Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vimes


vimes
senior tag

És ezekben milyen IGP is lesz?

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#2) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

A lényeg kevésbé megelednek de nem használhatod ki tuningal mert :
" K-s modell ezúttal nincs, így mindegyik új termék szorzózáras"

Köszi Intel nagyon rendes tőled...

"A Z97-es vezérlő továbbra is engedi a szorzó állítását, de mivel a Devil’s Canyon sorozatban nincsenek K-s modellek, így ez a funkció most parlagon hever. "

Mért kell szivatni szerencsétlen usert?

[link]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#3) pmheros válasza SaGaIn (#2) üzenetére


pmheros
senior tag

Később nem jöhet K jelzésű ? :)

nem vagyok tökéletes

(#4) Old FatBoy


Old FatBoy
aktív tag

" K-s modell ezúttal nincs, így mindegyik új termék szorzózáras"
Rohadt jó!
Eddig gáz volt a túlhajtás a rosszul kivitelezett hőelvezetés miatt,most már végre talán képesek egy normálisan összerakott procit kihozni cserébe viszont a szorzózárral nehezítik a túlhajtást.
Hurrá! :(

Audiophile Troll

(#5) subaruwrc


subaruwrc
félisten

K-s modell ezúttal nincs, így mindegyik új termék szorzózáras

SZARnak egy pofon !

(#6) h1mpi


h1mpi
nagyúr

A K-s procik június elején jönnek ki. No para :)

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#7) velizare válasza vimes (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

tick-tock miatt szvsz mint a nekik megfelelő haswellek.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8) Old FatBoy válasza SaGaIn (#2) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Mert megtehetik.
És amíg az AMD ilyen szinten van ez nem is fog változni mert akár milyen sz@r is az intel még így is mérföldekkel előzi az amdt.

Audiophile Troll

(#9) stratova válasza vimes (#1) üzenetére


stratova
veterán

i7-4790
HD 4600 [aka GT2: 20 EU 350(?)/1200 MHz]

(#10) Old FatBoy válasza h1mpi (#6) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Melyik évben? :)

Audiophile Troll

(#11) Reggie0


Reggie0
félisten

Minek a jobb hovezetes, ha nincs K-s model?

(#12) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Én találtam egy ilyet [link] igaz két hónappal ezelőtről.

Core i7-4790K 4 8 3.6 GHz/ 4.0 Ghz 8 MB HD 4600 Yes
Core i7-4790 4 8 3.5 GHz/ 4.0 Ghz 8 MB HD 4600 No
Core i5-4690K 4 4 3.5 GHz/ 3.9 Ghz 6 MB HD 4600 Yes
Core i5-4690 4 4 3.3 GHz/ 3.9 Ghz 6 MB HD 4600 No
Core i5-4590K 4 4 3.3 GHz/ 3.7 Ghz 6 MB HD 4600 Yes
Core i5-4590 4 4 3.2 GHz/ 3.7 Ghz 6 MB HD 4600 No
Core i5-4460 4 4 3.2 GHz/ 3.7 Ghz 4 MB HD 4600 No
Core i3-4360 2 4 3.3 GHz/ 3.7 Ghz 4 MB HD 4400 No
Core i3-4350 2 4 3.2 GHz/ 3.6 Ghz 4 MB HD 4400 No

most akkor azóta meggondolták magukat?

Guru3d: "Intel has not yet released a 4790K just yet. This however will happen next month," 2014 05 11

[link]

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#13) franc0


franc0
őstag

Nem igazán értem, biztos mert nem vagyok koszak.
Ma egy core2duo géppel is el lehet végezni milliókat éri munkát. Nem látom mi a franchoz kevés egy alapórajeles 3570.

Ahova valóban plusz kakó kell (és nem az epenis a lényeg) oda LGA2011 való.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#14) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

ÖÖÖ mi a fa...? Ez valami vicc, vagy csak én nem értem a tréfát? Hol vannak a K-s procik? Így most semmi értelme a Z97 chipset-nek. Most sírjak vagy nevessek?

(#13) franc0: Ultra grafika, magas felbontás, új játékok, multi player. Oda kell a bika proci. Single-be viszont egy gyengébbel is belehet érni az igaz. :K

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#15) Bjørgersson válasza Reggie0 (#11) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Minek kell mindenbe belekötni? Ha nem javítottak volna a hővezetésen, akkor meg amiatt menne a sírás. Van sapka, nincs sapka..

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16) h1mpi válasza Old FatBoy (#10) üzenetére


h1mpi
nagyúr

2014.06.02. Computex :)
Inkább az a dühítő, hogy egy csere programot kellene az intenek csinálni és visszavéve a 4770K-t egy minimális összeg ráfizetésesével cserélni 4790K-ra, hisz a frissítéssel elismerik, hogy tervezési hibás a CPU... :(((
Az autó ipar ismeri a visszahívás fogalmát a HW gyártók nem... Azért nagy kasza ez a biznisz... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#17) edari válasza h1mpi (#16) üzenetére


edari
őstag

Akkor az ivy-kat is visszahívhatnák.

(#18) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Szerintem csak félrefordításról lehet szó és később jönnek egy hónappal mint ahogy a guru3d írja

Nem lett volna értele kiadni a Z97-at ha nem adnak ki hozzá procit ennyire csak nem marhák.

BTW: "And then later this year a truly big thing is gonna happen in the enthusiast PC space, we'll see 6 and 8-core Haswell-E processors with DDR4. That's really what most of you guys are waiting on."

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#19) Reggie0 válasza franc0 (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak egy pelda. En FPGA-kal (is) dolgozok. A forditas csak egy szalon tortenik, mert erre kepesek a szoftverek(nehezen parhuzamosithato a problema). Hiaba lenne 2011-es procim, csak tobbe kerulne, de gyorsabb nem lenne. Igy ide a 4770k az idealis valasztas.

(#15) kovy29: Az ertelmet keresem. Tuning nelkul az eddigi hovezetes is megfelelt.

[ Szerkesztve ]

(#20) Pttypang válasza h1mpi (#16) üzenetére


Pttypang
veterán

A proci tervezesi hiba eseten nem veszelyezteti az eletedet.
Az pedig, hogy nincs k verzio, nem tudom, miert lenne gond, akik tuningolgattak, azok eddig is leszedtek a kupakot, nem?... :U

Everybody lies.

(#21) Daywalker válasza h1mpi (#16) üzenetére


Daywalker
addikt

Azért ne keverjük össze a kettőt. A beragadó gázpedál és egy melegedő, de az élettartamot nem befolyásoló és nem tűzveszélyes processzor között marha nagy különbség van. Előbbin az életed múlhat.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#22) CsigaGyilkos válasza SaGaIn (#18) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

+1 Igaz. :K Ez egy lehetséges opció!

(#19) Reggie0:
,,Az ertelmet keresem. Tuning nelkul az eddigi hovezetes is megfelelt."
:DDD Jogos.

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#23) arn


arn
félisten

Hat nem ks procnal rohadtul nem erdekel hany fok. A gyari hutohoz kepest barmilyen hurka hutot teszek ra minimalis fordulattal is meghuti.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) meci77


meci77
tag

i5-4460 alapórajel 3,2 GHz, turbó 3,1 :DD

(#25) Energie X


Energie X
őstag

A szorzózármentes Pentium lesz majd a nagy attrakció :) Gondolom ha megjelenik, azt is csak Z-s alaplapban lehet tuningolni... Pedig vicces lenne, ha H81-ben, vagy esetleg B85-ben menne :))

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#26) SaGaIn válasza meci77 (#24) üzenetére


SaGaIn
senior tag

3,7 az a 3,1 :D

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#27) Bad Pritt válasza meci77 (#24) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pont ezt akartam írni, hogy az ott elírás lesz, ha jól emlékszem 3,2/3,4 a két érték a 3,1/3,3 helyett, ami a 4440-nél volt ugyanezen az áron.
Azt lehet tudni, hogy hozzánk mikor érnek el a szállítmányok?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#28) edari válasza Energie X (#25) üzenetére


edari
őstag

És gondolom egy i7 árába is fog kerülni :D

[ Szerkesztve ]

(#29) mickemoto


mickemoto
őstag

Akkor mostantól ez lesz az intel stratégia:
1.-új széria (kisebb csíkszélességen, pict kevesebb fogyasztással, elhanyagolható cpu teljesítménynövekedéssel, erősebb de egyébként még így is teljesen lényegtelen igp teljesítménnyel, rossz pasztával a K-s cpuk kárára.
2.-ugyanez , +100 MHz, jobb pasztával, K-s cpu-k nélkül
3.- ugyanez K-s procikkal.

Visszafele mikor kezdenek butítani a processzorokon?

(#30) velizare válasza Reggie0 (#11) üzenetére


velizare
nagyúr

ahogy már annyian írták előtted is, lesz K-s modell, csak később jelentik be. úgy néz ki az intel vezetése is szeret fürdeni a fanboiok imádatában.
másrészt a kevéséb melegedő procikat jó eséllyel olyan konfigurációkba is be lehet majd beépíteni, ahol az eddigi korlátozott szellőzés miatt nem volt javasolt, vagy különösen nagy bártorság kellett hozzá. lásd még mini-itx, és tsai.

@mickemoto: már elkezdték. ha elolvasod a hírt, azt is megtalálod, hogy mit, és milyen modelleknél.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#31) Diocles válasza Bjørgersson (#15) üzenetére


Diocles
aktív tag

"Van sapka, nincs sapka.." Ez itt most különösen találó megjegyzés lett :)

Ami fontos: Mi a helyzet a +400 MHz-cel? A mostani nem K szériás procikon is lehet húzni 400 MHz-et, ami a legtöbb embernek (köztük nekem is) elég. Ez továbbra is megmarad a Z szériás lapban?

[ Szerkesztve ]

(#32) _Oscar válasza velizare (#30) üzenetére


_Oscar
aktív tag

I3-nál eddig sem volt Turbo Boost. Szóbal nem most szüntette meg az Intel, hanem be sem vezette ennél a CPU családnál.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#33) CsigaGyilkos válasza Diocles (#31) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Ez jó kérdés. Nem is tudtam, hogy bizonyos esetekben lehet húzni nem "K-s" procikat! Egyébként a Turbo Boost az mindig szokott annyit adni ... Vagy a Turbo Boost-on felül érted a +400MHz-t?

Visca el Barcelona!

(#34) velizare válasza _Oscar (#32) üzenetére


velizare
nagyúr

valamelyikbe belerakták, de most már nem emlékszem, melyikbe.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#35) #59070464


#59070464
törölt tag

...lecserélik az eddig alkalmazott hővezető pasztát, illetve a kupak magasságát is csökkentik egy hangyányit, hogy tökéletesen érintkezzen a szilícium felületével.

K-s modell ezúttal nincs, így mindegyik új termék szorzózáras.

Na takarodj. :C

(#36) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Akár ki, akármit mond... az Intel még mindég jobb választás, mint az AMD.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#37) vittorio7 válasza #59070464 (#35) üzenetére


vittorio7
őstag

:DDD Majd jön a K is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) Ribi válasza CsigaGyilkos (#33) üzenetére


Ribi
nagyúr

Haswellben már nincs ilyen. Emiatt gondolkoztam én is nagyon egy 3770-en, mert ott még ez ment.

(#39) vinibali válasza SMartin-HU (#36) üzenetére


vinibali
őstag

persze! :)
"vettél egy i7-4770-et 303$-ért és nagyon melegszik? itt a megoldás: vegyél egy i7-4790-et 303$-ért! ez már nem melegszik, mert kicsit alakitottunk a kupakon..."

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#40) stratova válasza SMartin-HU (#36) üzenetére


stratova
veterán

CPU részről ezzel nem is érdemes vitatkozni, valóban abban a helyzetben van Intel hogy High end piacon azt csinál amit akar. Remélhetőleg a két vállalat CPU-teljesítményének viszonya 2016-2017 környékén némileg változik (hamarabb nem valószínű).

(#41) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Azért ezt kicsit átfogalmaznám:

A Z97-es vezérlő továbbra is engedi a szorzó állítását, de mivel a Devil’s Canyon sorozatban nincsenek K-s modellek, így ez a funkció most parlagon hever.

Sokan ez miatt hiszik, hogy nem lesz K-s Devils Canyon CPU. Bele kellene írni, hogy az Intel a Computex 2014 kiállításon tervezi bemutatni a K-s refresh CPU-kat... :K

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#42) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Tiszta sor, kiadnak egy K-s sorozatot amit nem lehet tuningolni mert melegszik majd jön egy "hatalmas" innováció és kiadnak (ha) egy rendes sorozatot ami majd nem melegszik, természetesen ezért újra jókora felárat kérnek hisz megdolgoztak a pénzükért, újra kellett tervezni egy egész kupakot.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#43) vittorio7 válasza atti_2010 (#42) üzenetére


vittorio7
őstag

így lesz a pénzből még több pénz. Persze nem nekünk... Rafinált cég az Intel.

[ Szerkesztve ]

(#44) X Factor válasza CsigaGyilkos (#14) üzenetére


X Factor
addikt

Az első 2 opció növelésével egyre inkább a gpu-ra kerül a számítás nagy része. Ahogy vki említette, ahol nem elég egy 3570, ott nem egy 4790 vagy az lga 2011 lesz a következő lépcső.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#45) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Miért akarod ennyire túlhajtani ?

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#46) CsigaGyilkos válasza h1mpi (#41) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

+1. Én is valami ilyet olvastam csak nem akartam írni nehogy kiderüljön, hogy kacsa......

(#38) Ribi: Értem, viszont abban az árszegmensben nem kell felárat fizetni a K jelzésű procikért. Ezért én inkább javaslom a K-t ...

(#44) X Factor: Nem feltétlen értek Veled egyet ebben. Ez single-ben igaz, ezért írtam, hogy multira gondolok... A min FPS növeléséhez (de akár a max fps növeléséhez is) kell a magas MHz-en járatott cpu ... amit csak tuninggal lehet elérni.

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#47) Ribi válasza CsigaGyilkos (#46) üzenetére


Ribi
nagyúr

"Csak" 10k a különbség. :U
Persze ha van 70k akkor valszeg van 80 is.

(#48) Walter_White


Walter_White
senior tag

Végre! - kíváncsian várom, hogy alakulnak tesztekben a hőfokok, illetve a K jelzésű procikat megvárom. Érik már a csere, bye-bye FX8350.... belátom nem való egy R290 mellé..

[ Szerkesztve ]

(#49) CsigaGyilkos válasza Ribi (#47) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Ja, hogy ott ilyen eltérések vannak. Most nézem csak ... Akkor sorry valamit félre néztem jó múltkor. :B

Visca el Barcelona!

(#50) keIdor


keIdor
titán

Én személy szerint a Broadwell-eket várom már, utolsó DDR3-as rendszernek tökéletes lesz.:)
Remélhetőleg megörökli a jobb pasztát és jobb kupakot, így tuning mellett is megmarad a garancia.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.