Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Betiltott meleg-felvonulás… (téma lezárva)

Hozzászólások

(#451) fordfairlane válasza Rive (#445) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem igazán értem ezt az antialkoholizmus - párhuzamot.

x gon' give it to ya

(#452) Bonyi96


Bonyi96
csendes tag

3Mózes 18,22: „Férfival ne hálj úgy, ahogyan asszonnyal hálnak. Utálatosság az.”

Tegnap láttam egy South Park részt, ahol Butterst bedugják egy meleg srácoknak szervezett egyázi táborba, hogy ott majd kinevelik belőle Jézus segedelmével ezt a ferde hajlamot. Az egyik társa mondta ezt az idézetet, láttatva, hogy betanulta. A srácok sorra lettek öngyilkosok, mert nem tudták elviselni, hogy meg kell változniuk, de nem megy. Kérdem én: Miért kell megváltoztatni őket? Ezt nem lehet kinevelni az emberből, nem így működik...
Felvonulásról:
Hülyeség felvonulni, ettől csak jobban fogják utálni őket az emberek, akik dugóba szorulnak, az a néhány elmebeteg meg megdobálhatja őket. Ez magánügy, olyan felvonulás, hogy állatb*szók, vagy 50 centis farkúak vajon miért nincs? Talán mert ez nem tartozik másra, nem? :U

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#453) Rive válasza fordfairlane (#451) üzenetére


Rive
veterán

Csak annyi, hogy ez nem annyira homo-felvonulás, mint inkább anti-homofób.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#454) #53246592 válasza dabadab (#405) üzenetére


#53246592
törölt tag

eszembe sem jutna rajuk fogni a nepessegfogyast, ahhoz - a jelenlegi ismereteim - szerint tul kevesen vannak az "aktiv" homokosok. de azert ez a "nekik lehet, nekem miert nem?" (ebben az esetben gyerekvallalas nelkul elni) mentalitas nem mindig vezet jora. eleg szetnezni a magyar tarsadalomban mutyizas ugyben. de ez mar kicsit tul messzire vezet, meg nem is tul jo hasonlat.

(#455) fordfairlane válasza Rive (#453) üzenetére


fordfairlane
veterán

Akkor ezek szerint mégis a többségnek szól, "ne legyeteket homofóbok" felvonulás. Jól értem, erre gondolsz?

x gon' give it to ya

(#456) Rive válasza Horbal (#448) üzenetére


Rive
veterán

Szerinted azok akik ilyen-olyan okoknál fogva nem képesek elfogadni a másságot szélsőségesek?
Aki szimplán nem tudja elfogadni, az menjen másfele aznap. Aki itt meg ott nagy hangon olt a homoszexuálisok ellen, az a szélsőséges.

Biztos, hogy mindent tolerálni kell ami nem teszik...
Ha a társadalom nem tekinti megtorlandó bűnnek az adott dolgot, akkor lényegében igen. Ilyen esetben lényegében csak a passzív ellenállás (nem igazán jó szó ide) az, ami társadalmilag elfogadott.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#457) ipavlidu! válasza DrGonzo22 (#47) üzenetére


ipavlidu!
tag

Erre csak annyit hagy mondjak, hogy a vallásosakat lesajnálod, ugyanakkor ők is lesajnálnak téged. És az a hozzáállásod is érdekes, hogy a vallásosakat hülyének állítod be, akiket nem érdekel senkinek a véleménye, csak arra nem jössz rá, hogy milyen sok vallásos ember van (vannak országok ahol a vallást nem írtották ki), és te is éppen őket nézek hülyének, és nem érdekel a véleményük, pont azért, mert szerinted meg ők néznek hülyének.

Nem mondasz ellent magadnak? :(

(#458) vagamo válasza ipavlidu! (#457) üzenetére


vagamo
őstag

De ne csak 1 vallásról beszéljünk! Mert a kereszténység már nincs előnyben!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#459) Horbal válasza vagamo (#450) üzenetére


Horbal
őstag

Nyílván lejön az eddigi két hsz-emből, hogy nem a köpködők táborát erősítem :D

De sztem ez egy kicsit kölcsönös. Arra gondolok, hogy ha a melegek így vonulnak ahogy (eddig legalábbis lásd tavaj), akkor a köpködők is köpködni fognak, szvsz egyik sem helyes.

Szvsz ha a melegek "'normálisan" felöltözve egymás kezét fogva, a többségi társadalom "normáinak" megfelelő viselkedéssel (ami nem biztos, hogy tökéletes sőt valszeg tuti nem) vonulnának fel, többet érnének el, az átlag polgárnál.

A tojásozók, köpködők, ordibálók számára persze ez sem jelentene semmit, akkor is csak ratyik lennének, de hál istennek nem ők az a célcsoport (értsd döntéshozó/meghatározó többség) akiket maguk mellé kellene állítaniuk.

Mindenesetre valszeg csendes szemlélőként ki fogok menni, mert szeretem az infókat első kézből a kapni, amit lehet a magam szemével látni... és utána majd leírom a klalakúlt véleményem de szvsz nem sokat fog változni...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#460) dabadab válasza #53246592 (#454) üzenetére


dabadab
titán

""nekik lehet, nekem miert nem?" (ebben az esetben gyerekvallalas nelkul elni)"

Egyreszt nekik is lehet, masreszt ez nekem nem tunik letezo problemanak (marmint hogy heteroszexualisok a homoszexualisok peldaja osztonozne arra, hogy ne vallaljanak gyereket).
Ha valami, akkor inkabb ennek az ellenkezoje igaz, vagyis homoszexualisok elott zarva vannak olyan lehetosegek, amik heterok szamara hozzaferhetok (pl. muvi megtermekenyites, orokbefogadas).

DRM is theft

(#461) vagamo válasza Horbal (#459) üzenetére


vagamo
őstag

Szvsz ha a melegek "'normálisan" felöltözve egymás kezét fogva, a többségi társadalom "normáinak" megfelelő viselkedéssel (ami nem biztos, hogy tökéletes sőt valszeg tuti nem) vonulnának fel, többet érnének el, az átlag polgárnál.
Igen így kéne vonulniuk! És akkor legalább senki nem mondhatná, hogy Ők kezdték, Ők provokálták! Remélem idén megpróbálkoznak ezzel!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#462) Morden24 válasza ipavlidu! (#457) üzenetére


Morden24
nagyúr

Általában a legprimitívebbek a leghangosabbak. Ilyen tekintetben meg tudom érteni a "lesajnáló" véleményeket is, mert az átlagember a "hangos" vallásosokkal szokott találkozni, azokat szokta észrevenni, nem azokat, akik csak mennek az utcán/ülnek a kocsmában.

a vallásosakat hülyének állítod be, akiket nem érdekel senkinek a véleménye

Nem egy vallásnak az alapvető sajátossága, hogy más hitek helyességét kizárja. Ergo nem olyan hülyeség ez a vélemény (általánosítás, de nincsen annyira messze azért az igazságtól).

milyen sok vallásos ember van (vannak országok ahol a vallást nem írtották ki)

Ne keverjük a hívőt és a vallásgyakorlót. Az emberek elenyésző százaléka vesz részt aktívan a hitéletben.

és nem érdekel a véleményük, pont azért, mert szerinted meg ők néznek hülyének.

A vallások statikusságából fakadóan a híveknek relatíve ritkán változik meg valamiről a véleményük, hiszen le van fektetve elég sok minden, hogy hogyan is kell gondolniuk, hogyan van "jól gondolva". Ergo általában nem véleményük van, hanem "válaszaik". (tisztelet annak, akinek nem inge)

Sectumsempra - For Enemies

(#463) dabadab válasza Horbal (#459) üzenetére


dabadab
titán

"Szvsz ha a melegek "'normálisan" felöltözve egymás kezét fogva [...] vonulnának fel"

Nekem ugy tunt, hogy a tobbseguk tavaly is ezt csinalta - mondjuk nem voltam ott, szoval lehet, hogy tevedek, de nekem ez volt a benyomasom a kepek meg a TV-s hiradasok alapjan.

DRM is theft

(#464) szab.tam válasza Morden24 (#441) üzenetére


szab.tam
nagyúr

örülök, szívesen válaszolok!

amire utaltál, felemás sántikálás. az ilyen próbál úgy tenni, hogy hívő, de valójában nem ad mindenben igazat Istennek, csak részben. mazsolázik. ez kell, ez nem... valamiben úgy él, valamiben nem. tehát az életében megtartja 1-2-3, akárhány dologban a jogot, hogy saját belátása szerint tegyen. innentől kezdve nem élhet Isten előtt teljesen kedves életet. te is akkor örülnél, ha a gyereked megtartaná minden kérésedet. amikor el kezd válogatni köztük, már nem örülsz. hiába tanul jól, ha közben összefirkálja a falat. mert neki az tetszik, és szerinte az szép. szerinted meg nem. :) de attól még igaz, a gyereked maradhat. de valószínű lesz következménye. ha igazságos vagy, így kell lennie.

Isten sem azért büntet, mert jólesik neki. mert meg kell büntesse a bűnt. a legkisebbet is. de bocsánatot is ad szívesen, mármint, ha kérik tőle. és ilyenkor nem az elkövetőn hajtja végre a büntetést, hanem a helyettes áldozaton. az ószövetségi időkben erre szolgéltak az ezrével levágott áldozati állatok. ő rajtuk lett jelképesen végrehajtva a büntetés. ebből jött a bűnbak szó. ma már nincs szükség ezekre az áldozatokra, hiszen Isten jelképesen végrehajtotta a bűnökért járó büntetést Jézuson. és mindazoké a bocsánat, akik ezt elhiszik, és elfogadják. megint csak azt mondhatom, hogy ez is döntés kérdése.

de ilyen is van a Bibliában, hogy paráznék nem örökölhetik Isten országát. kemény. de így van. ha még életükben megbánják, és elhagyják, és bocsánatot kérnek az előbb említett módon, akkor megmenekülnek. különben nem. és hogy meddig van erre időnk, nem tudhatjuk. 5 perc, 5 év, vagy 50....

kicsit még konkrétabban: ha valaki valójában, és feltételek nélkül hívő, akkor szakítani fog a homoszexualitással, mert egy belső kényszer fogja hajtani, hogy így tegyen. és Isten segíteni fog neki ebben. ha továbbra is úgy látja, hogy joga van így élni, mert szeret így élni, és ez neki egy kellemes állapot, akkor már eleve a hitében valami csorba van.

tehát egyszerre valaki Istenben feltétel nélkül hívő, és lekiismeret furdalás nélküli homoszexuális nem lehet.

ezt talán még az is alátámasztja, hogy aki nyíltan vállalja a homo-ságát, az Bibliának ezen részét, de inkább magát Isten is vagy támadja, vagy még a létét sem ismeri el.

még egy: nem hívőknek nagyon nehéz elkülöníteni Istent az egyháztól. valójában az egyházak lennének hivatottak arra, hogy Istenté az ő Igéjét hirdessék, továbbítsák felénk, de sok esetben ez nem valósul meg. sok esetben pedig igen. az egyházak a szó mai értelmében szervezetek, emberekkel, épületekkel, és sokszor az alapvető feladatukat nem töltik be, mert túl el vannak foglalva magukkal. igaz. és ez az Istent kerső, de még sehova nem tartozó embereknek visszataszító is lehet. tudom.

ezt azért mondom, mert nem szeretem azt a megközelítést, hogy "az egyház mondja" engem nem az érdekel, hogy mit mond az egyház. engem csak az érdekel, hogy Isten mit mond. az egy különösen nagy ajándék, ha olyan helyre járhat az ember, ahol az ottaniak nagy része is így vélekedik, és valójában Isten van a középpontban, és nem az ólomüveges ablak, vagy egy szobor...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#465) WonderCSabo válasza Morden24 (#46) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Felőlem lehet melegfelvonulás, de ne így. Érdemes megnézni ezt a videót, ha eddig nem láttad. És nekem a vége felé beszélő leszbi csaj tök szimpatikus pl. Nem azért mert leszbi, hanem azért, amit mond.

(#466) vagamo válasza dabadab (#463) üzenetére


vagamo
őstag

Videó1
Video2
Inteligens Magyarok
Video3

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#467) Horbal válasza dabadab (#463) üzenetére


Horbal
őstag

Én más képeket láttam, persze ez is lehet médiákos agresszió gyártás, merthát a hír ettől hír manapság.

De idén eskü megnézem és majd meglátom hogy is van ez....

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#468) szab.tam válasza vagamo (#458) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Mert a kereszténység már nincs előnyben!"

ez nem focimeccs és nem parlamenti választás. teljesen más pályán folyik a küzdelem, más eszközökkel, más célért. nem kell többség.
gedeon is 300-ad magával győzött egy nagy seregg ellen, mert nem fegyverekkel harcolt. nem kell, hogy többen legyünk. :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#469) Bonyi96


Bonyi96
csendes tag

"kicsit még konkrétabban: ha valaki valójában, és feltételek nélkül hívő, akkor szakítani fog a homoszexualitással, mert egy belső kényszer fogja hajtani, hogy így tegyen. és Isten segíteni fog neki ebben. ha továbbra is úgy látja, hogy joga van így élni, mert szeret így élni, és ez neki egy kellemes állapot, akkor már eleve a hitében valami csorba van."
Sztem ez nem így van, fentebb írtam erről :U

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#470) szab.tam válasza Bonyi96 (#469) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerinted nem, szerintem igen. :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#471) Horbal válasza szab.tam (#470) üzenetére


Horbal
őstag

sztem ha isten ilyen apróságokkal ráérne foglalkozni, hogy ki kivel mit és hogy kicsit jobb lenne ez a világ szerintem :U

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#472) vagamo válasza szab.tam (#468) üzenetére


vagamo
őstag

Ok rosszul írtam, de érteni lehetett, hogy mire gondolok! :B

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#473) Rive válasza fordfairlane (#455) üzenetére


Rive
veterán

A többségnek is szól. A felhorgadó ellenálláson keresztül.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#474) fordfairlane válasza Rive (#473) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem, ha az elfogadtatás a cél, akkor épp ellenkező hatást vált ki.

x gon' give it to ya

(#475) dekoninck válasza Szabesz (#4) üzenetére


dekoninck
aktív tag

"Ezzel mélységesen egyetértek, de miért kell felvonulni - így ?"

Mert a motorosok is felvonulnak! ;]

(#476) Morden24 válasza szab.tam (#464) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na, hát válaszolok én is, ez legalább egyértelmű volt :)

te is akkor örülnél, ha a gyereked megtartaná minden kérésedet. amikor el kezd válogatni köztük, már nem örülsz.

Ez nekem az egyik első problémám a keresztény istenalakkal, miszerint abszolútumokról van szó. Kizárólag azokról. Az emberi civilizáció pedig éppen ezek felrúgásáról szól - ha valamit nem tudunk, ismerjük meg, ha valami nem működik, változtassunk/javítsunk, ha valami régi, újítsunk.
Különbség van aközött, hogy a gyerekemnek a falfirkálásért utimate eltiltást adok, vagy veszek neki kifestőkönyvet.

ha valaki valójában, és feltételek nélkül hívő, akkor szakítani fog a homoszexualitással, mert egy belső kényszer fogja hajtani, hogy így tegyen

Ergo valakire, aki adott esetben eredendően "hibás" isten szemével, arra isten egy akkra grandiózus megterhelést ró, ami a legtöbb esetben teljesíthetetlen. Megint eljutottunk az abszolútumokhoz.

tehát egyszerre valaki Istenben feltétel nélkül hívő, és lekiismeret furdalás nélküli homoszexuális nem lehet.

Számomra valahol itt a baj (nem csak a homoszexualitással, más dolgokkal is vannak itt gondok). Kérem, senki ne sértődjön meg rajta, de ezek a szabályok olyanok, mint egy régi, valamiért a falon ragadt kollégiumi házirend. Már régen nem úgy működnek a dolgok, mint akkor, amikor (és amiért) ki lettek találva a regulák, de vért izzadva próbáljuk rávenni az embereket, hogy tartsák be. Erre mondtam, hogy szerintem igenis változás kéne a vallásokban is (sok vallás képes ám ilyesmire, nem egy pedig eredendően részeként kezeli a változást).

az Bibliának ezen részét, de inkább magát Isten is vagy támadja, vagy még a létét sem ismeri el

Hát a Bibliának ezen részét valahol jogosan "támadja" (illetve megteheti), hiszem ő hívő szeretne lenni, és adott esetben tudja, hogy az elvesztésével egy értékes hívőtöl esik el a vallás. Ráadásul a hit nem olyan dolog, mint egy színes póló, hogy jó, ha nem engednek be valahová vele, akkor leveszem. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg homoszexuálisnak konkrét lelki törés az, hogy a választott (esetleg nevelt) vallása eredendően nem fogadja őt be csak azért, mert Isten olyannak teremtette, amilyen.
Aki magát Istent támadja, annak túl sok ideje van.
A létét meg minek támadni... egy értelmes ateista nem támadja isten létét, mert nincsen mit támadni (értem ezt úgy, hogy nem kell megmagyarázni egy olyan dolognak a nemlétét, aminek a léte nem bizonyított).

nem hívőknek nagyon nehéz elkülöníteni Istent az egyháztól

Lásd a fentebbit. Egy nem hívő nem foglalkozik Istennel, hiszen nem hisz. A nem hívő max. az egyházzal, a híveivel, annak tanításaival foglalkozik. Persze alapvetően sosem fogják megérteni egymást, mert az ateista azt akarja megérteni, hogy a hívő emberileg hogyan képes hinni, a hívő meg mindenben Istent látja. Róka fogta csuka, csuka fogta róka.

engem nem az érdekel, hogy mit mond az egyház. engem csak az érdekel, hogy Isten mit mond.

Na itt a másik fő probléma, amit a legtöbb ateista nem tud megrágni (én sem) - mit mondott Isten? A Bibliát is emberek írták, de még jobb, emberek fordították különböző nyelvekre. Emberek magyarázták írástudatlan embereknek. Én még a mélyen vallásos emberek között sem találkoztam személyesen olyannal, aki azt állította volna, hogy Isten beszél hozzá...

olyan helyre járhat az ember, ahol az ottaniak nagy része is így vélekedik

Ezt én teljes mértékben elismerem, és tisztelem is. Templomba ugyanazért jár az ember (szerintem), amiért kocsmába, focimeccsre, pártgyűlésre vagy éppen melegfelvonulásra: azért, mert addig az ideig olyanok között lehet, akinek nem kell magyarázni a világnézetét, akik pontosan úgy gondolják, mint ő, akik között nyugalomban-békességben-biztonságban lehet.

Hosszú lett, remélem szeretsz olvasni :DD

Sectumsempra - For Enemies

(#477) Rive válasza fordfairlane (#474) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem elfogadtatás dolgában nem vált ki igazi hatást. A saját tábort felrázza valamennyire, meg az aktív homofóbiát száműzi az elfogadható viselkedésformák közül.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#478) vagamo válasza WonderCSabo (#465) üzenetére


vagamo
őstag

A lány a végén megmondja! Nem így kéne vonulni! De mennyi primitív ember van! Minek oda Árpádsávos zászló? És mi köze van Gyurcsánynak az egészhez! Na ilyen az igazi primitív, bunkó Ember!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#479) fordfairlane válasza Rive (#477) üzenetére


fordfairlane
veterán

...meg a szélsőséges aktivitásban megnyilvánuló homofóbiát száműzi az elfogadható viselkedésformák közül.

Ehelyett a legtöbb megjegyzés nem arról szól, hogy nem kéne dobálni tojással, hanem arról, hogy nem kéne ilyen feltűnően provokálni. Semmiféle ilyen javulást, amiről írsz, nem látok.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#480) Rive válasza fordfairlane (#479) üzenetére


Rive
veterán

Speciel a legtöbb ember, akiről tudom, hogy errefelé változott - vagy eleve efféle - a véleménye, nem igazán ír már ilyen topikokba. Ha fentebb az egyik virtuális tojásharcos nem dobott volna fel egy magas labdát, én se szálltam volna be. Meg nem is tervezem, hogy sokáig maradok.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#481) Horbal válasza vagamo (#478) üzenetére


Horbal
őstag

[irónikus on] Veled van a hiba, hogy nem érted, hogy a Gyurcsány is buzi, akik meg vonulnak mind a haverjai :DD [irónikus off]

Nagy az isten állatkertje, és szerintem már nincs is kerítése...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#482) fordfairlane válasza Rive (#480) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mondom, én a problémát ott látom, hogy az elfogadtatás a cél, ugyanakkor a többségből ellenszenvet vált ki ez a fajta parádé, és most felejtsük el egy pillanatra a szélsőségeseket. Az előbb említett videó végén a leszbikus lány véleménye is azt mutatja, hogy a melegeken belül is sokan elítélik a felvonulást, illetve ahogy felvonulnak.

x gon' give it to ya

(#483) szab.tam válasza Morden24 (#476) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"...arra isten egy akkra grandiózus megterhelést ró, ami a legtöbb esetben teljesíthetetlen"

nem-nem. :( ha valójában eldöntök egy Isten szerint megteendő dolgot, megadja hozzá a gyakorlatba is az erőt, eszközöket, bármit! tapasztalatból mondom, így van, megéltem sokszor. lelki és anyagi ügyekre egyaránt igaz.

"A Bibliát is emberek írták," nem-nem :(

ez számomra egy 1000x lerágott csont, mindenki ezzel jön, kb a "monnyonle!" , és a nem lesz gázáremelés és vizitdíj .... kategória.... :D
na, de komolyan: a tollat valóban emberek fogták, de a gondolatokat, ami alapján a megfogalmazások történtek, Isten juttatta a szerzők fejébe. 1x adodott, hogy felkértek egy bibliaóra tartására. sosem csináltam még ilyet. gőzöm nem volt, hogy kell erre felkészülni, miről beszéljek majd. imádságban kértem Isten segítségét, és egyszer csak el kezdtek dőlni a gondolatok. és nem a szomszéd macskájáról.... hanem biblikus dolgokról.
tehát igaz, hogy emberek írták, azaz a tollat ők fogták, a mondatok megformázásán is láthatóak az ő stílusjegyeik, de a vezérlő gondolatok Istentől származnak.
ez hasonlatos ahhoz, amikor a főnök irat egy levelet a titkárnővel. alapok megadva, titkárnő megfogalmazza, a főnök a végén aláírja. aki a levelet kapja, nem a titkárnőnek tulajdonítja azt, hanem a fönöknek.
hát így vagyunk ezzel mi is. emberek írták, de Istennek tulajdonítjuk.

pár dolgot nem igazán értek, így reflektálni sem tudok. :B majd este újból átnézem.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#484) Horbal válasza fordfairlane (#482) üzenetére


Horbal
őstag

ue, írtam én is, közvetlen meleg személy mondta közvetlenül nekem szemembe, szal szvsz hiteles infó...

A nyilatkozó meleg csóka se volt rossz, "aki biztos az identitásában, az nem ordibál a partvonalról" logikus :D

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#485) Rive válasza fordfairlane (#482) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem meg a többség erre már csak annyit mond, hogy nagy az Isten állatkertje, és másfele kanyarodik az autóval. Aztán este a híradóban megnézi, hogy a lököttek és az idióta agresszív barmok hogy csapnak össze. Nem egy súlyú a két kategória.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#486) Horbal válasza szab.tam (#483) üzenetére


Horbal
őstag

Én kicsit megijedek a gondolkodásodtól de tisztelem benned, hogy ilyen elkötelezett vagy.

"így van, megéltem sokszor. lelki és anyagi ügyekre egyaránt igaz."

Isten egy személyben a pszichológusod és a brókered - király (bocs de ezt nem tudtam kihagyni) :DD

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#487) fordfairlane válasza Horbal (#484) üzenetére


fordfairlane
veterán

A nyilatkozó meleg csóka se volt rossz, "aki biztos az identitásában, az nem ordibál a partvonalról" logikus

Téveszme. Több tanulmány is igazolta már ennek a tévességét, mégis folyton előkerül, hogy a "látens homokosok" azok, akik a legagresszívebbek. Valószínűleg ez a homofóbok csak egy kis részére igaz, a többségnek egyszerűen ők az aktuális ellenség a cigányokkal/zsidókkal/feketékkel együtt.

x gon' give it to ya

(#488) Yany válasza szab.tam (#414) üzenetére


Yany
addikt

"örülök, hogy érintett is hozzászól, és annak kifejezetten, hogy ezt a cikk elolvasása után tesszi! "

Azt hiszem félreértettél, de iagzából nem is lényeg. De akárhogy is érted, melyikünk nem érintett ebben? Mindannyian.

Az egyén és a jelenség közti különbséget taglaló gondolatsoroddal egyetértek, antipatikus hozzáállásunkat nem szabad az egyénre vetíteni, ha csak az egyén által is érintett jelenséggel van bajunk. A felvonulás kérdésével meg direkt nem foglalkoztam, mert szerintem az nüansznyi kérdés egy ilyen globális problémakörben.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#489) Morden24 válasza szab.tam (#483) üzenetére


Morden24
nagyúr

nem-nem. ha valójában eldöntök egy Isten szerint megteendő dolgot, megadja hozzá a gyakorlatba is az erőt, eszközöket, bármit! tapasztalatból mondom, így van, megéltem sokszor. lelki és anyagi ügyekre egyaránt igaz.

Tudom, ez valahol egy szemét kérdés, és nehogy azt hidd, hogy ellened szól, vagy lekicsinylem az általad hozott áldozatokat, de mi nehezebb? 2002 óta nem szexelni, leszokni a szerencsejátékról, cigiről, akármiről, vagy az, hogy magadat megerőszakolva olyat csinálj, ami téged eredendően taszít (hogy egy csúf példát mondjak, mintha azt akarná tőled Isten, hogy holnaptól ne legyél hetero - nagyjából ilyen lehet ezt melegként megélni).
Ergo nem valami kiegyenlítettek a játékszabályok.

a tollat valóban emberek fogták, de a gondolatokat, ami alapján a megfogalmazások történtek, Isten juttatta a szerzők fejébe

Amúgy ezt csak kitérőként említettem, nem hiszem, hogy tudnánk belőle olyan beszélgetést folytatni, ami eredményre vezetne. Ha én gondolkodom, és eszembe jut valami jópofa, akkor azt mondom, hogy "dekirályvagyok", nálad ugyanez "Köszönöm, Istenem"-el végződik. Számomra a gondolatom a sajátom.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#490) azbest


azbest
félisten

(#62) rii:
evolúció... az átlagos ember számára éppolyan misztikus a számítógép működése is... persze merevlemez meg processzor.... de ki érti azt, hogyan lesz a billentyűütésből iniciálé egy papíron.
Ellenpélda: vírusok és járványok... az alkalmazkodás és fennmaradás játéka (a vírus és a fertőzöttek számára is)

(#88) leviske: lenne... attól hogy teremtés helyett inkább az evolúció felé hajlok kíváncsi vagyok az érvekre. Egyébként Istent ki teremtette? :D---

a melegekkel semmi bajom amíg nem kényszerítenek rá... de a reklámkampány... hát azt nem kéne. Régebbi Frei műsorban is volt, hogy most ez lesz a trend... és valóban... szinte minden filmbe kell egy meleg történet is.

Toleránsnak lenni csak úgy lehet, ha nem élnek vissze ezzel: ha valaki tudja, hogy másokat zavar a viselkedésével, akkor jobb esetben nem fogja még látványosabban csinálni. Persze ma mindenki tojik a másik fejére, mert csak magával van elfoglalva.
Van aki mutogatni akarja magát: azon is sokan megboránykoznának, ha az utcán bugának párok. Egy puszi vagy diszkrét kézfogás, átölelés belefér. Vagy régebben a nudisták.

Vonzódástól függetlenül: szerintem sok meleg sem venne fel olyan ruhát, amiben mutogatják magukat :D

Amíg a hetero témáról sem képesek a szülők értelmesen beszélgetni a gyerekeikkel, addig mit lehet várni más esetben. Itt egy kissé borulhat is a mérleg, míg a másságot lassan már reklámozzák, addig még mindig tabunak számít legtöbb helyen a "normálisság" témája is.
Ha értelmes emberként kezelik a gyerekeket és felvilágosítják őket, akkor úgyis azt választják, ami nekik bejön... ha valaki nagyon ellenére van a másságnak, akkor szorgalmazza a prűd gyávaság ellenében a rendes felvilágosító programokat, akkor meglesz az egyensúly.

bocs rengeteget írtatot, nem olvasom végig most... majd később

oh ezt nem tudom kihagyni:
#483 és #489
"a tollat valóban emberek fogták, de a gondolatokat, ami alapján a megfogalmazások történtek, Isten juttatta a szerzők fejébe"
Akkor azokat a gondolatokat is isten adta, amik nem tetszenek a másiknak akinek a másik gondolatot szintén isten adta :D Lehet unatkozik az Öreg? lehet egy kis bunyót akar :C

[ Szerkesztve ]

(#491) Horbal válasza fordfairlane (#487) üzenetére


Horbal
őstag

Lehet nem ismerem az ide vonatkozó kutatásokat, mindenesetre nem hangzik rosszúl.

Valamelyik linkelt videó alatt az egyik hsz igen jellemző volt: a lényege, hogy a zsidók uszítják ránk a homokosokat, hogy jól kipusztuljunk a nem szaporodás által...

Agyrém :O

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#492) fordfairlane válasza Horbal (#491) üzenetére


fordfairlane
veterán

Valamelyik linkelt videó alatt az egyik hsz igen jellemző volt: a lényege, hogy a zsidók uszítják ránk a homokosokat, hogy jól kipusztuljunk a nem szaporodás által...

Vagy a másik ilyen: " Most már az egész kormány buzi" szerintem ez nem látens homokosság :))

x gon' give it to ya

(#493) Horbal válasza fordfairlane (#492) üzenetére


Horbal
őstag

Nem ez nem is látens agybaj mert már meglévő agybaj :DDD

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#494) szab.tam válasza Morden24 (#489) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"de mi nehezebb? 2002 óta nem szexelni, leszokni a szerencsejátékról, cigiről,"

nem szemét a kérdés, teljesen jó! leszokni a cigiről, piáról, casino-ról nagyon könnyű volt. valószínű azért, mert nagyon megundorodtam tőle, és nagyon akartam a szabadulást. Isten pedig megmutatta az ő szabadító hatalmát.
2002 óta tartózkodni a néniktől nehezebb. de elég világos oka van. az eszemmel pontosan tudom, hogy mi isten véleménye erről, ki is fejtetem feljebb. de a szívem mélyén még lehet, hogy lázadozok ez ügyben. mert azért a szex egy nagyon kellemes dolog. és Isten mindenkinek ad, de csak a hite szerint.
leegyszerüsítve: abból van könnyű, gyors, erőlködés nélküli szabadulás, amiben Istennel szemben vita nélkül, és határozottan dönte, neki igazat adva áll neki az ember.
ha kicsit még csorog a nyála, akkor szenvedősebb a dolog.
ismerek hívő srácot, aki leszokott a dohányzásról, (mert tudja, hogy Istentől kapott testét tudatosan nem rongáljhatja, és engedelmes akar lenni), de nem érzi át, hogy ebből valós szabadulást kaphat. az eszével tudja, de a szívével nem. és Isten azt mondja, hogy kaptok, a hitetek szerint. szabadulást is.
így egy valamitől tartózkodás lehet könnyed, de lehet izzadós is.

"...dekirályvagyok", nálad ugyanez "Köszönöm, Istenem"-el végződik."

megint fején találtad! így van! igaz, néjha beleesek abba a hibába, hogy magamnak tulajdonítok valamilyen sikert. ez után rendszerint kudarc jön. rá kell jönnöm, hogy az előbb megfosztottam Istent a sikeremért járó dicsőségtől. saját magam próbáltam besöpörni, azzal, pl. hogy dicsekedtem, milyen ügyes vagyok...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#495) Yany válasza szab.tam (#494) üzenetére


Yany
addikt

Ez az isten-nem-isten kérdés végtelen "sztori", de ami lejön nekem, hogy amennyiben a sikert Isten felé érzed jogosnak, így a felelősség is csak az övé lehet, ami abszurdum.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#496) szab.tam válasza Morden24 (#489) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jah, most értettem, mit akatál kérdezni.

egy homo ha megtér Istenhez, és "heterosodik", nem olyat tesz, ami őt eredendően taszítja. onnantól kezdve a homoszexualitás fogja taszítani. kvázi megfordul. ezt a jelenleg homoszexuális emberek elképzelhetetlennek tartják. meg is értem őket! de érdemes lenne meghallgatni azok beszámolóját, akik a fent említett módon megváltoztak.ők megérték a folyamatot.
én is hülyére röhögtem volna magam, ha 10 éve nekem valaki Isten szabadításáról beszél a szenvedélyeim rabságából. nem értettem volna, hogy mi baja van? elmeorvosért kiáltottam volna.
így azzal is együttérzek, aki nem érti az egész szabadításos dolgot. és megértem azokat is akik nem hisznek az észben, mert sokáig én sem hittem Istenben, vagy ha hittem is, hadakoztam vele.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#497) fordfairlane válasza szab.tam (#496) üzenetére


fordfairlane
veterán

elmeorvosért kiáltottam volna.

Én most is így vagyok vele. :P

x gon' give it to ya

(#498) Morden24 válasza szab.tam (#494) üzenetére


Morden24
nagyúr

ha kicsit még csorog a nyála, akkor szenvedősebb a dolog.

Továbbra is azt mondom, hogy nyálcsorgatni könnyebb, mint választani az alábbi kettő közül:
a.) Heteroszexualizálod magadat
b.) Soha többé semmiféle szex, és a vágyat is elnyomod annyira magadban, hogy ne is nyáladzz, mert akkor jöhet az önostorozás (persze képletesen)

Én ezt igenis gázos dolognak érzem. Mintha egy cukorbeteget akarnék csesztetni, hogy "termeljél már inzulint, te szerencsétlen".

néjha beleesek abba a hibába, hogy magamnak tulajdonítok valamilyen sikert. ez után rendszerint kudarc jön

Én minden sikeremet magamnak tulajdonítom, mégsem jön utána szisztematikusan kudarc...

megfosztottam Istent a sikeremért járó dicsőségtől

Tehát megint visszatérünk az eredeti dologhoz, hogy ha Istennek jár a dicsőség a sikerért, akkor bizony Istennek jár a megrovás a kudarcért. Nem lehet a kettőt külön kezelni, ha megfeszül valaki, akkor sem. Márpedig akkor Isten a hibás azért, ha valaki homoszexuális, és Isten a hibás akkor is, ha adott meleg meleg is marad.

dicsekedtem, milyen ügyes vagyok...

Az egészséges önértékelés és önelismerés némileg különbözik azért a májerkedéstől meg dicsekvéstől. Nem feltétlenül kell nekem dicsekednem ahhoz, hogy magamnak tulajdonítsam a sikereimet, nem Istennek.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#499) szab.tam válasza Yany (#495) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem. a döntés az enyém. csak kérdés, hogy döntök. Isten szerint, vagy nem. ha ellene döntök, akkor nem várjhatom el a segítségét sem, és nem okolhatom a bekövetkezett esetleges kudarcért sem.

az emberek vlami különlegesen perverz módon sokszor Istent okolják olyan dolgokért, amik azért következtek be, mert nem vettek tudomást az utasításaiért. bűnt bűnre halmoznak, majd jönnek az újabb következmények.

egy szemléletes pl.
2 fiatal házasságon kívüli szex. (gyakori, nem kell bizonygatnom). a lány terhes lesz.
több lehetőség:
abortusz. tetézzük a bűnt, gyilkolunk. mert úgy érezzük a probléma megoldása feljogosít.
összeházasodnak. amit nem tettek volna, ha nem jönne a gyerek. tuti válás.
egyedül felneveli az anyuka. sérült, csonka családban nő fel a gyerek.

látjuk, egyik sem jó. de ez mind nem következne be, ha Istent, mint nem tilalomfaállítónak látnánk, hanem olyannak, aki a mi érdekünkben hozta a szabályokat. még, ha nem is így látjuk. semmi mást nem kellett volna csinálni, csak rá hallgatni. és a következményekért pedig őt okoljuk. mondjuk a lánynak nem lehet több gyereke az abortusz után. és megint Istent okoljuk. véletlenül sem mi okoztuk. ááá....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#500) szab.tam


szab.tam
nagyúr

asszem ideje, hogy elmenjek reggelizni, mert lefordulok a székről!!
azt a topicolós ráérő mindenit! ma még nem ettem semmit. :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Betiltott meleg-felvonulás… (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.