Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Most már alaposabban is szemügyre kéne vegyem ezt a játékot, mert nagyon sok jót olvastam róla.

(#2) mepet


mepet
addikt

Hasznos írás.
Imádtam a CiM első részét.
Mostmár tudom, hogy nem ezt, nem az új SimCity-t, hanem a CiM2-t érdemes beszereznem. :K

(#3) Bog válasza mepet (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem akarom elvinni a témát, de a CiM2 tényleg állati jó lett és rohadt sok időt el lehet vele pepecselni, főleg, hogy építhetsz utakat is, a város pedig simán birtokba veszi az új területeket, tehát kvázi egy pici Skyliens beütése is van, legalábbis ha abból indulunk ki, hogy az úthálózat itt is irgalmatlanul fontos. A Europen Cities DLC pedig egy elég hosszú kampány, azzal ki lehet tolni a játékidőt elég rendesen. Arról nem is beszélve, hogy vannak júzerek által készített kampányok is, mondjuk azokat sehogy sem bírtam a OSX alatt a Steambe importálni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4) Lewzke


Lewzke
őstag

"A piros hajót a Costa Concordia korábbi kapitánya vezeti" Hát ez kész ... :))

(#5) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

Regen nagyon szerettem ez ilyen jatekokat, de sajnos mostanaban nincs idom beletanulni valami uj jatekba, illetve heteket eltolteni minden aprosag megtervezesevel. Pedig igencsak jo lenne :)
Nah talan majd nyugdijas koromra :)

(#6) Renok


Renok
senior tag

Akkor ki lehet jelenteni, hogy ez jobb játék, mint a SimCity 4?
Csak hogy melyikre szánjam rá az időt, hogy megtanulom, mert nekem is véges a szabadidőm.

(#3) Bog: CiM2 megvan, de még sosem próbáltam. Mik a legajánlottabb DLC-k hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#7) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Na ez megadta a végső lökést ahhoz, hogy beruházzak rá.
A Simcity jó volt, csak nem bírtam a sok dugót és a kis területet :)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#8) Bog válasza Renok (#6) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Told végig a klasszikus kampányt, aztán jöhet a European Cities. Van még egy monorail DLC, de szerintem anélkül simán meg lehet lenni, elég hülyén néz ki hozzá a pálya. Én pár járműves pakkot még beszereztem, hogy legyen csuklós Ikarus meg Tatra villamos. A metrós DLC-ben asszem van kombó állomás, meg darabonként össze lehet legózni a szerelvényeket, de az elég béna.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#9) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok imádom ezt a játékot nagyon jó, csak valaki árulja már el hogy kell felüljárót építeni, hogy a vasúti sín ne keresztezze az autópályát??

BY ooszi

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Kifejezetten tetszik a jatek, beruhazok ra szerintem.
Bog leirasa meg jo hangvetelu, birom. :D

(#11) csoki válasza ooszi (#9) üzenetére


csoki
senior tag

page up-al tudsz emelni 5 szintig utat/vasutat/villanyoszlopot(!) is akár :) nyilván page down-al lefele egy szintet

(#12) sagem


sagem
addikt

Nagyon jó lett a játék, persze korántsem hibátlan, mint ahogy a cikkben írták is, de mivel üzletileg is masszív siker (már több mint félmillió elment belőle, és 10 alatti létszámmal operáló stúdió készítette), borítékolhatóan lesz hozzá mindenféle földi jó:)

S hála a készítők közösségi szemléletének, tényleg szó szerint özönlenek a játékosok által készített tartalmak is. Valaki kérdezte korábban, hogy jobb e, mint a nagy klasszikus SC4..én azt mondanám, hogy még nem, de ez az első olyan városépítő játék az utóbbi években ami valóban jobb lehet!:) (a többivel mind volt valami nagyobb zűr..)

Van egy feles "Zen garden" (egy Zen kertet ad hozzá a választható parkokhoz) kulcsom, egy ember számára, akinek megvan a játék:

A24J8-CP6TL-6YB5R

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#13) kerekfej


kerekfej
addikt

A grafika nem tűnik túl kiemelkedőnek a képek alapján.

(#14) petkow válasza sagem (#12) üzenetére


petkow
tag

Köszi, beaktiváltam. Rendes vagy, hogy megosztottad a kódot!

(#15) Zotya84 válasza Bog (#3) üzenetére


Zotya84
őstag

Milyen jó is az az említett két játék... És mennyi mod van hozzájuk... :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#16) darkpower


darkpower
aktív tag

Hogy lehet felüljárós utat építeni, tudja valaki?

(#17) Bog válasza darkpower (#16) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Csak 5-öt kellett volna fentebb görgetned...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#18) darkpower válasza Bog (#17) üzenetére


darkpower
aktív tag

Inkább csak figyelmesen kellett volna végignézni ezt a kevés hozzászólást, de az észrevétel jogos :R

(#19) András83


András83
csendes tag

Itt van egy benchmark, hogy fut laptopon GeForce 650M-el meg Intel Iris 6100-al (ez már Broadwell):
[youtube link]

:Y

(#20) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Köszi a bemutatót, nagyon jó cikk! :R

Én örülök annak, hogy egy kevésbé ismert pici stúdió ekkora hatalmas sikert ér el ott, ahol a világ egyik legnagyobb cége hatalmasat bukott. :)

A játékból már több, mint félmillió példány fogyott.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#21) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Remek cikk lett! A játék megvásárlásán én is gondolkozom, eddig nagyon bejött, ám bár azt hozzá kell tenni, hogy néha tényleg túl egyszerű.

(#22) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

A visszajelzések alapján jónak ígérkezik, viszont a cikk végén lévő negatívumok (példának okáért az utak) egy kicsit elbizonytalanítanak. Az SC4-ben a legrosszabb a kis terület és nem "korlátlan" a terjeszkedés a szűk helynek köszönhetően, viszont van épület fejlesztés, ami nagyon sokat segít és jópofa.

Nem tudok dönteni! :DDD

(#23) ttt1 válasza Kakaduku (#22) üzenetére


ttt1
őstag

A terület bővíthetősége nagyon jó. Én direkt játszottam SimCity-vel pár nappal a megjelenés elött, és sajnos nagyon rámentek a "régiókra" ami nekem annyira nem jön be. 140 e fő velett kezdett nagyon szűkös lenni az a kis terület. Utánna jöttek az igények recycle centerre, egyetemre stb de nem tudtam lerakni,mert nem volt hely...

(#24) Bog válasza Kakaduku (#22) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Én óriási CiM fan vagyok, ezért preorderrel vettem a Skylinest. És ahogyan a CiM-ben, itt is tök reális, hogy a forgalom kezelése game changer a játék megnyerésének során, ami szerintem életszerű. Ha egy város bedugul, akkor az élhetetlenné válik, ha rendesen meg van szervezve a közlekedés, akkor pedig minden sokkal jobban működik. Los Angeles a rossz példa (nekem), Stockholm a jó, persze ezek csak felületes szemlélődéseim eredményei:-)

Ugyanakkor tényleg nincsen megoldva a buszsáv, a villamos, meg hogy azt a 2x3 sávos sugárutat rendesen ki is használják a járművek, szerintem erre jönnek majd a modok, megoldások nagyon hamarosan.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#25) Kakaduku válasza Bog (#24) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Igen, én is pont ezekre gondoltam. Az ha leteszek egy több sávos utat, akkor úgy gondolom, hogy megoldottam a közlekedést, de ha nem használja ki az MI, akkor b***hatom a dolgot. Ezen felül, pedig a CiM-ből kiindulva áttehették volna az úttípusokat.

Szóval ezek a dolgok, amik nagyon zavarnak és a megvételtől is ezek tántorítanak el.

CiM2-vel még nem játszottam. Vélemény a játékról? Videókat néztem és az építkezés nem tetszik benne. Tehát itt arról van szó, hogy tömegközlekedési vállalatként kell tevékenykedni. Hogy jön ide az útépítés?

[ Szerkesztve ]

(#26) Bog válasza Kakaduku (#25) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Annyiból azért egy kétsávos út jobb, hogy ott kihasználják a kocsik a helyet, mert ha le akar kanyarodni, akkor kisorol.

A CiM2 mérföldekkel jobb, mint az első rész. Azért (is) enged utakat építeni, mert ha mondjuk akarsz egy intermodális csomópontot (metró, villamos, busz), akkor ha van területed elég jól ki lehet találni, hogy micsoda, honnan, hova kanyarodik, hol tudnak le és felszállni a népek. És ha az egész komplexum kijáratát és bejáratát buszsáv-only utakkal oldod meg, akkor oda a stock forgalom be sem tud menni, csak neked kell arra figyelni, hogy a buszaid ne torlódjanak össze és a gyalogosok is úgy közlekedjenek, hogy ha leszáll 120 ember a metróról, akkor ne három zebrán keresztezze azt az utat, ami a buszgarázs és a 7-es buszcsalád megállója között van, mert akkor a buszok sosem fognak kijönni:-)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#27) Kakaduku válasza Bog (#26) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Remélem hamarosan kiadnak ezekre a problémákra egy javítást és akkor kötelező vétel lesz számomra is. :)

(#28) sagem válasza petkow (#14) üzenetére


sagem
addikt

Nincs mit, a hírlevelük feliratkozóinak küldték ki őket, én meg utólag vettem észre, hogy kétszer is fel voltam iratkozva, így kettőt kaptam. Kösz, hogy beírtad, hogy már kiment, így legalább nem próbálgatják feleslegesen :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#29) trigorin


trigorin
aktív tag

A játék valóban ígéretes és szép, viszont van benne sajnos néhány kiábrándító és illúzióromboló hiba, amit talán valamikor javítanak majd.

Az egyik ilyen az, hogy sem a munkahelyekre sem az iskolákba nem kell ténylegesen eljutniuk a városlakóknak. Ez némi irrealitást eredményez, munkahelyek esetében még nem is vészes, az oktatás tekintetében viszont csúnya exploitra ad lehetőséget: nem kell a városhoz kapcsolnod az iskolákat, így az oktatás maga az egész városban zavartalanul működik, ugyanakkor egyáltalán nem lesz plusz forgalom az oktatás miatt.

Egyre valószínűbb, hogy a bűnözés nincs implementálva a játékban. Van egy számláló, ami a körülményektől függően változik épületenként, ha elér egy szintet, villognak az alertek. Az viszont egyáltalán nem tiszta, hogy milyen hatása van a városra, és érdekes módon a fejlesztők az erre vonatkozó kérdésekre, bár többen is feltették már, következetesen nem válaszolnak.

A közlekedés szimulációjának módszere nem hülyeség, de sajnos olyan helyzeteket eredményez (pl. hatsávos úton csak a szélső sávok használata), ami önmagában is hibának tűnik, nem pedig a várostervezés miatt van. Akad is rá példa, hogy lehet kierőszakolni a sávok rendes használatát, elég csúnya megoldás, és nem gondolom, hogy ez így jó.

[ Szerkesztve ]

(#30) Bog válasza trigorin (#29) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A sulival kapcsolatban nem értünk egyet, az iskoláknak van range-ük, ahol érződik a hatásuk. Vagy legalábbis úgy tűnik:-) De azt nem próbáltam, hogy mi van, ha nem kötöm be az ezeket az úthálózatba.
A bűnözés az nálam konstans nulla volt, egyszer volt egy alert egy ipari épületen, letettem mellé egy őrsöt és csá, nem vártam meg, hogy mi lesz, ha nem csinálok semmit.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#31) ttt1 válasza Bog (#30) üzenetére


ttt1
őstag

50% crime rate pedig unlockolja a Court houste-t nehezen de elértem azért :)

(#32) trigorin válasza Bog (#30) üzenetére


trigorin
aktív tag

Kipróbáltam. Vígan járnak az emberek iskolába (statisztikailag), miközben fizikailag képtelenség eljutni oda :)

(#33) Bog válasza trigorin (#32) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Király:-)
Viszont közben kijött az első patch, ami pár apróság mellett végre leveszi a rohadt sok vonatot a sínekről, nekem kvázi rendezőpályaudvart kellett építenem, hogy valamennyire mehessen a forgalom.
És van egy hosszabb checklist, ami alapján jön a következő patch, ebben benne van, hogy az utakat jobban ki fogják használni az autók.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#34) trigorin válasza Bog (#33) üzenetére


trigorin
aktív tag

Tényleg? Nem láttam még semmi infót a kijött patch-ről.
Várj csak, neked sajtópéldányod volt? Mert akkor az 1.0.5 neked új lehetett valóban, a publikum már eleve így kapta.
Az új patch tudtommal nem fog tartalmazni javítást az úthasználattal kapcsolatban, az csak felkerült a listára, hogy majd vizsgálgatják, aztán majd vmikor talán javítják :)

[ Szerkesztve ]

(#35) ooszi válasza Bog (#33) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia nem dobnal fel egy-ket kepet a varosodrol, valami jo tanacsokat is oszthatnal nekem vagy nekunk, hogy mire erdemes odafigyelni, hogy lehet jo sok penzt keresni. Nekem meg kis varosom van 2000 popu, de nagyon nagy szenvedes elore jutnom.

BY ooszi

(#36) sagem válasza trigorin (#34) üzenetére


sagem
addikt

Pedig tényleg jött ki peccs, nekem is lehúzta a Steam (1.0.6b)

Ezeket tartalmazza a foltozás: [link]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#37) Bog válasza ooszi (#35) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A városom képei a cikkben vannak :D
De írd meg, hogy milyen képek és infók kellenek.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#38) trigorin válasza sagem (#36) üzenetére


trigorin
aktív tag

Valóban, közben megjelent a hivatalos fórumon is. Vannak benne fontos javítások, kétségtelen. És még sok fontos javítás maradt :)

(#39) yossarian14


yossarian14
tag

Hol lehet legolcsóbban beszerezni (nem warez)?

(#40) Csapoati válasza yossarian14 (#39) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szurke forras (tehat csak sajat felelossegre!), de en tegnap a G2A-rol vettem 5500 Ft-ert. Nagyon megerte amugy, szuper a jatek. :) Nekem ugyanazt a szorakozast hozza, mint a Sim City 4 anno 10+ eve.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#41) ooszi válasza yossarian14 (#39) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia hát én a STEAM-n vettem 8700 FT ért, csak ez az első város építős játékom, nem nagyon megy.

BY ooszi

(#42) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Várható magyaritás?
:R

(#43) slayer006


slayer006
addikt

Sziasztok

Hátha tud valaki segíteni.
Steamon vásárolt eredeti Deluxe verzió.

Nem sikerült a játék indítása (ismeretlen hiba) :((( :F

Csak emiatt újrarakott rendszer.
Lehet, hogy a Win7 -et nem szereti?

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#44) sagem válasza slayer006 (#43) üzenetére


sagem
addikt

Az oprendszerrel biztos nincs gondja, más lesz a baj. VGA stb drivereket frissítetted?

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#45) slayer006 válasza sagem (#44) üzenetére


slayer006
addikt

Minden driver a legfrissebb. Mivel a Win is ma került újra.

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#46) Tav-Csoves válasza Tav-Csoves (#42) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

(#47) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok, valaki segítsen nekem hogy hogy lehet a Steamen lévő kiegészítőket letölteni, hogy a játékba legyen? Remélem értitek?

BY ooszi

(#48) Csapoati válasza ooszi (#47) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Persze. A játékon belül a főmenüben van egy Steam Workshop felirat. Arra kattints és máris egy ablakban a tartalmakhoz vezet. Ott ami tetszik (térképek, épületek, stb.), annál rányomsz a Feliratkozás (Subscribe) gombra és máris letölti neked a szükséges fájlokat. Ezután szintén a játékon belül a Content Managerben az Assets, illetve a Mods fülek alatt tudod be- illetve kikapcsolni ezeket a tartalmakat.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#49) Bog válasza Csapoati (#48) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

OSX alatt viszont nem működik, csak a kereszteződések és a parkok jönnek le, ismert bug, de elég idegesítő.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#50) Csapoati válasza Bog (#49) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na ezt nem tudtam. Viszont nálam meg olyan gond van, hogy nem adja meg az elért achievementeket. Más is tapasztal ilyet?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.