Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Inkább az RX 480 tesztet told már ki Abu! :DDD

#tarcsad

(#2) Chrys_


Chrys_
addikt

Jó ez, 4K-n ha leesik az fps, akkor visszavesz 320*240-re, de legalább megvan a kívánt fps-szám :)

(#3) R9DEON válasza Yutani (#1) üzenetére


R9DEON
senior tag

Ha lejár az NDA.

Chrys_ Nagyon rosszul teszed fel a probléma lényegét, ha a WOT nevű szemetet futtatod akkor a kártya 20% fog menni mert nincs többre szükség, ha viszont a BF1 kell a szufla akkor rákapcsolhat 120% is, nagyon durván de ez a lényeg, most is meg lehet oldani manuálisan de ezt a felhasználók 90% nem teszi meg.

[ Szerkesztve ]

(#4) t72killer válasza R9DEON (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lejárt 15:00kor.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) R9DEON válasza t72killer (#4) üzenetére


R9DEON
senior tag

Hol is van Abu? :DDD

(#6) aDamker


aDamker
aktív tag

Mikor jon az RX 480 teszt? Inkabb azt mondjatok! ;]
Ohh latom beeloztek :)

[ Szerkesztve ]

(#7) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én otthon vagyok az esportban (na nem mint játékos) de ezekről még sose hallottam.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Kitõl kaptak kölcsön hogy ilyesmire herdáljanak?

Majd lesznek beragadt órajelek..... :W

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#9) AxBattler


AxBattler
félisten

Fps limitet is be lehet majd állítani?
Magyarul hogy pl. 60fps-nél ne toljon ki magából többet a kártya?

Ááá, f@$t se érdekli, hol van már az a teszt? :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#10) Labolt


Labolt
csendes tag

Szóval ha tolom a játékot fhd-ben és egyszercsak pixelhalmazra esik a kép, akkor a szoftvert szídjam, ne az rx480-as kártyát, amiről már nagyon várom a tesztet! :D

Agy nélkül is van élet!!!

(#11) #45185024


#45185024
törölt tag

Érdekes, nem tudtam volna megmondani hogy csinálják, de szignifikáns a különbség.

(#12) hokuszla


hokuszla
aktív tag

Mekkora fagyások lesznek ha még ezeket is bele merik tenni :D

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#13) Abu85 válasza Labolt (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nézd meg a videót. Az bemutatja, hogy milyen. Konkrétan gyakorlati felvétel van egymás mellé rakva.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Bici válasza Abu85 (#13) üzenetére


Bici
félisten

Leszi olyan megoldés, ami garantáltan nem nyúl a képminőséghez, akkor sem ha beszaggatna a játék?

Vagyis ugye tutira lesz OFF állása ezeknek a fícsöröknek?

Nem lenne jó, ha úgy lenne előnyösebb a sebesség bármilyen játékban, hogy közben csökken a minőség akaratunk ellenére.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15) beef válasza Yutani (#1) üzenetére


beef
őstag

És jöhetne némi infó az RX490-ről is :)

(#16) Abu85 válasza Bici (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha nem kell, akkor ne kapcsold be.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) lenox válasza Abu85 (#13) üzenetére


lenox
veterán

Koszi, sosem hallottam errol, ki fogom probalni.

(#18) sagem válasza beef (#15) üzenetére


sagem
addikt

Ma már biztos nem jön, estére tuti nem teszik ki..talán holnap:)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#19) Bici válasza Abu85 (#16) üzenetére


Bici
félisten

Úgy értettem, hogy biztosan lesz lehetőség teljesen kikapcsolni?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A TechPowerUp már tesztelték is. (bocs) mármint a 480-t.

[link]

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21) lenox válasza sagem (#18) üzenetére


lenox
veterán

Anandeknal mar kint van...

(#22) Xaels


Xaels
félisten

Nekem ez valahogy akkor is kuruzslásnak tűnik.

(#20) tibaimpvan Guru3D-n is meg Anandon is RX 480-ról írás.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#23) B.Á.L.!.N.T válasza MiklosSaS (#8) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Igen, akartam kérdezni ...

(#24) sagem válasza lenox (#21) üzenetére


sagem
addikt

Ok, de úgy értettem, hogy ide, a PH-ra szerintem holnap kerül ki, mert estére nem hiszem, hogy kiengedik:)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#25) R9DEON válasza sagem (#18) üzenetére


R9DEON
senior tag

Volt már itt 04 óra magasságában Abu teszt csak nem tudom hogy a HD 5 vagy a 6 szériánál.

(#26) [CsuCsu] válasza Xaels (#22) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Van par jatek, ahol en hasznat vettem volna pedig. Lassu jeleneteknel, pont amikor nem suhan el melletted minden, nem zavar az sem, ha 20 koruli az fps, de a reszletek legyenek a helyukon. Akcio eseten pedig pont a forditottja. Tipikusan a szerepjatekok ilyenek, pl Witcher.

(#27) nalaca000 válasza tibaimp (#20) üzenetére


nalaca000
tag

Összesítve plusz 5% teljesítmény a gtx970-hez képest. Nem rossz. :)

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#28) Abu85 válasza Bici (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Bekapcsolni lesz lehetőség.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) AAAgold


AAAgold
senior tag

Azt hittem, az RX480 tesztje jelent meg végre... :)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#30) moli.hu


moli.hu
őstag

hogy a hirhez is legyen hozzaszolas

> """limiter, ami [...] ha az adott jelenet éppen nagyon lassú játékmenetet igényel, vagy akár szimpla beszélgetős átvezetőről van szó, akkor a képfrissítést alacsonyabb szintre korlátozza. Ilyen formában [...] csökken a rendszer fogyasztása"""

mar evek ota zavar, hogy mikor jatek kozben elhivnak vagy van valami dolgom, lepause-olom a jatekot es leveszem a fulest, akkor hallom, hogy porog a ventilator ezerrel. Ha percek mulva visszaterek, meg akkor is porog, vagyis a videokartya teljes erovel dolgozik. Egy pause kepernyon. MINEK?
Es szamtalanszor fordul elo, hogy elhivnak, de akkor meg nem tudom, hogy mennyi idore, ezert nem allitom le a jatekot es a gepet, de aztan kiderul, hogy orakat voltam el, es orakig ment 100+ wattal a gep. Azert, hogy animaljon egy pause kepernyot.
Mar tobbszor eszembe jutott, elgondolkodtam, hogy irni kene az eu-nak, hogy ezzel is foglalkozzanak a telefontoltok keszenleti fogyasztasanak leszoritasa mellett, egyszeruen csak hozhatnanak valami iranyelvet, hogy a pause kepernyokon ne legyen 3d-s komplex animacio, nem kotelezo ervenyut, csak ajanlast. Biztos, hogy a cegek raugrananak, mert eros image-javito viszonylag kis aron. De meg nem jutottam el addig.

A boost resze is nagyon nekem szol, mert en inkabb 720p-n es alatta jatszok max effektekkel, minthogy 1080p-n reszleges effeketekkel. Igy viszont feltolhatom a default felbontast 1080p-ra, a rendszer intezi a tobbit.

[ Szerkesztve ]

(#31) Raysen623 válasza tibaimp (#20) üzenetére


Raysen623
addikt

Nagyon vegyesfelvágott lett a teszteredmény.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#32) pomorski


pomorski
őstag

"vagy akár szimpla beszélgetős átvezetőről van szó, akkor a képfrissítést alacsonyabb szintre korlátozza. Ilyen formában a felhasználói élmény nem változik, viszont csökken a rendszer fogyasztása" - Őszintén szólva én nem hiszem, hogy ezen áramspórolás érezhetően látszódik majd a villanyszámlán. Akkor meg minek?

(#33) Yutani válasza moli.hu (#30) üzenetére


Yutani
nagyúr

+1

Legutóbb a Dying Light esetén pörgött pause alatt, bár ott a hülye menük alatt is 3D render van. Bár az egy nyugodt scene, így az ismertetett megoldás akár működhetne is.

#tarcsad

(#34) Xaels


Xaels
félisten

Közben iponon az Asus 8GB-os ref is árat kapott. 103k

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#35) pomorski válasza Xaels (#34) üzenetére


pomorski
őstag

Gondolom az RX480-ra ugye?

(#36) Xaels válasza pomorski (#35) üzenetére


Xaels
félisten

Igen. A 230$-os 8GB-os verzióból csináltak 103k-t.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#37) Cobra. válasza Xaels (#36) üzenetére


Cobra.
őstag

85-ből 107, az szép bevezető felár :)

(#38) Cathulhu válasza pomorski (#32) üzenetére


Cathulhu
addikt

Mert meg viszonylag jo hutovel is idovel atmelegszik a kartya es akkor visit mint a diszno. Nalam pl 75Hz-et bir max a monitor, de volt hogy a jatekot leszabalyoztam 50 fps-re, mert akkor legalabb nem visitott a kartya. Az aramfogyasztas annyira nem erdekel, a zaj annal inkabb.

#37, hat meg 65-bol 103

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#39) pomorski válasza Cathulhu (#38) üzenetére


pomorski
őstag

Hát akkor az áramfogyasztást jól gondoltam...

@(#36) Xaels: jól sejtettem. :)

(#40) K0vasz


K0vasz
aktív tag

itt inkább a smoothságon lesz a hangsúly sztem. hasonló elven működik a Forza 6 is, csak az nem a felbontással játsszik, hanem a részletességgel: automatikusan beállítja a grafikát a rendszer teljesítményének megfelelően (ez ugye kb. már minden játékban alap), majd menet közben, ha egy-egy komplexebb jelenetnél nagyon leesne az fps, visszavesz a részletességből. nekem tetszett, annak ellenére, hogy időnként azért észrevehető az ugráló textúra, de összességében még így is jobb, mintha mondjuk egy kanyarban jól berángatna az fps drop miatt

(#41) KisDre válasza pomorski (#32) üzenetére


KisDre
senior tag

Sok kicsi sokra megy elv. Nyilván nem nagy dolog ha egy háztartás 10 wattal kevesebbet fogyaszt naponta, na de ha 100.000 háztartás, akkor az már valami :)

KisDre.artstation.com

(#42) leviske


leviske
veterán

Jó lett volna először sikeresen integrálni, mielőtt lelövik a fejlesztésüket. Ráadásul a Switch így akkor utód nélkül eltűnik.

Szvsz ennek az lesz az eredménye, hogy mire integrálják, már lesz egy független alternatíva mindre. Már persze abban az esetben, ha tényleg igény van erre.

(#41) KisDre: Mondjuk jó lenne tudni, mennyivel növeli a gép fogyasztását az "elemzés". :)

[ Szerkesztve ]

(#43) RoyalPredato


RoyalPredato
csendes tag

Ez a Boost érdekes dolog, és már rég óta vágyok ilyenre.!
FPS játékokban nagyon jól jönne...
Igaz ezt az FPS tartást alapvetően engine-knek kellene már nyújtani egy jó ideje, rendes elem-fontosság hierarchiával (állíthatóan is akár)

NVidia, te miért ücsörögsz ilyenkor? :Y
GeForce Experience elavult.
GPU Boost 2 megbízható, de gyenge harmat.

Legalább egy rendes GPU Boost állítást kínálhatnának már válaszként, ahol 100% fan-ig és még stabil órajelekig engedhetnénk a "lóerőket", ha szükség van rá :))

A kanalakat a menzáról lopom... Műanyag tálcákról. Lehet ezért haragszanak rám a konyhásnénik. De nem tehetek róla, ha a menzás spenótra gondolok, a kanalak maguktól elgörbülnek O.o

(#44) tibaimp válasza Raysen623 (#31) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Közben megjött a ph-s teszt is, nagyon helyes :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#45) .LnB válasza tibaimp (#44) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Oszt' mond csak áram nem volt eddig vagy csak net? Mert tegnap este óta kint a teszt. :U ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.