Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Témakövetés beállítása.
Holnaptól külföldön vagyok, gyors választ ne reméljetek az esetleges kérdésekre. Már ha van egyáltalán, talán minden fontos információt megadtam. UPC forgalom mérő oldal linkje itt.

A legjobb aláírás a héten

(#2) Nimrod


Nimrod
addikt

Mint ex-UPC alkalmazott pontosan tudom, hogy mi-hogy történt. Az, hogy a második alkalommal gyorsabban jutottál a helpdeskre (UPC-nek ugyanis nincs közvetlen helpdesk elérhetősége, végig kell mászni az ügyfélszolgálaton) puszta véletlen, semmi extra nem történt a második átkapcsoláskor. Emailt ilyenről azért szoktak küldeni, de lehet ez a szokás már nem szokás azóta...

(#3) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Ezen az oldalon ki tudod kapcsolni az SMTP szűrést a beállítások menüben [smtp szűrés kikapcsolása]

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#4) tbs


tbs
addikt

No. Ebbe én is belefutottam, bár a beállítós fület kiszúrtam ugyan, de fogalmam sem volt, hogy miazizé... Ugy hogy telefonon boldogítottam őket. :DDD

Errefelé csütörtökről péntekre virradóra történt ez. Ritkán, de szoktam fontosabb leveleket küldeni. Pl. csütörtökön... :B

(#5) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hmm, köszi, hogy közzétetted az infót. Én spec. nem használom, de ha már egy embert is megkíméltél az általad végigjárt kálváriától, már hasznos volt!

(#6) solarix45


solarix45
senior tag

Hát.. most állunk épp szolgáltatóváltás előtt, és eléggé a UPC-vel szemezgetek, de.. p2p korlátozás meg a fenti húzás nem igazán tetszik :S...

(#7) erdoke válasza solarix45 (#6) üzenetére


erdoke
titán

A p2p korlátozás egy vicc, csak az nem gázol át rajta, aki nem akar, az ISP-k üfsz-ével pedig nem nagyon van jobb tapasztalatom. Hacsak a T-Online-éval, de az meg már régen volt, azóta akármilyen is lehet. Nameg ott vannak egyéb problémák...

A legjobb aláírás a héten

(#8) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Szánalom ez a upc nem bántam meg hogy otthagytam őket...

(#9) iknight


iknight
senior tag

Nemtudom hol a felháborodás, te dobtad ki a levelet...:D Nekem T-s netem van már évek óta és tökéletesen megvagyok elégedve... Nem is emléxem az utóbbi 1 évben lett volna e bármi problémám, a kezdeti időszakban, duplázásokkor volt néha hogy szakadtam, de mostmár semmi gondom nincs vele, kapom a fizetett sávszélességet, stabil szóval nekem jobb nem kell :D

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#10) DorianGray


DorianGray
csendes tag

"Mondtam neki, az lehetetlen, a saját mérőoldaluk szerint kb. 100 GB lehet a havi átlagom"

UPC-nél mi ez az oldal ahol meg lehet nézni a pontos adatforgalmat? Pls valaki adjon egy pontos linket!

(#11) adalbert1 válasza DorianGray (#10) üzenetére


adalbert1
veterán

Itt tudod megnézni.

Felhasználónév és jelszó meg a szerződéseden.

(#12) Zotya84


Zotya84
őstag

Ezért jó a Gmail (bár sokan szidják, én speciel szeretem, mert a spamszűrője is jó). Van saját SMTP-jük, aminél nem gond a 25-ös port tiltása, ugyanis saját portot használnak. (587) Oszt ki nem sz@rja le hogy blokkolják? ;)

Egyébként emlékeim ha nem csalnak meg, akkor szerintük az SMTP hivatalos portja a 25-ös, tehát azon a porton nem is tudnál küldeni más SMTP-ről levelet, csak az övék SMTP-n keresztül. Ha ezen emlékeim helyesek, akkor nekik van saruk a sok spam miatt, ami tőlük megy ki...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#13) neduddki válasza erdoke (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

egy illen ven troger igaz megtanuhataama: telnet ip port /nalam ez a 2-3. dolog amit megnezek anyazansal:- )))/

usdv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14) dabadab válasza erdoke (#7) üzenetére


dabadab
titán

Nekem az Enternet ugyfelszolgalata szimpatikus volt.

Egyebkent az egy dolog, hogy egy ISP-nel milyen droidok vannak, de amikor egyszer a folyoszamlamrol egyszer eltuntugy 25k HUF, akkor egymas utan haromszor hivtam fel a telebankot es sikerult harom, teljesen kulonbozo tortenetet hallani (ill. az elso abszolut nem ertette, hogy mi van, a masodik (teljesen meggyozoen) valami szoftverhibarol beszelt, mig a harmadiktol vegre sikerult megtudnom, hogy akkor konyveltek le egy par hettel azelotti, mas bank ATM-jenel tortent kpfelvetelt.)

DRM is theft

(#15) Elbandi válasza solarix45 (#6) üzenetére


Elbandi
aktív tag

T-onlinenal mar evek ota tiltva van alapbol a 25os port, szinten a webfeluleten tudod be/vissza kapcsolni. En is szivtam az upcvel: nezem miert van beragadva a mail. nogatom a mailerdaemont, de igy se megy ki. telnet mail 25, nemmegy. mashonnan megy. ok upc szivat, de ejjel mar nincs ugyfelszolgalat.

masnap online uf, kicsit varni kellett, de addig forumoztam. mondom miabaj => redirect to muszakiosztaly. annak is mondom, 25port tiltas volt a valasz. erre megkerdem, lehet-e visszakapcsolni. "persze, forgalom oldalon, 24 ora aktivalasi ido". beallitom, 2 perc mulva mar nyitott volt a port. koszones. makom volt? :B

[ Szerkesztve ]

(#16) paramedic


paramedic
aktív tag

Hatalmas :R az írásért!
Sok időt és telefonköltséget megspóroltál nekem.

(#17) erdoke válasza neduddki (#13) üzenetére


erdoke
titán

Teljesen igazad van, de eleinte ez volt az utolsó, ami eszembe jutott volna, sose hallottam hasonlóról. Amikor meg már sejtettem a dolgok állását, kíváncsi voltam, VPN-nel kijátszható-e. :D

paramedic,
Nincs mit, pontosan ezzel a céllal írtam. Az elpocsékolt 2-3 órához képest a 10 perc, amíg legépeltem, elhanyagolhatónak mondható. :)

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#18) tbs válasza Zotya84 (#12) üzenetére


tbs
addikt

UPC nem csak a 25-öt tiltja, hanem a 465-öt is... Hogy ezt miért, rejtély... :U

(#19) dabadab válasza tbs (#18) üzenetére


dabadab
titán

Az az SMTP over SSL portja, minden bizonnyal azert :)

DRM is theft

(#20) neduddki válasza erdoke (#17) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

miutan a digi a gre-t titja aalpertelmezettben, de egy telefonra feloldja azota en mar semmin:- (((

udv

neduddki

p.s. amugy nalam is a hallgatoi wifi-ken a smtp tiltva van

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21) Atocha válasza erdoke (#1) üzenetére


Atocha
senior tag

Szia erdoke

Van egy (szerintem) sokkal egyszerűbb módszer is, bár a biztonság már kérdéses. :)

Szóval SMTP beállítások UPC esetén:
SMTP szerver: mail.chello.hu
Port: 25
Felhasznév: - (vagyis nincs)
Jelszó: - (vagyis nincs)
Titkosítás: - (vagyis nincs)

Ezekkel a beállításokkal megy a levélküldés a chello rendszeréből. A címzett ugyanúgy megkapja a levelet mint eddig, semmi különös nem vehető majd észre.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy beállítottam a szerveremen egy ssl-t, ami a 465-ös porton kommunikál és kész. Innentől kezdve titkosított is és megy is, mert ezt nem blokkolja a Chello.
Akinek van Gmail-os levelezője, az használhatja is, ha jól emlékszem akkor azzal is lehet levelet küldeni. Ha valaki kéri, utána nézhetek hogyan. A lényeg, hogy beállítható a levélküldés erre is, mert teljesen mind1, melyik smtp szerver továbbítja a levelet.

Remélem tudtam segíteni pár embernek. :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#22) Atocha válasza tbs (#18) üzenetére


Atocha
senior tag

Nálam chello van és mint fentebb írtam, nekem már a 465-ös porton megy a kimenő levelezésem. Nálam nincs tiltva ez a port.
Nálad inkább valami beállítási hiba lehet szerintem.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#23) xyz2005 válasza solarix45 (#6) üzenetére


xyz2005
csendes tag

Én is UPC-s vagyok. Ha zavar a p2p szűrés,akkor használj hozzá Azureust és titkosítsad a BT kapcsolatot. Az SMTP korlátozásról meg az a a véleményem,hogyha nem használsz külső levelezőklienst(Outlook és társai),akkor számodra tök mindegy,hogy szűrik vagy sem,ha meg használsz,akkor meg annyi az egész, hogy az SMTP beállításánál a mail.chello.hu legyen és kész

(#24) jerry311


jerry311
nagyúr

Talán küldhettek volna egy mailt is a szerződéskor megadott címemre, ha már internet szolgáltatók, vagy mi a szösz...

A "gyári" email címre érkező leveleket kevesebben olvassák, mint a számlát.
Ha ugyanez úgy történik meg, hogy emailt kapsz róla, de a számlát olvastad csak el, akkor meg az lett volna a baj. Teljesen mindegy mit csinál egy szolgáltató, mindig azoknak az előfizetőknek a legnagyobb a hangja, akiknek nem tetszik a dolog.

(#25) dabadab válasza jerry311 (#24) üzenetére


dabadab
titán

Erdoke nem azt irta, hogy csak emailben, hanem hogy ott is - most komolyan, mibe kerult volna kikuldeni egy emailt mindenkinek?

DRM is theft

(#26) tbs válasza dabadab (#19) üzenetére


tbs
addikt

Nahát..! Tényleg..! :))

(#27) tbs válasza Atocha (#22) üzenetére


tbs
addikt

Lehet, hogy beállítási hiba, de 25+ nem UPC-s useremnél megy, nálam nem... Szerinted..? :F Pnt emiatt nem is triviális a másik portra átállás... Pillanatnyilag upc-s smtpvel levelezek. Nem fáj nagyon... :DDD

(#28) jerry311 válasza dabadab (#25) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem Erdoke ellen szólt. Ha mindkét helyen kiment volna a tájékoztatás, akkor az előfizetők találnak egy harmadikat, ahol nem. (pl. UPC-s TV-s képújság)

(#29) Atocha válasza tbs (#27) üzenetére


Atocha
senior tag

Persze, semmiképp nem triviállis a 465-re átálni, föleg mivel egy átlag usernek nincs rá lehetőse, de aki teheti miért ne.
A ups-s smtp-el meg végülis semmi baj nincs, nyugodtan lehet használni. :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#30) dabadab válasza Atocha (#29) üzenetére


dabadab
titán

"semmiképp nem triviállis a 465-re átálni"

Ize, kb annyi, hogy be kell pipalni a preferencesnel az SSL hasznalatat :)

"A ups-s smtp-el meg végülis semmi baj nincs"

Nekem konkretan volt mar gondom a 3 megas levellimit miatt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#31) Atocha válasza dabadab (#30) üzenetére


Atocha
senior tag

"Ize, kb annyi, hogy be kell pipalni a preferencesnel az SSL hasznalatat"

Izé, meg persze kell egy SSL tanúsítvány... ;) Ami ha nincs akkor... :)

"3 megas levellimit"

Jó persze mindenbe bele lehet kötni. :D Az élő fába is, meg a döglött lóba is. :D

Használj saját szervert - mint én - és akkor lesz SSL, megy preferencis, meg korlátlan mail, meg tárhely. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#32) dabadab válasza Atocha (#31) üzenetére


dabadab
titán

"Izé, meg persze kell egy SSL tanúsítvány"

A szerveren. A usernel nem. (Es egy self-signed tanusitvany generalasa nem jelenthet kihivast a szerver renszergazdajanak.)

DRM is theft

(#33) pszihó válasza solarix45 (#6) üzenetére


pszihó
aktív tag

A UPC erkölcsileg kissé ingoványos. Ha van más szolgáltató, akkor azt ill. azokat válaszd.
Velem mindig próbálnak kikurni. Többször jöttem el tőlük. Minden költözés alkalmával csak ők voltak jelen, de idővel más szolgáltató ill. szolgáltatók is megjelentek és egyből váltottam.

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#34) Ygg


Ygg
senior tag

A jó k***@ anyjukat.
Akkor ezért szoptam.

(#35) BobChemistry


BobChemistry
őstag

ez a 100 GB/hó minden szolgáltatóra vonatkozik?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#36) erdoke válasza BobChemistry (#35) üzenetére


erdoke
titán

Szolgáltatónként változik, hogy van-e egyáltalán korlát, illetve ha van, akkor mekkora forgalomnál és milyen időszakra. Vannak valós korlátlanok is.
UPC-nél 3 egymást követő hónapban nem szabad átlag 300 GB (magyarul összesen 900 GB) fölé menni. Tartottam tőle, amikor hozzájuk váltottam, mert fogalmam nem volt, mennyit forgalmazok, de úgy tűnik, akár meg is duplázhatnám a forgalmam.

A legjobb aláírás a héten

(#37) harry válasza erdoke (#1) üzenetére


harry
veterán

Most ez komoly, hogy ide egy lejárt tanúsítvány elfogadása után tudok csak belépni :F

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#38) erdoke válasza harry (#37) üzenetére


erdoke
titán

Lejárt? Opera nekem ezt mondja:
Not valid after: 3/27/2009 1:57:43 PM GMT

A legjobb aláírás a héten

(#39) harry válasza erdoke (#38) üzenetére


harry
veterán

Pontosabban nem lejárt, hanem: "(Error code: sec_error_ca_cert_invalid)"
Ubuntu, FF3. Ahogy az iwiw oldalon is, ha az ssl-es belépést választom... de pl gmail-nél nincs probléma, és más ssl-es oldalaknál sem láttam most hirtelen.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#40) harry válasza erdoke (#38) üzenetére


harry
veterán

IWIW-nél az volt a baj, hogy én a www.iwiw.hu-t néztem, a tanúsítvány meg az iwiw.hu-naks zól (pff...), upc-nél meg az a baj, hogy saját maga írta alá, ami meg nem épp hiteles...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#41) Badb0y


Badb0y
addikt

Na ezt beállítottam én is.

Jó tanács: Bármi problémád van, mindig azokat kell kérni, aki a megrendeléseket intézi. MEgrendelni mindig meg lehet, de lemondani meg bármi másra iszonyat sokat kell várni. És megmondani neki, hogy azonnal kérje, mert nem érdek rá. Nekem ez be szokott jönni.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#42) Hunter2 válasza erdoke (#36) üzenetére


Hunter2
addikt

ha van akkor diginél nemtudom mennyi lehet. ;] Napi 300-500gigára tippelnék. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Pénteken még nézegettem a chellos topicot, de senki nem panaszkodott az smtp tiltásra, így azt hittem, hogy én vagyok tájékozatlan. Két napig nekem sem ment, aztán kicsit rákerestem és meglett a megoldás. Annyi előnyöm volt, hogy teljesen véletlenül elolvastam anno a számla hátoldalát, vagy a tájékoztatót, amit küldtek, így rémlett a dolog, de magamtól nem jöttem volna rá.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#44) odrif


odrif
MODERÁTOR

Mondjuk nekem nem csak a küldés nem megy a chellos maillal hanem a fogadás sem.
Érdekes módon 4 nappal ezelőtt jó volt kb egy napig aztán megint nem.
Pedig nem állítottam át semmit sem outlookban.
Rejtély

20 éve a Prohardveren

(#45) erdoke válasza odrif (#44) üzenetére


erdoke
titán

Bejövő szervernek az alapbeállítás a 110-es port. Azt biztosan nem blokkolják. Ha arra állítva se tudsz fogadni, akkor a POP3 szervernél, vagy a hitelesítésednél lesz a gubanc.

A legjobb aláírás a héten

(#46) pszihó válasza Hunter2 (#42) üzenetére


pszihó
aktív tag

A diginél nincs adatforgalmi korlátozás, még az ÁSZF ben sincs elrejve Csak a csoportos emil küldére harapnak. Viszont a UPC -nél az ÁSZF 10.1-nél van az extrém forgalomra vonatkozó szabályzati rész. (3hó átlaga 900Gb)

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#47) Bici


Bici
félisten

A Trékomnál is van SMTP blokkolás. A netes kezelő felületen lehet ki-be kapcsolni ott is.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Véletlenül megláttam az írást a kiemeltek közt és rögvest fel is keltette az érdeklődésem.
Átolvastam a topicot is, majd a #43 hsz. hatására megnéztem a számlák hátoldalát.

Az előző havinál valóban ott figyel egy figyelmeztetés a cikkben tárgyalt problémával kapcsolatban.

Na ekkor csaptam a homlokomra, hogy lassan már nagyítóval kell minden számlát átvizslatni, hátha elrejtettek valami érdemi információt, amiről jó lenne nem lemaradni.

Nemtudom ki hogy van vele én eddig egyetlen UPC-s számlának a hátoldalát sem néztem meg (kivéve a legelsőt, amiből kiderült, hogy ott bizony nem található semmi érdemleges információ, mivel tök üres, így fölösleges fordítgatni). A költséghatékonyság meghozza majd az eredményét, már előre érzem.

read-only mode on the forum

(#49) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Aha. Tehát ha spammer vagyok, akkor csak engedélyeznem kell ujra az egészet és muxik megint. Király.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#50) SPQR


SPQR
tag

Köszi az infót , legalább nem kell küzdeni vele hogy most mi van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.