Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) paulka


paulka
tag

Tudom én is milyen borzalmas, amikor a vatta új hardverekkel nem megy a gép úgy ahogy kellene, és milyen idegtépő mire valamit ki is találsz :S Grat a kitartáshoz!

(BIOS frissítésnél én is drukkolok az alaplapnak :DDD )

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#2) Lenry


Lenry
félisten

csak néhány javítás:

Végre 2008.14.18-án az Asus kiadott egy újabb BIOS frissítést, - 14. hónap? :DDD

CSAK a Core2 (4xxx, 6xxx, 8xxx, 9xxx) architektúrára épülő procikat támogatják 100%-osan, a Pentium Dual Core processzorokat (2xxx) nem!
- az E2xxx széria is Core architektúrájú szimplán a neve Pentium (sőt az E1xxx-es Celeronok is) bár ez azon nem változtat, hogy esetleg nem támogatja a lapod :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Mustangjones


Mustangjones
csendes tag

Én is ilyen lapot szeretnék lassan egy 8400assal...

Kicsit megijedtem az elején, h valami komoly probléma van a lappal, de a végén kiderült, h azért annyira nem vészes a széria... :)

mod: megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#4) 7


7
addikt

"(én rögtön húztam a procit, míg a memória 1066-on nem ment 2.1V-on)."

Ami fura, hogy bár processzorintenzív feladatoknál fagyott elsősorban, mint említetted, egy szóval sem jelezted, hogy esetleg a processzort visszaállítottad volna alap órajelre.

(ami a gépemben volt azt nem ott vettem, először az életben) ezért nem is volt, beszámítás szóba sem jöhet (nem is tudom miért? :-)
[itt megjegyezném, hogy az évek alatt több ismerősömet és családtagomat irányítottam abba a boltba kedves Pali, nem kevés pénzt hagyva a boltodban]

Pali részéről teljesen érthető hozzáállás. Gondolom, nem azért irányítgattad oda az embereket, hogy majd a jövőben mindenféle prémium szolgáltatást kapjál, ami az üzletnek akár pénzkiesést is okozhat, hanem azért, mert mondjuk jó volt a kiszolgálás, korrektek voltak. :U

Az utolsó BIOS frissítés után jobban nézegettem az ASUS forumát, és egyértelműen kiderült, hogy az eddigi BIOS verziók CSAK a Core2 (4xxx, 6xxx, 8xxx, 9xxx) architektúrára épülő procikat támogatják 100%-osan, a Pentium Dual Core processzorokat (2xxx) nem!

Ahogy elnézem, levonható a következtetés, hogy bárki, aki gépet vásárol, jobban jár, ha előtte kicsit utánanéz a kompatibilitásnak és egyebeknek. :K

(#5) eziskamu válasza Mustangjones (#3) üzenetére


eziskamu
addikt

Ha ez szériahiba, akkor mégis milyen alkatrészekkel tesztelik az ASUS-nál ezeket a lapokat, hogy nekik működött? Vagy nekik sem működött rendesen, csak nem akarták hogy rajtukmaradjon a sok lap?

(#6) Zolee11


Zolee11
senior tag

Na pontosan ezért nem veszek többet ASUS alaplapot, rengeteg gépet építek, és nagyon sok gondom volt az ASUS lapokkal az elmult 2 évben. Nem bootol, reset után bootol, memóriahibák, érdekes fagyások, stb. Míg más alaplapokkal, szinte noname-kel ennek töredéke a gondok száma. Nem tudom ánuszéknál nincs már épeszű mérnök, vagy mivan, de nagyon rossz úton haladnak. Jelenleg nekem is ASUS lapom van és nem egy olcsóbb darab, hát ABIT után pofáraestem, mert ahhoz képest ez sehol nincs BIOS beállítások terén.
Szép csicsás dobozok és marketing az megy, alaplapot kellene inkább építeni, nem reklámmal eladni a sok éppenhogycsak-csakelindul valamit.

no brain, no problem

(#7) ^Boss


^Boss
őstag

hozzanemertes csimborasszoja sztem, bar lehet hogy tevedek. nem sertesbol irom, de mindenki szerint az egyik legjobb, ha nem a legjobb p35-os lap. (jopar ember hasznal ilyen lapot, nekem is volt, kb a problemak szama 0 volt, egeszen eddig.)

kicsit kifejtem a kov hszben, csak lejar a mod ido

[ Szerkesztve ]

(#8) ^Boss


^Boss
őstag

szal memok lehetnek szarok, hibazhatnak idozitesektol (auton hagyas nem megoldas), NB, FSB fesztol (mivel irtad, hogy alapbol huztad a procit), GTL beallitasoktol. semmit nem irtal le ezekbol, valami utalast olvashattunk arrol, hogy esetleg auton hagytad oket (gyorsan futottam at, szoval ha megis benne van, akkor bocs, de nem tunt fel), az meg -mint tudjuk- nem sokat er. nem tudjuk a feszbeallitasokat, hogy mekkora a drop, a kingmax memok amugy is eleg kakik. tudom, volt benne mas ram is, es az uj bios utan az stabil is lett. szvsz nem az uj bios itt a lenyeg, hanem esetleg az uj bios altal mas feszeket adott auton a cuccoknak, ami javitott valamit. na mindegy, szvsz ez user error volt (nem kizarva a kingmax memok "hires" kepessegeit sem).

(#9) JColee


JColee
őstag

vicces van itthon egy amd-s gép amiben asus alaplap van
megvettünk otthon összeraktuk, faxán ment minden
na mármost gondoltuk h milenne ha bekapcsolnánk a cool&quiet-t?
mégis ha már támogatja a cuccos...
bekapcsoltuk azt szvsz az xp bootol és amikor be kell jelentkezni egyszerűen újraindult magát...
ha kikapcsoltuk jéé minden ment ahogy kell
azóta bátyám vett egy gépet asszem msi alaplappal megy benne a cq és én is vettem egyet amiben gigabyte van és pöpec minden
elég mókásan kezelik az ilyen dolgokat az asusnál...

[ Szerkesztve ]

(#10) ^Boss


^Boss
őstag

tudjuk, az asus otvar (igaz hogy a forumon az 50%-nak ilyen lapja van, es alig erkezik panasz), de szar, azert mert valaki nem ert a biosahoz, vagy nem probalkozik eleget a beallitasokkal, hanem egybol leirja, hogy szar.

(#11) Zolee11 válasza ^Boss (#8) üzenetére


Zolee11
senior tag

látom ám, hogy te fanatikus ASUS fan vagy ;]
Nem tudom miért szidják egyesek a Kingmax ramokat mikor az egyik legjobban húzható ramok közé tartozik (itt nem a tuningramokra gondolok, hanem az alapkategóriára), míg a Kingston ugyanazon kategóriájú ramjai kidöglenek a Kingmax vígan megy. Viszont az tény és való, hogy az 1066-os sebességhez a Kingmaxnak ha jól tudom 2.1 V kell, az alatt fagyogat.
És az auto az csak 1.8-at ad neki, viszont ha jól értelmeztem akkor csak 800-on futott a ram a tesztben, amihez elég az 1.8V.
Lehet egyeseknek csak a Geil és társai számítanak memóriának, a többi szemét, ezen nem vitatkozok.

MOD: az ASUS nem ótvar, csak valahogy elveszítette az előnyét, semmivel se jobb mint a többi, és ami a legroszabb, néha kakkant a hibákra, mert kevés lapot adtak el és az lesz***s.
Vannak persze kirívó esetek is a pozitív támogatásra, de sok a negatív is.

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#12) Skyhigh válasza 7 (#4) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Igen nem derült ki, hogy visszavettem-e, de nem vettem vissza alap órajelre, hanem 266-os fsb-n ment.

Férfiról meg annyit, hogy régebben már ígérte, ha baj van, akkor segít, értelem szerűen a RAM-ot a bolti új ár 70%-áért kértem, hogy számítsa be, mert S.O.S. a szituáció, és más alaplapban a memória produkálta a memtest-et csont nélkül 2 órán át! Ezek után azt mondta, hogy nem akkor én személy szerint csalódtam benne.
Természetesen azért irányítottam hozzá (mert egyszemélyes a vállalkozása [kisváros]) mert korrekt és ha baj van, akkor bárkinek segít, mindig megszerzi ami kell az ügyfélnek, és tudott róla, hogy mindenkinek jókat mondok róla. Amikor meg én is kiváltottam a vállalkozóimat és én is tudtam nagykerből rendelni (szigorúan saját használatra, mert boltot nem akarok én nyitni) akkor meg "megsértődik", "durcáskodik"?

Az ASUS fórumon csak az utolsó BIOS frissítést követően lehetett fellelni bejegyzést arról, hogy az E2xxx procikkal nem teljesen működik együtt.
Az ASUS oldalán és a leírásokban is mindenhol az szerepelt, hogy teljesen kompatibilis és hibátlanul működik az E2xxx széria bármely processzorával!

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#13) Skyhigh válasza eziskamu (#5) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Az Asus főleg E4300, E6300, E6400 és Q6600 procikkal tesztelte ezt az alaplapot, a használati útmutatóban pl: E4300 van

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#14) ^Boss válasza Zolee11 (#11) üzenetére


^Boss
őstag

nem, csak ok, es hozzaertes nelkuli szidas nem birom. volt DFI, Foxconn lapom is, nekem az szamit, mit tud valami, nem a marka. viszont volt p5k premiumom, es volt/van meg jopar embernek, es az egyik legjobb lapom volt (jopar lap kozul). es itt olyan altalanositas megy 1-2 -esetleges- hiba miatt, ami idegesit. ennyi mindossze :)

naja, kingmax 1066 2.1V kell altalaban, az asus lapok auton 1.9V-ot nyomnak. ez a problema, semmilyen beallitast nem kaptunk a cikkbol, csak annyit, hogy NEM MEGY. igy konnyu fikazni valamit :D itt van egy giga lap mellettem, belottem 1066ra a 800as geileket (dehat az tuningramok, huzom oket), es nem mennek! pedig tuningramok! kb ilyen szintu ez a tortenet is. beallitasok sehol, nem megy. ebbol aztan sok minden le lehet szurni.

(#15) Skyhigh válasza ^Boss (#7) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Már nekem sincs ilyen problémám, sokan azt vetették a szememre, hogy minek E2180-t teszek bele, hát azért mert teljesítményben egy kis tuning után az E6750-et is veri, sőt gyorsabb is nála. Természetesen párosul hozzá többletfogyasztás is.
Azért ha megnézed azokat, akik ilyen alaplapot vesznek, nem sokban van E2xxx vagy E1xxx processzor, pedig van bennük tuning potenciál bőven.
Nekem is csak addig lesz ez a proci benne, amíg nem lesznek elérhető árban a Core2Quad procik (max 1 év)

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#16) ^Boss válasza Skyhigh (#15) üzenetére


^Boss
őstag

helyes, egy ilyen lapba Q6600 valo min. :) de nem hiszem, hogy a procival volt gond, a feszekkel lehetett (erre utal, hogy meg mindig nem stabil maximalisan a kingmax-szal) (par napig nekem anno volt benne E2140, semmi gond nem volt)

(#17) Skyhigh válasza ^Boss (#10) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Csupán a szűk családi körben 6 Asus gép van, már régóta csak ennek a gyártónak a termékeiket javaslom mindenkinek, legyen az notebook vagy bármilyen PC modul!

Amint leírtam több napom ment rá arra, hogy a BIOS-ban a beállításokat finomítsam.
Konkrétan azért nem írtam le és nem is szándékozom leírni a beállításokat, mert több a neten fellelhető beállítást próbáltam ki ahol az alaplap és a proci volt állandó, tehát ugyanaz, csak a VGA, a RAM vagy a táp más modell vagy más gyártó modellje.
A tuningban hiába próbáltam ki egy más ilyen jellegű oldalon fellelhető beállításokat a CSX memória tesztelésénél, ahol mind az alaplap, mind a proci mind a ram ugyan az volt, mint nekem. sikertelenül.

Azt ne feledje senki sem, hogy még két ugyanolyan konfigurációnál is előfordul, hogy nem ugyanúgy teljesítenek azonos beállításokkal!

Amennyiben ezt sem fogadod el sajnos nem tudom ezt jobban elmagyarázni neked kedves ^Boss, de mint ASUS fan jelezném neked és minden más olvasónak is, hogy nem szándékozom más gyártó termékeit előnyben részesíteni a közeljövőben, mert minden probléma megoldható csak utána kell járni vagy/és várni türelemmel!

A cikk címe nem véletlenül ez, mert sokan ha nem műxik nekik valami akkor azt a gyártót elátkozzák örökre, de a cikkben próbálok rámutatni arra is, hogy minden megoldható, nem kell beijedni!

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#18) Zolee11 válasza ^Boss (#16) üzenetére


Zolee11
senior tag

az azért vicces, hogy nem kompatibilis lefele normálisan... az asus fórumán ezt jelzik.
de abban is van valami, ha vki ilyen lapot vesz akkor ahhoz való pocit is vesz, de mivan ha nem, akkor szétfagyogat? vagy nézzük az én lapomat (Asus A8N32-SLI Deluxe), az itegrált hang használhatatlan minőségű a zúgása miatt, az ACPI-t le kell lőni mert szétfagy a win, a cpu körüli tápellátás otja magából a hőt és egy X2-vel megtámogatva egy 8000-es zalman nem elég a hűtéshez...
ez kérem a deluxe, a minőség?

no brain, no problem

(#19) rumkola


rumkola
veterán

Nagyon alpáriak a mostani asus lapok, 1066-os ram kezelésük szánalmas, rengeteget szívunk velük.
Senkinek nem ajánlom, inkább a Giga...

(#20) Skyhigh válasza Zolee11 (#18) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Nos igen vannak ilyen hibák, és igen az Asus publikálta, hogy vannak olyan modellek, amik nem "tartósak" az átlag 5 év helyett csak annak kb. felét bírják és ezt az árképzésbe bele is kalkulálják!
Ilyet nem csak az Asus tesz hanem más gyártók is pl. az MSI és a Gigabyte bár ők ezeket a szériákat OEM ként passzolják/passzolták tovább.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#21) tkesy válasza Skyhigh (#17) üzenetére


tkesy
őstag

"mert minden probléma megoldható csak utána kell járni vagy/és várni türelemmel!"

Hát, hogy is mondjam.... Szerencséd is volt, és valószínűleg hatalmas nagy türelemmel is rendelkezhetsz....
Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy akkor is így állnál a dolgokhoz, ha az Asus végül nem adja ki azt a bizonyos bios frissítést, és most sem tudnád használni normálisan a gépedet... :F Ebben az esetben is ajánlanád mindenkinek továbbra is annak a cégnek a termékét ami így megszívatott... :F

"A cikk címe nem véletlenül ez, mert sokan ha nem műxik nekik valami akkor azt a gyártót elátkozzák örökre, de a cikkben próbálok rámutatni arra is, hogy minden megoldható, nem kell beijedni!"

Szerintem meg jogosan teszik... Vagy szerinted, ha a gyártó nem hajlandó foglalkozni az üggyel, akkor pl. majd az user fog otthon biost készíteni, hogy tudja használni pl az alaplapját normálisan :F

És arra, hogy ezután se fordult meg a fejedben, hogy esetleg más gyártó termékét válaszd, inkább nem írok semmit, mert ez szerintem már több mint fanatizmus...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#22) ^Boss


^Boss
őstag

irtad a cikkben, hogy az utolso konfigod egy tua volt. ehhez merten nem vagyok benne biztos, hogy eredmenyesen tudtal orakat tolteni a biosban. epp amiatt is, mert attol mert beallitod ugyanazt, mint amit a neten ugyanilyen cuccokkal latsz, a siker meg nem garantalt. nem azt mondtam, hogy nem ertessz hozza, es hogy nem szantal ra eleg idot, max. azt, hogy ezt nem irtad le eleg pontosan, igy le lehetett vonni bizonyos -teves- kovetkezteteseket. van 1-2 dolog ezeknel a lapoknal, amit (foleg egy tuarol valo atallas utan) nem mindenki tud, ezert siman elkepzelheto, hogy nem volt semmi gond a cuccal azelott sem. benne van a pakliban, hogy nem szerette a 2180adat, de szerintem ha ez a vegso levont dolog, akkor is ez valami egyedi vagy keves szamban elofordulo hiba lehet (lasd nalam pl jol ment a 2140)

(#23) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Még egy kis kiegészítésa tuninghoz!

A tuningolás terén pár dolgot megtanultam az évek során:
1. Csak az tuningoljon aki ért hozzá, a garancia vesztés komoly fejfájást okozhat később!
2. Csak megfelelő gyártó terméke fogható jól tuningra (természetesen van itt is kivétel, de azt vagy jól kifogod, vagy órákon-napokon át tesztelgetheted a beállítások miatt)
3. Csak akkor tuningolj, ha szükséges vagy neked mindegy. A tuning és a többlet hő (nem feltétlen, de általában) csökkenti a modul(ok) élettartalmát, megnöveli a gép fogyasztását.
4. Ha megakadsz akkor kérj nyugodtan segítséget, lehet más találkozott már a problémával, ha nem akkor is kaphatsz útbaigazítást.
5. Látogasd sűrűn a gyártók weboldalait és fórum oldalait, mert frissítések és fontos információkat találhatsz rajtuk.
6. Ha valami nem megy, akkor azt ne erőltesd és térj vissza az 5. ponthoz
7. Előfordul, hogy a gyártó mellényúl és így te is, vagy várj és térj vissza az 5. ponthoz, vagy add el gyorsan.
8. Mindig legyen otthon vagy elérhető közelségben csere alkatrész, ezzel könnyebben tudod megtalálni a hibás alkatrészt!
9. Downgrade esetén legyél nagyon körültekintő, mert a gyártók inkább az Upgrade-et tartják szem előtt, hiszen gazdaságilag ez jobb nekik.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#24) Skyhigh válasza tkesy (#21) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Én ezt úgy fogom fel, hogy sikeresen megoldódott és/vagy megoldottam a dolgot!

Ha nem jött volna be a dolog a BIOS-al akkor vettem volna egy E4300-at vagy E4400-at a gépbe.

Minden gyártó egyszer-egyszer mellényúlhat, valaki kilábal ([U]Abit) valaki nem (R.I.P: EPOX a világ legjobb alaplap gyártója [volt])

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#25) Skyhigh válasza ^Boss (#22) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Mint már említettem, más Asus termékhez is volt dolgom, P4 és P5 szériás alaplaphoz is, többet is tuningoltam, mert a tuningnak híve vagyok volt már szerencsém intel D805-höz, E6300-hoz E6750-hez is.
Mivel akkor elégnek bizonyult a régi gép teljesítménye, nem láttam szükségét a cserének, igazán a szufla, kb. úgy egy éve fogyott el a tuából, azóta keresem az utódját, és megfogadtam csak minőségi cuccok lesznek benne.
Mindegyiket tuningoltam, megnéztem mit bír, majd ha kellett a tulajdonosnak, akkor a kívánt teljesítményen üzemelt tovább, volt szerencsém az E2140-hez is és pozitív tapasztalataim voltak ezért is döntöttem az E21xx széria mellett, amikor gépet vettem az E2180 volt a legnagyobb órajellel rendelkező, amit itt MO-n lehetett vásárolni az E2200 csak utána 1-2 héttel került a boltokba.
Vonzó volt a 10-es szorzó, hiszen így több lehetőségem lett, mint az E2140-nél vagy E2160-nál adódott!

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#26) sNORh


sNORh
addikt

nagyon tetszik az írás csak így tovább!
Én egy PenDrive-ot húztam ki ebből(haverom lapja) a lapból és kékhalál, mertugye leállítani nemtudtam hihetetlen módon, még jóhogy biliban volt és a gépröl ment a zene :DDD
Inkább összezártuk a Hangkártyát és visszagariztattuk egy Gigabyte-ra.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#27) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Még egy példa arra, hogy kitartónak kell lenni!

MSI fanok ne figyeljenek!

Anno több mint 2 éve összeraktam egy intel d805-öt MSI lappal, bár a lap felismerte a procit, de csak alap órajelen+-5%.
A választásom azért esett erre a procira mert olcsó volt és támogatta az alaplap. Miután elkezdtem tuningolni derült ki, hogy mégsem támogatja, max 5%-ban ami hát elég kevéske.
Több mint 1 évet kellett várni arra, hogy kijöjjön az a frissítés, ami megoldja a problémát.
Az MSI indoklása a következő volt (nem szó szerint): mivel a d805 a Pentium 4 és a netburst architektúra utolsó egyedei voltak, ezért viszonylag kisebb mennyiségben fogytak, mint az új Core2 architektúrájú processzorok. Nekik azt kell szemelőt tartani, hogy minél nagyobb tömegeket szolgáljanak ki!

Kvázi mellényúltál kishaver, miért nem az új cuccokat veszed meg!
Még egyszer bocsánat az MSI fanoktól!

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#28) 7 válasza Skyhigh (#12) üzenetére


7
addikt

Ja kérem, félinformációkból vonhatok én le következtetéseket, de minek... :P
Érdemes lenne kiegészíteni ezekkel a cikket

(#29) Skyhigh válasza 7 (#28) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Erre van a fórum!
:D

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#30) __Psion__ válasza Skyhigh (#29) üzenetére


__Psion__
tag

Tény, hogy az ASUS alaplapok mostanság nem érik meg a pénzüket, de azért a fenti cím (véleményem szerint) nem állja meg a helyét. Bár provokálásnak nem rossz...

Végigolvasva, egyértelműen kitűnik, hogy hibásan összeválogatott alkatrészek okozzák a problémát, s nem az alaplap. ha már veszel egy relatíve drágább deszkát, nem lenne logikus kicsit komolyabb memóriákat venni?
Illetve az E2180 mióta "tuning processzor"? (ezen tényleg jót mosolyogtam)
Bár jó processzor, de nem szabad elfelejteni, hogy az Intel ezeket a processzorokat nem "tuning őrült" vérpistiknek szánja. sokkal inkább irodai vagy egy szerényebb "Home PC"-be.

Pár hónapja raktam össze egy ilyen típusú alaplappal szerelt gépet. A régi E6600-as processzorom került bele, 800 Mhz-es Cl4-es Corsair XMS2 modulok társaságában. S gond nélkül ketyegett 3.2 Ghz-en (azért csak ennyin, mert az új tulaj nem akart nagyobb tuningot). Próba-képpen belepakoltam a Q6600-as processzorom, 430-as FSB mellett 3870Mhz-en stabilan ketyegett (bár sokat nem nyúztam).

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#31) #27483136


#27483136
törölt tag

A hideg szaladgált a hátamon a cikk olvasása közben, mert eszembe jutott 1-2 szívásom, mikor új cuccot vettem, és nem indult.
Azóta szigorúan betartom a következőt:
-Új cucc megvesz
-összeszerel
-ram teszt
-win fel
Ezután békén hagyni, és kicsit használni, és csak, ha minden stabil, utána húzni.
Ha a win telepítése előtt húztad, még az is lehet, hogy most azért nem ful stabil, mert telepítéskor adatvesztésed volt. Én egy így felerőszakolt winben már nem bíznék.

Viszont, hasonló inteles cuccnál +Kingmax ddr2-nél volt egy ilyen tapasztalatom: szépen adagolva húztam, és 250-nél már bajai voltak, 266-nál már meghalt. Sokat szenvedtem vele, majd feltettem az fsb-t 320-ra és egyből ment minden. Szerintem a RAM volt a hunyó.

Hja: húzásnál mindig javasolják a C1E kikapcsolását, bár nálam vele is ment.

[ Szerkesztve ]

(#32) pohár


pohár
félisten

A BIOS frissítéshez kapcsolódóan: vki segítene nekem BIOS-t frissíteni :DDD
Elég régen vagyok a számtech világágban, sok gépet szereltem meg minden, de BIOS-t még sose frissítettem :DDD
Egy GigaByte 965P-DS3 alaplapról lenne szó :B
Aki ért hozzá vegyen fel msn-en :B
Előre is köszönöm :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#33) DroneZ


DroneZ
aktív tag

én ugyanezzel a c1e beállítással szenvedek már egy ideje, sikertelenül. igaz nekem maximus formulám van és ez a c1e disableden van, ennek ellenére a szorzó ugyanúgy ugrál :DDD annyira nagyon nem zavar mert a proci a maximumon jár. ezért nem is tulajdonítok neki nagy figyelmet.

(#34) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ja. ASUS. Tök elterjedt procikkal nem megy... de kéken világít mindenfele...! És olyan csati van az előlapi drótokhoz ogy mindent egyben dughatsz rá... és...
Éppen csak nem működik rendesen.

Az ABIT-om nem világít. Nem fekete. Nincs heatpipe-dzsungel. De megy, és teszi a dolgát :-)

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) Skyhigh válasza __Psion__ (#30) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Nem akarok senkivel sem vitába szállni, viszont azt mindenképpen meg kell jegyezni, hogy egy 15000Ft-os processzorból hozok ki egy 40000Ft-os teljesítményét! Ez a proci főleg azért jó mert alacsony az FSB-je, de ez le lett írva már több tuningal foglalkozó fórumon ..

Azt is ismételten megjegyezném, hogy ez a processzor azért került bele a gépbe, mert a 4 magos társai még igen drágák, a teljesítményükhöz mérten. (a váltás Q9xxx lesz), vehettem volna E6600-ot vagy E6420-at, de minek adjak ki még 10000Ft-ot vagy többet, ha a kisebb proci is viszi azt a teljesítményt! A sokadik dolog az, hogy nekem ne mondja senki, hogy ennél több kell, mert 4-5 játék kivételével ez a teljesítmény bőven elég most, utána meg -->Core2Quad!

Azt nem igazán értem mit takar a hibásan összeválogatott alkatrészek, ugyanis a PC moduláris gép, tehát elvileg működik minden gyártó kompatibilis termékével! Tény hogy vannak olyan alkatrészek amik nem tűrik egymást meg, de 60-70% ban van orvoslás rá.

Azt is említettem, hogy a CSX Ram-al is ki lett próbálva és bár viszi az 1100MHz-et, de teljesítményben alul múlta a Kingmax-ot.

Jelen pillanatban bőven elég a Kingmax is aztán majd, ha bővítés lesz akkor olyan Ram lesz hozzá ami maximálisan kihasználható!

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#36) Skyhigh válasza DroneZ (#33) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Milyen proci van benne?

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#37) Eagle16 válasza __Psion__ (#30) üzenetére


Eagle16
addikt

"Illetve az E2180 mióta "tuning processzor"? (ezen tényleg jót mosolyogtam)"

Én ezen meg jót röhögtem. Hát ezért...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#38) rumkola válasza __Psion__ (#30) üzenetére


rumkola
veterán

Ezek a procik 3Ghz-en szaladgálnak alapfeszen.

Nálam 1.6Ghz@3.2Ghz. Ez 100% tuning, bárhogyan is nézem.

Mert nem ismered ezeknek a cpu-knak a tuningolhatóságát azért még nem kell mosolyognod.
:D

(#39) lipi67 válasza __Psion__ (#30) üzenetére


lipi67
veterán

"Illetve az E2180 mióta "tuning processzor"? "
Emberemlékezet óta! :C S ez vonatkozik az összes 2xxx procira is,beony. :K ;)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#40) __Psion__ válasza Eagle16 (#37) üzenetére


__Psion__
tag

Úgy látszik ez a mondat leverte a biztosítékot, és nem olvastátok tovább a hozzászólást. Ha bepótoltátok, visszatérhetünk a témára...

[ Szerkesztve ]

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#41) lipi67 válasza __Psion__ (#40) üzenetére


lipi67
veterán

Bár jó processzor, de nem szabad elfelejteni, hogy az Intel ezeket a processzorokat nem "tuning őrült" vérpistiknek szánja. sokkal inkább irodai vagy egy szerényebb "Home PC"-be.

Lószart!Szépen,fű alatt odabaszott megint az AMD-nek,de mi nem vitatkozni akartunk,hidd el! ;)

Szép napot!

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#42) __Psion__ válasza lipi67 (#41) üzenetére


__Psion__
tag

Az AMD meg, hogy viharba került ide??! :DDD

Szép-szép, hogy bemásoltad, és nem a mondatra reagáltál, hanem ide citáltad az AMD-t. Hát kérlek így nem is lehet vitatkozni. Mert nincs miről... próbálj meg nem elvonatkoztatni a tárgytól.

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#43) Skyhigh válasza #27483136 (#31) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Sosem hagyok rajta fél Windowst, Partition Magic-al lenyomom. ha vmi nem megy fel és teljesen elölről kezdem

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#44) Skyhigh válasza Eagle16 (#37) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Hát igen!

Most ezen tényleg lehetne vitatkozni, azért ha egy procit 100%-kal húznak azért az valami 2000MHz@4000MHz
Bár a 3800MHz is szép teljesítmény de van aki 4000MHz fölé megy!

Több fórumon a d805 utódjának tartják az E2xxx sorozatot és még nem is volt szerencsém az E2200-hoz vagy az E2220-hoz!
Azok a 11-es és 12-es szorzójukkal rejtenek némi tuning potenciát, valamint variálhatóságot!

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#45) Zolee11 válasza __Psion__ (#42) üzenetére


Zolee11
senior tag

Hát öreg, te egy vérbeli politikus vagy. (Össze vissza beszélsz)
Állításod szerint a 2xxxx szériát nem tuningörülteknek szánták = nem tuningolható normálisan. TE ezt állítottad.
DE ez nem igaz. Akkor áruld már el miről beszélsz???

no brain, no problem

(#46) Skyhigh válasza Zolee11 (#45) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Zolee11 ne mérgelődj!
Psion szerintem is tévedett, de ez bárkivel megeshet!
A kérdés az, hogy beismeri-e!?

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#47) pohár


pohár
félisten

#32??? :U :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#48) Skyhigh válasza pohár (#47) üzenetére


Skyhigh
senior tag

sorry Abit-ban MSI-ben vagy Asusban tudok segíteni

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#49) __Psion__ válasza Zolee11 (#45) üzenetére


__Psion__
tag

Nyugalom Zolika, nem kell a személyeskedés szintjére lesüllyedni!
Másfelől nem szép dolog, mások tollába olyan szavakat adni amit nem írtak le. Nem, én nem állítottam, hogy nem lehet tuningolni. Hanem azt. hogy azt, hogy nem arra való, hogy tuningold. Illetve, hogy nem tartozik a high-end processzorok közé.

Szóval nyugalom gyerekek, senki nem szólta le a processzorotokat. De azért ne kövezzük meg az ASUS-t mert (saját állítása szerint) a túlhajtásra optimalizált alaplapja nem támogat egy belépőszintű processzort.

Szerk.: pohár a kérdésedet ebben a topicban biztosan megválaszolják.

[ Szerkesztve ]

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#50) Zolee11 válasza pohár (#47) üzenetére


Zolee11
senior tag

Ma már minden alaplaphoz, letölthető olyan program amivel windows alól tudod frissíteni a BIOS-t.
A te alaplapodból 3 reviziót adtak ki: Rev 1.0, 2.0. 3.3
Inen töltheted le a BIOS-t (betat nem ajánlom, de azzal se szokott gond lenni).
965P-DS3 Rev. 3.3 Próbáld beazonosítani melyik a tied, de azis lehet, hogy teljesen mid1, mert ugyanaz a BIOS fut rajtuk.

Itt: link egy liveupdate (@BIOS) nevü program, amivel offline is tudsz frissíteni, azaz amit letöltöttél azt be tudod tölteni és azt írja be. Itt a leírás: [link]

Fontos: ha támogatja a lap a HT-t (Hyper-Threading) akkor azt előtte kapcsold ki a BIOS-ban, kapcsold ki az antivírus és egyéb védelmet, kapcsolj ki minden programot pl. torrent, böngésző, zenelejátszó, semmi ne fusson! Nem lehet baj ha ezt betartod. Én még egyszer se rontottam BIOS-t, pedig nem 1-2-t csináltam már win alól. Ja és ne más lap BIOS-át írd bele (ha esetleg engedné a progi), mert akkor bizony baj lesz... :)

__Psion__: nincs harag :):R

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.