Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) Ijk válasza BigBlackDog (#5200) üzenetére


Ijk
nagyúr

Köszi, megcsináltam, kíváncsi vagyok ezután majd mi lesz.
Már írtam emiatt hogy a frissítés restart után ezt csinálta. Minap sikerült leejtenem a telefont és újraindult, és megint kiment minden febr. 23-ig a kis buksijából. Nem sokon múlt hogy ne vágjam bele a kukába mérgemben.
Egyszerűen nem tudok minden eszközt pátyolgatni, ha van hiba akkor a jelentkezése után megnézem mi a megoldás. De ez olyan szintű dolog ami elfogathatatlan egy telefontól.
Komolyan ott tartok hogy visszateszem a kártyát a régi N8-amba, kipróbáltam androidot, most ezt de csak a folyamatos szopás van mindig. Minden szir-szart lehet ezeken csinálni lassan, csak épp az alap funkciójukat képtelenek betölteni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5202) BigBlackDog válasza Ijk (#5201) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A leesés utáni újraindulás szerintem amiatt volt, mert lazán van az akkumulátor a helyén. Gyári akkumulátorral nálam is megesett ez, ezért egy-két réteg vékony csík szigetelőszalagot ragasztottam az akkumulátor tetejére, így már megszorul kicsit és nem esik ki az esetleges ütésekre.
Jogos mondjuk amit mondasz, ez a újraindulás utáni wipe probléma engem is egy hétig kísértett (kellett a fenének rögtön frissíteni). Én sem néztem volna ki ezt a BB-ből, mondjuk igaz, hogy nem mindegyik készüléknél jelentkezett. Remélhetőleg többet már nem fog előfordulni hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#5203) Ijk válasza BigBlackDog (#5202) üzenetére


Ijk
nagyúr

Újraindítottam és nem segített. Ugyanúgy eldobott mindent.
Kurva jó hogy az exem száma minden alkalommal visszajön. Ki akartam törölni, nem nyomtam elég hosszan aztán elkezdte hívni. Fantasztikus, komolyan mindjárt ledarálom.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5204) BigBlackDog válasza Ijk (#5203) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyszer újra kell indítani a javítás alkalmazása után, ahogyan írtam is még anno. Viszont utána már bármit állítasz, azt megjegyzi. :) Vagy így próbáltad esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#5205) Ijk


Ijk
nagyúr

Áhh, komolyan sírok és röhögök.
Itt celluxozom egy csúcs BB teledon akksiját hogy ne lötyögjön, miközben a hátlap bepattanóját már megpapíroztam hogy ne lötyögjön. A rendszer újraindítás után 2 perc mire feláll, minden este töltőre kell dobnom mert a frissítés óta nem bír két napot. A billentyűzet elkezdett duplán gépelni pár hete.
A gyári térkép programmal nem lehet címet keresni.
Előbb hívtak mikor újraindítás után még töltődött a rendszer, elhúztam a hívásgombot, ami odafagyott és miközben beszéltek össze- vissza rezgett a telefon.

Mennyiért lehet egy ilyen szart eladni? 20k-t még van aki fizet érte?

BigBlackDog: Igen, rájöttem, mert azóta mégegyszer újraindítottam és most már nem volt benne a kitörölt szám.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5206) BigBlackDog válasza Ijk (#5205) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Megoldódott végül az újraindulásos problémád? :) Egy problémával kevesebb legalább. Kicsit faragni, reszelni kell rajta, de ha van hozzá türelmed, egy idő után teljesen használható, kezes kis készülék lesz belőle szvsz. Csak "idomítás" kérdése. Ilyen szempontból szerintem a droid még mindig valami undomesztikált, magányos, antiszociális ritka vadféle. :DDD

Annyiért szívesen átveszem Tőled. Dobj egy pü-t! :)

[ Szerkesztve ]

(#5207) Ijk válasza BigBlackDog (#5206) üzenetére


Ijk
nagyúr

Komolyan most eladnám, de az N8-nak meg mindkét csatlakozója kontaktos és nem tudom tölteni. Majd megpróbálom megjavítani. Új telefonra meg most nem futja.
Androidot egy hónapig használtam, elég is volt belőle annyi. WP-t sem szeretem, iOS-t még nem próbáltam, de amennyit itthon elkérnek régi Iphonokért nem is fogok. Symbian-t szerettem, de lassú volt netre az N8, BB10 jobban tetszett még annál is egészen a mostani mizériáig.

Bizonyára faragással, tákolással jó telefon a Q10, de nem azért vettem BB-t hogy pátyolgassam, hanem kiszolgáljon mint egy elnyűhetetlen és megbízható eszköz. Ennyi erővel vehettem volna valami olcsó droidos szart is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5208) noss válasza Ijk (#4960) üzenetére


noss
csendes tag

nálam is ilyesmi van, most kutatok ellenszer után :) :(

noss

(#5209) BigBlackDog válasza noss (#5208) üzenetére


BigBlackDog
veterán

5200-as hozzászólásomban linkelt megoldás nem segített?

(#5210) noss válasza BigBlackDog (#5209) üzenetére


noss
csendes tag

odáig még nem jutottam el vagy átugrottam, de egyre közelít a helyzett, ahogy olvasom a "kék LED problémát" :)
KÖSZI! :R

(még annyit hozzáfűznék, hogy egy ilyen újraindítás után szépen lehal az android alrendszer és a BBM is. utóbbi üdvözlőképernyő után fagy ki, előbbi el sem indul.)

[ Szerkesztve ]

noss

(#5211) noss válasza noss (#5210) üzenetére


noss
csendes tag

(még annyit hozzáfűznék, hogy egy ilyen újraindítás utáni ~750 megás frissítést követően szépen lehal az android alrendszer és a BBM is. utóbbi üdvözlőképernyő után fagy ki, előbbi el sem indul.)

noss

(#5212) Crafter32 válasza Ijk (#5207) üzenetére


Crafter32
őstag

10.2.1 van nekem fent. Én sem frissítettem, illetve visszaraktam. A 10.3 nem a tuti. 10.2.1 pedig atombiztos, igazi BB.

Nem tudja vki hogyan tudnám felrakni az IGO-t a Q10-re és az asszonynak Q5-re ? Mind a kettő telefonon 10.2.1 van.

(#5213) Crafter32 válasza Crafter32 (#5212) üzenetére


Crafter32
őstag

(#5214) BigBlackDog válasza noss (#5210) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én megpróbálnám visszarakni a 10.2.1-et és újra frissíteni 10.3.valamennyire. Ezt követően menne a kék led hibajavítás, feltéve, ha kell még. Ha lehal az android futtató és a BBM is akkor ott más (is) a hiba szerintem.

(#5215) noss válasza BigBlackDog (#5214) üzenetére


noss
csendes tag

igen. végigvittem a kék led / vissza a múltba újraindítási hiba javítását.
eredmény:
- fölmászott a ~750 megás frissítés, amit 10.3.1.1779-nek írt
- kicsúszott alóla (sajnos a várt módon) az android környezet,
(bár már gyorsabban villan egyet, ha indítanám pl skype-ot vagy bkv menetrendet)
- fölajánl egy 2 megás frissítést, szintén 10.3.1.1779-es verziószámmal,
amit telepíthetek, újraindulhatok, ikonelrendezés (és valszeg adatok) maradnak, megdícsér, hogy a legfrissebb verziót használom (ami az előbb említett verzió), ... , kb 5 percen belül értesít, hogy u.ez a 2 megás frissítés a rendelkezésemre áll. :))

szinte végtelen nyugalmam ez persze nem törheti meg, hisz ma tájékozódtam itt, hogy egyszerűen újrahúzható az egész OS, így játékosan próbálgatom majd a legfrissebbtől 10.2.1.legstabilabbig.
addig maradhat játékteló szinten... :(

noss

(#5216) Polarstar válasza noss (#5215) üzenetére


Polarstar
nagyúr

jaj - anyám!

Itt lép be a képbe a Wipe kapitány, majd telepítés.... tiszta mobilra.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5217) cserix


cserix
tag

Már 4 napja BBQ10 tulaj vagyok. Évek óta androidos HTC telefonjaim voltak. Sajnos a HTC is áttért a téglatestek gyártására, így a nem túl sok <120mm-es telefon közül esett erre a választásom. Tegnap már sikerült a snap-et is felvarázsolni. Szoftvert még nem frissítettem. A legújabbat azt nem merem feltenni.

QWERTZ-es eu-s SNQ100-3 és a 10.2.1.2977 van gyárilag rajta. Szerintetek van értelme hozzányúlni?

Nem találtam semmilyen direkt be-ki kapcsolási lehetőséget a mobilinternethez (pl. mint a Wifi, vagy Bluth.nál van). Tényleg csak a beállításokon keresztül tudom ezt ki-be kapcsolni?

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#5218) noss válasza Polarstar (#5216) üzenetére


noss
csendes tag

azaz, folyamatban...

az OS autoloaderek mellett mi a Radio vajon míí?

noss

(#5219) Marc864 válasza cserix (#5217) üzenetére


Marc864
tag

Igen csak almenüzéssel lehet. Én nem frissíteném.

(#5220) jacis válasza Ijk (#5205) üzenetére


jacis
nagyúr

Én adok érte 25k is ;)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5221) Marc864 válasza Devas (#5186) üzenetére


Marc864
tag

Azt hiszem nem beszélhetek erről ezen a fórumon esetleg privátban

(#5222) Marc864 válasza lovace (#5195) üzenetére


Marc864
tag

Nálam nem jön be semmi ("There's nothing here")

(#5223) BigBlackDog válasza noss (#5215) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez eléggé rosszul hangzik. :( Ezek után én is csak Wipe pajtás segítségében bíznék.

(#5224) napeda


napeda
csendes tag

Valaki meg tudta már oldani a facebookos problémát? Az értesítések, üzenetek csúszását?

(#5225) lovace válasza napeda (#5224) üzenetére


lovace
aktív tag

Mivel nálam is botrányos 10.3.1 óta bízom benne, hogy ez erre vonatkozik:
"Issue Description: In some cases, after you update your
device software, your Facebook account might not be
added to the BlackBerry Hub as expected.
Fix Description: Fixed in this release."

Én most kaptam meg az 1779-es frissítést Z10-re, de ebben a fórumban láttam sokszor, hogy panaszkodtok a halkulásra, ezért ide is beszúrom a changelogot, mert elvileg ezt is javították benne:LINK

(#5226) V B A válasza cserix (#5217) üzenetére


V B A
aktív tag

nekem a 10.3.1.2576 van fenn, nagy megelégedéssel használom

egy bugot találtam: felveszem a telefont és nem szakad meg egyből a rezgés

sokan számoltak be súlyos hibákról (pl.: adatvesztés) illetve arról, hogy gyorsabban merül a telefon miután frissítettek 10.3.1-re, nálam nem volt semmi gond

(#5227) napeda válasza lovace (#5225) üzenetére


napeda
csendes tag

Hát remélem megoldodik, sokakkal itt tartom a kapcsolatot, de már lassan ott tartok, hogy eladom aa francba,es veszek egy iphone-t, vagy egy Nokiát.. mert idegesítő hogy egy ilyen kis hibát nem tudnak kijavitani már a 10.2 óta.. viszont a qwerty hiányozna nagyon az biztos.

(#5228) eventus válasza V B A (#5226) üzenetére


eventus
veterán

Mielőtt felveszed, nyomd meg valamelyik hangerő gombot, akkor elnémul és a rezgés is kikapcsol - majd ez után vedd fel. Tudom gáz módszer, de.. köszi BlackBerry :((

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#5229) kmóricka válasza Ijk (#5205) üzenetére


kmóricka
aktív tag

Én most cseréltem le teljes érintős bbre a q10et, eddig egyszer jártam úgy vele(z3), h reggel sms ébresztett, plusz rezgett is ugye, s ahogy meg akartam nézni elkezdett őrülten rezegni, semmire se reagált majd újraindult:D(azóta hálisten egyszer sem)
Ettől eltekintve tökéletes , szeretem, és 3 napot kibír:D, mondjuk én sem frissítettem még a legújabbra, lehet nem is fogom, nem tudom érdemes e....

[ Szerkesztve ]

(#5230) kmóricka válasza jacis (#5220) üzenetére


kmóricka
aktív tag

Én olcsón árulom a vatyerán:)

(#5231) Ijk válasza kmóricka (#5229) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én már feldobtam a Q10 kezdetnek 40k-ért, annyira nem sürgős eladnom. ;]
Ne frissítsd ha nincs gondod vele szerintem.

Még kicsit hezitálok hogy eladjam-e, mert most végre rendesen működik és az N8-on a böngészés borzalmas. QWERTY sincs rajta, és a BB hub az eddigi legjobb feature amit telefonon ismertem, azonban az N8 régi szar akksija is tovább bírja, jobb a fogás, robusztusabb a készülék, jobb a fényképezője, jobb a képernyő zárja, van rajta státusz kijelzés, rendes térkép szoftver.
Mondjuk röhej hogy egy 5-6 éves telefon és a q10 között hezitálok, a mégnagyobb röhej pedig hogy egyetlen új készüléket nem tudok mondani ami kellene. Iphone 5s fogása volt jó csak nekem amikor nyomogattam "újabbakat", én ezeket a tepsiket nem tudom rendesen megfogni. Meg nem kell csillióegy alkalmazás, hanem masszív, gyors, megbízható készülékre van szükségem. Az N8-ból csak a gyors hibádzik.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#5232) Crafter32 válasza napeda (#5227) üzenetére


Crafter32
őstag

10.2-vel nincs gond. Teljesen felesleges a 10.3, csak azért, hogy újabb legyen. Nokiában nem láttam mostanában szép telefont. Az Apple sem egy angyal, még 1x sem ismerte el, hogy hibázott: fogd jól a telefont, hogy legyen térerő, csak akkor hajlik ha használod stb. Nem beszélve a értelmetlen magas árról.
Mindegyik rendszernek megvan a maga gondja. Ki mit tud elviselni :)

Az ujfgsm oldalán ha jól emlékszem a zsír új Q10 most 50e. Brutál alacsony áron megy a Q10 még akkor is ha több, mint 2 éves.

[ Szerkesztve ]

(#5233) kmóricka válasza Crafter32 (#5232) üzenetére


kmóricka
aktív tag

Az mind csak humbuk, aztán közlik, h ja csak a 2 év garisból van 70ért....
Ismerős körök, mindenhol ez a beetetés az olcsó 1 év garis készülék, ami persze nincs... :Y

(#5234) eventus válasza kmóricka (#5233) üzenetére


eventus
veterán

Sufniból nem veszünk :))

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#5235) V B A válasza eventus (#5228) üzenetére


V B A
aktív tag

mondjuk engem ez annyira nem zavar, bár elég furcsa egy hiba

nem értem, hogy hogy nem vették észre a tesztelés során

(#5236) eventus válasza V B A (#5235) üzenetére


eventus
veterán

Hívó félnek kellemetlen, mert hall egy zúgàst. BlackBerry tojik bele, csak a műsort nyomja.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#5237) jokerke86 válasza lovace (#5225) üzenetére


jokerke86
tag

Nekem az 1779-es van fent és halk. Sőt amit észrevettem, hogy füles nélküli zenehallgatásnál is halkabb, mint az azelőtti 10.3-mas volt.

(#5238) Polarstar válasza jokerke86 (#5237) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nekem tegnap ment fel rá és hangosabb lett.
Meg is ilyedtem az elsőnél olyan hangos lett. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5239) jokerke86


jokerke86
tag

Van valakinek ötlete meg értelmes magyarázata, hogy az Appstore-ba való belépésnél miért kellene hozzaférést engedélyeznem a fotóimhoz, zenéimhez, dokumentumokhoz, a többi tárolt fájljaimhoz és a helyzetemhez? Enélkül azt a rohadt iGO-t sem lehet telepíteni (de lehet ha ezzel együtt sem, majd kiderül). Ráadásul az még a kapcsolataimhoz is hozza akar férni, de azok módosítására-törlésére is engedélyt akar és még egy rakás infóhoz amihez tényleg semmi köze és nem is szükséges a működéséez.

(#5240) Polarstar válasza jokerke86 (#5239) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Passz. Én pl nem használom.
Mellesleg ha letiltod, akkor is kell mennie

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5241) jokerke86 válasza Polarstar (#5240) üzenetére


jokerke86
tag

Hogyan tudom letiltani? Az appot ha felteszem, indításnál felteszi a kérdést, hogy engedélyezem-e, hogy hozzaférjen ezekhez vagy sem. Ha arra kattintok, hogy nem, egyből kilép és amikor megint elindítanám, akkor megint kérdezgeti. Ha nem fogadom el, hogy olyanokhoz hozzaférjen, amihez semmi köze, akkor nem indul el az app. Máshonnan le lehet tiltani vagy be lehet ezeket állítani appokra szabva?

(#5242) Polarstar válasza jokerke86 (#5241) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A szokott módon a telepítéskor engedélyezed egyedileg, vagy a beállításokban a Biztonság és adatvédelemben kattingatsz. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5243) jokerke86 válasza Polarstar (#5242) üzenetére


jokerke86
tag

Telepítésnél nincs opció, hogy kivegyem amit nem akarok engedélyezni. A beállítások - adatvédelem résznél meg inaktívak a kapcsolók ennél az appnál és nem lehet kivenni, hogy mihez ne legyen hozzaférési joga :( Leszedem az iGO-t, teszek navfreet vagy valami hasonlót helyette, mert nem szeretem ha turkálnak a cuccaim között.

(#5244) Polarstar válasza jokerke86 (#5243) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A boltok nem hiszem hogy turkálnak. Mivel minden kapható ezért van bekapcsolva.
Ha a kapcsoló inaktív, akkor az más.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5245) lovace válasza jokerke86 (#5237) üzenetére


lovace
aktív tag

Erről sajnos nem tudok nyilatkozni, mert csak tegnap óta van fent, azóta nem hallgattam zenét és nagyrészt rezgőn volt. Viszont ehhez kapcsolódóan észrevettem, hogy határozottan visszatért a régi erőssége a rezgésnek. Ami még feltűnt, hogy végre kezdi visszanyerni a 10.2.1 gördülékenységét. Nekem az egyetlen hátránya eddig a 1779-nek, ami már az előző 10.3.1 óta is meg volt, hogy gyorsabban merül ezzel, mint annó a 10.2.1-el.
Rezgő bugom hívásnál soha nem volt, így arról nem tudok nyilatkozni(kop, kop).
Múlt héten komolyan elgondolkodtam, hogy visszatérek 10.2.1-re, de most már örülök, hogy nem tettem. Még egy kicsit csiszolnának ezen a 1779-en és nem lenne itt akkora gond, mint aminek elsőre látszott. Hiányozna a panoráma mód a fényképezőből, a beépített adatszámláló, a blend és még néhány dolog.

(#5246) Phülöp válasza jokerke86 (#5243) üzenetére


Phülöp
addikt

Androidos programok ilyenek. Ne hidd, hogy egy ingyenes app tényleg ingyenes - ez az ára.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5247) V B A


V B A
aktív tag

Szülinapi iGO Snapből települ, de nem indul el, viszont Play Storeból telepítve minden oké.

Mindenképpen telepítsétek mert fantasztikus élmény, amikor a Q10 fizikai billentyűzete felett megjelenik egy virtuális QWERTY!

(#5248) Polarstar válasza V B A (#5247) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jaj, ezt akkor kihagyom!
*facepalm*

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5249) eventus válasza V B A (#5247) üzenetére


eventus
veterán

Sygic nem csinal ilyet, de jo lesz a nativ Mireo is :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#5250) V B A válasza eventus (#5249) üzenetére


V B A
aktív tag

külföldön én is Mireot használom, belföldön Gmapset

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.