Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tybsen


tybsen
addikt

Köszi a cikket, nagyon jól sikerült, megérte várni a megjelenésére. :R
Ritkán olvasni ilyen színvonalas, igényesen megfogalmazott írást. Köszi mégegyszer! :R

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi a cikket, jó volt olvasni!

Nagyon tetszik ez a gép, és jó áron adják - remélem a szolgáltatóknál még kedvezőbben hozzá lehet majd jutni!

Az egyedüli dolog, ami elriaszt, pont az, ami az előnye lenne: a mérete. Nem vagyok biztos benne, hogy telefon helyett érdemes lenne bevállalnom. Lehet, hogy inkább egy LG Optimus L9 mellett döntök: annak a 4,7'-es képernyője elég nagy, és még a hordozható kategóriába esik, de ez az Asus már nem férne el az övemen.

Marad a várakozás...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon bejön ez a ketyere, ha picit esik az ára, vagy az újabb verzió ha mégis érkezne lenyomja ezt, akkor számomra ideális.

Jó ötlet volt az Asus-tól , ha hoznának ebből egy 5"-ost is akkor azt hiszem bestbuy lehetne

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) Aakisan


Aakisan
aktív tag

Jó lett!Nekem bejön a cucc. :D

(#5) AxBattler válasza Graphics (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, az 5" lenne az ideális!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Köszönöm mindenkinek a kommentet! Remélem hasznos infókkal tudtam szolgálni. :R

What else?

(#8) Flyme


Flyme
senior tag

Köszönöm a cikket, sokat segített, főleg, mert már korábban elgondolkodtam rajta ár/érték aránya miatt :R

[ Szerkesztve ]

(#9) Fryskitt


Fryskitt
addikt

A Samsung Galaxy Tab 2.0 7 is tud telefonálni, nem? Mondjuk az Atom miatt ez különleges....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#10) ATM_automata válasza Fryskitt (#9) üzenetére


ATM_automata
őstag

Ugyan nem volt még Galaxy Tab-om, de a 3G-s verzióra most gyorsan ránéztem. Valamivel drágább és 8GB-os nem pedig 16, mint a Fonepad. Lényeges különbségnek látom (ha jól látom), hogy a Samsung nem IPS paneles. Érdekes lehet még a melegedése, mert az S2 konkrétan izzik, ha meghajtom. Kifejezetten nem akartam és nem is akarok olyan készüléket, ami kontrollálatlanul melegszik, mert sem a fülem sem a zsebem nem szereti azt az érzést, amit egy meleg tepsi okoz.

What else?

(#11) Fryskitt válasza ATM_automata (#10) üzenetére


Fryskitt
addikt

Az az ár elég húzós, van olcsóbban is, de nem azért írtam, hogy leszóljam az Asust, csak hogy ilyen azért van másik is. Nekem amúgy volt olyan Samsungom, nem melegedett különösebben. Igazából az Androiddal nem vagyok kibékülve, de az meg mindkettőben ugyanaz.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#12) tybsen válasza ATM_automata (#10) üzenetére


tybsen
addikt

A tab 2 kijelző felbontása is gyengébb, illetve a perem is szélesebb oldalt. [link]

(#13) Fryskitt válasza tybsen (#12) üzenetére


Fryskitt
addikt

Persze, "kissé" régebbi kiadás. De nem vitát gerjeszteni akartam ám. Csak annyi, hogy ilyesmi volt már... semmi több.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#14) ATM_automata válasza Fryskitt (#11) üzenetére


ATM_automata
őstag

Persze, nem is azért írtam (írtuk), hanem hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy a telefon funkció ugyan egyezik, viszont számos más (esetleg lényeges) paraméterben modernebb a FonePad. Érdemes megnézni mind a kettőt élőben és azt kell megvenni, ami jobban tetszik.

Kb egy éve rágódtam azon, hogy mit vegyek, de Samsungot nem akartam, más lehetőség meg nem volt mostanáig. Az nem is kérdés, hogy telefonos tab volt már, más fórumban is beszéltünk róla, ez egy újabb, modernebb ketyere, ősszel biztos lesz még pár új játékos ezen a piacon.

Egyébként reagálva az Androiddal kapcsolatos gondolatodra, sokan vannak így vele. Én simán iPad Minit vennék, ha nem jönne be az Androidos ökoszisztéma. Nekem az is nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#15) Fryskitt válasza ATM_automata (#14) üzenetére


Fryskitt
addikt

Pontosan ezt tettem. :) Plusz nekem bejött a más képarány is. Nagyobbnak tűnik tőle.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#16) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Köszi a beszámolót!
Nekem is nagyon tetszik ez a cucc! :))

*** Be prepared! ***

(#17) joecontra


joecontra
addikt

Jó írás, és a készülék is rendben van.
Köszi. :K

Üdv,
J

(#18) NoMagix


NoMagix
addikt

Remek a cucc, jó az írás!
Köszi! :R

(#19) mcload21


mcload21
tag

Nekem már elsőre megtetszett ez a cucc, és gondolkodom, hogy majd később erre cserélem a telómat. Egyedül a proci gyenge pont. Egy két magosat igazán rakhattak volna bele. A többi mind minőségi IPS panel stb.
A legtöbb mai jobb telóhoz és tablethez odaírják, hogy viszi a full HD-t (H.264). Viszont a legtöbb ilyen videónak kb olyan az adatátvitele, mint egy dvd-nek -5megabit\s ; szóval hiába van meg a felbontás, a videó full hd-n attól még kuka minőség. A jó full hd -hoz legalább 30-36 megabit\s kellene h.264-ben, és nagyon örülnék egy tesztnek ahol ezt vizsgálják - hogy melyik teló és tablet képes ilyen videók megjelenítésére.
HDMI-t átalakítóval lehet rá kötni, valamint egeret v. billentyűt?
Emellett egy Samsung Galaxy Mega 5.8-on gondolkodom.

(#20) ATM_automata válasza mcload21 (#19) üzenetére


ATM_automata
őstag

Sajnos nincs hozzá OTG kábelem, így a bill és egér kérdésre nem tudom válaszolni neked. Ha tudok valakitől szerezni, akkor letesztelem. BT-s billentyűzetet rendeltem hozzá, arról terveztem, hogy majd írok. HDMI kábelem sincs. Azt esetleg tud valaki linkelni, akár ebayről is, hogy milyen kellhet hozzá?

Videó lejátszást is szívesen megnézem neked. Írd meg, hogy milyen videóval teszteljem, ha van valami pár száz megás, akkor azt be is linkelheted.

What else?

(#21) Graphics válasza ATM_automata (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én rapoo billentyűzettel használtam anno a tabletem, néha ha unatkozok akkor a telefonnal is össze szoktam kötni :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) mcload21 válasza ATM_automata (#20) üzenetére


mcload21
tag

Szia. Próbáld meg ezt a 2 youtube-os videót, bár szerintem ezeknek is jóval alacsonyabb a bitrátája:
http://www.youtube.com/watch?v=UJ1MOWg15Ec
http://www.youtube.com/watch?v=QwIcLMu8fMA
Persze lejátszáskor állítsd őket 1080-as felbontásra.

A hobbit Blu ray lemezről másoltam ki valódi full hd-s videót és mkv-t készítettem belőle, kb 70 mega. Email címed nincs, normális tárhely pedig nem jut eszembe, de ennek is a bitrátája max 18 megabit\s körül van ...

(#23) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Koszi a cikket, jol sikerult iromany! :R Kerdesem lenne, hogy egyszer sem probaltad ki a fulhoz emelos telefonalast? Nagyon kivancsi lennek a beszed hangszoro minosegere es hangossagara. :K

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#24) AS


AS
félisten

Jó a teszt. De készülék hivatalosan még nem kapható Magyarországon . (Asus weblapján sincs fen még)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#25) ATM_automata válasza AS (#24) üzenetére


ATM_automata
őstag

Ez hibás megállapítás. A készülék már Hivatalosan kapható egy hete Magyarországon. Jelenleg az Expert az egyetlen, akinek van készleten (a korábbi 20+-os készlet most 1-5-re apadt). Mivel, ahogy a cikkben is leírtam itthon duál kamerás verzió kerül forgalomba nem is lehetne NEM hivatalos az, ha ilyet látsz valahol. Pont azok a nem hivatalos verziók, amiket front kamerával hoznak be. Látom azért a szövegértéssel vannak még problémák, mert ez le van írva a cikkben. Így az általad leírt infót hivatalosan is tudom cáfolni.

Szerencsére nem attól lesz valami hivatalos, hogy egy weblapon szerepel vagy sem. Az ASUS.COM oldalon szerepel a készülék. Az, hogy a magyar oldalra még nem raktár fel (szerencsére) semmit sem jelent, illetve annyit mégis, hogy az ASUS hazai képviselete nincs a helyzet magaslatán szokás szerint, de ezt már tudja az, aki valaha kapcsolatba került velük.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#26) ATM_automata válasza wertigo1984 (#23) üzenetére


ATM_automata
őstag

Még nem próbáltam ki, de átrakom bele a kártyám és megnézem. :R

What else?

(#27) AS válasza ATM_automata (#25) üzenetére


AS
félisten

Köszi, én csak annyi szeretnék hogy itt is kapható legyen: ITT
Ebben boltban megbízok.
Tehát akkor később várható nagyobb szállítmány a boltoknak?

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#28) ATM_automata válasza AS (#27) üzenetére


ATM_automata
őstag

Náluk is lesz szerintem, csak még nem tudtak gondolom pozícióba kerülni. Szolgáltatói kínálatba is lesz, csak ahogy most a T alakítja a készülék árakat drágább lesz mint a független ára. Vicces, hogy pont az edigitalban bízol meg. Anno úgy indultak, hogy full feketén, a gyártókat és a hazai márka képviseleteket megkerülve hozták be az árukat. Se szakszervizes gar se magyar kézikönyv nem volt a termékekhez. Ha gondod volt a cuccal, akkor le kellet adnod a boltba és várhattad, hogy hívjanak. Annyit boltot nem szidtak anno a netes fórumokon, (itt is) mint őket. Mára valamit javult a helyzet és ezzel együtt emelkedtek az áraik is persze, nem ők a legolcsóbbak már a neten és végre a gar is többnyire szakszervizes lett, de ettől még nagyon nem kell bennük megbízni, főleg ha valami akciós. Simán lehet egy olcsón megvásárolt javított széria, mint ahogy a Metró is csinálja a Tv-kkel.

What else?

(#29) AS válasza ATM_automata (#28) üzenetére


AS
félisten

Akkor hol lehet biztosan Magyar garanciást kapni? Van még a iponál is link . Igazából mindegy hol veszem (nekem nekem lesz ajándék) csak Magyar garanciás legyen.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#30) AS válasza AS (#29) üzenetére


AS
félisten

Iponál 2 év gyári garit írnak csak nem ép olcsó ott..... link

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#31) ATM_automata válasza AS (#30) üzenetére


ATM_automata
őstag

Az Iponos hivatalosnak tűnik (egyébként pl. prociban ők is erősen szürkéznek időnként. Az árból kiderül. Ha nagyon olcsó, akkor tutira áfacsalós a biznisz.) Az az ár, amit az Iponnál látsz a reális, magyar ára. Ott megveheted. 2.000.-Ft-ot se keres rajta. Amúgy Ő is az Expertből vette, az árat elnézve. :D

What else?

(#32) AS válasza ATM_automata (#31) üzenetére


AS
félisten

Köszi az infokat. Azért mondtam ezt a 2 boltot mert itt már sokat vásároltam. Föleg az Edigital monitor fényképező scaner, pmp, stb. De tabletet vagy telefont még nem vettem.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#33) ATM_automata válasza AS (#32) üzenetére


ATM_automata
őstag

Aki netes, nyomott árú értékesítésben vesz részt, az szinte mind rákényszerül előbb vagy utóbb arra, hogy lopjon-csaljon-hazudjon és átverje a vevőit. Ez azért van így, mert nem lehet versenyezni árban egy Szlovákiában/Romániában bejegyzett, áfát nem fizető céggel szemben, aki papíron utaztatja csak külföldre a hazai terméket. De számos más trükk is van. Pl. Intel procit nem a hazai inteltől vesznek meg bizonyos cégek és nagykerek, hanem XY magánszemélytől, aki a világ másik feléből hozza valahonnan, valahogy. Erre elég sokat panaszkodnak amúgy a márkák hivatalos magyar képviseltei. Ezt hívják szürkézésnek. Amikor bent van a cucc az országban, látszólag jó helyen (Ipon, Edigitál stb.) árulják, (fent van az adott márka weblapján is) mégse hivatalos forrásból van. Ezért is írtam neked, hogy ne a látszatra figyelj, hanem arra, hogy mennyibe kerül. Ha valamit, ami hivatalosan 80K 60-ért árul valaki, akkor ott tutira nem stimmel a forrás, mert ekkora kedvezményt nem kap még akkor se, ha konténer számra rendel egy termékből. De pl. ezt csinálja a Müller is a játékokkal, nem itthon veszi meg a PlayMobile-t, hanem kintről hozza be egy kis trükkel és ezért ott a legolcsóbb és nem a 20 éve hivatalosan működő játékboltban.

What else?

(#34) Fryskitt válasza ATM_automata (#33) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ebben igazad van, de ez a kérdés nagyon messzire visz. Elsősorban politikai és csak másodsorban gazdasági kérdés.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#35) AS


AS
félisten

Vissza térve a készülékhez másnak nincs kérdése?:) Amugy tényleg jó árték arány mert ott lesz Samsung Galaxy Mega 6.3 ami 120- vagy még több lesz...
Nexus7 ben IPS kijelző van?

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#36) ATM_automata válasza AS (#35) üzenetére


ATM_automata
őstag

Jelenleg ez az egyik legjobb ár/érték arányú cucc szerintem. Igen, Nexus7-ben is IPS van. Én nem igen szeretnék még egy Samsung készüléket látni a flottámban...több okból sem...vagy ha igen, akkor csak olyat, amin gyári android fut.

What else?

(#37) AS válasza ATM_automata (#36) üzenetére


AS
félisten

És még csak olcsóbb lesz később. Nexus 7 8 gb-t 50 ért az gyanús?

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#38) ATM_automata válasza AS (#37) üzenetére


ATM_automata
őstag

Az szerintem REFURBISHED lesz 1 év garanciával és nem 2 évvel. Az áresés kérdése érdekes dolog. A Nexus 7-nek egy eurot se ment le az ára, mióta kiadták! Ami olcsóbban kapható, az a REFURBISHED széria, arról meg azért érdemes tudni, hogy a fene se tudja milyen volt az előélete...de 1 évet azért adnak rá.

What else?

(#39) AS válasza ATM_automata (#38) üzenetére


AS
félisten

Tényleg az... még oda is van írva ... link

Újracsomagolt (Refurbished) termék:

Az újracsomagolt készülékek gyártó által leértékelt készülékek melyek újra kereskedelembe lettek helyezve. A leértékelés okai lehet szállítás közbeni doboz sérülések, kiállított darab volt, vagy meghibásodás esetén javított (szerviz visszavett) készülékek. Minden ilyen tanúsított, felújított termék teljeskörű átvizsgáláson, tesztelésen, és alapos tisztítási folyamaton megy keresztül, mielőtt újra ellenőrzésre és csomagolásra kerülnének. Az Asus a refurbished készülékeire 1 éves gyártó garanciát vállal, amely minden hivatalos márkaszervizben érvényesíthető.

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#40) AS


AS
félisten

Itt is van.
Edigitál : link 80k

T-mobile: kártyás csomagban 71 990 Ft
Ezen meg is lepődtem.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#41) ATM_automata válasza AS (#40) üzenetére


ATM_automata
őstag

Ja, megjött nekik is. Ez reális ár. Bekeményített a T, állati szar készülék árai vannak az utóbbi 1,5 évben. Olcsóbb, ha megveszi az ember a független készüléket. Amúgy valószínűleg ez is a cél.

What else?

(#42) AS válasza ATM_automata (#41) üzenetére


AS
félisten

Közeben kiderült hogy T-s verzió csak 8 gb-os. van ilyen egyáltalán?

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#43) ATM_automata válasza AS (#42) üzenetére


ATM_automata
őstag

A másik topicban már leírtam, de lehet itt is, hogy a T-s verzió CSAK 8GB-os. Szerintem elég elhibázott árazása közel ugyan annyit kérni egy 8GB-os, Simlockos készülékért, mint amennyibe a független 16GB-os verzió kerül. Amúgy a Nexus 7/32GB/3G is drágább ELŐFIZUVAL! mint a független ár....a T nem akar szívni a készülékkel csomag áron, úgy vannak vele, hogy ha nem tudnak azon is keresni, nem csak az előfizun, akkor inkább ne is adjanak el belőle...

What else?

(#44) AxBattler válasza ATM_automata (#43) üzenetére


AxBattler
félisten

Havi 5k-s előfizuval viszont már csak 52k, ami azért elég jó ár.
És 5k-t szinte mindenki letelefonál egy hónapban...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45) ATM_automata válasza AxBattler (#44) üzenetére


ATM_automata
őstag

Hát az passz, hogy az jó-e, kinek milyen csomagja van, meg hogy akar-e/tud-e venni a meglévő mellé még egyet vagy sem. Általában mindenkit köt a rabság a szolgáltatók kedvessége miatt, ha valakinek pont lejár, vagy akar venni mellé még egyet, akkor jó lehet. Én pl úgy használom, hogy van egy előfizum 2GB adatforgalommal és vettem mellé egy csak netes sim-et havi 500.-ért. Ha nem vettem volna, akkor 120.000.-Ft plusz költség lenne csak az előfizu 2 évre szemben azzal, hogy így meg 12.000.- lesz 2 évre és bőven elég 2 készüléknek is a 2GB mobilnet forgalom. Telefon csomagom meg még decemberig kötött sajnos...így ez volt a leginkább költség hatékony megoldás az én esetemben.

What else?

(#46) AxBattler válasza ATM_automata (#45) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, hát ha valaki 2 évnél gyakrabban váltogatja a jobb telcsiket, az fizessen, mint a katonatiszt... :U :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Megérkezett az OTG kábelem, így egy korábbi kérdésre válaszolva tökéletesen megy usb-s egérrel a szerkezet. Pendriveot is dugtam rá, azt is egyből viszi.

[ Szerkesztve ]

What else?

(#48) pigmeus


pigmeus
tag

T-mobilnál 16 gigás

ASUS Fonepad tablet
Új

Android operációs rendszer
7"-s érintőkijelző
3,15 megapixeles kamera
16 GB belső memória,a memória 32 GB-ig bővíthető
A-GPS-vevő, Google Maps térkép

(#49) AS válasza pigmeus (#48) üzenetére


AS
félisten

Akkor mégsem 8.
Vajon a tés szolgáltató függő?

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#50) matteo_szg válasza ATM_automata (#25) üzenetére


matteo_szg
őstag

Az ASUS hazai képviselete nemcsak ügyfélszolgálatból és szervizből áll, akikkel leginkább kapcsolatba kerülnek a felhasználók. Azért nincs még fent a magyar weboldalon a Fonepad, mert a magyar honlap is megújul, és épp az új weblaphoz szükséges fordítások, magyar modulok feltöltése folyik. Ez nem egyszerű, mert ezt is a tajvani központ menedzseli, nem pedig a hazaiak.

Üdv,

Egy asusos. :)

jupiiii

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.