Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Zavar az mást is, engem is, tenni ellene nem tudunk/tudok, max együtt élek vele és les**om magasról az ilyen hirdetések.

(#2) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Valóban irritáló ha az eladó nem írja ki amit szeretne kapni, kivéve ha valóban nincs tisztában az árral.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Régebben az így árazott hirdetések olyasmiket takartak, amit nem nagyon lehetett reálisan beárazni. Pl.: hibás termék, amit alkatrésznek árultak.
Sajnos valóban elszaporodtak és tulajdonképpen egyfajta licitálás folyik.

Egyszer eladtam egy egér-billentyűzet párost, ami alig használtan kallódott nálam. Emlékeim szerint én is 1 Ft-ra hirdettem, de a hirdetésben bene volt, hogy valójában néhány sörért cserébe vihető. :D

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#4) Lauda


Lauda
félisten

Szerintem ebbe "központilag" nem lehet belenyúlni. Max ha tilos lesz 1 forintért hírdetni (ami fura lenne, mert annyiért adom a tulajdonom, amennyiért akarom), akkor max annyi lesz a változás, hogy 20 forintért hírdetnek és odaírja, hogy az ár irányár, megbeszélés tárgya.

(#5) Rive


Rive
veterán

Szerencsére a minimális árra is lehet szürni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nem izgat. Totál nem nézem az 1 filléres hirdetéseket.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7) joghurt


joghurt
addikt

Engem is zavar. De a PH! is befenyíthetne nyugodtan, és a ptk. szerinti ajánlatnak tekinthetné ezeket a hirdetéseket. Ha valaki megrendeli annyiért, az eladó lesz szíves leszállítani annyiért. Különben mehet a bejelentés és a kitiltás.

A tej élet, erő, egészség.

(#8) Lauda válasza joghurt (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a webáruházakra vonatkozik.

(#9) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

"Most a hat különböző alaplap egy hirdetésben jellegűekről már nem is merek beszélni..."

Deee beszéljünk, főleg arról, amikor a legdrágább termék van párosítva a legolcsóbb árral a címben. :C

no fate but what we make

(#10) joghurt válasza Lauda (#8) üzenetére


joghurt
addikt

A jogszabály explicit igen.
De ha a PH! szabályzatába beleveszi, hogy ezek a hirdetések a ptk. szerint ajánlatnak minősülnek (mint ahogyan a Vatera, Jófogás stb. is beleveszi...), akkor elég tiszta lenne a helyzet.

@vogayer4.4 #9: +1

A tej élet, erő, egészség.

(#11) Tikakukac válasza voyager4.4 (#9) üzenetére


Tikakukac
titán

Ó igen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12) szipipeti válasza Lauda (#8) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Valóban... Viszont pont az így hírdető személyek valójában "vállalkozási formában", üzleti formában kereskednek, nem magánszemélyként...
Innen nézve viszont már más a leányzó fekvése...
Pl.: pillanatok alatt lehet "számlaképes" eladót találni... Nos ez esetben ő nem "magánszemély"...hanem kereskedő, (valamilyen törvényesen működő vállalkozási formában", aki kereskedési célból az általa meghirdetett terméket a PH felületén reklámozza...
A magánszemély nem tud "számlát adni", maximum a saját vásárlást igazoló papírokat tudja továbbadni...
Szóval lenne a PH részéről lehetőség és "jogalap" is fellépni...

(#13) creation


creation
senior tag

A minimális árra való szüréssel meg lehet, hogy pont a jó vétel úszik el, mert a hat alaplap van feltéve 1Ft-ért, amiből neked lehet hogy pont az az egy kell, ami jóval olcsóbb mint a "kitett áras".

Ezért írtam a posztot is. Vadászok régi hardware-t, majd amikor rákeresek (szerencsére tud a kereső leírásban is keresni), akkor egy 1Ft-os hirdetés alatt a negyedik lapként találom meg irracionális áron ami nekem kellene. Olyankor azért szakad a cérna, hogy miért nem lehetett ezt árral kitenni.

Nem azért a két kattintásért (de igen, pont azért), de ne legyen a másik ideje már ilyenekkel rabolva.

A ptk féle szabályzás jó kis átalakítást igényelne... Vagon hírlevél / belépésnél figyelmeztetés, 1Ft-os hirdetések passziválása... Illetve még meg lehetne tenni, hogy ár helyett (1ft helyett választható lenne a "Megegyezés szerint" funkció (akár checkbox-al)... Aztán ezek a hirdetések mehetnek hátra (ár szerint) vagy előbbre (idő szerint). Vagy és / vagy...

A jelenlegi rendszerben az 1Ft konkrétan ingyen előresorolási státusszal jár, a kiírt árasokkal szemben pedig nem túl szép előnnyel...

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#14) Lauda válasza szipipeti (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Itt nincs sem megveszem gomb, sem kosárba gomb, sem ajánlatot teszek, se semmi. Hírdet valaki valamit, kiír egy irányárat. Hogy mi mennyiért és egyáltalán cserél-e gazdát, az a kettőjük megegyezésén múlik. Értem amit írsz, csak ahhoz olyan formára kellene először alakítani a piacteret. Ebben a formában szerintem ezzel nem lehet mit kezdeni.

(#15) voyager4.4 válasza Lauda (#14) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Igazából alapvető baj, hogy az apró átalakult magánszemélyek kincsesbányájából egy ilyen izévé
(persze régen is ott volt pl. Alfa, de egyébként az ő ajánlatai szerintem manapság is korrektek)

Basszus 2014-ben Linksys WRT54GL-t vettem gombokért, dobozában minden.
Most meg dzsebettó meg mittudom én hány nepper főoldalon. Hát izé.

És a legjobb: csere ár több ! :DDD patika állapotban ;] csak a kijelző van fossá törve

#működésbennembefolyásolja

Egy szó mint száz egyrészt jöttek a cégek tömegesen, hiszen ismert és jó platform, másrészt a facebook-ról az iq betyárok.

no fate but what we make

(#16) Norbi.


Norbi.
őstag

Én az 1 forintosokra rászoktam írni, hogy kiírt áron, alku nélkül vinném. :))

Eezeket nem tudom megérteni, elmegy több levélváltás feleslegesen, hogy kiderüljön az ár. Bár, aki 1ft-ra rakja ki, általában elborult árat szeretne érte, úgyhogy hagyom is ezeket.

Az alkuképest sem értem aki kiírja, már alapból alkuval indul akkor, minek ír ki akkor árat, úgy sem annyi lesz a vége. :)

(#17) DigitXT válasza Norbi. (#16) üzenetére


DigitXT
félisten

minek ír ki akkor árat, úgy sem annyi lesz a vége
Mert nem mindenki szokott alkudni.:) Vagy ha igen, akkor sem ugyanannyit.

(#18) Norbi. válasza DigitXT (#17) üzenetére


Norbi.
őstag

egy hirdetéshez, amihez kifejezetten van írva, hogy alkuképes és nem alkudozik valamennyit.. :))

az balek. :)

(#19) Tikakukac válasza voyager4.4 (#15) üzenetére


Tikakukac
titán

Jöjjenek a cégek. Csak tudja mit ad el, ha felhívja valaki a figyelmet arra, hogy hülyeségek vannak a hirdetésben ne egyből gyalázással kezdjen, nomeg a legjobb, ha nem egy már bannolt user kezdi építeni megint a várat. Az sem utolsó, hogy ne legyen 1-2 durva átqrás, rendőrségi kutatás, lefoglalt gépek hada, SN átütések és kaparások a kontón stb.

Jelenleg így néz ki az apró. Igen, azok is, meg amazok is. Sorban tudnám írni a logout bejegyzéseket a nemes nepperekről, csak amíg a határon belül vagyok, addig sajnos tutira lesz retorziói is, majd később. Szerencsére az Akikkel jó vigyázni üzletelés során! topikok is felkotlottak, így elesett talán az utolsó nyilvános bástya is. Szabad a rablás, majd megint az lesz, mint az őskorban, hogy priviben írtunk egymásra és nyomoztuk a dolgokat topikról-topikra :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20) DigitXT válasza Norbi. (#18) üzenetére


DigitXT
félisten

Oké, akkor a nem balek: alkudik, de kell egy ár, hogy honnan indulunk:
ahogy mondani szokták, a piacon sem a vásárló "árazza" a krumplit.:D
Vagy a boltban a kenyeret. (Még ha utóbbinál nem is igen van alku...:DDD)

Vannak ilyen dolgok a közgazdaságban, hogy rezervációs ár, s ez nem
csak a vevőre vonatkozik: az eladó sem akarja minden áron eladni. Ám
ha kicsit felülárazza, akkor nem teríti ki a kártyáit, uis ha elsőre is azon
az áron hirdet, aminél kevesebbnél nem adja, akkor az összes "mennyit
engedsz a feléből" próbálkozóval kizárt, hogy üzletet kössön. Így jobbak
az esélyek. Motoromat hirdettem 300-ért. Jött a vevő. Tetszett neki, vitte
volna, de ugye a "mennyi az alja" kérdésre mit mondjak? Nem mondtam
meg neki, hogy úgy mentem le a garázshoz, hogy eladom neki 275-ért...
Közöltem, hogy én kiírtam az árat: mit ajánl ő? 250. Nonono... 290? 260:
satöbbi. Szóval a klasszikus alkudozással végül megálltunk 275-ben.:DD

Ha azt mondom, hogy 275, akkor ugye minek a kiírt ár? És jöhet, hogy ő
250-re gondolt, menjek még lejjebb. Na, ezért van olyan, hogy alkuképes.

Szerk: de ha "bátortalanabb", és azt mondja 280...? Rábólinthatok: így is
jobban jártam, mint amit még minimum akartam érte kapni, ő meg örülhet
magának, hogy milyen ügyesen alkudott, szóval nem tudhatod, ki a vevőd.

Általában a nepperrel van probléma, aki jobb az alkudozásban az átlagnál,
és miután nyomott áron elvitte, jelentős felárral rögtön hirdeti újra. Az ilyet
nagyon utálom. Jó, hát ebből él: inkább annak adnám, akinek tényleg kell.

[ Szerkesztve ]

(#21) janeszgol


janeszgol
félisten

Engem nem zavarnak. Amit venni akarok, annak ismerem az értékét, illetve hogy én mennyit akarok érte adni. Benyögöm neki priviben, ha adja, adja, ha nem adja, nem adja, nézek tovább.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) DigitXT válasza janeszgol (#21) üzenetére


DigitXT
félisten

Na igen. Anno én egy régi hangkártyát felfelé alkudtam.:))
Nem vicc, nem akartam, hogy az eladó legyen a balek...:R

(#23) UnA


UnA
Korrektor

Én már sokszor hirdettem, 1 forintért, mert 0 forintot nem enged a rendszer - de mindig benne volt a címben, hogy ingyen elvihető ;)

(#24) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Én jelenleg- steam-es kulcsokat hirdetek 1ft áron meghirdetve, csupán azért mert mit írjak rá ha egyszerre kb 50-60 kulcsot szeretnék eladni és mindenek más az ára? :) Valamint a kulcsok mellé sem írok árat, hanem megbeszélés szerint alakul, mindig a piaci árnak megfelelően, nem fogom naponta frissíteni az összes kulcsnak az árát amikor az egyik értéke esik 2-300 ft-ot... :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#25) Chaser válasza bitpork (#2) üzenetére


Chaser
titán

ha nincs tisztában az árral utána néz? attól h kirakja 1ft-ért és ráírok tisztában lesz?:) világűrbe bannolnám ezeket ha első felszólítás után nem hagyják abba a hülyeséget

szerk:
AllTheBest
nincs "megegyezés szerint" opció?
illetve nyilván nem 1ft-ért adod a legolcsóbbat sem, tehát a minimum árat kírod, pl:

digitális kulcsok 2e ft-tól

abban semmi hiba nincs

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) Tikakukac válasza AllTheBest (#24) üzenetére


Tikakukac
titán

A kulcsosoknál a kedvencem, mikor egy eléggé releváns és fontos infóra rákérdez valamire egy kolléga, emberünk pedig: privátban. Egyértelmű, hogy miért nincs kint ez az infó, az is, hogy miért kell minden egyes rohadt embernek írnia és pörögnie még 2 kört, de hát sejtelmesek ezek az eladók.
Hogy mindig minden kicseszett, valóban érdekes kérdésre ez a válasz, de tényleg, sorminta :B A garik, a honnan van a cucc, számlája van-e, ha garis hova garis stb. stb. ezekre is mindig az a válasz, hogy semmi, vagy privát, rosszabb esetben takarodj hülye troll.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27) AllTheBest válasza Chaser (#25) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Nincs ilyen opció az árnál, oda egy összeget sajnos beírni :(
Mondjuk az én hirdetésemben pl van olyan amit ingyen is odaadok, mert annyira jelentéktelen az ára, csaknem akarom odaírni, hogy melyik kulcsok az ingyenesek, mert már volt olyan aki visszaélt a jóindulatommal és pár órával később meghirdette azt a kulcsot amit én csak úgy odaadtam neki :)
Szóval az én hirdetésemnél elvileg működik az 1ft-os ár :)

A ,,digitális kulcsok 2e ft-tól,, sem igazán működne, ahhoz szintén követni kell a piacon az árakat és azerint korrigálni mindig.
Én nem megélni akarok ezekből, azokat adom csak el amik nálam feleslegesek, szóval mindig megnézem, hogy a piacon mennyiért megy az adott kulcs és annál kb 20%-kal kisebb összegért adom a kulcsaim :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#28) Chaser válasza AllTheBest (#27) üzenetére


Chaser
titán

kiválasztasz egyet aminek hektikus - vagy fix - az ára, de nem megy 2e fölé, hanem 1000ft alatt van jellemzően, és azt veszed 2e ft-osnak, onnantól kiírhatod nyugodtan, kulcsok 2e ft-tól eladóak
nem adsz ingyen kulcsot "csak úgy", hanem vásárlás mellé
ez is egy megoldás
az az eset azért más, mint mikor komplett gép virít 1ft-ért ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) bitpork válasza Chaser (#25) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem szükségszerűen. De pl nekem most itt van egy x79 lap amit lehet ki-mit ajánl áron kell eladnom mert nincs éppen ember aki foglalatot cseréljen rajt. Akkor értelmezhető ha nem lenne ár. Igaz az 1 Ft sehol sem jó.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30) Chaser válasza bitpork (#29) üzenetére


Chaser
titán

akkor licit pl? az tiszta
gondolom egy minimál árad van, ami alatt nem adod oda, ha meg van akkor kirakod annyiért, ha viszik viszik, ha nem nem, vagy x ideig vársz ki mennyit mond? nem igazán értem
nekem mit mondanál, ha azt mondom 3e ft-ért viszem?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lesz majd egyszer a távoli jövőben "csere", "alku szerint", "ingyenes" opció.

(#32) creation válasza Kalandor (#31) üzenetére


creation
senior tag

Szuper :)
Majdnem erre a válaszra vártunk :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#33) janeszgol válasza Chaser (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem jo a licit, mert honnan tudod, hogy valoban licitaltak ra? Sajnos nem a hirdetes ala megy, hanem priviben.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) KROK640


KROK640
veterán

Teljesen egyetértek veled kedves cikkíró!

Múltkor RAMot kerestem (másnak aki mellettem ült) és akkor 3500ft-ért 4/8/16GB ... és akkor peresze h azzal jött h ő 3500-ért 16-ot akar ... És én magyarázkodjak, hogy nem így van.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#35) Lauda válasza KROK640 (#34) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ha valaki 20db vagy 100db terméket hirdet egy hirdetésben, akkor mit írjon ki?

ő 3500-ért 16-ot akar ...

Én az ilyeneknek azt szoktam kívánni, hogy sok sikert hozzá és elköszönök a feladattól.

[ Szerkesztve ]

(#36) UnA válasza Kalandor (#31) üzenetére


UnA
Korrektor

Nekem tetszik :)

(#37) Chaser válasza janeszgol (#33) üzenetére


Chaser
titán

licitnek feltételei vannak, azt mondom csak kommentben akkor csak ott, az a lényege - ski ennek ellenére privátban próbálkozik megy tiltólistára, nem olyan bonyolult ez -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) janeszgol válasza Chaser (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

Én ezt (mármint a kikötést, hogy csak priviben tegyünk licitet) is megoldom amúgy annyival, hogy egy licitet mondok, amennyit ér nekem maximum a cucc. Egy százassal sem többet.
De szerintem egyet gondolunk, a hozzászólások alatti licit nem lenne rossz, viszont ilyen esetben ne tudjon hozzászólást törölni vagy töröltetni a hirdető. Legyen egy checkbox hirdetésfeladáskor, hogy licittel kívánja eladni, és akkor nuku HSZ törlés/töröltetés.
Persze garancia nincs, hogy oda is adja annyiért, de semmilyen írott garancia nincs semmilyen esetben végül is.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#39) Chaser válasza janeszgol (#38) üzenetére


Chaser
titán

a licit mindkét felet kötelezi, és ha jól tudom ilyen esetben is "balhézható akár hatóságnál"
nálam ha megnyerted a licitet megkaptad a terméket, mondjuk nekem nem tudnának annyi pénzt fizetni h s_gget csináljak a számból, ami sokaknak megy már 500ft-nál is...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) Tikakukac válasza Chaser (#39) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyen 3-4k-s tételbe beleállt úgy eladó, hogy bannolva lett. Minden mennyiségben tele vagyunk idiótákkal :))

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41) Chaser válasza Tikakukac (#40) üzenetére


Chaser
titán

nem idióta az olyan csak bohóc, ami vonzza a többi bohócot, valszeg ezért röhögök a hirdetések 80-90%-án ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) #00137984


#00137984
törölt tag

HardverApró megitélése egyre jobban alacsony szintre került nálam. Adtam-vettem dolgokat, több alkalommal az eredeti ár töredékéért, mert nekem is akadt jó üzletem és tudtam engedni a kedvező árakért. Gyorsan és panaszmentesen tudtam üzletelni, mert régen a HardverApró a megbizható/gyors/kedvező üzletkötésekről vált népszűvé. Privátban megbeszéltük az árat és a szállitást, és eddig a régi tagokban egyszer sem csalódtam. Vatera és a Jófogás kinálatára sok figyelmet nem is szántam... Most a HardverApró hirdetések miatt lassan ezt is kihagyom. Emelekednek az árak és ez néha nyerészkedésnek tünik, mert az... Máshol is meghirdették a drágán kinált cuccokat, és ezt merészen kiemelik mintha ez miatt valaki hamarabb ráharapna az üzletre. A magas árakkal tisztában vannak, ahogyan én is fel tudom mérni a cuccok valós értékét. Ha ajánlattal élek, akkor alkusznak mondanak és kuncsorgásnak veszik. Inkább máshol rendelem meg, de még a szállitással együtt is olcsóbban megkapom.

Ez a saját személyes véleményem, ami az elmúlt időszakban történt és meglehet nem általánosan érvényes az egész HardverApró üzletmenetére.

(#43) totron


totron
addikt

Nagyon zavaró, nincs mindenkinek igénye és ideje az egyforintos ömlesztésekben turkálni. Egyszer megkérdeztem egy sráctól, hogy mégis mire gondolt az 1Ft alatt megtoldva a fentivel. Mire kifakadt, elmondása szerint előttem már ketten letolták, egyik szerint túl magas volt az ár, másikuk alacsonynak találta, belemenekült tehát az 1Ft-os buliba, én meg a harmadik méltatlankodó voltam. Szegény. :D

(#44) joey04


joey04
titán

Szerintem tiltani meg hasonlók nem kell. Én szimplán átugrom az ilyen hirdetéseket.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) Corleone33 válasza joghurt (#7) üzenetére


Corleone33
aktív tag

lehet tényleg ez kéne és akkor egycsapásra a sok okosba próbálkozó hamar belátná, hogy ez így nem jó taktika.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#46) Cucuska2 válasza #00137984 (#42) üzenetére


Cucuska2
őstag

Te nem passzív vagy?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#47) KROK640 válasza Lauda (#35) üzenetére


KROK640
veterán

Pl : 100db telefontöltő akár már XXXft-ról ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#48) Tikakukac válasza joey04 (#44) üzenetére


Tikakukac
titán

És miután átugrottad a százezrediket... :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49) Cucuska2 válasza Tikakukac (#48) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ár szerint növekvőre rendezem, és beleugrok a kínálat közepébe. Kicsi áron ezek az egyforintosok és a "flexet és matchboxot cserélnék gtx 1060-ra ráfizetéssel"-szerű hirdetések.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#50) Tikakukac válasza Cucuska2 (#49) üzenetére


Tikakukac
titán

Valamelyik kategóriában ez működik, valamelyikben pedig olyan van teli már idiótákkal, hogy fújhatom. Mindegy én minimál árra is szűrök, ha van jó vétel alatta, így járt. Nem érek rá simogatni az oldalt napokig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.