Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Szvsz a BF4-et kár volt kivenni a tesztből. Legalább néhány "hosszú távon tesztelt" címnek illene szerepelnie, hogy a régebbi kártyákkal / eredményekkel össze lehessen vetni a futás sebességét.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#252) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

itt van 3d mark teszt, bf4 és crysis 3 is
[link]

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#253) Mokó


Mokó
aktív tag

192 bitre azért számitottam...meg max 60 körüli MSRP-re.Majd mérséklődik.

(#254) bandika0626


bandika0626
senior tag

Nem kell itt sírni. Akinek nem tetszik nem veszi meg oszt kész. Vegyen AMD-t meg nyűglődjön a drivereivel.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#255) BomiBoogie válasza ceripapa (#248) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Megadod a bizalmat szegény Witchernek, látom... :D

(#256) Angel1981


Angel1981
veterán

Jó kártya, de valahogy kicsit többet vártam.
Most az ára is sok, de mondjuk erről nem az NV vagy az Asus tehet.

(#257) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Ez bizony ahhoz képest, hogy a passzív 750Ti-t vettem 42-ért, sem árban sem fogyasztás/teljesítményben nem hozza amit kellene.
Gyengusz próbálkozás ez így ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#258) ceripapa válasza BomiBoogie (#255) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Meg :D , majd ha lefutott az egy hónap és kijönnek az első tapaszok, majd ismerkedünk egymással :D

(#259) Menthirist válasza Sinesol (#238) üzenetére


Menthirist
veterán

Az a baj, hogy igen régen volt már az, amikor a 7950 felső kategóriának számított. Sőt megjelenéskor is a belépésnek a felsőkategóriába. Ez olyan, mintha most azt mondanád, azért király kártya, mert olyan teljesítményt hoz, mint az nvidia 2-3 generációval ezelőtti csúcskarijai. Igaz de senkit sem érdekel. A lényeg az, hogy eddig a 660 hozta a 570 tempóját ha jól emlékszem, a 760 hozta a 670-ét. a 960 viszont nem hozza a 770-ét. Konkrétan a 960 most annyiért annyit ér, mint a 3 éve megjelent (1.5 éve vásárolt), arányaiban ugyanennyiért vett kártyám. Tehát még egyszer. Ugyanannyiért kapok ugyanannyit mint 2 éve. Akkor ez most haladás, fejlődés? Kevesebbet fogyaszt, ez spórolna nekem max 100 forintot havonta.

"Ennyi erövel a 980 még jobb senki se vegyen 970est se mer alig olcsobb..."
Az az alig olcsóbb az konkrétan több mint 60 ezer forint különbség. 70 vs 100 és 100 vs 160, szerintem nem ugyanazok a léptékek.

"Én inkabb sporolnék 285re, mint egy regi 7950re,"
Én meg inkább vennék pár ezer forinttal drágábban egy 280X-et. Gyorsabb mint a 960 oc-s változat vagy a 285, és nem sokkal drágább (kb 5-7k) mint egy egy 960 oc-s változat. Mindenesetre a húzott (850->1150, 1250->1550, mindezt 50% venti alatt furmark alatt) 7950-esemmel elleszek a 380X-ig. Ami biztosan sokat fog fogyasztani, és meleg lesz, de nem lesz szétherélve mint a 9-es széria. Lehet próbálni védeni a mundér becsületét, de ez még a komolyabb nvidia hívőkből is nem ritkán fejcsóválást váltott ki. Ennél pedig nem kell többet mondani.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#260) Gainka válasza Menthirist (#259) üzenetére


Gainka
őstag

Nem értem miért kéne hoznia a 770 szintjét :W A 760 egy átnevezte 670, aminek hozz a szintjét akkor ? Hol a probléma? Szerintem sokunk eltévedt a nevezések kusza sorai között.
Akkor még is milyen kártyákat raksz be alá? :(

[link]

[ Szerkesztve ]

(#261) zimi1991 válasza Scholes9 (#242) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Én nem értek, hozzá biztos késletetéssel éri el megint az fps számokat :D

A privátokra illik válaszolni!

(#262) Tomi_mano


Tomi_mano
csendes tag

Tegnap megvettem itt az Aquánál a kártyát. Lehet drága volt egy kicsit, de én maximálisan megvagyok elégedve vele. 780-asról cseréltem le és engem meggyőzött. Kipróbáltam az Assassins Creed Unityvel és jobban futott, mint a 780-sal. :R

(#263) Chrys_ válasza #72042496 (#56) üzenetére


Chrys_
addikt

Ha valaki nagy tételben vásárol, az inkább Kínából hozat Németországba, mert úgy a vámtétel = 0% (minden elektronikus árucikkre, de pl. a ruházati dolgokat durván megadóztatják), csak a német áruforgalmi adót kell megfizetni, ami megint csak kevesebb (19%), mint a magyar. EU-n belül meg már nem kell újabb adót fizetni, ha jól tudom.

(#264) ceripapa válasza Tomi_mano (#262) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Akkor neked nem 780-d volt :C :C

(#265) kaszaking


kaszaking
tag

Hát Nekem GTX 760as kártyám van de a tesztet látva nem fogom lecserélni GTX 960-ra. Nem ér annyit az a pár FPS javulás

(#266) Joachim21


Joachim21
senior tag

Néztem a hűtőket ezeken a pici nyákokon.... :DDD Miért nem lehet 1 nagy ventilátorral elintézni és kész? 3 hőkamrás megoldás a chipre és a memóriamodulokra, amikről egy spirális hőcső még tovább vinné a hőt, és ezt egy rendes nagy venti lefújná. Ennyi kellene.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#267) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

Összeségében nem rossz. Viszont ami nekem utóbbi időben furcsa az nv kártyáknál, hogy 128 bit-en elverik a nem olyan régi nagyokat (GTX 670, GTX 680, és megközelíti a GTX 770), amik köztudott, hogy 256 bitesek.
Nekem ez furcsa.
Egyébként ha ára mérséklődik 50-60 közé, akkor tuti népkártya lesz.

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#268) BomiBoogie válasza Peetee(tm) (#267) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, azért tény, hogy mondjuk 60-65 körül már azért annyival olcsóbb a 970-nél, hogy sokaknak ez lesz az elérhető kártya.

Persze, mindenki a 760-hoz, 770-hez hasonlítja, de valóban nem ezen kártyák tulajdonosai a célközönség, inkább azok, akik jóval lejjebbről indulnak.

Akinek meg már eleve van ilyen szintű kártyája, annak valóban ott a 970.

(#269) gbors válasza Kovalajnen (#199) üzenetére


gbors
nagyúr

kell a francnak :) a 660 után ennek a kártyának csak speciális esetekben van bármi értelme - akkor, ha azokkal a játékokkal játszol, amikben a Maxwell számítási tudása ki tudja futni magát, és 50% körül van az előnye. ahogy elnéztem a teszteket, a jelenlegi mixemben inkább 15-20%-ot hozna - ugyanakkora fogyasztással, ráadásul egy jó nagy batár. no go :N

128-bites téma: bár az alapvetően igaz, hogy nem a biteket kell nézni, hanem a teljesítményt, azért az nagyon jól látszik, hogy bizonyos szituációkban igencsak küszködik a GM206 - gyakorlatilag az összes backend-heavy játékban / beállításban rosszul teljesít. miután a pixel-feldolgozási képesség a chip teljes "hosszában" 32 / clk, ennek csak a memória-sávszélesség lehet az oka. szóval ideális körülmények között nagyon szalad, de nem árt alaposan megnézni, ki mivel játszik.

(#268) BomiBoogie: így van, viszont új kártya vásárlásánál felmerül a kérdés, hogy ez vagy a 760. ideális esetben egyértelmű lenne a válasz.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#270) Csaber válasza parampa (#232) üzenetére


Csaber
senior tag

Referencia 670-hez képest , gyakorlatilag még a ref. 670-em is 1032 MHz-én megy több óra bf4 után is 980Mhz helyett , így marad fogyasztásbeli előnye . Gyakorlatilag ez azt jelenti nem éri meg lecserélni erre a kártyára egy Nv 670-est .

(#271) Sinesol válasza Menthirist (#259) üzenetére


Sinesol
veterán

Kicsit kuszak lettek az elnevezesek. Marmint ja altalaban az uj 60 as szeria hozta a prevgen csucs körüli szintet. 570--660 az még tiszta eset. A 670--760 mar csaloka mert kvazi átnevezés, nemcsoda hogy ugyanazt tudja mind2. Na tehat elvileg az uj közepkategorianak az elözö felsö kategoria butitott verziojat kell hoznia. Tehát a butitott GK104 szintet, ami a 670/760. Ez meg is van, csak az atnevezesek miatt van nemi kepzavar de a közepkategoria chipje nem tud sose annyit mint a prevgen teljesertekü topkartya, ami a 680\770.

285-öt azert mondtam, mert az ujabb motorokat az ujabb gcn utasitaskeszletre fogják valoszinüleg optimalizalni. 7950/70 nem biztos hogy jövöallo. Bar inkabb egy hasznalt 290 megjobban megéri :)
Nvidia nekem kicsit bizonytalan, nem szivesen venném..tekintve hogy Xboxon is Win10 lesz, gondolom pc dx12 is Xbox alapjan keszül, amiben ugye next gen Gcn van. Nextgen gcn hiánya miaty a 7950 is necces szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#272) enterlaci válasza gbors (#194) üzenetére


enterlaci
senior tag

Ha megjön ebből a Ti GM204-el, még ha csonkolva is, a 600as szériából kiindulva, remélem mihamarabb csinálsz akkor egy faja tesztet! Ugye? :K

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#273) akosakosz válasza Sondi1986 (#8) üzenetére


akosakosz
csendes tag

:Y :Y :F :C :R

#25: +1
#31: +1
#43: 650 Ti Boost fele lenne a listan
#74: +1
#113 : Akkor vagy nincsenek nagy igenyeid, vagy hozzaszoktal az alacsony FPS-hez, szerintem

HD7950/70OC lesz a kovi VGA-m, ha maradnak a dolgok..

[ Szerkesztve ]

(#274) Menthirist válasza Sinesol (#271) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem érzem hogy valós körülmények között akkora lenne a különbség a 285 és a 280 (sőt 280X) között, hogy itt komolyan dobálózhatnánk hogy az egyik időtálló, a másik meg nem. Mert oké, az újabb gcn-ekben több az ACE, de még nem tartunk ott, hogy ez választóvonal legyen (pláne mondom, 280X és 285 esetén mondjuk).

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#275) Frogged


Frogged
aktív tag

Ez a kártya a 285 méltő ellenfele ahogy nézem minden téren:D
Anno kiadta az AMD hogy olcsobb anyag költséget kompenzálva a fejeltebb technikával és ezzel ugyan azt a sebességet érjék el mint a 280 3Gb ramal 384 bitel de jóval nagyob haszon kulcsal.
De az NV most ezt überelte még több sporolásal ugyan azt az eredményt hozza meg mutatva az AMDnek hogy ha a vásárlokat kell lehuzni abban ők a legjobbak.
Engem akit az érdekelne hogy minél jobb áron minél nagyobb sebeséget kapjak és pont nem érdekel hogy NV vagy AMD elszomorit hogy ebben versenyez a 2 gyártó.
Oktoberben vettem a 280amat 54000-ért újonnan de most vehetnék 70körül 285-öt vagy 960 ez aztán a fejlödés a VGA piacon.
Persze lehet lenyomják egymás árát 65-60ra de ha a jóval drágább előállítású 280at tudták anno 55-60ért adni simán tudnák ezeket 50ért is passzolni csak ugye a kapazsiság nagy úr meg igy is lesz aki meg veszi.

(#276) #72042496 válasza Chrys_ (#263) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hiába érkezik Németországba az áru, ha Magyarországon kerül szabad forgalomba, akkor a magyar áfát kell utána megfizetni. Ha a szabályozás mégis lehetővé teszi a Németországban való adózást (szeretnék erre linket, mert akkor hiányosak az ismereteim), a 19%-kal számolva is 66 ezer forintnál vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#277) Jack@l válasza #72042496 (#276) üzenetére


Jack@l
veterán

Nyilván német boltból kell venni, akkor az ottani áfát fizetheted érte.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#278) BookerDeWitt


BookerDeWitt
tag

Ha csak a tesztet nézzük,akkor a Gtx760 (kb.60k)-nál 15-18%-al gyorsbb az Asus Gtx960 (75k)!
A kérdés már csak az lehet,hogy a Gtx960Ti amit tuti befognak szerintem jelenteni,az lesz 90k?
Akkor ebből kiindúlva egy Gtx950 (aminek megint jönnie kell) 50k lesz?

Van létjogosúltsága a használt piacnak ilyen árak mellett! :)

A kérdésem még az lenne itt a fórumtársakhoz,hogy a tesztben referencia kártyák vannak?
Csak azért kérdem,mert nekem a GTX680Lightning Alien Isolationban ezekkel a beállításokkal min 95fps és a max. 140fps!
Majdnem ugyanaz a konfigom van,mint ami a tesztben is szerepel csak nem k-s a procim!

Tudo,hogy nem itt kellene megkérdeznem,de talán kapok r választ!

(#279) club4ghz válasza Tomi_mano (#262) üzenetére


club4ghz
csendes tag

Jézusom..... A 780 mindenhol elpicsázza. Jó nagy baklövést követtél el,de te tudod :)

(#280) djgeg


djgeg
őstag

Mi a francért nincs ott egy 970 és egy 980 a tesztekben? Francért ne tudjam összehasonlítani a teljesítményét a jelenlegi szériával :U :((

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#281) Jack@l válasza Tomi_mano (#262) üzenetére


Jack@l
veterán

Már jópárszor láttalak aqua-s szeméttel spammelni a fórumot. Nem lehetne hogy esetleg kibannoljanak érte végre? Jó lenne befejezni a reklámozást!

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#282) Abu85 válasza TTomax (#151) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Senki sem kérte, hogy érdekelje. Viszont meg kell érteni, hogy az AMD nem akar architektúrát butítani. Nincs értelme, mert láthatod azt is, hogy részben vagy egészben folyamatosan kerülnek be a konkurens hardverekbe azok a funkciók, amelyeket a HD 7970 már 2012 óta tud. És a többi funkcióval is így lesz.
Ugyanígy el van osztva a piac is. Az AMD az EA, Square Enix, Capcom, SEGA játékait támogatja, tehát tőlük várják el, hogy viszont támogassák az architektúráikat. Láthatóan most már a saját API-jukkal. Az NV az Ubisoft és a Warner játékait támogatja, és cserébe tőlük várják el a GameWorks támogatását. Nyitott könyv az egész. Csak el kell dönteni, hogy melyik kiadó játékaival akarsz jobban játszani.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#283) sb válasza Abu85 (#282) üzenetére


sb
veterán

Mindkettőtöknek igaza van.

- Ha nincs az AMD kb. innováció sincs. Egy csomó olyan "tudás" van bennük, amik jók lesznek... és ha használva lesz akkor a fogyasztás/teljesítmény mutató is változna pl, amire kb. senki nem gondol. (jobb hatásfok, aszinkron compute...) Ezért jobb az AMD.

- Viszont azt meg lásd be Abu, hogy ennek ma sincs (nemhogy 2 éve, amivel a 7970-nél példálózol) sajnos még semmi hatása egy átlaguser szemszögéből. Most csak egy nagytudású "téglát" kapsz a Maxwell mellett ezért a pénzért.

Sarkított példa, de annyiért ér mint a Ferrari amivel a kertben körözöl 25-tel 2 éve. "Tud", csak nem használod semmire. Addig max annál is a fogyasztáson látod a különbséget a kerti traktorhoz képest. :D

[ Szerkesztve ]

(#284) kovsol válasza Abu85 (#282) üzenetére


kovsol
titán

Nekem valami olyasmi rémlik, hogy a maxwell támogat textúra tömörítést ezért elég neki a kisebb VRAM sávszél. Ez a tömörítés vonatkozik a letárolt textúrákra is? Szóval így kevesebb helyet is foglalnak, vagy csak az átvitelre?

May the Force be with you!

(#285) Abu85 válasza kovsol (#284) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Textúratömörítés már ezer éve van. Semmi köze ezekhez. A Delta Color Compression, amit kevernek a textúratömörítéssel páran. Ez is van régóta a hardverekben Radeonban és GeForce-ban biztos, de az új verziók hatékonyabbak, mint a régebbiek. Az eredeti GCN-nek és Fermi/Keplernek a Delta Color Compression technikája nagyjából 10%-kal növelte a memóriasávszél kihasználásának hatékonyságát a tömörítés nélküli szinthez képest. Most a Tonga cGPU és a két új Maxwell kapott egy olyan megoldást, amely még ennél a szintnél is sokkal jobb. Az AMD 40%-ra, míg az NV 33%-ra tartja az előző opciókhoz képest az előrelépést.
Ez a technika igazából a pixel fill-rate-et növeli. Sokkal közelebb lesz a GPU gyakorlati képessége az elméletihez képest.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#286) Sinesol válasza Abu85 (#282) üzenetére


Sinesol
veterán

Off:
Amugy, az Ace egységek hianya miatt nem lesz kesöbb hatranyban a regi Gcn? Marmint emiatt a 285 eri meg Amd oldalon is és nem pedig az ilyen 280asok, nem?
Gondolom nemveletlenül rakott az Amd 8 Ace-t az uj Gcnekbe, kelleni fog a képességek kihasznalasahoz.

[ Szerkesztve ]

(#287) Abu85 válasza sb (#283) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Eddig nem volt hozzá API. Most már van. És ezért mondom, hogy lényeges eldönteni, hogy melyik kiadó játékait szeretné a user, mert kettészakadtak a fejlesztői nézőpontok. Van egy "le a feketedobozokkal, mert felnőttek vagyunk és meg tudjuk írni mi is a szoftvert" és van egy "sokba fog így nekünk kerülni a szoftverfejlesztés" nézőpont. És mindkét csoport nagy, ráadásul a kiszolgálásukra be kell rendezkedni. Az AMD eldöntötte, hogy a feketedobozt ellenzőkkel tart, míg az NVIDIA meghallgatta a másik álláspontot, és őket segíti. Ez azt fogja eredményezni, hogy szélsőségessé válik majd az egyes gyártók támogatása.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#288) #72042496 válasza Jack@l (#277) üzenetére


#72042496
törölt tag

Itt kereskedelmi mennyiségről, boltokról volt szó.

A felvetésedre reagálva kinn 195 euró a kártya ha jól látom. Magánemberként ennyiért szerintem (számomra) nem érné meg.

(#289) TTomax válasza Abu85 (#282) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az a baj,hogy az eladási statisztikák nem igazolják hogy helyes lenne az irány Ez azért is hatalmas baj,mert az nV már lassan azt ír az árcédulára amit akar,és pofátlanul learatja a vga piacot... tessék már megérteni, a felhasználok fizetik ki a cehet,az ö igényeiknek kell megfelelni,ők a vásárlók,őket kell kiszolgálni,és általában nem veszünk olyasmit aminek majd .. talán.. de nem biztos... egyszer majd lesz haszna.Tudhatott akármit a 7970 2évvel ezelőtt,ha eddig abból senki sem profitált,és hátrány sem érte az egyszeri usert ha mást választott és az nem tudta....Ugyanazokat a köröket játsszuk le az R600 óta (aka HD5870/5850)...az mire beért addigra szépen jött a GCN... apropó GCN... a GCN teljesen alá van rendelve az integrációnak,annak az integrációnak amire az AMD előzetes számításai szerint már itt kellene lennie... de mint látjuk odébb van még mindig.Csomó dolog be van már építve,de még nem erre kellett volna költeni a tranzisztorokat.
Még egyszer leírom,az átlag usert nem érdekli hogy az AMD kit támogat,az átlag usert az érdekli minél több fpst és ficsört kapjon minél kevesebbért a lehető legkevesebb hibával és fogyasztással,amíg ezt az AMD nem veszi észre addig pont azokra tesz akiktől a bevétel várható,és nem elég csak szoftveresen fillérekből tömködni a réseket,és várni a csodát,fejleszteni kell mert az egy vicc,hogy a "buta" maxwell mit művel azonos csikszélességen...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#290) Geresics válasza TTomax (#289) üzenetére


Geresics
addikt

Nem flame-nek szánom a kérdésem: nem vagy Te túlzottan nVidia-párti?
Né érts félre, nekem mindig mindegy volt, hogy melyik gyártótól vásárolok, egy volt a lényeg, hogy adott pénzért nagyobb teljesítményt vegyek (vagy adott teljesítményt olcsóbban kapjak meg)!
Örömmel vettem volna az elmúlt években nVidiát, de az a helyzet, hogy utoljára Gef2MX440-em volt, azóta amikor vásároltam az nVidia mindig drágábban adta az adott teljesítményt... :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#291) Abu85 válasza Sinesol (#286) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az ACE főleg az aszinkron compute esetében lényeges. Nyilván előny, ha több ACE motor van, szóval biztosan jobb lehet az aszinkron compute ütemezése 8 ACE-szel. Pontos százalék nincs mert nagyon függ a terheléstől.
Az R9 285 nem csak 8 ACE-t tartalmaz, hanem különböző olyan képességeket, amelyekkel az aktuális feladatot nem kell megvárni, hogy befejeződjön, hanem bármikor megszakítható az egész, ha egy magas prioritású feladatot kell elvégezni. Ha ez megtörtént, akkor ott folytatódhat a korábbi feladat munkája, ahol abbamaradt. Ez lehetővé teszi a rendkívül alacsony késleltetésű leképzést például a VR-hez. Rengeteg titka van a Tongának, ez egy igazi fekete ló a termékskálán belül.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#292) TTomax válasza Geresics (#290) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem,nem vagyok szívesen vennék olcsóbban vgat,viszont igényeim és elvárásaim vannak ha már kifizetek valamit...A kritika építő jellegű,van aki ezt megérti és van aki nV fant kiált...hidd el tudom miről beszélek,a pénztárcám bánja mindig...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#293) Jack@l válasza TTomax (#289) üzenetére


Jack@l
veterán

A "buta" maxwell akkor élrik be igazán, ha már nem lesz szükség directx-es kamu effektekre és feature-ökre a grafikában, megoldanak mindent compute-al. Na akkor fog igazán nagyot zakózni az amd, oda nem trükközés kell, csak pure power.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#294) kovsol válasza Jack@l (#293) üzenetére


kovsol
titán

Hiszem ha látom. Elméleti síkon mindig nagyon jól hangzik az AMD, de szeretném gyakorlatba átültette is látni.

May the Force be with you!

(#295) Sinesol válasza Abu85 (#291) üzenetére


Sinesol
veterán

Amúgy várhatò mostanában 285x, vagyis teljes ertekü Tonga? Ja es szerinted egy hasznalt 290 vagy egy uj 285 a jobb valasztas? Vagy a lenyegesebb dolgokat a 290 is tudta már?

Kovsol: A Gcn apira optimalizalt Dx12 vel jön a gyakorlat is, ahol jo eséllyel bajban lesz a zöld oldal.

[ Szerkesztve ]

(#296) Geresics válasza TTomax (#292) üzenetére


Geresics
addikt

Hát, én csak abból indulok ki, hogy tervezem nemsokára a VGA cserémet, és azt látom az általam kiszemelt kategóriában, hogy a GTX760 és az R9-270X kb. azonos teljesítményt nyújt, viszont az AMD 45-55eFt, míg az nVidia 60-65eFt.
Hála égnek nem sürgős a váltásom, ezért meg tudom várni azt, hogy mi lesz a helyzet a GTX960 vs. R9-370 csata eredménye ár/teljesítmény tekintetében. :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#297) Tomi_mano válasza club4ghz (#279) üzenetére


Tomi_mano
csendes tag

Majd kiderül, de Battlefield 3-al is kipróbáltam, annál is javulást tapasztaltam.

(#298) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Teljesítménye a 128bit ellenére is meggyőző. Viszont az ára az nem igazán.
Értem én hogy elszaladtak az árfolyamok (nem csak a chf, hanem a dollár is) de ez az ár akkor is sok érte.
Noh de ez még ugye változhat. 50-55eFt környékén már egész tűrhető volna. ;]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#299) Tharkoul válasza Tomi_mano (#297) üzenetére


Tharkoul
tag

Mert ha a GTX 770-et meg sem közelíti, a GTX 780-nál valószínűleg jobban fog teljesíteni. Ugye érted, hogy hol van a hiba? Lehet, hogy gyorsabb, mint a 780-ad volt, viszont akkor az valószínűleg végig 2D órajelen üzemelt, mert csak így lehetséges.

(#300) sb válasza Abu85 (#287) üzenetére


sb
veterán

A játékfejlesztői nézőpont kettészakadt, de a játékok egyelőre nem.
Most kb. mindegy melyiket veszed (teljesítmény szempontból, fogyasztásból nem :) ). 2 éve is mindegy volt. Majd meglátjuk mikor nem lesz mindegy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.