Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) baloo79


baloo79
tag

A Steamen ismét leárazás van, október 26-ig 75%-kal olcsóbban lehet hozzájutni a játékhoz! A letölthető tartalmak is olcsóbbak lettek, kivéve a 19-én megjelent Green Cities kiegészítőt!

(#202) pengwin válasza baloo79 (#201) üzenetére


pengwin
addikt

Köszi az infót!
Mondhatni menetrendszerű...
Minden paradoxos játékhoz érkezik n+1 számú DLC, és megjelenéskor az előzőeket leakciózzák... minél régebbi, annál nagyobb árengedmény van rá.

Azt meg inkább ne számold, hogy mennyit költöttél összesen DLC-kre... ;]

Üdv, pengwin

(#203) baloo79 válasza pengwin (#202) üzenetére


baloo79
tag

Azt meg inkább ne számold, hogy mennyit költöttél összesen DLC-kre... ;]

Na igen.. :D
Bár én általában megvárom, míg leakciózzák, addig meg Youtube-on követem az újdonságokat az általam követett emberkéknél.
Így is van még néhány olyan DLC, amit még nem szereztem meg. Majd idővel... :)

(#204) pengwin válasza baloo79 (#203) üzenetére


pengwin
addikt

Három Paradox Interactive-os játékra is rá vagyok kattanva (a Cities-en kívül: Crusader Kings II és Europa Universalis IV), szóval nagyon gyorsan megtanultam, hogy nem veszünk teljes áron DLC-t. :N

Sőt, még a paradoxos játékokat is fenntartással kezelem a megjelenésükkor, például egy Stellaris meg van egy Bundle-ből, de még nem is játszottam vele. Pedig biztos beállna az is a kedvencek közé a sorba... csak a DLC-it majd inkább egyben venném meg, amikor már alaposan le vannak akciózva.

MEg úgy általában én is 1-3 DLC-nyi csúszásban vagyok az éppen aktuálishoz képest.

Üdv, pengwin

(#205) #75376384


#75376384
törölt tag

elokapartam a jatekot en is. ahogy neztem el vagyok maradva 3 nagy dlc-vel. a mass transit alap, mivel imadom a tomegkozlekedeses dolgokat. a green cities es a katasztrofas mennyit tesz hozza a jatekhoz? utobbi az esetleges rombolason tul tartalmaz barmilyen "nelkulozhetelen" targyat? szerintem megveszem a green-t is, de a katasztrofasra nem tudom raszanjam e magam.

(#206) pengwin válasza #75376384 (#205) üzenetére


pengwin
addikt

A Mass Transitot nagyon dicsérték, de a katasztrófásat és a zöld DLC-t is komoly kritikák érték. Előbbire azt mondták, hogy csak egy újabb adag szöszmötölést hoz, új (bugos) mechanikával a játékba.
A zöld DLC-t azért kritizálták sokan, mert a zöldség semmilyen hátrányát nem modellezi a kicsit magasabb költségeken kívül, ellenben az előnyeit nagyon eltúlozza, amolyan varázsmegoldást kínál a szennyezésre (értsd: sok esetben pl. teljesen eltünteti a szennyezést).

Ezek nekem sincsenek meg, de a mass transiton kívül nem érzem komoly hiányukat. Bár úgyis meg fogom őket venni, csak legyenek leértékelve 50-75%-kal.

Üdv, pengwin

(#207) #75376384 válasza pengwin (#206) üzenetére


#75376384
törölt tag

értem, köszi a választ. akkor szerintem a mass transitba minél előbb beruházok. a másik kettővel pedig megvárom a karácsonyi steam leárazást.

(#208) pengwin válasza #75376384 (#207) üzenetére


pengwin
addikt

Ha kellenek DLC-k akkor most a HumbleBundle oldalán akció van (20-50%-os).

Üdv, pengwin

(#209) Tav-Csoves válasza pengwin (#208) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

akkor mar g2a.com

(#210) #75376384 válasza pengwin (#208) üzenetére


#75376384
törölt tag

köszi, de mass transitot behúztam steamen pár napja. ugyanennyi volt. green cities ahogy nézem nincs leárazva, a katasztrófásra pedig sajnálom a pénzt. talán ha egyszer kap egy 75%-os leértékelést akkor beszerzem.

(#211) pengwin válasza Tav-Csoves (#209) üzenetére


pengwin
addikt

A g2a féle "szürke piacokat" én inkább nem ajánlanám... :U
Ugyan nekem sem tetszik ez a DLC-áradat, de mégis inkább támogatom a kiadót a fő értékesítési csatornákon keresztül, mert ők legalább még csinálnak ilyen játékokat. Így is éppen eléggé rétegigénynek számítanak a városépítő és nagystratégiai játékok.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#212) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

A "buszok dugója" problémára létezik megoldás? Nevezetesen: akár globálisan, akár viszonylatszinten növelem a buszok számát, az extra buszok egymás mögött állnak órákig, ezzel dugót okozva, és nem segítve azt, hogy több százas utaslemaradás van.

(#213) pengwin válasza Marvinyo (#212) üzenetére


pengwin
addikt

Improved Public Transport modban van rá lehetőség, hogy állítsd az egy vonalon közlekedő járművek közti minimális távolságot.
Arra is figyelj oda, hogy ne legyenek pont ugyanott a megállói a különböző buszvonalaknak, mert akkor ott fel fognak torlódni a buszok. Rakd őket egymás mellé, és akkor meghosszabbodik a buszöböl, vagyis egyszerre be tud állni egymás mögé több busz, átszállásra pedig ugyanúgy alkalmas lesz.

Üdv, pengwin

(#214) Marvinyo válasza pengwin (#213) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Értem, ezt kipróbálom. Addig más: A buszállomásokról miért nem tudnak balra kanyarodni? :-( Még a workshopban található egyéniek sem tudják. Ez azért nem kicsi hülyeség.

(#215) woryz


woryz
senior tag

Sziasztok!
Black Friday akcijó van a Steamen és elgondolkoztam, hogy megveszem a játékot, DE mennyire játszható csak az alapjáték? Melyik DLC-k kellenek / ajánlottak? - Ha akció, ha nem, nem szeretnék 43€-t költeni. :)
Köszi! :R

(#216) pengwin válasza woryz (#215) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem nagyon jól játszható, sok dolgot ki lehet pótolni steam workshopos modokkal pl. tömegközlekedés terén.

Meg az összes DLC egy-egy nagyobb frissítéssel együtt érkezett, amiket viszont mindenki megkapott. Akár megvette a DLC-t, akár nem. Ezek az ingyenes frissítések mind hoztak valami komoly újdonságot, gyakorlatilag a DLC-k az új tartalmak kb. 2/3-át tartalmazták, a maradék "ingyen" elérhető volt.

tudom nem segít, de kb. 2 hete volt Humble Bundle-ön szimulátor bundle, 12$-ért C:S Deluxe Edition és egy csomó másik jó játék volt benne.

Üdv, pengwin

(#217) woryz válasza pengwin (#216) üzenetére


woryz
senior tag

Köszi szépen!
És ha esetleg vásárolnék DLC-t (is), mit lenne érdemes?

(#218) pengwin válasza woryz (#217) üzenetére


pengwin
addikt

A Mass Transit-ot mindenképpen, de az sajnos még nagyon új (értsd: drága).

De már az alapjáték+pár mod (pl. Metro Overhaul) is tényleg nagyon jó szórakozást tud nyújtani.

Üdv, pengwin

(#219) woryz válasza pengwin (#218) üzenetére


woryz
senior tag

Az alapjátékot bespájzoltam. :)
Meglepett, hogy ebben is lemegy a nap, és van vagy két-három hétig tartó éjszaka, azt hittem, hogy azt csak az After Dark, vagy melyik DLC hozza a játékba. :) Akkor vajon miért lenne még értelme megvenni azt? :)

Laikusként én is a Mass Transitot néztem ki, de várok vele, hátha lesz még olcsóbb... ;)

(#220) pengwin válasza woryz (#219) üzenetére


pengwin
addikt

Laikusként én is a Mass Transitot néztem ki, de várok vele, hátha lesz még olcsóbb...

Biztos lehetsz benne: paradoxos játékokat és DLC-iket sokszor akciózzák. A következő C:S DLC-nél már kap a Mass Transit is kap majd leértékelést, ha lesz utána még DLC akkor meg egy még komolyabbat. Minél régebbi egy DLC, annál nagyobb rá a kedvezmény. Lehet új játék megjelenésekor is kap majd akciót... vagyis megéri várni.

Meglepett, hogy ebben is lemegy a nap, és van vagy két-három hétig tartó éjszaka, azt hittem, hogy azt csak az After Dark, vagy melyik DLC hozza a játékba.

Mint mondtam: a DLC-k mellett mindig jött ingyen tartalom, kicsit olyan becsületkasszás Season Pass jellege van a dolognak.
Nem emlékszem már, de talán az After Dark DLC része volt pl. pár új kereskedelmi specializáció (szabadidő, turizmus), amik nem elérhetőek nélküle.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#221) woryz válasza pengwin (#220) üzenetére


woryz
senior tag

Mondjuk ez az "új" üzletpolitikája a Paradoxnak nem annyira tetszik, de meg lehet őket is érteni... Nekem jobban tetszett, amíg volt egy alapjáték meg pár DLC (mint pl a HoI3 esetében), de az EU4 / CK2 horror mennyiségű (és nem utolsó sorban horror áru) kiegészítője még leolcsózva is túl van az álomhatáron... ;]

Most a tömegközlekedéssel (mod nélkül) és az új utakkal (upgrade) küzdök... Mindig torlódnak a gépkocsik... :(

De nagyon tetszik, jó kis játék ez. :) Nem bántam meg, hogy megvettem. :C

(#222) Tacsika


Tacsika
aktív tag

A Mass Transit-hoz vajon várható magyarítás?

(#223) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Most fedeztem fel ezt az állati jó játékot. Megéri 74 euro-ért a komplett csomag? Meg még 1-2 mod hozzá, gondolom mindent tud. :D Igaz a Green city nincs benne, de ahogy látom ezt biza egy bazira jól sikerült game. :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#224) Csapoati válasza Carasc0 (#223) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem, inkább várd meg a téli leárazást (dec 20 körül kezdődik a Steamen), akkor sokkal olcsóbb lesz.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#225) Carasc0 válasza Csapoati (#224) üzenetére


Carasc0
őstag

Köszönöm! :R De most is úgy van fenn hogy 103 euro helyett 74euro. Még ennél is olcsóbb lehet?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#226) pengwin válasza Carasc0 (#225) üzenetére


pengwin
addikt

Igen... paradoxos játékok rendszeresen kapnak 33-50%-os leárazásokat, a sok DLC miatt.
Az alapjáték fog kapni -30-50%-ot, a DLC-k meg koruktól függően -10~60%-ot.

Üdv, pengwin

(#227) Carasc0 válasza pengwin (#226) üzenetére


Carasc0
őstag

Rendben köszönöm a megerősítést. 2 napja totál rávagyok állva a game-re. Iszonyat minőségi game!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#228) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Sziasztok.
Meglévő 50e. várost, ami úgy néz ki sikerült úgy elindiítani, hogy európai, valahogy nem tudom átalakítani normálisra? Sajnálnám újrakezdeni, mert a közlekedésem lényegében teljesen jó ( még most ). Köszönöm a választ.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#229) #75376384 válasza Carasc0 (#227) üzenetére


#75376384
törölt tag

Szerintem az alapjatekot nyugodtan megveheted (ha jól értettem ez sincs meg). Egy új dlc megjelenésekor elég sok újítás érkezik az alapjátekhoz is ingyenesen patch formájában. A kiegészítőket később is pótolhatod. Tudtommal nem akadnak össze meglévő mentéssel. A modokkal viszont óvatosan. :)

(#230) Carasc0 válasza #75376384 (#229) üzenetére


Carasc0
őstag

Deluxe Edition 9,24 euro most dec 8.-ig(-75%). Akkor ez így megéri most nem? Paypalképes a Steam?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#231) Csapoati válasza Carasc0 (#230) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igen, az úgy megéri, és igen, lehet PayPallel fizetni a Steamen.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#232) Carasc0 válasza Csapoati (#231) üzenetére


Carasc0
őstag

Deluxe Edition bezsákolva! :R

Magyarítás van hozzá ami jó az 1.9-es verzióhoz?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#233) baloo79 válasza Carasc0 (#232) üzenetére


baloo79
tag

Valami rémlik, hogy csináltak hozzá nem hivatalos magyarítást, de hogy az mennyire jó, azt passzolom.
Én angolul használom. :)

(#234) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Az semmilyen mod formájában nem oldható meg hogy legyenek "évszakok" a játékban? Tehát nekem univerzális időjárásváltozásra lenne szükségem. Ne csak mindig nyár legyen és azon belül napsütés és zivatar, hanem időszakonként köszöntsön be a tél havazással. Ez lenne az igazi. Van egy Climate control nevű mod, de az ezt így nem tudja.

Másik kérdésem, hogy létezik olyan a játékban hogy adott pl. egy farm és látom rajta hogy nő rajta a cucc. Pl. alma.

Köszönöm előre is.

djbaloo: Igen köszi, felfedeztem de nem olyan jó sajnos, maradtam az angolnál én is. :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#235) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Szeretném megérdeklődni, hogy miért nem váltanak irányt, és miért nem előznek az autók?
Miért van az, hogy az útkeresési algoritmus nem laza, és nem módosít mindig az útvonalon, ha akadályba ütközik - pl lassú szemközti autó.
Emiatt aztán a soksávos autóúton, autópályán 1 db sávban hosszú km-es dugók jönnek létre.
Tökmindegy hogy autópálya, azt ő egy 2 sávos autóútnak fogja fel.
Ez egy városi életet bemutató szimulátor.
Sajnos a fenét, mert így egyáltalán nem modellezi az életet!

Van valamilyen megoldás?
Mi okozhatja ezt?

[kép] [kép] [kép]

(#236) SSJmeszes válasza Tav-Csoves (#235) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Szia.

Sajnos a játékhoz szinte kötelező a Traffic Manager Mod.
Ez nagy segítség, és kipótolja igazából a játék hibáját/hiányosságát.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#237) Tav-Csoves válasza SSJmeszes (#236) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Értem. hát ez szomorú.
És esetleg van valamilyen leírás, hogyan érdemes használni? - ezek szerint minden egyes útkereszteződést külön kellene beállítani? :B

(#238) SSJmeszes válasza Tav-Csoves (#237) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

YT video van bőséggel

El lehet vele szöszölni az tény.. Én sem vagyok az a nagy játékos igazából, de tuti, hogy használni fog.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#239) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Halihó!

Mivel nem találtam nyitott fórumot a játékhoz, ezért itt kérdezem: 8 GB DDR4-es RAM elég hozzá az endgame-ben?
Mert az oké, hogy vannak ajánlott gépigények, de tudjuk jól, hogy mennyire lehet ezekre alapozni.

(#240) pengwin válasza muszurkefal (#239) üzenetére


pengwin
addikt

Szervusz!
Tapasztalataim szerint itt nem vicc az ajánlott gépigény, se CPU, se RAM terén.
Pár moddal együtt már simán lefoglal a játék 10+GB RAM-ot, modok nélkül is simán fel fog menni e köré egy nagy városnál (nekem a 10+GB-hoz nem is kellett 80.000 lakos, de itt sok a mod)

Üdv, pengwin

(#241) muszurkefal válasza pengwin (#240) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Akkor bevásárolok. Remélem 16 már elég lesz :C
Ha meg nem, akkor félreteszem az ösztöndíjamat RAM-ra :D
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#242) csonor


csonor
tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a Green Cities dlc-vel, hogy ha egy zónára megmondom hogy self-sufficent buildings legyen akkor a házak a megépülnek és egyből eltűnnek. Találkozott valaki ezzel a próblémával? Valaki tud rá valami megoldást?
Köszi.

(#243) pengwin válasza csonor (#242) üzenetére


pengwin
addikt

Nem workshop-os modellekről van szó?

Ha van "district styles" modod, akkor annak a menüből elérhető beállításai között kéne lennie egy "Enable prefab cloning" opciónak, azt engedélyezd.

Üdv, pengwin

(#244) csonor válasza pengwin (#243) üzenetére


csonor
tag

Nem workshop-os. A gyári green cities-es házakat akarom látni... Leszedtem ezt a modot amit mondtál és bekapcsoltam a prefab cloning-ot de így se jó :F

(#245) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

A legújabb(?) (1.9.3)-as patch óta nektek is teljesen megszűnt a hang a játékban? Bár gondolom csak engem szivat ez a szerencsétlen... :-)

Ötletek? Lehetséges, hogy a bit/bitráta nem tetszik neki? Próbáltam pedig állítgatni mindenfelé, de sikertelenül.

(#246) baloo79


baloo79
tag

Sziasztok!

Akit érdekel, most megint leárazás van Steamen, a DLC-k 50%-kal olcsóbbak, kivéve a legújabbakat (Park Life, Country Road Radio), és a Green Citiest (-33%), valamint az All That Jazzt (-20%) !

[ Szerkesztve ]

(#247) Attila2003


Attila2003
tag

Alapon amúgy hová teszi a mentéseket? Milyen mappába?

(#248) pengwin válasza Attila2003 (#247) üzenetére


pengwin
addikt

Documentumok/Paradox Interactive/C:S?

Üdv, pengwin

(#249) Attila2003 válasza pengwin (#248) üzenetére


Attila2003
tag

Kösz, meg van.

(#250) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
A kérdésem az lenne, hogy kinek melyik Csuklós-busz működik? A volvót szeretném, de AfterDark volt utoljárja frissítve... (mennyire nehéz annak a modeljét újraéleszteni a legfrissebb komptibilitással saját használatra?)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.