Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) erdoke válasza AtHoS (#48) üzenetére


erdoke
titán

Az még nagyobb gáz, ha a számla hátoldalára nyomták, mert azt még akkor se néztem volna, ha infót keresek a borítékban! Ráadásul az eredetit a munkáltatómnak küldöm el, mert megtérítik, és megszokásból 1 oldalas másolatot készítek róla magamnak. Esélytelen volt az olvasás...
Q nagy erőfeszítés lett volna nekik, ha a meglévő szöveget bemásolják egy emailbe, és elküldik a szerződésben szereplő, biztosan elmentett címemre. :O

A legjobb aláírás a héten

(#52) heihachi


heihachi
addikt

Én se olvastam a számla melletti papírt, mailt se kaptam, mégis kb. 1 percembe került
megoldani a problémát, mert már előre tudtam, több forrásból is lehetett értesülni róla, így az első dolgom volt, amikor nem mentek ki a levelek, hogy átírjam az smtp szervert.

(#6) szucsati : A korlátozásról annyit, hogy a három hónapra szóló 900 gigás korlátot még a korlátozással együtt is át lehet lépni akár egy hónap alatt is, minden megerőltetés nélkül, szóval nem a korlátozás lesz a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#53) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Sajna nálam 2 hétig nem ment. Ráadásul ha felhívtam őket, azt mondták irtsak vírust! Vazz...
Ha előbb olvasom a cikket...

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#54) erdoke válasza heihachi (#52) üzenetére


erdoke
titán

Jó neked, én nem értesültem rúla más forrásból, se más szolgáltatónál nem szembesültem még hasonlóval. Úgy tűnik, vannak még ilyen tájékozatlanok, akiknek talán segíthettem. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#55) Bici válasza Gábor vitéz (#53) üzenetére


Bici
félisten

Én is bírom azokat az okostojásokat, akik bármilyen probléma hallatára azt válaszolják, hogy vírustól van, vagy nem jogtiszta a szoftver, vagy nem értesz hozzá, stb. :DDD
Jókat lehet rajtuk nevetni.
Ha viszont ezt egy ügyfélszolgálaton kapnám válaszként egy fontos kérdésre, akkor elég mérges lennék.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#56) Taker1 válasza xyz2005 (#23) üzenetére


Taker1
csendes tag

"Ha zavar a p2p szűrés,akkor használj hozzá Azureust és titkosítsad a BT kapcsolatot."

Ezt hogy kell beállítani? :U

http://www.instagram.com/takeronegraffiti

(#57) heihachi válasza erdoke (#54) üzenetére


heihachi
addikt

És ezért respect is, nem is bírálni akartam az írást (tehettem volna egy szmájlit a végére), csak arra akartam utalni, hogy szerencsére engem elkerült a baj, mert ha nem tudom előre, akkor az életben ki nem találom :B

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#58) marcee


marcee
addikt

Én a szolgáltatóm SMTP-jét használom, eddig nem volt gondom vele. Mi értelme van másikat használni?

\m/

(#59) Bici válasza marcee (#58) üzenetére


Bici
félisten

Pl. gmail esetén van értelme a gugli SMTP-jét használni, ha azt szeretnéd, hogy a küldött leveleid bekerüljenek a webes postafiókba.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#60) erdoke válasza marcee (#58) üzenetére


erdoke
titán

Pl. ha van egy fix, szolgáltatótól független, és van mellette úgy 10-12 fiókod, akkor igen hazsnos tud lenni, hogy az évente esedékes szolgáltatóváltáskor nem kell állítgatni.

A legjobb aláírás a héten

(#61) #31757056


#31757056
törölt tag

Köszönöm az írást! Most jöttem rá, hogy mi a vérért nem tudok mozilla tündérrel levelezni, nekem nem volt ennyi eszem, hogy erre gondoljak, hogy portot korlátoz ez a szemét UPC. Nagyon megutáltam ezt a céget... 5 rugót fizetek a 2/1 mbites netért, a Digi TV-sek mostanában húzták be a környékre a szarjaikat, és megalázó módon 2500ft-ért 5x-10x-szeres sebességgel is tudnak netezni-letölteni, ha nem a saját szememmel láttam volna, hanem úgy mesélték volna, nem hittem volna el :) Alig várom hogy lejárjon a hűségem a UPC-nél már...

(#62) heihachi válasza #31757056 (#61) üzenetére


heihachi
addikt

És amikor a sok 20/20-as digitv-s elkezd letölteni napi 24/7-ben, akkor milyen sebességel fut a net, ha csak egy oldalt akarok megnézni? Nem lassul be? Csak kérdem, mert tényleg fogalmam sincs.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#63) Klinyo


Klinyo
csendes tag

Álmélkodva olvasom miket írtok. :F
Én január óta vagyok UPC-s, levelezéssel eddig nem volt gondom, a P2P tiltásról igaz hallottam, de soha sem tapasztaltam, gond nélkül megy a letöltés (Bittorent).
Most vagy nagyon szerencsés vagy ekkora zseni. ;)

Már az előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

(#64) eXodus válasza heihachi (#62) üzenetére


eXodus
őstag

Nincs 20/20as csomag. :DDD
Nem lassul be.

(#65) bambano válasza erdoke (#60) üzenetére


bambano
titán

Ezt nem értem. Normális esetben a kimenő levelek a szolgáltató smtp szerverére mennek, ez a szokás.
A postafióknak nem sok köze van az smtp-hez szerintem normális szolgáltatónál.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#66) erdoke válasza bambano (#65) üzenetére


erdoke
titán

Nálam nem ez a szokás. Van 2 db Trémobilos fiókom, van néhány saját domén/tárhelyes (nameg SMTP szolgáltatás nélküli webes is pár), és én azokat az SMTP szervereket preferálom. Mindkettő független az aktuális net szolgáltatótól, így csak modemcsere a tyúkbél végén, ha megunom a UPC-t (mint ahogy elegem lett 2-3 ADSL szolgáltatóból is az elmúlt évek során), és minden megy tovább változatlanul.

A legjobb aláírás a héten

(#67) bambano válasza erdoke (#66) üzenetére


bambano
titán

de ha nem vagy tmobil előfizető, akkor nem kellene úgy szolgáltatást igénybe venni tőlük, hogy nem fizetsz érte.

Továbbra is fenntartom, a kifelé menő smtp forgalmat lehetőség szerint a szolgáltatói szervereken kell bonyolítani. És ehhez mindkét oldalnak tisztességesen kell viszonyulnia.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#68) erdoke válasza bambano (#67) üzenetére


erdoke
titán

Van 6 vagy 7 trémobil előfizetésem, nem értem a problémát. Ha nem hitelesítve használom a témobilos SMTP szervert, csak a mobilszámom látszik küldőként, az pedig inkább hátrány lenne, mint előny.
Ahogy azt sem értem, miért kellene a szolgáltató SMTP szerverét terhelnem, hiszen akár sajátom is lehet. Ártani nem ártok senkinek, ahogy előnyét se látom a UPC oldalán, ha az övéken keresztül küldök.

A legjobb aláírás a héten

(#69) HXY


HXY
addikt

Érdekes egy rendszer a Chelloé.

Én most néztem meg, és nincs engedélyezve az SMTP.

Ennek ellenére a Thunderbird és az Outlook is elküldi a leveleket...

(#70) 1010 válasza erdoke (#1) üzenetére


1010
őstag

kidobtal egy szamlalevelet tartalmazo biritekot ugy hogy annak tartalmat nem nezted at teljesen,ekkor hulyeseget kevesen csinalnak,ebbol lett kesobb a bonyadlom hogy nem tudtad mi a baj pedig benne volt a tajekoztatoban,

(#71) erdoke válasza 1010 (#70) üzenetére


erdoke
titán

Valamit félreértettél. Ahogy kiderült, a számla hátoldalán volt az említett információ. A számláról pedig csak egyoldalas másolatot készítettem (az eredetit a munkáltatómnak szoktam elküldeni), mert korábban még egyszer sem találtam hasznos információt a hátoldalán.

A legjobb aláírás a héten

(#72) 1010 válasza erdoke (#71) üzenetére


1010
őstag

hat akkor tenyleg mas a helyzet
szamla hatoldara tenni ilyet :W

jo neked hogy a munkaltato fizeti a netet :U

mondjuk en is eltudom szamolni magamnak

(#73) erdoke válasza 1010 (#72) üzenetére


erdoke
titán

Valójában 4 különböző netet fizetnek nekem, de nem szeretetszolgálat, puszta önzésből csinálják. Cserébe elvárják, hogy bármerre járok, sűrűn olvassam/megválaszoljam a céges leveleimet és az intrawebet.

A legjobb aláírás a héten

(#74) 1010 válasza erdoke (#73) üzenetére


1010
őstag

4?

mobilnet 1 otthoni 2 muholdas 3
a nyediket nem tom talan +1 HSDPA a notitdba :F

(#75) erdoke válasza 1010 (#74) üzenetére


erdoke
titán

Pontosan, van egy 3 GB-os a PDA-telefonomban, egy másik pedig a laptopomban. Emellett van a szóban forgó Chello otthon, ill. az irodámban egy darab a helyi bérelt vonalból. Nem tudok menekülni. :)

A legjobb aláírás a héten

(#76) 1010 válasza erdoke (#75) üzenetére


1010
őstag

24/7 online

(#77) marcee


marcee
addikt

Most hívtak az egyik irodából, hogy tegnap óta nem megy TVnet-es vonallal, smtp-vel az e-mail küldés. Tudtok ajánlani néhány alternatív smtp szervert?

\m/

(#78) erdoke válasza marcee (#77) üzenetére


erdoke
titán

Egy Gmail accounton keresztül? Vagy innen olcsón?

A legjobb aláírás a héten

(#79) gofry


gofry
senior tag

Egyet értek veled maximálisan, én is már napok óta gondolkodok mi lehet baj, csak nem blokkolták a 25-öst, a routerem is 6szor átnéztem. DE IGEN!!!
Nekem is ki volt kapcsolva. Ennyit erről...upc

(#80) takos


takos
tag

Sziasztok!

2 napja az a problémám, ha az outlook-ban megszeretnék válaszolni egy levelet, az alábbi hibaüzenettel visszajön :

552 5.2.0 sizP1a04Q3gb5hl01izQDy automated process detected unsolicited content

A postafiók teszt lemegy rendben, de bármilyen címre próbálok válaszolni ezt kapom vissza.

Mi lehet a gond?

üdv:
Takos

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#81) erdoke válasza takos (#80) üzenetére


erdoke
titán

Hmm, fogalmam sincs. Nem igazán UPC problémának tűnik, de ennyi info alapján nehéz bármit is mondani. UPC-s SMTP szervert használsz?

A legjobb aláírás a héten

(#82) Répapüré


Répapüré
tag

Sziasztok!
Most lettem UPC előfizető és sokáig szarakodtam az smtp-vel, persze sikertlelenül.
Ekkor néztem utána és olvastam,mi is történik...
A furcsa az, hogy a bekötő külső munkatárstól érdeklődtem az e-mail kliens használatáról és segítőkészen beállította UPC-s címemhez az Outlook-ot.Mondtam neki, hogy ok,akkor más szerverhez már könnyen fog menni.
Ezek után sem szólt egy szót sem.
Ennyit a UPC-ről.

(#83) jordan9


jordan9
csendes tag

Sziasztok nekem ezt írja ki itt mi lehet a gond. Már elég régóta nem tudok levelet küldeni.??

www.htphoto.hu

(#84) erdoke válasza jordan9 (#83) üzenetére


erdoke
titán

Az itt leírt beállítást próbáltad?

A legjobb aláírás a héten

(#85) arcok


arcok
csendes tag

sziasztok,
szolgáltatófüggetlen ingyenes smtp szervert keresek, mert vodafone internet előfizetésem, de e-mail cím nélkül, mert azt csak havidíj fejében lehet igényelni.
saját domain-es emilcímeket szeretnék használni, de ahol regisztráltam, ott nem jár kimenő smtp szerver szolgáltatás. gmailt állítottam be kimenő smtp-nek a levelező kliensemben, de az elküldött levelek feladója a címzettnél a gmailes fiók címe.
olyan smtp szerver kellene, ami nem írja át a feladót, hanem marad a saját domain-es címem.
előre is köszi

(#86) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segiteni,hogyan tudom beállitani az outlook-ot? vipmailos vagyok,vagy idamail,vagy mi:)és t-com adja a netet,,Bejövö levelek mind bejöttem a mailomrol,de küldeni nem tudok,szerintem fogadni tud ,mert amikor probáltam küldeni,jött egy mail hogy sikertelen:,..Valaki tudna segiteni? Ezek a beállitások vannak:
Bejövö. pop3.vipmail.hu
Kimenő.mail.t-online.hu

:R

(#87) erdoke válasza lajosx (#86) üzenetére


erdoke
titán

A közelmúltban a T-Online is bevezette a 25-ös port korlátozást. Lépj velük kapcsolatba, és engedélyeztesd. Az is lehet, hogy a UPC-hez hasonlóan online is megoldható.

A legjobb aláírás a héten

(#88) lajosx válasza erdoke (#87) üzenetére


lajosx
őstag

köszönöm szépen utána nézek:R

(#89) Celithrandi válasza erdoke (#87) üzenetére


Celithrandi
addikt

vagy szimplán levelezzen a 2525 ös porton.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#90) zachari


zachari
tag

Sziasztok.Kicsit kamu a upc.A torrent kliensem 261 gigát mutat adatforgalomra az utolsó 31 napra!14.-át irunk!!!!A upc adatforgalom mérő meghaladta a 400gigát!!!Hmm.És ez csak ebben a hónapban mért adatokból!!!Máshonan nem töltögetem és nagyjarészt csak feltöltök.Ez hogy lehet?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=zachari

(#91) Spartrap


Spartrap
újonc

Sziasztok..
Tudom, hogy nagyon régi ez a beszélgetés de mivel az UPC még mindig blokkol a kilépő 25-ös portot... azt hittem frissitom egy kicsit az informaciokat..

Nagyon nehéz volt megoldani a problémat, mivel külföldiként nem jól beszélek a nyelvet.
Tehat 10 év mulva, nagyon szépen köszönöm az eredeti cikk irója! :D :D :R

Mostanaban, itt van az említett SMTP beállítása oldal:

https://www.upc.hu/myupc-ugyintezes/index-service-int-port-setting.xhtml

Remélem ez a link segit valakit... mert sajnálatos módon nagyon gas ez az új UPC weboldal egyebként, rendkívüli lassú és nagyon nehéz barmelyik informáciot megtalálni :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.