Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) geridon81


geridon81
csendes tag

Itt több mint 1 éve,hogy meg vette a hálózatot, Tarnazsadány,és még most sem csinált semmi fejlesztést a digi szerintem nem is lesz belőle semmi,egy hulladék román gondolkodású cég!!

Ja és hozzá teszem akitől át vette greencom,ott már elérhető a 200 mb sebességű internet. :C

(#552) Gyula84


Gyula84
veterán

hali úgy néz ki ősszel lesz a kiépítés megkezdése Tilajújhegy vagyis remélem :DDD

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#553) draco31 válasza btz (#550) üzenetére


draco31
veterán

Jöhetnének hozzánk is igazán.
Meg is kérdezem már ma, hogy áll a Szamosnet a fejlesztéssel. Már ha felveszik a telefont :D :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#554) taki01 válasza btz (#550) üzenetére


taki01
őstag

A visszahulló területekről nincs hír hogy mikor bírálják el őket?

(#555) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Nálunk elsejétől át van adva a hálózat, már van akinek bekötötték. Én is várom őket, hogy jelezzenek vissza mikor jönnének hozzám is.

(#556) btz válasza Atomantiii (#555) üzenetére


btz
addikt

Az remek

ⓑⓣⓩ

(#557) Amita válasza blueboi69 (#500) üzenetére


Amita
csendes tag

Éreztem, hogy hosszabb idő után érdemes benéznem... Anno én is futottam köröket a Novi-Commal. Az én levelezésem szerint (2017-es) azt ígérték, 2018 negyedik negyedévében meglesz a kivitelezés:
A tervezési előkészületi munkák megkezdődnek ez év októberében, a teljes
beruházás befejezési dátuma előreláthatólag 2018 negyedik negyedév. A
munkálatok ilyen korai szakaszában még sajnos nem tudunk ennél pontosabb
információt közölni.

Na most ehhez képest még mindig mismásolnak? Szerintem - ne legyen igazam -, de ez a cég nemigen fog kiépíteni semmit... :((

Lehet, érdemes lenne utánuk nézni, mármint a hatóságnál rákérdezni, hogy is van ez. Ha senki nem feszegeti, akkor simán ellavíroznak a susnyásban...

(#558) Amita válasza dethroner (#504) üzenetére


Amita
csendes tag

A fura szó talán nem teljesen fedi, bár egyszerűbb, mint a körülírás: tipikus magyaros. Pénzt felvették, aztán majd csak lesz valami valamikor... És nehogy azt higgye bárki, hogy az izgatná őket, hogy de hát el kell számolni az EU felé... Egyrészt hol van az még, másrészt egy kicsi cég hipp-hopp megszűnhet, aztán akkor kit kérnek számon?
Szóval szerintem sok kisebb pályázat nyertese egyszerűen csak lenyúlja a pénzt...
(És persze lehet, arra nem számítottak, hogy egy kis faluból is lehet ám érdeklődés a net iránt, ezért volt gyanakvó a pasi :DDD Ők azt hitték, ott fel sem tűnik majd, hogy nem épül a hálózat.)

(#559) btz válasza Amita (#557) üzenetére


btz
addikt

Keresd fel a Kormányzati és Informatikai ügynökséget, hogy mit szólnak ehhez.

ⓑⓣⓩ

(#560) Amita válasza btz (#559) üzenetére


Amita
csendes tag

Hát lehet futok is velük egy kört. Bár tegnap látván mit írtak másnak, gondoltam én is írok rákérdezve, mi a helyzet. A válasz hamar jött, udvarias, és tök más, mint a fórumtársnak :D :

Az új optikai hálózat kiépítésének feltétele az E-On elektromos hálózat alkalmassá tétele, de az E-On országos szinten kapacitásgondokkal küzd, emiatt sajnos nem tudunk pontos időpontot megadni a lehetséges kiépítés időpontjáról.
A korábbi tájékoztatásunk miatt okozott esetleges kellemetlenségért elnézését kérjük.

Hát na. Sajnos gőzöm sincs, hogy tényleg az E-On-on múlik-e, így kénytelen vagyok a választ elfogadni. Az áthárítás tökéletes.

(#561) ballazol válasza Amita (#560) üzenetére


ballazol
senior tag

Na, akkor mehet a levél most az E-onnak :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#562) btz válasza Amita (#560) üzenetére


btz
addikt

Nem tudom mi dolga ebben az E-Onnnak. Aláírják, hogy mehet az oszlopokra a tartóvas és ennyi kb. E
-On oszlop pedig ahol van, ott elvileg alkalmasnak kell lenni, hisz az elektromos vezetéket is tartja. Nehezen hiszem el, hogy olyan rossz állapotban vannak az EON oszlopok, hogy egy tartóvasat nem lehet rátenni. Ezt pedig az adott hálózatépítő teszi, nem az EON-os.

ⓑⓣⓩ

(#563) astorre19 válasza btz (#562) üzenetére


astorre19
aktív tag

Pedig sok helyen az EON kiköti az oszlopcserét is.

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#564) btz válasza astorre19 (#563) üzenetére


btz
addikt

Nem tudom, hogy erre milyen alapon lenne/van jogosultsága. Utána nézhetne valaki. Azt tudom, hogy a közműtörvény értelmében kötelesek felengedni a telekommunikációs szolgáltatókat, illetve az újonnan lerakott közművek építésénél már elvárt, hogy lehetőséget biztosítson a telekommunikációs hálózatnak. Legyen az csatorna vagy villanyoszlop építés, azt már alkalmas módon kell létesíteni.

ⓑⓣⓩ

(#565) geridon81


geridon81
csendes tag

Hali.

Én most eszt találtam.

http://hevesmegye.hu/files/kozgyules/2018/20180629_public/20180629_03_napirend.pdf

(#566) #23622144 válasza Gyula84 (#517) üzenetére


#23622144
törölt tag

üdv beszéltem a lechner tudásközponttal telefonon, hogy nem megy a konzultációs térkép. segítőkész volt akivel beszéltem és tájékoztatott, hogy nem tudja, hogy hozzájuk tartozik-e, de utánaérdeklődik... másnap felhívott, hogy igen, ők üzemeltették, de már lekapcsolták (a geoservert, ami a térképadatokat löki a térképre)... kérdeztem tőle,hogy hogy lehet, hogy a kedves adőfizetőknek, a mi pénzünkből, kifejelesztik, elérhetővé tesznek, üzemeltetnek egy közérdekű adategyeztető oldalt, majd még mielőtt egyébként is amiért létrejött, azok a fejlesztések, projektek befejeződtek volna egyáltalán, egyszer csak valaki gondol egyet, hogy "lekapcsoljuk"... gondolom ez már nem az ő hatásköre, de emailben, vagy levélben, lehet még érdeklődni ( egy layerrel feljebb...:) ), hogy mi volt ennek az oka, és, hogy van-e rá mód, hogy visszaállítsák... erre nekem már nincs erőforrásom... valaki esetleg nem tud más alternatívát, hasonló nyilvános adatok hozzáféréséhez? ty

[ Szerkesztve ]

(#567) Amita válasza btz (#562) üzenetére


Amita
csendes tag

Én azért sem értem, mert külön oszlopsor van a telefonvezetéknek, külön az áramnak...
Sok sebből vérzik ez a magyarázat (is), ami köszönőviszonyban sincs azzal, amit ugye másnak mondtak...
Szerintem én még annyi energiát beleölök, hogy ezzel a válasszal megkeresem a KIFÜ-t, hogy akkor most mi van a határidővel, a kivitelezőtől ezt kaptam. Aztán megvárom a választ (ami gondolom lerázó lesz, hisz ők már letudták a részüket, megvan a nyertes, aztán majd csinálja amit vállalt). De mivel szkeptikus vagyok (meg aztán időközben a mikrohullámú szolgáltatóm is észbe kapott, immár 20 Mb-es sebességű a szolgáltatás), igazából már rálegyintettem.

(#568) btz válasza Amita (#567) üzenetére


btz
addikt

Rendben.
Bármi infót kapsz, majd írd le ide a topicba.

ⓑⓣⓩ

(#569) vén6805 válasza vén6805 (#227) üzenetére


vén6805
csendes tag

"A szerencsi járásban „Önerős Együttműködési Megállapodás” keretében a Magyar Telekom Távközlési Nyrt., és az OLÁH & Társa Elektronikai, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. végzett és végez SZIP fejlesztéseket.

Az önerős fejlesztésekből meg nem valósuló területekre kiírt pályázat a „GINOP-3.4.1-15-2018 Komplex” még elbírálás alatt van. Erről információt csak a későbbiekben tudunk adni."A KIFÜ válasza a kérdésemre.

(#570) molnarbalazs


molnarbalazs
csendes tag

Tisztelt Molnár Balázs!

Valóban a Drávanet Zrt. nyerte a Nyírbátori járásban a Szupergyors Internet Program pályázatát, a határidő azonban a Nyírbátori járás esetében - ahogy szinte az nagyobb járás esetében - későbbre került. A projekt a Nyírbátori járásban is folyamatban van, Penészlek községre először ún. "felhordó hálózatot" kell építenünk (azaz nagy kapacitású optikai hálózattal kell összekötni a települést és az országos internet gerincet). Fentiek miatt Penészleken várhatóan a jövő évre tolódik a szolgáltatás indítása.

Annyit viszont jelezhetek, hogy a községen belül is optikai hálózatot építünk, így nagy sebességű és stabil szolgáltatás lesz elérhető.

Üdvözlettel:

Dunay Rezső
Drávanet Zrt.

(júli 17)

[ Szerkesztve ]

(#571) taki01


taki01
őstag

Megvalósult a Hálózatfejlesztés Támogató Monitoring Rendszer.
Ez mindenki számár elérhető lesz vagy csak KIFU, önkormányzatok és szolgáltatók fognak hozzáférni?

(#572) btz válasza taki01 (#571) üzenetére


btz
addikt

Már régebben írtam erről blogomban is
Sajnos ehhez a rendszerhez nincs publikus hozzáférési lehetőség. Csak szolgáltatóknak, fejlesztőmérnököknek és a fejlesztési projektben résztvevő egyéb tagoknak. Korábban már ráírtam ezügyben a fejlesztési ügyosztályra, hogy sajtó jellegű hozzáférésre lenne e lehetőség, de nemleges választ kaptam.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#573) headhunter


headhunter
addikt

Berettyóújfalui fejlesztés kész vagy "csúszik"?

(#574) ballazol


ballazol
senior tag

délelőtt házig húzták az optikát (Dorog, Hegyalja utca)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#575) dethroner válasza molnarbalazs (#570) üzenetére


dethroner
veterán

Haha, Te is a Dunay Rezsővel levelezgetsz :DDD Én a nyírbogáti helyzettel kapcsolatban kaptam kitérő választ. Várnak, előbb az E-on volt a ludas, most meg a még csak tervezési szakaszban járó leendő kerékpárút. Valahogy úgy érzem hamarabb fognak a helyiek a marsra utazni, mint 30 megás netet használni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#576) taki01


taki01
őstag

Kismaroson 1-2 hónap és az egészet lefedik optikával. Ezt az infot egyik ismerősöm mondta aki a Diginél szerelő. Úgyhogy nemsokára itt is meglesz a min 30Mbps. :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#577) draco31 válasza dethroner (#575) üzenetére


draco31
veterán

Az én részemen augusztus 22 az átadás, de nálunk még csak most folynak az engedélyeztetések, hogy elkezdhessék a melót. Biztos kész lesznek vele.. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#578) Prémvadász válasza ballazol (#574) üzenetére


Prémvadász
tag

A mi utcánkban ma csinálták.Dorog ,Könyves Kálmán.

Nem bűn a lustaság.

(#579) btz


btz
addikt

Remek hírek. Örülök, hogy többeteknél halad a dolog :)

ⓑⓣⓩ

(#580) Prémvadász válasza Prémvadász (#578) üzenetére


Prémvadász
tag

A Digi csinálja nem népi kábel lesz.

Nem bűn a lustaság.

(#581) btz válasza Prémvadász (#580) üzenetére


btz
addikt

Ja hogy jaaa. Amúgy a Digi is csinál "népi" netet, ott ahol az Invitel nyert erre a pályázaton

ⓑⓣⓩ

(#582) Prémvadász válasza btz (#581) üzenetére


Prémvadász
tag

Nálunk a t-nek kellett volna mér rég megcsinálni de semmi mozgás.Ezek után talán már felesleges is.

Nem bűn a lustaság.

(#583) btz válasza Prémvadász (#582) üzenetére


btz
addikt

Nálunk is már rég meg kellett volna, hogy csinálják a tervek szerint, már 2017 júniusában indult volna a projekt. Most 2018 augusztus van lassan és még egy tartóvas sincs fent. A T kontaktom azt mondta, hogy az ő információi szerint átadásra vár a hálózat. Ami nem is létezik. T-s szerelő szerint, majd esetleg jövőre.

ⓑⓣⓩ

(#584) Fücsök007 válasza btz (#583) üzenetére


Fücsök007
őstag

Az elektronetnél már szinte minden járási és alközpontot befejeztek, és az új települések többségén kész vannak a földmunkákkal. :K Az új ÁSZF életbe lépésével indulhat el a rendszer, ami valószínűleg szeptember 1 és október 1 között lesz.

(#585) btz válasza Fücsök007 (#584) üzenetére


btz
addikt

Ez is remek. Köszi az infókat neked is :)

ⓑⓣⓩ

(#586) headhunter válasza btz (#579) üzenetére


headhunter
addikt

Erről van infód? [link]

(#587) btz válasza headhunter (#586) üzenetére


btz
addikt

Érdeklődj a járásban nyertes szolgáltató ügyfélszolgálatánál.

ⓑⓣⓩ

(#588) ballazol válasza Prémvadász (#578) üzenetére


ballazol
senior tag

mennyi idő, míg bekötik, nem kérdezted meg? :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#589) Prémvadász válasza ballazol (#588) üzenetére


Prémvadász
tag

Nem magyar volt az ember.Digi internet .tv telefon ennyit tudott.

Nem bűn a lustaság.

(#590) ballazol válasza Prémvadász (#589) üzenetére


ballazol
senior tag

román autóval voltak, ja-ja :)
én odaszóltam a bringáról, hogy jó munkát :)
az egyik idősebb vakkant valamit a földről :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#591) geridon81


geridon81
csendes tag

Berotelék most húzzák az optikát Tarnazsadányon.

(#592) tika06


tika06
csendes tag

Sziasztok.
Baja járásról tud valaki valamit?
Mikor lesz kész, mikor lehet használatba venni, stb...
Főleg Sükösd érdekelne.

(#593) madagaszkar


madagaszkar
tag

Üdv!

Szamosnet Kft-ről van valakinek új infója? Elvileg 12 nap múlva át kellene adniuk a honlapjuk szerint.

(#594) btz válasza madagaszkar (#593) üzenetére


btz
addikt

Hívd fel őket

ⓑⓣⓩ

(#595) tbw válasza Ic3man (#516) üzenetére


tbw
aktív tag

Ez melyik utcában van a Dobóban?
Mi ez amúgy?

TBW

(#596) draco31 válasza madagaszkar (#593) üzenetére


draco31
veterán

2 hetr nekem azt mondták, hogy az engedélyekre várnak. Kiváncsi vagyok mit mondanak, ha felhivod.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#597) Ic3man válasza tbw (#595) üzenetére


Ic3man
tag

Nem, kb mindenhol.
Viszont utána tudtam érdeklődni, se nem Invitel, se nem Digi. Valami Galga Média Zrt. szerelte fel őket, akinek még szolgáltatási joga sincs...
Ennyit tudtam meg egyenlőre, viszont egy GVH határozat szerint 1 évig nem is lehet Digi... érdekes lesz.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#598) tbw válasza Ic3man (#597) üzenetére


tbw
aktív tag

Remek.
Én meg már azt hittem valami normális net lesz.
Ez a VDSL ami itt a Dobóban van egy vicc. Kértem sávszél emelést és kiderült nem bírja a vonal a 60 mbitet.
Szóval visszavettek 30-ra.
Azt hallottam hogy a Galga TV megszűnik mint kábeltévé.
De az Inivtelnek ki van építve az optika a szekrényig azt láttam.
Szóval nem nagy fejlesztés lenne az utcákba kihúzni az optikai kábelt a régi karókon.

TBW

(#599) Gyula84 válasza tbw (#598) üzenetére


Gyula84
veterán

nálunk néha az 1 megabit sincs meg és még megmagyaráznák, hogy az úgy még jó :W

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#600) Ic3man válasza tbw (#598) üzenetére


Ic3man
tag

A Dobóban is van Galga KTV-s internet, 120/12 és az nem szűnik meg, csak a kábel TV.
Invitel optika pedig nincs, valamit elnéztél.
A sulival szemben lévő központig van optika, de sehova tovább (és már nem is lesz).
Majd jövő nyár után talán Digi... de addig még sok víz lefolyik a Dunán. :(

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.