Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) h3lios


h3lios
addikt

Ez szégyen !
Manapság rohamosan romlik a szolgáltatások minősége. Olyan okokra hivatkozva, hogy nincs pénz. Ezért kell nekünk totálkáros kabinokban, üléseken utaznunk és ezért közlekednek telefújt vonatok. Az a legrosszabb az egészben, hogy az utasok (jó esetben)kifizetik a jegyárat, de ezek meglopják a vállalatot.

B-tag: H3lios#2825

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Mindenhol ez megy. Keves a love, a gyerek meg ehes. En meg is ertem a helyzetet. Nem ezek lopjak szet a mavot. A belso vizsgalo is lop, meg az azt vizsgalo vizsgalo is, magyarorszagon vagy, ebredj fel

[ Szerkesztve ]

(#3) DeFranco válasza h3lios (#1) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elárulok egy titkot: a vonatot nem a vasutasok rongálják, nem ők koszolják össze és nem is ők tagelik tele. Amilyen ütemben a rongálás megy, abban az ütemben helyreállítani meg a nemzeti bank pénze nem lenne elég.

A megoldás pedig az, hogy a fenti levelet tényleg be kell küldeni. Nagyon komolyan veszik, és előbb utóbb ez a kaller végleg le fogja tenni a sapkát, mert ráállítanak pár ellenőrt és kivágják. A vasútnak fáj a legjobban, ha a kaller zsebre dolgozik.

(#4) psyho85


psyho85
aktív tag

Csak tudnám, mi az a "Zeb", ha már dolgoznak rá. Továbbá a "jegydíjjamból" se kis pálya, még a Firefox is aláhúzza.

A MÁV meg már halott ügy, hol van már a régi hírneve...

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#5) Drenadar válasza DeFranco (#3) üzenetére


Drenadar
veterán

és akit utána állítanak, az se lesz különb.

én vonaton egyszer találkoztam ellenőrrel, pillanatok alatt végig mentek a szerelvényen mindenkinek jegyet adva, pénzt beszedve és utána tovább beszélgettek a kallerrel.
vajon hány utas fizette ki aznap duplán a menetjegyet és csak félt szólni?

(#6) DeFranco válasza psyho85 (#4) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sosevó't száz évvel ezelőtt is úgy szólt a mondás, hogy hülye-hülyébb-leghülyébb, postás-rendőr-vasutas

@Drenadar: én meg olyat láttam, hogy szarrá büntették a kocsit, aztán ott helyben felvették a remegő kallerral a jegyzőkönyvet, és megmondták neki, hogy sürgősen keressen magának valamit, mert ez nem áll meg a fegyelminél. Ami a vasútnál kiba nagy szó, mert ott ha minősítatt hülye vagy, és kiszórod az irodabútort az ablakon, akkor sem rúghatnak ki, annyira durva a kollektív szerződés.

[ Szerkesztve ]

(#7) Blindmouse válasza DeFranco (#3) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A fenti levél el lett küldve az ügyfélszolgálatnak. De azzal eggyetértek, hogy az utasoknak is előrébb kellene lépni a törzsfejlődésben. Múltkor rágyújt az őstulok kinézetű nénike, rászólok, hogy vagy menjen arrébb cirka 300m-t vagy dobja el, mert ilyet nem lehet. Erre a válasz:
"de nem megy ez a vacak". Ja és ez egyből feljogosítja őt, hogy szabályszegjen.
Megjegyzem, azért késett, mert teljesen elromlott a mozdony, és kb 20 perc alatt kerítettek egy másikat, szóval le a kalappal a dolgozók előtt.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#8) mexicanraven válasza h3lios (#1) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Mert szerinted a jegy árából mennyit költenek a vonatokra?
Egyébként meg tudja a kalauz is mit vállal, nem direktbe akar alávágni azoknak akik megveszik a bérletet/jegyet (szóval ez egy rossz meglátás sokaktól és talán a post írójától is), szimplán az éhbérét akarja kicsit növelni amit megértek...
Nem álmodozzunk már kérem, hogy ez a huszonegyedik század... NEM! EZ MAGYARORSZÁG!

Blindmouse: Hátha kirúgják miattad, ha van gyereke és hitele még jobb!
Gondolkoznál el előbb egy cseppet...

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#9) DeFranco válasza mexicanraven (#8) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A vasút is olyan, mint a foci. Mindenki k.vára ért hozzá...

re:szerk: ha nem rúgják ki, bezárják a vonalat, mert nem utazik rajta senki, és akkor Blindmouse nem tud mivel elutazni, és egy egyébként becsületes munkavállaló továbbra is állás nélkül marad, miközben egy csaló téged is, engem is meglop. A hitelének a felét már úgy is kifizettük. Én legalább is biztos.

Gondolkoznál el előbb egy cseppet.

@Lauda: ez volt a helyes tett. Nincs mese. A szabály mindenkire érvényes, ha nincs kedve a brazilokkal rambózni, menjen aszfaltozni. Szezon van.

[ Szerkesztve ]

(#10) Lauda válasza Blindmouse (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Ez egy nemes tett volt, buszke lehetsz magadra. Menjel be inkabb a brzailok koze es kerdezd meg miert nem dolgoznak, fizetnek adot es tb-t, ott kemenykedj.

(#11) Blindmouse válasza mexicanraven (#8) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Igazából nem érdekel. Felvesznek helyette majd mást, elég nagy sor állhat munkanélküliekből az ajtajuk előtt. Az esztergom vonalra a Desiro és az új sín sem az úttörők ajándéka lesz.
Felsővezetőség váltás volt a MÁV-nál, remélem megérte. Úgy látom hoznak intézkedéseket.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Én meg semmi kivetni valót nem látok benne.

Mi történik akkor, ha megveszi a jegyet.

1. Neki kevesebb pénze lesz, a pénz bevándorol a MÁV-hoz.
2. Ha valami csoda folytán nem lopják ki a pénzt még "út közben", akkor bekerül a kasszába.
3. Ha innen valami csoda folytán nem lopják ki a felsővezetők, vagy sikkasztják el, akkor egy rész adó címszóval bekerül az állami kasszába, a másik része meg...szintén bekerül az állami kasszába.
4. Ha innen nem sikkasztja el valaki útközben, akkor arra használják fel, hogy Felcsúton stadiont építsenek, új kormányautókat vegyenek, vagy épp fizetésképpen megkapják azok az emberek, akik újabb adókkal teszik lehetetlenné az 1. pontban megnevezett kalauzt, akinek így még kevesebb pénze lesz.

Tehát én nem sajnálom tőle, vegyen rajta kenyeret, tejet, menjen moziba, étterembe, vagy igya el. Az a pénz legalább vállalkozókhoz (-> magánemberekhez) kerül, és ők is fogyasztanak, és nem stadiont építenek.

Röviden ennyi.

Egy dolgot kell megérteni. Ha holnap mindenki tisztességesen venne jegyet a BKV-n a MÁV-on, meg a tököm tudja min, akkor sem lenne 1 Ft-al sem jobb helyzetbe egyik vállalat sem, csak többet tudnának síbolni. Akkor meg inkább a szegény kaller síboljon, ő nem S8-ra meg úszómedencére síbol, hanem a gyereke tankönyvére, vagy a reggeli kakaós csigára.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13) DeFranco válasza Blindmouse (#11) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ebben azért ne reménykedj, volt már ennél keményebb váltás is. Kicsit nagy a közegellenállás a cégnél. ;]

Ott mondjuk a vezérigazgató fel is szállt a vonatra, de nem jött a kaller. Elindult, hogy wtf van, és két kocsival arrébb megtalálta a drágát édesen szunyókálva. Jelezte neki, hogy itt a jegye, házhoz hozta, kezelni kéne, mire a szegény pára kedvesen elzavarta a halálfa szárára. :DDD Az is pakolt erősen...

@jer1cho: újabb közlekedésmérnök :DDD Angol - Ukrán végeredményre van tipp? ;]

[ Szerkesztve ]

(#14) TazLeacher válasza DeFranco (#13) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Lehet sutának nézel, de ezt most nem értem... :B

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#15) h3lios válasza mexicanraven (#8) üzenetére


h3lios
addikt

És a betörő, vagy sima zsebtolvaj is lopjon csak nyugodtan, attól hogy el kell tartania a családját rá is vonatkoznak a szabályok, mint mindenki másra. Nyilván ez elég durva példa volt, de ez a lényege az egésznek. Van aki azt a munkát rendesen elvégzi, akkor a munkanélküliség, hogy 1 üres állásra pár száz ember biztos jut.

B-tag: H3lios#2825

(#16) mexicanraven válasza Blindmouse (#11) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Remélem leszel még te is hasonló helyzetben és akkor is majd könnyedén mondod, hogy van a helyemre másik!:)

DeFranco: Elvicceled pedig jerichonak igaza van...
Plusz tényleg átgondoltad azt amit írtál? Te a valóságban élsz?
Láttál már olyat amikor egy vonalat pont ilyen jellegű eset miatt szüntettek meg?
Engem bizony nem lop meg... Inkább az/azok akik élnek az adómból, például a popcorn szakos főiskolások.

h3lios: sarkított példa, van benne igazság, de arra mutat rá, hogy elvi kérdés, amit meg tudjuk, a hajunkra is kenhetünk sokszor.
Én nem sajnálom tőle, ha normális fizetést kapna, amiből MEG LEHET ÉLNI (ezt csakis kizárólag az érti meg aki DOLGOZIK és ELTARTJA magát), és amellé is ezt csinálná kapzsiságból akkor minden tiszteletem a feljelentőé lenne, de ez most egy tipikus "a koldustól a botját" helyzet.

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#17) TazLeacher válasza h3lios (#15) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha a betörő "bizonyos emberekhez" törne be, akkor az sem zavarna. Hogy is szokták mondani? Tolvajtól lopni nem szégyen? Most jelenleg az állam a legnagyobb tolvaj...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#18) DeFranco válasza TazLeacher (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Első mondat :DDD

Hidd el, a vasút, az nem egyszerű műfaj. Kívülről nagyon lehet tudni, hogy merre hány méter, de ha megismerted (és én dolgoztam ott pár évet, ismerem) akkor tudod, hogy ezek a dolgok sokkal, de sokkal bonyolultabbak annál, mint amilyen lózungokat ilyenkor a "civilek" leírnak.

Hogy egy kollégámat idézzem: Nenenenenenene!!4! Várjávárjávárjá nemúgyvanaz!

@mexicanraven: át. igen. láttam. de, meglop. (a vasutat fenn kell tartani - tényleg fenn kell, nem vicc, ez államérdek -, ha nincs bevétel, akkor állami forrásból. az meg miből van? a te zsebedből)

re: szerk: jó, akkor mondj egy számot légy szives, mennyit keres egy kalauz? nagyon biztos vagy benne, hogy ebből az összegből NEM LEHET MEGÉLNI. mennyit keres egy kalauz?

[ Szerkesztve ]

(#19) Blindmouse válasza TazLeacher (#12) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nemrég láttam kimutatásokat a BKV helyzetéről. Ha mindenki (!) rendesen venne jegyet, bérletet, akkor semmi gond nem lenne a BKV-val. Ugyanis, elosztottam a jegybevételt a szállított utasok számával, és kijött hogy kb 36 forintért szállít átlagossan a BKV egy embert. Tehát egy bérletből az ember 248-szor utazik egy hónapban, vagy munkanaponta 12x. Reálisnak tűnik nem?
Inkább az a helyzet, hogy az állam nem fizeti ki a kedvezményeket, mellette meg a cégen bellül mindenki ingyen utazgat, meg ugye a családtagok is, meg ugye a nagyszüleik is, mert mért ne, 1-2 bérlet meg lepotyog szállítás közben ide-oda.

Vége a szocializmusnak, aki az államtól lop, az tőled lop, legyen az egy stadion, vagy 500 Ft. Megjegyzem a kár ennek többszöröse ui:
-A jegyár nagyobb.
-Az utas nem kerül be a nyilvántartásba, és ugye oda minek költenének pénzt ahol nem utazik senki
-Nem adózott megint senki.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#20) Lauda válasza DeFranco (#9) üzenetére


Lauda
félisten

Ezert nem fog a magyar elobbrejutni soha. Ahelyett, hogy osszefogna es kiszorna az orszagbol a szemetet, inkabb sunyi modon alatesz a sajatjanak. Az az ember csinal maganak par ezret egy nap, remelem nem italra kolti, de vegulis hot mindegy, a mavnak ez egy csepp a poharban, nem itt folyik el a penz.
Masreszt nezzunk magunkba oszinten, kinek nics vaj a fule mogott? Nem feltetlen ilyesmire gondolok, lehet barmi mas. Szerintem nincs ilyen. No es gondoljuk bele magunkat a helyzetebe. Lehetunk becsuletesek is, csak a sparban es a benzinkuto no meg a gazszamlanal ez senkit se fog erdekelni.

[ Szerkesztve ]

(#21) TazLeacher válasza DeFranco (#18) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Semmi közöm a vasúthoz. De pl.: ehhez igen. Nem a vasúthoz kell érteni, hogy tudjam, ezeknél a cégeknél úgy lopnak, mint a sz@r. Lehet nem értek a vasúthoz (sőt biztos), de akik ott vannak, azok se, viszont jól tudnak lopni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#22) Blindmouse válasza mexicanraven (#16) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Képzeld, volt már olyan, hogy azért tettek ki valahonnan, mert ketten félárért elvállalták a munkámat. De ez egy más sztori.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#23) DeFranco válasza TazLeacher (#21) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez amit írtál, egy faszság. Nulla, zsigeri reakció. Régen intelligesebben álltál a dolgokhoz.

@Lauda:

Ezert nem fog a magyar elobbrejutni soha. Ahelyett, hogy becsületesen végezné mindenki a dolgát, és rábírna erre másokat is, inkabb sunyi modon szemet huny a stiklik felett. Az az ember csinal maganak par ezret egy nap, amit majd nekem kell kifizetnem, de vegulis neki hot mindegy, a mavnak ez egy csepp a poharban, itt folyik el a penz.

Az meg, hogy neked mennyi vaj van a füled mögött, nem érdekel. Menj ki Németországba, ott stiklizz, majd megtudod, ki a germánok istene. Ott is tartanak, ahol tartanak.

[ Szerkesztve ]

(#24) PazsitZ válasza TazLeacher (#12) üzenetére


PazsitZ
addikt

Azért attól ,hogy sok helyen ereszt és sz@r a rendszer, összességében nem az jelenti a megoldást, hogy akkor én is lopok.
Azt se mondom, hogy elítélem, de nem is értek vele egyet.
Pár kérdésre azért válaszolhatnál:
A többi kaller, aki nem lop az meg tud élni, csak ő pont nem?
A becsületes kallerral szemben igazságos a dolog?
Velem szemben, aki leadózik a forintjai után igazságos a dolog?

- http://pazsitz.hu -

(#25) DCI_market


DCI_market
tag

Ugyan ez történt Kedvesemmel, ma BKV-n etnikummal teli buszon, felajánlotta neki a kaller ellenör x hogy sajnos már nincs több jegye ( tegnap lyukasztott el 8dbot!!!) és mivel azt hitte van, ezért sajnos bünti, de a normál 8k helyszíni helyett szálljanak le és beszéljék meg , mit szol a feléhez? elkísérte páromat a bankautomatához.... Nem tudom hova forduljak, de felháborítónak tartom.

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#26) Armahun válasza TazLeacher (#12) üzenetére


Armahun
addikt

A menetjegyet kicserélem játékra, a felsővezetőket kormányt kiadóra producerre kereskedőkre és ezzel fogok érvelni a warez mellett. ;]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#27) h3lios válasza mexicanraven (#16) üzenetére


h3lios
addikt

A hitelt lett felhozva, mint esetleges "mentség", megélhetésre kell pénz.
A szüleim 8 számjegyű számmal adósak a banknak, mert hát a deviza ára az egekbe szökött és ugye munkahely se nagyon akad. És mégis törvényesen élnek és soha nem csináltak semmi olyat, amivel másnak kárt okoznának, náluk ez elvi kérdés, attól hogy nekik rossz másnak nem kell annak lennie. Hozzáteszem szerencsénk volt, mert találtunk kiskaput. De a szar életkörülmények nem jogosítják fel az embert ilyen cselekedetekre. :U

B-tag: H3lios#2825

(#28) Lauda válasza DeFranco (#23) üzenetére


Lauda
félisten

Nem mondtal ujat, itt koztudottan mindenki tokeletes. De megegyszer mondom, az torjon palcat a masik felett, akinek nincs.

[ Szerkesztve ]

(#29) TazLeacher válasza Blindmouse (#19) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az a baj, hogy amit leírsz, az a mesében van. Ha mindenki befizetné a jegy árát, akkor se lenne jobb, mert ellopnák, ahogy teszik ezt most is...akkor lehetne számon kérni ellenőrökkel akár 1 utastól is a jegyet, ha nem sikkasztanák el a lóvét.

Majd akkor vagyok hajlandó foglalkozni a MÁV anyagi helyzetével, ha ilyenek nem történnek.

Vége a szocializmusnak, aki az államtól lop, az tőled lop, legyen az egy stadion, vagy 500 Ft. Megjegyzem a kár ennek többszöröse ui:

Megint leírom, hogy nem igaz. Ez abban az esetben lenne igaz, ha azt mondanák:
Az államnak szüksége van X forintra. Amennyi hiányzik, az behajtjuk rajtatok. Tehát X-Y=Z

A helyzet most úgy így néz ki: az állam mindenképpen legombol rólad Z-t, és teljesen mindegy, hogy mennyi van, te akkor is ki fogod fizetni. És mi történik, ha kevesebb a lóvé? Semmi. Csak kevesebbet tudnak lopni, meg nem lesz még stadion. Mert attól, hogy az állami költségvetésbe több pénz folyik be, nem lesz jobb sem az EÜ, sem a közlekedés, sem nem lesz több munkahely, sem semmi. Mire számítasz? Hogy egyszer csak szép lesz minden? Nem lesz...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#30) DeFranco válasza Lauda (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ne terelj. re:szerk: megvettem a jegyet? megvettem. joggal vagyok felháborodva, hogy más nem veszi meg és úgy utazik? joggal. feljelentem? fel a pics*ba, ha kell az etióp esélyegyenlőségi ombudsmanig is elmegyek, de akkor is hozzáteszek ahhoz, hogy rend legyen. mert ez az érdekem.

@jer1cho: ha kifordítod, attól még nem lesz igaz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#31) TazLeacher válasza DeFranco (#23) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igazad van faszság, bocsánat csak dühből írtam.

Sem a BKV-nál, sem a MÁV-nál nem lopnak, ezek hazugságok. Ez így megállja a helyét? Ez pont az ellentéte annak ami szerinted faszság, akkor ez így jó, ugye?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#32) Blindmouse válasza TazLeacher (#21) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Szóval szerinted üdvözítő dolog olyan dologból lopni, amiből látszólag sok van, és mindenkit csak egy kicsit károsít meg. Értem. A probléma az hogy a nagy többség szerint nem az, és az akaratuk érvényesítésére hoztak egy ilyen szabályrendszert, törnyénynek hívják. Be szoktad tartani?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#33) TazLeacher válasza Armahun (#26) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Majd, ha a kiadók is kötelezően fizettetnek meg veled mindent, és a fizetéses X részét, és minden vásárlás utáni X Ft-ot be kell fizetned nekik, és ők azt mondják, hogy ettől neked jobb, lesz, de közben ellopják, akkor helytálló a következtetésed. Szólj, ha így lesz.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#34) Lauda válasza DeFranco (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Neked is csak azt javaslom mint az elobb. Tessek az igazi problemat felszamolni. Tudod mirol beszelek, ott lehet kemenynek es hazafinak lenni, nem egy nyoccvanezerert melozot kirugatni.

(#35) DeFranco válasza TazLeacher (#33) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Artisjus. re#36: és máris nulla az erkölcsi alapod a lenti fröcsögésre

@Lauda: nem nyolcvanezer. ;)

[ Szerkesztve ]

(#36) TazLeacher válasza Blindmouse (#32) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az nem volt kérdés, hogy én be szoktam e tartani. A kérdés az, hogy azok, akik be akarják velünk tartani, ők vajon be tartják-e?

DeFranco: én nekik nem is fizetek egy forintot sem. Értsd ahogy akarod.

Re.re #36: milyen erkölcsi fröcsögésről beszélsz (most megint szépen használod a kifejezéseket, aztán majd Te leszel megsértve, ha hasonló szóhasználattal válaszolok, ugye)?

Leírnád, hogy konkrétan mit értesz ez alatt a kifejezés alatt? Akár idézhetsz is...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#37) Blindmouse válasza DCI_market (#25) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Én a forgalmi irodában jelentettem fel személyesen a tapló ellenőrt, aki a figyelmetlenségem miatt megbüntetett. Szeméylesen. Amúgy ellenőr kezébe nem adunk sem okmányt, sem pénzt (8000), csekket iratunk és személyesen másnap befizetjük. A száma meg rajta van a büntin, vagy ha megkérdezed, igazolnia kell magát, te meg felírod a számát.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#38) TazLeacher válasza PazsitZ (#24) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Rövid leszek: komolyan igazságosságról próbálsz beszélni nekem EBBEN AZ ORSZÁGBAN? Jó vicc. Ha-ha-ha.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#39) Ми-8 válasza TazLeacher (#17) üzenetére


Ми-8
csendes tag

De, szégyen... és nem a tolvajt sajnálom, akitől lopnak!

Hasonló témáról beszélgettünk múltkor ismerősömmel. Akkor a megélhetési bűnözés volt a téma. Alap szitu: egy asszony mondjuk nevel két gyereket, nincs mit enni, stb... Fogja magát szegény pára, és betör a boltba, elvisz ezt-azt. Most ezért járna büntetés, vagy sem? Sokan azt mondják, hogy nem, legalábbis nagyon enyhe mert hát azért tette, hogy legyen mit enni. Persze, ez az egyik oldal. Ha az asszony oldalát nézzük, akkor szomorú meg minden. Viszont mindig van egy másik oldal, a példában a boltos. Most ha én vagyok a boltos, akkor rohadtul nem örülök, hogy betörtek hozzám. Keményen megdolgozom azért, hogy a boltot fenntartsam, illetve hogy árukészletem legyen. Erre betör valaki, csak azért, mert Ő rossz helyzetben van, és ezért Ő jogot érez magának ahhoz, hogy akkor elvegye tőlem azt, amiért én megdolgoztam. A túrót. Ha akar valamit, akkor kérjen, maximum azt mondom, hogy nem. Viszont a lopás az minden esetben büntetendő, akárki is legyen az aki lopott, és akárki is legyen az, akitől loptak.

Persze lehet jönni, hogy MÁV, meg Magyarország, meg itt mindenki lop. Ez egy alapvető probléma, amit sajnos itthon nem tudnak megoldani, nem tudnak leküzdeni. Viszont ez nem jogosít fel mást arra, hogy lopjon. Most ennyi erővel akkor én ezentúl lopni fogom a kaját, meg úgy mindent, mert hogy más is lop. Aki lop, azzal kell kezdeni valamit, és nem a tolvajok táborát szaporítani.

Sőt tovább megyek. Most Én lopok, Te azt ellopod tőlem, Én visszalopom tőled. A második lopásom akkor jogos volt? Végtére is tolvajtól loptam. Ebből adódóan akkor már az enyém és még ha tolvajlásból is szereztem, jogosan tettem azt.

(#40) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Évekig 200 forintból utaztam balcsira ifjú koromban.
Miért fáj ez másoknak.
Frakk you spicligépek. ;]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#41) Blindmouse válasza Ми-8 (#39) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ezeknél a boltba betöréseknél az a legnagyobb baj, hogy az okozott kár (gyk.: ajtó) nagyobb mint az elvitt árú. Arról nem is beszélve, hogy a boltos idegei mennek rá a dologra. Büntetni kell.

Az ez az ország milyen ország hozzászólásokhoz pedig:
TI CSINÁLTÁTOK ILYENNÉ. Ezúton üzenem az időssebb generációnak, hogy tessék félreálni a vezetésből ha nem megy az alkalmazkodás.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#42) Ми-8 válasza Blindmouse (#41) üzenetére


Ми-8
csendes tag

A boltos dolog most csak egy példa volt, elvi síkon kezelendő. Teljesen mindegy, hogy milyen anyagi és lelki vonzatai vannak, a lopás attól még lopás.

(#43) h3lios


h3lios
addikt

Ez az egész Story engem az új Batman filmek Gotham -jére emlékeztet, minden korrupt és aki szabályosan akar dolgozni, vagy mások csalására fényt derít, azt elkaszálják, elnémítják.
Csak itt nincsenek hősök... :(

B-tag: H3lios#2825

(#44) TazLeacher válasza Ми-8 (#39) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Továbbra sem az a téma, hogy magánember-magánemertől. (Megj.: az asszony bűntetést érdemel.)

Akkor máshogy fejezem ki magam: amíg valaki az államtól lop, addig nem érdekel. Mert ők is lopnak tőlünk, csak visszalopja, amit elloptak (ez akkor most lopás?). Egy normál domkráciában az állam(férfiak) nem a saját céljuk érdekében használják fel a néptől adó címen beszedett sarcot VAGY (és ez fontos) úgy lopnak az államtól (lényegében az emberektől), hogy közben az embereket (vagy legalábbis a jóval nagyobb részüket) hagyják élni.

Persze, ilyen csak a mesében van...meg olyan is, hogy mindenki vegyen jegyet a BKV-n, meg a MÁV-on. Pedig vannak ilyen mesebeli országok, ahol mindkettő műkdödik, csak a sorrend nem mind1:

1. Hagyok annyi pénzt az embereknél, hogy meg tudjanak élni.
2. Utána elvárom, hogy amiért kell, azért fizessenek, és legyenek becsületesek.

Itthon:
1. Amit le tudok húzni róluk, azt lehúzom, ha bele döglenek is...
2. Utána meg nézek, hogy miért nem tudnak fizetni még többet.
3. Jól megbüntetem őket pénzbírságra, ha nem tudnak fizetni, majd ez kifizetik.

Azt hiszem ez a hsz lehet összefoglaló.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#45) Blindmouse válasza h3lios (#43) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Mondok jobbat:
Rokonok (2006), magyar remekmű, tartalom miatt elkaszálva. De még inkább elrugaszkodva a Móricz novella ami alapján íródott. Bizony azóta...

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#46) PazsitZ válasza TazLeacher (#38) üzenetére


PazsitZ
addikt

Figyelj, én elhiszem, hogy menő bliccelni, menő lopni, me' gonosz a világ, meg amúgy is.
De ha holnaptól senki nem vesz jegyet senki nem fizet adót, akkor mi van?

Szóval én befizetem az adót, te nem. De ne legyek irigy, hisz te a rendszer lázadója, igazság bajnoka vagy.
Ha pedig felpofoznak a tetted miatt még sajnáljalak is és a rendszert hibáztassam.
Az ebben az országban reakcióra meg azt tudom mondani, hogy akkor minek vagy itt? :F

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#47) DeFranco válasza TazLeacher (#44) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Csak szeretnéd.

Amúgy meg minden nemzetnek olyan vezetője van, amilyet megérdemel. Ha ilyen korrupt balkáni simlis csaló tetű a többség, akkor pont ilyet érdemel, mint amit leírtál.

És ha aranyeret kapsz sem fogod előttem legitimálni azt, ha valaki lop, vagy csal. És magad előtt sem, bármennyire is akarod ezt.

(#48) h3lios válasza Blindmouse (#45) üzenetére


h3lios
addikt

Ismerem és igazad van, ez még közelebb áll a valósághoz !
Mindenki ismer mindenkit és 2 lehetőség van:
-Vagy beállsz a tolvajok közé, ez esetben nem veszel jegyet, mert más se vesz, vagy az ellenőr esetében zsebre dolgozol, mert más is megteszi
-Vagy bemártod őket, vagy magasabb szinten próbálkozol és a főnök sikkasztásaira akarsz rámutatni, ez esetben vagy kirúgnak, vagy eltesznek az útból. :U

B-tag: H3lios#2825

(#49) Lauda válasza DeFranco (#47) üzenetére


Lauda
félisten

Bocs, de azokat miert nem akarod levaltani? Miert helyes alatenni a kalauznak es elnezni a masiknak? Vagy ahhoz mar beszariak vagyunk?

[ Szerkesztve ]

(#50) TazLeacher válasza PazsitZ (#46) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szó sincs arról, hogy mit teszek, vagy mit nem. Megint leírom, szépen kiemelve:

AZ HOGY ÉN MIT TESZEK VAGY MIT NEM, NEM TÉMÁJA A BESZÉLGETÉSNEK!

Az, hogy fizetek-e adót, avagy sem (egyébként fizetek, de ez tényleg nem téma), teljesen független attól, hogy mi a véleményem azokról, akik ügyesen ki tudják játszani a rendszert. A különbség hatalmas:

Az, hogy valakit jól pofán vernék, és nem ítélem el azt, aki megteszi, nem egyenértékű azzal, hogy én is pofán is verem.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.