Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Amelyikre van pénz.

(#2) Nordic


Nordic
Közösségépítő

vót má' - ja ez nem az a topic:DDD - bocs! :D

Hasonló okokból kifolyólag én is az új termékeket favorizálom, sőt tovább megyek. Cirka 6 éve vásárolok elektronikai kütyüket/cuccokat, és sosem vettem még használt cuccot. Ha nincs az újra pénz, akkor tovább spórolok(ha sürgősen kell, akkor meg eladom a szomszéd másik veséjét is:DDD)

[ Szerkesztve ]

(#3) CséZé válasza gamek!ller (#1) üzenetére


CséZé
őstag

ez hülyeség, ha újra van akkor van használtra is.
csak valaki nem ad ki kétszer annyi pénzt egy új termékre.

(#4) Lenry válasza CséZé (#3) üzenetére


Lenry
félisten

gondolom úgy értette, hogy ha van pénz újra, akkor azt, ha nincs, akkor használtat.

egyébként én is így vásárolok, ahogy Gamerkiller

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Lehetőség szerint új. Unom másnak a levetett cuccait használni, inkább egyszer megveszem, és használom sokáig. (Ellenpélda: pont most keresek használt HDD-t, mert újra nem futja)

(#6) Mania


Mania
senior tag

Ha van pénz újat...ha nincs akkor semmit. :DDD

(#7) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Garis használtat megbízható forrásból.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) Wictor


Wictor
senior tag

Használtat, lehetőleg érvényes garanciával. Indoklás: nincs pénz újra.

(#9) Psychonaut válasza lezso6 (#7) üzenetére


Psychonaut
addikt

+1

(#10) gamek!ller válasza Lenry (#4) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem hittem volna, hogy el kell magyarázni.

(#11) CséZé válasza gamek!ller (#10) üzenetére


CséZé
őstag

vannak olyan emberek, mint pl. Mania is, hogy csak akkor vesz, ha újra van pénze és nem mindenképpen, aztán, ha csak használt telik ki, akkor használtat.

elég kacifántos lett, remélem érted.

(#12) kenwood3


kenwood3
őstag

Én eddig mindig új dolgokat vettem ,de mivel mostanában már nekem se fuotta újra ezért vettem 2 használt terméket is az utóbbi időben . 1 szgép házat és 1 cpu hűtőt vettem eddig csak , azt is azért ,mert nem tud elromlani vagy ha igen akkor nem kerül 1 vagyonba a megcsináltatása . Ilyeneket , hogy tv vagy egyéb drága kütyüket soha nem vennék használtan :N

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#13) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Amelyikre épp telik - ha jó áron van újonnan, akkor megveszem. De a használt cuccoktól sem ódzkodom, nem zavar, ha előtte másé volt - persze csak megbízható forrásból vásárolok.

(#14) gamek!ller válasza ^Clown (#13) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ahogy gondolkozom, nekem az 500gb-os HDD-n, egeren, billen és a monitoron kívül minden használtan került hozzám.

(#15) TheShow

Újat. Nem kell aggódnom az előélete miatt, garancia nálam indul, stb.
Néha kacérkodom egy-egy használt cikk vásárlásával, de lebeszélem magam róla. Ilyenkor mindig eszembe jut, amikor átvertek használt telefonnal.

(#16) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Adattárolóból/adathordozóból sosem vennék használtat. Alaplapból, monitorból, egérből sem. VGA, proci, RAM, ilyesmik jöhetnek, teljesen mindegy. Illetve olyan elektronikai cikkeket sem veszek már használtan, aminek kijelzője van, látszik rajta a használat, stb., előbb említett monitor, telefon, iPod és főleg notebook, ez az amit semmi pénzért. Meg van egy feelingje, amikor kibontod és vadi új. Ha nincs rá elég pénz, akkor inkább nem veszem meg. Szeretem az igényes dolgokat.

(#17) Lenry válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


Lenry
félisten

Ha nincs rá elég pénz, akkor inkább nem veszem meg.

csak tudod ez olyan dolog, hogy van hogy akármiért muszáj, de nincs annyi pénzed, hogy újat vegyél, vagy esetleg sokáig gyűjtöttél, mire annyi összejött, hogy legalább használtat vegyél, és újra még tovább kellene gyűjteni (és esetleg akkor elmenne másra, nálam ez szokott lenni)

szóval nem mindig van lehetőség újra.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) albert8


albert8
addikt

Ha van rá több mint 2 év gari akkor használt is jó :)
De minden más esetben természetesen új :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19) sagesz93


sagesz93
addikt

Attól függ hogy mekkora különbség van árban a kettőre.
Ha használtan kitudok fogni olcsón egy jó darabot, akkor azt veszem.
De mondjuk a telómat újonnan vettem, mert csak 1-2k-val volt olcsóbban használt darab.

(#20) Jhonny06 válasza Lenry (#17) üzenetére


Jhonny06
veterán

"csak tudod ez olyan dolog, hogy van hogy akármiért muszáj"

Műszaki cuccokról beszélünk, nem a létfenntartáshoz elengedhetetlen javakról, ezeket sosem muszáj venni. :) Max. nagyon ritkán ha elromlik valami és rögtön kell az új (nincs rá gari), mert dolgozol a gépen, akkor oké.

[ Szerkesztve ]

(#21) baluka26


baluka26
veterán

Processzort alaplapot nem szívesen veszek használtat (garancia ide/oda) , VGA/RAM csak garanciával, fejhallgatót/ilyesmit szívesen veszek használtan, mert sokkal olcsóbb :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#22) gamek!ller válasza baluka26 (#21) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Na fejhallgató az, amit sose vennék használtan.

(#23) baluka26 válasza gamek!ller (#22) üzenetére


baluka26
veterán

Pedig olyan bizniszeket lehet csinálni, hogy Magad sem hinnéd.
Külföldön 100%-os állapotban lévő fejeseket vesztegetnek a magyar ár 40-50%-án. Ne mond, hogy nem éri meg :)
Ráadásul itt aprón is vettem fejest, kb a külföldi árának 25%-ért.
Mindkettő tökéletes külső és hangzás állapotban, fülpárna csere meg megvan pár ezerből :)
Bocs az offért.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#24) ftc


ftc
nagyúr

Én ugy vagyok ha van 1+ év a használtra akkor az is ok....de ha árbeli különbség 2000FT pl a használt s új között hiába 1 hónapos csak inkább az új...

(#25) joey04


joey04
titán

Amit tudom, hogy biztosan (vagy legalábbis a tervek szerint biztosan) hosszú távra veszek, az mindig új. Legyen az gép, vagy telefon. Viszont mivel hobbym az okostelefonok, azokból szoktam használtat is venni, ha ki szeretnék próbálni pl. egy új rendszert az aktuális készülékem mellett.
De alapvetően új párti vagyok. Mint a mondás az új kocsiknál: lehet, hogy drágább volt, és gyorsan esik az ára, de ebbe az ülésbe én fingottam először. (még ha ez nem is biztosan igaz szó szerint :D )
Emellett persze bennem is ott van a félsz, hogy milyen rejtett hiba jöhet elő. Akkor is, ha van még gari. Nem azért veszem, hogy utána hetekig ne használjam. Igaz, ez benne van új terméknél is, de mégis... :U

Persze ha valami nagyon kell, de pénzhiány van, az felülírja a terveket. (pl ha most menthetetlenül bedöglene a gépem, és csak pár dogot tudnék belőle pénzzé tenni, akkor biztos keresnék itt az aprón valami használt, netezésre jó cuccot, mert új gépre nem tudnék összekaparni)

#20: +1 :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) share válasza lezso6 (#7) üzenetére


share
tag

+2.
bár van aminél inkább az új, főleg, ha nem olyan sokkal drágább, megvan a fellingje, ahogy kinyitod, és megcsap az "új" illat, ezt főleg notebooknál szoktam, külön élmény szétbontani a dobozt, stb:D

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#27) vilma27


vilma27
újonc

Újat! Nem kell senki selejtje... Nem veszek használt dolgokat, inkább várok egy kicsit és utána veszek egy újat. Legyen az elektronikai vagy az én esetemben ruha :P

egyetértek Share-val

[ Szerkesztve ]

...és a a fajta álom volt, aminek minden pillanatát elhittem...♥♥♥

(#28) gabor85


gabor85
őstag

Mindenképpen új ha megvan rá a kess. Ha meg csak használtan van és kell, akkor az...

(#29) moha21


moha21
addikt

Attól függ mit veszek. Procinál édes mindegy. Erősítőnél is meg még millió dolognál.
Nyilván a mechanikus dolgok amik kopnak azt nem szívesen vesz az ember használtan.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30) máyköl


máyköl
veterán

Használt.
Jól át kell nézni, ha minden ok vele, nem lehet baj.

(#32) Alexios


Alexios
veterán

Hát én ha tehetem újat veszek, de mivel általában nem tehetem így hardverapróról használtat. Ki kell fogni a jó állapotú cuccokat, bár mondjuk mostanában nagyon nem veszek semmit :DDD

(#33) CséZé válasza Kalandor (#31) üzenetére


CséZé
őstag

Nem ettől leszek több vagy kevesebb.

Nem inkább azt akartad írni, hogy a tárgy nem lesz attól sem több sem kevesebb, ha használt-e vagy sem?

(#34) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

én veszek használtat. Van amikor nem éri meg megfizetni a garanciát.

...csak én vagyok helikopter?

(#35) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

... ha úgy nézzük a gyönyörűen restaurált barokk íróasztalom is használtan lett véve;)

fél gép használtan, fél gép újonnan. proci pl kitesztelve abból az időből, amikor a boltok még televoltak B3makkal, nekem pedig mindenképpen G0 kellett. két Thermalright hűtő, amiket boltból kb hónapokba tellt beszerezni.

dvd filmjeim egy része (50-100db) használtan jött, viszont ezek jórésze Mo.-n meg nem jelent/kifutott/joglejárt kiadványok voltak (pl magyar kiadású Fight Club digi, Gyalog Galopp díszdoboz, Predator 2disc UK SE, Sleepy Hollow jap dts edition R3, Lola Rennt @ Odeon, Panic Room 3disc uk SE, Memento SE R1, South Park Season1 R1, South Park Bigger Longer Uncut dvd10). természetesen makuláltan, karcmentes állapotban (a két kivétel ehhez mérten olcsó volt, mindkettőnél természetesen tudtam a hibákról, és mindkettő gyűjteménybe jött -a karcos lemezek pedig csereszabatosak voltak a sima kiadásokkal-).

meg van két quarterbookshelfem, ami tud 20Hzt.

ja meg két hete vettem egy csocsóasztalt, bár az nem elektronika:DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37) sbazsi válasza joey04 (#25) üzenetére


sbazsi
veterán

de ebbe az ülésbe én fingottam először. (még ha ez nem is biztosan igaz szó szerint )
Holnaptól lelkes ph olvasók járkálják az autószalonokat országszerte, hogy ne legyen igazad! csak mert szeretik a babkonzervet. ;]

Emellett persze bennem is ott van a félsz, hogy milyen rejtett hiba jöhet elő. Akkor is, ha van még gari. Nem azért veszem, hogy utána hetekig ne használjam. Igaz, ez benne van új terméknél is, de mégis...
Kedvenceim az olyan hirdetések, hogy ez "kipróbált, biztosan működő termék, nem úgy mint az új" :W

Régebben én is inkább új párti voltam, sok mindennél ma is az vagyok de van, amiben inkább használtat veszek.

(#38) proci985 válasza Kalandor (#36) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azért annyira nem volt drága (elmondás alapján, nem én vettem magamnak) :).

neobarokkok/szépen megépített újkori hasonmások se sokkal olcsóbbak egyébként.

lényege annyi akart a dolognak lenni, hogy bizonyos dolgokat az ember ha akar se tud megvenni újonnan. és ez elektronikára is igaz, pl Stacker810 sincs már újonnan.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39) dabadab válasza proci985 (#38) üzenetére


dabadab
titán

Ja, én is használtam vettem az analóg Hauppauge tuneremet.

DRM is theft

(#41) zoo8800


zoo8800
veterán

Mindenből újat veszek (kiv. kocsi), a használtat pedig eladom.

rip and tear, until it is done

(#42) proci985 válasza Kalandor (#40) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hatszámjegyű volt (viszont vidéken vettük), és már pár éve nálam van. eladni nincs szándékomban, nem azért hoztuk át fél Európán:). és igen, nagyon megköszöntem annak, akitől kaptam. biléta nincs rajta.

a replikát azért tudom, mert anyámnak a rendelőben volt egy olyan: külsőre stimmelt, viszont nem féltette annyira. más kérdés, hogy nem is volt túlzottan masszív darab.

elférés stimmel, kb elveszik rajta a két 19es monitor. ilyen egyébként, talán ki tudod venni belőle, hogy milyen kupit ne nézd, éppen hangfalak miatt átrendezés alatt állt a szoba, kép is azok miatt készült, jobb pedig nincs.:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#44) proci985 válasza Kalandor (#43) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszi a kiigazítást. egyébként tényleg szép darab, egészséggel használat is megvan:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45) ^Clown válasza Kalandor (#31) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Csodás definíció :D +1, minden szavaddal egyetértek. Én is így voltam régen, hogy "csak zsír újat". Aztán amikor a saját, nagy nehezen suli mellett összekuporgatott pénzemen megvettem a 270K-s notimat, amit később 90K-ért adtam el, megváltozott a véleményem :D

(#46) Brae


Brae
őstag

Csak és kizárólag használtan: CPU
Nagy valószínűséggel használtan: VGA (egyébként a PH!-n az első videokártyát, egy Radeon 9500@8pipa pont Kalandor-tól vettem :) ), RAM
Csak és kizárólag új: HDD, egér, billentyűzet, monitor, fejhallgató, alaplap

[ Szerkesztve ]

(#47) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

alaplap: általában használtan, de a sok gari feltétel (2,5 év)
cpu: eddig mindig újonnan vettem, most ugrottam bele először egy használtba, nulla gari van rá (UK-ből való, tálcás)
vga: szinte mindig használtan, mostanit is nagyon jó árban vettem (nulla garral)
ram: használtan (10 év garral)
táp: kizárólag újonnan (7 év garral)
ház: kizárólag újonnan
hdd: kizárólag újonnan, és samu a 3 év gar miatt

(zárójelben a jelenlegi cuccaim garidejei)

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#48) runner 125


runner 125
nagyúr

Tudatos vásárlónak vallom magam, nálam régen kialakult a "csak használt cuccot" veszünk szokás.
Eleve őrült vagyok, mert imádom cserélni a holmikat. TV-től, a telefonokig, szinte mindent. Így már korán rá kellett jönnöm, h mindig újjal eljátszani bizony nem kis költség.

Amit egyedül _mindig_ figyelembe veszek; csakis garanciális terméket veszek.
Sajnos már nem egyszer volt rá szükség, s természetesen gariban ingyé' javították őket.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#49) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Kocsibol, laptopbol, vinyon kivul minden szamtech alkatreszbol hasznaltat. Ugyanez ervenyes a telefonokra meg minden masra is. Egyeb haztartasi cuccokban csak azt ujonnan amit nem lehet a garage sale-n megvenni fillerekert :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.