Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) namaste válasza Zeratul (#82) üzenetére


namaste
tag

Amit írsz, az a végrehajtható műveletek aránya, az FP64-es műveleteket összekapcsolt FP32 ALU-kon hajtja végre.

(#102) actival63


actival63
aktív tag

Ennyi van még hátra a nagy bejelentésig

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#103) SchumiBácsi válasza BeZol (#90) üzenetére

Hát pedig barátkozzál meg a gondolattal hogy valamilyen 27" 2K-t fogsz venni... akár 144Hz-eset ;]

Én is ugyanezzel sz*ptam egész télen hogy mi legyen. Vicces, de ott volt elk*rva a dolog hogy pár éve láttam egy facca IPS panelt, és annyira tetszett hogy instant vettem is egy 24" 16:10 verziót. A leváltott monitor 22" volt ugyancsak 16:10. Amikor tavaly nyáron kiderült hogy végre valahára kimozdul az IPS verzió is a 60Hz-ből nagyon megörültem és azóta vártam egy 16:10-es 120/144Hz-es monitorra. Nem jött, nem is lesz, mondták fórumon, boltban mindenhol. De már kellett a sok Hz, ami vagy 22/24" de 16:9 FullHD TN, azaz jóval kisebb mint a 24" 16:10, vagy gyakorlatilag a 24" leszélesítése egy 27" verzióval de már sok Hz-et tudó IPS-el.

Ha nincs ez az instant vételű IPS akkor 99% 22" környéki TN-el lennék 144Hz-en. De most hogy megszokott volt az IPS, jött a megkötés hogy továbbra is IPS legyen. Így jött be az ASUS PG279Q a képbe ami amellett hogy szép kis summa, 2K és 165Hz. Az elején majdnem visszaküldtem, mert a minősége a DELL-hez képest pocsék volt, kb. 1hónap múlva viszont beállt a panel egy "normális" szintre, egyedül egy kis színhőmérsékleti eltérés van a jobb alsó sarokban, de a többi bosszantó hibája eltűnt. Most már nem bánom hogy így döntöttem, azért a 160Hz az 160Hz már ahol kifutja a game :D

Persze nincs "high fps" high-end vga nélkül, így az eredetileg 24" 120Hz-re tervezett GTX970/980 helyett egyből 980Ti került a gépbe, ami lehetőségekhez mérten jól viszi a játékaimat 2K-ban és az a jó az egészben hogy majd egy Pascal szintű vga-ra méretezett alaplap/cpu/ram megoldással tovább gyorsul majd a gép vga csere nélkül... remélhetőleg ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#104) F34R


F34R
nagyúr

Jo kis arverseny lesz, az AMD es az NVIDIA is megugrik egy ujabb szintet, ami utan mar a HBM2-es lapok lesznek csak erdekesebbek. Varjuk a megjelenest, majd a teszteket es az ujabb adok-kapok savazast :DDD

(#105) Abu85 válasza keIdor (#94) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Most nem teljesen egyértelmű, hogy mi lesz. Annyi biztos, hogy a GP100-ból nem lesz GeForce és Quadro, mert nincsenek benne a szükséges részegységek. Ez Tesla-only cucc, ahova egyébként jó. A legnagyobb kérdés az NVLINK körül van, mivel egy teoretikus bazinagy GP102 helyett például tervezhető lenne egy olyan dual GP102, ahol a két GPU kisebb és NVLINK köti őket össze. Teszem azt kettő, ami vállalható lenne a NYÁK bonyolultsága szempontjából. És az NVLINK egy memóriakoherens protokoll, tehát olyan lenne ez az összeköttetés, mint a szervereknél a dual CPU. Ez a forma azért lehet előnyösebb, mert kiüthető a memóriamodell skálázási limitje, aminek az NV a határán van. Ha terveznek egy nagyon nagy GP102-t, akkor sem tudnak belerakni hat GPC-nél többet, mert ennyit bír a busz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#106) kenwood válasza Abu85 (#105) üzenetére


kenwood
veterán

Ha a busz keves, meg kene probalni villamossal :DDD

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#107) BeZol válasza SchumiBácsi (#103) üzenetére


BeZol
őstag

Sikerült megvásárolnod az álomgépemet. Gratula :R :R :R
Nekem még nem volt IPS-hez szerencsém, de bőven elég látni, hogy mobilon milyen szép egy kép, kontra a gépen milyen semmilyen, szóval sejtésem van róla mekkora lépés lehet. A 144hz-et is láttam már futásban, mintha csöpögne a csap, kontra folyik rendesen összefüggően, ehhez tudnám a legjobban hasonlítani.
tftcentral tesztek alapján én is ezt az asus-t lestem ki, de elmúlt 3/4 év alatt 280körülről csak 260ig kúszogatott le az ára, míg kapni kevésbé jó képességű szintén asust azt hiszem 180ért, de ugye ez hosszú távú befektetés, érdemes lenne jobbat venni, csak az még további hónapok robotolása lesz :DDD

Milyen házad lett végül? Én még mindig vacilálok, hogy rendes nagy méretű házam legyen, mint a mostani cooler master rc690es (fractal design define r5-öt néztem), vagy menjen össze a méret fele akkorára, így kb. 40ezer Ft-tal nőnének a költségek, és lehet macerásabb lenne a bővítés, bár amit kinéztem pici házat, az megeszik minden méretű VGA-t, a noctua nh-c14s pedig helytakarékos és hozza a brutál d15 hűtését.

(#108) SchumiBácsi válasza BeZol (#107) üzenetére

Sztem idővel csökken még a monitor ára, mert kb. ebben az évben meglesz a 200Hz-es IPS is. Ez a 160Hz is gyakorlatilag csak úgy jött fél év alatt... a ház az még a régi Enermax Luxuray, következő gép nem biztos hogy kap házat, mert ha könnyedén megoldható akkor a szekrény belsejében lesz felelősítve mindene, előlap meg majd alakul valahogy.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#109) Mercutio_ válasza #20655360 (#7) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van arról valami infó, hogy a gtx960 szintre várható-e,illetve, hogy árban mire lehet számítani?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#110) BeZol válasza Mercutio_ (#109) üzenetére


BeZol
őstag

Nvidiának októberben jön a gtx 960 utódja, az amd-nek pedig elvileg még most nyáron. Az árakról nem tudni sokat, de kezdetben biztos picit többe kerülnek majd, mint a jelenlegiek.

(#111) Mercutio_ válasza BeZol (#110) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha cserébe fele annyit eszik - pláne ha low profile verzió is lesz - nekem megér egy kis pluszt :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#112) turbokappa


turbokappa
senior tag

Pár hónap,aztán hirtelen sokan szabadulni akarnak a régi platformtól.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#113) pengwin válasza Mercutio_ (#111) üzenetére


pengwin
addikt

Esélytelen, hogy NV felezze a fogyasztást: a Maxwell-ből ügyesen hagyták ki a részegységeket, amik nem kellettek, de most ezt nem tehetik meg. Biztos lesz előrelépés fogyasztásban és fogyasztás-teljesítmény arányban is, de nem 50%.

Üdv, pengwin

(#114) gbors válasza Mercutio_ (#111) üzenetére


gbors
nagyúr

A GP106 alapú kártya valószínűleg nem fog sokkal kevesebbet enni, mint a GTX960, viszont jóval gyorsabbnak ígérkezik (bár nagy kérdés, hogy mi lesz a memóriával, mert ha a 128-bit + gDDR5 verzió jön, az irdatlan fék lesz). Sajnos a GTX 750Ti utódjáról nem hallani semmit.

(#113) pengwin: dehogynem teheti, a felokosítandó ütemezőn kívül semmit nem muszáj visszahozni. Az ütemező pedig el fog vinni jó sok tranzisztort, de a fogyasztást nem feltétlen dobja meg jelentősen.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#115) Mercutio_ válasza gbors (#114) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, és a Polaris 11 fogyiban/teljesítményben hová várható?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#116) gbors válasza Mercutio_ (#115) üzenetére


gbors
nagyúr

Ott van sansz ilyesmire (cca. 50W fogyasztás és 950 körüli teljesítmény), én is azért pislogok abba az irányba :K

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#117) Mercutio_ válasza gbors (#116) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak azok a fránya driver gondok... :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#118) Malibutomi válasza Mercutio_ (#117) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Azok barhol lehetnek ha uj kartyak jonnek.
Emlekezz a 780-ra kb ket honapig nem volt normalis drivere.
NV sem csillog mostanaban a driverekkel.

(#119) Mercutio_ válasza Malibutomi (#118) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nemtom, évekig AMD APU-kat használtam, csak most, hogy kijött a gtx750 Ti és intelre váltottam néztem körbe, és főleg AMD oldalon olvastam komolyabb gondokról.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#120) BeZol válasza gbors (#116) üzenetére


BeZol
őstag

Srácok, nézzétek mi történt 40nm-ről 28nm-re váltásnál (70%-os méret lett, tehát 30%-os csökkenés).
GTX 580: 40nm, 240W, 6685 3dmark performance pont
GTX 680: 28nm (-30%), 173W (-28%), 9458 3dmark performance pont (+41%)

30%-kal csökkentett méret, 28% csökkentett fogyasztás, és "ezek ellenére" 41%-os teljesítménynövekedés.

Mi is lesz most? 28nm-ről 14nm az AMD-nél, 16nm az Nvidiánál.

AMD: 14nm (-50%)
NVIDIA: 16nm (-43%)

A sorokat lehet folytatni: ennyivel csökken a fogyasztás (talán nvidiánál nem, mert ők eleve sokat kispóroltak eddig), és olyan 60% körül fog nőni a teljesítmény.

A kiszivárgott GTX 1080 firestrike extreme pontja 8959 pont, míg a mostani GTX 980-nak 5652 pont. Ez +58,5%. De nézzük konkrétabban:

GTX 980: 28nm, 171W, 5562 extreme pont
GTX 1080: 16nm (-43%), "98W (-43%)", 8959 extreme pont (+58,5%)

Nem mondom, hogy 100W-ot fog enni, mert most is csak azért esznek kevesebbet az AMD kártyákhoz képest, mert kispóroltak pár cuccot, ami elvileg játék szempontjából kevésbé fontos, viszont most ezek újra be fognak kerülni! Tehát lesz az 120W szerintem.

Arra biztos mindenki emlékszik, hogy az AMD reklámozza a 2,5-szeres performance per watt-os dolgot. Mutatom is Nvidia-ra:

A GTX 1080-as "elviekben" 100W-ot kéne fogyasszon. A 3dmark extreme pontok alapján pontosan ugyanazt tudja, mint a mostani GTX 980Ti, ami bizony 250W-ot eszik. Egy kis matek, és az pont a 100W 2,5-szerese. Ez nvidiának nem fog összejönni, mert ők sokkal alacsonyabb fogyasztáson voltak, viszont AMD-nél meglesz a marketing alapján is, ill. azért is, mert ők nem 43%-kal csökkennek méretben, hanem 50%-kal.

Ha mégtovább matekozunk, akkor arra lehet jutni, hogy a mostani 60-70ezer Ft-os kategória (GTX 960, R9 380) utódai a mostani 120-150ezer Ft-os GTX 980, R9 390X szintjét fogják hozni, csak ezeknek a fogyasztását le kell osztani 2,5-del, tehát 50-80W környékéből hozzák majd ki (HD 7770, GTX 750, 750Ti fogyasztásai ezek!).

2012 óta 28nm-re vagyunk. 4 év alatt az AMD a 7xxx-es szériához képest hozott előrelépést a 2xx szériával, azóta viszont nem sok minden történt, az Nvidia pedig kiszedett a kártyáiból a játékok szempontjából nem fontos dolgokat (így nekik csökkentett fogyasztással jött össze ugyanaz). Az elmúlt 4 év alatt (ami tulajdonképpen csak 3, mert gtx 680 2012 márciusi, a gtx 960 pedig 2015 januári) annyit haladt az Nvidia, hogy azonos gyártástechnológián a 180W-os gtx 680as teljesítményét hozza 120W-tal a gtx 960as. A gtx 680as idejében 150ezer Ft-ért ez volt a csúcs kártya, még nem volt titan, meg Ti verzió semmiből, így ehhez képest kell nézni a jövőbe, ez pedig azt jelenti, hogy a majd most megjelenő 150ezer Ft körüli GTX 1080-as teljesítményét az elkövetkező 3-4 év után majd 60ezer Ft-ért kaphatjuk meg 2/3 akkora fogyasztása mellett. Az AMD ugye nem szedett ki dolgokat a grafikus magból, nekik a 7970-es volt a csúcskártya eleinte, most ugyanehhez képest +10%-os teljesítményt tud az R9 380-as azonos fogyasztással 65-70ezer Ft-ért.

Mivel most a virtuális valóság meg fene tudja mik miatt az Nvidia is visszapakol mindent, és talán a jövőben nem fog menni ez a trükk, így az AMD-ből kiindulva (aki ugye mindent benthagyott) is az lenne a lényeg, hogy 3-4 év után a 150ezer Ft-os kártya teljesítményét fogja hozni a 70ezer Ft-os, csak talán 10%-kal kisebb fogyasztással.

Csúcs kártyák szempontjából nehéz jósolni, mert régen nem igazán volt 200ezer Ft feletti kategória, csak két kártyás rendszerekkel, amik helyett az nvidia áttért az 1 nagy magra. Itt nagyjából az lenne a szemlélet, hogy 3-4 év múlva a most megjelenő 150ezer Ft-os kártya 2xeres teljesítményét fogja majd tudni az akkori 225ezer Ft-os. (1,5szeres áron 2xeres teljesítmény jól hangzik, csak van közte 3-4 év :DDD )

Ha nem lennének még olyan bajosak a crossfire-sli rendszerek, akkor mondanám, hogy 2db 150ezer Ft-os kártyát ha vesztek, akkor az olyan, mintha 3-4 év múlva vennétek egy 225ezreset, de amíg nem terjed el a directX 12 (ami elvileg megoldja a mikrolaggokat is az ilyen rendszereknél), addig ez a vonal felejtős.

A lényeg, hogy AMD-nek jön most nyáron a 60-70ezer Ft-os kategóriának az utódja a mostani R9 390X és GTX 980 teljesítményével, és mindez 60-80W fogyasztással. Ha Nvidiát akartok venni ilyen árban, arra októberig várni kell.
Az Nvidia és az AMD is jön a 100-150ezer Ft közötti kártyák frissítésével, és lehet, hogy egy gtx 980Ti utód is benéz majd, de az igazán csúcs kártyák januárban jönnek mindkét féltől.
A laptopok piacán az AMD augusztustól árul új kártyákat, Nvidiát nem vágom, de ha ilyen fejlesztések történnek asztali fronton, akkor gondolhatjátok mekkora brutális ugrás várható a laptop piacon :K
A mostani 940M utódja GTX 950M-960M szinteket hoz majd, ezeknek az utódja pedig a mostani GTX 980M szintjén hozza majd, tehát durván 100-150ezer Ft-tal olcsóbban kapunk majd azonos grafikus teljesítményt. Akinek az üzemidő is fontos, az is vígan ellessz.

(#121) BeZol


BeZol
őstag

Csak arra akartam kilyukadni, hogy majd most lesz érdemes gépet venni.
Nekem már gyenge a gépem ezekhez a kártyákhoz, ezért új masina is kell. Megvárom az augusztust, akkor jön az Intel-től a Kaby Lake (ugye minek vegyek most sky lake-et, ha 9 hónaposan is annyiért áruljak, mint mikor megjelent, akkor várok inkább picit, és megveszem az újabb, gyorsabbat). Sajnos nem igazán lesz egetrengető egy processzor, így lehet még ezek után is várok még egészen decemberig, akkor jön az AMD-től a ZEN. +40%-os core to clock teljesítményt ígérnek, ez pedig pont annyi, amennyivel most le vannak maradva. Emellé társul az, hogy csak 6-8 magos procikat árulnak majd (sőt, eleinte csak az integrált vga nélküli procik jönnek!, az APU-k csak tavasszal jönnek), tehát ha nem szállnak el az árakkal, akkor akár a 130-180-220ezer Ft-os intel procik teljesítményét tehetjük zsebre, csak sokkal olcsóbban. Ilyen szempontból erős baklövésnek érezném egy 4magos processzor megvételét most nyáron, még ha tökéletesen meg is felel a célokra. Anno ment a szövegelés, hogy miért nem core2duo-t veszek, hiszen magasabb órajel 2 maggal és jobban mennek a játékok. Megvettem a core2quad-ot 4 maggal, a procit feltuningoltam core2duo szintekre (meg még tovább is), és hozta ugyanazt, mint a core2duo-sok. A core2duo-s procimat jó pár éve kidobhattam volna a kukába, annyira gyengusznak számítana, de az a +20-30ezer Ft-os procifelár kifizetődött anno. Na most ugyanilyesmit érzek a levegőben. Nagyon régóta 4 magon fityegünk, nem hiába tolja már az intel a drágább procikkal a 6-8-10 magot, és az AMD-sem a 6-8-at. Lenne még a jövőben annak a 4magnak böjtje, úgy érzem.

(#122) pengwin válasza BeZol (#120) üzenetére


pengwin
addikt

Nagyon szép és jó ez a tizedszázalékos számolgatás, papíron jól is néz ki, csak a valóság kicsit más azért.
Nézz rá a fogyasztási adatokra:
GTX 980 TDP-je papíron 250 W
GTX 780 TDP-je papíron 165 W
Terhelés alatt meg volt kb. 20 W különbség a 980 javára a PH! tesztben...
Oké, ez 28nm-en történt, de akkor sem kéne a papíralapú TDP értékekkel dobálózni, szerintem nagyon naivnak kell lenni ahhoz, hogy az ember elhiggye őket.
Félreértés ne essék, szerintem is lesz előrelépés, de majd akkor meglátjuk, hogy mekkora, amikor a független tesztelők rádugják a fogyasztásmérőre az új kártyával rendelkező rendszereket.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#123) elfelejtette válasza pengwin (#122) üzenetére


elfelejtette
veterán

Fordítva akartad írni ugye?
GTX980: 165W
GTX780: 250W

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#124) BeZol válasza pengwin (#122) üzenetére


BeZol
őstag

guru3d értékek alapján néztem. Ott a tényleges fogyasztást nézik teljes terheléssel, és ugyan te gtx 780-asról írsz, én meg azt meg sem említettem, de a 980as 171W-ot eszik, a 780-as pedig 231W-ot, TDP ide vagy oda. A GTX 680as pedig kb. pont fele olyan erős, mint a 980as és 173W-ot eszik. Tehát pár cuccot a magból kidobva, ugyanakkora fogyasztásból 2xeres teljesítményt hoztak össze 2,5 év alatt azonos technológia mellett. Az AMD nem dobált ki semmit, és +10% teljesítményt tudott felmutatni azonos fogyasztással, ha a 7970est nézem az R9 380hoz képest.
A 7970eshez képest az R9 390X kb. 55%-kal erősebb, 45%-kal több árammal, tehát ott is él ez a kb. 10%-os javulás. Ha kidobálták volna azt, amit az nvidia, akkor ők is javulhattak volna, most viszont ahogy már írtam, elvileg kellenek ezek a kidobált cuccok a magba a virtual reality miatt, így erősen esélyes, hogy az lesz, hogy 3-4 év alatt 10%-ot tudnak majd a fogyasztáson finomítani, vagy azonos fogyasztáson ennyivel több erőt kapunk, hacsak nem fúrnak faragnak le megint vmit.

(#125) Zeratul válasza BeZol (#124) üzenetére


Zeratul
addikt

Az elméleted már ott is megbukik hogy GCN 22 nanora volt tervezve csak kényszerűségből (22 nano törlése) maradt 28 nanon. Összehasonlítasz planaris csíkszélesség váltást, csíkszélesség váltást planar FinFet váltással összekötve. Nem zavar hogy az egyik csak architektúrális finomításokat végzett a másik meg radikálisan lebutította a termékét. A két gyártó két különböző FinFettet fog alkalmazni de már te előre tudod a fogyasztási mutatókat amit még koreai és taiwani mérnökök se tudnak. Madárbéljós Hályogkovács ehhez képes egzakt tudományt űz.

[ Szerkesztve ]

(#126) Cseneles


Cseneles
őstag

Sziasztok!

Olvasgattam a forumot es szeretnem megosztani a velemenyem a VR-rol. A technika nem rossz, szep es jo, viszont ez a pc jatekok teren kb annyit jelent mint a 3D.... Ritka az aki ezt hasznalni fogja, illetve egy iroasztalnal ez halott dolog egy felkilos szemuveggel a fejeden! A masik meg,h ritka az aki megengedheti maganak hogy szobat alakitson ki a jatek szenvedelyenek tisztelegve, vagy ha meg is max a fiatalalok "meg gyerekek" akik ugrananak minden marketingre de ok meg anyagilag ugysem engedhetik meg. A PC hardver oldal hat nem is tudom...probaljatok meg jatszani 4K-ban es rajottok, SLI/Crossfire sem kepes stabil 60fps-t, tomoren a VR-rol, szep es jo de megy a kukaba majd a 3D gaming meg az eyefinitivel egyutt! Persze ez csak az en velemenyem :U

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#127) BeZol válasza Cseneles (#126) üzenetére


BeZol
őstag

Szerintem a VR akkor lesz az igazi, amikor ilyen, vagy ehhez hasonló megoldásokkal lehet majd játszani.
Még nem volt szerencsém kipróbálni, viszont pl. a linkelt megoldásra kiemelik, hogy halk, hiszen zokniban is tolhatod, nem kell cipő hozzá, tehát itt is vannak különbségek, nem csak a szemcsikben.
Amíg ehhez nem lesz kellően erős hardver és/vagy szoftveres trükközés (nvidia igyekszik ugye), addig a felcsatolható mobilos témával, ill. a konzolokkal fog terjedni, és szerintem csak utána terjed el jobban a PC-n.
Azt nem tudom, hogyan lehetne megoldani azt, hogy ne izzadjon bele a fejünk és ne legyen olyan nehéz se, márpedig ha mozogni is kell, akkor erre is kell megoldás.

(#128) BeZol válasza Zeratul (#125) üzenetére


BeZol
őstag

Jobb ha megemészted, hogy így lesz, még ha nem is tetszik.
2,5-szeres performance per watt-ról megy a marketing. A kis "jóslásommal" is pont ez jött ki, ill. a leakelt benchmark eredmények alapján a +58,5%-os teljesítmény is erre enged következtetni.
De másszál csak vissza január elejére. 85W-ot evett az egész rendszer az ismeretlen amd kártyával, míg a gtx 950es rendszer 145W-ot. Mivel itt a teljes rendszerről van szó, a gép meg ugyanaz, a GTX 950es fogyasztása pedig 114W, így a többi alkatrész 31W-ot ehet --> az-az az új amd kártya 85-36=49W-ot eszik, itt is kijön a 2,5-szeres érték (49x2,5=122,5W, a 114W pedig 2,32szeres), és ugyanúgy vitte a Star Wars Battlefrontot 1080p medium 60fps-sel, mint a gtx 950es. Itt a videó emlékeztetőül.

"The demo was simple: Show two Intel i5 Haswell systems side-by-side, one with an nVidia GTX 950 ($160) and one with AMD’s undisclosed Polaris GPU. AMD locked framerate to 60FPS in the demo, showing both GPUs at a constant 60FPS "

Nem csípem az embereket, akik olyan buták, hogy elépakolod a tényeket, és már csak azért sem fogadja el a dolgokat. Gratulálok neked. See you in 2 months.

(#129) BeZol válasza BeZol (#128) üzenetére


BeZol
őstag

Máj. 27 pontosabban ;)

(#130) Zeratul válasza BeZol (#128) üzenetére


Zeratul
addikt

Kb. ennyit ér a számítgatásod. Eltűnik 2,5 kg bélszín. A háziasszony a macskára gyanakszik. Megméri, pont 2.5 kg. Na bélszín meg is van de hol macska.

FinFet vs Planar. Demo GCN 1.4 vs Maxwell, az nVidia gamert architektúrája nem ismert, Samsung vs TSMC FinFet nem ismert.

(#131) Mercutio_ válasza BeZol (#128) üzenetére


Mercutio_
félisten

Intel i5-tel játék alatt a komplett rendszer fogyasztása VGA nélkül 31W, ahha melyik bolygón :DD
Ha ez igaz lenne, akkor a hw-támogatott így a procit csak 10% körül terhelő videó lejátszás alatt a Ph -s tesztelők a mért 33-37W és idle 29-33W helyett jóval alacsonyabb értékeket kellett volna mérjenek...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#132) Malibutomi válasza BeZol (#128) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Elegge bukik az elmelet azon, hogy a Polaris allitolagos 2.5X energiahatekonysagat a Maxwell kartyahoz viszonyitod.

(#133) BeZol válasza Mercutio_ (#131) üzenetére


BeZol
őstag

Rákerestem arra az ibuypoweres gépre, elvileg i5 6600k ketyeg alatta, az pedig 65W-ot eszik játék alatt.
A videóban azt hiszem azt mondja a muki, hogy mindkét gépet ez hajtja.
Tény, hogy limitált 60fps-ben mindkét gép, és lehet, hogy a gtx 950es futna 80fps-sel, az a polaris meg 65tel, de akkor csak 20W-ot enne ez az amd kártya... Valami sumákolás van ott, de sebaj, most már tudjuk az új gtx 1080-as eredményeit, és május 27től kapható is.

GTX 980: papíron a TDP 165W, mérések alapján viszont 171W (gyári tuningosok 191W)
GTX 1080: papíron 180W, mérések majd május 27 után lesznek. Teljesítménye játékok alatt pedig +60-70% lesz. Az órajelét fel lehet majd lőni 2100mhz fölé, csak ilyen magasságokban exponenciálisan növekszik a fogyasztás, szóval fene tudja mennyit esznek majd ilyenkor.

Tehát ha a papír alapú fogyasztásnál maradunk, akkor +9% fogyasztásért kapunk +60-70% teljesítményt. Ez a +60-70% teljesítmény +26-34% teljesítmény a gtx 980ti-hez képest, ami eleve 250W-ot eszik (tdp alapján és mérések alapján is), tehát szorozzuk ezt fel 1,26-1,34-gyel, és kijönne egy legalább 315-335W-os fogyasztás a 28nm-es technológia mellett. Ilyen kártya nem létezik 28nm-en, de ha lenne, ennyit fogyasztana legalább. Most ezt a teljesítményt kapjuk meg 16nm-en 180W-ért (ez 43-46 százalékos fogyasztáscsökkenés lenne a nem létező kártyához képest, ami pont kiadja a 28nm-ről 16nm-re érkezés 43%-os fogyasztáscsökkenését és méretcsökkenését, a'la ahogy ezt már a gtx 580->680 alapján is mutattam).

Az Nvidia-nál nem marketingelnek 2,5-szeres teljesítménnyel azonos fogyasztás mellett, nekik ezek alapján 1,75-1,86-szoros érték jönne ki.

Ha az AMD hozza a marketing-es szövegét (hiszen a 14nm kontra 16nm következtében 12,5%-kal kevesebb árammal, mérettel hozhatnak ki legalább ennyivel erősebb terméket!), akkor ők ilyen szempontból jobb alternatíva lehetnek, + ők az olcsóbb kategóriát is terítik most nyáron (a legerősebb amd kártya elvileg gtx 980ti teljesítményű lesz, tehát az pont a gtx 1070-es szintje lesz). Az nvidia csak ősszel fogja hozni a gtx 960 utódját.

(#134) Zeratul válasza BeZol (#133) üzenetére


Zeratul
addikt

GTX 980: papíron a TDP 165W, mérések alapján viszont 171W (gyári tuningosok 191W)
GTX 1080: papíron 180W, mérések majd május 27 után lesznek. Teljesítménye játékok alatt pedig +60-70% lesz. Az órajelét fel lehet majd lőni 2100mhz fölé, csak ilyen magasságokban exponenciálisan növekszik a fogyasztás, szóval fene tudja mennyit esznek majd ilyenkor.

Na akkor gondold át még egyszer egy kicsit. Papír sok mindent elbír. nV nem tudja olyan szinten monitorozni és szabályozni a fogyasztás mint az AMD Power tune. A csak +9% abszolúte nem biztos. Az órajel 2100 felé lövését semmi nem garantálja, könnyen lehet hogy a gyári boost órajelek közelében vége is van az architektúrának. Az órajellel nem exponenciálisan hanem lineárisan nő a fogyasztás amíg a sweep pot-on belül vagy utána tényleg exponenciálisan mert már feszültség növelést is igényel.

Ha az AMD hozza a marketing-es szövegét (hiszen a 14nm kontra 16nm következtében 12,5%-kal kevesebb árammal, mérettel hozhatnak ki legalább ennyivel erősebb terméket!),

Nem a 14 vs 16 nanotól fog kevesebbet enni hanem két eltérő gyártási módtól és az architektúrális eltérésektől. Intelnél Broadwell vs Skylake esetén az utóbbinak jelentősen nőtt az étvágya, pedig mindkettő ugyanazt a 14 nm trigate FinFet-et használja.

(#135) Mercutio_ válasza BeZol (#133) üzenetére


Mercutio_
félisten

A vga-kon elmélkedés hidegen hagy, csak egy olyan tényre kívántam rávilágítani ami a számolgatásod egyik alapját (31W) érinti.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#136) pengwin válasza BeZol (#124) üzenetére


pengwin
addikt

Én csak arra akartam felhívni a figyelmedet, hogy a gyári TDP értékek Intelnél és NVidiánál sem biztos, hogy a maximum fogyasztást jelölik, ezért kár a papíron leírt értékekkel dobálózni. Jobb teljesítmény az van minden generációnál, de a max., terhelés alatti fogyasztás se Intelnél se NV-nél, se AMD-nél nem csökken generációk között. Ezért kár ilyen %-os számítgatásokba belemenni.
Egyébként PH!-s tesztmetodika alapján a 3 generáció fogyasztása, üresjáratban és terhelés alatt:
GTX 680 85W 269W
GTX 780 67W 292W
GTX 980 67W 264W
A 680 mellett i7-2600K van, a másik kettő mellett i7-3770K, 4,2 ill. 4,3GHz-en, ez szerintem kb. azonos CPU-fogyasztást jelenthet, és mivel azonos mindhárom konfigban, így a különbségeket tekintheted a VGA-k terhelés alatti fogyasztáskülönbségének is.
Guru3D-n nekem gyanús, hogy "csak GPU-t terhelve" hoz 301W-os fogyasztást a rendszerük 4,6GHz-es i7-3960X-szel, amikor a PH!-s SB-E tesztben annak a procinak 4,7GHz-es tuningnál 87W az üresjárati fogyasztása a feszültségemelés miatt (mínusz a mellette lévő HD6970 fogyasztása), vagyis nekem sehogy sem áll össze a Guru3D 190W-os terhelés alatti VGA fogyasztása. :F

(#123) elfelejtette
igen, köszönöm, rossz sorrendben gépeltem be. :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#137) ukornel válasza BeZol (#133) üzenetére


ukornel
aktív tag

"hiszen a 14nm kontra 16nm következtében 12,5%-kal kevesebb árammal, mérettel hozhatnak ki legalább ennyivel erősebb terméket!"

Tudom, hogy nem kellene beleszólnom, de tényleg kár egyes termékek címkéi (azaz, a bérgyártók legújabb node-jainak neve) alapján következtetést levonni a teljesítmény- és fogyasztási karakterisztikáikra - de ilyet nem lehet tenni.
Ha lehetne, akkor a TSMC 20nm eljárása a 28nm-hez képest ennyi százalékkal alacsonyabb fogyasztás mellett annyi százalék gyorsulást hozott volna, miközben a tranzisztorsűrűség amannyi százalékkal nőtt volna. Osztán mégsem! A 20nm node alig jelentett előrelépést, ezért a gyártók kénytelenek voltak törölni az arra tervezett termékeiket, és várni a 14/16nm-es eljárásokra. Ugye, ismerős a történet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.