Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) JanR válasza Fanyuvo (#50) üzenetére


JanR
addikt

tedd be mélyládába (a fagyasztóra gondolok, nem a sub-ra)
az majd hűt mindent.
egyébként meg UP a karinak!

(#52) Bici válasza Fanyuvo (#50) üzenetére


Bici
félisten

Igen, van. Általában kis bordákat (süniket) kell ráragasztgatni hővezető ragaccsal a RAM-okra. Akkor igazán hatékony, ha szellős a ház, vagy a GPU venti fúj rájuk is levegőt.

Fontos, hogy mindegyik kapjon kb. ugyanannyi szelet, mert ha csak egy kimarad a hűtésből, akkor - nagy valószínűséggel - lőttek a tuningnak. :)

Típusokat nem mondok, van sokféle. Nekem még a régi Zalman szendvicsek figyelnek a GF4-en, de itt is fontos volt az egyformán hatékony ram hűtés. Addig nem tudtam jól húzni a ramokat, amíg minden RAM IC rendesen le nem lett hűtve. Ezt 2db külön 6cm-es ventivel oldottam meg, amik 5V-on mennek, és szinte nincs is hangjuk. 630MHz-ig mennek, ami egy GF4-hez képest szuper érték.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53) Fanyuvo válasza JanR (#51) üzenetére


Fanyuvo
tag

A kerdest nem viccnek szantam. Ugy ertem olyan tipusu huto mint a gyari (a levego atmegy a ramok folott is) letezik-e nem 80 decibeles verzioban?

(#54) Tomics


Tomics
addikt

ramsüni :D ezen jót röhögtem.
egyébként nagyon jó a cikk, ez a kártya lesz a következő konfigomban.

PH! addikt since 2004

(#55) philoxenia válasza Tomics (#54) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megveszed Tőle ? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56) Tomics válasza philoxenia (#55) üzenetére


Tomics
addikt

naná, már lefoglaltam előre nehogy eladja másnak :DD

PH! addikt since 2004

(#57) tgabi333 válasza Fanyuvo (#50) üzenetére


tgabi333
tag

gyári? ;)

(#58) Yushchenko


Yushchenko
őstag

CPU limit kicsit befigyel azért...

(#59) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Én már csak egyet nem értek...ha a ramok úgymond 1900Mhz-ig stabilak,a legtöbb gyártó hogy a fenébe járatja őket 2000Mhz-en teljesen gyári,referencia hűtéssel? :)
XFX Alpha Dog Edition,Leadtek Extreme,eVGA SSC Edition,Zotac AMP

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#60) JanR válasza Fanyuvo (#53) üzenetére


JanR
addikt

sorry, a mélyládásért, lemaradt a kettőspont dé!
nem sértésnek szántam.
8800GT rulZ,egyenlőre, ugyis tavasszal jön új, csak kérdés 8900 vagy 9 series, vagy esetleg teljesen új nvidia:DDD

(#61) aginor válasza mert_csokis (#59) üzenetére


aginor
addikt

Azért nem a legtöbb gyártó, én csak kettöről tudok.
De ezen már én is gondolkodtam, a helyzet az, hogy vagy én nálam van a hiba, vagy azok válogatott darabok, arról már nem is beszélve, hogy ezeknek a ramoknak az 1000MHz a referencia..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#62) aginor válasza Yushchenko (#58) üzenetére


aginor
addikt

Szerintem annyira nem vészes, bár emiatt nem raktam mark eredmédményt a tesztbe..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#63) aginor válasza Vamp (#37) üzenetére


aginor
addikt

És, Elolvastad?
Van akinek segíthet, ha neked nem tetszk, hát nem olvasod..
Szerintem meg nagyon megritkultak a hardvertesztek a logouton.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#64) Ebit


Ebit
addikt

Tartalmilag korrekt teszt, és végre felhasználói tapasztalatokat kaptunk.

Gratulálok a teszthez, igényesek a fotók, és a grafikák, legközelebb gondolom, majd több időt forditasz a stilizálásra.

Érdekelne viszont, hogy nagyobb felbontásban, látványjavitókkal mit tud a GT,örülnék neki, ha lehetőséged volna ezzel még kiegésziteni a tesztet.

Köszönöm

(#65) tzimash


tzimash
őstag

grat a jó cikkhez!
Arctic Cooling x1 nem passzol rá vajon?

(#66) JanR válasza tzimash (#65) üzenetére


JanR
addikt

na unokatesómnak most dobtam össze egy gépet amibe 8800GT-van, kiváncsi vagyok, hogy megy.
igaz csak nov.23.án, addigra jön meg a cucc:DDD

(#67) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

Ramhűtési gondok... Gyerekek, elmentek egy telepre, kértek 10 centi sárgaréz rudat, lefűrészeltek pár darabot, beirdaljátok és minimális pasztával rák*rjátok a memekre. Amúgy meg 45 fok felett lazán éget egy fémdarab... ha 100 fokos lenne 2 mp után kaparhatod az égett húst is róla... :DDD

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#68) Muréna válasza o0tomy0o (#67) üzenetére


Muréna
őstag

sárgarézzel kitörölheted..

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#69) Sárpac válasza o0tomy0o (#67) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Sárgaréz gyorsan felveszi a hőt, de nehezen adja is le, inkább sima réz alu kombináció a memekre pedig alu a legjobb!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#70) Bici


Bici
félisten

A vörösréz jobb, de ott sokszorosan dominál az, hogy a rárakódó oxid réteg nehezíti a hőleadást. Ez a sárgarázre is vonatkozik, csak kisebb mértékben. Ezért szokás (olyan helyeken, ahol nem a kapzsiság dominál) valamivel bevonni a réz bortákat, pl. alu réteggel. Az alumínium is oxidál, de az alu oxid nem gátolja olyan nagy mértékben a bordát a hő leadásában.
A legjobb borda a vörösréz alu bevonattal.
Wiki:
vörösréz - elég ritkán használják, de ez a "tiszta" réz
sárgaréz: - vörösréz+cink ötvözet - "felhígított" réz - hő felvevésben kevésbé jó, mint a vörösréz, de leadásban valamivel jobb

A mai számítógép hűtőkben általában egyik sem szokott előfordulni, hanem a réz még hígabb változatát használják, mert occsóbb. :(
Persze jó drága bordák lehetnek sárgarázből, esetleg vörösréznek kamuzott majdnem-vörösrézből, lásd fatal1ty, vagy mi.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#71) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

A teszt jó lett. :C
Nem kell egy crt 19-es monitor(olcsón),hogy tudjál 1600*1200-as felbontásban tesztelni! ;)

Amúgy egy pár sün sokat segítene a helyzeteden nem 5-fokot számít hidd el,főleg ha egy kis szellőztetét is kapnak a sünök!

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#72) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Igaz hogy a kártya nem olyan vészesen drága, de egy rendes hűtéssel együtt már 70k, vagy fölé is mehet. Konkrétan én 56k-ért rendeltem a kártyát és még kb 15k hozzá a zalman VF1000 és a ramsünik.

(#73) tzimash


tzimash
őstag

volt munkahelyemen volt az oktatáson szó arról, hogy ha kb. csak max 10 másodpercig tudod a kezed rajtatartani valami forró tárgyon, akkor az kb 60 fokos. ki is próbáltuk, volt ilyen rezsó-szerű valami, aztán teddráakezedmeddigbirod :D senki nem birta tovább 10mp-nél és mint utólag kiderült pont 60 fok volt az a valami.

egy kérgeskezű kapás-paraszt lehet birná fél percig is :D

(#74) Jostikacska válasza JoeYi (#4) üzenetére


Jostikacska
tag

Az emberi testhőmérséklet kb. 37 fok. 40 fok az már láz de azért 42 foknál sem dobnám el a gyerekem hogy süt :)
Nem kötekedni akarok, értem mire gondolsz. De azért ...

"Véremből vért és könnyet senki sem fakaszthat büntetlenül."

(#75) mert_csokis válasza aginor (#61) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Aginor én még arra tudok gondolni,hogy az Asus egyenlőre csak olyan karit dobott piacra,ami ugye teljesen gyári,alapórajeleken szaladgál,és elég makacs tuningnál
Elképzelhető egy későbbi OC-s változat is...
A válogatott ramokban lehet valami,még akkor is ha elvileg 2000Mhz-ig vannak hitelesítve,plusz azok a gyártók akik gyárilag OC-s modelleket dobálnak,lehet hogy komolyabb kondikat és válogatott alkatrészeket pakolnak a nyákra...

Más. A teszt meg jó lett,mással ne foglalkozz,csináljanak jobbat ha úgy van...szerintem mindenki tudja mennyi időt vesz el dolog :)

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#76) Patrick


Patrick
addikt

Grat, jó és igényes teszt, szép munka.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#77) Degradator


Degradator
tag

fasza kis konfig :DD :D :)) :DDD :C :R

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#78) losi73


losi73
senior tag

üdv egy 3dmark 06 nem dobsz 1650x1080 felbontásban? :R

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#79) JanR válasza losi73 (#78) üzenetére


JanR
addikt

mé a 8800GT gyári hűtője nem hűt rendesen? :/

(#80) losi73 válasza JanR (#79) üzenetére


losi73
senior tag

hogy, :C

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#81) Calibos válasza Vamp (#37) üzenetére


Calibos
addikt

Nem tudom hogy miért kell bele kötni, annyi felesleges/ semmit mondó Logoutos írás van...pont ezzel van bajod :F
Mint 1950XT tulaj örülök a tesztnek, egyben HR-03 képességeit is megismerhettük, mert hát teszteket idáig csak gyári hűtővel láthatunk!

(#82) aginor válasza Ebit (#64) üzenetére


aginor
addikt

Köszi az észrevételt és a kritikát, és mindenki másnak is. :R :R :R
A hibák annak tudhatóak be, hogy kb hajnali négy után tettem kész a cikkel, és már második napja nem csináltam mást csak teszteltem.. :B

Sajnos nyagyobb felbontásokban nem tudok tesztelni, mivel CRT-m van, és a játékok nem engedik mayasabb felbontás beállítását(vagy csak idióta tft-set). :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#83) Calibos válasza aginor (#82) üzenetére


Calibos
addikt

Mennyiért vetted? Ha szabad tudni :F

(#84) aginor válasza mert_csokis (#75) üzenetére


aginor
addikt

Ezen én is gondolkodtam, de ha egy alkatrész hitelesítve ven valamire, akkor azt tudnia kéne. :F
Legjobb tudomásom szerint az összas 8800gt két gyárból jön ki(flextronics, foxconn) tehát a zöld nyákos verzióknál nagy különbség nem lehet köztük, max a gyártási szórás..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#85) aginor


aginor
addikt

Én a hőmérséklet vitához csak annyit tennék hozzá, hogy amikor a hr-03 passzívan ment, és szenzor szerint 60fok volt a vpu, akkor a hőcsöveket simán meg tudtam fogni pár másodpercig, anélkül, hogy féltenem kellett volna az újjamat. Ebből mindenki vonja le maga a következtetést..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#86) juhi07


juhi07
senior tag

A következö kártyám tuti hogy ez lesz ( 1-1.5 év múlva) :R

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#87) jety_00


jety_00
csendes tag

hali!

Meg tudnád (vagy tudnátok) mondani, hogy mekkora a kártya gépen belüli hossza (cm) ???

Egy ASUS T3-p5g965-ös barbone gépbe kéne belevarázsolni, gyári hűtővel elvileg belefér a bajt csak a hossza jelenti mivel a gépem elején egy kártyaolvasó és annak a nyákja pont vagy útban van vagy pont nem. A legjobb lenne ha bele tudnám próbálni de h hol lenne rá esély azt nem tudom, szóval marad, hogy vki megmondaná mekkora a belső méret.

9 inches hosszú az egész (22.86cm) de ez sztem a külső csatikkal és a fém lappal együtt...

Előre is köszi, fontos lenne (mert ha nem megy bele akkor hiába vennék..)!!

Nagyon tetszett a cikk :) grat grat..

(#88) feka007 válasza raskolnikoff (#29) üzenetére


feka007
nagyúr

Füldugó jár hozzá? :Y

(#89) tzimash válasza jety_00 (#87) üzenetére


tzimash
őstag

szerintem ugyanakkora, mint gépen kivül :D

(#90) vazimódó


vazimódó
senior tag

Grat a teszthez,nagyon ott van. :C

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#91) SLYM


SLYM
veterán

szerintem ez az egyik legjobb PH-s teszt amit nem szakmabeli írta. úgyhogy gratula ;)

(#92) dbius válasza SLYM (#91) üzenetére


dbius
veterán

Valóban szép teszt, én is csak gratulálni tudok a szerzőnek :R

(#93) Tcm


Tcm
tag

Jó cikk lett! Gratula!
Régen írtam már Logoutra. A cikk alján található előzményeket az oldal maga készíti?
Belinkelte egy korábbi írásomat :).
[link]

Szép volt! :DD

(#94) aginor válasza Tcm (#93) üzenetére


aginor
addikt

Azt én linkeltem be, mivel a GT-re is lesz egy HR-03plus revízió, nem baj ha látják az emberek, hogy az mit tud a simával szemben.
Remélen nem bánod, ha igen, akkor kiszedem, és elnézésedet kérem. :B

Köszi mindenkinek a jó szavakat :R , így utolag átolvasva lehetett volna jobb is. :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#95) Vamp válasza Calibos (#81) üzenetére


Vamp
senior tag

Azért kell belekötni, mert 10-ből egy írás off topicos. Kevésbé kocka oldalnak hittem a logoutot, jó nagyot csalódtam.

A kiemelt IT írások pedig nagyrészt semmivel sem haladják meg az átlagost. Szerintem.

(#96) Incognito válasza elit_hun (#6) üzenetére


Incognito
senior tag

Van olyan ventillátorod, ami elfújja a meleg levegőt a ramsünikről? Vagy csak úgy vannak?

(#97) Calibos válasza aginor (#94) üzenetére


Calibos
addikt

Jó lett- számomra hasznos, kritikákból lehet tanulni, de minden elvárásának úgysem lehet megfelelni…

(#98) JoeYi válasza Jostikacska (#74) üzenetére


JoeYi
őstag

hátha szegény gyereknek már a bőrén is 40 fok mérhető akkor...

(#99) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Tudod miért melegednek a ramok? Szívóra raktad a hr03-n a ventit....

(#100) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Jó kis teszt. Nekem ebből az jött le, hogy nem kell kapkodnom az 1950xt-m lecserélésével sem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.