Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) azbest


azbest
félisten

Azért a vizitdíjon kívül van más finomság is..
anyukám rokkantnyugdíjas... elvileg kapott közgyógy támogatást vagy minek hívják.. ami most úgy megy hogy az önkormányzat a megyének kifizet x Ft-ot és ennek a keretére ingyen kapna gyógyszert... persze...

beutalót és utiköltség papírt kell kérnie a háziorvostól (vizit 1x)

el kell mennie vérvételre az ország tulsó végébe... mert ott a ''központ''... (vizit 2x)

azt nem értem miért nem lehet helyben venni vért és eredményeket elküldeni dokinak.
A doki ír egy papírt ami alapján a háziorvos felírhatja a gyógyszert.... de van hogy csak a gyógyszer felírásáért kell elutaznia mert a háziorvos nem írhatja fel... de ezesetben is le be kell mutatni eredmnyeket a háziorvosnak (vizit 3x)

Az utazást most teljes áron ki kell fizetnie és utólag.. valamikor majd visszakapja... (jópár ezer forint) ezért inkább a nyugdíjas szelvényét használta erre... de az is véges és elfogyott...

Patikában kiváltatja a gyógyszereket, amelyekre jobb esetben vonatkozik a közgyógy...
de minden egyes doboz után dobozdíj...
(hmm 10 féle gyógyszert sorolt a legutóbbi orvosi papírja)

Na ez már hányszor 300 ft?
És a többszöri sorbanállást nem is említve.. időpont van ahol működik van ahol nem...
---

Az egészségügy teljesen szervezetlen.. nincs összehangolva... utaztatnak feleslegesen embereket... de most még az utiköltséggel is szivatják őket...
Nagyon úgy tűnik, hogy úgy rendezik a dolgokat, hogy az emberek ne akarjanak orvoshoz menni, mert ami vele jár azt nem sokan bírják pénztárcával és idegrendszerrel...

Ez a reform... akinek nem telik magán kezelésre az dögöljön meg :(((
Nem szoktam így kirohanni.. de minden területen ez kezd jellemző lenni...
Az hogy a fogorvosnál volt hogy időpontkéréssel 1 hónapig hivogattak, mire fel is jegyeztéék és fogadtak is (4x voltam 3x feleslegesen, mert valahogy kimaradtam a listából)
Máskor meg amikor előre jóval lefixált időpont hát nem volt hajlandó a töméseimet megigazítani... csak egyet cserélt ki ami magától is kiesett már (de azt is hogy.. már lehetne cserélni mert vacakul fúrta és megpattant meleltte a fogam..... a többit majd akkor ha kihullottak... pusztuljon bele a fájdalomba az ilyen....
(bezzeg protézist szivesen csinál... ahhoz nem kell sok munka és többet kap érte... meg baratnők is soronkívül beférnek)

Úgyhogy... marad az hogy bízom abban nem törik bele a fogam a kenyérbe... és talán egyszer ha lesz még mit rendbetenni és újgazdag leszek, akkor egy normális magánrendelőben megcsináltatom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.