Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Az a 99-150 dolláros szegmens lesz érdekes... Ez kicsit megingatná az okostelefon piacot is... mert iszonyat elszálltak az árak, és ha meglehetne kapni 20-40 ezer forintból egy nagyobb kijelzős tabletet... Akkor kiderülne, hogy pofátlanság elkérni egy smartphone-ért ennyit amennyit most.

(#2) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Van is esélyül az 50%-ra.

(#3) Probber


Probber
őstag

Egy egészséges verseny sosem árt. Így legalább az is benne van a pakliban, hogy egyik-másik gyártó majd próbálja az ellenfele alá beékelni a saját árait, ami a vásárlók szempontjából csak jó lehet.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#4) lenox


lenox
veterán

Nem tudom, de nekem ugy tunik, az x86 napjai meg vannak szamlalva.

(#5) Shufny válasza Ren Hoek (#1) üzenetére


Shufny
őstag

Ezzel nem értek teljesen egyet. Egy tablet nem éppen a zsebrevágós kategória. Hiába "tud többet", mint egy smartphone, ha egyszer nem használható telefonként. Szerintem inkább a netbook és e-reader piacot fogja megzargatni. Legalábbis engem ilyen $100-200 körüli mobilnetes e-reader érdekelne, és reménykedem, hogy ezek a tabletek kielégítik ezt az igényemet majd.

(#6) Kendek válasza lenox (#4) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Bizony ám, most már az Apple is többet ér a Microsoftnál.
A Windows napjai is megvannak számlálva, ez egyértelmű. :DDD

<-ƘƘ->

(#7) acsa77 válasza Ren Hoek (#1) üzenetére


acsa77
tag

Az az ár csak a SoC platformjára vonatkozott. Minden más még hozzá jön + logisztika, szoftver, K+F, adók, meg amit még kihagytam.

(#8) acsa77 válasza Kendek (#6) üzenetére


acsa77
tag

Az "csak" a Market Cap. Az árfolyam amúgy is csak egy rendkívül bonyolult folyamaton keresztül, az adás-vétel tőzsdei árában megtestesülő szám. A vállalat értéke mást jelent, mint a Market Cap, és még összetettebb. Hogyan lehet pl. értelmezni, hogy az MS komoly résztulajdonosa az Apple-nek? :) Vagy azt, hogy az MS sokkal többet költ fejlesztésre?

(#9) Kendek válasza acsa77 (#8) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát naná. De az is egyértelmű, hogy az x86-nak sem áldozott le, mint ahogyan azt lenox jósolná. :)

<-ƘƘ->

(#10) lorenzen válasza lenox (#4) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Nem tudom, de nekem ugy tunik, az x86 napjai meg vannak szamlalva.

Gondolom a tabletpiacban gondolkodsz. Az izmosabb gépek szegmensében nem rúg labdába az ARM. Nem is arra találták ki.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#11) Bici válasza lenox (#4) üzenetére


Bici
félisten

Várjuk meg, mit tud majd az AMD bobcat... Állítólag, az 1W alatti mezőnyben is indul.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12) devast válasza lorenzen (#10) üzenetére


devast
addikt

Így van. Az arm kizárólag a mobil és céleszközökben lesz megtalálható. Az univerzális teljesítménykirály marad az x86.

(#13) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

menniy millió tabletPC ... biztos jól mehet , 1et nekem is szállíthatna ingyen :C

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#14) szuper-t


szuper-t
senior tag

Hajrá ennyit tudok csak ehez hozzátenni és az előttem szóló kolléga ahogy kifejtette már remélhetőleg leállnak ezekkel a horrorisztikus árakkal remélem!
Hajrá ARM

(#15) acsa77 válasza Kendek (#9) üzenetére


acsa77
tag

Valóban nem áldozik le a mai szempontból. De ha elterjed a HPC és platformfüggetlenség irányába haladnak tovább a szoftverfejlesztők, akkor még változhatnak a súlyok, és a központi erős mag már "csak" menedzsere lesz a sok száz kis magnak. Persze most a kakaós bögrémből jósoltam.

(#16) bambano


bambano
titán

herótom van már az ilyen hírektől...
nekem tablet az, amit meg tudok venni...
jó lenne már ilyenről olvasni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) lenox válasza lorenzen (#10) üzenetére


lenox
veterán

Majd csak figyeljetek :).

Az arm mar a szerver piacra is elkezdett benyomulni, meg van ez a dolog, hogy az nvidia eleg jol ki van zarva az x86 piacrol, kozben meg hpc-ben eleg eros. Az ipad sikeret egy csomo ceg meg fogja lovagolni, en ebbol az x86 hanyatlasat rakom ossze. Soha nem irtak meg ennyi szoftvert x86-tol kulonbozo platformra mint manapsag Mar csak annyi kell, hogy arm alapu desktoppal jojjenek elo a komolyabb gyartok felaron, szerintem nemsokara meg is lesz.
Nyilvan nem rosszak az intel cpuk, de sem szamitasi teljesitmeny/tranziszorban, sem szamitasi teljesitmeny/wattban nem elsok. Szerintem azert ilyen nepszeruek, mert a legtobb proggy x86-ra van irva, es abban spec eleg jok. De ennek az aranynak a csokkenesevel szerintem bukta lesz elobb-utobb. Mivel semmi nem tart orokke, szinte kizart, hogy tevedjek, max az idorol lehet vitatkozni :).

(#18) rakal válasza bambano (#16) üzenetére


rakal
senior tag

Ezt miért ne tudnád megvenni?
[link]
Nekem a régebbi modell van(Smart Q7),da az is szuperül bevált.

(#19) lorenzen válasza lenox (#17) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Figyelünk!

Mennyi ARM szerver dolgozik élesben?

A PC még nagyon hosszú ideig megkerülhetetlen. Hiába nagyobb 1000 darab ARM processzor teljesítménye, alacsonyabb fogyasztás mellet, mint egy PC processzoré. Vannak feladatok, amiket nem lehet párhuzamosítani.
Egy termék sikeres indulásából, nem lehet következtetni más platform sorsára.

Talán egy példával érthetőbb.
Egy új motorkerékpár nem veszélyezteti a haszongépjárművek piacát. Habár lehetnek olyan kis haszongépjármű, amit motorkerékpár motor hajt. Pedig a motorkerékpár üzemanyag fogyasztása alacsonyabb. Jobban gyorsul, és a kg/W (kg/lóerő) értéke is optimálisabb.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#20) lenox válasza lorenzen (#19) üzenetére


lenox
veterán

Az nem tudom vilagos-e, hogy nem azt mondom, hogy mar az arme a piac, hanem hogy az x86 be fogja szopni.

Mondj egy olyan feladatot, ami meghatarozza, hogy melyik processzore a piac, es nem parhuzamosithato, viszont a leggyorsabb processzort igenyli, minden mas masodlagos. Szerintem nem fogsz ilyet talalni.

A peldad teljesen rossz szerintem. De igazabol mind1, nem kell egyeterteni, de majd emlekezz, amikor csokkennek az intel eladasai.

(#21) Bici válasza lenox (#20) üzenetére


Bici
félisten

Az x86-ból nem lehet kihozni az ARM-hez hasonló teljesítmény/fogyasztás arányt? Enniyre kötött a felépítése?
Eddig abban a tudatban voltam, hogy a mai procik felépítését kis mértékben határozza meg az, hogy x86-os... Ez tévedés?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22) lenox válasza Bici (#21) üzenetére


lenox
veterán

Egyelore ugy tunik, hogy nem. A csucsprocikban nyilvan csak kis resze szol az x86-rol, de ez az arany egy atom kategoriaju procinal joval nagyobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.