Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rover45


rover45
senior tag

:C

(#2) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Ezeken kicsit megfolyt a "ragasztó" ;]
De intel már csak tudta emlékezetből is, miért nem jó a "glued together" felépítés.. persze, most kezdik ők is nyomni megint, így kb. másfél éve abbahagyták a "ragasztott" marketinget az ellenfél ellen.

De nagy ötlet volt ez anno inteltől, ezzel a felépítéssel képes volt pár hónappal az AMD 4 magosa előtt megjelenni mert ez gyorsabban el tudott készülni. A kor színvonalán a kevés sokszálas alkalmazásoknál meg nem jött ki az FSB-n keresztüli összekötés hátránya annyira (inkább csak szintetikus tesztekben).
De akkoriban pont az AMD marketingelt a "az nem olyan, nem valódi 4 magos, csak barkácsolás" vagy mi is volt már :) (rég volt).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mobil q9100 1066os FSBvel. nem is tudtam, hogy ilyen letezett.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4) bacsis válasza proci985 (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ennél már csak egyel erősebb volt, a QX9300 (Extreme Edition) Igaz lassabb modellből is csak egy volt, a Q9000... Igaziból ennyi, ki is fújt. a Core 2 mobil fronton 4 magos prociból csak ezt a kemény 3 modellt kínálta
DraXoN! Még egy hét, és (a bacsis-tuningon most a héten, a Logouton fene tudja mikor, de kirakom) elkészül pont egy első natív 4 magos AMD Opteron (Dual Opteron) cikkem :)

[ Szerkesztve ]

(#5) nakos1212


nakos1212
senior tag

Nekem egy Lenovo T400-ban van ilyenem, tök jól megy rajta minden.

(#6) #90088192 válasza bacsis (#4) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tűkön ülünk :K

(#7) AxBattler válasza #90088192 (#6) üzenetére


AxBattler
félisten

Szilva, barack, vagy kevert lesz? ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) MasterDeeJay

Egy időben sokat adtam vettem ezekből, ilyen párezerft-os áron ebayen jöttek be 7eft-ért adtam tovább. [link]
Mára már kihaltak. A nagyobbik testvére jóval drágább volt.
Meg persze volt X9100-asom is 3,6ghz-re húzható volt de többet evett mint a Q9100.
Még van egy a Dell M6400-as notimban ami várja hogy igazán retró legyen mert most nem adnának érte semmit.
A Q9100-as elég kevés notiba megy sajnos. Próbáltam többfélébe is és csak a nagyok kezelik. Volt hogy nem indult, volt hogy csak fele magot látta de volt hogy totál instabil volt a noti tőle.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#9) bacsis válasza MasterDeeJay (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Pont M6400-ba raktam :))

(#10) MasterDeeJay válasza bacsis (#9) üzenetére

Na az a létező legfullosabb core2q noti. Rakhatsz bele 4x4gb ramot de kissé válogatós. (1066-os ment nekem benne de nem mindegy milyen márka meg talán rank sem mindegy)
Videókártyából és Firepro M7820 -at raktam bele ami egy HD5870M ami egy asztali HD5770 takarékosabb verziója de valahol megvan az eredeti kis quadró is tartaléknak. (Quadro 5000m ami még belemegy nagyobbakból az asszem GTX460 lehet asztaliból) Aztán extrának ahogy emlékszem GPS vevő (windows térképek appal működött), ja meg valami 3D világítós touchpad, világítós bill rakás dolog amit tud. Kijelző is 1920x1200, nem pedig sima fullhd.
Játékokat is vitt elég jól, persze az akkoriakat. A sok ram és a quad proci miatt mai napig netezésre is alkalmas mert pl youtube-ot is megoldja izomból fullhd-n. Kijelzője is igen szép fényerőt tud.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11) #90088192 válasza AxBattler (#7) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ilyen sorrendben, de csak is mezre gondoltam :C mert nem alkoholizalok.

(#12) bacsis válasza MasterDeeJay (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

NAhh teljesen standard MXM3 foglalatos? Nekem a legfostosabb Quadro FX2700 van benne.. ha esetleg találnék bele kicsit erősebbet, lehet egyet bereckíroznék :)

(#13) MasterDeeJay válasza bacsis (#12) üzenetére

Teljesen egyedi Dell féle csatoló és hűtő egyben. Csak az M6400 és M6500-asokba eredetileg szánt videókártya megy bennük. Annyi hogy a nagyobb M6500-asba szánt kártyáknál kicsit meg kell görbíteni a hűtőt hogy beférjen.
Szóval nem MXM kompatibilis ez egy elég nagy baj.
Pontosabban ezek a Dell félék mennek benne:
NVIDIA Quadro FX 2800M
NVIDIA Quadro FX 3800M
NVIDIA Quadro 5000M
NVIDIA Quadro FX 2700M
NVIDIA Quadro FX 3700M
ATI FirePro M7740
ATI FirePro M7820

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#14) AxBattler válasza #90088192 (#11) üzenetére


AxBattler
félisten

Hol élsz Te? Természetesen a házi lekvárról kérdeztem! :B :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15) #90088192 válasza AxBattler (#14) üzenetére


#90088192
törölt tag

Lekvar nincs, csak mez, mert az lesz a kovetkezo, tunning alany :DDD Ugye ????????????????????????

(#16) bacsis válasza MasterDeeJay (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nahh, köszi az infót :R

(#17) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Tetszik ez a 2 külön szál a topicban.

bacsis és MasterDeeJay beszélgetnek a gép háttérről, közben a többi topiclakó már "keveri" a cpu paszta lapalanyagát ;]

bacsis te beírtad magad a történelembe, 30 év múlva is felemlegetik a lekváros CPU-d :D

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#18) bacsis válasza DraXoN (#17) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ne is mondd... máig kapom :DDD

(#19) hcl válasza MasterDeeJay (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Annyiért meg is vettem volna a T400-asomba... 8GB RAM + SSD + dVGA mellett már csak a kétmagos proci a limit.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) nakos1212 válasza hcl (#19) üzenetére


nakos1212
senior tag

"Kicsit" melegszik még folyékony fémmel is sajnos, Cinebench alatt 89 fok körül van.

(#21) hcl válasza nakos1212 (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, nekem nem lenne tökig hajtva szerintem. Debian nem eszik sokat :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) nakos1212 válasza hcl (#21) üzenetére


nakos1212
senior tag

Az a gond vele, hogy alapvetően két szituáció van; böngészéshez, vim-hez sok, komoly munkához kevés és majdhogynem odaolvad.

[ Szerkesztve ]

(#23) hcl válasza nakos1212 (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A T400 a nyúzós gépem/tartalék gép. Komoly dolgok nem szoktak menni rajta :) Film, böngészés, router flashelés, ilyesmik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) bacsis válasza hcl (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Arra meg aztán marhára kell a Quad :D

(#25) hcl válasza bacsis (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyon procilimites, na! :D AKármilyen művelettől a proci 100%-ra kikattan, és minden arra vár :D Nem fogok bele 4 magost venni, mert marha drága, de amikor mondta itt a kollega a 7 ezret, annyiért vettem volna :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) bacsis válasza hcl (#25) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a poén hogy alin most is 55 dolcsi... szal 7ezerért kb ingyen kategória jahh :U

(#27) hcl válasza bacsis (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemrég néztem én is, hogy valami 4 magost, ami jó bele, hát, no way :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Sietni kell: [link] .. tudom chrome, meg minden, de "kivágják alóla a programot".

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#29) hcl válasza DraXoN (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Chromium, ilyesmi? De Firlefranc lesz még.

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) DraXoN válasza hcl (#29) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

elvileg maga a motor igényli majd a támogatást így minden webkitre épülő böngésző érintett lesz.
marad a firefox vonal

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#31) hcl válasza DraXoN (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg egyéb alternatívák. Már ha van még nem-webkit böngészde.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.