Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szablya


szablya
tag

Mi a szomér iszik valaki ilyet? Akkor igyon, ha megy hegyet mászni.

Energiaitalt iszunk, mert az a trendi. Azért megnézném, mennyi fizikai vagy szellemi erőtételnek vannak kitéve azok, akik ilyet fogyasztanak... ja igen, kulcsszó: fogyasztanak

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#2) zH.


zH.
senior tag

ugye most viccelsz? miért ne ihatna energiaitalt?
"Remélem egyszer apukátok észreveszi, és elbeszélget a fejetekkel..."
és akkor nem tudnának venni vagy mi ?

#1: arra nem gondoltál még ,hogy másnak ízlik? :W"

[ Szerkesztve ]

just be

(#3) proof88


proof88
addikt

valahogy bírni kell ugye az éjszakázást, amit még sunyiban a laptop előtt töltenek...

szablya: az nem baj, ha valaki iszik ilyet ... de az baj, ha 12 évesen már csinálja és ráadásul gondolom naponta... sőt lehet naponta többet is...

mondjuk én mondtam már, milyen biznisz lehetne energiaital-ízű ital gyártásból... koffein és egyébb cuccok nem lennének benne, az ízéért is sokan vennék, én tuti...

zH.: 12 évesen már tolja magába a koffeint? Minek? Hogy aztán ő is büszke legyen rá x év múlva, hogy koffein-függő? Ráadásul hosszú távon nem jó a gyakori fogyasztása! Erről mesélhetnének azok, akik már inkább abbahagyták, mint hogy tovább romoljon az egészségi állapotuk...

[ Szerkesztve ]

(#4) ^Clown válasza zH. (#2) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ugye most Te viccelsz velem? Egy 12 éves gyereknek (fejlődő szervezet, nem is ragozom tovább) nem valami egészséges a koffein. Főleg egy olyan italból, aminek minden 100ml-ében 35mg van. És ők a nagy kiszerelést itták! Kb. 10 perc alatt, amíg elszopogatják, gyakorlatilag megisznak 2-3 jó erős kávét.

A másik dolog, hogy valamiféle törvényi szabályozás kellene, mint a cigaretta esetében, hogy kiskorúak (de legalább 14 évnél idősebbek) ne juthassanak hozzá. Persze ígyis-úgyis megszerzik, de legalább nem vehetnék csak úgy le a polcról.

Egyébként nem vagyok az energiaital ellen, jómagam is rendszeresen fogyasztom. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#5) zH. válasza ^Clown (#4) üzenetére


zH.
senior tag

és ez téged miért zavar? mindenki úgy pusztítja magát ,ahogy akarja. egyébként sem hinném ,hogy naponta isszák. ráadásul annyi energiát ad a hell ,mint ha ide leköpök.

szerk2-höz : simán betudnák szerezni. ráadásul még nagyobb lenne a csábítás.

[ Szerkesztve ]

just be

(#6) szablya válasza zH. (#5) üzenetére


szablya
tag

Utálom ezt a hozzáállást. Emiatt a passzivitás miatt tartunk ott, ahol.

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#7) Valed


Valed
tag

azzal, hogy hellt isznak támogatják a magyar gazdaságot (a hell magyar cég)

(#8) zH. válasza szablya (#6) üzenetére


zH.
senior tag

én a te hozzáállásod utálom. 17éves vagy b+. neked nem ilyenekkel kéne foglalkoznod.

just be

(#9) k. válasza szablya (#6) üzenetére


k.
őstag

Szerintem szard le. Kit érdekel mi lesz vele. Ha 20 év mulva szívrohamot kap, hát kapjon ő dolga. Engem se sajnáljanak ha igy kezdek el élni.

(#10) k. válasza szablya (#6) üzenetére


k.
őstag

Szerintem szard le. Kit érdekel mi lesz vele. Ha 20 év mulva szívrohamot kap, hát kapjon ő dolga. Engem se sajnáljanak ha igy kezdek el élni.

(#11) ^Clown válasza Valed (#7) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó, akkor majd legközelebb adok nekik egy barna szofit, meg egy üveg kőbányait is!

zH. : igaza van szablyának, egyetértek vele...

[ Szerkesztve ]

(#12) zH. válasza ^Clown (#11) üzenetére


zH.
senior tag

rögtön 10mg-osat adsz nekik? :D

egyébként tényleg nem értem ezt. mindenki csinálja amit akar. 12évesen átlagos dolog. semmi értelme a szabályozásnak ,mert ugyis ki tudja játszani és még nagyobb a csábítás. tegye ,amit jónak lát. kész.

13: javítom. :R

[ Szerkesztve ]

just be

(#13) vans? válasza zH. (#8) üzenetére


vans?
őstag

Igen, már az energiaital is rohadt trendi lett, mint sok más szenny. Bár én is szeretem az íze miatt, és mondjuk nem is 12 éves vagyok.

@zH, nyugalom vazze, Bob Marley meg nagybetű ;)

hábm bábm

(#14) zH. válasza vans? (#13) üzenetére


zH.
senior tag

nyugodt vagyok ,de akár hasonló topic van mindenki játssza az álszentet - feleslegesen. csinálja amit jónak lát. egy energiaitalon meg elég furcsa kibukni.

just be

(#15) At4 válasza zH. (#8) üzenetére


At4
tag

miért, mivel kellene hogy foglalkozzon? és te hány éves vagy? (költői kérdések)

amúgy a "kezdeményezéssel" hogy 18 év alatt ne lehessen ilyen szarokat (se) inni, egyetértek. én voltam akkora barom, 12-13 évesen néha napi 3-4 doboz H*llt vagy *L t vagy mikor milyen néven futott eltoltam, hát, meg is látszik rajtam. ^.- szerencsére (szerencsétlenségetekre?) túléltem, és úgy néz ki meg is maradok :D

17 zH: igen, sajnos tudom, hogy egy ilyen szabályozás em lenne életképes. amúgy meg ja, tudom mekkora baromságot csináltam akkor... :( ezért em is ajánlom senkinek.

[ Szerkesztve ]

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#16) D1Rect


D1Rect
félisten

Természetes szelekció.
'szt?

(#17) zH. válasza At4 (#15) üzenetére


zH.
senior tag

nehogy azthidd ,hogy ne tudnák megszerezni. amikor 14évesen már mindent be lehet szerezni. és tényleg elég barom voltál (bocs) ha 2-3dobozzal ittál. néha jól esik. én néha szoktam ,nem ítélem el. aki viszont függő lesz az magára vessen.

#18 : nem vagy helikopter ,de ezen nem kell fennakadni. szinte mindenki iszik energiaitalt.

[ Szerkesztve ]

just be

(#18) ^Clown válasza zH. (#14) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Most akkor én vagyok a helikopter, hogy szerintem nem jó dolog 12 évesen energiaitalt inni, és aggódom emiatt a tendencia miatt (nem ez az első csapat fiatal, akiket látok mostanság)? Nagyon remélem, hogy nem...

Amúgy meg szerintem senki nem játssza az álszentet, hanem hál'Isten vannak még olyanok itt (is), akiknek helyén van az értékrendje.

Szerk.: oké, sokan isznak (tegyük félre, hogy ez jó vagy rossz, minden bizonnyal utóbbi). De könyörgöm 12 évesen? 12 évesen lehet, hogy nem is tudja, hogy mit iszik.

[ Szerkesztve ]

(#19) zH. válasza ^Clown (#18) üzenetére


zH.
senior tag

nem voltál gyerek? mind1 ,szerintem felesleges ebbe belemenni. 12éves iszik ,99% ,hogy nem naponta ,baja nem lesz.

szerk. : akár hiszed ,akár nem ,12évesen már mindenki tájékozott . én is voltam 12. már előtte is volt ,hogy vettünk 1,5literes kobrát és megittuk. és rohadtuk nem kivántam másnap stb.. csak finom volt.

[ Szerkesztve ]

just be

(#20) ^Clown válasza zH. (#19) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

De voltam, persze :) Én az első kávémat kb. 17 évesen ittam meg. Energiaitalt meg 21 körül.

(#21) madstunt válasza ^Clown (#18) üzenetére


madstunt
addikt

szerintem se jó. múltkor 12 éves srácokat láttam. ha megtehettem volna kicsapom a kezükből

(#22) zH. válasza ^Clown (#20) üzenetére


zH.
senior tag

manapság pedig az a "normális" ,ha energiaitalt iszik ,a többség pedig cigizik. nem kell ezen fennakadni. :)

just be

(#23) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Én sem értem miért ezt a szart isszák, mikor az alkohol sokkal jobb (és finomabb!) :( .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#24) szablya válasza D1Rect (#16) üzenetére


szablya
tag

Inkább a nevelés hiányzik.

Nekem 12 évesen eszembe se jutott ilyesmiket inni, jó volt nekem az ásványvíz. Most meg ha kell valaki, akkor sört iszok :DDD

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#25) zH. válasza Cthulhu Dawn (#23) üzenetére


zH.
senior tag

azt 2év múlva.. :)

just be

(#26) ^Clown válasza zH. (#22) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Oké, "értem" (de nem megértem), hogy manapság ez a divat. Látom én is nap mint nap a cigiző 13 éves hülyegyerekeket.

De azért igenis fenn kell ezen akadni, ne mondd, hogy ne, mert nem normális dolog szvsz. az ilyen dolgokon nem fennakadni.

Cthulhu Dawn: :DDD

szablya: az nagyon hiányzik. De egyszerűbb a gyerek zsebébe dugni egy kis pénzt, aztán kilökni az ajtón, minthogy foglalkozzon vele a T. szülő. Azért egy 12 éves gyerek még bőven a kezelhető korban van, messze van még a 15-17 éves lázadó korszaktól.

SymbianOS: rám hat mind a kettő, de az energiaital jobban. Sajnos egész nap suli után este még megyek melózni, muszáj valamit csinálni a fáradt szervezetemmel :(

[ Szerkesztve ]

(#27) Kolondrum


Kolondrum
félisten

8év buszozás után én könyvet írhatnék! Szaftos dolgokkal! Lehet, hogy nem reagálok a külvilágra, de hallani hallok! :))
Én nem tudom, de rám nem hat az energiaital és soha nem is vágytam rá, amikor néha ittam is bőven 12 felett akkor is az ára miatt hanyagoltam na meg mert minek, jobb úgy vagy mi? Megiszom és simán átalszom az éjszakát. A kávé 10x jobban felpörget.

(#28) [balu] válasza zH. (#22) üzenetére


[balu]
tag

Az emlegetett korosztályt képviselem itt (14 vagyok), viszont akármilyen meglepőnek tarthatod, szerintem se normális hogy ilyesmi szarokat töm a többség magába, pedig nap mint nap látom az osztálytársaimnál. Értem, te úgy gondolod, hogy csak azért, mert ez a divat, ez normális, elfogadható. Szerintem nem.

(#29) ^Clown válasza [balu] (#28) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az osztálytársaid rendszeresen isszák? Ha igen, akkor kb. naponta mennyit isznak?

(#30) Kolondrum válasza ^Clown (#26) üzenetére


Kolondrum
félisten

Érdekes! Nem egyszer volt, hogy megittam egy üveggel és aludtam tőle, de a kávétól szó szerint pörgök, igaz csak olyan negyed órán át.

(#31) #40731136 válasza zH. (#22) üzenetére


#40731136
törölt tag

Na itt a hiba, ha ez a normális. Ide jutott a világ. :(((

(#32) makraipeter1


makraipeter1
tag

Én nyáron ittam elég sokat, vagyishát naponta olyan 1 doboz, de annak a felét elosztottam.(másnak) Szerintem ez is sok (13 évesen). Mostanában pedig a Watt Natura (az amiben nincs koffein és taurin) a kedvencem, de leginkább az íze miatt szoktam inni! :)
Az hogy valaki egy nap 1-2 esetleg 3 dobozzal megiszik, az már sok szerintem!

(#33) [balu] válasza ^Clown (#29) üzenetére


[balu]
tag

Nem szoktam különösebben sokat érdeklődni efelől, de napi 1 általában becsúszik nekik tudtommal.

(#34) ^Clown válasza makraipeter1 (#32) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A 3 doboz egy egészséges felnőtt szervezetének is sok szerintem.

[balu]: az szép, egy-két év és koffeinfüggők lesznek...

[ Szerkesztve ]

(#35) [balu] válasza ^Clown (#34) üzenetére


[balu]
tag

Őszintén szólva, ez az egyik legkevésbé egészségtelen szokásuk. :U

(#36) ^Clown válasza [balu] (#35) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Mesélj, mostanság nem sok 14 évessel beszélgetek (sajnos).

(#37) szablya válasza ^Clown (#34) üzenetére


szablya
tag

Azonkívül szerintem nem csak koffein van benne... Taurin, meg némelyikbe talán még aljzószerek (!) is...

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#38) [balu] válasza ^Clown (#36) üzenetére


[balu]
tag

Gyakori szünetbeli beszédtémák:

- Emlékszel az évnyitóra amikor úgy beb*sztunk? (évnyitó helyett lehet: koncert, szünet, hétvége stb.)

- Tényleg? Mennyi cigid van? Menjünk el az udvar végébe!

(#39) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Végigolvaasva a topicot, az senkiben nem merűlt fel hogy 12évesen több dolgot csinálnak egyszerre , jobban le vannak terhelve mint régen a gyerekek(mint mi mondjuk 10-15éve)?
Ezzel már foglalkoztak nem- egy tv műsorba...
Pl reggel kell, nulladik óra sulba van 3-ig utánna sport vagy egyébb szakkör,hazaesik készűl a másnapra.Szóval 12-15 órát intezíven csinál valamit

Persze ez csak egy pélada,lehet hogy csak vagizásból isszák.

(#40) proof88 válasza makraipeter1 (#32) üzenetére


proof88
addikt

ejj, nem tudtam hogy van ilyen! Mármint az a Natura... kipróbálom majd :) akkor ezt lehet vedelni, nem lesz gondom tőle ugye?

(#41) k. válasza ToBeY (#39) üzenetére


k.
őstag

Én 17-lassan 18- éves vagyok namost nálunk-szerda kivételével akkor 9 órakkor kezdődik- a suli fél 8tól van általában 3ig-pénteken 1-. Namost fél8tól 3ig kicsit fárasztó. Aztán meg még tanulni meg ilyenek, hát nem is csodálom(nem is tanulok sokat... ;] :U

(#42) ^Clown válasza ToBeY (#39) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én nem tudok olyan általános iskoláról, ahol lenne 0. óra. Persze lehet, hogy van, elég elmebeteg dolognak tartanám.

Amúgy én is rendesen le voltam terhelve annó, 2-ig suliban voltam, utána mentem szakkörre, vagy különórára, utána meg sportolni. Aztán mégis túléltem, végig kitűnő volt a bizonyítványom, pedig nem vagyok zseni.

A középiskola más kérdés...

[balu]: kemény...

[ Szerkesztve ]

(#43) Samus


Samus
addikt

Én, utolsó évben suliban szinte minden nap megittam egy energiaitalt. Persze Hell-t nagyon ritkán, mert drága, leginkább Watt-ot, és az olcsóbb, akciósokat (Red Booster, Don't Stop, stb.). Jó volt harmadik óra után, miközben belegondoltam, hogy még négy lesz. Persze most, hogy lassan végzek, már ez is múlik. Elballagtam, másodszor (technikusról), mostmár csak heti egy, vagy annyi sem. Azt hittem függőséget okoz (a koffein és taurin elvileg igen, de két hét alatt múlik, ha jól olvastam a Wiki-t), de nem érzem hiányát. Jó íze van, de akkor iszok, ha van. Ha nincs, akkor nincs. Mellesleg lassan 21 leszek.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#44) proof88 válasza ToBeY (#39) üzenetére


proof88
addikt

másfajta életvitellel simán lehetne bírni... én kávé és energiaital nélkül toltam végig a középsulit, pedig én sem a korán lefekvésemről voltam híres... nem 1 olyan óra volt, amikor a füzetbe írás, jegyzetelés közben sikerült elszundítanom és álmodtam valamit, aztán hülyeséget írtam a füzetbe, arra ébredtem :D De a lényeg az, hogy rendes időben le kell feküdni és kész. Ha 11-kor lefekszik, az sokkal hatásosabb alvást eredményez, mintha 1-kor feküdne le. Abban a 2 órában úgysem csinál sok értelmes dolgot, ha tv-ben megy valami, akkor vegye fel vagy töltse le, úgyis ezt csinálják már abban a korban is, torrent ezerrel. :D

szerk.: Clown: nálunk is volt már 0. óra általánosban, pedig az 2001-ben volt még. :)

[ Szerkesztve ]

(#45) szablya válasza ToBeY (#39) üzenetére


szablya
tag

Nem kéne inkább a szülőnek mondjuk tápláló és választékos kaját a kölök elébe tolni, mintsem odatolni a gyereknek a pénzt, hogy vegyél belőle szrt magadnak?
Hidd el, tudom, mi az a fizikai munka, és szerintem ez a generáció korántsincs úgy megterhelve, mint mondjuk a nagyszüleink...
Hidd el, ez csak divat és népetetés, mintsem gyakorlati haszna lenne. Inkább egy liter tiszta víz...

Szerk.: Miért nem isznak inkább tehéntejet? Biztos vagyok benne, hogy az egy sokkal jobb alternatíva lenne...

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#46) ToBeY válasza ^Clown (#42) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én 10éve végeztem az álltalános-t és nekünk volt nulladik óra tesi vagy of 7-8-ba is.

(#47) ^Clown válasza proof88 (#44) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

0. óra általánosban, besz@rok... Nagyon nagy felelőtlenségnek tartom a T. tantestület részéről.

Nekünk maximum valamilyen sportszakkör volt 0. órában, ha jól emlékszem kosárlabda. Legalább felébredtünk :)

(#48) vwpolopg


vwpolopg
őstag

jajj de szörnyű, a gyerek energiaitalt iszik... szíve joga azt inni mindenkinek amit akar és azzal károsítani magát amivel akarja... bezzeg ha kávét ittak volna, vagy kólát, vagy elszívnak egy cigit most senki nem sírna itt, pedig azok károsabbak is... (és amiket abban a korban nem kéne nekik(mármint cigi-kávé)) nézzünk már magunkba mielőtt fecsegünk feleslegesen... ha egy üveg coca lett volna a kezükben, ugye, hogy nem ragadsz billentyűzetet? naugye...

[ Szerkesztve ]

(#49) ^Clown válasza vwpolopg (#48) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ezt a "12 évesen azt iszik amit akar" mentalitást a büdös életben nem fogom megérteni :U

Jó a blogod, tetszik! :R

[ Szerkesztve ]

(#50) vwpolopg válasza ^Clown (#49) üzenetére


vwpolopg
őstag

a kor felett elsőre elsiklottam, de amit az előző végére szerkesztettem, azt fenntartom, ha egy üveg coca lett volna a kezükben, szerintem nem írtad volna meg ezt a cikket.

@49: köszi. Ugyan a blog miatt itt érdekesen jön ki az én vélemény nyilvánításom, de ha nem lenne semmi közöm az edrinkekhez, akkor is ugyanezt a véleményt tartanám fent, mert megfigyeltem a környzetemben, hogy sokan fikázzák az edrinkeket, miközben a legalább ugyanolyan káros kólákat és egyéb 80-120 ft/ 2 liter szarokat meg isszák napi szinten... remélem átjött a mondanivalóm, nem akartam bunkó lenni vagy ilyesmi ha a ,,hangsúlyból" úgy is tűnt esetleg.

Még plusszba annyi, hogy nem egyszer megkapom amikor egy reggeli előadás alatt benyomok egy monstert, vagy napközben bármikor, hogy miért iszom ezeket a szarokat. Miközben emberünk reggel nem bír, úgy felkelni, hogy ne igya meg a reggeli kávét és szívja el a reggeli cigit. Hát én speciel elsősorban nem azért, hogy felpörgessen, hanem azért mert szeretem őket. Mint tesztelő, fogyasztó, gyűjtő mondom ezt, hogy szíve joga mindenkinek eldönteni mivel öli magát. Nem cigizek, nem kávézok, én az energiaitalokat szeretem na. Csak ennyit akartam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.