Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fornettisuti válasza daenerys (#45) üzenetére


fornettisuti
veterán

egy nem tetsző technikai paraméter is többet számít, mint a mindennapos használhatóság.
olvasd el a tesztet: pont, hogy "a mindennapos használhatóság rovására megy" a "nem tetsző technikai paraméter"

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#52) Bocha válasza Baggins86 (#31) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

A microSIM vastagabb, mint a nano, szóval ha micróból vágsz magadnak nanót, akkor egy csomó telefonba bele fog ragadni. Sokszor jártunk így a szerkesztőségben, szóval hidd el, tényleg így van. :)

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#53) kekkola válasza bwoay (#47) üzenetére


kekkola
senior tag

A magas árat nem elsősorban a hardver indokolja. Miért kell ezt minden Blackberry készüléknél lezongorázni?! Itt és így kell kifizetni a 10.3.1 költségeit + a kis darabszámban gyártott termékek drágábbak. A classic azért kerül ennyibe, mert olcsóbban nem érné meg. Pont.

Bocha: én nem értem ezt a vagdosást, szolgáltató ingyen ad olyat amilyet akarsz és nem kell szórakozni és fizetni érte...

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#54) Bocha válasza macskea (#50) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Sajnos én nem érzem olyan makulátlannak a sebességet, mint mondjuk a Passportnál. IMAP fiókot szinkronizálok, több ezer levelet tárolok a telefonon (ott vannak az infóim, állandóan keresgélnem kell köztük, azért), és az ilyen listák megjelenítése és keresések végrehajtása nem olyan reccenésmentes a régi hardveren futó 10.3.1 alatt, mint korábban volt, mondjuk a Q5-nél. A Passporton viszont ilyen gond nincs.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#55) Bocha válasza kekkola (#53) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nem mindegyik szolgáltató és nem mindegyik tarifacsomag esetén igaz, hogy ingyen van a csere. De igazából lényegtelen is, hogy te vagy én mit gondolunk, marha sokan vágatják a kártyájukat, mert ahhoz nem kell ügyet intézni, hanem fél perc alatt megvan, és lássuk be, mindannyian utálunk sorban állni, várni, papírokat aláírni egy csere miatt. Viszont fontos tudni, hogy amíg a normál > microSIM vágás általában problémamentes, a micro > nano esetében ez nincs így, mert vastagabb lesz a kártya, mint kéne.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#56) Janez0085


Janez0085
tag

A processzorral kapcsolatban, egyébként szerintem piszkálható a cég. Mondjuk engem nem akadályoz semmibe. De már csak prestige-ből is lehetett volna bele valami jobban hangzó soc-t rakni. Viszont cserébe nem állsz be a sorrba, hogy már csak a márkák logói különböztetik meg a telefonokat. Sajna a BlackBerry hajlamos indokolatlanúl buta lépésekre ez van. Viszont a jelenlegi mobilbizniszben szerintem a legvagányabb gyártó. Míg manapság nincs szinte különbség a telefonok közt mindenki csak egymást próbálja felülmúlni pont 1mm-el, többel nem, hogy jövőre is tudjanak egy picit változtatni, addig a BB bemutat mindenkinek és a csőd közepette teljesen ellenfordúl a piaccal és bele kezd valami teljesen másba amibe senki nem mer. Én a Passportnál is kiakadtam, hogy melyik elmebetegnek jutott eszébe, hogy érintésérzékeny fizikai billyentyűzetet csináljanak? És elkészült, és parádés. Majd fejlődnek hardveresen is egyenlőre innoválnak. Annó forradalmasították a mobil email-ezést, most újra teremtik a mobilok külsejét és funkcióit. Messze a legszimpatikusabb gyártó minden elfogúltság nélkül. (bár mióta megvan a Classic az elfogúltságom a tetőfokára hágott) :D

Eredeti gyártói Samsung, Google Pixel, Realme, Xiaomi,Motorola alkatrésze/szervizelés - Áfás számlával

(#57) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Na erről beszélek. Nem fanatikuskent kell hozzaszolni, hanem szakmailag. Ez egy jó teló lenne, ami főleg email stb van kihegyezve. Akkor még nehogy mar lassú legyen. Ez így nem gerebe, barmennyire is szeretem a BB-t.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#58) orion1025


orion1025
őstag

Ájfónra hajazó szappantartó. Miért kell erőltetni még mindig a gömbölyű "éleket"?

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#59) axioma


axioma
veterán

Mar unalmas lehet, de mivel me'g mindig nem valtozott a velemenyem, a nem tul suru BB cikkeknel 1 alkalommal meg ta'n csak elfer: qwerty slider telefont a BB-tol... jo kepernyomeret ES jo billentyuzet lehetne belole. Valamiert mindig kihagyjak ezt a ziccert...

Egyebkent jonak tunik ez a telefon is, de ennyiert sajna biztos nem ezt valasztanam, ha most kene (tavaly is bar masodik korbe kerult nalam a Q5/Q10, vegul elverzett a billentyuzet-igenyem a Z1C-vel szemben, foleg a flottas arlistat is megnezve).

(#60) Ijk válasza orion1025 (#58) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem megtaláltad a mai mobilpiacon a leginkább ájfónra hajazó készüléket. :DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#61) orion1025 válasza Ijk (#60) üzenetére


orion1025
őstag

Elvégre mind a kettő gyümölcs, így kétség sem férhet hozzá ;]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#62) kbyte1024 válasza orion1025 (#58) üzenetére


kbyte1024
addikt

:)

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#63) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

A cikk írónak jár egy "Ajánlott plecsni" , ritka szakszerű, korrekt, és elfogulatlan írás.

Én is a gyenge soc kiáltók táborába állok, no nem azért, mert nem lehet használni rendesen,
hanem mert a mai telefonok mellett (pld nexus 5/ehhez tudom most hasonlítani, mert BB-re való visszatérésem előtt ez volt/) laggoló és lassú ez a soc...már a Q10-ben is, ahol azért nem ekkora méretű és energiaigényű panelt kellett meghajtania. A kereső is csiga lassúnak tűnik akárcsak a fent nevezett készülékhez képest. Kereső lassúságát visszaszívom, az mégis jónak tűnik.

A billentyűzetet meg ki nem xarja le, mikor teljes emailokat lehet hibátlan magyar helyesírással diktálni 10.3.1 óta (Leak is)?

Amúgy én még nem láttam ilyen szép telefont, 9900-nál is szebb.

[ Szerkesztve ]

(#64) no more válasza embe (#34) üzenetére


no more
addikt

Amint megláttam főoldalon a tesztet, rögtön nekem is ez jutott eszembe. :D

Gyönyörű szép a telefon, és a rendszer még mindig istenkirály a gesztusokkal! De, ez az ár vicc, ezért az SoC-ért... Főleg, ha be is lassul ezek szerint néhány apptól... Persze, ezt a készüléket úgyis üzletemberek fogják venni, nekik végül is mindegy, mi van benne, csak működjön, na, de akkor is!

(#27) Ijk: Szerintem meglepődnél, mennyivel írok nálad gyorsabban SwiftKey-jel. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#65) tomistarkapi


tomistarkapi
tag

Azért van benne régi SOC mert ez volt raktáron és ebből lehet relatív olcsón gyártani.

(#66) eventus


eventus
veterán

Csalódás a telefon számomra is.. Jó mi, ki gondolta volna? :DD Gyenge vas (624 mhz proci annó), csámpás toolbelt, alsó káva illesztése, kapu sztereó hangszóró desing, felfújt kijelző, belső akksi, nano sim, sim/ sd kártya fiók is csámpás....

Nem azzal van a baj, hogy "classic", hanem azzal, hogy jogosan lehett volt elvárni, hogy a Classic/ Passport egy banda lesz és nem Bold/ Curve páros. Eleinte még erősebb vasról, kijelzőről szóltak a pletykák.

Q10 örökké :B :K

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#67) eventus válasza tomistarkapi (#65) üzenetére


eventus
veterán

Adták volna el kávéfőzőkbe..

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#68) KraX válasza Janez0085 (#46) üzenetére


KraX
őstag

Miert rosszabb egy i5-on olvasni?

For the God Emperor!

(#69) Janez0085


Janez0085
tag

Szerintem elég régóta világos volt, hogy milyen vas less benne. Senkit nem ért meglepetés. Itt az volt a lényeg, hogy milyen maga a teló. És az pedig jó. Pont. A sim tálca még csámpásan is job mint a Passport mini hátlapja. A Samsung-ok recsegnek, az iphone 5-5S-eknél majdnem minden db-nál hézag van a kijelző és a keret közt illetve zörögnek ha megrázod mint egy csörgő kigyó. Mindenbe lehet hbát találni.

Eredeti gyártói Samsung, Google Pixel, Realme, Xiaomi,Motorola alkatrésze/szervizelés - Áfás számlával

(#70) sasa134


sasa134
addikt

nagyon korrekt teszt, gratula!

a készülék valami gyönyörű, iszonyat jó kézbe venni. Aki kételkedik, először vegye kézbe...meg fog lepődni.

Avanti Roma

(#71) Gymnova81


Gymnova81
tag

Ezt a SOC őrületet én sem értem..... Mi a fenének egy telefonba erőseb SOC, ha egyszer az OS nem kíván erősebbet? Bőven jó ennek az is ami benne van. Az egyedüli amiért beletenném az erősebbet SOC-ot,- mint ahogy azt már előttem is megírták - az a fogyasztás. Ennyi kivetni való lehet rajta. Az OS teljesen gördülékeny, és stabil. Röhögve körbehugyozza az androidot, ami alá egy atomerőmű is kevés lenne. Szerintem....

(#72) zorzy4


zorzy4
őstag

Nem szoktam ilyeneket írni, de most az a véleményem, hogy tökéletes telefon lenne 60000ftért. Akkor vennék is egyet.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#73) Polllen válasza Gymnova81 (#71) üzenetére


Polllen
nagyúr

A fogyasztás mellett van egy másik dolog is, a sebesség. Már most is van nála gyorsabb készülék hasonló árban. Persze ha nem találkozol azokkal, nem fog zavarni...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#74) Janez0085 válasza KraX (#68) üzenetére


Janez0085
tag

Mert keskenyebb a kijelző, és agyon kell nagyítani. A Classic-en is kell de nekem sokkal kellemesebb az 1:1-es kijelző. 5S-ről váltottam Classic-re és nekem kényelmesebb böngészés közben. Szerintem rosszabbúl tördeli be az oldalakat az i5 mint a Classic.

Eredeti gyártói Samsung, Google Pixel, Realme, Xiaomi,Motorola alkatrésze/szervizelés - Áfás számlával

(#75) Csapoati válasza eventus (#66) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Megleptel. :) Egyebkent ha lejjebb megy az ara, maris megbocsathatobb lesz a SoC.

#45 daenerys: "Androidot csak BlackBerryn"
Te viszont a nap, sot nem is, a het trollja vagy. :D

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#76) Janez0085


Janez0085
tag

Az árral való problémákat meg szerintem meg kéne fordítani. Ez a telefon nem ér 120.000ft-ot. De az iPhone 6 ér 240.000-et ? Szerintem feleseges vitatni az árakat minden irreális.

Eredeti gyártói Samsung, Google Pixel, Realme, Xiaomi,Motorola alkatrésze/szervizelés - Áfás számlával

(#77) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Zászlóshajó közeli telefonok ma már ritkán kezdődnek 160-170e alatt, így emiatt nem érzem túlárazottnak. 1-2 hónap, és a megunt darabok 80-90 között abszolválhatóak lesznek.

(#78) KraX válasza Janez0085 (#74) üzenetére


KraX
őstag

Koszonom a valaszt! Azert kerdeztem mert jelenleg i5s-el rendelkezem.

For the God Emperor!

(#79) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Gyerekek!
Azt kell mondanom, hogy aki melóban használja a telefonját és nem kell neki ha-tal-mas kijelző telefon - annak ez a mobil mondhatni "tökéletes!"
A 9900 után a legjobb telefonom!
Én imádom! :-D

Klasszikot mindenkinek!
(Szombaton BBM tali nálam! Klasszik szombat!)

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#80) sasa134 válasza Janez0085 (#76) üzenetére


sasa134
addikt

Főleg úgy, hogy a hivatalos EU ára 379Euro jelenleg. A forint meg fosh.

De ugye egy BB-nél mindig megy a sírás, iphone esetében meg még a veséjüket is eladják az emberek (demagóg leszek: 1 Giga Ram 2015-ben, hát hogy képzeli az Apple??)

Avanti Roma

(#81) kárátékutyá válasza KraX (#78) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Nejemnek is az van, és nekem az a bajom a keresőjével, hogy a betűméretet nem lehet növelni rajta, tehát a 4. x után gyengülő szemek és a hozzá tartozó T-REX kezek már nem tudják elolvasni normálisan. Hiába növeled az iOS rendszer betűméretét, a keresőé nem változik, legalább is régen így volt.

Blekin viszont akkorára nagyítod, amekkorára nem szégyelled.

(#82) KraX válasza kárátékutyá (#81) üzenetére


KraX
őstag

koszonom! Megfontolando. Volt blekim anno, de meg huzom ezzel az i5s-el szeretem, nincs vele bajom.

For the God Emperor!

(#83) GeryFlash válasza kárátékutyá (#77) üzenetére


GeryFlash
veterán

Zászlóshajók ritkán vannak 2-3 éves Soccal szerelve...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#84) Polllen válasza sasa134 (#80) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha olyan gyors lenne mint az 1 gigás iphone 2015-ben, senki sem szólna, ezt te is tudod. ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#85) kbyte1024 válasza Gymnova81 (#71) üzenetére


kbyte1024
addikt

Basszus mit nem értesz? Leirta a tesztben hogy lassú. Ennyi! 130-ba belekellet volna fernie egy erősebbnek. A Z30 - ám úgy hasít mint az atom.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#86) kárátékutyá válasza kbyte1024 (#85) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Néztem a videótesztet. Z30-nál lényegesen gyorsabb. Én azt hittem róla, hogy a Z10-nél gyorsabb lesz, nem éreztem azt.

(#87) kbyte1024 válasza kárátékutyá (#86) üzenetére


kbyte1024
addikt

Szerdan lesz a kezembe egy majd osszehasonlitom én is. Én aztán nem vagyok BB fan, de aki a Z30-am felé nyúl, a kezét letorom ;) ez elmond mindent a telóról :)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#88) icezozo válasza Polarstar (#79) üzenetére


icezozo
addikt

Klasszikot mindenkinek!
(Szombaton BBM tali nálam! Klasszik szombat!)

merre es hanyan lesztek?

http://qwankido.hu/

(#89) kekkola válasza icezozo (#88) üzenetére


kekkola
senior tag

hagel és a kicsi klasszik kéz a kézben romantikáznak ;] :)

O+8T

(#90) Steve1207


Steve1207
veterán

Ez a legszebb BB, amit valaha láttam! Sok gyártó tanulhatna tőlük, mert designhoz és szoftverhez értenek továbbra is.

.

(#91) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nagyon erősen gondolkodok abban hogy elsődleges telefonnak egy klasszikus BB-t használjak. Ez pedig szinte tökéletes nekem. :)

All→M8

(#92) eventus válasza Csapoati (#75) üzenetére


eventus
veterán

Teljesen mindegy mennyi lesz, akkor is nevetséges a soc..
Olcsóbb laptopokban sem 4 éves procik vannak, hanem a mai modern, de kisebb teljesítményűek. BB10-nek elég a 2*1.5, nem erről van szó. Fogyasztás, teljesítmény illetve, hogy jól kezelje a friss rendszereket. Classic nekem olyan érzés, mint egy 15 ezer forintos Auchan tablet, 512 MB rammal, droid 4.1.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#93) Janez0085 válasza kbyte1024 (#85) üzenetére


Janez0085
tag

Én nem érzem lassúnak. Egyáltalán nincs akadás. Gyorsan nyílnak a progik is. Egyetlen egy esetben kellene a nagyobb vas az pedig amikor Androidos alkalmazásokat akarsz használni, mert ügyebár oda amúgy is kell a nyers erő. Mondjuk innentől kezdve meg igazából kötelező lenne az erős vas ha Androidot akarunk futtatni. Engem csak azért hagy hidegen mert az eredmények.com így is gyors :D

Eredeti gyártói Samsung, Google Pixel, Realme, Xiaomi,Motorola alkatrésze/szervizelés - Áfás számlával

(#94) Janez0085


Janez0085
tag

Ezt Te sem gondoltad komolyan. :D :O

Eredeti gyártói Samsung, Google Pixel, Realme, Xiaomi,Motorola alkatrésze/szervizelés - Áfás számlával

(#95) Polarstar válasza kekkola (#89) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Köszike! Igen, együtt is alszunk! :P

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#96) bwoay válasza kekkola (#53) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez az a készülék, ami a Blackberrynek lényegében ott volt a polcon, szinte nulla fejlesztéssel, némi újracsomagolással lehet eladni a már kész hardware-t. amúgy abszolút van létjogosultsága, mert sokakat a toolbelt hiánya tántorított el a Q10-től. fogtam is kézben, masszív, tetszetős darab. de szerintem a többség (akiket a szokatlan méretarány nem tántorít el) jobb szívvel ad ki 180 rugót egy Passportért, pláne, hogy az általad felsorolt érvek alapján annak legalább 250-be kellene kerülnie :)

Gymnova81:
nem a telefonba kell az erősebb SOC, hanem a 130e. Ft-ba :D
imádom a Q10-et és nincs semmilyen sebességbeli parám vele. de 60 rugó volt mindössze, nem 130.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#97) jacis válasza eventus (#92) üzenetére


jacis
nagyúr

Az utolsó mondatod nem gondolhatod komolyan...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#98) kekkola válasza bwoay (#96) üzenetére


kekkola
senior tag

Miért kellene 250-be kerülnie? Kb. annyival kerül többe a passport, amennyivel a hardvere jobb-drágább. Egyébként még nem volt a kezemben Classic, de ha a kijelzője nem pentile-amoled már jobb mint a Q10...

#97 jacis: de bizony, komolyan gondolja... :K

#95 hagel: :B oh, de meghitt...

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#99) Ijk válasza bwoay (#96) üzenetére


Ijk
nagyúr

Berriboltban 100k a Q10 és 133 a Classic. Nem igazán értem ezt a hisztit az árazás miatt, teljesen korrekt tekintve hogy egy új modellről van szó, míg a Q10 egy kifutó, miközben a tudásuk közel azonos a plusz gombokat leszámítva.
Én nem érzem szükségét erősebb procinak, soha nem volt semmilyen akadás, lassulás a Q10-el, borzasztó gyors és megbízható a rendszer. Persze lehet erősebb vasat tenni alá, csak akkor meg lehet hogy 20k-val többet kellene fizetni érte, közben semmi gyakorlati jelentősége nem lenne.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#100) Tomi_Ohl válasza Mr.Silkó (#13) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

"Meg hát például a Samukon be lehet állítani a home gombos hívásfogadást"
Na látod, olyankor a Samsung home gombja úgy funkcionál, mint itt a hívásfogadó gomb. Ugye hogy kényelmes azt használni?
Amúgy bármely telefonon be lehet állítani, ha CM-et teszel rá. :D

Csatlakozom az előttem szólókhoz:
Vagy újabb SOC, vagy kisebb ár kellett volna...
Ettől eltekintve nagyon tetszik :)
Bár egy csúszkás qwerty megoldás még jobb lett volna :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.