Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lionking01


Lionking01
tag

Ez szerintem nagy melléfogás. Régebben mindenkinek az volt a baja, akinek az ilyen qwerty billentyűzetet Fujitsu-Siemens Pocketloox T830-as telefonomat, 2003-ban mutattam, hogy milyen kicsit a gombjai. Neki biztosan nem kéne. Erre csinálnak egy hasonlót.

"l 170-180 000 forint körül mozog," Elmentek otthonról, aki ennyiért ilyet vesz, szerintem. Blackberry emulator már Andoridra is létezik, ha valakinek nagyon a céges környezet miatt kellene ilyen telefon.
180ezer. Istenem! Annyiért már Galaxy S4-et, vagy HTC ONE-t kap az ember. Tudom nem Blakcberry, de mint említettem már léteznek erre különféle megoldások.

Azért mindenkinek a saját döntése, persze, de nem, hogy ezt, semmilyen Blackberry-t nem vennék privát használatra.

(#2) Blyan


Blyan
félisten

BB emulátor... :DDD Hát ez kész. :)

Az árán kívül minden módon nagyon tetszik.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#3) #85636864


#85636864
törölt tag

Na ezt erősen túlárazták :(((

(#4) #16820480


#16820480
törölt tag

Huhh, ez azért nem kicsit sok pénz.
Ennyiért már tényleg akármi mást lehet venni, HTC One, Nexus 4, SGS4, i5, Lumia 920... Oké, hogy ezen van qwerty, de szerintem egyre kevesebbet fog jelenteni manapság a hangfelismerés meg swipe billentyűzetek korában. A BB szolgáltatás(ok) meg jönnek más platformokra is elvileg.

(#5) sz.balazs.95 válasza Lionking01 (#1) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Azt kifelejtetted, hogy Lumia 920-at is lehet venni az árából. :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#6) Bocha válasza Lionking01 (#1) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

A T830-cal az volt a baj, hogy 2 centi vastag volt, közel 200 grammot nyomott, a 2,4 hüvelykes, 240 x 240 pixeles kijelzőt pedig nem tudtad kezelni. Plusz annak tényleg vackok voltak a gombjai, ennél a készüléknél ez nem probléma, ha valamiben, ebben van tapasztalata a BB-nek.

Ettől még persze tényleg rohadt drága, de ezt nem szabad összekeverned azzal, hogy jó-e vagy sem.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#7) Bocha válasza #16820480 (#4) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Meglátjuk, ennyiért én sem hiszem, hogy túl sokat el fognak belőle adni, bár szolgáltatóknál azért normálisabb ajánlatokban, normálisabb áron is hozzá lehet jutni. Ugyanakkor magára a device-ra lenne igény, ez a tesztidőszak alatt egyértelművé vált számomra, tényleg sokan mondták, hogy számukra ez lenne az ideális telefon. Az már más kérdés, hogy ennyiért nem fogják megvenni.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#8) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

170-180e ft ?! :W :W :W

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#9) peterfon


peterfon
csendes tag

Fúú, nekem bejön, de kb. fele annyit adnék érte.
Ennyit biztosan nem.

(#10) Blyan válasza Bocha (#7) üzenetére


Blyan
félisten

Erről van szó, amit a kommentelők nagy része állandóan elfelejt, hogy ezek a kütyük jókora részt szolgáltatón keresztül vannak értékesítve. És akkor az ~550 eurós ár már nem is ennyi lesz.
Nyilván Magyarországon ez nem így lesz, de azt is észre kell venni, hogy nem mi és a környező országok vagyunk az elsődleges célpiac.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#11) Gomba válasza Lionking01 (#1) üzenetére


Gomba
senior tag

"Elmentek otthonról, aki ennyiért ilyet vesz, szerintem. Blackberry emulator már Andoridra is létezik, ha valakinek nagyon a céges környezet miatt kellene ilyen telefon."
Akkor nekem elmentek, legalább mostmár tudom :)

"180ezer. Istenem! Annyiért már Galaxy S4-et, vagy HTC ONE-t kap az ember. Tudom nem Blakcberry, de mint említettem már léteznek erre különféle megoldások."

És azok MIÉRT érik meg jobban azt a pénzt?
Hardverben azért ha megnézed a specifikációját akkor nem olyan rossz az a snapdragon proci, meg a 2GB ram, meg 16 GB belső memória, miniHDMI kimenet fullHD lejátszáshoz stb, vagy mondjuk a kijelző felbontása, pixelsűrűsége... A fényképezője jobb, mint az iphone5-é és tud HDR-t.
Vagy nézd meg az akksiidőket. Egy szinten vannak (igen, kisebb kijelző meg amoled stb. de a tény, az tény)

Bár ezen fentebbiek pont nem érdekelnek. Ami viszont igen: a BB10 nagyon jól használható oprendszer (androidos HTC-ről váltottam Q10-re, tehát ez az első blackberrym). Fizikai billentyűzetet akartam, és egy élmény rajta írni.
A browsere a leggyorsabb HTML5 browser (az asztali browsereket is beleszámítva).

Ugye tool not toy - (ha olvasgatsz külföldi bb fórumokat)

Egyszer fogd a kezedbe, használd egy ideig, aztán utána mondj véleményt

Ép hardverben ép szoftver

(#12) John_Deere


John_Deere
tag

Áh, megértük a tesztet! :D
Nagyon szimpatikus készülék,arra leszek kíváncsi, a hazai szolgáltatók mikor karolják fel...

(#13) bagkri01


bagkri01
őstag

170-180k :Y
Ez se lesz egy sikertermék. Max. 100-at adnék érte, de reálisabb lenne a 80-90.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#14) #16820480 válasza Bocha (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem is tetszik a koncepció alapvetően, annyira, hogy régebben vettem is egy BB-t, igaz az nem volt felső kategóriás, de legalább olcsó sem. Viszont nem csak ezt lehet fillérekért kapni szolgáltatóknál, hanem a többit is, szóval valami pluszt mégis mutatnia kellene, nem elég már szerintem ha egy szinten van a többiekkel. Mondjuk nézzük meg a szoftverkínálatot és egyebeket.
Biztosan szuper rendszer a BB10, de a webOS is az volt például, aztán mire ment vele a Palm (meg a HP). Kicsit aggresszívebben kellene a BB-nek megcélozni a piacot, mert a többiek nem/sem kispályáznak.

(#15) Bailey


Bailey
senior tag

"Szemmel láthatóan a külsejével szeretnék, az újdonság ugyanis az elegancia egyik földi helytartója, amivel kapcsolatban elég beszédes az a tény is, hogy kizárólag fekete színben lesz elérhető"

Ki mondta hogy csak fekete lesz? Legfeljebb az itthoni szolgáltatóknál nem lesz, mert amúgy van belőle fehér is.

(#16) satz18


satz18
őstag

Az összes gyártó csúcsgépe kb itt kezdett, úgyhogy annyira én nem lepődtem meg az árán. Egy bizonyos rést bizonyára be fognak vele tömni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#17) axioma


axioma
veterán

En azt nem ertem a BB-nel, hogy fokuszal a qwerty igenyu userekre, me'gsincs Milestone stilusu, azaz oldalra kicsusztathatos bill-lel szerelt telefonja. Pedig akkor megszunne a kompromisszum, teljes erteku telefon, megfelelo kijelzo, de lehet gepelni is (es a gepelesnel pont jo az elforditott kijelzo, mert hosszaban nem lesz abnormalisan osszetordelve a szoveg amit irunk - jo, hat az angol nyelv nem bovelkedik hosszu szavakban, ellenben mas nyelvek, a magyarnal nagyobbak is, viszont igen).

(#18) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Én el tudtam volna képzelni a fizikai híváskezelő gombokat is.

<< Heimdal >>

(#19) prolad


prolad
őstag

Nagyon tetszik,igazi must have cucc.
Árhoz: Nem olcsó,de egy csúcsmodell már csak ilyen.Az alkalmazásokon (meg talán a kamerán,de a BB-khez képest elég jó) kívül nem marad el a többi rendszer csúcsmodelljeitől (maga a rendzser meg sokkal jobb,androidnál és wp-nél biztosan).

[ Szerkesztve ]

(#20) bagkri01 válasza axioma (#17) üzenetére


bagkri01
őstag

Úgy is van. Az oldalra csúsztatható qwerty lennen az igaz és mai technológiával nem lenne az a telefon olyan vastag, szerintem 1-1,2 cm vastagságban már simán meg tudnák oldani egy tisztességes aksival. Persze itt a nagy tepsire gondolok, 4,5-5".

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#21) Bocha válasza Bailey (#15) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Elnézést kérek, a külsőt már elég régen megírtam és akkor még úgy volt, hogy... na mindegy, javítottam. :R

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#22) eventus


eventus
veterán

Szerintem tökéletes a telefon, igaz két napja van csak meg, de nem bántam meg :)
Ára: BlackBerry mindig drága volt és az is marad, pont!

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#23) eclipse006


eclipse006
őstag

Nagyon tetszik a telefon, leszámítva az árát...

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24) axioma válasza bagkri01 (#20) üzenetére


axioma
veterán

A Milestone 2 majd 3 eves konstrukcio, es 1.4 cm-en belul van, raadasul ott a "csak" 3.7-es atlo miatt a hely is korlatosabb. A Photon Q es a Droid 4 is hasonlo vastagsagu, jo, hat utobbi 1mm-rel kisebb. Nekem nem is kellene jobban vekonyitott kivitel, csak lenne inkabb friss hardver es 4-4.5 kozotti, hozza illo felbontasu kijelzo (kava az nem kell sok :) ). Ilyen telefon gyakrolatilag nincs. Annyira nem irany, hogy me'g kinai masolat verziok sincsenek... pedig azt is siman vennek, ha meguti a mercet.

(#25) Blyan válasza axioma (#24) üzenetére


Blyan
félisten

Mert nincs rá igény túlzottan, vagyis nem sok.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#26) Napfénysüti

Nagyon jó telefon, mindig is bejöttek a qwerty billentyűzetes Blackberry-k. Viszont az ára sokkoló. Ennyi pénzt soha nem adnék ki érte. Ugye ez most csak az induló ára?

Més que un club!

(#27) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Tisztában vagyok a BB áraival, és tudom hogy Angliában és Afrikában nem számít az ár, de ez akkor is sok, szte max 150-et kérhetnének.

A q5 viszont érdekelne, ha lesz benn 1gb ram vmi gyengébb de 2magos proci (8227) és vmi szép tft kijelző akkor szolgáltatós akcióval megveszem
Lionking01: BB emulátor, persze :W

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#28) baliii


baliii
senior tag

Hát, kicsit el kéne gondolkozniuk a BB-nél... Szerintem a külső ronda, de ez szubjektív, az OS a képek alapján (élőben nem láttam még) olyan, mintha legalább 6 éves lenne, nagyon elavultnak hat, az ikonok körül lévő "keretre" nem is tudom mi lenne megfelelő szó... Ráadásul ez az ár... Nem tudok mit mondani ezek után, pedig szerettem a Blackberryt.

[ Szerkesztve ]

(#29) axioma válasza Blyan (#25) üzenetére


axioma
veterán

Mivel nincs kinalat, nehez lemerni. Ha mar a tonkrementek helyett nem lehet masikat beszerezni, akkor kenytelen lesz minden qwerty-slider tulaj bill nelkuli tepsit venni.
Az iphone-hoz is biztos veletlen jelennek meg a qwerty bill-es tokok...
(Vegulis az is jo lenne, ha eleg massziv, iphone-ost se lattam. Legyen olyan telo, amihez kaphato ilyen tok, bar tok folosleges bluetooth-ozni, ha egyszer ott a fizikai kontaktus...)

[ Szerkesztve ]

(#30) atee


atee
őstag

Itt az ár garantálja a prémium érzést semmi mást. Könyvelhető a bukta.

D-day 2002-01-04 01:54

(#31) Blyan válasza axioma (#29) üzenetére


Blyan
félisten

Nézd, volt kínálat egy ideig, minden gyártónak megvolt a maga slide qwerty cucca. Aztán eltűntek, gondolom nem azért, mert készlethiányig elkapkodták mindet.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32) Szabiee


Szabiee
tag

Sziasztok!
Én nap mint nap fogok a kezembe ilyen készüléket munkám során, és szerintem nagyon jól össze van rakva. Igazából az ára sem sok, csak a magyar fizetések kevesek. Míg én alapból 300 eurót sem keresek havonta, külföldön (nyugaton) az átlagfizetés bőven 1500 - 2000 euro. Sajnos amíg a magyar ennyire szarul keres, ezek a készülékek megfizethetetlenek számukra. De aki használható prémium kategóriás qwerty-s készüléket szeretne venni, annak ez a tökéletes megoldás. Én nyomkodtam ilyet, és tapasztaltam ezt :)

Samsung A53 | Asus TUF Gaming A17

(#33) axioma válasza Blyan (#31) üzenetére


axioma
veterán

Ez olyan erveles, minthogy eltuntek a javithato mosogepek, minden egybe van hegesztve es csak cserelni lehet egyben irrealis aron, MERT ezt akartak a vasarlok... de akar autot is mondhattam volna hegesztes helyett kozponti computerrel stb.

(#34) Blyan válasza axioma (#33) üzenetére


Blyan
félisten

Ez kicsit sarkított példa, de Te tudod...

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#35) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Hmm, nagyon komoly kis gép lett :C , csak azért az ára :(

Iphone 7

(#36) Ádám16


Ádám16
addikt

Nagyon kéne, de könyörgöm, a BB-nek elég sok múlik a Z10, és a Q10 sikerességén, akkor miért nem lehet versenyképesebb áron adni? :(((

(#37) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Nem rossz telefon, nekem kimondottan tetszik. Aki az oldalra kicsúsztatható billentyűzetet hiányolja, azt egy kézzel nem lehet használni, míg a BB qwerty-ét igen. Ami az árat illeti, nem olcsó, de ugye mégis csak egy csúcsmodellről beszélünk. Plusz a BB-k nagy részét cégek veszik, ott meg van szép nagy kedvezmény bizonyos előfizetési szám felett.

Laci

(#38) atee válasza Szabiee (#32) üzenetére


atee
őstag

Mondjuk ez is igaz, hogy mi magyar léptékkel nézzük ezeket. Viszont amikor 1500 eurót kerestem és nem 3-4 százat mint most. Akkor is soknak éreztem volna ezért a készülékért ezt az összeget. Egyszerűen van ennél lényegesen jobb választás is a felső kategóriában.
Továbbmegyek nem cserélném le az Xperia T készülékemet erre egy az egyben sem. Még üzleti megfontolásból is tartanék a kockázattól, hogy a kutyának se kell majd még mondjuk 120 ért sem.
Lehet, hogy jó és biztos minőségi cucc csak éppen szembe pisálnak a trendekkel és ez nem jön be mindig mindenkinek. Főleg nem ilyen árképzéssel.

D-day 2002-01-04 01:54

(#39) Pete55555


Pete55555
addikt

Q5-öt, melyről ugyan lehagyják majd a HDMI-csatlakozót, de várhatóan fele ennyibe sem fog kerülni.

Na, arra leszek inkább kíváncsi ;]

Persze jó a Q10 is, de ennyit egy telefonért sem adnék (még ha tudnék sem)

...Szeretem leracsniztatni...

(#40) spawn21


spawn21
veterán

Ez a telefon nagyon szimpatikus.
Az, hogy mennyibe kerül, lassan ott fogunk járni, hogy az aktuális csúcs modell a csillagos eget fogja verdesni. De ha valakinek kell, úgy is meg fogja venni. Abban pedig biztos vagyok, hogy lesz rá kereslet, igaz biztos nem akkora mint a hájpolt ketyerékre :D

Szép munka BB. Kipróbálnám :K

iPhone 13p

(#41) pit stop válasza axioma (#29) üzenetére


pit stop
addikt

Kínálat nincs belőle de piackutatásról hallottál? :D Azok alapján az jött ki, hogy nem igénylik az emberek - Sony is megmondta, hogy ezért nem csinált utódokat qwerty-s telefonjainak. SE-k itthon nagyon jó áron voltak - főleg kifutókorukban, ezért vették is mint a cukrot - de máshol úgy látszik nem annyira; vagy nem éri meg gyártóknak. Aki meg mindenképp gombokat akar az megveheti ezt.

Aki 70-ért akarja ezt megkapni, az kicsit nézze már meg hardvert, nevet, meg hogy ezzel egy oprendszert kell fenntartani kb. Nem azt mondom hogy nem drága és túlárazott, de BB-től várható volt, alternatíva pedig szó szerint nincs.
Üzleti telefonnak ha cégek megveszik sikere lehet - és ott azért elég jól fogy még itthon is.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#42) BrianDK


BrianDK
tag

Már nagyon vártam ezt a tesztet! Köszi!
:C
Nyilván csak egy bizonyos célközönségnek való (már ha másért nem, akkor az ára miatt mindenképp), de nagyon tetszetős és jó hardverrel szerelt telefon. A BB nem viccel, bár ha össze kéne hasonlítani, akkor nálam a Z10 nyerne egyértelműen. Kíváncsi vagyok, hogy ezek után milyen árkategóriára fogják belőni a Q5-Z5 párost, és vajon kapható lesz-e itthon?

iPhone 7, Redmi Note 9

(#43) axioma válasza pit stop (#41) üzenetére


axioma
veterán

Piackutatasrol igen, kulonos tekintettel arra a szemfules cegre, ami ugyanazt a kutatast mindket fogpaszta-gyartonak eladta, ugy hogy mind a ketto bizonyithassa, hogy az ovet kedveli a ne'p jobban :)
Amugy SE csak a mini pro-t tolta, a normal Pro gyakorlatilag nem volt kaphato, itthon pl. rovid ideig voda egyetlen uzleteben. A mini meg pont nem a sokat gepeloknek keszult, tul kicsi ahhoz hogy ertelmesen lehessen szoveggel foglalkozni rajta, kozel se a vallalati felhasznalas, hanem a touch-ra csak nehezen atszoko reteg volt a celkozonseg.
A BB-t en ebben a formaban akkor se vennem a slider megoldas helyett, ha az a'ra megfelelne. A merete tepsi (gyakorlatilag csak hosszban kisebb a Sony SP-nel), na de annak 1.5x-es a kijelzoatloja, es az ara'nyokat figyelembe ve've is dupla akkora a kijelzo felulete.

(#44) Phülöp válasza Bocha (#7) üzenetére


Phülöp
addikt

"Meglátjuk, ennyiért én sem hiszem, hogy túl sokat el fognak belőle adni, bár szolgáltatóknál azért normálisabb ajánlatokban, normálisabb áron is hozzá lehet jutni"

Nalunk most igy nez ki a dolog:

Q10 ara elofizetessel az A1 szolgaltatonal (a Gerät ab a keszulek ara, a Monatlich meg az elofizetes dija).

Lenne meg mit tanulni a mocskos kapitalistaktol...
Igaz, otthon kicsit mas a fizetesi moral, es ha nagyon akarnam, meg is ertenem a szolgaltatokat. De nem akarom. :]

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#45) andris1602


andris1602
aktív tag

a 3. kép 404 error

De hogy ON is legyek kicsit: minőségi, egyedi, de valahogy sosem fogtak meg a qwerty telefonok. Ennek ellenére bejön :)

[ Szerkesztve ]

(#46) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nagyon bejövős, eddig is az volt, de ez a teszt csak dobott rajta. Kár, hogy nagyon drága. A Z10-nek se esett sokat az ára, 40-50 ezret ennyi idő alatt csak, úgyhogy ebből nem most lesz ár/érték arány győztes teló nekem. :(

(#47) sasa134


sasa134
addikt

A kártyafüggetlen, kezdő ár minding igen magas, majd 1-2 hónap után csökkenni fog. Z10-em van, az is csökkent úgy 150 Eurót a megjelenése után 2 hónappal.
Másrészt aki ilyen értékű telót vesz az úgyis hűséggel, előfizetésre veszi leginkább.

Igen, drága a cucc, de sztem 1-2 hónap és 500-550Eur közé becsúszik. A tudását nem lehet kétségbe vonni, épp szombaton volt a kezemben egy, hááát, nagyon nehéz volt letenni. :)

Ennek ellenére maradok a Z10-nél amit nagyon szeretek, a BB10 rendszer egyszerűen marhajó. QWERTY fanok a Q10-nél jobbat meg egyszerűen nem találnak.

Avanti Roma

(#48) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Pofás jószág! :K
Kár, hogy ennyire kevés qwerty-s telefon van, főként a felső szegmensben.

Ez kicsit kacifántosra sikeredett:
"A hab a tortán pedig az NFC, egy felsőkategóriás készüléktől az ilyesmit joggal várhatja el ennek meglétét 2013-ban."

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#49) haypro


haypro
senior tag

Érdekes konstrukció, kifejezetten tetszik.
Viszont az ára tényleg nevetséges, jó lenne ha lemenne 100k köré, inkább alá egy kicsit.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#50) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Magyarázza már el valaki, miért csak a candy bar QWERTY-s kialakítás maradt meg! Egy kicsúsztathatós verziónál sokkal nagyobb tudna lenni a kijelző és a klaviatúra is, nem lenne gond a képaránnyal sem - szvsz ez megérné a vastagabb kialakítást. Régen sok hasonló modell volt (nekm pl HTC-m volt ilyen), mára egy sem maradt.

Nem a lényeg a fontos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.