Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #65675776 válasza Mackósajt (#100) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért ne működne a K? A chipset már méri a kupak magasságát is?

(#102) johnywalker válasza Mackósajt (#100) üzenetére


johnywalker
őstag

Igazad van, nemzetközi oldalakon nem nevezik Devils C.nak a kiadott sorozatot, hanem általában a "haswell refresh" néven futnak.Viszont akkor ha nem történt meg a cpu-k hőleadási funkcióinak javítása, akkor ez elég öngólszerű lépés lenne az Inteltől. Miért venne akkor bárki is egy (jelenleg) jóval borsosabb árú procit, ha az előd haswell prociktól nem nyújtanak szinte semmi, vagy nagyon kevés többletfunckiót illetve teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#103) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nem látok még itt ilyen hírt, úgyhogy belinkelem.

Jönnek a szorzózár-mentes Intel Devil's Canyon CPU-k

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#104) csucsbicep válasza Bjørgersson (#103) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

5GHz-re kivancsi leszek.

(#105) Bjørgersson válasza csucsbicep (#104) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én meg inkább az árakra, bár idén még úgysem kerítek sort a cserére.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#106) Mackósajt válasza #65675776 (#101) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Mi köze ennek a kupak magasságához? Mindegy, nyilván csak viccelsz. Fogalmam sincs miért ne működne, de korábban ez volt a hír róla. Lehet csinálnak rajta valami kisebb elektromos változtatást.

(#102) johnywalker
Mintha az aktuális processzor generáció célközönsége valaha is az egyel előbbi generáció birtokosai lettek volna. Statisztikai hiba nagyságú törpe kisebbség, aki évente vált processzort. Egyszerűen ez lesz az eddigiek helyett. Csak marketing okokból csináltak egy sor átnevezést minimális módosításokkal. Még mindig jobb, mint a videokártyák, ahol nulla változtatással teljesen új generáció látszatát is kelti mindkét gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#107) #65675776 válasza Mackósajt (#106) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor felteszem a kérdést máshogy: az új procik milyen extra funkcióval bírnak, aminek a használata igényelné az új chipset együttműködését?

Az elektromos változtatásokhoz meg továbbra sincs az égvilágon semmi köze a chipsetnek. Az alaplapi VRM határozza meg, hogy el tudja-e látni a megfelelő feszültségszintekkel a procit.

(#108) Jack@l


Jack@l
veterán

Nemtom volt e már, de úgy tűnik mégis jönnek azok a K-s procik is, állítólag 5 ghz nagyon valószínű velük:
http://www.ipon.hu/hir/jonnek_a_szorzozar_mentes__intel_devils_canyon_cpu_k/29631

Hupsz, úgy látom lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#109) Mackósajt válasza #65675776 (#107) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Már elsőre is teljesen világos választ adtam: nem tudom. Annyit tudok, hogy a DV márciusi bejelentésekor ezt mondták a hírek. Egy verziónak jó, ha már feltétlenül tőlem várod, hogy kinyomozzam: the processors will only be compatible with upcoming 9-series motherboards due to slight changes in the CPU’s microcode.

[ Szerkesztve ]

(#110) #65675776 válasza Mackósajt (#109) üzenetére


#65675776
törölt tag

A mikrokód változása megint nem igényel chipsetváltást, az egy BIOS frissítéssel letudható.

(#111) velizare válasza johnywalker (#102) üzenetére


velizare
nagyúr

nem fogsz tudni mást venni, amint leállnak a "régi" haswellek gyártásával, és kifogynak a készletek.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#112) Mackósajt válasza #65675776 (#110) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Nem velem vitatkozol ezzel. Lehet hogy tévesek a hírek, de az is lehet, hogy ez az Intel döntése kereskedelmi megfontolásokból, és tesznek érte, hogy ne működjön a Z87-ben (ne kérdezd mit, mert ugyan honnan tudnám).

(#113) #65675776 válasza Mackósajt (#112) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak egy módon tehtnék működésképtelenné a régebbi chipsetekkel: meg kellene változtatniuk a buszrendszert úgy, hogy teljesen inkompatibilis legyen a mostani QPI-vel. Na ez azért erős lenne, mert mindenképpen foglalatváltást is igényelne.

A másik lehetőség az erőfölénnyel való visszaélés, azaz megtilthatnák a gyártóknak, hogy a korábbi lapok BIOS-át kiegészítsék a megfelelő mikrokódokkal.

(#114) Fiery válasza #65675776 (#113) üzenetére


Fiery
veterán

A modern processzorok kepesek a parositott chipset tipusanak erzekelesere, ergo megoldhato, hogy egy adott CPU ne mukodjon egy adott chipsettel parositva. Anelkul is, hogy a buszt vagy barmi egyeb alaplap vagy chipset specifikus hardver komponenst, vagy aka'r a BIOS-t modositani kelljen. Az Intel reszerol ez egy dontes, amit a megfelelo konkurencia hianyaban sanszos, hogy a nem tul szimpatikus iranyban hoznak meg :(

(#115) #97716736


#97716736
törölt tag

És csak most jöttek rá, hogy a rossz IHS paszta, és a nem jól felrakott kupa a hibás? Ivy Bridge-nél is ugyanez a helyzet, és még is a Haswell-t ugyanolyan sz@rra csinálták, mint az Ivy-t. Parasztvakítás az egész, Haswell-t is megtudták volna így csinálni, csak így sok pénzt spóroltak :W

(#116) kovsol válasza csucsbicep (#104) üzenetére


kovsol
titán

Jobb darabok eddig is vitték volna az 5Ghz-t ha letudja hűteni az ember. Nekem már a 3570k is viszi a GYÁRI kupakkal a 4800-t. 5Ghz vagy fölötte már totálisa hűthetetlen. Nem is fogok mostanában cserélni procit, pedig már második éve van meg.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#117) h1mpi válasza #97716736 (#115) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Sokat spóroltak és most sokat nyernek ;) :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#118) #97716736 válasza h1mpi (#117) üzenetére


#97716736
törölt tag

Kitolás az emberekkel, de ezzel is azt akarja sugallni, hogy a mostani Ivy-Haswell cseréljük le a most megjelenőre, mert ennek jobb a hűtése. Mind én a 3770k-ról, úgy is felvágom a kupakot, azért se cserélem le :DDD

(#119) csucsbicep válasza kovsol (#116) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Hasi átlagosan rosszabb tuningban, mint az ivy. Szóval nem igen gyakori, ami 4,8-5-öt menne értelmes fesszel.

(#120) HussarF

Az apjuk f.szát. 3 hete vettem egy i7-4770K-t csak lestem, hogy egy 750g-os hűtővel gyári órajelen 80 fok körül produkált prime95 alatt. Minimálisan tudtam továbbhúzni. Aztán kiderült, hogy a kupak alatt van a probléma. Már megrendeltem hozzá a Gelid Solutions GC Extreme-t, jövő hétvégén meg is operálom. Kár, hogy a garancia ugrani fog.

[ Szerkesztve ]

(#121) #97716736 válasza HussarF (#120) üzenetére


#97716736
törölt tag

Ha meg akarod operálni tudok ajánlani egy kollégát, aki jártas ebben több procit szét bontott ;)

(#122) atti_2010 válasza #97716736 (#121) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szétbontani sokan tudjuk de lőttek a garinak ami a használt piacon levő értekéből sokat levesz (pláne majd 2-3 év múlva), inkább használja úgy ahogy van.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#123) #97716736 válasza atti_2010 (#122) üzenetére


#97716736
törölt tag

Nem hinném hogy sokat levenne, a másik meg szinte csak az vesz "K" jelzésű procit aki tuningolni akar, ő meg úgy is azért veszi meg, mert tuning alatt alacsonyan tarthatja a hőfokokat.
A másik meg hiába nincs rajta gari, tuning-al tegyük fel 20év helyett 15 év fog menni, addig meg úgy is cserélve lesz a proci ;)

(#124) atti_2010 válasza #97716736 (#123) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A másik meg hiába nincs rajta gari, tuning-al tegyük fel 20év helyett 15 év fog menni, addig meg úgy is cserélve lesz a proci ;)

Ki vesz 20 évre procit mikor 4 évente cserélnek teljes konfigot? Aki ilyen CPU-val foglalkozik az nem 20 évente cseréli.

Nem hinném hogy sokat levenne,

Én ha gari nélkül vásárolok akkor nagyon olcsón szoktam.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#125) tlac válasza atti_2010 (#124) üzenetére


tlac
nagyúr

és szerinted mi lesz a 4 éves procival?
nem a kukában fogja végezni

[ Szerkesztve ]

(#126) atti_2010 válasza tlac (#125) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem tudom mennyire vagy benne a számtekben de 4 éves Haswelt csak az idióták dobják a kukába, szerinted a szülők -nagyszülők vagy szegényebb emberek nem is tudnak meglenni az 150+3 FPS processzor nélkül, hát kiábrándítalak, az emberek 99,9 % -nak szuper.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#127) tlac válasza atti_2010 (#126) üzenetére


tlac
nagyúr

pont ezt mondom én is, de akkor lehet félreértettük egymást

(#128) #97716736 válasza atti_2010 (#124) üzenetére


#97716736
törölt tag

És miben befolyásolja hogy megvan bontva a kupak, és nincs rajta garancia? Én most erről beszéltem, ugyanúgy el lehet adni, ha kell vissza is ragasztom neked, garancia 3 év hiába száll el, ha 10-15 évet is kibírnak, én erre akartam rávilágítani.

(#129) oraihunter válasza Bjørgersson (#103) üzenetére


oraihunter
aktív tag

5Ghz , és gyári 4,4Ghz . Egész pompás. :C Csak aztán így is legyen.

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#130) velizare válasza HussarF (#120) üzenetére


velizare
nagyúr

kevesebbet buksz rajta, ha bontatlanul eladod, és veszel egy 4790k-t, amint kijön. már ha beválik az új paszta.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#131) Reggie0 válasza HussarF (#120) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat nekem vegyesek az erzeseim ezzel kapcsolatban. Ha csak egy magot terhelek egyszerre, akkor is megall a sztori 4.2GHz-nel 1.3V-on, pedig 72 fok alatt van.

(#132) HussarF válasza velizare (#130) üzenetére

Már beszereltem a gépbe, nem bontatlan. Meg nehezen tudom elképzelni hogy a GC Extreme-nél jobb paszta lesz akár az 4790K alatt is. Majd ügyes leszek a felvágásnál és nem lesz probléma :)

(#133) HussarF válasza Reggie0 (#131) üzenetére

Nagyon eltérő 4770K procik vannak. Én is láttam már olyat, ami 1,22 Vcore-al vitte a 4,4-4,5 GHz-t levegőn. Az enyém a kupakjának felrakása sztem még ezek között is gyengének számít. Mind1, deliddelés (van ennek egyáltalán magyar neve?) után meglátjuk, de 15 fok esés a minimum amit várok.

(#134) velizare válasza HussarF (#132) üzenetére


velizare
nagyúr

a kupakolására gondoltam.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#135) Lewzke válasza HussarF (#132) üzenetére


Lewzke
őstag

elég merész vagy, én nem próbálnám meg az biztos főleg egy ilyen drága CPU-n ... a satus megoldás talán biztonságosabbnak tűnik mint a pengés, csak határozottan kell elvégezni. mindkettőben van kockázat, de ha annyira akarsz tuningolni... szerkesztve: mondjuk így belegondolva a satun ütögetés is ugyanolyan veszélyes

[ Szerkesztve ]

(#136) CsigaGyilkos válasza Lewzke (#135) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Mind a két megoldással szedtek le sikeresen kupakot procikról. A pengés megoldás is ugyanolyan biztonságos, ha elég körültekintő az ember. Arra kell figyelni, hogy amelyik oldalon vannak a feszültségszabályozók fokozottan kell végezni a vágást.

Visca el Barcelona!

(#137) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Látom az USB 3.1 még nem került bele. Z119-nél talán.
SATA Express sebességére kíváncsi vagyok, leszek.

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#139) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Iponnál kicsit elszálltak az árakkal, a legnagyobb i3 drágább, mint a 4440 és csak 3000 forinttal marad el a 4570-től. Ez nem túl baráti... :U

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#140) Energie X válasza Bad Pritt (#139) üzenetére


Energie X
őstag

Egy csöppet csak :D Elvileg a 3440-nek 3420 árába kéne lennie, de nagyon nem ott van... Ez az újdonság varázsa vagy el kell adni a régebbieket? :D

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#141) #59070464 válasza Energie X (#140) üzenetére


#59070464
törölt tag

Mivel náluk nincs raktár, ezért ez nem így van. De ahonnan veszik ott talán van raktár, tehát mégis. :)

(#142) _Atesz


_Atesz
addikt

Aki bika rendszert szeretne, az barkácsolhat továbbra is. Mekkora c*gány cég ez az intel..

(#143) shteer válasza _Atesz (#142) üzenetére


shteer
titán

mit kell barkácsolni?

..szerintem jónak tűnik

(#144) h1mpi válasza _Atesz (#142) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Elvileg az új K-s prociknál nem kell levenni a kupakot, mert rendbe tették a problémákat. Persze majd hiszem, ha itt látom PH!-n. Amúgy tuti lesz oylan, aki azt is delideli, hogy még 5 fokkal alacsonyabb legyen a hőfok :))

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#145) shteer válasza h1mpi (#144) üzenetére


shteer
titán

Aki bika rendszert szeretne

annak továbbra is ott a 2011 platform :)

..szerintem jónak tűnik

(#146) Reggie0 válasza HussarF (#132) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat kiderul. En csak azt mondom, hogy probald ki egy magos terhelessel, mert ha amugy sem viszi a nagyobb frekit, akkor kar vacakolni a kupaktalanitassal.

(#147) oraihunter válasza Reggie0 (#146) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Nagy igazság. :R

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#148) HussarF válasza Reggie0 (#146) üzenetére

Értem, köszi a tippet. 1,3V rengeteg 4,2 ghz-hez. Sztem csökkentsd le 1,15V köré. Fura, de én is a saját bőrömön tapasztaltam, hogy van ilyen. 1,19V-on már behalt 4ghz-nél, csak a 3,9et bírta. Erre átjött egy haver, aki többször csinált ilyet (nekem még első buildem és OC-m ez), és mondta, hogy szerinte sok a fesz. Levittük 1,145re és nevetve viszi most a 4,2ghz-t. Csak a hőmérséklet megy 90 fok fölé, ami a továbbhúzást megállítja. Ha vki esetleg jobban ért hozzá, akkor rakhatna ide egy kis okosságot, hogy hogy lehet ez, hogy a feszültség túl sok is tud lenni. Azt hittem csak akkor van baj, ha kevés

(#149) Reggie0 válasza HussarF (#148) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol sosem volt eleg idom jatszani vele, mert a progiknak futniuk kell:) Majd ha nagyon unatkozok, akkor vegigjatszom a skalat.

(#150) _Atesz válasza shteer (#143) üzenetére


_Atesz
addikt

Egyelőre nincs szorzózár mentes proci az új szériában, a régieknél pedig lehet kupakolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.