpi, szimpi, de egyet előre kettőt hátra :(.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#28) Chosen válasza MC Pite (#27) üzenetére


Chosen
addikt

nameg az a fastport is , hogy nem tudnak leszakadni róla :((

(#29) Mamuska válasza MC Pite (#27) üzenetére


Mamuska
őstag

A w902 az jó lenne, de annyira túl van árazva, amiből már n79-et, e71-et vesz az ember, és azok még mindig nagyon sokkal többet tudnak. Azért szörnyű amit művel az SE, mert neki volt az egyik legnagyobb fan tábora, de folyamatosan hallom, hogy az eddig elvakult fanok is a sorozatos csalódások után más márkára váltottak. Az a baj, hogy egyáltalán nem innovatív, meg drágán akarja eladni az idejétmúlt tudást. Egyetlen egy jó telefonjuk van az pedig a c905, de az meg nevetségesen kevés egy i8510-el szemben.

Nekem úgy tűnik hogy 2006óta lefele tartanak folyamatosan, bár a sok K750/W800/W810 is hasonlót enged sejtetni...
Az eladások is ezt tükrözik még sem változtatnak, mintha direkt tönkre akarnák tenni a céget.

(#30) MC Pite válasza Mamuska (#29) üzenetére


MC Pite
veterán

Fasportot túlélem ha hülyeség is, csak ne az oldalára rakják mert attól agyvérzést kapok.

N78 br 58 függetlenül; ez pedig (szinte?) az összes se mobilnak odaver tudásban!

905?
Személyszerint sw részről a szokásos bugokart hallom, nyikló-nyakló-cszúszó kategória, ezeréves walkman telefonom néha még képeket csinál - azért 80%ban jobb a C905 az igaz, nincs bekapcsgomb, kategóriájában röhejes videózás, sw nem gyors, inkább lassúcska, gps része nem lett jó. Szal nem érzek nagy kényszert hogy egy ilyet birtokoljak, N78 úgy ütné hogy nagyon...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#31) bt infó


bt infó
tag

A Se Idou-t várom...jónak tünik

A pecsét helye

(#32) Mr Kiss


Mr Kiss
csendes tag

Sziasztok

Nekem eddig volt már k750i, k800i-m és k850i-m. Ha ár/érték arányt nézzük akkor a k750i a legjobb vétel, ha a képminőséget, akkor a k800i, tényleges legjobbat kell mondanom, akkor a k850i az. Sztem fotózásra egyik telefon sem olyan kimagaslóan jó, de ha valaki csak arra használja a fényképezőt, hogy a buliba lefotózza a haverjait, arra bármelyik jó, ha meg vki komolyabb képeket akar készíteni, az vegyen egy normális fényképezőgépet. Én főképp bulikban, kertipartykon, fesztiválokon szoktam fényképezgetni, szóval nekem tökéletes egy telefonos kép.
Ez a megapixelmánia sztem is felesleges, nincs szükség 2MP-esnél nagyobb képre. De ugye, mit szólna ahhoz a közönség, ha legújabb felsőkategóriás SE-ban 2MPixeles kamera lenne, de ultra szuper képet csinálna? A többség nem néz utána milyen minőségű képet csinál, látja, h több megapixel és már megy is a kasszához. :)

Üdv all.

Mr Kiss

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.