Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Soma01


Soma01
veterán

A Merlinen más a torrent kliens mint a gyáriban? Vagy csak jobban van behangolva?
Tomato is jó lenne, csak akkor bukom a HW NAT-ot. De ha jól tudom rtorrent is mehetne akkor már Tomato-val.

(#302) Soma01 válasza Soma01 (#301) üzenetére


Soma01
veterán

Segítsen nekem valaki legyen szíves.
Torrent kliense szeretnék a routerre, de azt hallottam, hogy a gyári nem a legjobb. Sajátot szeretnék telepíteni. Merlin alá lehet? Tomatot nem akarok, mert bukom a hardveres Nat-ot.

(#303) OldAkita válasza Soma01 (#302) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Merlin-t használom. A hozzá való Download Master torrent kliens tényleg nem a torrentezők álma, de nekem megfelel. Ahogy én tudom azonos a gyári és a Merlin Download Master-ja. Nincs tudomásom róla hogy lehetne mást is telepíteni a DM helyett. Ettől még persze lehet, csak nekem nincs infóm róla.
Nem értem miért buknál címfordítást a Tomato-val? Amit én buktam vele, az az 5Ghz. Mert azt nem tudta a tv-m felé sugározni. Viszont az is lehet hogy csak én bénáztam vele.

[ Szerkesztve ]

(#304) Intruder2k5 válasza OldAkita (#303) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem a címfordítást bukja, hanem a hardveres NAT támogatást, vagyis nem fogja tudni használni a routert gyorsabb netcsomagokhoz!

A gyári firmware-ben is "rendes" transmission fut, tudod használni a hozzá való Remote GUI-t! Vagy valami más problémád van a Download Master-nek becézett Transmission-al?

(#305) odipapa válasza Soma01 (#302) üzenetére


odipapa
senior tag

Nállam tökéletesrn működik a gyári.

(#306) Soma01 válasza Intruder2k5 (#304) üzenetére


Soma01
veterán

Optware az melyik firmware-t takarja? Mert arra lehet tenni saját Transmission-t. Nem tudom igaz-e, de a Download Master állítólag nem a legújabb Transmission-t tartalmazza. Ezért is akarok sajátot. Tehát a Merlinre (ami a gyárira épül) lehet telepíteni is? Optware alá elvileg így kell, de azt nem tudom, hogy a Merlin ilyen-e (a link szerint ilyen): [link] De kellene valaki aki megerősít, hogy így jó lesz! És nincs benne elvi hiba...
Az is igaz, hogy még nem próbáltam a gyárit sem, de a legtöbb helyen azt olvasom, hogy ha lecseréli az ember, jobb lesz a seedelés. Nekem meg ez is számít, nem csak a letöltés. Meg állítólag a gyárival felkerül valami más p2p is amire nincs szükség általában és csak fogja a sávszélt és egyéb erőforrásokat.

[ Szerkesztve ]

(#307) Intruder2k5 válasza Soma01 (#306) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az optware nem firmware-t takar, az egy bizonyos firmware-ek mellé telepíthető rendszer!

Nem követem a gyári fw changelog-ját, na de mi van akkor, ha nem a legújabb TM van benne? Ott van a TP-LINK-es OpenWrt vargalex build, van vagy két éves, és mennyien használják a benne lévő TM-el együtt! Mi károd lesz abból, ha nem 2.84, hanem mondjuk 2.80 lesz a verziószám???

De hát akkor használj sajátot! Szerintem lehet Merlin-re telepíteni, de sosem használtam! A gyárihoz még annyit, hogy miért fogná a sávszélt? Gondolod, hogy telepítenek rá valami egyéb filemegosztó alkalmazást, és egy backdoor-on keresztül az asus mindjárt üzembe is állítja? :)

Valószínűleg Te fogod majd seed-elni vele az asus cuccok teljes szoftveres támogatását, így ők megússzák a szerver üzemeltetést Taiwan-on!

(#308) gooof


gooof
csendes tag

Akinek olyan problémája van, hogy a 2,5"-es külső hdd-t nem hajtja meg a router rendesen, azoknak megoldás az Y kábel. Én az adat ágat a 3.0-ba, a másodlagos 'power' ágat pedig a 2.0-ba dugtam, de valószínűleg fordítva is működik. Azóta az 1 terrás winchestert gond nélkül hajtja, korábban folyton 'ledobta'.

[ Szerkesztve ]

(#309) Z0mbi válasza Multibit (#295) üzenetére


Z0mbi
senior tag

ez photoshopolt? a szivem szakad meg hogy a legjobb amim otthon lehet az a 8/1 mindez 8000ft ert havonta. botrany.
Te meg gondolom fizetsz 4 rongyot ezert :D

(#310) Multibit válasza Z0mbi (#309) üzenetére


Multibit
veterán

ez photoshopolt?
Persze, hogy az. Mi más lehetne ;]

Te meg gondolom fizetsz 4 rongyot ezert
Ááá nem. "Súlyos" 5700 HUF-ba kerül ez nekem :D

(#311) Klara_


Klara_
őstag

Meguntuk a HDD-k ide oda hurcolasat, ezert NAS vasarlasa is szoba kerult, de elvetettuk mert csak DLNA es a halozaton belul mindenki altal elerheto tarhely funkciot szeretnenk hasznalni. Ejjel, illetve amikor nincs otthon senki nem megy a router, orulnek ha pl. a WPS gombra be tudnam allitani, hogy valassza le a HDD-t kikapcsolas elott nek kelljen mindig belepni a menujebe es ott levalasztani. Ezt hogyan tudnam megtenni?

(#312) hunluigi válasza Klara_ (#311) üzenetére


hunluigi
senior tag

Nekem x perc inaktivitás esetén a verbatim keret leállítja a winyót. Mondjuk ha valamihez hozzá akarok férni akkor várni kell 5-6 másodpercet amire felpörgeti magát. Nem igazán világos miért akarod leválasztatni.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#313) Klara_ válasza hunluigi (#312) üzenetére


Klara_
őstag

Naponta 2 alkalommal minimum ki van kacsolva a router, de inkabb tobszor - nem szeretnem hazavagni a HDD-t. Egy Delock haz + 7200RPMes Toshiba HDD amirol szovan, az en lelkivilagomnak nagyot "csattan" amikor csak siman kikapcsolom. Leallitasert pedig mindig be kell lepkedni a menube. Nagyban megkonnyitene a hasznalatot ha a WPS gombra a levalasztast ra tudnam tenni.

(#314) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Azt nem tudom hogyan lehetne wps gombbal leválasztani, de annyi tapasztalatot már szereztem hogy úgy indítom újra a merlint hogy nem választottam le a HDD-t, akkor a DM nem működik. Eltávolítás újbóli telepítés után indul csak el.
Sokat méricskéltem miután használni kezdtem az AC56U-t és aki visszakeres megtalálhatja amire már nem is emlékszem pontosan, de igen keveset fogyaszt a router még akkor is ha lóg rajta a HDD és seed-el vagy tölt le mindegy. Mintha 5.8W-ra emlékzenék. Ha viszont a wifit is bekapcsolom felugrik néhány wattot. Bár én is terveztem hogy ki fogom kapcsolgatni, de sose teszem. Nem utolsó sorban azért, mert az Ncore nem nagyon foglalkozik vele milyen tempóban töltök vissza, annál inkább hogy állandóan aktív. Szépen jutalmazza a seed-elésre kész állapotot, akkor is ha egyetlen bitet nem töltök fel. 15000 és 20000 között mozgok a listán és ezzel vígan elérhető az 'elite" rang ahol már annyi torrenttel futhatok el anélkül hogy visszatölteném , ahánnyal csak akarok.

[ Szerkesztve ]

(#315) Klara_ válasza OldAkita (#314) üzenetére


Klara_
őstag

Az a gond, hogy a kutya ha egyedul van nem tudom hogyan reagalna ha nekiallna dolgozni a HDD amikor eppen mellette alszik. Ezert ki szoktuk kapcsolni es aramtalanitani az elekromos dolgokat amihez hozzaferhet ha elmegyunk. Ha ott vagyunk nem erdekli, viszont amikor hazorzo uzemmodban van ki tudja..

[ Szerkesztve ]

(#316) korte1111


korte1111
csendes tag

Sziasztok!
Kérem szépen a gurukat árulják már el nekem, hogy mi a búbánatot kell állítani az ac56u menüjében, hogy a laptop / Samsung / helyi kapcsolatnál az n-es érték ismét 300 Mbps legyen most 65 Mbps. Az érdekes az hogyha visszacserélem a routert / TPLINK 3420 / akkor visszaáll 300-ra. A MHz 40 -re raktam, a jelerőséggel nem értem el semmit, de ha a router elé rakom az ac56u-t akkor sem ugrik 300-ra. Vevő oldalon frissitettem a drivert /ar9265/ a router is frissitve 1665-re.

(#317) odipapa válasza korte1111 (#316) üzenetére


odipapa
senior tag

Melyik fw?

(#318) Klara_ válasza odipapa (#317) üzenetére


Klara_
őstag

"a router is frissitve 1665-re." - 3.0.0.4.376.1665

(#319) OldAkita válasza Klara_ (#315) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Bölcs előrelátás. A mi kis tacskónk amikor egyedül volt otthon, szépen szétrágta a hangfalakhoz vezető kábelt, amit alufóliával végigszigeteltem, ugyanis olyan sok elektromos kábel fut egymás mellett hogy talán kevesebb eektroszmogot szed így fel. Viszont ahogy nyomorgattam a fóliát kézzel a vezetékre, gondolom jól megjelöltem a szagommal. A kutyáknak meg legnagyobb boldogsága a gazdája szaga így boldogan rágcsál papucsot zoknit, na meg gazdaszagú kábelt :) Az eset óta ha egyedül van otthon mindig be van csukva a kis számítógépes kuckóm ajtaja. (szerencsés vagyok hogy elzárhatom )

(#320) OldAkita válasza korte1111 (#316) üzenetére


OldAkita
aktív tag

A "guruság" végtelen türelemmel érhető csak el. Valami isteni szikrának kell kipattannia hogy valaki rájöjjön bármi anomáliára. A tiedre sem tudom a választ és a saját gondjaimra se. Tegnap pl 4 órán keresztül próbáltam a legújabb Tomato-t feltelepíteni, de az istennek se sikerült. A legutolsó telepítési próbálkozásomkor a legújabb Merlint ugyan sikerült, de távolról nem voltam elérhető. Visszatettem egy régebbi Merlint, minden rendbe jött. Tegnap a sok sikertelen Tomato-zás után feltettem az egyszer már leszerepelt Merlint és láss csodát most elérhető vagyok vele távolról.
Hernádi Judit dala illik ide: "Soha se mondd hogy vége..."
Ugyanis simán kiderülhet hogy amiről azt hittük nem működik, de mégis :)

(#321) korte1111 válasza OldAkita (#320) üzenetére


korte1111
csendes tag

Teljesen igazad van. Már két hete próbálkozom " Még alszom rá egyet" jeligével és nem akar előjönni az a bizonyos szikra, Így jutottam el a topik kérdezésig remélve, hogy másnak volt hasonló vagy Nála már kigyulladt az isteni szikra!
Egyébként a beállítások menüjét elég sokszor böngésztem át és állítgattam is eddig nem sok sikerrel. A legnagyobb vivmányom 150 Mbps lett, de most a sonyn ment le a gigabites érzékelő / vezetékes / 100 Mbps-re.
Nekem más dal lebbeg a képzeletembe: Nem adom fel, míg egy darabban látsz........

[ Szerkesztve ]

(#322) gooof


gooof
csendes tag

Sziasztok! Tök jól működik a router minden funkciója, kivéve a torrent klienst. Elindul a betallózott torrent, jó esetben le is tölti, de véletlenszerű időközönként a modemem kattan egyet, eldobja a netet és elkezd újra bootolni. Amikor szüneteltetem a torrentet, akkor nem szokott ilyen lenni. Mi lehet az oka szerintetek? Ez valami port beállítási probléma?

(#323) gooof válasza gooof (#322) üzenetére


gooof
csendes tag

Letöltési korlát is van beállítva ( a net sebességem 3/4-e) és pl. ha elkezdek online játszani vagy wifin tabletezni, akkor percek kérdése és újraindul a modem. Ha letiltom a download mastert, akkor nincs probléma.

(#324) OldAkita válasza gooof (#323) üzenetére


OldAkita
aktív tag

probalj meg egy gyari visszaallitast

(#325) gooof válasza OldAkita (#324) üzenetére


gooof
csendes tag

Kiderült,h a Vidanetnél kicseréltek a központban valamit, ami miatt a modemeik ledobálják a netet. Csak konkrétan ahhoz mennek ki,aki reklamál, egyébként lesz..ják az előfizetőket. Lecserélték a modememet egy újra és azóta nyoma sincs hibának...

[ Szerkesztve ]

(#326) gooof


gooof
csendes tag

Szerintetek az miért van, hogy ha valamit rámásolok az usb-s winyóra,akkor azt 30 megával is tudja visszaolvasni, de ha valamit a router torrent klienével szedek le rá, akkor azt 3 megával tudja csak visszaolvasni?

(#327) Intruder2k5 válasza gooof (#326) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem azért, mert a torrent nagyon töredezetten menti az adatokat! Transmission konfigban esetleg kapcsold be a preallocation-t, hátha javul a helyzet!

NTFS vagy ext filerendszer?

[ Szerkesztve ]

(#328) gooof válasza Intruder2k5 (#327) üzenetére


gooof
csendes tag

NTFS fájlrendszerem van, az eredeti szoftver Download masterét használom....

(#329) Intruder2k5 válasza gooof (#328) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy akkor nehéz lesz... :)

(#330) Klara_


Klara_
őstag

Uj FW: Version 3.0.0.4.376.3602
ASUS RT-AC56U Firmware version 3.0.0.4.376.3602
Network map new features:
- Click the lock icon in client profile to assign fixed IP for client.
- Added number on client icon to show how many clients connect to repeater and AP under router.
- Added the DHCP and static IP identification.
Known issue. If the IP is fixed in client side, Network map would show DHCP.

Security
- Upgraded OpenSSL library to 1.0.0o

Bug fixes
3G/LTE
- Fixed HUAWEI E180, E261, E1750, E1780, EC122, EC1260, EC1261, EC150, EC167, ET128, compatibility issue.
- Fixed ZTE MU251, T A356, AC580, AC590 compatibility issue.
- Fixed BandLuxe C170 compatibility issue.
- Fixed HTC M8 USB tethering compatibility issue.

Others
- Fixed NAT loopback issue.
- Fixed samba issue when plugging two USB drives.
- Fixed the NTP sync issue in AP mode.
- Fixed user interface issues for IPTV, Media bridge mode, VPN server.

[ Szerkesztve ]

(#331) MC Pite válasza Klara_ (#330) üzenetére


MC Pite
veterán

Kipróbáltam, UI-ban van 1-2 új dolog, de sajna nem oldotta meg a nem frissülő média szerver problémát.
Igaz, legalább (egyelőre?) nem mutatja hibásnak a HDD-t.

Más, aki még próbálkozik transmission remote gui-val, SSH-t be kell kapcsolni hozzá.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#332) masoo


masoo
tag

Sziasztok egy összefoglaló vélemény kellene nekem az ac56u -ról.
van rajta pl hardware-s nat mint az n18u esetében?

stabil, megbízható?

ha most kéne dönteni a vételről akkor ac56u vagy n18u?

köszönettel

(#333) Intruder2k5 válasza masoo (#332) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mindkettő hardver NAT-os, tehát gyári fw-vel mindkettő elbír a Gbit-es nettel is!

Az AC56U-ra Tomato mellett van Merlin féle custom fw is, amiben támogatott a hardver NAT, N18U-ra csak Tomato van, amiben viszont nincs HW NAT!

N18U-ban nincs 5GHz, viszont három külső antennája van, értelemszerűen AC56U ennek az ellenkezője, csak belső antennás, viszont Dual Band router!

Az AC56U 2 magos SoC-al rendelkezik, még az N18U csak egy magos, de ettől függetlenül is erős router!

Mindkettő megbízható router!

Ha esetlegesen NAS helyett is szeretnéd használni, akkor AC56U, mert erősebb, gyorsabb a HDD kezelése is! Ha kell az 5GHz, mert mondjuk a 2.4-es sáv zsúfolt, megint csak AC56U! Ha szeretnéd minél olcsóbban megúszni, és a fentebbiekhez nem ragaszkodsz, jó az N18U is!

USB elérési sebesség több dologtól függ, pl. filrendszer, protokoll, stb..., de átlagosan RT-AC56U esetén 30-35MB/sec, RT-N18U esetén 20-25MB/sec!

(#334) masoo válasza Intruder2k5 (#333) üzenetére


masoo
tag

Köszönöm szépen! Érthető, és összefogott vélemény! Sokat segítettél!

(#335) Klara_ válasza MC Pite (#331) üzenetére


Klara_
őstag

Panaszkodtak kinti forumokon, hogy lassan indul el utana a router es az 5GHz-es reszt hazavagta a frissites, nalad nincs gond? En meg nem jutottam el oda, hogy feltegyem.

(#336) Multibit válasza Klara_ (#335) üzenetére


Multibit
veterán

Én feltettem a frissítést, semmi probléma nincs a routerrel. Nem lassú a boot és kifogástalan az 5 GHz-es wifi.

(#337) MC Pite válasza Klara_ (#335) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát a net hasonló idő alatt van, mire a HDD elérhető az percekben mérhető.
5Ghz műxik. Ránézek, de úgy rémlik a notival azon szoktam lógni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#338) Klara_ válasza Multibit (#336) üzenetére


Klara_
őstag

Az jo hir, most lenne idom vackolni vele.
Totenem erre: "ASUS RT-AC56U Firmware version 3.0.0.4.376.3602 For US and TW only."
Ez mi?

[ Szerkesztve ]

(#339) odipapa válasza Klara_ (#338) üzenetére


odipapa
senior tag

Ááámerikára és Tajvanra tippelnék.

(#340) Klara_ válasza odipapa (#339) üzenetére


Klara_
őstag

:K E szerint viszont ide (MO) nem valo.. WTF?

(#341) MC Pite


MC Pite
veterán

Érdekes, a média lejátszó szaggat 5Ghz-en... A notival jónak tűnik.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#342) Klara_ válasza MC Pite (#341) üzenetére


Klara_
őstag

Annyit birtam kihamozni, hogy szukitett a ferkvencai tartomany az 5GHz-en ezert megy gyatran, es a bootloaderre is panaszkodtak, hogy ott is volt mokolas es nem tudtak vissza tenni a regebbi FW-t.

(#343) MC Pite válasza Klara_ (#342) üzenetére


MC Pite
veterán

Faca :( és ugyanúgy kézzel kell befrissítenem a médiszervert ráadásul :U

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#344) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

[Release] Tomato-ARM v124 available

Changelog

[RELEASE] 124
All versions:
– OpenSSL: update to 1.0.1j
– LZO: update from 2.06 to 2.08
– OpenVPN: update to 2.3.5
– OpenVPN GUI: Selectable LAN interface to bridge with TAP

K26ARM
– Minor multiLAN bugfixes
– MultiSSID: fix web UI errors with dual-radios
– Dlink DIR868L support
– Fix IPTraffic support

(#345) Beni_l


Beni_l
csendes tag

Sziasztok!

Előre is elnézést, ha esetleg ez korábban már volt tárgyalva, de most vettem egy ilyen routert, s az alábbi kérdéseim lennének ezzel kapcsolatban:
- Mint kiderült ez a router "csak" 2TB-os adattárolót ismer fel, s így a 3TB-os külső vinyómat nem jeleníti meg ha rádugom (egyik usb portján keresztül sem), ellenben a kisebb méretűekkel, amiket viszont tud kezelni. Erre van valami megoldás, hogy használni tudjam a 3 TB-osat is?
- Másik kérdésem pedig az lenne, hogy okostelefonomon (Samsung Galaxy Note II) szeretném megjeleníteni/lejátszani a routerre usb-n csatlakoztatott adattár tartalmát, de ezt nem tudom, hogy mivel/hogyan tudnám megtenni. A teló és a router között a wifis kapcsolat (avagy netkapcsolat) megteremtése már sikerült, de nem tudom, hogy hogy tudnám az adattár tartalmát is megjeleníteni rajta. Tud valaki segíteni ebben a témában (is)?

A válaszokat előre is köszönöm, de jelezném, hogy nem vagyok jártas a témában, így ha lehet, akkor kezdőknek való leírást szeretnék válaszként kapni.

Beni

Beni

(#346) Multibit válasza Beni_l (#345) üzenetére


Multibit
veterán

van valami megoldás, hogy használni tudjam a 3 TB-osat is?
Igen, például ez.

(#347) OldAkita válasza Beni_l (#345) üzenetére


OldAkita
aktív tag

3TB-al kapcsolatban nincs ötletem, de a másik problémádra az jut eszembe, hogy a routerre kötött hdd tartalmát a TV úgy tudja megjeleníteni hogy a saját dlna programját használja erre a célra. Talán érdemes lenne a telefonodra is telepíteni egy DLNA programot és azzal próbálkozni.

(#348) Beni_l válasza Multibit (#346) üzenetére


Beni_l
csendes tag

Szia!

Köszi, az ismerősömmel a jövőt illetően aztán mi is a NAS-ban gondolkodtunk... csak hát a meglévő az egy külső vinyó (WD MyBOOK 3TB USB3), s egyelőre azt szeretném megoldani, hogy azt használni tudjam vele.
Viszont ha már azt a NAS-t ajánlottad (mi a Xyxel NSA325 v2-t nézegettük amúgy), akkor felmerül az alábbi kérdés: ha abba a NAS-ba 2 TB feletti vinyó kerül, akár egy vinyó, akár két nagyobb méretű vinyó majd), akkor azt már kezelni tudná? Vagy mivel az általunk kinézett NAS-nak van USB-portja, akkor ha arra rákötném ezt a 2TB feletti vinyót, akkor azt szintén tudná-e kezelni ebben a formában? Valamint még az is felmerült, hogy a WD MyBOOK sorozatban már eleve vinyóval szerelt változat is létezik (MyCloud sorozat és szintén 2TB felettire gondolok), s ha azt az UTP-kábeles megoldással kötném rá, nem az USB3-assal, akkor vajon azt úgy már tudná kezelni?
Amennyiben neked nincs, de másnak lenne ez ügyben tapasztalata/tanácsa ezzel kapcsolatban, azt legyen kedves ossza meg velem!

Köszi

Beni

ui.: amúgy a háttértár-tartalom okostelefonon történő megjelenítését időközben sikerült megoldanom (valahogy...) ;)

Beni

(#349) Multibit válasza Beni_l (#348) üzenetére


Multibit
veterán

Ez itt már erősen OFF topic! Keress fel egy NAS-os topicot, ott kapsz válaszokat! Egyelőre annyit mondok, hogy ha NAS-ba teszel HDD, vagy NAS-hoz csatlakoztatsz HDD-t, akkor már nem a router kezeli azt, hanem a NAS. Tehát a NAS specifikációját kell nézegetni azzal kapcsolatban, hogy milyen HDD kell hozzá. Ilyenkor szerencsére a router már semmilyen háttértár kezelést nem végez. A NAS-t ugyanolyan hálózati eszközként fogja kezelni a router, mint egy számítógépet, vagy telefont.

[ Szerkesztve ]

(#350) zarol válasza Beni_l (#345) üzenetére


zarol
csendes tag

Szia!
Nálam müxik a 3TB vinyó USB 3-on is, de még a Disk Support List szerint is működnie kell! Igaz nálam sem ismerte fel elsőre! Egyszer újraindítottam úgy, hogy előtte csatlakoztattam, azóta megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.