Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ez is pont ugyanannyit fog érni,mint a többi gorilla. Kakát sem.. :(

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#2) Probber válasza FIREBLADE78 (#1) üzenetére


Probber
őstag

Annál talán kicsit többet, de én sem várok túl sokat tőle...

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#3) Kasya válasza FIREBLADE78 (#1) üzenetére


Kasya
nagyúr

GG 2 es 3 kozt karcallosagban nem latok kulonbseget. Toresben lehet jobb, de az nem "hetkoznapi". Ha rosszul esik, ugyis torik.

(#4) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Parasztvakítás 4 ;]

(#5) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Godzilla glass :)

x gon' give it to ya

(#6) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Atomtámadás ellen is véd?

Nekem eddig zsebben hordva minden karcálló kijelzőt sikerült megkarcolnom, szóval még mindíg kell rá fólia, vagy üveg.

(#7) ucli válasza ctvagyok (#6) üzenetére


ucli
senior tag

Arra lett kifejlesztve :D

(#8) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Egyik galaxymon sem volt soha kijelzőfólia és próbáltam vigyázni rájuk,mégis karcosak lettek

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#9) vince


vince
őstag

Laikusként nem gondolom, hogy a beton "keménysége" évszakfüggő lenne (vö.: őszi rideg betonra vállmagasságból becsapódó készülék) :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#10) Tomi_Ohl válasza vince (#9) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ne beszélj, laikusként mondom, hogy ősszel minden ridegebb, komorabb...

:D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#11) hunter84


hunter84
aktív tag

Érdekes, nekem eddig csak leejtestol karcolódott kijelző, tudniillik az alapszabály: a mobilnak saját, külön zseb dukál, semmit nem szabad mellé tenni. Én eszerint pakolom 6 éve, és működik a dolog... :)

(#12) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem inkább abba az irányba kellene fejleszteni ezeket (és a kijelzőket is), hogy ne legyen vékonyabb csak erősebb? Inkább legyen 2mm-el vastagabb a mobil, csak ne törjön össze a kijelző egy szerencsétlen leejtés miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Pakolsz rá egy tempered glass-t aztán nem aggódsz. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#14) xmaas


xmaas
őstag

Ezt a gorilla glasst amugy gorillak gyartjak ugye ? :DD

(#15) Quasi_modo válasza FIREBLADE78 (#1) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Attól azért valamivel többet.

valami

(#16) Zsohi válasza FIREBLADE78 (#1) üzenetére


Zsohi
őstag

A közel 2 éves Nexus 4-es telefonom, ha jól tudom a 2. generációs Gorrila Glass üveggel szerelt elől-hátul és a mai napig teljesen újszerű az állapota, pedig néha napján előfordultak balesetek. Kulcscsomók, egyszer leejtenem is sikerült pár méter magasságból, de még kerékpározás közben is nagy sebességnél kicsúszott a zsebemből és egy sziklának csapódott, ami teszem is hozzá nekem jobban fájt, mint a telefonnak. :D
Szerintem bőven nyújt annyi védelmet, hogy az aki vigyáz a mobiljára ne érje meglepetés egy-két véletlen baleset következtében.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#17) Luck Dragon

Karcállóság ellen még mindig egy szép és jó minőségű tok többet ér, mint szabadon hagyott kijelző a külső behatások ellen. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18) parkr válasza Luck Dragon (#17) üzenetére


parkr
őstag

olyan tokra gondolsz amiből ki kell venni ahhoz hogy használhasd? mert onnantól semmit sem ér

(#19) zed1983


zed1983
őstag

Leejtésre kíváncsi leszek.

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#20) F34R


F34R
nagyúr

szerintem a Nexus 6-ra :P

(#21) pusszycat válasza zed1983 (#19) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha üveg akkor törik, a zafír se bírja, legjobb lenne valami plexi. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#22) Nordic válasza pusszycat (#13) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Csatlakozom. Nekem is az van a telómon, és kb letojom mi van a zsebemben mellette, sehol egy karc, sőt, alkoholos filctoll tintája se marad rajta. Akármilyen telóm lesz legközelebb, ugyanez fog rajta landolni.

(#23) berghausmann


berghausmann
tag

Polikarbonát kijelzőborítások imho. ezerszer jobbak. Karcolódnak, de legalább nem törnek. Illetve alig-alig.

(#24) banhammer


banhammer
veterán

A zsebben hordott telefon kijelzőjét általában a zsebben található pici porszemek karcolják meg.
A legjobb megoldás egy fólia.
A flippes tokról sajnos csak negatívan tudok nyilatkozni.
Anno a Samsung Galaxy Note 10.1-emet flippes tokkal használtam és megkarcolódott a kijelző.
Mint kiderült a kijelző és a tok belső szöszös anyagába beleragadt egy porszem és becsukott állapotban a hurcolás közben megkarcolta a kijelzőt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#25) judas13


judas13
addikt

Nekem nincs fólia rajta és szerencse nem karcos...zsebben csak a teló van....nem úgy a fém hátulja...az kissé micro karcos már..(P6)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#26) ollie válasza Zsohi (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hátul nem GG van.

***

(#27) hue2000


hue2000
tag

Ha ráteszek egy gránátot akkor egy be marad a telefon csak süket lesz

Az élet mindig drága

(#28) csordas11


csordas11
aktív tag

Fóliával nem törhet be a kijelző?

(#29) Garada


Garada
őstag

Annyira hatalmas előrelépés úgysem lesz szóval.

(#30) berghausmann válasza csordas11 (#28) üzenetére


berghausmann
tag

Hogyne törhetne.

(#31) ProEvoFan válasza pusszycat (#13) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Hogy mit?
...ok, megtaláltam, google a barátom.

[ Szerkesztve ]

(#32) marositech


marositech
senior tag

Nekem csak egy kérdésem van, mi van ha kihalnak a gorillák? Buffallo Glass lesz? lel

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#33) Kasya


Kasya
nagyúr

(#34) Ali G.


Ali G.
senior tag

ez is csak egy nagy reklámfogás, nem ér semmit, úgyis karcolódik és úgyis törik :D

(#35) xmaas válasza Ali G. (#34) üzenetére


xmaas
őstag

Csak az a nem mindegy hogy mennyire konnyen vagy nehezen karcolodik vagy torik peldaul baromira nem mindegy hogy leejted a telefonodat es semmi baja vagy csak akkor lesz baja ha nekimesz kalapaccsal direkt hogy szetbarmoljad....

[ Szerkesztve ]

(#36) Aryes


Aryes
nagyúr

Nem fog törni a külső üvegborítás, helyette törik majd alatta a kijelző.
A kulcsszó amúgy szerintem a vékonyság. Minél vékonyabb egy anyag, annál rugalmasabb, annál inkább hajlik törés helyett. Lásd: üvegszál.

[ Szerkesztve ]

(#37) Borosz


Borosz
senior tag

"mindenesetre kíváncsian várjuk, hogy valóban történik-e komoly előrelépés a becsapódások elleni védelemben"
;] Kis gonoszok. Dobálnátok már a mobilokat megint, mi? :DDD

(#38) Neurotoxin válasza berghausmann (#30) üzenetére


Neurotoxin
őstag

A zafírüveg se törhetetlen, mégis sokan úgy gondolják.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#39) Vadmeggy válasza berghausmann (#23) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Azt kene meg csak. 1 het utan gusztustalanul karcos lenne.
A 3310 esen leszartad hogy karcos az előlap, mert nem befolyastolta a mukodest, telefonalni ugyanugy tudtal rajta.

A mostani telefonokat mar elsosorban tartalomfogyasztasra hasznaljuk es ott mar baromira nem mindegy, hogy karcos e a kijelzo vagy sem.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#40) tomboy0013 válasza xmaas (#35) üzenetére


tomboy0013
veterán

Egyszerű fizika az egész. Ameddig nem elég rugalmas a kijelző addig rakhatnak rá bármilyen GG-t, elég egy véletlen rossz szögben érkező esés és törik. Ezt senki nem tudja mérni hogyan fog a földre érkezni a telefonod. Parasztvakítás az egész jelen pillanatban, ám lehet szükséges lépések a techika fejlődéséhez. Ezt majd a jövő igazolja.

(#41) Fkris válasza Kasya (#33) üzenetére


Fkris
őstag

Az szep:D
Nem is oregednem olyan feltunoen!:D

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#42) DMG válasza Zsohi (#16) üzenetére


DMG
senior tag

A hátulja én úgy tudom, nem GG, nekem sajna spontán elrepedt, olvastam hogy nem egyedi eset, nem ejtettem le, nem történt vele semmi baleset, csak gondolt egyet és végig repedt, mint az autón a feszes szélvédő. Az eleje viszont bírja, egyszer pofára esett a Kálvin téren, igat a szilikon tok nem engedte érintkezni a földdel, de nagyon félve emeltem fel a telefont. :D

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#43) kerekfej válasza Neurotoxin (#38) üzenetére


kerekfej
addikt

A gyémántnak is van egy olyan pontja, amit eltalálva szétesik.

A természetes gyémántoknak is van ugyanis gyenge pontja, legtöbbször nem hibátlanok, hanem törékenyek, de éppen ezt használják ki a gyémántcsiszolók az ékszerek készítése során. Számítógépes elemzés során feltárják a kő természetes törési síkjait, így kiszámítható a hasításra legalkalmasabb hely. Ma már lézer formálja a gyémántokat, de a hasítás műveletének kulcsa ma is a gyémánt természetes síkjának megtalálása. Ugyanis egy természetes, egyetlen kristályból álló gyémánt simán felhasad ott, ahol a kémiai kötései a leggyengébbek. A hasadási síkot követve a gyémántcsiszoló tökéletesen szétvághatja a követ.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#44) bélus91


bélus91
tag

[link] megmosolyogtató promo videó :D

(#45) maximilian4 válasza kerekfej (#43) üzenetére


maximilian4
addikt

Most ez hogy jön ide? A zafírüveg nem egyenlő a természetes gyémánttal. Hamarabb törik szét a beton mint a gyémánt.

Maxi

(#46) kpal


kpal
veterán

főleg a nagyobb telefonok törnek.

(#47) xmaas válasza tomboy0013 (#40) üzenetére


xmaas
őstag

Miert lenne parasztvakitas nemtudom ha lattad de mar van kezelfoghato oled kijelzo amit tekergetni lehet az biztos nem fog eltorni :)

(#48) moleculez


moleculez
veterán

Mikor rommá törtem a 925-t, az egybemaradt részeken kipróbáltam ezt a karcolás dolgot. Késsel(szakács vagyaok, szóval komoly késsel), bárddal, reszelővel mentem neki, és tényleg semmi karc. Na az egy éves fian nekiállt kijelzővel lefelé fordítva kocsikázni vele a parkettán, rögtön úgy nézett ki, mintha egy motion blur effektet belehegesztettek volna... Ennyit erről.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#49) Zsohi válasza bélus91 (#44) üzenetére


Zsohi
őstag

Ezért ilyen drága minden, mert a legszimplább feladatokhoz is már majdnem űrtechnika kell. Telefon leejtő gép. :W

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#50) Petyyyyy válasza Borosz (#37) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Lassan befagynak a tavak, kezdődhet a telefonhajító verseny. :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.