Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) Secretive


Secretive
aktív tag

Leszögezem, a cikk és a stílusa is tesztett nekem, szerencsére nem éreztem egy erős gerillamarketinget,ami jó, viszont minden hasonlóan kibontott 'óvációt' nagyon óvatosan kezelek. Az itthoni nettó 220ezer audiophile körökben tényleg bagatell összeg, de ez nem jelenti azt, hogy olcsóbban, vagy sokkal olcsóbban nem lehet összerakni (venni) egy komoly erősítőt. Újban nehéz, ezt nem vonom kétségbe. :)
A nyers paraméterek és gyönyörű megépítés mindig és mindenben szépen mutat, elég sokan kint is vannak a piacon sok típussal. Szerencsére a cikkíró nem ezt a részét feszegette, hisz abban azért minden hifista (high-end és audiophile rajongó) is egyetért, hogy egy erősítőt nem a tömege, a papíros paraméterei vagy belső szépsége alapján lesz tuti jó, és a legtökéletesebb teszt a saját meghallgatás. És itt jön képbe, az ahány fül, annyi szokás, és igény tapasztalat témája...(a süketeteket vagy zenei hallás nélkülieket most ne is keverjük ebbe bele) és az ezt hordozó rengeteg szubjektivitás, a hallgatott zenétől, stílusoktól, azok forrásaitól, a hangfaltól (pl. méret,típus) a szoba akusztikán át mindenig, hisz minden rendszert az alkotóelemeivel együtt összességében kell megítélni, amiben az erősítő 1 elem, de nem biztos, hogy a láncolatban miatta lesz jó, jobb vagy rossz valami. Nem egyszerű a téma, sokan éveket, évtizedeket áldoznak a NEKIK optimális rendszer megtalálására vagy összerakására (hogy közben hány kistelepülés éves költségvetését költik el,azt ne is firtassuk). Persze nagyon szívesen kipróbálnék én is hasonlókat, ha sikerülne eleve elhesegetni a 'már előre tartok tőle' dolgokat. :)

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.