Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Betiltott meleg-felvonulás… (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) zoltanz válasza rii (#94) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igazad van helyesebben sokan a mohák-harasztok közé tartoznak.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#102) egamega válasza joey04 (#93) üzenetére


egamega
tag

Ennyi erővel minden felvonulás értelmetlen. Őszintén szólva pont lesz@rom, hogy mennyire és hogy szívnak a fuvarozók. Vagy a BKV-sok. Vagy a MÁV-osok. Vagy a pedagógusok. Vagy az orvosok. Egyik sem érint engem közvetlenük, akkor meg mit demonstárlgatnak? Mért nem intézik el csendben?

(#103) v.tom válasza Morden24 (#81) üzenetére


v.tom
őstag

De a melegfelvonulás nyilvánvalóan polgárpukkasztó, és ráadásul olyan helyen van, ahol ez hatványozottan érvényesül.

(#104) Vakegérke válasza tildy (#69) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyetértünk.
Egy ember legyen boldog abban a kapcsolatban, amelyben él, legyen akár azonos nemű a társa.
Csakhogy muszáj ezzel virítania? Muszáj a fenekét riszálva világba üvöltenie másságát?

Ma divat homokosnak lenni. Jó. Mit is mondott Hofi? Legalább ne jegyre.

Elég sok meleggel találkoztam már, sokakkal egész bennsőséges kapcsolatom volt. Na nem testi, hanem haveri, baráti, lelki. Soha nem volt probéma a másság, emberként bántunk egymással.
Feltételezhetően nem döbbensz meg azon, amit most mondok. Ők útálják a legjobban azokat, akik hivalkodnak másságukkal. Mégpedig azért, mert ellenszenvet váltanak ki, és ez árt a melegek ügyének.

Elviseljük az iszákos embereket? Ha nincs vele gond, semmi probléma.
Azonban ha ordítozva hirdeti, hogy részeges, és még büdös szájjal tántorog is, az már undorító.

Elviseljük a melegeket? Ha nincs vele gond, semmi probléma.
Azonban ha bőrtangában rázza a sejhaját fényes nappal gyerekek előtt, azt részemről undorítónak találom.

Ismétlem, semmi bajom az igazi, csöndes melegekkel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#105) h-yle


h-yle
addikt

Érdekes, sokat vitatott téma. Úgy érzem megoldás a kérdésre (mi is a kérdés? van egyáltaln?) sosem lesz.

Alapvetően az a probléma, hogy a melegeket (homoszexuálisok, buzik... kinek mi tetszik) máshogy akarja kezelni a társadalom. Nem fogadja el egyenrangúnak, megkülönbözteti őket. Ha ugyan úgy viszonyulnánk egy Margitszigeten piknikező, meghitten egymáshozbújó meleg párhoz (legyen szó nőkről, vagy férfiakról) mint egy heteroszexuálishoz akkor nem lenne szükség a felvonulásokra sem.

De nem ez a helyzet, így fel kell hívni az emberek figyelmét arra, hogy eze egy létező dolog, ezek az emberek ugyan olyanok mint bárki más, ugyan annyit tesznek hozzá a társadalomhoz mint te vagy én (vagy pont ugyanannyira semmit, mint a heteroszexuális semmittevők). Erre persze nem alkalmas egy ilyen felvonulás, aminek a lényege inkább a polgárpukkasztás, és a bigott, prűd emberek kiakasztása. Kb. mint a Loveparade, csak melegekkel. NEm tudom mi lenne jó figyelem felkeltés, de ez nem az.

A vallást belekeverni meg a lehető legroszabb dolog. Semmi köze a hitnek ahhoz, hogy valaki kivel fekszik le. Egyébiránt pedig a homoszexualitás sokkal ősibb dolog mint bármely vallás, innentől pedig az összes fölött áll.

Az, hogy a modern nyugati társadalmakban elítélik viszont teljes mértékben a kereszténység bűne. Ez lett belénknevelve, e szerint gondolkodunk. Talán a következő generáció már "le tudja szarni" a homoszexualitás kérdését, és természetesnek tudja venni, hogy különbözőek az emberek. Azt nem tartom valószinűnek, hogy egy melegellenes konzervatívot bárki meg tud ma győzni arról, hogy nem attól lesz valaki értékes ember, ha elítél a társadalom, és a közösség gazdasági, valamint kultúrális szempontjából irreleváns szexuális beállítottsága alapján valakit.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#106) Morden24 válasza v.tom (#103) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mondj egy olyan felvonulást, amelyik nem polgárpukkasztó. Az egyszeri nyárspolgárt nem az érdekli, hogy kik és miért vonulnak, hanem az, hogy útban vannak, hangosak, büdösek, fura ruhájuk van satöbbi.

Sectumsempra - For Enemies

(#107) Crystalheart válasza egamega (#102) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Közvetetten mégis érint - persze szerintem is jobb volna, ha nem volna szükség demonstrációkra az ünnepi felvonulások mellett, mert annyira jól menne minden. De lásd, hogy a MÁV-sztrájkoknak (ami a demonstráció egy fajtája) is mi lett az eredménye: már mindenki a szakszervezeteket szidja ezerrel.

(#108) joey04 válasza vagamo (#100) üzenetére


joey04
titán

na azokon se voltam soha.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#109) szab.tam


szab.tam
nagyúr

a tavalyi felvonagláson volt egy aranyos megnyilvánulás: az egyik meginterjuholt ellevonuló nem értett egyet az azonos neműek házasságával, pláne, hogy ezt annak akarják hívni is, amikor szerinte azt Isten egy férfi és egy nő között létrejövő frigy elnevezésére adta.

hívják inkább úgy, hogy : MELEGSÉG! :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#110) vagamo válasza Crystalheart (#97) üzenetére


vagamo
őstag

Ha nem a figyelemfelkeltés lenne a céljuk, akkor elég volna a felvonulásra a Margitsziget is.
Szigetfesztivál most is van :DDD :DDD Lásd annak is mi lett a vége: politika :((( :(((
Pedig Európa egyik legnagyobb, leghíresebb és legjobb bulija (volt :F )! :)) Ajánlom, hogy NE!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#111) egamega válasza Vakegérke (#104) üzenetére


egamega
tag

Ebben egyébként van igazság szerintem is.

(#112) v.tom válasza egamega (#102) üzenetére


v.tom
őstag

Azért kell demonstrálni, mert igy lehet elérni valamit. Figyelmet kell szerezni. Mert akin a közvélemény figyelme összpontosul, az nagyon sok mindent elérhet... Csak a demonstrációkkal vigyázni is kell, mert fontos az időzítés és a célközönség. Mert különben az egész elsülhet az ellenkezőjeként is. Pl. a melegfelvonulás. Nem lett a közvélemény elfgogadóbb velük szemben, hanem inkább távolodik. Mert az átlagember számára ez botrány, és az átlagemberek sokasága a közvélemény alkotója.

(#113) joey04 válasza egamega (#102) üzenetére


joey04
titán

Én a BKV sztrájknak örültem mert autóval hoztak vittek melóhelyre melóhelyről.és ha elkéstem volna se lettem volna csesztetve.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#114) marcias


marcias
őstag

Valaki mondta, hogy milyen jogon kritizáljuk a homoszexuálisokat? Joguk van felvonulni!
Számomra egy ilyen felvonulás teljesen elfogadható lenne, ruhában, szépen, gyalog, csöndben menetelve, esetleg transzparensekkel. Nyugat-Európában én ilyenekről tudok, és evvel nincs is semmi gond.
De nekem, mint járókelőnek, szintén vannak jogaim! Nem vagyok köteles eltűrni, hogy utcákat lezárva, hangoskodva, szeméremet sértve, kötekedve és PROVOKATÍVAN hirdessék a másságukat. Ha azt szeretnék, hogy az emberek többsége ne ítélje el őket, akkor talán nem kéne még plusz kihangsúlyozni, nem? :F
Én megértem az összes ide író indokát, hogy nem tehet róla, meg egyenlő velünk, DE nekem csak a homoszexualitással van bajom, és avval, ha az illető nyíltan az orrom alá dörgöli. Tudtommal feltalálták a homokos-bárokat, ahova csak az megy be, akit érdekel. Tökéletesen eltűröm.
Egy elég nagy logikai bukfenc van az egész mögött, mert avval védekeznek, hogy bántják őket, elnyomják őket, szeretnének egyenlő jogokat. De mire, könyörgöm? Egy ugyanilyen heteroszexuális felvonulást ma már jobban betiltanának! Szerintem csak és kizárólag olyan helyzetekben vannak megkülönböztetve, ahol ők vétenek, vagyis nyilvánosan mutogatják, hogy mások. Miért kell ezt reklámozni? Senkit sem érdekel.
A homoszexualitást személy szerint rendellenesnek tartom, és evvel nem is igen lehet vitába szállni. Az ember heteroszexuálisnak lett teremtve, és ettől jelent ferdülést ha vki meleg. Ettől függetlenül, ahogyan a szexet sem nyilvánosan végezzük, ők is tegyenek így, és akkor senki sem fogja piszkálni őket, mert igenis együtt lehet élni, és "normálisan" lehet élni evvel a tulajdonsággal, ha diszkréten végzik.

Steam: marcias88

(#115) egamega válasza Crystalheart (#107) üzenetére


egamega
tag

A hogyanon lehet vitázni.

(#116) v.tom válasza Morden24 (#106) üzenetére


v.tom
őstag

Pl. a Critical Mass. Szerintem a közvélemény nem tartja polgárpukkasztónak. Lehet hogy nem szeretik, mert zavarja a forgalmat. De megértik, és elfogadják, és a legtöbben szimpatizálnak is vele.

(#117) #70616832 válasza Morden24 (#98) üzenetére


#70616832
törölt tag

Ok. Ez is igaz. Megint csak a gyerekeket hozom fel érvnek, mert kényelmetlen lehet a szülőnek magyarázkodnia, hogy a bácsik miért kilógó seggel, tollasan sétálnak az úton.

(#118) leviske válasza szab.tam (#109) üzenetére


leviske
veterán

Szerintem a maximum az élettársi viszony...

Nem értem, hogy miért kötelező számukra, hogy ők is házasodhassanak, mikor ők ugyis csak azért akarnak házasodni, hogy ne legyen gond az öröklésnél.

Én spec. azt sem értem, hogy miért akarnak jogot az örökbefogadáshoz... ők is tudják, hogy azzal csak a gyereknek ártanak. A gyerek életéből vesznek el egy fontos momentumot, ami nem más, mint a külön apa és külön anya. Nem két apa, vagy két anya... :F

(#119) Crystalheart válasza h-yle (#105) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A jó figyelemfelkeltés az, ha a meleg egyén láthatóan sokat tesz a normális kultúráért (zene, film, irodalom stb). Van ilyenre is példa.

(#120) rii válasza Morden24 (#78) üzenetére


rii
nagyúr

elnézést, baktértiumokról volt szó.

akinek kell (mivel filmet le lehet tölteni jogilag is tisztán :U ) oda tudom adni a filmet is akinek kőő'.

de kb erről van szó:

" .... a baktériumoknak van egy kis ostoruk, amelynek segítségével képesek közlekedni. Ezt flagellumnak nevezzük. Ha ön mikroszkóp alá teszi a baktériumot, látja: a flagellum forog, mint egy propeller, és a baktérium száguld előre. Tíz-húsz év kellett ahhoz, hogy a kutatók megértsék, hogyan működik mindez. Van a baktériumban egy proteinből készült gépezet. Kerek ágyazatban forog a propeller, s egy kicsiny motor forgatja, percenként tizenhétezres fordulattal; a baktérium egyik pillanatról a másikra képes megváltoztatni mozgásának irányát. Ha e kis biokémiai motor körülbelül tizenöt funkcionális eleme közül bármelyiket kivennénk, működésképtelenné válna. Ez alapján alkotta meg Michael Behe a tovább nem egyszerűsíthető komplexitás fogalmát, s ez nagy kihívás elé állítja a darwinizmust. Az evolúció ugyanis a tudósok számára a természetes kiválasztódást jelenti, amely véletlenszerű mutációkon keresztül megy végbe; e mutációk piciny változásokat hoznak létre az organizmusban, s így megfelelő mennyiségű idő elteltével képes az egyik faj egy másikká átalakulni. A mutáció véletlenszerű, nincs tudatos célja. Az evolúció központi gondolata a véletlen és céltalanság. De hogyan tudott kifejlődni a flagellum? A baktériumnak mozognia kell, hogy élelmet találjon. Az evolúció csak lépésről lépésre tud ilyen komplex rendszert összehozni, de a baktérium nem várhatja meg a folyamat végét, mert ha nincs flagelluma, megsemmisül. Mondok még egy példát: ha ön megvágja a kezét, életveszélyben van, amennyiben nem áll el a vérzés. Ezért a szervezete rögtön beindít egy biokémiai parancssort: fehérje képződik, és az egymással kölcsönhatásba lépő fehérjék a vágás helyén egy halászhálóhoz hasonló alakzatot formálnak; a sejtekkel érintkezve ez a háló megszilárdul, és kemény réteget alkot. A seb eltömődésével viszont leáll az alvadási folyamat. Ha a szervezete nem állítja el a vérzést a megfelelő időben, aztán nem szünteti be az alvadást is a kellő pillanatban, ön meghal. Hogyan tudna egy ilyen képességet lépésről lépésre kifejleszteni? Sok száz olyan biokémiai rendszer van, amely nem jöhetett létre fokozatosan. Aki átnézi a professzionális biokémiai irodalmat, látja: nincs válasz arra, hogy az organizmusok hogyan maradhattak életben a fejlődés utolsó lépése előtt. ....."

innen: [link]

nem vagyok semmilyen párti amúgy. én is döbbenten hallottam a filmben a "tervezés" szót

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#121) Morden24 válasza #70616832 (#117) üzenetére


Morden24
nagyúr

Vazze, én még véletlenül sosem botlottam melegfelvonulásba.
A szülőnek, ha így vesszük, minden sarkon magyaráznia kell, nem csak melegek miatt. Könyörgöm, a gyerekek sem vajból vannak, nem lesznek debilek meg homokosok meg egyebek sem. Ez egy olyan elnyűtt téma...

Sectumsempra - For Enemies

(#122) v.tom válasza Crystalheart (#119) üzenetére


v.tom
őstag

Igen, ebben van igazság. A felvonulással nem azt kéne reklámozni, hogy "mi nem vagyunk olyanok, mint ti", hanem azt, hogy "mi is olyanok vagyunk, mint ti, mert mi is EMBEREK vagyunk". Csak szerintem a homoszexuálisok pont az ellenkezőjét érik ezzel el.

[ Szerkesztve ]

(#123) Morden24 válasza v.tom (#116) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha tudnád mennyien ugranak a CM említésére is. Élőben is. Fórumokon is.
Ha CM alatt mászkálok, nem tudok úgy menni fél órát, hogy ne halljak k*rvaanyázást.

Sectumsempra - For Enemies

(#124) marcias válasza leviske (#118) üzenetére


marcias
őstag

Igen, itt is problémák adódnak. Jogosnak tartják, hogy gyereket nevelhessenek. És a gyerek jogai? :F

Miért érzem úgy, hogy a gyerek is nagy eséllyel ferdehajlamú lenne?

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#125) MichaelSD válasza rii (#89) üzenetére


MichaelSD
őstag

Darwin nem vonta vissza a tanait. Azzal a legendával keverik, hogy állítólag visszatért a valláshoz (bár ő magát agnosztikusnak nevezte) az a halálos ágyán, bár ezt gyermekei tagadták.

Ha az intelligens tervezésre gondolsz, mikor a darwinizmus bukását emlegeted? Eddig semmilyen tudományos magyarázat nincs az intelligens tervezésre. Amíg ez így van, addig a darwinizmus marad és nem bukott meg.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#126) #70616832


#70616832
törölt tag

Egyet értek veled. Ruhában és civilizáltan vonuljanak.

(#127) Morden24 válasza rii (#120) üzenetére


Morden24
nagyúr

Csak simán közbevágva amúgy érdekes a téma, nagyon is, film meg jöhet :D Emailcím adatlapon ;)

Mellesleg vannak olyan egyszerű életformák, amik csak sodródnak, és nem is képesek önálló mozgásra.

Sectumsempra - For Enemies

(#128) egamega válasza marcias (#114) üzenetére


egamega
tag

heteronak lett teremtve...

ők nem teremtve lettek? (ez milyen magyaros..)

mire szeretnének egyenlő jogokat? mi az hogy mire? te, én talán egyenlőbbek vagyunk, mint ők?

persze.. a romák is csak ott vannak megkülönböztetve, ahol ők vétenek.. muhahaha.. ezt te se hiszed el...

az eddigi posztokból úgy tűnik, hogy vitába lehet szállni azzal, hogy rendellenes vagy sem...

ha diszkréten végzik... én undorítónak tartom, mikor egy csaj és egy srác képtelen egymás szájából kijönni 2 megálló között a villamoson, csúcs időben... én nem láttam még melegektől ilyet..

feltalálták a homokos-bárokat, ahova csak az megy be, akit érdekel.. és? azon kívül meg kuss? szóval csak ők alkalmazkodjanak, húzzák meg magukat...

(#129) v.tom válasza Morden24 (#123) üzenetére


v.tom
őstag

Hogy pesten mi a helyzet, azt nem tudom. Én a győri Critical Mass szervezésében vettem részt még anno. Nem hallottam negatív visszajelzéseket. De mint mondtam, ez a fajta k*rva anyázás kicsit más, mint a melegek ellen szóló. A CM setében a kellemetlenség miatt, a melegek esetében pedi konkrétan a melegek miatt.

(#130) marcias válasza MichaelSD (#125) üzenetére


marcias
őstag

Volt erről egy film, érdemes lenne megnézned. Pl: már a legegyszerűbb szervezetekben is vannak olyan szervek, szövetek, melyek természetes kiválasztódás révén egyszerűen nen jöhettek létre, mert ahhoz túl bonyolultak. Pl az ostor az ostoros moszaton, számos alkatrészből áll, és ha csak egy alkatrész hiányzik, az egész működésképtelen, tehát csak egyben jöhetett létre, mert csak 1-2 elem nem nyújtana előnyt az élőlénynek.
Az evolúció nem képes mindent létrehozni.

Steam: marcias88

(#131) tildy válasza marcias (#124) üzenetére


tildy
nagyúr

nem tudom miért érzed, de hgoy hülyén az tuti.
Ha nem tudnád, a homoszexuális emberek szülei heterók. És nem azzá nevelték a gyerekeküket ami.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#132) Gergő_ válasza marcias (#114) üzenetére


Gergő_
őstag

Hogy én veled mennyire egyetértek...
Örülök,hogy még léteznek igaz emberek.

A meleg szó nem helyes,ennek régebben más kellemes értelme volt sajnos a b-k(már ezt sem lehet kimondani mert egyesek sértőnek találják,pedig hasonló a k**vához..nincs benne semmi sértő bizonyos életkor szükséges értelmezéséhez)elvették a valódi tartalmat,saját csorbaságukat próbálják vele enyhíteni,leplezni,elfogadtatni

(#133) egamega válasza leviske (#118) üzenetére


egamega
tag

Ezt (bármelyik állításod) te mire alapozva állítod ennyire magabiztosan?

(#134) myshka74


myshka74
csendes tag

Sziasztok!
Azt hiszem nem mehetek el szo nelkul a tema mellett, mert engem kozelebbrol is erint. Szeretnek eloszlatni nehany tevhitet. Mint mindenki, ti is altalanositotok. Csak azt latjatok es az alapjan itelitek meg az egeszet, hogy a furdonacis sracok hogyan riszaltak a fenekuket, meg a papnak oltozott csavoka a rozsaszin bibliaval setalt. Ott voltam, lattam en is oket.
Ok azok, akikre nem vagyunk buszkek, akik csak a feltunest keresik es akik miatt a heterok altalanositanak. En soha nem voltam ilyen, meg csak nem is politizalok, de igenis ott vagyok a felvonulason. Nem magamat akarom mutogatni. Ha a Budapest Paraden a bulis gyerekeknek lehetosege van kimenni az utcara es riszalni magat, akkor en is megtehetem kulturaltan, nem rozsaszin cuccban. Elmegyek, mert nem vagyok rosszabb mint Te vagy a masik ember, mert ugyanugy eszem, alszom, elek, adot fizetek es szeretek, mint Ti. Nem en valsztottam ezt, igy alakult. csendben elem az eletemet, talan eppen a munkatarsad vagyok, vagy az az ember, aki a multkor telefont akart venni nalad.
Az iden azert megyek el, mert ezzel szeretnem jelezni, hogy szeretnek ugyanolyan jogokat mint nektek van. Nektek termeszetes, hogy egyutt elhettek a baratnotokkel, En baratotokkal, hogy foghatod a kezet az utcan, hogy megcsokolhatod az utcan-bar jegyzem ez sem utcara valo es maganugy. Nekem nincs erre eselyem sem, es nem is lesz. pedig nem vagyok rosszabb nalatok.
Igen, valoban a szexualitas maganugy, en is otthon elek "csaladi eletet", de az egyenlo jogok mar nem biztos, hogy maganugy. En ezert megyek el, meg azert mert a fesztivalok ertelmes beszelgetesek, jo programok es filmek vannak. Nektek mi vagyunk a furcsak, a megvetendok, a"fuj". A mi vilagunkban Ti vagytok a furcsak. Nem kell elfogadni minket, meg kevesbe egyeterteni. De ugyanugy elmondhatom en is azt, hogy nincs valsztasom: benne kell eljek a "Ti" vilagotokban, a hetero vilagban, de az nem jelenti azt, hogy elfogadom vagy szeretem. Egyszeruen nincs mas valsztasom.
Mellesleg imadom a mobiltelfonokat es eppen ezert a sracokkal jol el tudok beszelgetni. De ezen tul semmi kozom hozzajuk.
Valoban, extremitas nelkul, bekesen is lehet elni, onreklamozas nelkul is, de ezt nem mi kezdtuk hanem a borfejuek, akiknek sikerult Magyarorszagot a sarga foldi ledegradalniuk. Csak azt ertek el, hogy Magyarorszagot kulfoldon mar semmibe sem nezik. Tapasztaltam.
Szoval, ott leszek, bekesen felvonulok, nem kiabalok es nem tamadok, de abban pillanatban, ha eltalal akar egy tojas is, mar csak a Bibliai "szemet szemert, fogert" fog mukodni.

(#135) Crystalheart válasza Morden24 (#121) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem konkrétan csak a felvonulésról van itt szó, de egyáltalán arról, amit a média is közvetít, mert az is eléggé provokáló sok ember szemében. A békés együttélést semmiképpen sem szolgálják, sem a megbékélést.

(#136) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A törvényhozókat akarják befolyásolni ezzel? (milyen törvényt akarnak) Szerintem vannak egy-két millióan mo akik azt gondolják nem akarok meleg reklámokat meleg főnököket a munkahelyemen meleg tanártokat az iskolában. Pont ellenkező hatást érnek el vele mert, provokálják az ország lakosait.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#137) Morden24 válasza v.tom (#129) üzenetére


Morden24
nagyúr

Konkrétan nem tudom, milyen Győrött a CM, a Bp-szisztémából indultam ki :B

Mellesleg ezermillió politikai, etnikai, vallási felvonulás van, és ott az ellenzők jórésze szintén a felvonulókat, nem a kellemetlenség tényét támadja. A melegtémát csak egy ideig jobban felfújták, mert ez volt a botránykosár, amibe mindent bele lehet dobálni. Már amúgy közel sem ennyire necces a helyzet.

Sectumsempra - For Enemies

(#138) marcias válasza egamega (#128) üzenetére


marcias
őstag

Totál ellentmondtál magadnak. Felháborodsz, hogy egy csaj és egy fiú csókolózik (amit mellesleg pl. minden filmben megtalálsz), ugyanakkor szeretnéd hogy a homokosok csinálhassák? Képzeld, az összes volt sulinkban tiltották a csókolózást a folyosón, és a közerkölcs is csak indokolt esetben tűri ezt el nyilvános helyen. Én pedig láttam már utcán két pasit smárolni, képzeld...

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#139) Racecam válasza Gergő_ (#132) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A lényeg, hogy Te megmondod ki az igaz ember. (Még rajtad kívül. :) )
Észrevettem ám, hogy minden titkok tudója vagy. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#140) szab.tam válasza myshka74 (#134) üzenetére


szab.tam
nagyúr

csak kérdem, hogy a cikket elolvastad-e? nem kell kifejteni, csak kíváncsi vagyok, hogy igen vagy nem? :U

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#141) Crystalheart válasza marcias (#130) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem ezt a mellékszálat valahova érdemes volna átvinni, de az látszik, hogy nem sok fajtatenyésztésben vettél még részt :D

(#142) Morden24 válasza Crystalheart (#135) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azt meg, hogy a média mit közvetít már bocsánat, de megint a helyén kell kezelni. A média azt közvetíti, amiről tudja, hogy hírértéke van. Ergo nehogy már a médiát kezdjük szidni... mellesleg tudom, hogy egyenesen szentségtörés, de ki is lehet ám kapcsolni a tévét, ha nem érdekel a téma ;)
Aki meg fikázni meg lázadozni akar, annak tökmindegy, az mindenképpen megtalálja a módját.

A megbékélésről meg annyit, hogy a mai társadalmi berendezkedés nem teszi lehetővé, hogy társadalmi szintű változásokat csendben, higgadtan, kompromisszumokkal idézz elő. Egy módja van, le kell tuszkolni az emberek torkán, de úgy, hogy amikor már fulladnak tőle, akkor inkább kiköpik, és azt mondják, legyen. Erről szólnak a felvonulások, megmozdulások is. És nem csak a melegtémával van ez így.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#143) v.tom válasza myshka74 (#134) üzenetére


v.tom
őstag

Egyetértek veled. Nagyon jól megfogalmaztad. A felvonulásban te a jó módot választottad. Nem kihívod magad ellen azok haragját, akik nem szeretnek, hanem csak megmutatod magad, hogy te is emberből vagy, é ugyanazt a levegőt szívod, mint mindenki más. :R

(#144) egamega válasza marcias (#138) üzenetére


egamega
tag

Őőő... melyik rész volt az, amelyikben azt írtam, hogy szeretném, ha nekik is lehetne? Szerintem egyik sem. Egy extrémitást emeltem ki, a mi oldalunkról, amit szintén helytelennek gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#145) vagamo válasza leviske (#118) üzenetére


vagamo
őstag

Erre csak azt tudom mondani ne vigye oda a Gyereket!
[OFF][I]pl.: Siófok Coca Cola Beach House-on vasárnap reggel kb 10 körül, lejön Apa-Anya és a gyerekek! Hova feküdjenek a kemény magba /amit még Én is elkerültem/! A gyerekek következőt kérdezték:
Apa, az a bácsi miért olyan furcsa? És az a néni miért táncol ? És így kérdezősködtek a gyerekek, elég hosszan! (ez a Beach Caffee-nál volt)

Szóval betépett nénik és bácsik nyomták ezerrel, itták a Jagger-t, nagyon készen voltak és gondolhatjátok, nem Siófok ártatlan báránykái voltak! :DDD [/I]
[/OFF]
A felelőtlen szülők mi a fenéért oda ültek, miért nem mentek 30m-el arrébb ahol már normálisabb volt a légkör! Sajnos felelőtlenek a Szülők, nagyon felelőtlenek! /pl.: nem a zebrán mennek át a kicsikkel, stb.... /

A parkban a bokrok közül előtámolyog egy csapzott, kimerült férfi. Odamegy egy rendőrhöz:
- Biztos úr, hat homokos férfi nekem rontott, és ebben a bokorban megerőszakolt.
Mire a rendőr:
- Úgy kell neked, bébi, miért jössz a mi parkunkba.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#146) marcias válasza Crystalheart (#141) üzenetére


marcias
őstag

Azért van egy kis különség... a fajtatenyésztésnél, amennyire én tudom elég rendesen belenyúl az ember, tehát máris nem evolúcióról beszélünk. De elismerem, hogy ennél mélyebben nem tudok belemenni, mert nem a szakterületem. Amúgy ez itt tényleg kezd OFF lenni. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#147) Morden24 válasza vagamo (#145) üzenetére


Morden24
nagyúr

Remélem a Jager-t, és nem a Jaggert isszák mostanában arrafelé, mert akkor idén oda sem megyek ;]

Sectumsempra - For Enemies

(#148) dabadab


dabadab
titán

Vegigvennem az irasodat, ha nem haragszol.

"A homoszexuális szó „túl brutálisan” hangzik a „más” emberek, vagy azokkal szimpatizálók számára."

Ezt nem ertem igazan. Oke, persze, a homoszexualitas arrol szol, hogy a sajat nemukbol valokkal dugnak, es ezt a szexualis aktust - a resztvevoktol fuggoen - egyesek visszataszitonak talalhatjak, de hat akkor nezzuk meg a heteroszexualis kifejezest.
A szuleid heteroszexualisok, a nagyszuleid is, sot, a lepukkant hajlektalanok egy jo resze is, akiknek minden valoszinuseg szerint szinten nem erdekel a nemi elete, sot, visszataszitonak is talalhatod, de... ettol ez a kifejezes meg nem "tul brutalis".

"megvannak a véleményeik az egyházaknak is. Ezt a maguk módján ki is fejtik, általában elég erőtlenül"

Akkor szerintem nem jarsz eleget templomba - mondjuk en is csak ritkan, igy is volt alkalmam hallani meglehetosen durva es serto kijelenteseket.

"A liberális korszellem fő ellentmondása az, hogy szerintük az egyénnek mindent szabad, csak őket ebben kritizálni nem"

(Eltekintve attol, hogy ez konkretan nem igaz,) erdemes eszrevenni az ironiat abban, hogy a rozsaszin Biblia egeszen pontosan az egyhazak kritizalasa volt. Szoval hogy is van ez?...

"3Mózes 20,13: „Ha valaki férfival hál úgy, ahogyan asszonnyal szoktak hálni, mivel utálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak, vérük rajtuk.”"

Na, lassuk csak, milyen egyeb cselekedeteket iteltek meg meg ilyen sulyosan:

2Moz 22,20: "A ki isteneknek áldozik, nem csupán az Úrnak, megölettessék."
2Moz 31,15:"Hat napon munkálkodjanak, a hetedik nap pedig a nyugodalomnak szombatja az Úrnak szentelt nap: valaki szombatnapon munkálkodik, megölettessék."

Erdekes modon a hetedik nap tiszteleterol pl. egeszen el tudott mindenki feledkezni, csak ez a franya homoszexualitas, ezt tiltsak be.

"ráadásul utána a felvonulók még sajnáltani is tudják magukat a médiában, hogy őket bántják, támadják, kiközösítik, stb."

Erdekes hasznalata ez a "sajnaltatas" szonak, tekintve, hogy tenyleg bantottak, tamadtak es kikozositettek oket.

"eszembe jutott pár éve New Orleans-ban az árvíz után az embereknek nem az jutott az eszébe, hátha Isten figyelmeztet"

Azert egy kicsit vicces az effele babonasag igy a XXI. szazadban, nem?...

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#149) Racecam válasza myshka74 (#134) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Örülök, hogy itt vagy és ha nem átverés és Te tényleg meleg vagy, akkor végre valaki a "másik oldalról" is elmondhatja, Ő hogyan látja ezt az egészet. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#150) Crystalheart válasza Morden24 (#142) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A médiára nem mondtam rossz szót. A média azt adja le, amit mutatnak neki, mást nem is tudna.

"A mai társadalmi berendezkedés" - ez nem lehet érv arra, hogy mindent agresszíven kellene megoldani.

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Betiltott meleg-felvonulás… (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.