Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buherton


buherton
őstag

Nyugodtan mehetett volna két oldalra is :) .

Ez kínai? :Y Nagyon rendezett a felépítése. Már ránézésre is lehet látni, hogy sok időt töltöttek a tervezéssel, és jó esély van a jó hangzásra is. Ezen most ledöbbentem. :R

Köszönöm a cikket.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2) gordonfreemN válasza buherton (#1) üzenetére


gordonfreemN
addikt

+1

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Köszi a bemutatót, nagyon rendben volt. Én ugyan nem vagyok audiophil, sajnos nincs kellően jó hallásom hozzá, de alapszinten érdekel a technika így azt gondolom, már ránézésre is sugárzik az összes termékéről a cégnek, hogy nem a Tescónak gyártanak gombokért...
Egyébként a hazai forgalmazói linken olvasva, döbbenetes a garancia!!! Ezt másolhatná sok-sok gyártó minden iparágban....
Nekem tecccik (így három "c" vel... )!
Thx!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#4) tbsabo válasza tom956ster (#3) üzenetére


tbsabo
csendes tag

Igen, azt nem is írtam, hogy 1 év teljeskörű és 10 év javítási garancia van minden termékükre.

(#5) Gabex1


Gabex1
csendes tag

Nagyon jól összeszedett, érdekes és részletes cikk...Ha adódik másik teszt alany, vagy tapasztalás, akkor nagyon szívesen olvasnék újabb beszámolót.
Öröm olyat olvasni, amikor látszik a minőségre törekvés kínai részről. Jó lenne ha ez általánossá válna..
Az idei egyik legjobb cikk amit olvastam.. Köszönöm!
( Mi a nick neved az AVX-n, vagy AVFórumon? )

(#6) krichd1


krichd1
addikt

Köszi a tesztet, örülök hogy itthon is kezdik felfedezni az Audio-gd márkát. A következő hifim elektronikáját valószínűleg Audio-gd elektronikák fogják alkotni. A folyamatosan változó kínálatban próbálok nem elveszni.
Remélem az új DSD mánia lenyomja a régebbi DAC-ok árát, én úgyis jobban szeretem mostanság a nagyfelbontású "studio master" fájlokat, általában jobban szólnak, már amiből van.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#7) tbsabo válasza Gabex1 (#5) üzenetére


tbsabo
csendes tag

"Mi a nick neved az AVX-n, vagy AVFórumon?"

Szia! Küldtem PÜ-t.

(#8) chris-v


chris-v
senior tag

Ilyenkor sajnálom, hogy tök hülye vagyok az ilyen hifi rendszerekhez. Hallásom van hozzá, de a technikai részhez nem értek.
De ezek az erősítő belsők mindig ámulatba ejtenek, olyanok mint valami műalkotás Simán bekeretezném és kiraknám a falra dísznek :DDD

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#9) blattida


blattida
nagyúr

Jól összeszedett és alapos cikk, viszont én nem írnám azt, hogy a krell cast vagy az audio gd acss rendszere egyenáramú jelátvitelt jelentene (hiszen ez, így, nem igaz), hanem azt, amit ők is írnak, hogy nem az általánosan elterjedt feszültségen, hanem az áramon alapul a jeltovábbítás ezekben a rendszerekben. :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10) vodkaboy22 válasza blattida (#9) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nagyon jó cikk rendben van! Mint szakmabeli par szakmailag helytelen megfogalmazás és leiras zavart csak, de korrekt és laikust úgyse zavarja. Grat

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#11) #71562240


#71562240
törölt tag

Köszönöm én is a cikket, a mások által említett néhány kisebb pontatlanságon túl igényes és értelmes leírás, jó képekkel.
Mondjuk ennyi kiemelt dícséret mögött más márka esetében marketingömlengést sejtenék, de az Audio-gd-ről tényleg tudjuk, hogy "fillérekért" adnak igen komoly tartalmat, amiben már "ránézésre is" komoly hangminőség van, úgyhogy jelen esetben el is hiszem, hogy ennyire jól szól. No meg a support...
Ilyesmik születnek, ha az együttműködő üzletemberek és tervezőmérnökök is értő hifisták.

[ Szerkesztve ]

(#12) Secretive


Secretive
aktív tag

Leszögezem, a cikk és a stílusa is tesztett nekem, szerencsére nem éreztem egy erős gerillamarketinget,ami jó, viszont minden hasonlóan kibontott 'óvációt' nagyon óvatosan kezelek. Az itthoni nettó 220ezer audiophile körökben tényleg bagatell összeg, de ez nem jelenti azt, hogy olcsóbban, vagy sokkal olcsóbban nem lehet összerakni (venni) egy komoly erősítőt. Újban nehéz, ezt nem vonom kétségbe. :)
A nyers paraméterek és gyönyörű megépítés mindig és mindenben szépen mutat, elég sokan kint is vannak a piacon sok típussal. Szerencsére a cikkíró nem ezt a részét feszegette, hisz abban azért minden hifista (high-end és audiophile rajongó) is egyetért, hogy egy erősítőt nem a tömege, a papíros paraméterei vagy belső szépsége alapján lesz tuti jó, és a legtökéletesebb teszt a saját meghallgatás. És itt jön képbe, az ahány fül, annyi szokás, és igény tapasztalat témája...(a süketeteket vagy zenei hallás nélkülieket most ne is keverjük ebbe bele) és az ezt hordozó rengeteg szubjektivitás, a hallgatott zenétől, stílusoktól, azok forrásaitól, a hangfaltól (pl. méret,típus) a szoba akusztikán át mindenig, hisz minden rendszert az alkotóelemeivel együtt összességében kell megítélni, amiben az erősítő 1 elem, de nem biztos, hogy a láncolatban miatta lesz jó, jobb vagy rossz valami. Nem egyszerű a téma, sokan éveket, évtizedeket áldoznak a NEKIK optimális rendszer megtalálására vagy összerakására (hogy közben hány kistelepülés éves költségvetését költik el,azt ne is firtassuk). Persze nagyon szívesen kipróbálnék én is hasonlókat, ha sikerülne eleve elhesegetni a 'már előre tartok tőle' dolgokat. :)

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#13) tbsabo válasza Secretive (#12) üzenetére


tbsabo
csendes tag

Miután leadtam a cikket, egy srác áthozta az Usher 718 Diamond dobozát. Hatalmas különbség volt a KEF Reference-hez képest. Jóval több, mint amikor kicseréltem a QED IC kábelt Cardasra. A KEF egy érzékeny, részletező, monitoros, de nem teljesen természetes hangú doboz. Az Usher pont az ellenkezője, nehezebben hajtható, zártabb, de abszolút természetes, barátságos hangú. Az összehasonlító meghallgatásból számomra az derült ki, hogy ez az erősítő egyáltalán nem szól bele a hangba. Viszont rendesen ki kell szolgálni, mert a rendszer minden elemének képes megmutatni az erényeit és a hibáit. Ennek megvan az az előnye, hogy mindenki olyanra hangolhatja a lánc többi elemével, amilyen a saját ízlése. Egy semleges hangú rendszerben a KEF olyan volt, mint amit a cikkben leírtam, de ha egy olaszos, zenei hangú hangfalat kötünk rá, akkor meg zenei lesz a rendszerhang is. A srác arra panaszkodott, hogy a saját erősítője nem tudja rendesen meghajtani az Ushert, és hogy állandó mélytöbblettel küzdött, ezzel szemben az Audio-gd-vel teljesen kiegyenelített volt a hangkép és megfogottak voltak a mélyei, annak ellenére, hogy itt szerinte sokkal mélyebbre lement, mint nála. Persze ebben benne lehet a szobaméret, akusztika, stb. különbsége is.

[ Szerkesztve ]

(#14) beef


beef
őstag

Miért választottad a PlayPcmWin-t pl. a Foobar helyett? (nem kötözködés, tényleg érdekelne)
Illetve nálam szempont volt az ASIO driver támogatás. Bár érdemi információt eddig nem találtam arról, hogy a WASAPI jobb/rosszabb választás lenne.

(#15) fi:zi'k válasza buherton (#1) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én Audio-gd DAC-ot láttam és hallottam, az nagyon kellemes összképet nyújt. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16) tbsabo válasza beef (#14) üzenetére


tbsabo
csendes tag

Használom mind a kettőt, de nálam a PlayPcmWin fülre jobban, főleg simábban (folyamatosabban) és dinamikusabban szól. Alapból beolvassa memóriába a teljes lejátszási listát, összehasonlítottam a foobar RAM-Disk megoldásával, de valamiért még úgy is jobb volt. Viszont a foobar óriási előnye, hogy nagyon felhasználóbarát és mindent lejátszik, emiatt én is általában azt használom, és most csak a teszt miatt döntöttem a PlayPcmWin mellett.

(#17) Patice


Patice
nagyúr

Gratulálok a cikkhez, jó volt olvasni.

Én épp DAC fronton szemezek a márkával. Emotiva Stealth DC-1 az ellenfél. Árban és tudásban is.

Valakinek esetleg van már tapasztalata Emotiva Stealth DC-1-gyel, vagy Audio-GD NFB-1P-vel (vagy NFB 1.32.vel)? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18) pechman8


pechman8
aktív tag

Nagyon jó a cikk és köszönjük, hogy bemutattad ezt a márkát.
Azt jól érzed a jó HI-FI a hibákat is jobban mutatja.
Egy dolog miatt ragadtam billentyűzetet.
Eddig minden hasonló hasonló cikk itt vérzik el a számomra.
Szerintem ugyanis aki komolyan foglalkozik a HI-FI-vel annak el kell végre felejtenie , hogy hangképeket, magas meg mély meg közép hangokat hallgat. Ez zsák utca.
A jó audiofile rendszer ugyanis nincs is. Úgy értem nincs jelen. A szobába eléd áll a zenekar és játszik. A hangfalak erősítők stb mind eltűnik. A jó hangfal nem üvőlti, hogy "ÉN VAGYOK A HANGFAL!". E helyett Eltűnik. Ilyen láncot még több milliósat sem lehet hallani mert a kiállításokon nincs idő összelőni őket egymással és a környezetükkel.
Amit szerintem figyelni kell: PL cintányér: hol van pontosan a térben? Mekkora? Érezni a méretét? És az anyaga? Rézből van? És mivel ütötték meg? Fa ütővel? Mert az ütő fából van a tányér pedig rézből...
Ez csak a cintányér... És az énekes? Eléd állt? Milyen magas a termete? Alacsonyabb vagy magasabb nálad.? Belelátni a torkába? Látni ahogy a mellkasa megdagad a lélegzetektől.? Szóval, magának a hangszernek a visszaadására vagy az emberi énekhang visszaadására kell figyelni. A teljes zenekar megindulásakor sem bonyolódhatnak egymásba a hangszerek.

A jó HI-FI nem zavarja a szomszéd szobában ülőket sem. Nem kerget ki a szobából egy opera ária. Teljes hangerő mellett is lehet beszélgetni mellette, mert nem a hangossága nő hanem az ereje...
Mindezt azért írtam le mert láttam a képen a ROTEL CD-t.
Egy záró tanács egy új úton. A ROTEL -nek hálózati szűrőt kell rakni. És vegyél alája egy legalább 2,5cm vastag fekete gránittömböt, csak azt más nem jó. A mérete akkora legyen mint a lejátszó...

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#19) blattida válasza pechman8 (#18) üzenetére


blattida
nagyúr

Amiről Te beszélsz, az igenis van és létezik és egyáltalán nem kell hozzá iszonyat drága rendszer.
Csak mondjuk foglalkozni kell a forrás minőségével és a szobaakusztikával is.

Minden rendszer tud zavaróan hangos lenni, ez nem csak minőség kérdése.
Az más tészta, hogy a jobb rendszerek nem válnak kiabálóssá nagyobb hangerő esetén sem (mert bírják szuflával és van dinamikájuk), ám ehhez is szükséges egy nem csengő-bongó-puffogó szoba.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#20) movax


movax
őstag

Azt nem értem, miért folyton prémium minőség a szálcsiszolt alumínium. Ma reggel a fürdőszobában kézbe vettem a dezodoros flakont, és bevillant, hogy szálcsiszolt alumíniumból van. Nahát.

[ Szerkesztve ]

(#21) blattida válasza movax (#20) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor az nem flakon.

Azért prémium a szálcsiszolt alu, mert az olcsó kategóriában nem használják.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#22) Secretive válasza pechman8 (#18) üzenetére


Secretive
aktív tag

kezd eldurvulni a helyzet! :DD

az első 10 soroddal egyetértek, a többin meg szarrá röhögtem magam! :D

nem, nem azért,mert még sosem hallottam jó rendszert, vagy olyat,ahol a dobos szaros alsógatyájának szétkenődése a széken ne zavart volna bele a hangképbe, hanem azért, mert:

-a hangfal sosem tűnik el, max. ha a zenekar elé áll és eltakarja, vagy nincs is hangfal, de akkor te állsz kint az esőben és hallgatod őket, mindenhonnan, hiszen a zenekarban lévő hangszerek is mindenhonan szólnak, nem a 2 első sztereódból. ha meg a zenekar elindul (te komolyan ilyen sok zenekari zenét hallgatsz?), akkor a hangok aztán jönnek mennek összevissza!
- te mégis honnan a batyúból tudod, hogy egy adott cintányérnak mégis hol kéne szólnia? mihez képest? a kinti koncerthez képest,ahol sosem ugyanazon a megszentelt ponton állnak a zenészek....vagy van egy stúdiófelvételed és csak és kizárólag ahhoz viszonyítod (totál helytelenül), hol ült a kedvenc kisdobosod,amikor püfölte a cineket?

-belekalkuláltad az egészbe azt is, hogy a zenészeknek is lehet szar napja és sosem játszanak egyformán?

- én nem tudom, te eddig min hallgattál zenét, de az én rendszerem már 2 évtizede a zenészek súlyát (audiophileknek értsd: tömegét) is kiírja a kijelzőre (ami sajnos mindig más,ahogy öregszenek, egyre csak nő a súlyuk), nemhogy a magasságát!

-rengeteg szuvas fog és gennyes torok teszi tönkre nap mint nap a hangképet, illetve bocsánat, azt a hangérzetet,amit mindenki másképp él meg, akkor is, ha nagyszínpad előtt,akkor is, ha nagypusztában hallgat nagy vagy kis zenekart vagy akárcsak a kis kéglijében vagy nagy hifitermében.

- ha a jó hi-fi nem zavarja a szomszédokat,akkor k@rvára halkan hallgatod (miért nem eszel fel egy fejhallgatód helyette?), ha egy áriázó operaénekes nem kergeti halálba a szomszédokat,akkor szerintem meg épp sminkel....ha a te 'hifid' mellett teljes hangerőn tudsz beszélgetni,akkor az nincs több, 2x3 W-osnál, vagy a hifid a szomszéd házban szól.....stb. de maradjunk annyiban, hogy minden viszonylagos!

a rotelt én kidobnám a francba, és nem is erőltetném, vagy inkább nem egy kettőfeles gránittömböt raknék alá, hanem egy 80kilós régi malomi őrlökövet, de azt is a tetejére!

Ja és 'Minden tiszteletem a nálam okosabbaké!'

:D :DD

elnézést, ha nem adtam sok hasznos tanácsot, csak futó észrevételeim voltak, a lényeget úgyis hamarosan 'megkapjuk' ! :)

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#23) movax válasza blattida (#21) üzenetére


movax
őstag

Ez nagyon jó minőségű szálcsiszolt alumínium:

http://www.data-red.com/graficas/archivos/200818124614.jpg

(#24) blattida válasza movax (#23) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, ez csak hengerelt alulemez. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25) krichd1 válasza pechman8 (#18) üzenetére


krichd1
addikt

Ahhoz hogy ezek a dolgok teljesüljenek, a hallgatott felvételnek is el kell érnie azt a minőségi szintet. Már az analóg korszakban is készültek olyan felvételek, amelyek a stúdióban különböző szalagokról összevágott részekből állt. Nem hogy "tér", de még a zenész sem volt ott, mikor a "felvétel" készült.
Egyébként csatlakozok blattida válaszához.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#26) tbsabo válasza movax (#20) üzenetére


tbsabo
csendes tag

Így néz ki az alu távirányító, némi felárért ezzel szállítják.

(#27) pechman8


pechman8
aktív tag

Nos tudok ennél cifrábbakat is.
Nem kell hozzá pénz csak pár olcsó dolog.
Példa kettő:
Fogod a ROTEL cd-T. A cikkben említett cucc-ról nem tudok írni mert nem hallottam de amít írok ott is lehet sőt kell alkalmazni.

Tehát, levesszük a CD borítását megnézzük milyen kapacitású biztosíték van benne. Ezután elmegyünk a boltba és ilyenből ha kettő van veszünk kétszer annyit. Tehát négyet. De nem akár milyet. Olyat ami egyetlen szálból áll, és nincs a közepén olvadó golyócska.
Namost ezt hazavisszük megjelöljük mindegyiknek az egyik felét. Az egyik párost beletesszük így a másik párost fordítva. FONTOS! Amelyiket egyik irányba betettük azt soha többet nem használjuk fordítva! Ez igaz az interconnect kábelekre is. Az egyik irányban halkabbnak érezni. Az a jó irány!

Ezt végig kell játszani a lánc minden készülékével.

ui: kell az a gránittömb!.... :K

Még sok hasonló trükk van...

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#28) #16939776


#16939776
törölt tag

Hogy legyen egy kis trollkodás/fika is:

Dizájn elem funkciója van az előlap felőli két bordának, gyakorlatilag a készülékházat hűti. Nem szokás plusz hőellenállást tenni a félvezető és a borda közé. Ha tényleg A-Class üzemben megy, akkor kellemes 60-70C° uralkodik a készülékházban, közben a nyákon lévő félvezetők/El-Ko-k nem jutnak friss levegőhöz szellőzés hiányában.

Amúgy szépen felszerelt készülék, látszik hogy próbáltak -majdnem- mindenre odafigyelni.

(#29) Bodor válasza Secretive (#22) üzenetére


Bodor
veterán

:C :R

(#30) tbsabo válasza #16939776 (#28) üzenetére


tbsabo
csendes tag

100 watt az üresjárati fogyasztása, vagyis legfeljebb 2 x 20-30 watt teljesítményig mehet A osztályban, utána valószínűleg AB-ben, mert hangfal magas kimeneti (high gain) módban nagy hangerőn megnő a torzítása és érezhetően csökken a felbontása is. Ezt negatívumként írtam is a végén. Napi használatban ez nem jelent problémát, mert normál szobahangerőn nincs észrevehető torzítás, sőt, kimondottan tiszta és nagy felbontású a hangja. Low gain módban pedig feltekeretem teljes hangerőre, és még ott se jelentkezett torzítás, ezért valószínűleg ott végig A osztályban marad.

[ Szerkesztve ]

(#31) Giot


Giot
addikt

Köszi a bemutatót! :)

(#32) vodkaboy22 válasza tbsabo (#30) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A osztály elméleti tökéletes hatásfoka 25% :DD
Magyarul ha üresjáratban 100W-ot eszik akkor nagyon nagyon jó esetben kicsikarható belőle 18-22W A osztályban. (Feltételezve, hogy a háló trafók és a rengeteg tápköri elem a nonpluszultra színvonalat képviseli)
De mivel ez stereo és úgy 100W-ot eszik ezért ha gyorsan osztunk 2-vel akkor 8-12W az A osztály üzem :DD
:R

Ja és persze rendszer hatásfokban nem is gondolkodtunk... Ha Tényleges felvett üresjárati kakaó a konnektorból 100W akkor abból le kell vonni még a csomó kiszolgáló elektronikát is azok tápját is a primerköri szűrést is (ha van olyan.) máris inkább 90-95W (A kijelző + infra + relék lazán megesznek jó pár W-ot.)
90W / 2 = 45W erre ráhúzva egy nagyon nagyon optimista 20%-os hatásfokot 9W vagy annál kevesebb az A osztály üzem. :DD

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#33) hislah válasza pechman8 (#18) üzenetére


hislah
aktív tag

Kedves pechman8!

NA IDE FIGYELJ! :D

Halkan megjegyzem, hogy a sok ágáló és már-már ellenséges hozzád szóló fórumozók valóban nem hallottak még "audiophile" rendszert. Vagy igen, csak nem tudták értékelni annak minden apró részletét. Ez egy hosszú tanulási folyamat, amit csak otthon nyugodt körülmények között, talán évek alatt lehet elsajátítani.
Az általad leírt mások szerint furcsaságok, azok amik az audiophile érzést valóban jellemzik. A hangfalaknak el kell tűnniük! :D

Mellesleg kíváncsi lennék a jó kínai árura is. Nem minden a külcsín és a jó belső elrendezés. Minden benne lévő alkatrész befolyásolja a hangját. Ezekből jó sok van benne.

Kellemes hallgatózást mindenkinek! :R :C

[ Szerkesztve ]

(#34) fi:zi'k válasza vodkaboy22 (#32) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És lassabban osztva ez hogy módosul? :P

(#35) vodkaboy22
De mivel ez stereo és úgy 100W-ot eszik ezért ha gyorsan osztunk 2-vel akkor 8-12W az A osztály üzem.

;)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#35) vodkaboy22 válasza fi:zi'k (#34) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Milyen lassabban osztva? :U
jaaa leesett... :C Ma túl sok szakmai volt. Elgurult a gyógyszerem... Tegnap meg Debrecenből utaztam vissza...

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#36) krichd1 válasza Patice (#17) üzenetére


krichd1
addikt

NFB-28-ról van bejegyzés, ez előerősítős és fejhallgató erősítős, mint a DC-1. Bár drágább, de legalább teljesen diszkrét felépítésű.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#37) tbsabo válasza vodkaboy22 (#32) üzenetére


tbsabo
csendes tag

Akkor ezzel a számítással meg is adtad a választ arra, hogy a hangerőszabályozó low gain módban miért megy a high gain 7,8%-áig, ahogy az a cikkben lévő diagramból látszik. Ezek szerint az lehet a tiszta A osztály határa, vagyis low gainben végig A osztályban marad.

(#38) vodkaboy22 válasza tbsabo (#37) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Igen ez egy jó tervezési lépés lenne. :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#39) Patice válasza krichd1 (#36) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszönöm!
Pityut már kérdeztem. :)

DC-1-ben pont a fejes erősítő nem kellene + Audio GD szimpibb, hogy ållìtható a kimeneti jelszint.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40) tbsabo válasza Patice (#39) üzenetére


tbsabo
csendes tag

Nálam volt NFB-1P és NFB-28 is, a DAC része hangra szinte ugyanaz, talán az NFB-28 egy hajszálnyival jobb. Ráadásul, szerintem megéri a felárat az előfok és füleserősítő része.

(#41) #71562240 válasza Secretive (#22) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szerintem érthetted volna, amit Pechman8 közölni akart. Ha ennyire relativizálsz, akkor semmiről nem lehet semmit mondani, még azt se, hogy kétszer kettő az négy, mert abba is bele lehet kötni... Amivel te darabokra szedted Pechman8 közlését, az nem Pechman8 közlésére vonatkozik, hanem másik téma.

(#42) krichd1 válasza Patice (#39) üzenetére


krichd1
addikt

DC-1-en nem állítható ? :Y

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#43) User64476


User64476
őstag

A cikk maga remek, de a cuccokról a megint valaki megváltja a világot a kínai hifikkel jut eszembe... Az ATC is jól teleszórta az itthoni nulla piacot, aztán mi lett a vége... Nekem is volt kínai erősítőm, szép is volt, jó alkatrészekkel, bazi nagy trafóval, aztán egy torzításmérés után ment eladásra... Nem mind arany ami fénylik sajnos.

(#44) User64476 válasza pechman8 (#27) üzenetére


User64476
őstag

Röhög a vakbelem. MÁGIA!!! Csodabiztosíték! Placebo.

(#45) Patice válasza krichd1 (#42) üzenetére


Patice
nagyúr

Bocs, hülyeséget írtam... :B DC-1 előerősítő is.. :W

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#46) Sanyo77 válasza pechman8 (#27) üzenetére


Sanyo77
tag

Valaki el tudja magyarázni miért fontos a kábel bekötési iránya, illetve az, hogy nem szabad megfordítani?

(#47) vinee77 válasza Secretive (#22) üzenetére


vinee77
csendes tag

heheh jó
a cintányéros dolog fasza volt jót röhögtem
az erősítő egy hulladék egy cicimázott discos fost koppint
kb castone hangképe lehet
az ára is tré
900w teljesitmény felvétel már .discoba is elég lenne
kb a negyedét tudja amit ráírtak Brusszék

egy 80s évek Technics vagy Pio megeszi úgy ahogy van
hangkép teljesítmény mindenbe !
főleg Pioneer A90
aki ennek a belsőjétől elájult az nézzen bele az A90-be vagy a Pioneer A-91D-be

még egy baromság amit hallottam régen
ezt megosztom
akkor jó a hangzás:
hallod az énekest mikor levegőt vesz
ezt hívják :levegős magasnak

[ Szerkesztve ]

(#48) blattida válasza vinee77 (#47) üzenetére


blattida
nagyúr

Az a baj, hogy fogalmad sincs arról, amiről beszélsz.
Ez még nem is lenne baj, elég sokan tesznek így, viszont ez egy nyilvános fórum, amit meglehetősen sokan olvasnak, ezért arra kérlek, hogy az ilyen dilettáns agymenéseket ne akard megosztani másokkal.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#49) Tocsi00


Tocsi00
csendes tag

Sziasztok!

Sejtem hogy ennek a kérdésnek nem éppen ebben a topic-ban a helye, de nem szoktam fórumozni csak olvastam a cikket és gondoltam itt talán kapok választ. Ha nekem van egy ősrégi Pioneer SA-9500 II-m, akkor Én szerencsés ember vagyok? :D

A cikkhez pedig: számomra eddig ez a legjobb írás ebben a témában itt a logouton. Jól olvasható és pont annyi száraz műszaki informácio van benne amennyi kell! Grat!

(#50) Secretive válasza #71562240 (#41) üzenetére


Secretive
aktív tag

a lényeget értettem, az előadásmódját viszont nagyon firtatom. ugyannak az embernek 2 szín egyáltalán nem biztos, hogy ugyanazon árnyalattal képződik le az agyában, ettől még mindkettő lehet jó színlátó, ugyanilyen a hangzás és hallás is.....vannak irányvonalak (gondolatok, elvárások, élmények), vannak (mérhető) sztenderdek, és van az audiophilizmus, ami ezek egyvelegének egy speciális keveréke.
nem szedtem én darabokra, csak a gondolatmenetébe beleerőszakolt lehengerlő igény megjelölések fantasztikus viszonylagosságával illusztráltam a valós, sokkal-sokkal bonyolultabb problémát annak megítélésére, hogy mégis mitől lesz jó egy hifi rendszer vagy erősítő.

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.