Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) moli.hu


moli.hu
őstag

hogy a hirhez is legyen hozzaszolas

> """limiter, ami [...] ha az adott jelenet éppen nagyon lassú játékmenetet igényel, vagy akár szimpla beszélgetős átvezetőről van szó, akkor a képfrissítést alacsonyabb szintre korlátozza. Ilyen formában [...] csökken a rendszer fogyasztása"""

mar evek ota zavar, hogy mikor jatek kozben elhivnak vagy van valami dolgom, lepause-olom a jatekot es leveszem a fulest, akkor hallom, hogy porog a ventilator ezerrel. Ha percek mulva visszaterek, meg akkor is porog, vagyis a videokartya teljes erovel dolgozik. Egy pause kepernyon. MINEK?
Es szamtalanszor fordul elo, hogy elhivnak, de akkor meg nem tudom, hogy mennyi idore, ezert nem allitom le a jatekot es a gepet, de aztan kiderul, hogy orakat voltam el, es orakig ment 100+ wattal a gep. Azert, hogy animaljon egy pause kepernyot.
Mar tobbszor eszembe jutott, elgondolkodtam, hogy irni kene az eu-nak, hogy ezzel is foglalkozzanak a telefontoltok keszenleti fogyasztasanak leszoritasa mellett, egyszeruen csak hozhatnanak valami iranyelvet, hogy a pause kepernyokon ne legyen 3d-s komplex animacio, nem kotelezo ervenyut, csak ajanlast. Biztos, hogy a cegek raugrananak, mert eros image-javito viszonylag kis aron. De meg nem jutottam el addig.

A boost resze is nagyon nekem szol, mert en inkabb 720p-n es alatta jatszok max effektekkel, minthogy 1080p-n reszleges effeketekkel. Igy viszont feltolhatom a default felbontast 1080p-ra, a rendszer intezi a tobbit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.