Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Sir Ny válasza stratova (#397) üzenetére


Sir Ny
senior tag

"Azt csiripelik a madarak, hogy GTX 960 elérhető lesz 4 GB RAM-mal is egyes gyártók kinálatában márciustól. "

És a 970-röl nem csiripelnek vmi hasonlót?

-

(#652) TTomax válasza Sir Ny (#651) üzenetére


TTomax
nagyúr

Olyan már van 980 a neve... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#653) Cassi


Cassi
senior tag

Közben már be is csúszott egy Palit 61e -ért az i**nnál, alakul ez. 60 alatt lesz nagyon hamar.

(#654) Bugfix1984


Bugfix1984
aktív tag

Megjött a megoldás a 3,5GB-ra. [link]

:C :C :C

(#655) zimi1991 válasza Bugfix1984 (#654) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Ezen most felröhögtem :D
Milyen jó, hogy a sok behatás ellenére sem váltottam :D
Most fognám a fejemet :D

A privátokra illik válaszolni!

(#656) Feri1977


Feri1977
senior tag

Nem tudom mi ez a sok görcsölés...van egy mezei Asus gtx 650 TI kártyám, egy fx 6300-as procival és 8gb rammal, minden mai játék megy full hd-ben 30-35 fps-el, nekem megfelel.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#657) akosakosz válasza Feri1977 (#656) üzenetére


akosakosz
csendes tag

nem mindenkinek eleg az alacsony reszletesseg

(#658) Dark Archon válasza Feri1977 (#656) üzenetére


Dark Archon
addikt

Neked megfelel, de nem mindenki szeretné, hogy 40 éves korára kifolyjon a szeme a szódásszifon szemüveg alatt. Hogy 30-35 fps-sel csak golyófogó lehetsz egy online FPS-ben, az már tényleg csak másodlagos.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#659) papírzacsi


papírzacsi
aktív tag

Én 660ti-ről váltottam. Bf4 multit játszom,megvagyok elégedve attól függetlenül hogy 128bites.
Keveset fogyaszt,max.:58 fokos volt eddig. az hozza amit írnak róla. r9 280,gtx 680,r9 285 színt!
Laggolást nem tapasztaltam,szép képe van a gamenak.
Középkategóriában a legjobb vga,szerintem.

Igaz nekem 1680×1050-es a monitorom.

[ Szerkesztve ]

rövid haj,hosszú ész:ez papírzacsi!22+22 régi piros. 634

(#660) Devilhun_HUN válasza kekegsm (#622) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Milyen programmal írja így ki?

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#661) Devilhun_HUN válasza Devilhun_HUN (#660) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Én meg nyertem egy gainward phantom gtx 960-at. Nekem megérte a váltás. Hamarosan unboxing és teszt.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#662) Thomks


Thomks
csendes tag

Sziasztok.

Gép felújítás előtt állok. Eddig mindig nVidia-s kártyáim voltak az x600 és x60 -as középben. Jelen pillanatban egy 560-as (nem Ti-s) van, nem ultra high-ban de tudok játszani vele. Nekem nem szempont hogy medium vagy high amíg játszható de valahogy kezd kevés lenni. Olvastam hogy a 960-ból jön 3 féle új változat és ebből mi lesz Ti-s nem tudom (persze lehet hogy csak pletyka vagy találgatás) egy 2Gb és egy 3Gb-s 192 bit-es meg egy 4Gb-s 256 bit-es. Kicsit szkeptikus vagyok a 2Gb-ra (nem tudom hogy meddig lenne elég) de a 4Gb-s 970/980-nál feljövő 3,5 Gb utáni elérési "probléma" miatt akkor a 4Gb-s 960-nál is meglesz vagy ott már vajon meg fogják oldani ? Bár ez majd csak akkor fog kiderülni ha majd mennek rajta az első felhasználós tesztek.
Nem akarok AMD-s kártyát, nincs vele bajom csak szeretem a már "bevált" dolgokat.

Szerintettek ?

It doesn't matter where we go, I just don't want to stay.

(#663) Sinesol válasza Thomks (#662) üzenetére


Sinesol
veterán

Nyugodtan megveheted, itt nincsenek memóriaproblémák. A gtx 970-nél amiatt volt gond, hogy a letiltott részek miatt a sávszélesség is csökkent az utolsó 512Mb-ra, ezért lassul be. Viszont a 960 egy teljes értékű chip amelyen teljesen jól működik a memoriavezérlő, itt nem lesz semmi gond.

A 2Gb verzió is elég lehet FullHdban, mivel a modern játékok fejlett texturatömörítést használnak, szóval kevés az esély hogy kifutsz a 2 gigából. Persze ha ugy döntesz megvárhatod a 4Gb-ot is, bár ezt a kártyát főleg FullHd felbontásra ajánlja a gyártó, oda meg véleményem szerint kicsit felesleges a 4gb.

960ti lehet fog jönni de az egy butitot 970re fog épülni, gondolom jókora feláral, szóval nemhiszem megéri várni rá. 128bit bőven elég FullHd felbontasban, tesztek szerint csak 4k esetén van hátrányban, de ez a kártya nem is oda való.

[ Szerkesztve ]

(#664) club4ghz válasza Sinesol (#663) üzenetére


club4ghz
csendes tag

Ezt nem mondanám,hogy a mai modern játékokra elég lenne FHD-ban.. Watch Dogs 3,5Gb-t is bekajál ultra textúrákkal,Ac Unity szintén és még sorolhatnám.

(#665) Sinesol válasza club4ghz (#664) üzenetére


Sinesol
veterán

2 optimalizálatlan szart mondtál, ami a gtx 980 alatt 4giga memóriával is ugyanugy akad, szóval teljesen mind1. Ezek alapján ne alkossunk véleményt szerintem.
Meg lehet várni a 4gigás verziót, de a jatekok 99 százalékának nem valószínű, hogy kelleni fog.

[ Szerkesztve ]

(#666) club4ghz válasza Sinesol (#665) üzenetére


club4ghz
csendes tag

Nem optimalizálatlan hanem gépigényes játék. Tanuld meg elsőnek a fogalmakat... :U Akkor ennyi erővel a Far Cry 4 is 'optimalizálatlan szar' ?

[ Szerkesztve ]

(#667) Geresics válasza club4ghz (#666) üzenetére


Geresics
addikt

Kíváncsi lennék, hogy mi az optimizálatlan sz@r, ha nem az AC4! :DDD
Az FC4 pedig igen is jól skálázható beállításokkal rendelkezik...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#668) Sinesol válasza club4ghz (#666) üzenetére


Sinesol
veterán

Nagyon el vagy tévedve, az Ac Unity és a Watch Dogs az utóbbi idők 2 legelcseszettebb játéka fejlesztői szempontból.
Nem szoktál játék hireket olvasni? Tavaly a Watch Dogs hibáival és a botrányos optimalizacioval volt tele a net, most meg az AC Unity az ami katasztrofa, bármilyen gépen szaggat még közepes beallitasokkal is, egyszerűen fosszar.

A Far Cray 4 az egy jól optimalizált program és ott tényleg gépigényről van szó, viszont az Ac és a Watch Dogs egyszerűen csak kókánymunka.

(#669) Abu85 válasza Sinesol (#668) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Far Cry 4 is eléggé optimalizálatlan. Csak az ACU és a WD szintjéhez képest jó, de máshoz viszonyítva már megint messze van attól, hogy használható legyen. Nekem ne mondja senki, hogy az jó optimalizálás, ha maximum a GPU-k 40%-át terheli le. Ennél azért láttunk már sokkal jobbat is PC-n. De ja az ACU/WD-féle 15-30%-hoz képest mehet a buksisimogatás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#670) Sinesol válasza Abu85 (#669) üzenetére


Sinesol
veterán

Ubisoft szinten az optimalizálás csúcsa a Far Cry 4, azt hiszem ebben megegyezhetünk. :K

Amúgy szerintem egy kimaxolt Crysis 3 még mindig szebben fest, pedig az már nem mai játék.

[ Szerkesztve ]

(#671) Geresics válasza Abu85 (#669) üzenetére


Geresics
addikt

Biztos vagy benne, hogy nem CPU limittel találkoztál? Ugyan nem olvasgattam külön erről fórumokat, de nekem az alapján amit leírsz, nekem annak tűnik...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#672) Abu85 válasza Geresics (#671) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A procinak a GPU belső kihasználáshoz nincs sok köze. Leadja a parancsokat és onnantól kezdve minden a GPU-n múlik. Ez van sajnos. Rossz az optimalizálás. Már az vicc, hogy a raszterizálás hatékonysága bizonyos jelenetekben 50% alatti. Ezt azért mindig ajánlott 90% fölött tartani. Ha nem sikerül, akkor rossz a jelenet felépítése.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#673) Geresics válasza Abu85 (#672) üzenetére


Geresics
addikt

"A procinak a GPU belső kihasználáshoz nincs sok köze." :Y
Nem hiszem, hogy a CPU-s és VGA-s fórumok kedvenc "nemhajcsaki" mondókája ne volna igaz... Hiába van R9 285 OC-d, a Q9550 sosem fogja kihajtani... :N

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#674) club4ghz válasza Sinesol (#668) üzenetére


club4ghz
csendes tag

Ubisoft régóta nem optimalizál AMD vga-kra szóval nem meglepő,hogy szarabban fut AMD-n. Nekem GTX 970-el egyáltalán nem szaggat egyik se.. GPU kihasználtság mindig 99%on teker szóval..nem tudom mi itt a probléma. Tény,hogy mikor megjelentek az említett játékok szarul futottak,de mostmár 6-7patch után azt tudom mondani,hogy semmi probléma nincs velük.Főbb probléma a stutteringek,töltögetések voltak de mára ezek megszűntek.

[ Szerkesztve ]

(#675) gtamate2 válasza Abu85 (#669) üzenetére


gtamate2
veterán

A Q8200-am (3ghz-en) nekem is csak 60% körül pörgette a gtx 660-am, az i5-tel mindkettő 100%-on fut. Procilimited van :K

*Sn0w

(#676) Abu85 válasza Geresics (#673) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A CPU maximum csak a parancsprocesszor terhelésére van hatással, de azt semmilyen formában nem határozza meg, hogy a raszterizálásnak milyen a hatékonysága. Márpedig az bizonyos jelenetekben 50% körül lesz teoretikusan 100 GHz-re húzott akármivel is. Ez egy dizájnprobléma, ami eldobatja a hardverrel az munka 50%-át. Ezen csak a dizájn áttervezésével lehet javítani, csak hát az munka lenne.

A többieknek: Ne keverjétek össze a kiírt százalékot a GPU-k valós belső kihasználásával. Ha pontos képet akartok kapni erről, akkor ne Afterburnert használjatok, hanem a GPUPerfStudio vagy GPUView programok egyikét. Mindkettő fut akármilyen hardverrel, bár előbbi az AMD programja és bonyolultabb, viszont sokkal több adatot ad.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#677) Geresics válasza Abu85 (#676) üzenetére


Geresics
addikt

Nem szeretném szétoffolni a topicot, ezért ez az utolsó kommentem a témában. Csak annyit javaslok: tedd be a VGA-dat egy i5-xxxx procis gépbe, és egész mást fogsz tapasztalni FC4 alatt... :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#678) Gainka válasza Geresics (#677) üzenetére


Gainka
őstag

Nem értitek. Irok egy nagyon béna példát:
dx9-es jatekkal játszol a video kártyád 100%-on megy msi a-val monitorozva. Ki van használva a video kártyád? Nem.
dx12 apinak is megfelel a video kártyád tudása, dx11 játékkal játszol 30-40 fps-ed van, monitorozva 100% on megy a vgad, jön a dx 12 lesznek benne olyan dolgok amiktől még szebb lesz egy játék és elfut a video kártyádon, de csak 90 %-on pörög a vga 30-40 fps, jobban ki lesz használva a vga-d? Igen.
Tudom kicsit fapados magyarázat :D

Attól függetlenül Abu gépe jobban pörögne egy i5-el :D

[ Szerkesztve ]

(#679) Sinesol válasza Abu85 (#676) üzenetére


Sinesol
veterán

Kicsit off a kérdésem, de amugy pl ha dx12-vel nem lesz hagyomáyos értelemben vett vga driver egy adott windowson, mi törtenik akkor, amikor pl el akarok inditani egy starcraftot,vagy egy Bf3at?

[ Szerkesztve ]

(#680) Abu85 válasza Geresics (#677) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az csak a parancsprocesszor kihasználását növeli. Attól a GPU 50-60%-a még kihasználatlan marad, amit tovább ront, hogy a valós munka a raszterizálás szintjén 50%-ban felesleges. Az szoftveres probléma, elsődlegesen jelenetdizájn szintjén jelentkező.

(#679) Sinesol: A WDDM 2.0-nak van egy legacy módja. Tehát van az alap mód, ami menni fog, és ha elindítasz egy régi alkalmazást, akkor egy WDDM 1.3-mal kompatibilis legacy módban fut majd a WDDM 2.0, amihez ugyanúgy meglesznek a korábbi driverek. Mivel nagy a hasonlóság a WDDM 1.3-mal, így a mostani Win 8.1-es meghajtókat nagyon kevés módosítással át lehet vinni.
De DX12 alkalmazással nyilván ez a legacy mód nem aktiválódik.
Te mind játékos nem fogod ezt érezni. Pont úgy fog futni a régi program Win10-en, mint most Win 8.1-en. Persze a nem várt hibák nincsenek kizárva, de elméletben nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#681) Sinesol válasza Abu85 (#680) üzenetére


Sinesol
veterán

Köszönöm a választ :R

[ Szerkesztve ]

(#682) Silenzio


Silenzio
addikt

Nem értem a fanyalgókat, olvassanak kicsit utána. Az nVidia újfajta színtömörítés mellett merte bevállalni a 128 bitet, mert elég. Emlékezzetek vissza, a 2900xt milyen szar volt az 512 bit ellenére a 256 bites 8800 Gt-vel szemben. Nem annyira lényeg az a mem sávszél, legalábbis abszolút értéke nincs. Full hd a kártya által megcélzott felbontás, arra meg elég. Ez most fogyasztásban ment lejjebb, méghozzá nem kicsit. Nekem pl egy nagyobb cipősdoboz méretű gépházam van, a 280x megfőzne benne mindent. Úgyhogy nekem ez kb az egyedüli alternatíva. Végül: ez egy 200 usd kártya. Ha rendben lenne a pénzügyi szektor, 50-55-be kerülne, mint a mindenkori középkategória. Annyiért meg tök oké.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#683) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok! Napokban vettem asus gtx 960 strix oc kártyát, a tuninghoz kérnék segítséget, mi a max ami kihozható belőle, mit mire állítsak? Hasra ütés szerűen ennyire tekertem fel a dolgokat, de nem értek hozzá, szeretném ha valaki pontosan leírná hogy mit mire állítsak. :) [link]

[link]

(#684) Sinesol válasza balazska92 (#683) üzenetére


Sinesol
veterán

(#685) club4ghz válasza balazska92 (#683) üzenetére


club4ghz
csendes tag

Minek huzigálni? Ez számomra érthetetlen. Remélem tisztában vagy vele,hogy most lőttek a garanciának ;)

(#686) Sinesol válasza club4ghz (#685) üzenetére


Sinesol
veterán

Csaak mobil vga-k esetében ugrik a garancia, ha jol tudom. Asztalit huzhatod ertelmes keretek közt.

(#687) balazska92


balazska92
senior tag

Köszönöm, akkor írok a jó helyre! :) Ettől biztos nem ugrik a garancia

(#688) Bucsek


Bucsek
tag

Sziasztok, tervezek venni egy gtx 960-as kártyát (4gb-osat) fullHD-ra semmi másra, mai játékok szépen fussanak az a lényeg, azt hiszem tesztekből, jutbobos videókból kiderült, nem olyan rossz ez, nekem a fix 50fps is már jó.

Kérdésem, hogy ezzel a CPU-val meg lesz e? i5 4570 3,2ghz. illetve 8gb 1600mhz ram. 500W-táp és kb ennyi.

amd-s kártyát nem szeretnék, eddig csak nvidiás volt. árkategória pedig 80k, és ujjonnan.

Néztem egy pár oldalon, hogy van hozzá játék kupon. Ezeket bármeddig felhasználhatom?

köszöntem :)

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#689) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Melyik a legjobb hűtős 960? 2d-ben jó lenne passzív/extrém hallk kártya.

Ezt néztem ki, tuning szempontjából milyen? Illetve melyikben van jó tuning potenciál?

Érdemes 4 Gb-os kártyát vennem? Csak 720p-ben lesz használva ha projektoron játszom vagy 1680*1050-be ha monitoron.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#690) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok! ugy nez ki ma veszek át egy gtx 960 asus strix változatot.4Gb de ugyan az a doboza mint a 2gb nak.
lenyeg hogy elvileg bontatlan azert tartom tobbre árban.
na akinek van ilyen strix kartyaja meg tudja nekem mondani honnan tudon hogy bontatlan? le van ragasztva valamilyen matricával mind két oldala ahol ki lehet bontani?:)
nagyon kellene a segítség! :)

(#691) ggbuffon1897 válasza Winchester95 (#690) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

a kis "pöcök" ahol kihajtod a kinyitáshoz, azon általában van egy ragasztómatrica szerűség

legalábbis a vga-kkal amikkel találkoztam újonnan, azok mindegyike ragasztva van vmilyen úton-módon

(#692) papci80


papci80
csendes tag

egy hexa+400w-os táp elvinné ezt a kártyát? a tesztben 200w os rendszerfogyasztást írnak, de ugye az nem max fogasztás.

(#693) nyulnyulu válasza papci80 (#692) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Attol is függ milyen proci van mellette mer egy fx 9xxx mellett nem elég a 400 még a fx 8 xxx mellé sem,érdemes számolgatni,nekem a gigabyte 960 g1 gaming 4GB kB 130 körül vesz fel,ha jól néztem!

privátra illik válaszolni

(#694) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Tesztkörnyezet
Videokártyák ASUS Strix GeForce GTX 960 2048 MB (GeForce driver 347.25)
NVIDIA GeForce GTX 770 2048 MB (GeForce driver 344.07)
NVIDIA GeForce GTX 760 2048 MB (GeForce driver 344.75)
NVIDIA GeForce GTX 680 2048 MB (GeForce driver 344.75)
Gigabyte Radeon R9 280X 3072 MB (Catalyst 14.12 Omega)
HIS Radeon R9 280 3072 MB (Catalyst 14.12 Omega)
Sapphire Radeon HD 7970 3072 MB (Catalyst 14.12 Omega)
Sapphire Radeon HD 7870 2048 MB (Catalyst 14.12 Omega)

Csak épp 7870 sehol nem került említésre a tesztben.

(#695) aleister


aleister
veterán

Egész véletlenül nem DX12-es ez a vga? A cikkben a specifikációknál 11.2 van feltüntetve.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#696) scope2007


scope2007
addikt

Nekem ez a strix megoldás sosem tetszett
Ezért is lett inkább msi mint Asus

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#697) atis1224


atis1224
tag

Sziasztok esetleg próbálta valaki hogy fesz emeléssel mit bír egy gtx 960 stabilan

hüvely mate 10 pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.