Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) creation


creation
senior tag

Akinek akad otthon elfekvőben Simson/Trabant/ETZ/MZ sorkapocs az szóljon! Megveszem!

Ilyenre van szükségem:

Előre is köszi!

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#2) Mr.Csizmás válasza creation (#1) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

apróhirdetésbe tedd fel, illetve vannak különféle gépjárműves topicok is :)

moddingbejegyzést csak képekkel együtt ér feltenni :P (szerk.: feltettem a sajátomat)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Samus


Samus
addikt

Húh...a régi nagy klasszikusok...Képeket kapunk? :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) creation válasza Samus (#3) üzenetére


creation
senior tag

Huhh bazze esik az eső, egyszál gatyában ülök bent és hideg a kezem, tényleg azt kéritek menjek ki a garázsba képeket csapdosni? :)

Najohh... van itt bent egy homokozott felső villa az kezdésnek jó lesz? :)

[link], [link]

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#5) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Nekem/nekünk egy Riga 12-es van elfekvőben, de lehet hogy szegény már sosem fog úton közlekedni. 6-8 éve próbáltuk utoljára működőképes állapotba pofozni, akkor sikerült is pár kilométert megtenni vele, de miután hazaértünk és leállítottuk, már nem indult be többé. Azóta ismét ott áll a szinkében (tárolóhelység), magányosan.
Teljes generál kellene neki, de motorikusan én nem értek hozzá. Pedig ezen motoroztam először egyedül...

Harrrr!!!!

(#6) creation válasza Ndruu (#5) üzenetére


creation
senior tag

Ha ajka közeli vagy megoldjuk, ha nem akkor sajnos nem éri meg postázni.

Amiben segíteni tudok neked az, hogy ha elakadsz elmondom mi történhetett ha képet kapok akkor meg is mutatom :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#7) Ndruu válasza creation (#6) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha lenne rá pénz, talán belevágnék a felújításba, de így marad a várakozás. Majd egyszer...
Apámé volt a motor, ő vette még valamikor a 70-es évek végén, aztán úgymond "megörököltem" tőle. Nem szeretném használni városban, de ott vidéken nagyon jó kis alternatíva lehetne két falu közti távolság leküzdésére.
Ajka bizony messze van, főleg Aggtelektől.

Harrrr!!!!

(#8) Probber


Probber
őstag

A jó öreg kéthengeres, váltó-berúgókar kombós Jawa Czetka 350.
Anno meghajtottam egy ilyet én is. Akkoriban még csak Simsonom volt, apámnak meg a 350es. Elkértem tőle, odaadta. Ég és föld volt a különbség. Jó motorok voltak na! :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#9) Móci


Móci
addikt

Képek valóban kellenének, pláne, ha Jawa-ról van szó! :K
Szeretem ezeket a régi motorokat, nagyon szépek, ha jól fel vannak újítva. A szomszédban 250-es van, csak sajnos nincs helyrepofozva. Pedig szívesen kipróbálnám... ;]

Ja igen! Riga motor jó nagy kincs, jó ha van, de jobb ha nincs. Ismerős tudna helyeselni, egy ilyenen tanult meg szerelni igazán. :D Amúgy az a Riga a kormányváltós? Annyira nem értek a Rigákhoz, de egy ilyesmivel mentem én is nagyon régen, s az kormányváltós volt. Fent egy, középen üres, s lent kettő.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) Ndruu válasza Móci (#9) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ahogy mondod, ez a kormányváltós fajta Riga. Élmény vele száguldozni. :) 50-nél többet szerintem nem megy, de a végsebességét nem tudom megsaccolni, mert az óra nem működött, amikor mentem vele.
Amire még emlékszem, hogy egy kis csap mindig elnyíródott benne (azt hiszem a lendkereket rögzítő csapocska (félkör alakú). Az a lendkerék, amit a pedál hajtott és ami a gyújtófeszültséget állította elő a gyertya számára.
Lehet olcsóbban kijön az ember, ha vesz egy kis Babettát vagy egy olcsó Simsont. :)

Harrrr!!!!

(#11) creation válasza Probber (#8) üzenetére


creation
senior tag

Az enyém nem a CZ(cezet) hanem már az újabb california kiadás abból is a 638 12V-os kivitel :)

Pill és keresek régebbi képet róla :) Felújítás elöttit :)

[link]

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#12) creation válasza creation (#11) üzenetére


creation
senior tag

Az egyiken még a boldog gazdi is rajta ül :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#13) creation


creation
senior tag

MZ motor gyors és fürge, erre b@szott rá az ürge...

Igen vannak ilyen mondókák :)

A Jawaról nem nagyon keringtek ilyenek, csak az hogy rossz a gyújtása meg sokat eszik :)

Az első a 6V-os 634-es típushibája, a másikon meg lehet javítani :)
A 638-as 12V-os hibája a töltés... Azon most javítok én :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#14) Móci válasza Ndruu (#10) üzenetére


Móci
addikt

A Babetta egész jó, volt nekem is. Szerettem azt a motort, sosem hagyott ott sehol.

Nagyon szép a Jawa, tetszenek a Californiák. :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#15) Probber válasza creation (#11) üzenetére


Probber
őstag

Ahogy elnézem, felújítás előtt sem volt rossz állapotban! :)
A képeket nézve látom, hogy megtartották ezen a frissebb modellen is a vártó-berúgókar kombót. :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#16) creation válasza Probber (#15) üzenetére


creation
senior tag

Külsőleg nem volt és nincs is baja a gépnek, csakhogy elektromosan egy hulladék volt :)

Szocimotoroson több témában is írtam miatta. Sajnos a motor generátora igen el lett méretezve. Nem igazán tudja megfelelően ellátni a rendszert. Valamint sajnos gyári hibáktól hemzseg a forrasztás a generátoron belül. ezeket kezdtem el javítgatni, és ahogy mentem végig a kábeleken úgy láttam meg a kis rozsdafoltokat, kidörzsölődéseket.

Ezért lett újrafestve a váz, és majd a tank és idomok is :)

Kisebb változtatások voltak csak a 634-hez képest.

Mint pl 12V-os rendszer, aluminium henger, generátor, teleszkópok.
Kijavították a régi hibákat, lettek újak :)
A motor viszont nem változott, a váltó-berúgókar és a félautomata váltó megmaradt nekünk :)

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#17) Móci válasza creation (#16) üzenetére


Móci
addikt

"A motor viszont nem változott, a váltó-berúgókar és a félautomata váltó megmaradt nekünk"
Az integetős motor, ahogy fater hívta. El lehetett vele úgy is indulni, hogy integettél a bal kezeddel. Persze ha jól emlékszem arra, amit mondott. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#18) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nekem egy régi Danuvia vagy Pannónia az álmom, csak két dolog hiányzik hozzá: jogsi motorra, meg pénz :D

(#19) creation válasza Móci (#17) üzenetére


creation
senior tag

Igen igen, ez az :) egy fél óra gyakorlás után már meg is teheted hogy úgy indulj. 1X elszakadt a kuplung bowdenem és lábikuplunggal kellett hazamennem... jó játék :) de ügyesen kell vele bánni mert lehet lomha a jawa de azért ha úgy van megugrik ez is :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#20) Probber válasza ^Clown (#18) üzenetére


Probber
őstag

A kéthengeres Pannonia P20 nekem is az egyik kedvencem.
Második motorként én is elfogadnám, de az áruk az horribilis.

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#21) Móci válasza Probber (#20) üzenetére


Móci
addikt

Kell egyet olcsón szerezni, s restaurálni sok segítséggel. :)
Tudom, kell hozzá szakértő, alkatrészek, de néha ki lehet fogni egész jó példányokat nagyon olcsón.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#22) Probber válasza Móci (#21) üzenetére


Probber
őstag

Akinek van rá kerete, ereje, ideje, annak járható út a restaurálás.
De, hogy egy lelakott papíros P20ast beszerezzen az ember olcsón, arra kevés esélyt látok (bár nem kizárt).

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#23) Gergello


Gergello
addikt

Ez elég jól nézett ki felújítás előtt is. :)

(#24) creation válasza Probber (#22) üzenetére


creation
senior tag

Ajkán van egy srác név szerint Faki aki csak és kizárólag régi magyar motorokkal foglalkozik. lehet meg kéne keresned :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#25) creation


creation
senior tag

A mai nap éppen megfelelő arra, hogy a L4m4 képet csináljon :)

Kisütött a napocska, megyek lövök pár fotót a Jawa alapozós vázáról meg azokról amik már készen vannak :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#26) creation válasza creation (#25) üzenetére


creation
senior tag

Elmaradt, mire megfürödtem eleredt az eső és hideg lett... basszus... remélem holnap jobb idő lesz :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#27) creation válasza creation (#26) üzenetére


creation
senior tag

Megtörtént... Blog frissítve :) Képek hozzáadva....

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#28) Probber válasza creation (#24) üzenetére


Probber
őstag

Ez még csak egy távoli álom, egyelőre a saját motorom rendbehozására nincs keret, de köszönöm az infót! :R

Szép lesz az a Jawa! :K

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#29) creation


creation
senior tag

Szegény ember vizel és főz....

Motorom felújítását én is fusiból próbálom javarészt megoldani :)

Homokozást magam csináltam
Alapozást jóbarát csinálta, ingyen...
Festést jóbarát fogja csinálni, festékárban
Polírozást jómagam és rokon fogja csinálni szintén inygen...

Így ha minden igaz akkor jó sokat spórolok, valamint mivel mindenféle szervízzel foglalkozok, anyagi juttaások nélkül, így egy halom ember jön nekem szívességgel :) Ezeket ilyenkor kell kihasználni :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.