Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Az AP mód így néz ki:

Az nyugtalanít hogy az AP módnál azt írja, a tűzfal le van tiltva. Csakhogy a szolgáltatói HWG meg DMZ-ben van és ekkor átjáróház lesz a rendszerem.

Melyik módot és hogyan kéne használni, különös tekintettel az FTP távoli elérésére?

(#202) imis válasza OldAkita (#201) üzenetére


imis
senior tag

A tomato ennyire nem jött be? Nekem digikábelen jól működik.

(#203) Klara_ válasza imis (#202) üzenetére


Klara_
őstag

Mint irta voltak gondok vele, erosen beta meg.

(#204) hsrasus


hsrasus
aktív tag

sziasztok!

ismét megosztanék pár tapasztalatot, illetve köszönöm korábban mindenki válaszát.
az adateltűnés többet nem jelentkezett (kopp-kopp), de nem is próbáltam visszaállítani, hanem egyszerűen formáztam a vinyót és kész. felraktam a legutóbbi gyári fw-t és újra összeillesztettem őket. egyébként NTFS-ben hagytam, mert szükséges ha kiszedem, gépre is rádughassam a vincsit. amúgy nekem is az USB3-ban van, de azóta nem tapasztaltam semmilyen problémát a vinyó elérhetőségével kapcsolatban.
viszont érdekes módon hálózati problémáim voltak, ugyanis csinálta jópárszor, hogy egyszerűen elment a wifi, (pontosabban ledobott a hálóról és nem tudtam visszacsatlakozni) de volt, hogy kábelen sem volt hálózat. egyenlőre úgy látszik, ez megoldódott:
korábban úgy döntöttem kipróbálom, ha a 2.4 és az 5 GHz-es hálónak ugyanaz a neve. nem tudom, ez volt-e a gond, de emiatt megint elkülönítettem a 2-t, illetve szétnéztem a környéken egy wifi monitorral és láttam hogy csak 2.4-es van és mindenkinek a környéken és mindenki 11-es csatornán állt köztük én is. mivel korábban auto-n hagytam, ezért arról átraktam a 7-esre (illetve van olyan, h a backup csatornák, ez alatt vagy felett legyenek, ami tök jó) és úgy tűnik azóta nincs ilyen gondom..

elég sok eszköz van a hálón:
kábelen: asztali gép, nyomtató
2.4-en: iMAC, 2 laptop, telefon
5GHz-en: 2 telefon, TV

nekem a torrentre nincs panaszom a gyári fw-al, megfelelően vissza tölti a filmeket és már 10 film bent van a listában, egyenlőre úgy tűnik bírja. illetve röccenés nélkül nézek bármilyen kódolású filmeket, uh teljesen meg vagyok vele elégedve ebből a szempontból. viszont nem tudom, hogy hogyan lehetne azt beállítani, hogy a torrent mekkora sávszélt haszáljon, ebben esetleg tudna valaki segíteni?
illetve megkérdezném, hogy mi az a sokat emlegetett Transmission és mire való?

(#205) odipapa válasza hsrasus (#204) üzenetére


odipapa
senior tag

Download Master/Bit Torrent menüpont alatt tudsz állítani sebességet.
Az un. transmission egy torrent kliens tomato fw. alatt, viszont gyakorlatilag a DM is transmission, csak a az Asus más felületet adott neki.
Ezért pl. a Transmission Remote Gui progival is el tudod érni a saját DM-edtet.

(#206) MC Pite


MC Pite
veterán

Én 2 dolgot keresek ezzel kapcsolatban:
1, Itt is be lehet álíltani másik user/pwd párost a letöltő gui-nak? Ha itt is minden alkalommal (timeout után) be kell írnom olykor a munkatársak elött a routerem admin jelszavát azt annyira nem csípem.
2, Transmission web ui-ból - ha már van ilyen tapasztalat- melyik amelyik leginkább mobilböngésző barát? A tomató pl amit futtat az nagyjából az (de hozzáadás csak fektetett ódban működik nálunk). Nem droidos és nem is ájfón készülékekre kell.
:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#207) hsrasus válasza odipapa (#205) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Köszi szépen a válaszokat!! :R

(#208) MC Pite


MC Pite
veterán

Akad 1-2 dolog amire még nem leltem választ...
1, Mind a downloadmaster, mind a gui reklamál ha máshonnan (másik ehthernet csatlakozóról) nem léptem ki. User limitet lehet állítani?

2, Az megvan hogy az etc/asus_lighttpdpassword-ben van a jelszó a dm guijának, de itt kódoltan van, át lehet valahogy írni?

3, torrent:
MAX_ON_HEAVY=10 -mitől heavy, ami sok szálon/gyorsan jön?
MAX_QUEUES=30 -sorban gondolom mennyi állhat
MAX_ON_ED2K=10 -ennyi aktív letöltés lehet vagy ez mi?
ÉrdekesÍ/szomorú hogy erre rákeresve egy csomó nyitott ftp-re visz a google (nálam is ezt csinálta amíg rá nem jöttem hogy a botok bejárkálnak :B örömmel tapasztalaom hogy a linkbe drótozott usr/pwd kombó itt legalább működik)

4, Nem találtam még rá hogy lehet (VPN nélkül) megnézni mennyi hely van a meghajtón (kicsit pontosabban mint a bar graph a főoldalon).

:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#209) odipapa válasza MC Pite (#208) üzenetére


odipapa
senior tag

És azt nem tudod véletlenül, hogyan lehet lejelszózni az FTP-t?

(#210) MC Pite válasza odipapa (#209) üzenetére


MC Pite
veterán

FTP megosztás fül a szervereknél, és ott állíthatpd melyik usernek milyen joga legyen.

Más: DLNA szerver idle-be mente magától... wtf? :F szerk: persze úgy idle, hogy nem is látta semmi, azaz nem futott.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#211) MC Pite


MC Pite
veterán

Torrent:
Az alábbi sűrűn előfordul:

Jul 29 22:17:45 transmission-daemon[2436]: Couldn't bind port 51413 on ::: Address already in use (Is another copy of Transmission already running?) (net.c:371)
Jul 29 22:17:45 transmission-daemon[2436]: UDP Failed to set receive buffer: requested 4194304, got 241664 (tr-udp.c:78)
Jul 29 22:17:45 transmission-daemon[2436]: UDP Failed to set send buffer: requested 1048576, got 241664 (tr-udp.c:89)

És a DLNA leállás is valahol itt lesz...
[2014/07/28 20:43:01] inotify.c:451: warn: Could not access /tmp/mnt/SSD128/asusware.arm/ipkg-FFDyHS [No such file or directory]
[2014/07/28 20:43:01] inotify.c:451: warn: Could not access /tmp/mnt/SSD128/asusware.arm/ipkg-RFWuzV [No such file or directory]
[2014/07/28 20:43:01] inotify.c:451: warn: Could not access /tmp/mnt/SSD128/asusware.arm/ipkg-3woAz8 [No such file or directory]
[2014/07/28 20:43:26] minidlna.c:155: warn: received signal 15, good-bye

Próbaképp megadom a szervernek az egész partíciót, hátha; bár nem hiszem hogy azért nem érte el...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#212) MC Pite válasza MC Pite (#211) üzenetére


MC Pite
veterán

Mivel több helyen olvastam hogy ext3-at szereti a minidlna, átkonvertáltam az ssd-t.
Majd egy napig jó is volt, majd látom piros az egyes usb eszköz.
Hibák észlelhetők a merevlemezen. Törölje a sérült fájlokat, vagy használjon PC-t a rendszerproblémák orvoslására.Az ellenőrzés eredménye
/usr/sbin/app_fsck.sh: eval: line 1: fsck.ext4: not found

Nálam nem jogosultsági probléma, itt nincs semmi. Ntfsről lemásolva nem nemtődött volna le, vagy kikapcs előtt ahogy elfelejtettem unmountolni ameghajtótt az okozhatott problémát?

Úgy látom a Merlinnel is megoszlanak a tapasztalatok, nem tudom felpakoljam-e...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#213) MC Pite válasza MC Pite (#212) üzenetére


MC Pite
veterán

Ötlet hogy merre keressem hogy mi lehet ez?
/usr/sbin/app_fsck.sh: eval: line 1: fsck.ext4: not found

1, nem tudom mi keresi ezt itt, nem találtam egyik fájlban sem ilyet
2, hogy van hibában
3, miért ext4

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#214) Intruder2k5 válasza MC Pite (#213) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen fw-t használsz? Gyárit? Ezt az üzenetet a logban olvastad, vagy hol?

(#215) MC Pite válasza Intruder2k5 (#214) üzenetére


MC Pite
veterán

Gyári, magától közli a webfelületen hogy hibát talált a megajtó ellenőrzésekor. Logban nem találtam semmi idevágót...
"Lemezkezelő segédprogram
Hibák észlelhetők a merevlemezen. Törölje a sérült fájlokat, vagy használjon PC-t a rendszerproblémák orvoslására.
Az ellenőrzés eredménye
/usr/sbin/app_fsck.sh: eval: line 1: fsck.ext4: not found
"

Előzmény(?) hogy átkonvertáltam az ssd-t Ext3-ra, de utána még bő fél napig nem jelzett hibát.
Gépen elenőriztettem a meghajtót ezek után, nem talált hibát, nem talált hibát (vagy javította).
Eleve nem tiszta mi a gyík reklemál nem létező (?) elérési útra. Feltételezem az asusware.arm könyvtárban kellen ezt a szerkezetet keresnem. [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#216) Intruder2k5 válasza MC Pite (#215) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem ott, mert a képen látható könyvtár vsz már eleve az /mnt, vagy a /tmp/mnt alatt van!

SSD-re torrentezel? Az nem túl egészséges, nem lesz hosszú életű a meghajtó!

Gyári fw használata esetén (bár nem ismerem igazán), szerintem nem fogod tudni ezt megoldani, mert ilyen szinten nem tudsz hozzáférni a könyvtárszerkezethez, és gondolom ilyen lemezkezelő alkalmazásokat nem tudsz arra telepíteni! Vagyis, ha nem találja az fsck-t, akkor az nincs, és nem is lesz! Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#217) Multibit válasza Intruder2k5 (#214) üzenetére


Multibit
veterán

Ugyanezt reklamálja nekem is. SNMP-t telepítettem a routerre (gyári firm), ehhez kellet háttértár (nálam ez egy pendrive) és a download manager. Az SNMP működik, de a háttértárat sérültnek látja. A pen 8 GB-os, Ext2-re van formázva.

(#218) MC Pite válasza Intruder2k5 (#216) üzenetére


MC Pite
veterán

Ue a szerkezetet látom gépen is - ja mert hogy nem tudok be ssh-zni a routerre, pedig telnet engedélyezve van (google szerint ezzel nem vagyok egyedül, megoldást még nem leltem).

Alapból a transmission 2 megás write cachet használ -tomatós RTN16on pár napja konkrétan meg is keresetem a paramétert-, innentől szinte annyi a cellahasználat mintha számítógépben lenne. Swap értelemszerűen meg nincs 256Mib ram mellett.
Ezen felül már szerintem nem szadizza semmi pluszban a meghajtót. Vagy valamit kihagytam :F

Multibit, próbáltál más fájlrendszert is?
Ext3-ra a dlna problémája miatt váltottam, amúgy is jobban szereti a linux. De tökön szúrom magam ha az asuswrt meg épp ntfs-el működne rendes(ebb)en. Vagy felzúzok egy Merlint másnem, de szerintem ez ott is fog jelentkezni...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#219) MC Pite válasza MC Pite (#218) üzenetére


MC Pite
veterán

Looser, megy telneten is :DDD
Szóval ott az app_fsck.sh

admin@RT-AC56U:/usr/sbin# vi app_fsck.sh
fi
else
autocheck_option=
autofix_option=p
fi
else
if [ "$1" == "ntfs" ]; then
autocheck_option="-a"
autofix_option=
elif [ "$1" == "hfs" ] || [ "$1" == "hfsplus" ] || [ "$1" == "thfsplus"
if [ "$fs_mod" == "open" ]; then
autocheck_option="-q"
autofix_option=
elif [ "$fs_mod" == "paragon" ]; then
autocheck_option="-a"
autofix_option=
elif [ "$fs_mod" == "tuxera" ]; then
autocheck_option=
autofix_option=
fi
else
autocheck_option=n
autofix_option=
fi
fi

free_caches -w 0
set -o pipefail
_set_fsck_code $2 2
if [ "$1" == "ntfs" ]; then
c=0
RET=1
while [ ${c} -lt 4 -a ${RET} -ne 0 ] ; do
c=$((${c} + 1))
eval chkntfs $autocheck_option $autofix_option --verbose $2 $log
RET=$?
if [ ${RET} -ge 251 -a ${RET} -le 254 ] ; then
break;
fi
done
elif [ "$1" == "hfs" ] || [ "$1" == "hfsplus" ] || [ "$1" == "thfsplus" ] || [ "
c=0
RET=1
while [ ${c} -lt 4 -a ${RET} -ne 0 ] ; do
c=$((${c} + 1))
if [ "$fs_mod" == "open" ]; then
eval fsck.hfsplus $autocheck_option $autofix_option $2 $
elif [ "$fs_mod" == "paragon" ]; then
eval chkhfs $autocheck_option $autofix_option --verbose
elif [ "$fs_mod" == "tuxera" ]; then
eval fsck_hfs $autocheck_option $autofix_option $2 $log_
fi
RET=$?
if [ ${RET} -ge 251 -a ${RET} -le 254 ] ; then
break;
fi
done
else
eval fsck.$1 -$autocheck_option$autofix_option -v $2 $log_option
RET=$?
fi
free_caches -w 0 -c 0

if [ "${RET}" != "0" ]; then
_set_fsck_code $2 1
else
_set_fsck_code $2 0
fi

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#220) Intruder2k5 válasza MC Pite (#218) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hiába van telnet engedélyezve, ha nincs root jogod, csak valami user vagy, ki tudja milyen home mappával...

(#221) MC Pite válasza Intruder2k5 (#220) üzenetére


MC Pite
veterán

Guira rootot nem enged csinálni csak admint... ssh-ra nem találtam megoldást, csak ezt. Mindenesetre valószínű ott is megvan akkor a file.

Ehh, gyáriból indultam ki a kevesebb hibalehetőség végett... úgy látom még az arm-es paradicsom sem fenéjkig tejfel... suxx... :(

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#222) Intruder2k5 válasza MC Pite (#221) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És a Merlin?

(#223) MC Pite válasza Intruder2k5 (#222) üzenetére


MC Pite
veterán

Csak annyit látok hogy akad azzal is probléma egyet kettőt megold, de hoz helyette mást; ahogy az lenni szokott.
Ha lenne valahol tpaasztalat hogy pl a lemezhibára gyógyírt hozna, rápróbálnék. Van 1-2 apróság még a routerrel, de csak logból derül ki hogy pl a torent portjára azt írja

transmission-daemon[25559]: Couldn't bind port 51413 on ::: Address already in use (Is another copy of Transmission already running?)
meg
pptpd[25301]: MGR: Config file not found!

A dlna tegnap órákon át ment 2-3 fájlt lejátszva, egyelőre úgy tűnik az jó lett (fájlrendszer váltástól).

IT-s vagyok, de néha nagoyn bele tudok fáadni amikor tíz dologgal 5-5 vonalon szopóka van... Persze 99%osan jó a router, de a maradék 1%-hoz nincs sok kedvem napokat elbaxni az időmből :U

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#224) hsrasus válasza MC Pite (#218) üzenetére


hsrasus
aktív tag

nem tudom, hogy próbáltad-e ntfs fájlrendszerel, de nekem úgy van rákötve a vinyó és a gyári szoftverrel nincs semmi problémám...

(#225) MC Pite válasza hsrasus (#224) üzenetére


MC Pite
veterán

Elején úgy használtam - de a dlna néha hibázott, lehetséges okként az ntfs filerendszert olvastam pár helyen, az egyelőre jónak tűnik.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#226) OldAkita válasza MC Pite (#225) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Rakd fel a Merlint. Nekem egy ideje az van és lemezproblémái nincsenek. Amíg a gyárit használtam nekem is folyamatosan ezt produkálta. Volt hogy leformáztam a wincsit és utána is megmaradt a probléma. Tény hogy a Merlinnél is tűnt már el adat, de persze az soha nem tűnik el. Újraindítottam a routert és azonnal meglett minden adat. Legutóbb olyan erősen villámlott hogy kikapcsoltam a szolgáltatói Cisco-t és az Asus-t is. Nyilván jobban tettem volna ha előtte leállítom a DM-t, de éppen nem ment a gép és lusta voltam beindítani. Másfél óra múlva újra bekapcsoltam és DM-ból eltűnt az összes torrent. Gondoltam egyenként aktívvá teszem újra mindet. Amint az első torrent file-t elindítottam azonnal megjelent az összes és máris kezdte visszatölteni. Jobb a Merlin mint a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#227) odipapa válasza OldAkita (#226) üzenetére


odipapa
senior tag

Merlinnél mi volt nálad a DM alapértelmezett felhasz./jelszó?

(#228) OldAkita válasza odipapa (#227) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Ahogy emlékszem, mindig az az alapértelmezett, ami a router kezelőfelületére való belépéshez kell. De jobban belegondolva, már arra sem emlékszem oda mi az alap :)

(#229) odipapa válasza OldAkita (#228) üzenetére


odipapa
senior tag

Engem nem engedett semmilyen jelszóval, anno.
Azért nem is foglalkoztam vele, de nekem a gyári jól működik.

(#230) SRII


SRII
őstag

remek kis cucc, de itt sem hegyezték a ceruza végét. :((

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#231) Multibit válasza SRII (#230) üzenetére


Multibit
veterán

Miért, melyik dual ARM-os modellnél hegyezték? Ki lehet fogni néha olcsóbban, ha akciózza valamelyik webshop.

(#232) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!

Egy Asus RT-N15U -t cseréltem re erre az eszközre. Elsősorban a DLNA és a t*rrent miatt.
Sajnos az a tapasztalatom, hogy nem érte meg az árát. A WiFi nagyon gyenge, kb 3 méterre a routertől egy 8 centis tégla falnál már csak keresgéli az 5G-t. 2,4-en sem ér közelébe a régi Asus-nak.

Legfőképp azért írok, mert a DLNA server kb 20 percenként leakad. Ez annyit tesz, hogy lejátszom a tartalmat, majd a TV kiírja, hogy az eszköz nem elérhető. Mire bebrowsolom újra, addigra ismét látszik. Néha pedig egyáltalán nem látszik a DLNA server. Van valami különleges beállítás esetleg? Gondolok pl arra, hogy lekapcsolja a külső HDD-t, vagy ilyesmi? Találkozott más is ilyennel? A legújabb gyári soft van fent.
köszönöm

(#233) Multibit válasza kavarc (#232) üzenetére


Multibit
veterán

Próbáltad forgatni a routert? Mivel beső antennás típusról van szó, csak a készülék forgatásával található meg az legjobb sugárzási helyzet. Nekem az egész lakásban erős 5 GHz-es jel fogható. Van ahol egy, van ahol két téglafalat lő át.
DLNA-ról nem tudok nyilatkozni, ilyesmivel nem büntetem magam, mediaplayert használok.

(#234) OldAkita válasza kavarc (#232) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Nekem gyári FW-el 11 m-re is jól elérhető volt az 5Ghz, dlna-val a legvadabb tömörítésű 3d filmeket akadásmentesen küldte át. Viszont igényem lett volna a jobb torrent visszatöltés és a precízebb sávszélesség korlátozás az egyes kliensekre. Belekóstoltam a Tomato-ba ahol tökéletes sávszélkorlátozás és torrent visszatöltés volt, viszont állandóan fagyogatott, elérhetetlen volt, ftp-t az istennek nem tudtam stabilan elérni távolról és a tv-m már csak a 2.4Ghz-et látta ott is akadozott szinte minden film. Váltottam a Merlin-re. Azt hiszem ez a legjobb eddig, viszont az 5Ghz-et itt se látja a tv-m. Mivel kábel is megy a tv-hez, beletörődtem és nem zavar az 5Ghz gyengesége, viszont stabilan elérem ftp-n a routerre kötött hdd-t, elfogadhatóan tölti vissza a torrentet. Sávszélesség beállításban a Merlin se jeleskedik, de ennek ellenére ezt tartom a legjobbnak.

(#235) kavarc válasza OldAkita (#234) üzenetére


kavarc
aktív tag

Szia!

Olvasgattam tegnap a külföldi fórumokat. Elég sok problémában ráismertem a saját gondjaimra.
Az egyértelműnek tűnik, hogy a 2.4 GHz-s sávban problémái vannak a routernek. Nekem a legfájóbb pont a gyenge wifi mellett a DLNA működése. Kipróbáltam ext4-re formázott hdd-vel, mindent a györkérkönyvtárba tolva... és sajnos az eredmény ugyanaz. 15-20-25 perc filmnézés után leakad. Előtte egy barebone-t hasznátam nas-ként egy régebbi asus routerrel és ilyen gondom sosem volt. Sajnos a TV nem tud 5GHz-t, ezért azt nem tudom lepróbálni.
Eddig még a külföldi fórumokban sincs egyértelműen azonosítva, hogy a dlna problémát maga a minidlna server okozza-e, vagy a 2.4-es Wifi. Az biztos, hogy rendellenes működik és ez nem egyedi eset. Tanástalan vagyok; nem tudom érdemes-e várni későbbi gyári firmware-re, ami talán megoldja a problémát, vagy küldjem vissza az eszközt. Ugyanis ennyi pénzért ez nagyon gyenge. Gondolkodtam még Tomatoban is, de az itt leírtak alapján sajnos ez sem megoldás.

@Multibit: hiába forgatom, a wifi nem javul számottevően, sem az 5G sem a 2.4-es. Az RT-N15U is belső antennás volt, papíron gyengébb teljesítményű, mégis erősebb volt a wifi és forgatni sem kellett. :(

(#236) Multibit válasza kavarc (#235) üzenetére


Multibit
veterán

RT-N15U is belső antennás volt, papíron gyengébb teljesítményű
A router általános teljesítményének semmi köze a wifi-jel terjedéshez. A külföldi tesztekben is egyértelműen leírták, hogy a 2.4 GHz-en gyenge, 5 GHz-en nagyon jó a router: [link] [link]
Én csak nogyon ritkán használom wifi-n, akkor is 5 GHz-en. Vezetékkel tökéletes. NAS, mediaplayer, notebook lóg rajta dróton. Eddig elégedett vagyok vele.

(#237) odipapa válasza kavarc (#235) üzenetére


odipapa
senior tag

Nekem RT-N10U volt előtte, gyakorlatilag ugyanolyan erősségű ennek a wifi része is, nincsen vele semmi probléma.

(#238) OldAkita válasza kavarc (#235) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Kábelen tökéletes a DLNA. Soha egyetlen film meg nem röccen. Kifogástalan a minidlna szerver.

(#239) Multibit válasza OldAkita (#238) üzenetére


Multibit
veterán

tökéletes a DLNA
Bocs, de ilyen nem létezik! Még tökéletes mediaplayer sem létezik, nem hogy DLNA.

(#240) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat!
Mérgemben szétfúrtam a lakást és bedrótoztam a TV-t. 2 nap használat alatt egyszer sem fagyott a dlna lejátszás. Így megerősítést nyert, hogy a 2.4-es WiFi a ludas.
Egyelőre így használom, viszont az 5G-s WiFi még mindig nagyon gyenge.

(#241) Multibit válasza kavarc (#240) üzenetére


Multibit
veterán

viszont az 5G-s WiFi még mindig nagyon gyenge
Sajnos a wifi egy ilyen játék. A Milyen routert topicban gyakran leírják a hozzáértők, hogy wifi-vel semmit nem lehet előre tervezni, mindig csak a helyszínen derül ki, hogy hogy muzsikál az eszköz. Sokminden befolyásolja az adást/vételt. Falak száma, falak anyaga, vastagsága, az ellenoldal (a Te esetedben ez a TV) képességei, stb. És még ha stabil is a jel, sebességben messze elmarad a vezetéses jeltovábbítás sebességétől! Éppen ezért én a rádiózást csak szükségmegoldásnak tekintem (telefonhoz, tablethez jó, másra nem).

(#242) Klara_ válasza Multibit (#241) üzenetére


Klara_
őstag

Igy van. Mi is bevezetekeltunk mindent amit lehetett, csak a telefonok lognak WiFi-n, ami nalam is gyenge de ezt mar leirtam regebben.

(#243) gaijin09 válasza murga (#51) üzenetére


gaijin09
csendes tag

hasonlóan jártam én is. Chilli green 2TB külső meghajtót csak a 2.0 USB porton keresztül ismeri fel a routerem holott elméletileg 3.0-ás. van valakinek ötlete, hogyan lehetne orvosolni a dologot?

(#244) apszi


apszi
őstag

SZiasztok!

Egy gyors kérdésem lenne. Merlin esetében a router szempontjából (sebesség, stabilitás) melyik a leginkább javasolt file rendszer? ext2/3/4, vagy NTFS?

Előre is köszönöm!

(#245) OldAkita válasza apszi (#244) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Nekem az a tapasztalatom hogy nincs különösebb jeletősége hogy mire formázod. Egy ideje ext4 van, de ntfs-n se volt semmi bajom, illetva ami bajom volt, annak semmi köze nem volt a hdd formázottságához.

(#246) adamos87


adamos87
tag

Sziasztok,

egy ilyen routert tervezek venni. És szeretnék venni hozzá egy 1 TB-os külső USB 3.0-ás HDD-t.
Csak felmerült bennem néhány kérdés.
1. USB 3.0-ás csatlakozóért megéri-e megvenni ezt a típust, vagy elég egy olyan modell ami USB 2.0-ás? Lényegesen gyorsabb az USB 3.0 mint a 2.0? Olvastam néhány tesztet, és azok alapján nem gyorsabb, sőt lassabb.
2. A gyári torrent klienst távolról, hogyan tudom elérni? Esetleg RSS-t (ncore) tudja kezelni?
3. Kábellel lenne összekötve a TV és a router. DLNA funkció mennyire stabil?

Válaszokat köszönöm.

Üdv,
Ádám

[ Szerkesztve ]

Samsung QE55Q80T, XBOX Series X, Live: razorramon1987

(#247) Intruder2k5 válasza adamos87 (#246) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

1. Igen gyorsabb, ezzel a routerrel elérhető 30-35MB/sec sebesség, ami már USB2.0-n nem megy át!
2. A router admin felületén keresztül, vagy transmission remote gui-val!

(#248) Klara_ válasza adamos87 (#246) üzenetére


Klara_
őstag

3. Nagyon. Semmi gond vele.

(#249) gaijin09


gaijin09
csendes tag

sziasztok,

én valamiért csak szenvedek vele :D

1. ahogy korábban is írtam, a külső meghajtót nem hajlandó felismerni USB 3-as csatlakozással.
2. laptopom belső wifi kártyája csak a 2,4 gHz-et támogatja, de azon meg folyamatosan szakadozik ezért...
3. vettem egy Asus USB-N53 dualband adaptert. ezt meg nem tudom vele összetanítani. az adapter a WPS beállítást megcsinálja, nyomok neki egy Finisht és kezdi az egész WPS keresést előről.

valakinek ötlete?

előre is kösz

Laci

[ Szerkesztve ]

(#250) odipapa válasza gaijin09 (#249) üzenetére


odipapa
senior tag

Milyen fw-t használsz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.