Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) jagertibi válasza Giorgio1313 (#950) üzenetére


jagertibi
aktív tag

:) nem ismered a blekit elegge. Ez alap hangon legalább egy év, de inkább kettő.

(#952) Giorgio1313 válasza jagertibi (#951) üzenetére


Giorgio1313
aktív tag

sajnos megtanultam hogy a "pár nap múlva" az általában 2 hónap:)

(#953) dagoniat


dagoniat
tag

Gondolkodom egy q10-es vételén, de még kételyeim vannak.
Z10-en gondolkodtam, de a jobb aksi, ezen keszülék felé húz. :-)

Kb. ezen alkalmazásokat használom android alatt:
3GWatchdog
B-Folder --- láttam van a Worldben, de müködik is?
BKV --- pesti lévén fontos lenne
BoxCryptor --- dropboxba feltöltött anyagok titkosításához
Budapesti Menetrend BKV menetren, jobb mint a sima BKV alkalmazás
BudFlight bp. reptér
CitibankHU banki dolgok, csak RO-t találtam, lehetséges, hogy van HU?
Free Eng-Hun / Eng-GER vagy hasonló szótár
HideNinjaVPN ---- evidens
Koin ---kiadás nyilvántartás
Jorte ----láttam van a Worldben, de müködik is?
Mobile VOIP ---láttam van a Worldben, de müködik is?
MortPlayer --- hmmm
NoteEverything talán Evernote jobb lenne
PasswordGenerator --- ?
Pocket --- majd vmikor elolvasom témára...
QR Droid ---?
SmartAppProtector -- app block
SMSBackupAndRestore
SurfEasyVPN --- egyenlőre nem támogatott, esetleg van másik?
Translate --- google, esetleg van online app?
WorkShiftCalendar --- ha lenne

Nagy kérédés, hogy a VPN-nel hogy áll?
A felsorolt alkalmazásokat csak simán átportolja-e vagy van natív app is, vagy hasonló?
Előre is köszönöm a lehetséges válaszokat.

(#954) Crafter32 válasza dagoniat (#953) üzenetére


Crafter32
őstag

En ezek közt max az Evernote használom. World-be bírtam a BKV szót, de nincs találat.
VoIP -ban azt mondják nem túl erős a BlackBerry még, de ezeket majd leírja egy szaki. Nekem egy majdnem ingyen beszélgetős csomagom van, nincs is értelme.
Aksi idő meg szerintem mindegy. Ha napi szinten használod akkor biztonságnak lesz nálad mindig egy autós töltő és reggel vagy este igyis-úgyis feldugod töltöre. De azért szerintem a Q10 a jobb :), bár drágább is. Szöveg bevitelnél a BlackBerry a király, ha meg a királyok királya kell Q10. (bár lehet Q5 még jobb a gépelni) Viszont filmet nézni már kell a Z10 - Z30. Így úgy gondolom aszerint kell dönteni mire használod elsősorban nem pedig az aksi a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#955) dagoniat válasza Crafter32 (#954) üzenetére


dagoniat
tag

Hát, ja nekem is nagyjából tényleg csak irodai munkára kellene, mint ahogy látod a programok nagy része is erre van. Van tabletem, szóval a tartalom fogyasztás azon lenne. Jelenleg egy HTC Desire X-et használok, de sajna már napi szinten kell töltene, így kevésbé bejövős. Azt remélem eme készülék a kisebb kijelzővel kevesebbet fog fogyasztani.
A VOIP a külföldi számok hívásához kell :-)
Viszont a felsorolt programok nagy része tényleg nem ártana, ha menne. Nincs valami emulátor, hogy le lehessen tesztelni a működésüket.

Viszont ha nem tudja rendesen, akkor felejtős a BB. :-(
Vagy érdemes lenne még várni pár évet. :(((

(#956) Gomba válasza dagoniat (#953) üzenetére


Gomba
senior tag

Akkor így hirtelen...

3GWatchdog
Data Monitor például

NoteEverything talán Evernote jobb lenne
- használom a natív Evernote-ot, nekem elég funkciója van

BoxCryptor --- dropboxba feltöltött anyagok titkosításához
Erre nem tudok mit ajánlani. Sideloadja sem megy.

B-Folder --- láttam van a Worldben, de müködik is?
Melyik funkciójához? Jelszavakhoz? Ha igen akkor Password Keeper.

PasswordGenerator --- ?
- Password Keeper szintén (Blackberry készítette alkalmazás, ott van a World-ben és tud generálni is nem csak tárolni)

Pocket --- majd vmikor elolvasom témára...
ReadItNow! (bár fizetős), illetve Mnemonia

MortPlayer --- hmmm
Ebből pontosan mi kell? Lejátszó van alapból benne... Ha valami sokkal tutibb kell akkor Neutron (fizetős)

QR Droid ---?
Gyári Smart Tags alkalmazás megfelelő rá (Bár ugye fentebbinek sok ága-boga funkciója van már)

SmartAppProtector -- app block
Nem tudok ilyenről, bár nem is kerestem. Nekem screen lock van, másnak a kezébe meg nem adom. :) Media fájlok/könyvtárak hidolására vannak appok ha csak annyira kellene.

SMSBackupAndRestore
Vannak mindenfélék SMS Backup (fizetős), Message X (fizetős, bár sokmindent tud), illetve a Blackberry Link is tudja backupolni az SMS-eket (ez ugye nyilván ingyen van :) ).

Translate --- google, esetleg van online app?
[sideload] vagy a worldben vannak más szótárak is. (fancytran pl.)

Koin ---kiadás nyilvántartás
MyAccountant vagy Money Plus...

Jorte ----láttam van a Worldben, de müködik is?
Passzolom, gyári naptárat használom kizárólag...

VPN? [Hotsptoshield sideload] vagy vannak mindenféle egyéb megoldások. Van valahova VPN előfizud?

Ép hardverben ép szoftver

(#957) dagoniat válasza Gomba (#956) üzenetére


dagoniat
tag

ezer köszönet :DD

SurfEasy -nél van VPN előfizetésem egy éves, meg a HideNinja VPN-nél. Igazából ezek csak amiatt kellenek, mert Magyarországot nem szeretik a világ "jobbik felén" (USA,GBR).

[ Szerkesztve ]

(#958) Pastika


Pastika
tag

Üdv az Uraknak/Hölgyeknek! Régóta olvasom a topicot, egyre jobban tetszik a kütyü. Alapvetően ne, életidegen a BB, volt már 9700 és 9900. Néztem a z10/z30 párost, de számomra a BB qwertys.. Lenne néhány kérdésem a telefonnal kapcsolatban.
1. Függetlenül szeretném venni a telót, Magyarországon SQN-100 verzió bír teljes kompatibilitással, tehát ezt kell néznem?
2. Telenorral használnám, kell valami spec szolgáltatói könyv a szolgáltatótól, vagy valamilyen spec beállítás?
3. Elég drága a cucc még mindig, tud esetleg innen valaki joáron fekete változatot ajánlani? Mármint színre gondoltam:-) (Nem megyek Bécsbe érte:-D)
4. BIS most akkor csak a BBM-hez kell, ha szeretném megrendelni, csak szimplán előfizetek rá a telenornál, mint korábban?
5. A viber portolt változata mennyire stabil a kütyün? (Tudom BBM, de kellene a viber)
6. 10.2 official verzioval mi a helyzet, elérhető?

Várom megtisztelő válaszotokat:-)

[ Szerkesztve ]

(#959) eventus válasza Pastika (#958) üzenetére


eventus
veterán

Szia,

Itthon SQN100-3 van, hivatalos helyen vegyél, BIS nem kell, viber labilis, elérhető a 10.2 :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#960) Pastika válasza eventus (#959) üzenetére


Pastika
tag

Köszi. A hivatalos hely alatt mire gondolsz?:-)

(#961) eventus válasza Pastika (#960) üzenetére


eventus
veterán

Nem sufnigsm :) Szolgáltató, speedshop, edigital. Bár becsben olcsóbb :) itthon van 200ert is legtöbb, kint 170.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#962) Crafter32 válasza Gomba (#956) üzenetére


Crafter32
őstag

Hmmm ezt fejből nyomod?

(#963) Crafter32 válasza Pastika (#958) üzenetére


Crafter32
őstag

Igen , nézni kell a SQN100-3 legyen.
Nekem is azt javasolták itt, menjek ki érte Bécsbe a telfonért :) anno. Csoda ha nem fogy? :) Viccet félretéve én azért mégis ajánlanám a B-tel -t "sufni" gsm közt. Saját szerviz van, és azt mondják nem is kínlódnak a garival. De kinek mi...
Qwertz is biztos jó engem nem zavar, hogy qwerty -s.
10.2 most jött ki, folyamatosan adják.

Miért pártolnál alma-ról szederre? (jó döntés, de kíváncsi vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#964) Gomba válasza Crafter32 (#962) üzenetére


Gomba
senior tag

Nem teljesen, mert az androidos alkalmazásokban nem vagyok képben ennyire. Persze vannak amelyeket alapból tudtam, hogy melyikek azokat nem kellett megnéznem a play-ben, de amit nem tudtam azt megnéztem, a BB10-es párját viszont általában fejből.
Aki párban tudjná mind a két felét fejből annak javasolnám, hogy kezdjen élni is és ne csak az appok világában mozogjon. :))

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#965) Gomba válasza Crafter32 (#963) üzenetére


Gomba
senior tag

engem azért zavar(na) ha qwerty-m lenne, mert egyébként 10 ujjal vakon gépelek pc-n (írógépen :DDD ), állandóan összezavarodott lennék :)

Ép hardverben ép szoftver

(#966) Gomba válasza Pastika (#958) üzenetére


Gomba
senior tag

6. Már igen. Bár itthon nem tudom kijött-e, de már máshol elkezdődött. Pl. 525 (Singapore) 5 szolgáltató kóddal a sachuppal már lehet frissíteni. (ez utóbbi tudom, hogy most kínai lehet... pedig szingapúri :DD )

Ép hardverben ép szoftver

(#967) eventus válasza Crafter32 (#963) üzenetére


eventus
veterán

cirill betűk is lehetnének rajta, vagy arab :D

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#968) Crafter32 válasza Gomba (#965) üzenetére


Crafter32
őstag

Ok értem. Én is használom mind a két mutató ujjam pc-n :)

Orosz még nekem kötelező tananyag volt az iskolában. Az meg csak, de arab már tényleg baj lenne a köbön.

[ Szerkesztve ]

(#969) eventus válasza Crafter32 (#968) üzenetére


eventus
veterán

Ilyen baj lenne a Y/Z csere is :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#970) Pastika válasza Crafter32 (#963) üzenetére


Pastika
tag

Igazából gyümölcspárti vagyok, nemcsak pálinkában:-D Viccet félretéve, van egy iPadem, amivel gyakorlatilag mindent eltudok érni, amit egyébként az iPhoneon. Szeretek új dolgokat kipróbálni, anno az OS6 és OS7 is tetszett, a OS10 pedig a videók alapján egyértelműen jó képet festenek. Az alkalmazások hiánya pedig az iPad miatt nem jelentős.

Van GSM-es ismerősöm, akitől kb. 10 éve vásárolok telefont, így nem hinném, hogy gond lehet.

(#971) Crafter32 válasza eventus (#969) üzenetére


Crafter32
őstag

Nagyon ragaszkodtok ehez a Bécshez + Qwertz. :)
Én nem bántam meg. Te sem. Mindenki örül.

(#972) Gomba válasza Crafter32 (#971) üzenetére


Gomba
senior tag

Bár Bécsben vettem ahhoz nem ragaszkodom csak a qwertz-hez :)

Ép hardverben ép szoftver

(#973) eventus válasza Crafter32 (#971) üzenetére


eventus
veterán

Igen ragaszkodom, bár sajnálatos. Éljen az orszagunk..

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#974) zedii


zedii
aktív tag

mikor viszik már lejjebb a q10 árát? :B nem győzöm kivárni.. ez a 170e körüli ár katasztrófális.. cserélni kellene a mostani telefonomat, mert már nagyon régóta nyúzom és hát q10et néztem ki utódnak, de ha tartósan marad ez az ár akkor bukó :(

[ Szerkesztve ]

(#975) eventus


eventus
veterán

Q10 jelzett frissítést!! Tmobile, de a telefon osztrák.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#976) Crafter32 válasza eventus (#975) üzenetére


Crafter32
őstag

Magyar Vodafone is, független telón. KB 1 óra volt a letöltés + a telepítés. Először nem engedte a kapcsolódást majd rádugtam tölteni. Utána rögtön elindult a letöltés és ki is írta ne húzzam le a töltőről. Nem tudom van-e jelentősége, de így kerek a történet. Biztonsági mentés nem csináltam, de meg van minden. Kaptam + programokat, még vmi lengyel nyelvűt is. Ezeket töröltem.

[ Szerkesztve ]

(#977) BéHGT


BéHGT
senior tag

Sok barom meg próbált lebeszélni, hogy úgyse jön a T-s frissítés ki pár hónapig... Tehetnek egy szívességet!! :DDD :DDD :C

(#978) Crafter32 válasza BéHGT (#977) üzenetére


Crafter32
őstag

:)

(#979) eventus válasza BéHGT (#977) üzenetére


eventus
veterán

Kik próbáltak lebeszélni? :W

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#980) BéHGT válasza eventus (#979) üzenetére


BéHGT
senior tag

Már nem tudom, de jó páran... Amire én mondtam is, hogy pl az S II-hez sem kaptam frissítést, mikor nálam volt a T-től... Mindig gyári romot használtam, sosem kezdtem el másokat felrakosgatni. De ez az első, amit eléggé időben megkaptam, úgyis azt írák, Október vége, de késhet is... :)

(#981) eventus válasza BéHGT (#980) üzenetére


eventus
veterán

Blackberry okos emberek voltak? :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#982) BéHGT válasza eventus (#981) üzenetére


BéHGT
senior tag

Azok, nagyon is... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#983) BéHGT


BéHGT
senior tag

És végre a 10.2-es frissítéssel megjött az általam hiányolt 4G választási lehetőség...

Ez azért jó, mert a T-s ügyfélszolgálatos csaj azt mondta, hogy nincs és nem lesz olyan választási lehetőség, hogy 4G, jó az a 2G és 3G kiválasztva, majd ha olyan helyen leszek, ahol elérhető a 4G azt fogja kiírni, hogy LTE (mert az övé is azt írja), és automatikusan azt fogja használni... Pedig az oldalon a telefon jellemzőinél is ott volt, illetve még most is ott van az infó: "az LTE-hálózat elérése szoftverfrissítést követően lesz elérhető"

(#984) eventus válasza BéHGT (#983) üzenetére


eventus
veterán

És mire használod ki?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#985) BéHGT


BéHGT
senior tag

Ki milyen autós tartót használ a Q10-hez??
eventus: Hogyhogy mire? Amire kell.... Ennyi erővel, minek a 3G, elég volt a gprs is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#986) Gomba válasza BéHGT (#985) üzenetére


Gomba
senior tag

Én Broditot, nem volt valami olcsó mondjuk :)

Ép hardverben ép szoftver

(#987) Crafter32


Crafter32
őstag

Nem szeretem az autós tartókat.

(#988) Gomba válasza Crafter32 (#987) üzenetére


Gomba
senior tag

De ha naviként is akarod használni akkor jó. Ráadásul mióta van toast notification ha navit használok is felül látom az azonnali értesítéseket sms, email, whatsapp satöbbi. Nem maradok le semmiről :)
Nem nekem sem ablakra tapadós tartó van, azt én sem szeretem.

Ép hardverben ép szoftver

(#989) Crafter32 válasza Gomba (#988) üzenetére


Crafter32
őstag

Van benne vmi.
Viszont útközben úgyse használom a BBM-t. A fontos dolgok, hívás formában jön nekem vagy úgyis hangjelzés is van. A navi-t telefonon még nem tudtam megszokni. Garmin -t használok inkább. Arra amire kitalálták tökéletes. Telefon navi max vészre.
Ez már tényleg csak szokás kérdése.

(#990) eventus


eventus
veterán

Újrattem a 1791 leak romot.. Első lépéseken sem jut túl, wifihez nem tud csatlakozni, Link nem látja mert nem futottak le az első lépések. Lehet licitálni, kinek kell??? ;] Occó lesz, mert dobálom kicsit :W

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#991) Gomba válasza eventus (#990) üzenetére


Gomba
senior tag

10.2 officialban 1792-es radio van. A leakben is az van?

Ép hardverben ép szoftver

(#992) eventus válasza Gomba (#991) üzenetére


eventus
veterán

Nem tudom. Telefonom még mindig nem megy. 1725 van rajta és ugyanúgy nem fut le a varázsló. Kiírja, hogy csatlakozott a touteremhez, de próbáltam egy android megosztott netjéhez is, de a szoftverfrissítés keresésésél elakad és közni nincs kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#993) eventus válasza eventus (#992) üzenetére


eventus
veterán

Működik. Saját routerem, android wifi megosztása és a simem mobilnetje nem volt jó neki. Egy nyílt router találtam a lakóparkban, azt elfogadta és minden lefutott. Mára többet nem nyilatkozom :(((

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#994) icezozo válasza eventus (#993) üzenetére


icezozo
addikt

ilyen a BB ;) mindig van megoldás :K

http://qwankido.hu/

(#995) eventus válasza Gomba (#991) üzenetére


eventus
veterán

Az van benne :( Nem tudom mit sikerült csinálniuk a szolgáltatóknak :O

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#996) eventus


eventus
veterán

Mukodik a wifi, upc volt a hibás, nem szerette a 10.2 romot.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#997) dagoniat


dagoniat
tag

A feltelepitett alkalmazasok bb10es es az android, hogyan kerul frissitesre? Hasonloan, mint az androidban, jelez a rendszer? vagy nekem kell vegig nezni, mit lehet frissiteni?

(#998) dagoniat


dagoniat
tag

Masik kerdes, ha fuggetlen telot veszek, akkor ha garancia ervenyesitesre kerulne sor, a bolt altal adott garancia elegendo lehet a hiba elharitasahoz, vagy inkabb szolgaltato fuggo telefont vegyek. Kerdes persze, hogy kinek mennyi ido alatt kellett szervizeltetnie a telefonjat?

(#999) eventus válasza dagoniat (#997) üzenetére


eventus
veterán

Blackberry Worldbol letoltott nativ/ portolt alkalmazasok frissitese esetén természetesen jelez, ez nem kérdés. Ha sideload módszerrel teszel fel, akkor jelezhet maga az alkalmazas, de play store hiányában nem tud frissíteni, új verziós portot kell feltenni.

Garancia: mindenképp hivatalos helyen (szolgáltató, elektronikai uzlet) vásárolt, ne GSM boltban. 1+1 év garancia, szoftvergarancia 36 hónapra stb semmit nem er.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1000) Giorgio1313


Giorgio1313
aktív tag

Hardverapron találtam Q10est de nevetségesen olcsón.Majdnem biztos vagyok benne hogy tiltani fogják számla nem fizetés miatt. A kérdésem az volna hogy ilyenkor csak magyarországon tiltják a telefont vagy mindenhol a világban?Mert más tiltott készüléket tudtam már külföldön használni külföldi kártyával

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.