Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ctvagyok válasza TTommi (#92) üzenetére


ctvagyok
őstag

Azért kijelzőben van hova előre lépniük. A Samsungban és az Appleben használt kijelzőknél rosszabbak a Sony kijelzői a fényerőt tekintve mindenben. A "nagy" gyártók közül kb utolsók kijelzőben.

(#102) Lirion válasza GeryFlash (#99) üzenetére


Lirion
addikt

Jobs a 20/20-as látást vette normának, ami a 75+ korosztályban számít átlagos látásnak. 30 alatt a 20/13 az átlagos, amivel már simán látsz pixeleket 30 centiről. A telefonokon az élsimítás miatt nem látod a pixeleket, így verik át a látást, de ha egymás mellé teszel egy 300 és egy 600 ppi-s kijelzőt vagy dpi-s képet, könnyedén meg fogod állapítani, melyiknek van/melyik készült nagyobb képpontsűrűséggel.

Amúgy jól mondod, Jobs nem értett hozzá, ő nem szemész volt. A szakemberei értettek hozzá, Jobs csak elmondta a dumát a keynote-n. De az egész egy utólagos marketing szülemény, mert ha valóban azt akarták volna, hogy elérjék a retina határát, akkor már a 4-be is full hd kijelzőt tesznek.

(#103) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

feneennémeg, megvettem a Z3-mat, mert féltem, hogy a Z4-be valami fullHD-nál nagyobb felbontású/méretű képernyő kerül.
Erre FullHD, 5,2", és alul van a zúezsbé, meg még a proci is újabb. :O

Mind1, most már marad a Z3, az is pöpec

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#104) Sebestyen01 válasza -=RelakS=- (#103) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Mondhatod ra hogy import z4 kutya nem mondja meg hogy nem az! ;]

(#105) G-Guts válasza eszlenyek (#54) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Hol lett itt jóval nagyobb az érzékelő kisgyerek? Ne beszélj már hülyeségeket, mert a sarokba leszel csücsültetve...

Egyébként meg: "Az újdonság igazából alig fejlődött a Z3-hoz képest" Ez teljesen így van, egyetértek. Egy kérdés: Akkor mi a bánatnak adták ki? Ennyire hülyének nézik az embereket?

(#106) TTommi válasza ctvagyok (#101) üzenetére


TTommi
aktív tag

Ne haragudj, de ez egy kicsit sztereotip szöveg hatású! A z1 nél két és fél évvel ezelőtt még igaz volt, de a mostani Sony kijelzők a Z szériában nagyon jók. Az általad említett két telefon kijelzője is nagyon szép és jó, de más technológia. Nem mondanám, hogy egyik vagy másik jobb, vagy rosszabb és egy IPS Triluminos TFT-t nem szerencsés öszehasonlítani egy Super Amoleddel. Nekem speciel az Amoled annyira nem tetszik. Szép-szép, de nem annyira életszerű. A Sony-nak és más gyártóknak más az elgondolása, szerintem ezzel nem követnek el hibát. Egyébként javaslom, hogy ha igazán akarod látni, mennyire jó a Sony a kijelzőben, akkor menj be egy Sony shop-ba és nézd meg:) Nekem pl a 4K-s kijelzőjük jobban tetszik, mint a Samsungé, de ízlések és pofonok...

SXZ2 és SXZ5c

(#107) Szalontahó válasza ctvagyok (#101) üzenetére


Szalontahó
tag

Fényerőben pont, hogy nincs lemaradva a Sony. Sőt. Szinte semmiben sincs már. Én a T2 Ultra fényerején ledöbbentem, mindamellett a fekete színre sem lehetett panaszkodni. Meg kellene nézni, használni egy ideig egy újabb Sony telefont. Piszok nagy divat lett fikázni a cég telóit. Az elején adtak is rá okot, de rengeteget fejlődtek önmagukhoz képest. Most már oda lehet rakni bármelyik, agyonajnározott gyártó telefonjai mellé a Sonykat.
Amúgy, itt valószínű, hogy sokan látatlanba kommentelgetnek, szakértenek.

(#108) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Szerintem nem akkora hülyeség, hogy gyakrabban adnak ki csúcskészüléket, így legalább a vásárló mindig a legfrissebb specifikációt kaphatja meg, engem az se zavar, hogy nem valtoztatnak meg rajta mindent évente.
Inkább nekik lehet hátrány, mert kevesebb újdonságot tudnak belerakni, így a hype és a kereslet is alacsonyabb lehet.

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#109) Tomi_Ohl válasza Szalontahó (#107) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

jaja, manapság újra az egyik leggyönyörűbbek a Sony kijelzők :K

A telefonról meg annyit, hogy nem is nemzetközi, úgyhogy nem izgat, kár érte vitatkozni.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#110) batai15


batai15
félisten

hát ez édes kevés.-..

(#111) Jaffa75 válasza TTommi (#92) üzenetére


Jaffa75
őstag

A pampogtok elég erős kifejezés, ha bármely fórumtárs leírja a véleményét, vagy csalódásának ad hangot a hír elolvasása után... szíve joga, ha mindezt kulturáltan teszi meg.

Sony felhasználóként (SXS, SXP, jelenleg Z1c) azért elvakultnak nem mondanám magam, sőt véleményem szerint a Sony hátrányban is van :((( . Ezt az IP58, IP67; IP68-as dolgot erőltetik, de a garanciális javításoknál már nincs ekkora mellény :W
Az roppant sajnálatos, hogy ahelyett, hogy az akkumulátor kapacitását növelnék (szoftveresen nem rosszak!) fizikailag, még elvesznek belőle, pedig ha olvasod a kommenteket, szinte bármelyik készülék bemutatásánál felmerül, hogy arra nem "gyúrnak" a gyártók. :( Itt lett volna a lehetőség egy SXZ3+ kiadásának, ahol ugyanezzel a beltartalommal, csak megnövelt akksival legalább egy kicsit guríthattak volna. :U

Nem kell senkit meggyőzni, ez nem az a fórum... :N

Peace!

(#112) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Én most néztem a Z3sokat, mert a Nexus 4em kezd szétesni, és szerintem messze a Sony kijelzők a legszebbek per pillanat. Persze IMHO.
Amúgy szerintem a Sony design a visszafogottságával kimondottan elegáns.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#113) Deck válasza MichaelSD (#112) üzenetére


Deck
titán

+1 Csak egyetérteni tudok.

Elegáns, letisztult, szép design.

PS5

(#114) brazor válasza Snoop-y (#98) üzenetére


brazor
tag

Javítva van:D

"Have you ever seen a man this rich? This broke? This lost in the smoke? Please pray for me"

(#115) no more


no more
addikt

Bátrak, hogy S810-et raktak bele, amikor eddig is melegedtek a Z-k és ez miatt beáztak. :DDD Beázva legalább sütőlapnak jó lesz. ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#116) muratomi1 válasza Sebestyen01 (#50) üzenetére


muratomi1
senior tag

Részletek apró egysége.. meg hogy ugyanaz az összes Z..
legalább ne irnál baromságokat. Nem lehet összetéveszteni a Z szériát. Ez olyan mintha a vw golfokat kevernéd össze egymással.
Innováció a trilumiunos kijelző, ők hozták be az üveg hátlapot és a vízállóságot és fém keret. Vagy nekik is kéne újlenyomatolvasó, pulzusmérő, hajlított kijelző? Nem védeni akarom a Sony-t de nehéz már újat behozni, kitalálni ha ennyi minden szart behoz a Samsung. Az Lg-nél a hátlapi gombok, Samsung-nál S-pen (nagy ötlet...) és hajlított kijelző pulzusmérővel, Sony meg vízállóság. Mindenki mást hoz be és akkor nem is beszéltem a Huawei-ről amiről ugyanúgy elmondhatnád, hogy fos mert 0 innováció van benne, szögletes mobilok évek óta, stb stb.. mióta nem tudnak hova fejlődni processzorilag (a samsung megoldotta) és nem tudnak új dizánj kitalálni azóta ez van pedig dizájnilag akkor se volt sok csak gömbölyű meg szögletes kb mióta megjelent a Note3. Ne èrtsd félre nem lebaszásként írtam csak most mond meg, hogy ha a fent felsorolt dolgok nem innovációk akkor mi az anyám az? És nem csak neked ment.

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#117) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Ezt megint minek adták ki? Ugyanúgy néz ki és kábé ugyanannyit is tud, mint a Z3.

[ Szerkesztve ]

(#118) Halkow.


Halkow.
senior tag

Néhány extra funkcióval jó kamerával nálam bestbuy csúcsmodel lenne, várjuk szeretettel a később megjelenő globális z4-et, ami szerintem tök ugyanez lesz. Nemsokára egész jó z2,3-árak lesznek :D

#119 ) no more: ott tisztában vannak vele hogy nem szabad mindent elsütni.

[ Szerkesztve ]

(#119) no more válasza muratomi1 (#116) üzenetére


no more
addikt

Hát a 'zájfón "retina" (lol) 750p kijelzője innováció! Meg az új ikonok iOS8-ban!

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#120) muratomi1 válasza no more (#119) üzenetére


muratomi1
senior tag

Hagyjuk már. Nagyon pofás darab lett egyébként az iphone 6 ez nem innováció csak az ativ s koppintása.

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#121) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Ennek az új modellnek a panelje kimondottan visszalépés... Én biztos nem venném meg így! :o

[ Szerkesztve ]

(#122) MarciKING24 válasza muratomi1 (#116) üzenetére


MarciKING24
tag

Hmm. Amikor meghallom a Sony-ról az üveg hátlapot, az ereimet elönti a forró sz*r.
Vettem egy Z1C-t, azonnal hogy megjelent, mindenki (Sonyék is) úgy hirdette, hogy üveg hátlap. Itt mobilarénán is azt irták. Meg is vettem, nem hordom tokban (értem van, nem én érte), hát a hátlapján az első héten látszott hogy nem üveg hanem gagyi műanyag. Később jött a hivatalos közlemény, hogy időközben rájött a Sony is, hogy műanyag azaz üveg hátlap :)) Köszi....Azóta már az egész telefon recseg, ropog, a "fém" oldalkeret feketére szétkopva..... Egyébként a performansz-szal meg vagyok elégedve, de hogy nekem legközelebb is ez a márka legyen, finoman szólva is kétlem :(( Meglehetősen csalódtam a márkában, szóval többet kösznem.

Straight outta Compton

(#123) MichaelSD válasza MarciKING24 (#122) üzenetére


MichaelSD
őstag

Soha ne vegyél rrögtön a kiadás után telefont. Nem azért, hogy védjem a Sonyt, de nincs olyan márka amelyik ne fogott volna mellé.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#124) Sebestyen01 válasza muratomi1 (#116) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Innovacio neked az uveg hatlap a vizallosag meg a fem keret? :DDD
Vannak markak ahol a premuim anyaghasznalat mar akkor megvolt mikor a sony meg videokban nyomult...
Vizallosag jo cucc lenne ha nem kellene felni hogy beazik a telefon... erdemes topikokat olvasni, a melegedes es lehules hatasara a szigetelesnek annyi beazik a kedzulek,JA ES GARANCIABAN NEM CSERELIK!!!! a szabvannyal meg segget torolhet az aki igy jart.... amugy is huladek a magyar szervizhalozat...
Es igen most hogy irod kene ujlenyomat olvaso mert hasznos!
A triluminos kijelzot meg haggyuk az nem innovacio ha vegre sikerul felzarkozni egy adott szintre a tobbiek moge!
;)

[ Szerkesztve ]

(#125) muratomi1 válasza MarciKING24 (#122) üzenetére


muratomi1
senior tag

Érted van de basszus ne legyél felháborodva ha a fém keret elkopott.. ez nem Caterpillar mobil, hogy csak úgy bármit kibír.
:F hol vetted azt a telefont? Merthogy üveg a hátlapja az is biztos.

Sebestyen01: igen az. melyik prémium telefonon van fémkeret, melyik vízálló? Iphone fémkeretes de nem vizálló de még szerintem nem is prémium telefon. Samsung amelynek álfémkeretes telefonjai vannak (alpha előtt ) Vagy most melyik prémium telefon lenne neked megfelelő?
Érdekes ez a vízállóság kérdés nekem soha semmi bajom nem volt egyikkel sem a trilumiunos kijelző meg nem felzárkózás hanem lekörözés. :))

[ Szerkesztve ]

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#126) MarciKING24 válasza muratomi1 (#125) üzenetére


MarciKING24
tag

Olyan műanyag mint annak a rendje...

Straight outta Compton

(#127) muratomi1 válasza MarciKING24 (#126) üzenetére


muratomi1
senior tag

Nekem nem tűnt annak. Viszont tudnál egy linket dobni,hogy a Sony hol írta meg ezt? Érdekelne. Ha ez így van elnézést. :R

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#128) Sebestyen01 válasza muratomi1 (#125) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Xperia topikokban is fenntartadsal kezelik a vizallosagot... igy szamomra nem vizallo! Addig mig beazasra nincs garancia sonynal az amugy vizallonak hirdetett keszuleknel szerintem mas is ertekelje az a vizallosagot! A tobbi meg meg volt joval a sony elott is.

(#129) MarciKING24 válasza muratomi1 (#127) üzenetére


MarciKING24
tag

Semmi probléma. Műanyag. Sajnos linket nem tudok, de még itt mobilarénán is volt róla szó, ha jól emlékszem. Szóval az csalódás volt, na :( hát 1,5 éve használom, képet tudok küldeni a hátlapjáról :)

Straight outta Compton

(#130) Flind válasza Sebestyen01 (#128) üzenetére


Flind
senior tag

Újabban cserélik garanciában a beázott Sonykat, legalábbis Z3 és Z3 Compact topicban eddig csak ilyen pozitív esetre volt példa. Persze az még jobb lenne, ha a beázás esélye sem merülne fel.

(#127) muratomi1: Tényleg plexi a Z1C hátlapja, és az is igaz, hogy veszettül karcolódik.

[ Szerkesztve ]

(#131) muratomi1 válasza MarciKING24 (#129) üzenetére


muratomi1
senior tag

Az is megfelelne :D úgy lecserélném a note 3-t egy z1c-re. Tudom, tudom nem érné meg de na. Oda vagyok érte :D
Flind: az xperia z-nek nem az volt. Miért lett akkor plexi a z1c-nek?

[ Szerkesztve ]

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#132) Sebestyen01 válasza Flind (#130) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Jah... ujabban cserelik ertem! En nem egy esetet olvastam ahol csoro user megszopta mert beintettek neki! Holott a vizallosag mint teny reklamozva van!

(#133) Garada


Garada
őstag

Remélhetőleg a globális verzió tud majd végre valami újat mutatni.

(#134) GeryFlash válasza Sebestyen01 (#132) üzenetére


GeryFlash
veterán

User error még véletlenül se állhat fent ezekben az esetekben :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#135) muratomi1 válasza GeryFlash (#134) üzenetére


muratomi1
senior tag

Áá minden user vigyázz rá és felelősségteljesen használja a telefonját.

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#136) Sebestyen01 válasza GeryFlash (#134) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Normalis keretek kozt en nem feltetelezem hogy valaki reggeltol estig aztatja... a mekegedes kivetkezteben elengedo szigeteles meg nem nevezhetu user errornak!

(#137) Lirion válasza MarciKING24 (#129) üzenetére


Lirion
addikt

A z1c esetében kétféle készülék létezik, van műanyag hátlapos és üveg hátlapos is, viszont hozzánk (és úgy általában a nyugati világba) valamiért a műanyagos jutott el, az üveg megmaradt a saját hazájában. Ennek amúgy a minőségérzet megcsappanása mellett az is a hátránya, hogy a műanyagos telefonok esetében éjszaka a flash fényét visszaveri a műanyag hátlap és fátyolos vagy teljesen használhatatlan képek születnek.

(#138) GeryFlash válasza Sebestyen01 (#136) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem tudom hogy a Z3-nál hogy van megoldva, de a korábbiaknál volt védőkupak, ami miatt lépett fel gyakran user error.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#139) ctvagyok válasza TTommi (#106) üzenetére


ctvagyok
őstag

Z3 hideg színeivel aztán életszerű. Az meg hogy az i6 ips kijelzője mindenben jobb az nem az én hibám. Rakj egymás mellé egy z3ct meg egy i6 ot. A Sony fényereje és kontrasztja durván csökken ha egy kicsit el elfordítod. A napon is rosszabb a kép a z3cn. A legtöbb kínai telefonnak jobb a képernyője mint a sonynak.

(#140) Sebestyen01 válasza GeryFlash (#138) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Szervizes legyen a talpan aki megmindja hogy mikor beazott volt e kupak rajta vagy nem...

(#141) GeryFlash válasza Sebestyen01 (#140) üzenetére


GeryFlash
veterán

Indikátor. Nem azt mondom hogy 100% megbízhatóságú, de nyilván a panaszok töredéke jogos. Szervizesnek hót mindegy, hogy cseréli vagy sem, ettől nem lesz kevesebb a havi bére.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#142) Just_Reboot válasza GeryFlash (#134) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Már megint előkerült az User Error.....:D

(#143) Lirion válasza Sebestyen01 (#140) üzenetére


Lirion
addikt

Kipróbálja lezárt kupakkal és ha nem ázik be, akkor nyilván nem volt bezárva vagy nem jól (pl. dzsuvás volt és a tulaj nem takarította meg). Nem annyira bonyolult.

(#144) HarleyCustom válasza Graphics (#42) üzenetére


HarleyCustom
veterán

"Lehet rá fanyalogni ,de más gyártó se tud nagyobb pukkanást jelenleg a piacon."

Szvsz...az S6 Edge jól sikerült,de az S6 is.
:)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#145) Sebestyen01 válasza Lirion (#143) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Es ha en azt mondom bezartam mivan? Igy nem lehet bizonyitani semmit... egy elazott szaron mar zarogathatja a kupakot honnan latja hogy beazik e... ja hogy akkor nem folyik ki a viz ertelek... :U

[ Szerkesztve ]

(#146) muratomi1 válasza HarleyCustom (#144) üzenetére


muratomi1
senior tag

És a note4 is. :D

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#147) Lirion válasza Sebestyen01 (#145) üzenetére


Lirion
addikt

egy elazott szaron mar zarogathatja a kupakot honnan latja hogy beazik e

Tehát ha egy kólás flakont kupak nélkül a víz alá nyomok, és belemegy a víz, akkor már nem lehet letesztelni, hogy lezárt kupakkal is belemegy-e a víz. Így gondoltad, ugye? :) A vízállóság nem egy szoftveres tulajdonság...

(#148) Mr.Silkó válasza Lirion (#147) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Rossz példa. Mellébeszélés. Amíg nem cserélik minden egyes alkalommal garanciálisan, ha bármi módon beázik a telefon, addig nincs komolyan véve a gyártó részéről a vízállóság; csupán csak divatos reklámszlogen, tényleges mögöttes tartalom nélkül. Inkább ne hirdessék vízállónak.

[ Szerkesztve ]

(#149) Bar1


Bar1
aktív tag

Nem lett forradalmi, de szerintem felesleges évente dizájnt váltani, ha van egy sikeres forma, akkor azt elég finomítani, ahogy pl. a HTC tette a One-nál.
A Samsungnál csak önmagához képest volt nagy változás, mivel a HTC és a Sony már évek óta bevezették a prémium anyaghasználatot. Az S6 is ugyanazt a Samsung formanyelvet követi, mint a korábbi modellek, semmi különös. Kivéve az S6 Edge-t, ahol valóban nagyon modernnek néz ki a kicsit lehajló kijelző. Paradox módon a kisebb lehajlással futurisztikusabb, mint a Note Edge nagyobb lehajlással.

(#150) Jaffa75 válasza Sebestyen01 (#145) üzenetére


Jaffa75
őstag

nyomáspróbázzák lezárt ajtókkal... ha szivárog, akkor nem user error és javítják! :U

A műanyag hátlapos első szériákkal volt csak fényképezési probléma, az újabb szériákra nem jellemző. :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.