Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:26:57

LOGOUT.hu

BlackBerry Passport téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) totj80 válasza eventus (#750) üzenetére


totj80
tag

Nem ,semmi melegedés nincs,és sehogy sem jön le. De nem egyedi mint kiderült.

[ Szerkesztve ]

(#752) jacis válasza totj80 (#745) üzenetére


jacis
nagyúr

Nekem is volt ilyen foltom de eltűnt pár nap alatt. Nyugalom.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#753) Phülöp válasza jacis (#752) üzenetére


Phülöp
addikt

Úgy legyen.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#754) totj80 válasza jacis (#752) üzenetére


totj80
tag

Ezt nem mondod komolyan, eltűnt? Na de király lenne ha eltűnne.

(#755) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Megpucoltátok a kamera optikát közben? :DDD :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#756) kbela365


kbela365
tag

Sziasztok!

Azt tudja valaki, hogy hogyan lehet a Passport levelező klienségbe beállítani, hogy válasz email írásakor mit tegyen a levél tárgya elé? Angol nyelv használata esetén automatikus azt írja, hogy "RE: ", magyar nyelv esetén azt, hogy "Válasz: ". Ha két eltérő nyelvű készülék tulajdonosa levelezik, akkor három levél után már nagyon hülyén néz ki a tárgy.

(#757) Phülöp válasza kbela365 (#756) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem láttam még olyan telefonos klienst (más rendszereken sem), ami ezt tudná.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#758) matteo_szg


matteo_szg
őstag

Csatlakoztam a klubhoz. Elképesztően jó ez a telefon. :)

jupiiii

(#759) sasa134 válasza matteo_szg (#758) üzenetére


sasa134
addikt

Gratula! Miről váltottàl?

Avanti Roma

(#760) icezozo válasza matteo_szg (#758) üzenetére


icezozo
addikt

En is gratulalok !

http://qwankido.hu/

(#761) matteo_szg válasza sasa134 (#759) üzenetére


matteo_szg
őstag

Lumia 930 - előtte Z10 volt, de sajnos meg kellett válnom tőle. Most viszont sikerült visszatérni a BB platformra; bazira hiányzott már egy erős flagship modell ehhez a rendszerhez.

jupiiii

(#762) jacis válasza matteo_szg (#761) üzenetére


jacis
nagyúr

Üdv köztünk.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#763) legiaap


legiaap
nagyúr

Na ez wow: [link]
:Y

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#764) sasa134 válasza legiaap (#763) üzenetére


sasa134
addikt

Hát igen, ez sima BB10 feature :) Az emberek nagyot néznek amikor ezt látják, de a youtube-on kívül több hasznosabb ilyen szitu van: pl hívás közben naptárat nyitni vagy jegyzetet írni sima ügy. Vagy mondjuk megy a navigáció, jön egy mail, kapsz egy rövidke sort, ha érdekes, felfele swipe -pal bele tudsz lesni, (1 gesztus) , ha fontos, meg tudod válaszolni, közben a navi fut tovább,1 mozdulattal visszalépsz. Stb stb. Egyszerűen természetes az egész, flow van, megy minden, egyszerre. Állat.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#765) legiaap válasza sasa134 (#764) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az még nagyobb lenne ha a multitasking kis ablakban a lerakott youtube futna kicsiben.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#766) sasa134 válasza legiaap (#765) üzenetére


sasa134
addikt

Ezen már én is tűnődtem, nem lenne gyenge :)

Avanti Roma

(#767) kristof83


kristof83
aktív tag

Sziasztok!
Qi töltő van a Passport-ban mint a Z30-ban?
Illetve szerintetek megoldható hogy androidos órát csatoljak hozzá (például LG G Watch R), ha rátelepítem az androidos kliens programot?

(#768) kristof83


kristof83
aktív tag

Ja és amit elfelejtettem kérdezni és fontos!
Működik már a T-mobile LTE hálózata a Passport-on!?

(#769) Phülöp


Phülöp
addikt

Browser infó : 8, párhuzamosan megnyitott lapnál már érezhető a lassulás. Nem tudom, számít-e (szerintem igen), de mind blog.hu-s oldal volt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#770) jacis válasza legiaap (#763) üzenetére


jacis
nagyúr

Állat ez a passport. Nekem soha nem volt ilyen gyors telóm.
A kijelző is legjobbak között van nálam (ha nem a legjobb).
Nagyon jó döntés volt a G3-ast lecserélni.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#771) V B A válasza legiaap (#765) üzenetére


V B A
aktív tag

PlayBookon így van, bár ki lehet kapcsolni. ha jól emlékszem Palm WebOs-en is így van / volt.

(#772) jacis válasza V B A (#771) üzenetére


jacis
nagyúr

Sajnálom a webos-t hogy kihalt a telefonos rendszerek közül.
Az is egy jó rendszer volt illetve most is az, mert az LG tv-k esetében nagyon bevált.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#773) V B A válasza jacis (#772) üzenetére


V B A
aktív tag

még megvan a Palm Prém :-)
sajnálnám eladni

(#774) sasa134


sasa134
addikt

nincs is szebb, mint mikor a DHL futár csenget: megvan a Passport, vééégre :D

Avanti Roma

(#775) jacis válasza sasa134 (#774) üzenetére


jacis
nagyúr

Gratula hozzá :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#776) kárátékutyá válasza sasa134 (#774) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Már látom is lelki szemeimmel:

"Egész nap azt a k&@va telefont nyomkodod ahelyett, hogy a baltával szétfaragnád végre a kezedet! " :)

(#777) abeno9 válasza sasa134 (#774) üzenetére


abeno9
csendes tag

gratula! :)
remélem majd te is írsz róla pár szót, mint magánvélemény!

(#778) sasa134


sasa134
addikt

köszi szépen.
Mindenképp vések róla egy hosszabb szösszenetet, csak kell pár nap. Most lakom befele.
Első gondolatok egyike: innen is üdvözlöm, aki kitalálta/ rábólintott, hogy legyen kb 15 centivel rövidebb a töltőkábel (a Z10-éhez képest).. Amit spóroltak, azt költsék gyógyszerre :(((

@kárátékutyá
Én szabin vagyok már, szegény asszony dolgozik az irodában. tegnap említett vmi "fontos elintéznivalót", amit meg kéne csinálnom de nem rémlik mi volt. De asszem nem a Passport nyomogatásra gondolt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#779) totj80 válasza sasa134 (#774) üzenetére


totj80
tag

Gratula :)

(#780) attila8812


attila8812
csendes tag

Ma volt alkalmam par percig nyomogatni. Szokni kell a készüléket ez tény. De nagyon tetszik. Mindenképpen veszek egyet amint lesz egy olcsóbb használt eladó vagy lejjebb megy az ára. A merettel egyaltalan semmi baj nincsen, kiválóan kézre áll, egyszerűen stabilan tartható minőségi darab.

Találkozott e valaki olyasmi problémával hogy bármelyik ( esetünkben jobb alsó) sarokban a kijelző előtt tehát az üveg elengedett volna vagy feljott volna ?

Megbízhatóságaim : http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=attila8812&submit= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=attila8812&submit=

(#781) sasa134


sasa134
addikt

így kb 24 óra elteltével pár gondolat:
- Z10 itt a kezemben, onnan költöztem át, elég simán ment, minden megmaradt, kontaktokat Ultimate Backuppal tettem át, SD kártya átröppent, többit a BB ID megoldotta.
- több mint másfél év BB10 után nem volt furcsa semmi, meg a 10.3-at is ismerem, Passport is volt már a kezemben, igaz csak rövid ideig. Nekem a telón 10.3.0.908-as OS van (.1418-as verzió) és nem talált újabb frissítést OTA, német o2 hálón lógva
- a telefon sokkal gyorsabban (1-3mp) talál mobilnetet, mint az ugyanazon a hálón lógó, vele egy szobában levő Z10 (LTE, 10.2.2)
- van pár furcsaság, amit meg kell szokni, nyilván a mérete, itt a szélesség az ami furcsa, nehézkes kicsit alulról megtámasztanom, majd alakul ez. Azt sem tudom még igazán, hogyan vegyem fel az asztalról, hogy a fogás biztos legyen - pedig átlagos méretű a kezem. Ezekkel tisztában voltam. Érdekes, hogy farmer, szövet nadrág zsebben, simán elfér, nem zavaróbb az ottléte mint egy Z10-é. A Z10-et újra a kezembe véve viccesen kicsinek tűnik.
- a telefon gyors, nagyon gyors, tényleg - nekem a Z10-zel sem volt semmi bajom, de itt valóban érződik a kraft
- nekem a space picit fura, egyrészt keményebb mint a többi gomb, nem jár olyan 'mélyre' mint a többi (nem tudom, hogy ez minden Passportnál így van-e - majd megnyomogatok egy saturnos példányt). Másrészt csak középen nyomható le, tehát a 'v' és 'b' betűk felőli széle benyomhatatlan. Nem tudom, miért van ez így, mi a műszaki oka, de kicsit zavar. Remélem nem hibás a példányom, de ez egyértelműen így van: középen kell megnyomni a szóközt, hogy működjön.
- az építései minőség csillagos 5ös - lenne, ha nem jelent volna meg 1-2 óra után az ismert logo körüli folt a hátlapon. Nekem csak villanyfényben látszik, ha úgy forgatom a telefont. Túlélem, de azért...Na. Minden egyéb nagyon jó, kellemes, a fém keret nagyon szép, a hátlap anyaga detto, a kijelzőt érinteni mintha bársonyt simogatna az ember. Nem nagyon lehet sztem többet kívánni, top a cucc.
- a Z10-nél is bosszankodtam pár alapvető design elem (baki?) miatt: ott az oldalsó töltő-csatlakozóval volt bajom, itt ez szerencsére ugye alul van. De ami itt zavar: a bekapcsoló gomb elhelyezése: Z10/Q10 esetén ugye középen volt, most el lett tolva jobbra. Így ha ez ember kézbe veszi (jobb kézzel, ugye, mint ahogy a többség teszi), akkor SEMMILYEN ujjal nem éri el kényelmesen, a mutatóujjunkat majd' ki kell törni, hogy visszanyúljunk érte. Ha balra tolták volna el (ahol a jackdugó van), kényelmesen lehetne oldani a kijelzőt, de az is elég lett volna ha csak középen hagyják. Így sikerült a legrosszabb helyre tenni. FAIL.
- kijelző: ugyanolyan beállítások mellett a Z10-énél melegebb és fényerőben jobb képet produkál, fantasztikusan szép a képe. Utcán remekül olvasható, kellemetlen fényben is. Max pont. Jah és már nem csak fehéregyensúlyt hanem színtelítettséget is tudunk állítani a stock OS-ben, szóval mindenki elég jól be tudja állítani a megfelelő szintre. Nekem kb 40%-os van a fényerő és így nagyon kellemes.
- érdekes, de az előlapi kamera fájdalmasan lassú és laggol, a Z10-hez képest. Itt a Z a kezemben és az a kamera elég gyorsan teszi a dolgát, míg a Passporté ronda utánhúzásokat produkál. Nem halok bele, csak feltűnt, gondolom majd javítva lesz szoftveresen.
- a böngésző nem sokat változott funkcióiban, persze gyorsabb lett, és egészen kiváló élmény rajta (oldalra fordítva), a billentyűzeten görgetve olvasgatni
- a billentyűzetről és a hibrid megoldásairól majd írok bővebben, elég annyi, hogy szokni kell. A felpöcköléses szótanítással itt is sok frusztráló pillanattól kímélhetjük meg magunkat. Én a BB10 virtuális billentyűzetét NAGYON jónak tartom, itt a gombok parádésak, de a felbukkanó virt. részen még az ember keresgéli a szimbólumokat, számokat, írásjeleket - ezek megszokásához is idő kell. Egyelőre nem írok olyan gyorsan mint a Z10-en - de erre is számítottam.
- már korábban kibosszankodtam magam a töltőkábelen: kb 15 centivel rövidebb a Z10-énél, ami elég jelentős. Pl a jól megszokott, nappaliban található kanapé kartámaszán nem tudom rendesen tölteni a Passportot, mert a rövid kábel miatt a telefon félig a levegőben lóg. Khhm. Az ilyen kisstílű dolgoktól én agybajt tudok kapni, tényleg, vizes strandpapuccsal minden reggel pofánverném azt, aki ezen spórolt.
- pár app, ami simán ment Z10-en, itt nem vagy nem olyan jól fut: ez valszeg a kijelzőméret optimalizálatlanságának köszönhető. Vár még munka a fejlesztőkre. Pl a BB Worldös, "Built for BB" minősítésű Easytune, ami az egyik legjobb zene stream app, behal, ha be akarok jelentkezni és nem jutok tovább a login képernyőnél. Z10-en semmi ilyen nem volt. És ez nem droidos app, hanem natív. Ezeken kell még dolgozni.
- Snap simán felugrott, semmi gond vele, a számomra fontos droidos appok simán mennek ( menetrend, Deutsche Bahn, Skyscanner, Booking.com stb)
- a diktálás fantasztikus: kocsiban, vagy akár otthon is , amikor próbáltam, hibátlanul tud bevinni magyar szöveget. Kicsit lassabban, tagolva kell beszélni, mint amúgy tenné az ember, de a végeredmény nagyon nagyon jó! sztem nagyon sokat fogom használni. Az Assistantot nem próbálgattam eddig...
- Blend: :C No comment, atomjó.

Azt hiszem röviden ennyi, majd jön még akku tapasztalat, meg részletesebb tapasztalat a hordhatóságról, kezelhetőségről. Nagyon érdekes, nagyon szép, erős, gyors telefon, jó rendszer, apró hibák: sztem sokáig lesz a társam.

Avanti Roma

(#782) icezozo


icezozo
addikt

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

http://qwankido.hu/

(#783) jacis


jacis
nagyúr

Boldog Karácsonyt Passport userek :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#784) sasa134


sasa134
addikt

Boldog, békés ünnepeket!

Avanti Roma

(#785) turbulencia8 válasza sasa134 (#781) üzenetére


turbulencia8
őstag

Érdekes beszámoló, köszi! :))

(#786) legiaap válasza sasa134 (#781) üzenetére


legiaap
nagyúr

Köszi a beszámolót. Kár, hogy a Passport hátlapja nem olyan anyagú lett, mint a Classic-é, akkor talán nem lenne az a gebasz a logónál.
Ja közben a Verge lehozta a Classic tesztjét. Leszerepelt rendesen, mondjuk anno a Passport-ot sem dícsérték.
[link]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#787) icezozo válasza legiaap (#786) üzenetére


icezozo
addikt

A Verge az osszes BBt lehuzta.

http://qwankido.hu/

(#788) kárátékutyá válasza icezozo (#787) üzenetére


kárátékutyá
őstag

És? Az ájfon 6 szerintük a világ legjobb mobiltelefonja. Az egyik Verge szerkesztőnek elhajlott a 6+ telefonja, és írt arról egy cikket, hogy az apple egyik üzlete azonnal kicserélte egy újra, és ez mekkora "hájp már". Arról hogy "ejnyebejnyenemkénehajóógatniii" nem írt posztot.

[ Szerkesztve ]

(#789) icezozo válasza kárátékutyá (#788) üzenetére


icezozo
addikt

nem akartam ismet hit vitat nyitni ezert sem irtam be ,hogy apple fan oldal. ;)

http://qwankido.hu/

(#790) kárátékutyá válasza icezozo (#789) üzenetére


kárátékutyá
őstag

apple fun oldal apple fizetett oldal

(#791) sasa134 válasza kárátékutyá (#790) üzenetére


sasa134
addikt

+1

Verge, pfff.

Avanti Roma

(#792) icezozo válasza kárátékutyá (#790) üzenetére


icezozo
addikt

igen inkabb igy helyes :D

http://qwankido.hu/

(#793) jacis


jacis
nagyúr

Ma srácok akkorát esett pofára a passportom, hogy eddig még sztem egy telóm se esett ekkorát. Metlakira esett a bal felső sarok ért le először utána meg pofára. Nagyon sajnáltam illetve egy két karácsonykor nem ildomos mondattal megáldottam a törtenteket. Szerencsére semmi baja nem lett.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#794) icezozo válasza jacis (#793) üzenetére


icezozo
addikt

gondolom siman tulelte :)

http://qwankido.hu/

(#795) sasa134 válasza jacis (#793) üzenetére


sasa134
addikt

Huhh...ez a rémálmom..Nagyon bizonytalanul tudom csak fogni, figyelni kell. Örülök, hogy nem lett baja a tiednek.

Avanti Roma

(#796) icezozo válasza sasa134 (#795) üzenetére


icezozo
addikt

nekem 4 szer esett ki a kezembol az autoban :W
biztos hepehupas volt az ut :)

amugy szokni kell mert nem egyszeru menetkozben a kezelese :D

http://qwankido.hu/

(#797) jacis válasza sasa134 (#795) üzenetére


jacis
nagyúr

Nekem nem a kezemből esett ki hanem a szennyestartó tetejére volt rakva amibe véletlen belerugtam a telóm meg lerepült.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#798) sasa134


sasa134
addikt

Böngésző gyorsparancsok:
T - top
B - bottom
Space - lefele lapoz
L - load (frissít, újratölt)
R - reader mód
S - search
N - next, következő oldal
P - previous, előző oldal
W - window, ablak
I - zoom in
O - zoom out

Ezek ugye Q10en is voltak már, de hátha vki nem ismeri őket. Sok ilyen van, a Hub-hoz, naptárhoz is.

Avanti Roma

(#799) zdaboxer


zdaboxer
újonc

Sziasztok!

Először is szeretném megköszönni azt a sok információt amit ide írtatok. Miután minden hozzá szólást elolvastam, sikerült kiválasztanom, a BlackBerry Passport telefont. Sokat gondolkoztam rajta, hogy megvárom, amíg megérkezik a classic.
Miután megrendeltem, hétfőn meg is érkezett, és azóta nyúzom. Nagyon tetszik, és örülök, hogy ezt választottam. Ezeket a sorokat már róla írom, próbálom szokni a billentyűzetet. :))

(#800) icezozo válasza zdaboxer (#799) üzenetére


icezozo
addikt

Gratula hozza! Legyen benne sok oromod!

http://qwankido.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.