Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) bambano válasza dabadab (#199) üzenetére


bambano
titán

"de elég nehéz lenne olyan szcenáriót kitalálni, aminek az lenne a vége, hogy a UK jól jár vele.": rövidtávon. és hosszútávon se?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#202) dabadab válasza bambano (#200) üzenetére


dabadab
titán

"Jelenleg a nyugati multik által birtokolt áruházláncokban egyetlen egy dolog tartja féken az árakat: hogy a magyarok el tudnák látni magukat a saját földjükön"

Ezt csak így higgyük el bemondásra vagy van valami alapja is neki? Vagy a Tescoban azért olcsó a banán meg a lapostévé, mert a magyar termelők megtermelik ezeket is? És pont az élelmiszerkereskedelemben, ahol aztán tényleg elég alacsony belépési korlátok vannak, hogyan akadályoznák meg azt, hogy bárki alájuk menjen árban, ha elkezdik felnyomni az árakat?

(#201) bambano: nekem nem nagyon sikerült - neked?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#203) bambano válasza dabadab (#202) üzenetére


bambano
titán

"És pont az élelmiszerkereskedelemben, ahol aztán tényleg elég alacsony belépési korlátok vannak,": "Ezt csak így higgyük el bemondásra vagy van valami alapja is neki?"

nem kereskedelemről beszéltem, hanem termelésről. nincsenek alacsony belépési korlátok. a 80-100 millió/darab árú gép nem alacsony belépési korlát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#204) t72killer válasza dabadab (#199) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"nehéz lenne olyan szcenáriót kitalálni, aminek az lenne a vége, hogy a UK jól jár vele."

Két dologtól függ: az EU állapotától, és attól, hogy a britek mihez kezdenek a "szabadsággal". Előbbi pl drasztikusan romolhat ha az államkötvény-hozamok visszatérnek a normális kerékvágásba (=déli sziesztagazdaságok gyors egymásutáni csődje a sor végén Franciao.-gal) - ezt jobb némi extra követési távolságból figyelni. Utóbbi is kulcskérdés, SzVSz Svájchoz hasonló alacsony adóztatással (pl ÁFA<10%) komoly multikat tudnának átcsábítani/marasztalni.

Német lerakat: a görög adósságot is jórészben németországi megrendelésekkel "sikerült" összelapátolni. Nézd meg az autóipart, még a franciák is sokan vesznek R-P-C helyett audit-mercit-VW-t. Slusszpoén, hogy még élelmiszerláncot is ők vittek pl a Kanári szigetekre (Lidl), a szebb mediterrán régiókban pedig lassan több a német nyugger, mint a helyi lakos (nem egy spanyol nyaralásunkon német volt a szállásadó: nyilván ezeknek volt pénze felvásárolni a helyi ingatlanokat).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#205) dabadab válasza bambano (#203) üzenetére


dabadab
titán

Az alacsony belépési korlát elég egyértelmű, garázsboltot szinte saját tőke nélkül is lehet csinálni, pár boltból álló helyi üzletláncot összerakni se túl nagy mutatvány (itt helyben van rálátásom párra).

"nem kereskedelemről beszéltem, hanem termelésről"

Akkor miért az áruházláncokat emlegeted? Egyébként azzal meg azzal még kevésbé hihető a felvetés, itt az egységes európai piac, szerinted mondjuk az Aldinak mibe kerülne, hogy a lisztet Ausztriából vagy Szlovákiából hozza, ha a magyar termelői árak elszállnak?

DRM is theft

(#206) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Soros György szerint az EU szétesése visszafordíthatatlan

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#207) bambano válasza dabadab (#205) üzenetére


bambano
titán

visszatérve ehhez a kérdésedhez:
"És pont az élelmiszerkereskedelemben, ahol aztán tényleg elég alacsony belépési korlátok vannak, hogyan akadályoznák meg azt, hogy bárki alájuk menjen árban, ha elkezdik felnyomni az árakat?" akkor tudnál az élelmiszerkereskedelemben alájuk menni, ha van termelői forrásod. ha viszont megveszik a földet, akkor olyan áron szállítanak be és adnak el, amilyenen csak akarnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#208) bambano


bambano
titán

"The EU now has 1 ‘GB’ of free space."
:P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#209) Gabás válasza bambano (#207) üzenetére


Gabás
addikt

Sztem az ilyen fantazmák elkerülése érdekében érdemes visszatérni az általad annyira gúnyolt alapokhoz. Az EU-ban nincs egy földpiaci monopólium, aki egymaga azonnal felvásárolná a földeket, amint megnyílik a piac, majd felveri az árakat. Az állami támogatásokat kár idekeverni, ez ellen maga az EU küzd a legkeményebben.

Meg nem biztos, hogy a piaci folyamatokat akadályozva olyan nagyon jó lesz a fogyasztónak, legalábbis nem ezt látjuk. A kisbirtokok egyre inkább eltűnnek, és valahogy nem tudok hinni abban, hogy a kormányközeli nagybirtokok hatékonyságban felveszik a versenyt a modernebb gazdaságokkal

(#210) proci985 válasza bambano (#200) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Jelenleg a nyugati multik által birtokolt áruházláncokban egyetlen egy dolog tartja féken az árakat: hogy a magyarok el tudnák látni magukat a saját földjükön

Véletlenül sem az, hogy van egy bizonyos profitmaximum a jószágkosárra. Akkor most döntsük már el, hogy a multik profitorientáltak vagy az éhhalál eszközei, mert a kettő együtt nem megy.

Egyébként jóreggelt, a normális minőségű kaják (pl hús, sajt) már így is drágábbak egy magyar szupermarketben mint skandinávban. De ugyanez igaz a normális sörre és a single cask whiskeyre is. Fun fact: Mostanában a pálesz tartalékomat szoktam Ferihegy2őn szinten tartani, mást kb akkor éri meg ott venni és nem az ilyen szempontból méregdrága Skandináviában, ha akció van.

Internetszolgáltatás meg Magyarországon már a Matáv idején is így volt, nem kell ahhoz külföldi multi, a magyar is épp elég katasztrofális tud lenni.

(#199) dabadab : én az éljenző tömeget hiányolom. nem kéne most nagy örömnek lennie és kétnapos bulinak?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#211) bambano válasza Gabás (#209) üzenetére


bambano
titán

csinálhatnánk azt, hogy azzal vitatkozol, amikor nekem írsz, amit én állítottam és nem a te saját szellemeiddel???

"A kisbirtokok egyre inkább eltűnnek, és valahogy nem tudok hinni abban, hogy a kormányközeli nagybirtokok hatékonyságban felveszik a versenyt a modernebb gazdaságokkal": hogy te miben hiszel, az a te dolgod. Ezzel szemben szokás a fórumban, hogyha nekem válaszolsz, akkor az én állításaimmal vitatkozol. Ha nem velem akarsz vitatkozni, akkor nem nekem címzed a választ. Lásd: mondtam már, hogy az állami földmutyi csak az állami földek kótyavetyéjére vonatkozott. Magyarország területe 9.3 millió hektár, ebből 350 ezer hektárt kótyavetyéltek el állami mutyiban. Tehát te a terület egy-harmincad részén elkövetett disznóságokat erőlteted az egész országra kivetítve. Tedd meg, csak akkor nekem címezd.

Most eltekintettem annak megvitatásától, hogy a bonafarm, mint egyik jellemző kormányközeli nagybirtok, mennyire korszerű. További vita és bizonyítás nélkül: sokkal korszerűbb, mint ahogy te hiszed.

"Az EU-ban nincs egy földpiaci monopólium, aki egymaga azonnal felvásárolná a földeket, amint megnyílik a piac, majd felveri az árakat.": mert ha lenne minimális közgazdasági ismereted... akkor tudnád, hogy nem arról van szó, hogy felvásárolja a földeket MAJD felveri az árat, hanem arról, hogy megjelenik, mint tőkeerős vásárló, és ettől magától felmegy az ár. És nem kell monopóliumnak lennie, akárhány tőkeerős vásárló jelenik meg, felmegy magától az ár. Egyébként oligopólium, de mindegy. És most is tűkön ülve várják, hogy megnyíljon végre a piac, ezt még az osztrák kancellár is kijelentette.

"Az állami támogatásokat kár idekeverni, ez ellen maga az EU küzd a legkeményebben.": hát ja, az eu annyira kőkeményen küzd ellene, hogy az összes nagyobb hatalommal rendelkező tagállama harcol a minél magasabb agrártámogatásért. És hogy az egyik nagy ellenpólus kilép, így még kevesebb esély van az eltörlésére.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#212) bambano válasza proci985 (#210) üzenetére


bambano
titán

"Véletlenül sem az, hogy van egy bizonyos profitmaximum a jószágkosárra. Akkor most döntsük már el, hogy a multik profitorientáltak vagy az éhhalál eszközei, mert a kettő együtt nem megy.": konkrétan ebben a marhaságban mit is akartál mondani?

a multi nem alkalmazza gyakorlatban azt a fogalmat, hogy profitmaximum. annyiért adja el a termékeit, amennyiért el lehet. A multik nem VAGY profitorientáltak vagy az éhhalál eszközei, hanem és.

"Internetszolgáltatás meg Magyarországon már a Matáv idején is így volt, nem kell ahhoz külföldi multi, a magyar is épp elég katasztrofális tud lenni.": lehet, hogy te vagy az egyetlen, moderátor létedre, aki nem értette, miért emlegettem az internet szolgáltatást? Akkor külön csak neked kifejtem: a nagyobb városokban már sok helyen több szereplős lett a szolgáltatás. Azokon a területeken, ahol a vevőnek volt lehetősége választani, mert volt több ajánlat, ott lejjebb mentek az árak (lásd: upc társasházi kedvezmény) és jobb lett a szolgáltatás tartalma. Kivéve a monori 29-es körzetet, ami legendásan sokat szidott terület, mert nincs választási lehetőség.

Ezt értelmezzük a kérdéskörre: amíg a magyar föld magyar tulajdonban van, addig mindig marad fizikai lehetőség arra, hogy alternatív élelmiszer-termelési és kereskedelmi láncot csinálj. ez akkor is fontos, ha nem csinálod meg, csak ott van mindenki tudatában. Így nem emelhetik a profitrátájukat a multik az égbe, mert gyorsan átléphetik azt a szintet, ami más vállalkozók szemében a belépési küszöb, és kaphatnak hirtelen a nyakukba versenytársat. Ha kiveszik ebből a lehetőségből a termelői láncot azáltal, hogy a termeléshez szükséges földet megveszik, akkor nem lesz meg annak a lehetősége, hogy más is belépjen a piacra. És akkor elmennek az árak az égbe. És akkor pesti flaszteren élők jól pofára esnek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#213) tildy válasza Hieronymus (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem csak hangok vannak. Rogton felmerult mar a szavazas utan, maga Nicola Sturgeon, hogy ha valoban eubol kilepes lesz, akkor ok biza nagy valoszinuseggel tartjak a fuggetlenedesi referendumot

Amugy a dontes abszolut nem mandatory, a kormany leszavazhatja, es a kiralyno is mondhat ellent a parlamentnek ( bar nem szokott, eddig sose fordult elo)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#214) Mercutio_ válasza bambano (#212) üzenetére


Mercutio_
félisten

Persze, mert kis hazánk aztán olyan zárt gazdaság ahol nem jelenne meg rögtön az EU -s támogatással (is) a jelenlegit közelítő - vagy akár jobb - árú és minőségű környező országbeli "termelői lánc" által előállított zöldség /gyümölcs /tej/hús?:D
Ja, hogy ezek egy része most se hazai termelőktől kerül a feldolgozóiparba, oppácska ;]

Arra a finom csúsztatásra, hogy az ország területéhez hasonlítod a nem magánkézben lévő termőterületek helyett a mostani földmutyíban érintett területek méretét is beszédes... ;)

Ezt még itthagyom hátha valakinek hasznos infó, bár 2012-es a cikk, de pl. a cseh liberalizalt foldpiacra vonatkozó rész, vagy a vásárlói szempontok relevánsak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#215) proci985 válasza bambano (#212) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

A multik nem VAGY profitorientáltak vagy az éhhalál eszközei, hanem és.

Ehhez többet nem tudok hozzáfűzni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#216) bambano válasza Mercutio_ (#214) üzenetére


bambano
titán

"Persze, mert kis hazánk aztán olyan zárt gazdaság ahol ...": de miért adná sokkal olcsóbban? persze, hogy megjelenne. amíg az ő országát is fel nem vásárolják...

idézek az általad linkelt cikkből: "a külföldi földárak többszörösei a magyarnak, például Hollandiában huszonháromszor ilyen drága a föld, mint nálunk.": pontosan erről beszélek, köszönöm, hogy kibányásztad helyettem a bizonyítást. tehát arra kell számítani, hogy a holland gazda, aki növelni akarja a földjét, ideállít mondjuk egy tizenkétszeres ajánlattal, ami neki olcsó, te meg besz.rsz, ha versenyezni akarnál vele. nem véletlenül van tele a nyugati határszél illegális osztrák zsebszerződéssel.

"Arra a finom csúsztatásra, hogy az ország területéhez hasonlítod a nem magánkézben lévő termőterületek helyett": a hasonlításnak az volt az alapja, hogy azt hiszi a kedves fórumtárs, hogy földet eladni vagy venni csak földmutyi okkal lehet. pedig nem, a földkereskedelem nagyobbik része a termelés fenntartását célzó ügylet és természetes folyamatok révén alakul. például igen gyakori és tipikus, hogy nagypapa kárpótlásul kapott egy nadrágszíj parcellát, amihez érzelmi okokból ragaszkodott és amit kiadott haszonbérletbe. majd nagypapa meghalt, az örökös unokák meg nem akarnak már foglalkozni vele, ezért eladják. sok esetben olyan kis földről van szó, hogy a vételár egy rendesebb temetést plusz az örökösödés költségeit fedezi csak.

szerintem a földmutyi egy fokkal jobb, mintha külföldinek adják el a földet. persze legjobb az lenne, ha törvény szerint adták volna el a mutyizott földet, de ne kívánjunk lehetetlent.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#217) Gabás válasza bambano (#211) üzenetére


Gabás
addikt

380 ezer hektár csak a legutóbbi, tavaly indult, valószínűleg utolsó osztogatáson (azért utolsó, mert már több nincs állami tulajdonban). Hogy mért ez fáj itt többünknek? Mert az állam ezzel tudja aktuálisan befolyásolni a piacot (a visszaállamosításig még nem jutottunk el), ennek lesz hatása a jövőben, és valószínűleg azért zavarta le gyors menetben egymás után a nem túl tiszta pályáztatásokat, hogy el tudja passzolni a holdudvarnak a földeket, mielőtt kénytelen feloldani a moratóriumot.

Nagyon szívesen elhiszem többek között a bonafarm modernitását, sőt még örülni is tudnék neki, ha nem azt látnám, hogy más modern gazdaságokat meg kitúrtak az új pályázatot nyertesei.

Még mindig nem értem, hogy nekem, vásárlónak, miért lesz rossz, ha a földbirtokos esetleg jobban jár az eladással. Ha a magyar termelő adja drágábban nekem a rosszabb minőségű terményét, egyre kevésbé vigasztal, hogy de legalább magyar a tulaj. Ahogy az is szomorú, hogy a nyugattól, a pénzes külfölditől való félelmünkben elfogadjuk a lenyúlásokat. Egy protekcionista gazdaság sosem lesz jobb sehány fokkal a szabad piacinál.

Az EU-t és a nagy agráriummal rendelkező tagállamokat meg hogy sikerült összekeverni? Egyébként ebből indult az egész beszélgetés, hogy el kellene dönteni, hogy kinek is adunk nagyobb hatalmat, a saját érdekeikért lobbizó tagállamoknak vagy az Uniónak.

egyébként a 21-es körzetes példád kiválóan illusztrálja, miért nem jó, ha egyetlen szereplőnek mesterségesen sikerül manipulálni a piacot

[ Szerkesztve ]

(#218) Mercutio_ válasza bambano (#216) üzenetére


Mercutio_
félisten

No,ez az idézet szép példája annak, hogy csak azt veszed észre / emeled ki ami neked tetszik, holott legalább - ha nem inkább - lényeges ez is:

Kezdjük az európai földárakkal. Valóban vannak olyan helyek az Unióban, ahol akár 10-20-szorosa a termőföld ára a magyarénak, de azért azt is tegyük hozzá, hogy a környező államokban (Ausztriát és Szlovéniát leszámítva) vagy olcsóbb, vagy nem (lényegesen) drágább a termőföld, de ugyanez igaz például Franciaország és Spanyolország nagy részére is. Lengyelországban például alacsonyabbak az árak, mint nálunk.

Én szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy valós várakozás-e a külföldiek vásárlása Magyarországon. Aki akart, eddig is tudott földet venni (mindenki hallott már az úgynevezett zsebszerződésekről) és ha én például német lennék, sokkal inkább vennék földet ugyanezen az áron Franciaországban, mint Magyarországon. Ha pedig osztrák, inkább gondolkodnék Szlovákiában vagy Csehországban, de ha mégis itt vennék földet, maximum a határ mellett egy 50 kilométeres sávban.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#219) Gabás


Gabás
addikt

egyébként a népszavazás észszerűségéről sokat elárul egy egyszerű ábra:

[ Szerkesztve ]

(#220) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Huawei Mate 9

(#221) Gabás válasza H.Istvan25 (#220) üzenetére


Gabás
addikt

[ Szerkesztve ]

(#222) bandras0226 válasza bambano (#157) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Azért mert Európa=EU! A 68-as Csehszlovákia, az 56-os Magyarország, a 89-es Románia nem európa volt.
Ja és Jugoszlávia vagy napjaink Ukrajnája sem Európa.

[ Szerkesztve ]

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#223) bambano válasza Gabás (#217) üzenetére


bambano
titán

"Hogy mért ez fáj itt többünknek?": most úgy akarsz velem vitatkozni, mintha én valaha is pártolólag szóltam volna a földmutyi ellen. Soha nem mondtam semmi pozitívat róla. Nem terveztem, hogy erről vitatkozom.

Ja, mielőtt elkezdtek funkcionális analfabétaként vitatkozni, az, hogy szerintem a földmutyi egy fokkal jobb, mintha külföldieknek adták volna el, abszolút értelemben nem pozitív nyilatkozat, csak relatíve az.

"Mert az állam ezzel tudja aktuálisan befolyásolni a piacot": vagy nem.
"sőt még örülni is tudnék neki, ha nem azt látnám, hogy más modern gazdaságokat meg kitúrtak az új pályázatot nyertesei.": akkor azt is utálni illene, amikor a nyugati gazdák túrnak ki modern gazdaságokat a földvásárlási lehetőségekből.

"Még mindig nem értem, hogy nekem, vásárlónak, miért lesz rossz, ha a földbirtokos esetleg jobban jár az eladással.": mert ha nem félrebeszélnél, hanem arra koncentrálnál, amit írok, már értenéd.

"Ha a magyar termelő adja drágábban nekem a rosszabb minőségű terményét, egyre kevésbé vigasztal, hogy de legalább magyar a tulaj." Ha a földvásárlás korlátozásával sikerül fenntartani a sokszereplős piacot, akkor a magyar termelő sem fogja tudni irreális áron adni az áruját, meg a multi sem. Ha viszont a sokszereplős piacot hagyjuk, hogy felvásárlással oligopollá alakítsák, akkor elszabadul az ár.

"Ahogy az is szomorú, hogy a nyugattól, a pénzes külfölditől való félelmünkben elfogadjuk a lenyúlásokat.": te csak te hiszed bele abba, amit írtam, de valójában nem írtam ilyet.

"Egy protekcionista gazdaság sosem lesz jobb sehány fokkal a szabad piacinál.": látsz te itt nem protekcionista gazdaságot? az egész kóceráj az erőfölénnyel való visszaélésről szól, semmi másról.

"Az EU-t és a nagy agráriummal rendelkező tagállamokat meg hogy sikerült összekeverni?": úgy, hogy az eu agrártámogatási rendszerét a nagy agráriummal, nagy erőfölénnyel rendelkező országok alakítják ki. tehát hiába hiszed azt, hogy az eu az állami támogatások ellen van, ha nincs. mondjuk kis csavar, hogy az a támogatás nem állami, hanem eu-s, de ezen most ne akadjunk fel.

"egyébként a 21-es körzetes példád kiválóan illusztrálja, miért nem jó, ha egyetlen szereplőnek mesterségesen sikerül manipulálni a piacot": tudom, azért írtam. és ezt kellene végre megérteni, hogyha eladod a földet néhány külföldinek, akkor pontosan ugyanaz fog bekövetkezni a magyar élelmiszerpiacon, mint a monortelnél. de ha nem teszel erőfeszítést, hogy ezt az állítást értsd meg, amit mondtam, hanem továbbra is szalmabábokkal harcolsz, akkor nem fog menni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#224) bambano válasza Mercutio_ (#218) üzenetére


bambano
titán

"lényeges ez is:": na ja, lényeges nagy marhaság.

"de azért azt is tegyük hozzá, hogy a környező államokban (Ausztriát és Szlovéniát leszámítva) vagy olcsóbb, vagy nem (lényegesen) drágább a termőföld,": [link]: "Hazánkon kívül hat másik új tagállam (Csehország, Szlovákia, Észtország, Litvánia, Lettország és Lengyelország) kért és kapott még lehetőséget a külföldiek földvásárlásának átmeneti korlátozására a 2004-es csatlakozás során. Lengyelország 12 évig alkalmazhat földvásárlási moratóriumot, a többiek 7 évig, ami három évvel meghosszabbítható." tehát igen, olcsóbb, csak tilos megvenni. ezért olcsóbb. erről szól az egész vita.

"Én szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy valós várakozás-e a külföldiek vásárlása Magyarországon.": ez az ő baja, ezzel nem tudunk mit kezdeni.

"Aki akart, eddig is tudott földet venni (mindenki hallott már az úgynevezett zsebszerződésekről)": az milyen befektetés, meg befektetési tanácsadó már, aki törvénytelen dologról így beszél? igen, mindenki tudja, én is, hogy vannak zsebszerződések, de az nem legális. ezért áll most a bál, ezért szólt be orbán az osztrák kancellárnak. utána lehet keresni az indexen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#225) Mercutio_ válasza bambano (#224) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az jó, hogy egy 2012-es cikkre linkelsz egy 2008-ast, biztos relevánsak az abban írtak :DDD

Felhívnám a figyelmed az alkalmazhat-ra, gondolom a 4 évvel későbbi cikk már az aktuális állapotokról szólt, így írta tényként, hogy az adott országokban vehetsz, és adott áron földet.

Ne legyünk már álszentek, a zsebszerződés az fujj-fujj, a rokon-barát-üzlettárs nevére névleg megvett föld az nem fujj-fujj? :(((

Lehet itt csűrni-csavarni a dolgokat, de semmivel nem jobb az, ha a nyugati vevő helyett az állami hitelből - a mi adónkból, igen én fizetek, és nem keveset - földmutyizó jut hozzá a piacképes földhöz. Vagy legyen ez a megoldás, de akkor én, te , bárki ugyanolyan feltételekkel kapjon hitelt, mint a műkörmös, vagy a politikus sofőrje.

És nem, az nem relatív, hanem objektív értékítélet, ha azt írod, hogy a földmutyi még mindig jobb. Semmivel nem jobb, mert csak a hatalomkoncentráció eszköze, és ez a hatalom a tehetség, a szorgalom, az itt megélni akarás ellen dolgozik azzal amit és ahogyan tesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#226) bambano válasza Mercutio_ (#225) üzenetére


bambano
titán

"Az jó, hogy egy 2012-es cikkre linkelsz egy 2008-ast, biztos relevánsak az abban írtak": általános iskola második osztály. ez van a cikkben: "Hazánkon kívül hat másik új tagállam (Csehország, Szlovákia, Észtország, Litvánia, Lettország és Lengyelország) kért és kapott még lehetőséget a külföldiek földvásárlásának átmeneti korlátozására a 2004-es csatlakozás során. Lengyelország 12 évig alkalmazhat földvásárlási moratóriumot"

vagyis a lengyelek 2004-hez képest 2016-ig alkalmazhatnak moratóriumot, ami idén fog lejárni. ez tehát tökéletesen magyarázza, hogy 2012-ben, amikor a lengyelek még csak a 8. évében jártak a moratóriumuknak, miért olcsó a lengyel föld.

az alkalmazhat ebben a szövegkörnyezetben nem azt jelenti, hogy a lengyelek dönthetnek így vagy úgy. a lengyelek, mint az 5 másik ország is, eldöntötték, hogy mit akarnak. az alkalmazHAT ebben a szövegkörnyezetben azt jelenti, hogy megkapták rá az engedélyt Brüsszeltől, hogy legyen moratóriumuk.

maradjunk annyiban, hogy nem sikerült érdemi kifogást felhoznod a hozzászólásommal kapcsolatban.

"Ne legyünk már álszentek, a zsebszerződés az fujj-fujj, a rokon-barát-üzlettárs nevére névleg megvett föld az nem fujj-fujj?" ezt a mondatot olyannak írd, aki szerint a földmutyi jó.

"de semmivel nem jobb az, ha a nyugati vevő helyett az állami hitelből - a mi adónkból, igen én fizetek, és nem keveset - földmutyizó jut hozzá a piacképes földhöz.": de, jobb. például a földmutyinál reális esélye van annak, hogy törvényt sértettek, így majd jogorvoslattal lehet élni, ha olyan lesz a környezet. ha meg egy külföldi törvényesen megveszi a földet, akkor cseszheted.

"Semmivel nem jobb, mert csak a hatalomkoncentráció eszköze, és ez a hatalom a tehetség, a szorgalom, az itt megélni akarás ellen dolgozik azzal amit és ahogyan tesz.": miért, a nyugatiak földvásárlása ezen a téren jobb?

miután jól láthatóan nem érdekel titeket, és meg sem próbáltok azzal vitatkozni, amit írok, így a továbbiakban én sem érzem fontosnak, hogy a vita hagyományosan elfogadott szabályai szerint járjak el.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#227) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Új infó: [link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#228) Mercutio_ válasza bambano (#226) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tudsz konkrét oldalt, ahol leírják, hogy igen még érvényben van a földvásárlási moratórium az adott országban?
Mert ha nem, akkor a te álláspontod ugyanolyan feltételezés, mint az enyém...

Öhöm, szerinted reálisan - és a hazai pártállástól független politikai összefonódásokat, valamint azt a tényt figyelembe véve, hogy 1-2 nagyon béna politikus kivételével egyetlent sem ítéltek el itthon - mikor áll majd fenn az " olyan lesz a környezet"?
20-30 év? ;] :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#229) Polllen válasza Mercutio_ (#228) üzenetére


Polllen
nagyúr

Minden ország korlátozza a termőföld vásárlást. Ez nem légből kapott. Nyilván az EU jog miatt nem az van leírva, h külföldi nem vehet. Hanem az, x éve ott élő, gazdálkodóknak kell lenni pl..

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#230) Mercutio_ válasza Polllen (#229) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, csak nálunk ezt még a hazai állampolgár esetén se tartják be, innentől hiteltelen.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#231) G-Guts válasza bambano (#157) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Azért, mert amiket felsoroltál, azok nem európai, hanem balkáni országok. Pont.

(#232) t72killer válasza G-Guts (#231) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hmm, ha nem csalnak a földrajzi ismereteim, a Balkán is Európában van. Görögöstül, Boszniástól.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#233) dabadab válasza bambano (#157) üzenetére


dabadab
titán

"az euban nem volt háború"

Az EU-ban tényleg nem volt háború, Európa EU-n kívüli részein volt.

DRM is theft

(#234) G-Guts válasza t72killer (#232) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Földrajzilag igen, de társadalmi szinten nem. Ezért van az, hogy a balkáni országokban az emberek türelmetlenebbek, rosszindulatúbbak, gyűlölködőbbek, acsarkodóbbak. Más szóval híján vannak a normális európai intelligenciának. Görögország földrajzilag balkán, de inkább az európai gondolkodásmódot képviselik az ott élők.

[ Szerkesztve ]

(#235) H.Istvan25 válasza G-Guts (#234) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ekkora baromságot se olvastam még. Jártam elég sokfelé, de a balkáni emberek sokkal vendégszeretőbbek és őszintébbek a nyugati képmutatóknál.

Huawei Mate 9

(#236) Jim Tonic válasza G-Guts (#234) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Neked sem sok fogalmad van a világról, ellenben a demagógiában otthon érzed magad.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#237) G-Guts válasza H.Istvan25 (#235) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Igen, abban egyetértek, hogy a nyugati emberek kevésbé őszinték, és tényleg egy kicsit képmutatóak. A balkáni országokban élők gondolkodása azonban rögtön meglátszik a vezetési stílusukon is általában. Türelmetlenség, acsarkodás.

Jim Tonic: Nem szeretem a demagógiát. Nekem szimplán ez a meglátásom.

[ Szerkesztve ]

(#238) Carasc0 válasza Blindmouse (#55) üzenetére


Carasc0
őstag

Mr Troll:

- Az hogy neked itthon nem sikerül elérni az alsó 2 szintet, magánügy. Másnak hidd el sikerül és éli a boldog életét, ami lehet boldogabb mint a tied. :(((

- Kórház nincs rendbe téve? Nincs... De vannak ellenpéldák is. Kisebb ismeretséggel csomó dolgot ellehet érni, s így lett megmentve anyukám pl... Kellemes csalódás volt, tehát véleményed szubjektív...

- Vidék háborús övezet? Magyarország földrajza egyes... ülj le... :(((

- Heti kétszer sepernek? Lépcsőház napi szinten takarítva... Mr Troll...

- Depis mindenki... Ja hogy esetleg te nem tudsz beilleszkedni? Sértik a lelkivilágodat? Nem mindenki depis, súlyos tévedés... :(((

- Kiskirályok az ország irányítói..... Máshol nem?

További rád illő jelzőket, a fórum szabályainak megsértésének fennállása miatt nem írok... :(((

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#239) G-Guts válasza Carasc0 (#238) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Pedig sok mindenben igaza van. Nem hiszem el, hogy te nem látod mennyire érdektelen és búval b@szott az emberek többsége itthon.
Kisebb ismeretséggel csomó dolgot ellehet érni..

Ezt nagyon jól tudjuk, még több ismeretséggel pedig ebben az országban határ a csillagos ég...

[ Szerkesztve ]

(#240) Воланд válasza Carasc0 (#238) üzenetére


Воланд
titán

Így van, kisebb ismeretséggel akár milliárdos EU-s projekteket is meg lehet nyerni...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#241) Polllen válasza Воланд (#240) üzenetére


Polllen
nagyúr

Móricz és Mikszáth műveiben is fel-felbukkan ez. Nincs új a nap alatt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#242) bitpork válasza Polllen (#241) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak akkor még nem került 400 milliárdba egy korlátfa.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#243) Polllen válasza bitpork (#242) üzenetére


Polllen
nagyúr

A lépték sem változott...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#244) Mercutio_ válasza Carasc0 (#238) üzenetére


Mercutio_
félisten

Maradjunk annyiban, hogy piszok nagy szerencséje volt anyukádnak...

Van némi rálátásom a pesti kórházakra és olyan állapotok / létszámhiány / beosztotti beleszarok van, hogy professzori szintű hatszéllel is simán meghalhatsz. Vidéken még rosszabb a helyzet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#245) t72killer válasza Mercutio_ (#244) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1:( Láttam jót is rosszat is - utóbbiból konkrét "meghalasztós" helyet, ahol a nyár közepén "érdekes módon" tüdőgyulladásban elmennek az idős betegek (persze, a bacik ott vannak, csak épp nincs pénz normális szintű takarításra).

Mondjuk a UK egészségügy is megér egy misét, nem véletlen volt szavazásdöntő a blöff, hogy az EU-nak szánt pénzeket az EÜ-be öntik.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#246) tildy válasza t72killer (#245) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem kis miset er meg. Barmi baj van: paracetamol.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#247) t72killer válasza tildy (#246) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:Y

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#248) G-Guts válasza tildy (#246) üzenetére


G-Guts
aktív tag

De ha az nem gyógyít meg, jöhet a következő lépés: a műtét...
HELYETT : diclofenac :DDD :B

[ Szerkesztve ]

(#249) Polllen


Polllen
nagyúr

Mit adott nekünk az EU? - Brexit verzió

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#250) #81556480


#81556480
törölt tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.