Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petya1981


Petya1981
tag

Kitartás, szerintem meg sem nézték a leveled (remélhetőleg), csak törölték az aznapi spam üzenetekkel együtt. Küld el újra és újra ha van energiád :K
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

SZERETEM A NYUSZIFÜLET

(#2) Adamyno válasza Petya1981 (#1) üzenetére


Adamyno
tag

Ha lenne Facem osztanám én is, de nincs. Esetleg Google+-on oszthatom, viszont ott lehet csinálni csoportokat (mondjuk csinálsz egy IT/Tech témájú csoportot) és ha valakinek be van állítva az adott témakör, hogy érdekli ééés még jó sok +1 is kerül rá, akkor biztosan eljut hozzá a hír. Ennyiből szerintem jobb is, mint a FB, mert ott a sok szemetet csak végigpörgetem és esetleg kimaradt az is ami érdekelhetett volna. Na de pont emiatt már nincs is. Egyszerűen nem látom értelmét. Na meg az én agyamból ne olvasgassanak.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#3) bacsis válasza Petya1981 (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Volt olyan oldal, ahova legalább 3 levél ment ki, de 2 levelet mindenki kapott, volt, hogy 2 különböző mail címről :) 3.-4. Levelet nem azért nem írok már, mert nincs lelkierőm rá, hanem mert már én érzem kellemetlenül magam miatta :)

(#4) bacsis válasza Adamyno (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A semmitől ez is több... de ezzel max a következő kiállításra fogok számítani... bő 2 héttel a kiállítás előtt nem érzem úgy, hogy a 0-ról fel lehetne építeni egy csoportot akármit köré, hogy érdemben is számolni lehessen vele :B de jövőre ténylwg jó lehet... HA...

(#5) bitpork válasza bacsis (#3) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha csinálod, akkor a magad örömére csináld. Nem is hasonló területen, de még a jóval zártabb ph is csak csalódást keltő eredményt tud produkálni. Profitorientált szervezetek pedig alapból felejtősek. Ilyen kicsiny hazánk mentalitása, sajnos.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos nekem nagyon-nagyon messze van (Zala Megye a tart.helyem) de kis segítség a Facen osztottam és helyszín, időpont is meg lett írva !

Sok sikert a kiállításhoz és remélem sok látogató lesz ! :C

Bár nincs is messze, hé ! :P :B

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#7) Adamyno válasza bacsis (#4) üzenetére


Adamyno
tag

Akit érdekelhet az ismerőseim közül, elküldtem nekik. Én tutira ott leszek, remélem pár haverom vagy kollégám is eljön. Nem lakom messze... déli part forewa :DDD

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#8) bacsis válasza bitpork (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

PH-t ne keverjük bele, mert egyrészt most is az ő szervereiken keresztül kommunikálunk, másrészt a Logout nélkül még a megszervezés is felejtős lett volna, mert így azért pár emberhez eljut/eljuthatott a hír :)
De a többiben nem mondom, hogy egyáltalán nincs igazad :B

(#9) bitpork válasza bacsis (#8) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pedig ide kell keverni, mert a ph egy alapvetően összekockult közösség. És még ez sem mindig elég - szemléltetni tökéletes még ha szomorú is a dolog. ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#10) bacsis válasza bitpork (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A kérdés akkor is az: miért nem válaszolnak akár nemleges válasz esetén?

(#11) bitpork válasza bacsis (#10) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mert itthon csak a szájkarate megy. Megfelelő intellektus már ritka. Láthatod a hírekben nap mint nap. Pont úgy mint álláspályázatnál is. Nem divat a korrektség.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12) bakter24


bakter24
őstag

Nekem is nagyon messze van sajnos, plusz picik a gyerekek, pedig esküszöm, imádnám! Nekem volt számtech boltom pár évig, és volt kitéve pár működö retró laptop (386, 486), működő C64-em máig van, szóval ha nem is akkora mértékben, mint Te, de vonzanak a régi vasak. Van számtech weboldalam, de már pár éve halott, nincs rá időm, hogy töltsem tartalommal, de kirakok cikket, ha segítek vele! Ha írsz privátban, hogy mit tegyek ki, vagy FB linket, már osztom is! (nem olvastam a HSZ-eket, ha azokban már van link, akkor bocsi, hirtelen írtam ezt)

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#13) Zoja™


Zoja™
őstag

Szerintem az időpont választás sem neked kedvez, szerintem, hangsúlyozom, szerintem inkább nyaralási főszezonra szervezném a kiállítást. Mi is júliusban megyünk a Balatonra, simán útba ejteném, mert érdekel, de egy évben 2 utat arra felé beejteni mondjuk Debrecenből, nem éppen gazdaságos kategória.

(#14) Victoryus válasza bacsis (#10) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Szimplán bunkók, meg lusták ennyi. Én szívesen megnézném a kiállítást, csak messze van. Nálunk is volt tavaly, be is számoltam róla. Jó buli egy ilyen, jó újra a régi gépeken játszani.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15) bacsis válasza Zoja™ (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ezt az egyik támogató barátommal már beszéltük, és ő is felhozta, hogy a május (vége) szerinte cink...
engedd meg, hogy megosszam veled is a véleményemet
Szóval Május, ráadásul május vége...
A kiállítás ingyenes... a látogatók Budapestről jöttek tavaly is leginkább...
Szóval elég csak az útiköltséget fizetni ami oda vissza max 5 rongy... Bárhova mész el, ennél csak többe kerül, és mivel már a kiállítás előtt 1 hónappal jeleztem az időpontot, s akihez eljutott a hír, szerintem aki el akart jönni az erre a kiállításra az 5ezer Ft-os útiköltséget félre tudja tenni. De ha társul valakivel, csökken még ez a díj is...
Nyáron kellett volna?!
Amikor az emberek azon agyalnak, hogy oldják meg a gyerekek táboroztatását, és leginkább hogy miből. Arról nem beszélve, hogy nyáron az emberek mennek nyaralni, konkrétan nekem az egész július ki fog esni, mert vagy a lányaim hordom táborba, vagy az egész család utazik el...
Szóval úgy gondolom, hogy tök mindegy mikor lenne a kiállítás, mindenkinek nem lesz akkor sem jó a kiírt időpont...
De ez egy másik történet jelen esetünkben :)

(#16) grengor


grengor
csendes tag

Akartam már írni korábban is, hogy engem speciel borzasztóan érdekel a kiállítás, tavaly is menni szerettem volna de nem értem rá. Idén például pont külföldi tanulmányúton leszek.
Remélem lesz még, és én eljutok.
Ahogy előttem írták: a magad öröméért csinálod, akkor csináld azért. Ahogy olvastam a beszámolókat, mindig teltházas a buli, szóval nem kell aggódni :)

(#17) bacsis válasza grengor (#16) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Azt hol sikerült olvasni, hogy teltházas? :DDD :N :B
Az elsőn a 2 nap alatt kb 80-an voltak, tavaly talán a 2 nappal karcoltam a 100-at :)

(#18) Egon válasza bacsis (#15) üzenetére


Egon
nagyúr

Május szerintem azért cinkes, mert ballagások vannak.
Az útiköltség vonatkozásában kérdés, hogy ki miképp kalkulál. Pl. én egyedül szeretek ilyen eseményre menni, kocsival (mivel nem akarok senkihez kötődni: ha valamiért akár idő előtt el kellene indulnom, akkor meg tudjam tenni, úgy, hogy senkit nem hozok kellemetlen helyzetbe). Mivel nincs autópálya-matricám, a benzinköltséghez hozzájön még annak az ára is, íg szerintem nem jön ki 5K-ból (de ez végülis részletkérdés).
A végszó csak annyi: kitartás, ahogy többen is mondják. Személy szerint nekem sajnos messze van (ha közelebb lenne, kimennék), de drukkolok, hogy sikerüljön... :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) bacsis válasza Egon (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ballagás, na de szombat és vasárnap is?
Mennyi is pl egy családi állatkerti belépő? 7-8 rongy? vagy egy szombati diszkó alatt mennyi is iszik el az ember?
Oké, legyen 7 rongy mert kell még pályamatrica is, de még mindig úgy gondolom, hogy más programot sem hozol ki nagyon olcsóbban...
Május ballagás, Decemberben karácsony, Áprilisban húsvét, nyáron júniusban a gyerek nyaral, júliusban a család, szeptemberben már kezdődik az iskola tanulni kell stbstb... ahogy fentebb is írtam... mindig lehet kifogást találni az a hónap miért nemjó... Én szerintem nem így kell hozzá állni...
Persze van benne igazság amit írsz, de továbbra sem az a gond, hogy az időpont miatt nem jönnek el sokan, hanem mert nem tudok reklámot szerezni, és az egészben az a legrosszabb hogy nem tudom, hogy miért nem válaszolnak a felkeresett oldalak, csak hogy ON legyen a hsz-em :)

(#20) Blindmouse válasza bacsis (#19) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ha 5000 forintba kerül felmenni pestre, akkor mért nem megy a kiállítás pestre? Ezt komolyan kérdezem, segíteni szeretnék. Felhoznád októberben mondjuk egy BME kampuszra hétköznap, akkor óránként lenne ennyi látogató mint Fülén összesen. Neked is nagyobb örömet okozna ha sor állna a gép előtt, hogy dynablasterezni lehessen CGA monitoron, nem?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#21) bitpork válasza Blindmouse (#20) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

4 embernek 5k huf. De szerinted 2 tonna vasnak mennyi az oda vissza út? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22) bacsis válasza Blindmouse (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

bitpork megelőzött :D
majd' 50 gép... Tudod mennyi súlya van egy XT-nek meg egy hozzápasszoló CGA/EGA monitornak? :D a 2 tonna vas ha nem is teljesen, mert ugye sok laptop is van, sarkítva, de megállja a helyét :))
Persze én még így is benne vagyok a buliba...
Csak kéne szerválni egy járgányt amibe egy körbe befér ennyi gép, de az meg megint nem olcsó ;)

(#23) alcsa válasza bacsis (#22) üzenetére


alcsa
senior tag

Tegyuk fel, hogy reklamoznak ingyen a rendezvenyt, meg az sem biztos, hogy jelentos latogato novekedest jelentene. Valljuk be, nem epp egy csalad centrikus rendezveny. Nem hiszem, hogy sok csalad utra kell, csak azert, hogy regi gepeket nezzenek meg egy falu kulturotthonaban (no offense).

Nincs mit tenni, ha sok latogatot akarsz, bizony ki kell nyitani jobban a penztarcat. Vagy fizetett hirdetes, vagy a cuccok mozgatasa mashova.

Es nem akarlak ezzel megbantani, minden tiszteletem a tied, hogy mindent beleadsz ebbe :R .

Akar gyujtest is szervezhetsz egy oldalon, talan osszegyulne a jovo evire eleg penz, hogy felvigyed a cuccokat es helyet is berelj, plusz jelkepes belepot is kerhetsz, ha mar ott vagy, ha fedezni akarod a koltsegeket.

[ Szerkesztve ]

(#24) Blindmouse válasza bitpork (#21) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ahogy nézem, egy Ford transit bérleti díja az kb 8-10000 forint/nap. Szóval mennyi, 25000 Ft? Ha nem tudod kölcsönkérni addig, de jelenkezzen az aki nem tud egy ford transitot kölcsönkérni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#25) bitpork válasza Blindmouse (#24) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy transitba, legjobb esetben is max 1,2 tonnát tudsz berakni. (Általában 3-5 raklapos, ami 7-11 az már ponyvás és ott max 800kg a terhelhetőség) Akkor azzal kettőt fordulsz, csak egy irányba... Aha, tisztára gazdaságos különösen hogy Bacsis a gyerekei mellett önkéntesen csinálja.
A végén még az jön ki az egyenletnek, hogy Bacsis mekkora szemét hogy nem országjárást csinál saját pénzen, saját kamionnal :U
Nemtom mit tanítanak a BME-n, de hogy a közgazdasági alapokat újra kellene tervezni az tuti :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26) vhw válasza bitpork (#25) üzenetére


vhw
addikt

Lehet, hogy lenne rá vállalkozó kedvű, itt a közösségen belül is, aki nem piaci áron tudna rendelkezésre bocsátani megfelelő szállítóeszközt, megint mások a megfelelő helyszín elintézésében segíteni... Adott esetben még a belépő szedése se lenne lehetetlen.
Tervezés és szándék kérdése.

De nem akar belevau...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#27) bakter24


bakter24
őstag

Én abban látnék lehetőséget, hogy belépő, és visszaforgatni a bevételt. Ha tavaly volt mondjuk 100 ember összesen, akkor egy idei 500 forintos belépővel már el lehet indulni jövőre a világhír/BP felé :D Én szívesen adok 500-at belépő gyanánt egy kalapba. Befektetésnek tekintem, mert idén 500ft, de ha feljönne pestre a rendezvény, jövőre a benzinen megtérül az 500ft, az biztos. (Én messze lakom, nekem bp kb a negyede a mostani távolságnak)

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#28) Zoja™ válasza bacsis (#15) üzenetére


Zoja™
őstag

Teljesen érthető, amit írsz, csak egy ötlet volt.

Viszont itt egy másik. Lentebb is írták a teherautóbérlést, 2 napra szerintem kijönne 50k-ból. De legyen 100, ha esetleg rosszul gondolnám. Jövőre ismét Veletech, szerintem a PH stáb is szívesen látna kiállítóként, csak egyeztetni kéne velük, ráadásul addig van még majnem egy év.
A szállítási költséget pedig PayPal donációval is össze lehetne szedni, én simán kinyitnám a virtuális pénztárcám.
De ezek a gondolatok mind egy fotelben ülve születtek, rendezvényszervezési tapasztalatok nélkül, viszont ha én is egy non-profit rendezvényt szeretnék össze hozni, akkor mindenképp a közösségi finanszírozás felé fordulnék. :R

(#29) Blindmouse válasza bitpork (#25) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Mennyél inkább enni valamit, mittomén egy fél disznót, mert ez marhára nem segítség.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#30) Chaser válasza bacsis (#10) üzenetére


Chaser
titán

mert inkompetens emberek kezelik a maileket, a marhák is visszaböfögnek egymásnak, na ők egy marha szintjét sem érik el ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) bitpork válasza Blindmouse (#29) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Fogok is, ne félj ;)
Abban viszont megvilágosíthatnál h az amit te csinálsz (hogy Bacsis pénztárcáját beosztod, és burkoltan rossznak állítod be amit csinál most) miben segítség? :U :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#32) Chaser válasza bitpork (#31) üzenetére


Chaser
titán

én se tudnék kölcsönkérni egy ford transitot ( :
ha én csinálnám viszont biztos pesten lenne a buli, vmilyen támogató csak akad, de mondjuk az említett veletech alá sem hülyeség beszervezni - már persze ha illik a profilba, lövésem nincs nem voltam még -

egyébként vmelyik nagyobb plázában tudom ezt elképzelni, nekik jó a forgalom miatt, a szervezőnek meg hogy free megkapja a helyszínt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) Blindmouse válasza bitpork (#31) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Írtam választ, de nem fogom elküldeni most, mert semmi kedvem Bacsist megbántani. Vegyétek figyelmen kívül amit írtam, élvezzétek a kiállítást.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#34) bacsis válasza alcsa (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem bántasz meg, totál igazad van, én sem vagyok hülye :)
Viszont a bejegyzésemben nem is ez miatt nyafogtam ;)
Blindmouse!
Nyomasd bátran, van rá sansz, hogy egyetértünk :)
Szerk: még annyit, hogy természetesen én is nézegettem hogy mennyi lenne egy ford tranzit bérlése ami megfelelő lenne, de ugye ezen felül a kiállítási helyszín bérlését is fizetni kéne, na és az már nem 20-40rongy, említettétek a veletech-et... szintén megfordult nem most a fejemben, és szívesen kiállítanék ott is akár, de... egyelőre nem kaptam rá lehetőséget...szóval hogyjétek el, nem kevés kört futottam hogy s mint lehetne ezt még, és bizony, ha komolyan akarom, hogy sokan jöjjenek, nincs más választás... nyitni kell a pénztárcát... tisztában vagyok vele...

[ Szerkesztve ]

(#35) zone


zone
őstag

Blogtulajoknak nem próbáltál írni? Kultúra és tech témákkal foglalkozókat lenne érdemes felkeresni. A Játéknapló blogot pl. Ayo viszi, akit itt a PH-n is megtalálsz: [link]

És egy plusz ötlet: azoknak, akik előre jelzik a biztos látogatást, lehetne egy opcionálisan előrendelhető belépő, amiért cserébe pl. egyedi hűtőmágnest kapnak a helyszínen. Könnyen lehet találni olyan céget, akiktől kis mennyiségben, pl. 100 darabot lehet rendelni.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#36) bacsis válasza zone (#35) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Na ez egy jó tipp, írok a fórumtársnak, nála még nem próbálkoztam :R
Viszont nem vagyok számlaképes, meg ilyesmi, semilyen belépőt nem szedhetek, többek között ezért is díjtalan a belépés ;) ettől függetlenül a helyszínen már idén is adok egyedi ajándékot limitált mennyiségben... igaz ez nincs kipublikálva, de nem hiszem hogy csak azért mert lehet hazavinni egy plakátot, ez még önmagában nem fog látogatót vonzani ;) sőt már jövőre is megvan milyen ajándéktárgyam lesz ;)

(#37) zone válasza bacsis (#36) üzenetére


zone
őstag

Akkor ne belépőnek, hanem VIP látogatói támogatásnak nevezd, ahhoz elég egy PayPal Donate gomb is :D

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#38) bacsis válasza zone (#37) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A helyszínen van lehetőség amúgy a támogatásra, stílusosan, szolídan egy mobil rackbe helyezhet el jelképes összeget HA AKAR! Ez nagyjából arra elég, hogy a terembérletet fedezze, paypal támogatásra nem adtam lehetőséget, nem is szeretném, a koldulás nem az én világom :B

(#39) Blindmouse válasza bacsis (#34) üzenetére


Blindmouse
senior tag

https://www.indiegogo.com/choose-your-platform

Meg kell próbálni. Gondolj bele, ha az a pár ember az utazási költségét bedobja közösbe, akkor simán összejön annyi amennyi egy sokakl nagyobb rendezvényhez kell. Még akkor is hozzájárulnék a dologhoz egy jelképes összeggel, ha nem tudok részt venni rajta. Nem egy Youtubernek kattintok rá a Donate gombra, mert szeretném ha folytatnák azt amit csinálnak.
A helyszínt meg nem feltétlenül kell bérelni. Elképesztő, hogy milyen dolgokat lehet elérni ha az ember csak szépen kér.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#40) sutykuru


sutykuru
tag

Index tech rovatot próbáltad már?

(#41) szupermacs válasza bacsis (#8) üzenetére


szupermacs
veterán

Ha Facen csinálsz legközelebb egy eseményt, esetleg a Ph tagoknak lenne egy csoportja, biztos sokan segítenének osztogatni az ismerőseik között.
Egyetlen ismerősöm sincs, aki itt regisztrálva van, így elég nehéz itt rendezvényeket reklámozni, mert gondolom másoknak sem ez az elsődleges közösségi oldala.

(#42) total90


total90
veterán

Szerintem a mai világban ez szinte normális.
Gondolom ingyen akartok hirdetni.
Őszintén, ha lenne egy jól menő oldalam és ilyennel jönne valaki, lehet én sem reagálnék.
Jótékonykodósból nem lehet megélni.
Ha most veletek kivétel lenne, utána majd jönne egy vilagyni másik felkérés is... Nem vagyok a rendezvényed ellen, csak ez a mai világ üzletpolitikája.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#43) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Az IDDQD-n szoktak ilyen elvadult retro témákkal foglalkozni. Régebben volt is egy podcastjük egy másik hardvergyűjtővel, aki kiállításokat szervez. Meg kéne próbálni hátha itt-ott írnak róla két sort.
Egyébként saját véleményem, hogy ha olyan időpontban lenne, amikor már elég meleg a Balaton ahhoz, hogy az ember otthagyhassa arra a pár órára a családot a kenesei stranon, akkor többen is elmennének. Talán majd legközelebb.

(#44) bacsis válasza total90 (#42) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Miért egy reklám a kiállításomnak nem hoz az adott oldalnak plusz klikkelést? ;)
Arról nem beszélve, hogy több oldalon is láttam programajánlóban hasonló reklámokokat hasonló programoknak... szóval jól mondod... ha más programját reklámozzák egy aprócska cikkel, az enyémet miért nem? S nem úgy tűnt, hogy fizetős hírdetések lettek volna, bár jogos, nem tudom azoknál mu volt a háttérben :B
Amúgy köszi mindenkinek a plusz tippeket, van ahol még nem próbálkoztam, oda még írok

[ Szerkesztve ]

(#45) DigitXT válasza bacsis (#38) üzenetére


DigitXT
félisten

Bocsi, hogy belevau, de én itt némi ellentmondást érzek felfedezni:
a koldulás nem az én világom
A mobilrack-be gyűjtött zsetonnál "koldulásabbat" nehéz elképzelni:
nem hinném, hogy egy PayPal donate (támogatás!) rosszabb lenne.

Btw. ezt jól el lehet ám cseszni. Odaállnak eléd személyesen, hogy
adjál vmennyit, természetesen CSAK HA AKARSZ, akkor az ember
akaratlanul is olyan helyzetbe kerül, hogy cikinek érezné NEM adni,
vagy neadjisten keveset adni. Tehát, a felkínált választás nem túl fair.

Jártam így esküvőn: adjunk amennyi szerintünk egy jó bulihoz kell...
Oké, bedobtam egy kétezrest, egye fene... aztán jött elnézést kérni
az ifjú pár, hogy egyébként a nászajándékukban volt ott egy húszas,
és nem is közeli ismerőseink, nem kellett volna... Nem kellett volna?
Lehet. Ennél mondjuk a mobilrack tényleg szolidabb! Ha nem áll ott
senki fölötte, hogy na, adtál már? És mennyit is adtál? Na?:))

(#46) bacsis válasza DigitXT (#45) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen mint külső szemlélő, érezhetsz ellentmondást...
Én viszont akkor is úgy érzem, hogy a donate az számomra nagyobb koldulásnak számít, lehet hogy nem, de én így érzem, pont. :) nem véletlenül írtam a mobil rackes témánál, hogy "szolídan" ;)
De akkor kifejtem neked... a be/kijáratnál kint egy gép, fut rajta egy win3.1 és egy word ablakban futott, hogy ha tetszett a kiállítás, támogathatod... senki, főleg nem én nem állunk ott, hogy akkor nézzem/ nézzük ki rak bele valamennyit... és akkor hangsúlyozom, a látogatók mindössze 20%-a helyez be kisebb összeget, tehát nem nagyon érzi szerintem úgy senki sem, hogy hát ez kötelező lenne ;) de gyere el, és nézd meg magad, szívesen látlak :)

(#47) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Sokan irtak, igazabol ami az idopontot illeti gyak. azert mindegy amit irtal is. Nyar ellen szol meg a dogmeleg, gondolom nem klimatizatlt a helyseg.

Hazai retro partyknal is latni, hogy tornateremben ulnek torolkozovel a nyakukban kb :). Az sem BP-n van. (Arok Party)

BP lehet erdekeseb lenne, de a projekt mogott nem all egy vallalkozas.

Ahol meg lehet meg osztani - facebook retros topicok. A sajat weboldaladon, lattam wp-t hasznalsz - ott jobb slideba feltenek egy banert amit egesz evben kint hagynek. A link egy hosszu cikk legyen amiben az esemynrol irsz amennyit csak tudsz. Igy a jovoben akik ilyemire keresnek ra majd megtalaljak az oldalt.

Gyujtsd ossze az osszes olyan mailt akiknek irhatnal, es minden evben kuldj egy koruzetenet nekik. Akiknel meg eddig megjelent azokat is ertesitenem evente.

Hirtelen kb ennyi jut eszembe. Az is jo amit csinalsz, hogy az elokeszuletekrol keszitesz bejegyzeseket itt.

(#48) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Meg egy otlet, az osszes retro kialitost is osszegyujteni es irni nekik hatha megosztanak. Naluk vlsz nagyobb az esely erre. Egy face oldalt meg ugyanugy csinalhatsz erre. Nem ker enni :)

(#49) Eastman


Eastman
őstag

Én egy közeli (esetleg balatoni) vendéglőssel, pizzériával, fagyizóval spanolnék össze, kaphatna pl. 10-15% kedvezményt aki bacsis-belépőjeggyel érkezik. Talán így könnyebben nekiindul aki egész napos programmal kalkulál. És tényleg kellene egy jelképes belépő; 300-500 HUF. Esetleg kupon ami levásárolható a pizzázóban, stb. (Az ingyent sokan nem becsülik, mint terapeuta mondom.)

Ja, és nem vinném a sűrű Budapestre. Drága ott az élet, nem csak útiköltsége lesz a vidéki usernek. Pár év múlva Székesfehérvárt céloznám meg az "ismerd meg kishazádat" elv szerint. ...és korrekt közlekedési csomópont.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#50) total90 válasza bacsis (#44) üzenetére


total90
veterán

De, lehet hoz par klikket, viszont nem eleget. Fizetsz, hirdetsz, igy mukodik. A tobbi meg amit irsz, lehet ingyenesnek tunik, de valoszinuleg meg sem az.
Ha ugy kerdezted volna meg ezeket, hogy mennyi lenne az annyi, vagy is mit kellene fizetni egy hirdetesert, akkor tuti kaptal voln araajanlatot. Utana lehet alkudni... :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.