Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rival


Rival
aktív tag

Na, ennek nyomok egy Facebook megosztást... csak előbb megkeresem, hová tettem a Rolexem... :)

(#2) Eugene Roe válasza Rival (#1) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Kicsit olyan mint "A szegény ember siralmai" igaznak kb igaz, de ezt mindenki tudja, vagy mindenki tudni fogja. Az viszont biztos, hogy ettől egy gazdag sem fogja ott hagyni a mostanit, és 1 szegény sem fogja kifizetni a gázszámlát. Szerintem ez felesleges, lévén ha nem vagy gazdag miért írsz mások nevében? ha pedig az vagy, akkor miért nem ugrottál? :P vagy túlélted? ;]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#3) M@trixfan


M@trixfan
addikt

A státuszszimbólum egy elég érdekes téma. Sokszor "innen" nézve képzeljük bele tárgyakba. Legtöbbször aki vesz egy Porschét az szereti és azért vett magának, kb les**rja, hogy státszszimbóum-e. Kicsiben olyan mint amikor az iPhone-t presztízstelefonozza valaki ha előveszem. Ízlésem és műszaki igényem szerint választottam mert szeretm használni, ennyi.

Alap feltételeken túl valóban nem az anyagi dolgok adják a teljes boldogságot. Egy boldog párkapcsolat, illetve önmagad megtalálása az életben ezerszer fontosabb. Számtalan átgondolkodott éjszaka van már mögöttem is. Volt barátnő, felsőoktatási "szarság", motivációvesztés, célvesztés... Mindez cigi, pia, drog nélkül, tiszta fejjel átgondolva és átszenvedve, többször felállva a padlóról. Sokszor mosolyogva gondolom át, hogy a pár cuccért amiért néhányan enyhe módon talán irigyelnek is, esetleg a többi átélt dologban és az átélés módjában is cserélnének-e velem egyszerűbb gondolkodású emberek? :U

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#4) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Igazából azt nem értem miért él az emberekben az a sztereotípia hogy minden jómódú ember magányos.....jól is el lehet költeni azt a pénzt....lehetnek igazi barátai is....meg családja is....

Legalábbis így gondolom.

:B

(#5) M@trixfan válasza Illusion1010 (#4) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nem a pénz elköltése a lényeg, hanem az a tudás, dedikáció és fegyelem ami a megszerzéséhez kell. Ez és az egyéb dolgokra fordítható idő hiánya miatt lesznek sokan magányosak. Egyébként igazad van.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#6) hoffman_


hoffman_
nagyúr

...felszereléssel és a nemlátező golftudásoddal amit bemutatsz a többieknek hogy elaléljanak a látványtól...

Szerintem ez az írás zene nélkül ment volna a kukába. Megnézem az első 3 sort, a hosszát, a végét, és köszöntem. De ahogg elindult, és a zene is indult vele, és ahova haladtak, és a zene is változott pont úgy, ahogy az kellet, hát azt köszönöm neked. A téma lényegtelen, az érzések inkább, de hogy milyen jól leírtad nekem, arra büszke lehetsz. Tényleg tetszett. :)

Még ha könnyedén le is tudnék állni vitázni vele, semmi kedvem, mert nekem átjött, úgy hiszem, amit éreztetni akartál.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nagyon szépen megírtad. Tőlem nagyon távoli a felvetett probléma, de maga az írás tetszett. Különösen a bevezetés.

(#8) brumesz


brumesz
aktív tag

Akik dícsért annak köszönöm. Aki nem, annak főleg, hiszen mindig tanul valami újat az ember :)
Aki meg kérdezett, annak megpróbálok válaszolni:
Eugene Roe: nem vagyok gazdag, de manapság összejönnek a dolgok amiket eltervezek és úgy érzem kezdem elérni a céljaimat.
az írás tulajdonképpen rólam szól, természetesen eltorzítva a valóságot és eltúlozva. mégis van igazságtartalma. gyakorlatilag számomra ez egy közvéleménykutatás szerűség, hogy én vagyok-e a nagyon hülye, vagy van más is aki így látja a dolgokat(esetleg volt ilyen helyzetben)
és nem ugrottam :)
M@trixfan: azon kívül hogy tetszik mind kinézetre, mind tudásra(legalábbis gondolom én), egyszer sem fordult meg a fejedben hogy milyen lesz ha előveszed pl. a haverok előtt, mit szólnak hozzá, stb? mert bevallom, nálam ez is számított amikor Macet vettem. természetesen én vagyok a köcsög sznob pár ember szemében.(lehet nem a megfelelő emberekkel barátkozom.
Illusion1010: szerintem tapasztalat
hoffman_: köszi, javítom is :B
egyébként szeretek vitázni : )

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#9) szablya


szablya
tag

A hirtelen szó valahol a közepe felé nagyon hamar ismétlődik.

Hangulatos írás, köszönöm :) Mindamellett a kérdéseken, amiket felvet, szintén érdemes elgondolkodni:
- megéri-e a pénz, a hatalom, a státusz, hogy feladd az egyéni boldogságod - vagy egy részét? Szerintem nem. Inkább lennék kamionsofőr, minthogy olyasvalamit, de milliós munkát csináljak, amihez semmi nem köt.
- hol a határ? Az egyensúly a két életforma/mód/szemlélet között?
- lehetnek boldogok a karrier- és/vagy munkamániás emberek?

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#10) AMDFan válasza szablya (#9) üzenetére


AMDFan
addikt

"- hol a határ? Az egyensúly a két életforma/mód/szemlélet között?
- lehetnek boldogok a karrier- és/vagy munkamániás emberek?"

Ez a téma nagyon messzire vezet. Aki élvezi a munkáját és abban leli örömét hogy azt csinálja miért ne lehetne boldog? Téged mi tesz boldoggá? Minden kultúrában más teszi boldoggá az embereket. A pénz nem boldogít? Miért ne boldogítana? Egészség,békesség,barátság legyen, a többit megvesszük... legalábbis itt nálunk.
Van ahol akkor boldogok az emberek ha minden nap jóllakhatnak, esetleg melegvízben fürödhetnek... Nem lehet általánosítani.

UI: szerintem itt nem két dologról van szó ami között egyensúlyt/határt kell találni.

[ Szerkesztve ]

(#11) szablya válasza AMDFan (#10) üzenetére


szablya
tag

Na és a nyugati kultúrában? Ahol már inkább a luxusra, státuszokra költenek az emberek?

Egyébként igazad lehet.

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#12) hoffman_ válasza brumesz (#8) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Általában én is, nagyon :D De ebbe azért se kötök bele, így kell lennie, ahogy van.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13) AMDFan válasza szablya (#11) üzenetére


AMDFan
addikt

Arra írtam azt hogy "Egészség,békesség,barátság legyen, a többit megvesszük... "
Nálunk is ez van nem csak nyugaton. Az emberek szeretnek szép ruhákban, jó autóval járni, trendi mobiltelefonnal beszélni stb...
Persze Magyarországon még sokan élnek a létminimumon, de szerintem ha megkérdeznéd őket, hogy elégedettek-e ezzel akkor azt mondanák, hogy nem, mert ő is szeretne ezt meg azt, szeretne elmenni vakációra évi 2x, stb...

Szerintem egy a lényeg. Az ember találja meg önmagát, csináljon olyan dolgokat amiket szeret és örömét leli benne. Ennyi. Ha valaki abban leli örömét, hogy Porschet vezet, vagy hogy Rolexet hord akkor hajrá, szíve joga.

[ Szerkesztve ]

(#14) M@trixfan válasza brumesz (#8) üzenetére


M@trixfan
addikt

Dehogynem, hogy vajon hányan fogják majd fikázni :D Engem a hardveres és szoftveres műszaki megoldások ízléses összhatása fogott meg a Mac-ben a legjobban. Kiskorom óta ismerem a gépeket, egyik haverom szülei dolgoztak velük. Akkoriban hardverspecifikációban is verte az IBM-féle DOS-Win3.1 PC-ket. 128Mb ram, 2 monitor, CD meghajtó, über grafikus felület, több ezer szín kezelése, hangkártya... Csak néztem a prüntyögős 386sx mellől. Mára sajnos ez már nem így van.

Itt a PH! közösségén belül igen gyakran kileng a bullshit detektor ha Apple-ről van szó gyakran az illetőnek fingja sincs róla. Na én az ilyen "Certified Apple Hater" arcokat vadászom! ;]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#15) tkazmer


tkazmer
addikt

(#8) brumesz

először tavaly nyár közepén egy nyaralásról hazatérve éreztem kicsit hasonlóan magam, aztán idén február körül, a kettő között a munkám miatt nem volt rá időm:)
azóta javul a helyzet, bár a szakadék eleve sosem jutott eszembe, de a "mit csináltam rosszul" és a "boldog vagy" kérdésen töprengtem én is sokat...

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#16) JanFe


JanFe
aktív tag

Erdekes iras, elgondolkodtato... :)

"There is nothing permanent except change"

(#17) narox


narox
csendes tag

Nagyon tetszett ez az írás. :)

Az összevisszaságban találd meg az egyszerűséget, a hangzavarban a harmóniát. A nehézségek közt mindig ott van a lehetőség.

(#18) Gabcsika válasza M@trixfan (#5) üzenetére


Gabcsika
tag

Egyetértek. Kiegészítve annyival, hogy minél magasabb szellemei kvalitású valaki (és párhuzamosan a munkája, életvitele is az), annál magasabb kvalitású párt szeretne és olyat is fog magához vonzani.
Viszont ezekben a körökben (arányaiban) a legmagasabb a válások aránya is.
Valahogy mintha az értelmiség "csúcsa" (ha szabad ezt csúnya kifejezést használnom) egymással nem jönne ki jól.
Véleményem szerint ezen a szinten már nem csak a munkában, a hivatásban és életvitelben állít ez a kör maga elé rendkívül magas mércét, hanem a párkapcsolatokban is. Mindkét fél. Nő és férfi egyaránt. Nagyon sok szempontot figyelembe vesznek, majdnem tudomány alapossággal térképezik fel egymást, megölve ezzel a spontaneitást.
A kevésbé iskolázott emberek között a válási arány (arányaiban) kisebb, mert kevesebbet várnak el a másiktól, sokkal "egyszerűbb életet" élnek. Talán könnyebben is. Lelkileg.

Én ezt vettem észre. Lehet, hogy persze tévedek, de az emberi dolog.

Freedom, Nature, Love & Music

(#19) brumesz válasza M@trixfan (#14) üzenetére


brumesz
aktív tag

de azért el kell ismerni hogy van az éremnek egy másik oldala is, a menthetetlen apple fanok
szerintem még ma is nagy a különbség a mac és a nem mac között. konkrétan mióta macet használok nagyon nem jó amikor windowsos gép elé kell ülnöm
:D

tkazmer: a szakadék ugyebár képletes...de mégis volt olyan hogy eszembejutott az a bizonyos szakadék.

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#20) edward2


edward2
addikt

Jó a kezdés de az első harmadtól már nem azt a gondolati szálat viszi tovább amit én olvasni akartam.

Különben melyik a jobb? Pénzzel ebben a helyzetben lenni amit írsz vagy pénz nélkül ugyanebben a helyzetben lenni? Minden rétegnek megvannak a maga problémái. Pénz nélkül meg megy a veszekedés családban stbstb. Nehéz az élet nagyon...

szerk.: címre a válasz. NEM, nem vagyok boldog.

[ Szerkesztve ]

(#21) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Továbbgondolva valóban jó lett volna, de nagyon egyoldalú. Össze lehet egyeztetni a kettőt, mint ahogyan minden mást is és a kettő nem zárja ki egymást.

(#22) tkazmer válasza edward2 (#20) üzenetére


tkazmer
addikt

Különben melyik a jobb? Pénzzel ebben a helyzetben lenni amit írsz vagy pénz nélkül ugyanebben a helyzetben lenni?
szeritnem ez részben arról is szól, hogy adott ez az alap szituáció (se pénz se boldogság), és a legtöbb ilyen esetben ugye a pénztelenséget szokás felhozni a boldogtalanság indokaként. a megoldás tehát: szerezzünk pénzt! x év elteltével, amikor a pénz megvan, rájön az ember, hogy nem, nem ez az ami miatt már a legelején nem volt meg a boldogság.
és ez talán azért fájóbb, mint a kiindulási szituáció, mert van benne egy olyan gondolat is, hogy én megtettem mindent a legjobb tudomásom szerint, a társadalmi normák alapján nekem most k*rva boldognak, lazának, jókedvűnek kellene lennem hiszen felvet a pénz - és mégsem vagyok az.

(#19) brumesz
persze, gondoltam, hogy képletes, de ugye ez a "véget vetni az egésznek" kép (nem feltétlenül halállal, hanem úgy általában), és ilyesmi nekem sosem jutott eszembe, eleve optimista típus vagyok és viszonylag könnyen megtalálom a helyzetekben a pozitívumot, inkább megoldást kerestem, talán találtam és haladok az új cél felé:)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#23) celeron


celeron
senior tag

Nagyon jó írás, és a minap volt erre nálam egy nagyon jó példa. Mondhatnám ennek a témának az iskolapéldája tárult elém. Pár haverommal, és barátnőmmel bulizni mentünk jó egyetemisták lévén. Aztán találkoztunk ott egy emberkével, aki elég nagymenőnek tűnt, mikor pedig elkezdte villogtatni a több százezer forintot ami a zsebében volt, meg a BMW kulcsot, csak néztünk, ment oda szerencsétlen mindenkihez, próbálkozott a csajoknál, szép szóval, csúnya szóval nem jött össze neki valahogy az ismerkedés. Majd már hajnalodott, amikor odaült hozzánk beszélgetni, kitette a rengeteg pénzt, összegyűrte, majd felmutatott egy 500 forintost, és azt mondta ez a sok pénz nekem ennyit nem ér... Aztán jött a témaváltás, hogy ő nem talál egy normális nőt maga mellé, meg akkor minek ez a sok pénz. A szemében a teljes reményvesztettség tükröződött, az emberek féltek tőle, a mi szemünkben pedig ott ragyogott az értelem, benyúltam a zsebembe, kivettem a 600 forintom, és megvettem a legdrágább sört belőle, és olyan melegség öntötte el a szívem. Ott állt mellettem a barátnőm aki forrón ölelt, és lám egy kis jelentéktelen ember vagyok, aki ráadásul egy csóró egyetemista, de legalább boldog, igen azt hiszem boldog...

(#24) AMDFan válasza celeron (#23) üzenetére


AMDFan
addikt

Ez így rendben van amit leírtál, de úgy gondolod, hogy ha ez az emberke a te szavaiddal élve csóró egyetemista lenne akkor találna maga mellé normális nőt? Mert szerintem nem ettől függ.

[ Szerkesztve ]

(#25) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Na akit nem boldogít a pénze adja ide nekem.Akkor mindenki jól járna,nekem végre lenne pénzem,az illetőnek meg ott lenne a lehetőség egy boldog életre.Na?
Nem igazán tudok a gazdagok problémáival azonosulni mert mióta dolgozok (14 éve) minimálbér és az alatt kerestem.Lehet egyszerűen élni akkor is ha valakinek sok pénze van.Szerintem.Nem muszáj mutatni-éreztetni a környezeteddel hogy tele vagy és akkor nem a pénz alapján ítélnek meg.Mindenki maga választ életvitelt.Sznob gyökér lesz a többi felületes gyökér között, vagy egy tehetős f@sz@gyerek aki a legcsóróbb paraszthoz is korrekt.Na kinek lesz több barátja?Erre a közvetlen környezetembe volt példa még a 90-es évek végén.Azóta sem találkoztam korrekt gazdag emberrel.A fickó a semmiből küzdötte fel magát és nem felejtette el hogy honnan indult.Ő választott.
Személyes tapasztalatom hogy az átlag burzsuj sz@rb@ se nézi az egyszerű embert.Ha van egy vállalkozása alkalmazottakkal,az embereket darabra veszi mint a birkát.A belet kihajtja belőlük fillérekért,aztán ha lebetegszik az ember a sz@r munkakörülmények miatt, kirúgja arra hivatkozva hogy nincs keret táppénzre.Persze ezt egy 15 milliós autóból kikönyökölve közli az emberrel és egymás után építi a kacsalábasakat.Ha szembe jön az utcán úgy tesz mintha észre se venne és simán felborít.És még hosszan sorolhatnám.Azt hiszik hogy a pénzük bármire felhatalmazhatja őket.A szomorú az hogy ez így is van.Aztán ha egyszer valami történik és rájönnek hogy egy felszínes,emberi értékektől mentes világban élnek,amit egyébként ők kreálnak maguknak a hülye sznoboskodásukkal, jön a siránkozás hogy milyen magányosak meg boldogtalanok.
Vannak páran a világon akiknek egészen más jellegű problémáik vannak.Sokuk problémáit éppen a boldogtalan burzsujok okozták-okozzák a vérszívással meg a harácsolással.De ezt szegény burzsujék nem igazán értik-érthetik amikor ő vállukon a világ minden fájdalma.
Még hogy a pénz nem boldogít...pffff. Rossz duma.

(#26) tkazmer válasza enerdzsájzer (#25) üzenetére


tkazmer
addikt

Még hogy a pénz nem boldogít...pffff. Rossz duma.
mondod ezt úgy, hogy bevallásod szerint sosem tapasztaltad, hogy boldogít-e vagy sem. hát ez is rossz duma:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#27) Tiger89


Tiger89
tag

Pénzel nem a boldogságot veszed meg, hanem csak eszközöket egy kényelmesebb élethez, pénzért nem lehet barátságokat kötni és nem a pénz fog egy teljes életett adni neked. aki gazdagnak születik és egy sznob f@sz az nem is ismeri a nélkülözés fogalmát és nem tudhatja/tudja milyen az amikor gyerekként állsz a kirakat elött és neked kéne az a transformers bábú de csak egy gumikacsára futtja. megkell tanulni a kevésnek is örülni ez az amit az újgazdagok elfelejtenek mert bármit megvehetnek, csak éppen elfelejtik mik is az igazi értékek az életben.

celeron példája nagyon tetszett, lehet a csávónak nagyobb sikere lett volna ha önmagát lobogtatja és nem a köteg pénzét, azt megkell tanulni akkor elővenni amikor szükség van rá(pl fizetéskor)

amikor pénzed van, sok pénzed akkor hirtelen nagyon sok barátod lesz, de amikor elfogy senki nem akar valamiért meghívni ebédelni...

sosem volt sok pénzem, sőt tarháltam én fiatalabb koromban a punkokkal és tudtunk örülni egy üveg kannásbornak :DDD és tudjátok mi a furcsa? akkor sem az adatt 5-10 forintott aki 20-ressel fizetett és volt még nála egy köteg olyan értéktelen papír darab hanem a hasonló középosztálybeli aki 12órát gürizik a semmiért.

most ennyi, ha valami még az eszembe jut leírom

(#29) potyautas válasza Tiger89 (#27) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

A pénz nem boldogít? Havi 200-tól én már boldog lennék. Ezen kívül azt hiszem mindenem megvan, ami kell.

(#30) enerdzsájzer válasza tkazmer (#26) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Na de a hiánya sem tesz boldoggá. :K Azt meg tudom milyen.
Az én boldogságomhoz piszkosul hiányzik hogy meg legyen az a havi 200 a munkámért.Egyesek napi költőpénze.
A pénz boldogíthat, a pénz meglétével elérhető sznob majomkodás tesz boldogtalanná.Amikor már a saját anyjával úgy bánik mint a melósaival -megveszlek kilóra- mert annyira elszállt a sznob nagyképűsködéssel.Mert azt hiszi a pénz a minden és minden más emberi érték lényegtelen.Láttam erre is példát.
Szerintem meg akinek van pénze és azt mondja hogy attól nem lesz boldog az ember, simán álszent.Attól fél hogy másoknak, még több embernek is lehet és akkor az övé kevésbé lesz értékes,nem lesz akkora "hatalma" az emberek felett.Inkább azt hangoztatja milyen szar ez a sok pénz,de nyugalom kitart és elviseli azt a sok rosszat ami a ezzel jár.Csak ne akarja a többi ember hogy neki is sok legyen.A végén még a sznobnak kevesebb jut, az meg aztán......világvége. ;] Dagobert bácsi. :U

(#31) tkazmer válasza enerdzsájzer (#30) üzenetére


tkazmer
addikt

Szerintem meg akinek van pénze és azt mondja hogy attól nem lesz boldog az ember, simán álszent.
akkor álszent vagyok:) csak egy személyes példa: '97 óta minden évben 4-5*-os hotelekben nyaralok ciprustól mallorcáig különböző szigeteken vagy olasz tengerparton, stb.
tavaly a szokásos mellé összejött egy másik társasággal egy kempingezős túra, még olyan is volt, hogy egy autópálya hídja alatt aludtunk, a "szabad ég alatt".
...nem ecsetelném, hogy melyik volt szórakoztatóbb, kalandosabb és "kikapcsolódás-ízűbb":) még az is felmerült bennem, hogy azokat, akikkel eddig hoteleztünk, ráveszem egy ilyen túrára.
másik példa: vezetési élmény, mint boldogító tényező. nem tudom mennyi vezettél az átlagnál jobb autót; az egyedüli dolog, ami "hagyományos" értelemben vett vezetést jelent, kb. a gyorsítás, fékezés és indexelés. (ráadásul ugye sokan ezt is lehagyják...). a kormányzás sokszor annyira rásegített, hogy két külön dolognak tűnik, hogy te tekersz valamit és valahol elöl történik valami, sebességet vált az automata, a futómű a legborzasztóbb útegyenletlenségeket is kirugózza, ablakot az esőérzékelő töröl, a fényszórót az automata kapcsolja fel, a motor gombnyomásra indul, a központ zár automatán zár be, az egész autóban olyan csönd honol, hogy 200-nál beethoven 9. szimfóniája mellett is lehet halkan beszélgetni, stb.
ezek mind persze baromi kényelmessé teszik az utazást. az *élményt*, a vezetőre ható ingereket azonban csökkentik.
talán éppen ez a kényelmes, ingerszegény környezet az, ami miatt sok esetben boldogtalannak érzik magukat a tehetős emberek.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#32) enerdzsájzer válasza tkazmer (#31) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Ezt most azért írtad le mert te is boldogtalan vagy?Nem értem.Tehát akkor mindezt tudnád nélkülözni,20 éves szakadt marutival járnál attól félve mikor esik szét alattad,nyaralást de még a hosszú hétvégét is elfelejthetnéd mert havonta 350 óra nehéz fizikai munka mellé nem fér be se pénzbe se időbe mert annak is örülnél ha a gyerekkel tudsz lenni ébren fél órát,számlákat kibontva szembesülsz azzal hogy még ettől is többet kell majd dolgozni hogy ki tudd fizetni őket,stb...stb...és még akkor is boldog lennél?!
Na erre az ingerszegény környezetre elmorzsoltam egy könnycseppet.

(#33) tkazmer válasza enerdzsájzer (#32) üzenetére


tkazmer
addikt

és attól nem leszel boldog, amikor a gyereked végre megkapja mondjuk a fél éve áhított bőr focilabdát, amiért mindketten megküzdöttetek? szerintem ez (amikor megküzdesz valamiért és az sikerül) sokkal nagyobb boldogság, neked is és a gyerekednek is, mint amikor a gyerek kér egy labdát és te munkából hazafelé beugrasz a boltba veszel neki 250€-ért egy eredeti EB-set.
visszatérve rám: igen, legelőször ezután a tavaly nyári élmény után, majd idén februárban nekem is támadtak hasonló gondolataim, mint amiket a szerző a cikkjében leírt. ezt le is írtam fentebb:)

végezetül madáchtól idéznék:
"A cél halál, az élet küzdelem, S az ember célja e küzdés maga."
az "ingerszegény környezetben" a küzdés nincs meg. ettől kezdve az ember céltalanná válhat - aminél az is jobb, ha az a célod, hogy be tudd fizetni a gázszámlát. mert legalább van célod.
és ezért nem érzem magamat már boldogtalannak, mert találtam új célt. ennyi.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#34) enerdzsájzer válasza tkazmer (#33) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Hm.Célokat az is tud maga elé tűzni akinek van pénze.Sőt!Még több célt állíthat maga elé mert megteheti és mert van lehetősége arra hogy megvalósítsa.Aztán már rögtön értelmet nyer ez a nyomorúságos élet mert lesz miért küzdeni.Azoknak a gazdag embereknek is volt célja akiket én megismertem.Minél jobban kiszipolyozni és nyomorékká hajtani a melóst hogy megvehesse az új 7-est.Nekik ez volt a küzdelem és ez tette őket boldoggá.
Nekem is vannak céljaim amiért küzdhetnék azon felül hogy miből tartom el a családot.Tele vagyok ötletekkel, csak hiányzik hozzá a pénz.Így marad az öröm ami akkor árad szét bennem,amikor be tudom fizetni a csekkeket.Na és a boldogság ami akkor tör rám amikor a jövőre gondolok.Mikor lesz ennek vége?Mikor meg hogy tudnék kitörni ebből a nyomorúságos szarságból?A kilátástalanság ami igazán boldogít!Most különösen boldog vagyok mert itthon esz a fene.Három hete műtötték a gerincemet.Részlegesen lebénult a jobb lábam.Ha nem jövök rendbe, mehetek segélyért könyörögni.De az a tudat meg aztán egyenesen a fellegekbe repít hogy a munkámmal amibe megnyomorodtam,hozzájárultam a gyökér új 7-eséhez.

(#35) Jhonny06 válasza enerdzsájzer (#34) üzenetére


Jhonny06
veterán

Erről csak annyit, hogy az nem különösebben nagy cél, hogy a már meglévő, napi szinten elkölthetetlen pénzből megvalósíts valamit. Persze, lehetnek különböző dolgok, de azért az mégiscsak más, amikor még a pénzért is meg kell küzdeni és csak utána jöhet a többi. A tehetősebbeknél az előbbi (részben) kimarad.

Ez az egésznek a lényege.

(#36) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Értem én.Meggyőztetek.Örülök hogy ilyen csóró vagyok és borzasztóan sajnálom a gazdagokat milyen szar életük van.De az ajánlatom még mindig áll:hajlandó vagyok átvállalni a sok pénzel járó gyötrelmes életet.Akinek ilyen szar gazdagnak lenni,adja csak ide a pénzét én meg adom az enyémet,de bankszámlát is cserélünk mert az nem jó hogy a következő hónapban már jönnek a milliók.

[ Szerkesztve ]

(#37) enerdzsájzer válasza Jhonny06 (#35) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Az a baj hogy hiába tűzök magam elé célt,a pénz az elmegy napi megélhetésre.Tehát nekem a terv az terv marad.De ez még mindig jobb mint mondjuk beülni az autóba, körbejárni az üzleteket,megvenni mindent ami a célunk eléréséhez kell,majd hazaérve saját kezűleg önerőből megvalósítani amit elképzeltünk.Hát ez egyenesen borzasztó.Nem is tudom felfogni hogy lehet ezt elviselni.
Célunk millió lehet amit kitűzhetünk.Lehetőség a megvalósításra....ahhoz többnyire pénz is kell.

(#38) brumesz válasza enerdzsájzer (#36) üzenetére


brumesz
aktív tag

Erre a csöpögő gúnyra csak ennyit: szerintem nem tudod megérteni hogy milyen az az érzés amikor már nem kell semmi, mert mindened megvan, és nincs célod, mert bármi amit elképzelsz egy pillanat alatt valóra válhat. Ahogy leírom, én sem érteném meg, tehát nem csodálkozom. Szerintem egyszerűen képtelenség belegondolni magad másnak a helyzetébe ha nem voltál olyan helyzetben. Aki születésétől kezdve palotában lakik, az sem tudja átérezni azt hogy milyen a kevésbé tehetős rétegnek...

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#39) enerdzsájzer válasza brumesz (#38) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Ha ez ilyen szörnyű fel kell adni!Ki kell szállni és egyszerű életet élni.Abbahagyni a harácsolást.Ha ezen múlik a boldogság,miért ne?Vagy inkább gazdag vagy és boldogtalan?Minden gazdag boldogtalan?Vagy valaki kényszerít hogy ilyen életet élj?Add oda a pénzed egy kórháznak,te meg meny el asztalosnak vagy autószerelőnek mint alkalmazott havi 80-100 ezerért és te is boldog lehetsz.Hát ha pénz és a boldogság kizárja egymást és boldog akarsz lenni nincs más lehetőség.

Egy burokban éltek,ki van nyalva a seggetek,halvány fogalmatok sincs az igazi küzdelmes életről.Arról siránkoztok bármit megtehettek,bármit megkaphattok és ez nem tesz boldoggá?!Hát akkor ne ebben keress örömöt hanem másban!Gondtalan élet egyenlő a boldogtalansággal?Ezt nem veszem be.Mindenki maga választ életvitelt,célokat,stb.A pénz nem zárhatja ki, inkább hozzásegíti az embert a boldogabb élethez a megfelelő életvitel és célok kiválasztása mellet.

Egy konkrét példát láttam erre a témára.De ezt már írtam feljebb.Ismertem egy öreg csókát a 90-es évek végén.A semmiből küzdötte fel magát és nem felejtette el honnan indult.Amikor én 30-at keresetem, akkor ő 670-ezret.Sokat beszélgettünk.Egy hihetetlenül korrekt normális fickó volt.És boldog.Pedig nagyon tele volt.

Van egy nagyon találó magyar mondás erre.Igaz nem Madáchtól származik,de legalább annyira passzol ide: a kutya is jó módjába vész meg!

(#40) Crystalheart válasza enerdzsájzer (#39) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"szerintem nem tudod megérteni hogy milyen az az érzés amikor már nem kell semmi, mert mindened megvan, és nincs célod, mert bármi amit elképzelsz egy pillanat alatt valóra válhat." - Aki ilyenre képes, az a társadalom igazi szennye, nagyobb kárt okoz, mint bármely tolvaj, csaló.

A családom kiskoromban nem küszködött semmi anyagi problémával, és én azt a gondolkodást viszem ma is tovább, felnőtt fejjel. Azt tehát nem lehet mondani, hogy a mostani gondolkodásom az anyagi helyzetünk eredménye volna. Ezt az ember jelleme határozza meg, ez az, amiért mégsem mindenki egyenlő, és amiért az egyén értékét nem lehet vagyonban vagy intelligenciában mérni.

[ Szerkesztve ]

(#41) dont.know00


dont.know00
újonc

Enerdzsájzer a frankót mondja. Motorsportra, extrém sportra, meg millió1 dologra ki lehet úgy vágni milliókat, hogy lófa* közöd nem lesz az egészhez, hiába a profi cucc. Ergo küzdened kell a köridőért. Jah, a gúny és az irónia nem keverendő. Húszas éveim elején járok, úgy kb. mindent magamnak intéztem ami extra, gondolok itt 20 éves sportmotorra, meg pár jobb cuccra. Ingerszegény autó.... 20millából nem tudsz egy kocsit venni, ami presztízs, de a vezetésről szól? Sajnállak... Rettentően mindenkit, aki kiunatkozza magának ezeket a problémákat.

(#42) Löncsi


Löncsi
őstag

"A terepjáró amivel idejöttem többe került mint egy komolyabb családi ház, mégis megvettem."

Hát, Neked sincs rossz sorod ahogy látom :))

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.